DUINSTREEK DE IJZEREN SCHELVIS Nederlandse ,yTabian" had zware aanvaring in de Perzische Golf Justitie-auto hielp vluchteling ,jKmte RECHTZAKEN ^Duubec, Mfrxtful VRIJDAG 20 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 3 Scheepsbranden In de nacht van Woensdag op Don derdag heeft het Nederlandse motor schip ,,Tabian" in de Perzische golf een ernstige aanvaring gehad met de Italiaanse tanker „Argea Prima" aan de achterboeg. Eveneens brak op beide schepen brand uit Het Italiaanse schip moest dooi de bemanning verlaten worden en vaart momenteel brandend door de Perzische golf. Alhoewel de brand aan boord van het Nederlandse schip nog niet geheel geblust is, heeft men de toestand aldaar toch geheel on der controle. De bemanning van de Italiaanse tanker, die eerst door de „Tabian" opgenomen was, is later door een Amerikaans schip opgepikt, daar de „Tabian" koers moest zetten naar Bahrein voor mogelijke nood zakelijke assistentie. Inmiddels is de Nederlandse vrachtvaarder „Loire", die in de Aan de vele spannende ontsnap- pingsverhalen heeft een gedetineer de van de jeugdgevangenis „Nieuw Vosseveld" te Vugth er één toege voegd, door gisteren met de auto van het departement van justitie zijn ge dwongen verblijfplaats te ontvluch ten. Het werd echter geen geslaagde ontsnappingspoging, want in een bos paadje reed hij de auto klem en moest te voet zijn reis vervolgen. Deze werd niet uitgebreid, want in de avonduren trof een surveille rende agent hem in de buitenwijken van Vught, waarna hij spoedig weer op zijn basis was teruggekeerd. WIJZIGING VAN DE NOODWET 'Bij de Tweede Kamer is onder dagtekening 16 Mei 1955 ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de noodwet ouderdomsvoorziening. Het beoogt een uitbreiding tot nieuwe leeftijdgroepen. De noodwet ouderdomsvoorziening vond aanvankelijk toepassing ten aanzien van personen, die op 1 Oc tober 1947, de datum van het in wer king treden der wet, 65 jaar of ouder waren of binnen drie jaren na ge noemde datum derhalve 'voor 1 October 1950 de leeftijd van 65 jaar hadden bereikt. Bij deze rege ling was uitgegaan van de verwach ting. dat na verloop van drie jaar de definitieve ouderdomsverzekering haar beslag zou hebben gekregen. Aangezien deze verwachting even wel niet verwezenlijkt kon worden, werd de werking der wet tweemaal uitgebreid, laatstelijk met drie jaar klassen, zodat ook personen, die in het tijdvak van 1 October 1952 tot en met 30 September 1955 de leef tijd van 65 jaar zouden bereiken, voor een ouderdomsuitkering in aan merking konden komen. Zoals de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid reeds eerder heeft te kennen gegeven, wordt zij nerzijds alles in werk gesteld, aldus cïe memorie van toelichting, om in het eerste halfjaar van 1955 een wetsontwerp betreffende de de finitieve ouderdomsverzekering bij de Tweede Kamer in te dienen. Waar de parlementaire behandeling van 't ontwerp, alsmede de totstandkoming van de nodige uitvoerihgsmaatrege- len en de administratieve voorberei dingen voor de invoering van de wet de nodige tijd zullen vorderen, moet er mede rekening worden gehouden dat de nieuwe ouderdomsregeling niet. voor 1 Januari 1957 in werking zal kunnen treden. Zodoende is het geboden de wer king van de noodwet ouderdomsvoor ziening andermaal uit te breiden, en wel in dier voege, dat ook personen die in het tijdvak van 1 October 1955 tot en met 31 December 1956 de leef tijd van 65 jaar hebben bereikt, voor een ouderdomsuitkering in aanmer king kunnen komen, zodra zij die leeftijd bereikt hebben. Het onderhavige ontwerp van wet strekt hiertoe. buurt van het ongeluk was, te hulp gesneld. Aan boord van de „Tabian" is een matroos lichtgewond door de brand; hij is per watervliegtuig naar Dah- ran vervoerd. NIJMEGEN 1850 JAAR. De feesten ter gelegenheid van het 1850-jarig bestaan van Nijmegen zul len deze zomer o.a. worden opgeluis terd door een bezoek van veldmaar schalk lord Montgomery van Ala- mein, die zich op de hoogte komt stellen van de wederopbouw van Nij megen. Anton van Duinkerken schreef een rijmprent over de geschiedenis van Nijmegen, die aan de schooljeugd zal worden uitgereikt. Het internationale congres der Pax Christibeweging zal van 8 tot en met 12 Augustus in Nijmegen in het Ca- nisiuscollege worden gehouden. Hier aan zullen deelnemen afgevaardig den uit Frankrijk, Duitsland, Italië. Luxemburg, Nederland, Zwitserland. Oostenrijk, België, Zweden, Enge land en Spanje. Tevens zal van 1 tot 12 Augustus de Route de la Paix de zgn trektocht voor de vrede worden gehouden, die zal eindigen te Nijmegen. De deelne mende groepen zijn afkomstig uit Amsterdam. Haarlem, Den Haag, Delft, Rotterdam. Utrecht, Nijmegen, Den Bosch, Tilburg en Eindhoven, ieder ongeveer 60 jonge mannen vrouwen, die per dag 14 tot 15 km zullen afleggen, tot een totaal van 140 km; het zijn meditatieve tochten waarvan de vrede van Christus het onderwerp is. Het feestprogramma van de Tra- janus-herdenking omvat o.m. de op voering van het historisch spel uit de oer-Romeinse tijd „Lucina"; van de Nijmeegse auteur Jan Hell met muziek van M. Monnikendam; hon derd Nijmeegse toneelspelenden voe ren het op. CARILLON (NETJE) VOOR NIJMEGEN. Nijmegen heeft een tweede carillon (netje) gekregen. Boven een winkel in de Broerstraat is het aangebracht: het klokkenspel bestaat uit twaalf torenklokjes, speciaal gegoten dooi de Ned. klokkengieters Petit en Frit- sen te Aarle-Rixtel, en werkt op een moederklok, die het mechaniek in be weging brengt. De wijzerplaats heeft een doorsnede van 1,2 meter. Onder de klokken is een bewegelijk poppen- machniek, dat elk uur op slag dei- klok werkt. De poppen zijn beelden van keizer Trajanus, Karei de Gro te en Koningin Juliana, ontworpen door de beeldhouwer Jorg. Maris. Bij uurslag openen zich de poortjes voor de beelden, die dan naar buiten tre den. DE „ILSY" Heden avond te ongeveer 23 uur begint de genie met het plaatsen van het viaduct over de rijksweg 's-Gra- venhageRotterdam ten behoeve van de voetgangers die de I.L.S.Y. zullen bezoeken. Pontonniers leggen tevens twee pontonbruggen in de voetgangers- router naar Ypenburg. Het viaduct is een baileybrug die na de vijfde in ternationale luchtvaartshow Ypen burg, die Maandag 30 Mei wordt ge houden, wordt verwijderd. In totaal zullen 323 vliegtuigen uit 11 landen op Tweede Pinksterdag aan de Ilsy deelnemen. Het vliegfeest duurt van 14.10 tot 17.30 uur; van 12 uur af is er een voorprogramma: daarvoor, van half elf 's morgens af kapel van de Koninklijke Lucht macht, de „Koninklijke SheH"-harmo- nie, het muziekcorps „Maurits" der Staatsmijnen en de harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" uit Leiden. SCHOLEN WEGENS KOUDE GESLOTEN. In Amsterdam zijn Woensdag de' leerlingen van enkele scholen naar huisgestuurd, omdat in de lokalen de verwarming niet meer brandde en de temperatuur te laag was ®m de les sen voort te zetten. LEENDERT SILLEVIS VEERTIG JAAR LN DE LUCHTVAART. Vandaag zal de oud—KLM-vlieger Leendert Sillevis veertig jaar in de luchtvaart werkzaam zijn. „Boon" Sillevis is chef van de afdeling intern transport van de K.L.M. op Schip hol, sedert hij in 1949 ophield met vliegen, na 20.000 uur in de lucht te hebben doorgebracht. Sillevis werd op zijn verzoek in Mei 1915 als dienstplichtig soldaat op het vliegveld Soesterberg ge plaatst bij de technische dienst. Korte tijd later kreeg hij de eerste vlieg lessen in de legendarisch „Farman", die een snelheid had van ongeveer km. per uur. Hij behaalde in 1917 zijn eerste brevet. In 1922 kwam hij bij de KLM en begon zijn roemrijke loopbaan als verkeersvlieger. Zijn langdurige ervaring als vlieger en zijn uitgebreide technische kennis zijn van groot nut voor de exploita tie van het omvangrijke interne transport van de K.L.Mdat alleen reeds op de luchthaven Schiphol 1600 eenheden telt. Ne afschrijving van 3.437.322 (v.j. 2.880.125) heeft det N.V. P. de Gruyter en Zoon te 's Hertogenbosch een winst behaald van 5.364.410 4.747.367). Voorgesteld wordt een dividend van 6 pet. (onv.) op de pre ferente en prioriteitsaandelen, 8 pet. (onv.) op de preferentie winstdelende aandelen en 12 pet. (10 pet.) op de gewone aandelen. De winkelomzetten ondergingen de gunstige invloed van de verbeterde conjunctuur en ontwikkelden zich zeer bevredigend. Er werd weer een aantal winkels geopend en een aan tal bestaande winkels tot zelfbedie ningszaken ingericht. Dit moderne systeem van winkelen wordt zeer ge waardeerd en het ligt in de bedoe ling van de directie met deze ver bouwingen voort te gaan. In het verslag jaar is weer een nieuwe fabrieksuitbreiding tot stand gekomen. De fabriekscomplexen be slaan thans 70.000 m2. Deze investe ringen konden uit eigen middelen ge financierd worden. In de toekomst zal vooral het winkelbedrijf nog zware eisen aan de'financiën stellen, aldus het verslag. Woensdag zijn door de kwekers Van Gelder en Jansen uit Leeuwen (Land van Maas en Waal) op de vei ling-te Nijmegen de eerste princesse- boontjes en kassnij bonen in dit sei zoen aangevoerd. De princessebonen deden ƒ4.85 per kg. en de snijbonen ƒ3.45 per kg. GOLF HAAGSE POLITIERECHTER. VAREN MAAKT DORSTIG. Een schipper-handelaar uit Leider dorp was op 2 Maart 1955 op de v. d. Valk Boumanweg aangetroffen, ter wijl hij fietste onder drankinvloed. Dit was reeds de tweede maat, want in November 1953 was hij voor een zelfde feit veroordeeld. De officier van Justitie eiste daarom tegen óe met verschenen verdachte een week gevangenisstraf en de Haagse Poli tierechter veroordeelde de man over eenkomstig de eis. LOOD VAN DE DAKEN. De officier van Justitie bij de Haag se Politierechter eiste 40,boete of 20 dagen en een week gevangenis straf voorwaardelijk tegen een niet verschenen kraandrijver uit Leiden, die in de nacht van 21 op 22 Januari j l. lood van de daken had gestolen. Een week gevangenisstraf werd ge- eist tegen een eveneens niet versoie- nen meermalen veroordeelde schilder uit Leiden, die uit de opbrengsten van het gestolene voordeel had ge trokken. Het vonnis tegen de eerste luidde: 40,boete of 20 dagen en een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De tweede werd con form de eis veroordeeld. IJZERDIEFSTAL. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse Politierechter een los- arbeider uit Warmond tot 50,boe te of 20 dagen. Verdachte had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een paar ijzeren binten ten nadele van zijn werkgever. De binten wa ren op een werk juist opgeladen op de kar van een koopman, toen de werkbaas arriveerde. De verdachte had zich er bij een vorige behande ling van de zaak op beroepen, dat hij toestemming had om afval te verko pen. Deze ibinten waren echter twee meter lang en moesten nog gebruikt worden. Vedaohte, die overigens ont kende met deze binten iets te ma ken te hebben, was nog niet eerder veroordeeld. EEN TIENTJE VOOR EEN STROOPTOCHT. Voor de Haagse Politierechter ver scheen een 66-jarige dame uit Lei den, die in haar woonplaats op 7 Ja nuari jl. een groot aantal goederen had weggenomen uit een grootwinkel bedrijf. De verdachte was op heter daad betrapt. Gevraagd naar de reden vertelde verdachte geen geld meer te hebben gehad. De rechter vond dit geen motief, want een gasaansteker, eau de cologne, een portret! ijstje er. kinderwantjes waren- luxe dingen voor haar. De wantjes waren bestemd voor een van haar kleinkinderen. Het reclasseringsrapport luidde niet zo gunstig. De officier van Justtie me- thans ook in ovaal model! Ten gerieve ven zeer vele roker, «otdt de befaamde DUBEC MAXOUL voortaan, be- halve in rond, óók in «taalmodel gemaakt. De uitgelezen, geurige Orienttabakken met - het niterat lage nicotinegehalte, dar toketa- (-?" hoeat voorkomt, blijven natuuihlk dezelfde. 1 Et ia een duidelijk maakbtttttl bij de ■oketa; de ttend ia onmiskenbaar n.at orient. Koop vandaag nog DUBEC. fl- DUBEC. t/e et/ele OriinUigarel (Advertentie) m:»; eerde dat het geen simpele dief stal betrof, maar een ware stroop tocht door het magazijn. Hij eiste 10 boete of vier dagen en een week ge vangenisstraf voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. Overeenkomstig deze eis werd verdachte veroordeeld. „Mag mijn kind dan geslagen wor den?", dat vroeg verontwaardigd de 28-jarige huisvrouw J. de B.-N. aan de Amsterdamse politierechter mr. L. de Blecourt, voor wie zij zich moest verantwoorden voor de klap, die zij op 14 Februari j.l. in een driftbui in het gelaat van de nog jeugdige frö belonderwijzeres van haar pupil had gegeven. „Geen pijnlijke" verklaarde deze. als getuige opgeroepen, nader. ,.U moet leren uw handen thuis te houden", was het repliek van mr. de Blécourt en hij veroordeelde de moe der tot tien gulden boete, subs, twee dagen hechtenis. De officier van ju stitie, mr. J. F. Hartsuiker, had een geldboete van twintig gulden geëist. Na afloop der zitting verdween de veroordeelde zo verontwaardigd, dat de fröbelonderwijzeres haar blijkbaar niet door dezelfde deur durfde vol gen. Zij werd daarom, nerveus rond kijkend, door de deurwaarder langs een andere weg uit het lokaal geleid. Tengevolge van gasverstikking is Woensdagnacht de 61-jarige oud politieman, F. van Nieuwenhoven, in zijn woning te Tilburg om het leven gekomen. Een kerkdief uit Nijmegen, die collectebussen in Nijmeegse en Bos sche kerken geplunderd had en in Amsterdam op „zwijntjesjacht" was geweest, is door de Bossche recher che in arrest gesteld. Het s.s. Lindekerk, dat tijdens de storm van Woensdag op zijn reis van Bremen naar Rotterdam in moei lijkheden kwam, schijnt nog andere onregelmatigheden tijdens zijn reis ondervonden te hebben, want bij aan komst te Rotterdam heeft de haven politie 8 opvarenden aangehouden, die verdacht worden tijdens de reis uit de lading gestolen te hebben. De noodverbindingsweg over de sluizen van IJmuiden, is gistermid dag te half twee, alhoewel zij nog niet helemaal klaar is, in gebruik geno men. Tijdens de Pinksterdagen zullen de wex'kzaamheden zover gevorderd zijn, dat zij volledig in gebruik ge nomen kunnen worden, waardoor de ponten vrijkomen voor het vracht- en busvervoer, dat geen gebruik zal kun nen maken van de noodverbinding. (52) KATWIJK AAN DEN RIJN PLECHTIGE UITVAART EN BEGRAFENIS VAN NICOLAAS OUDSHOORN. Onder buitengewoon grote belang stelling had de Plechtige Uitvaart en de begrafenis plaats van Nic. Ouds hoorn in leven gedurende 61 jaar de trouwe hulp van het St. Willibror- duscollege, waar hij eerst 35 jaar bij de paters Jezuiten en later bij de paters Franciscanen werkte. In het maatschappelijk leven was de over ledene voorheen ook geen onbekende. Hij maakte enige jaren deel uit van het bestuur der Kath. Staatspartij en was lid van het Collectantencol lege. Ook vervulde hij enige jaren de functie van kóster in de paro chiekerk. Er was buitengewoon veel belang stelling. Achter de lijkstoet sloten zich bij de familie aan pater Nolascus van Vliet O.F.M., gardiaan van het St. Willibrorduscollege, pater Venan- tius Wortelboer O.F.M., rector, pater Mikx O.F.M., econoom en alle paters leraren en broeders. Vervolgens merkten we o.m. op pater Alberts S.J- van het St. Ignatiuscollege te Am sterdam, pater Walenkamp S.J. van het Gymnasium „De Breul" te Drie bergen, pater mr. E. van der Helm O.F.M., voorheen rector aan het Mis siecollege. Hierbij sloten zich aan de 150 leerlingen van het Missiecollege. De Plechtige H. Mis werd in de parochiekerk opgedragen door pas toor C. Hesp met assistentie van pa ter Mikx O.F.M. als diaken en ka pelaan Bekkers als subdiaken. De Schola Cantorum van het Missiecol lege zong de Gregoriaanse Mis van Requiem met volkszang door de leer lingen van het college. LANDELIJKE RUITERSPORT Het Streekvei-band Rijnmond van de Kon. Ned. Federatie van Lande lijke Rij verenigingen hield op het sportterrein van de V.V. Katwijk aan de Nieuwe Duinweg een streek- wedstrijd. De uitslagen hiervan lui den als volgt: Dressuur: Klasse N, manége A. 1. M. Pronk (Ireneruiters Katwijk); 2. mej. Koot (Boekhorstruiters Noord- wijkerhout); 3. mevr Hooymans (Ko ningin Emmaruiters Wassenaar). Klasse N, manége B: 1. J. v. d. Ma- rel (Koningin Emmaruiters Wasse naar); 2. W. Duivestein (Delfland- ruiters Wateringen); 3. mevr. Bus man (Boekhorstruiters Noordwij ker- hout). Klasse B: 1. K. Schalkers (Irenerui ters Katwijk); 2. mej. Fhilippo (Rijn- ruiters Hazerswoude)3. P. Codts (Rijnruiters Hazerswoude(. Spring- en dressuurproef!: 1. W. Duivestein (Delflandruiters Waterin gen): 2. K. Schalkers (Ireneruiters Katwijk) en me.i. W. v. Egmond (Ko ningin Emm-ruiters Wassenaar); 3. B. Plesman Boekhorstruiters Noord- ijkerhout). Springen: Klasse N. 1. J. v. d. Ma- rel (Kon. Emmaruiters Wassenaar): L. Duivestein (Delflandruiters Wateringen), 3. K. Schalkers (Irene ruiters Katwijk). Damnieuws De laatste ronde der Bordenbezetting bij KDC is gespeeld en het lid Fr. Spierenburg is met één verliespunt no. 1 geworden, waardoor hij voor een jaar in het bezit is geko men van de fraaie dr. Bergmanbeker. In de tweede klasse kwam het jongste lid van KDC, de 15-jarige J. Slootweg ongeslagen bovenaan en het is wel zeker, dat deze jeugdige speler vol gend seizoen in de eerste klasse zal meespelen, daar hij in de promotie- en degradatiewedstrijd tegen de on derste spelers uit bet eerste tiental 3 punten behaalde. Maandag a.s. zal de prijsuitreiking plaats hebben en zal het levens de sluitingsavond van het seizoen zijn. Ook zal dan de prijsuit reiking plaats hebben van de wed strijden gespeeld tegen KWZ om het kampioenschap van Katwijk waar een lid van KWZ no. 1 geworden is nl. T. van Duyvenvoorde. Alle leden van KDC en KWZ zullen dus Maandag avond a.s. in het clublokaal van KDC Kerkstraat 22 aanwezig zijn. Tot workleider van de beschutte gemeentelijke werkplaats voor min der valide abeidskrachten werd door B. en W. benoemd de heer K. Kooi- stra te Franekcr. NOORDWIJK Aanbesteding. Het Technisch Bur. v. d. Unie van Waterschapbon den te Haarlem heeft, Woensdagmid dag namens de Ruilverkaveling „Het Langeveld" te Noord wijk in het Hof van Holland openbaar besteed: Het bouwen van een bemalingsge bouw met toebehoren t.b.v. de water voorziening van „Het Langeveld" ge legen in de gemeente Noordwijk. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: J. Vink en Zn., Noordwijk 47.200; Noordennen. Giesendam, 47.000; B. van der Wiol, Noordwijk ƒ45.600; Verdoes en Voois, Katwijk ƒ45.000; W. Hennipman; Leiderdorp 43.000; V. de Vries, Haarlem ƒ42.470; C. v. d. Wiel, Noordwijk 41.000; M. v. Bre da en Zn., Sassenheim ƒ40.900; Fa. Vogels, Wassenaar 39.990; C. J. Strik, Warmonderweg 58, Oegstgeest f 38.400 De gunning is aangehouden. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Vink 38 p. Ie klasse; P. v. d. Tuijn 33 p. 2e klasse; J. v. d. Hoonaard 41 p. 3e klasse. In de kop- perwedstrfjd werden de koppers 2 en 5 winnaar met resp. 24 en 18 punten boven het gemiddelde. Geboren: Danielle R„ dr van H. Hadders en H. J. v. Voorthuysen; Re- huel N., zn van L. L. Klatte en E. M. Pauselius; Margaretha M., dr van C. G. J. v. d. Hulst cn P. A. M. v. Dijk; Hendrikus B. J., zn van L. J. Lam- boo en M. C. v. d. Putten. Ondertrouwd: D. J. v. Beelen en C. W. de Mooij. Getrouwd: W L. v. d. Zalm en C. T. de Haas; J. Hoogkamer en M. A. Schelvis; C. Zuidhoek en W. Star. RIJNSBURG Paardenmarkt. Houd er de moed maar in, zo denkt vermoedelijk de commissie tot instandhouding van de paardenmarkt, want al zijn de paar den, vooral in deze omgeving zeer dun gezaaid, de commissie besloot niet alleen om de paardenmarkt weer te houden (op Donderdag van de volgende weekdoch ook om aan de aanvoer geldprijzen te verbinden. Z0ETERMEER Geslaagde winkelweek. De win kelweek, georganiseerd door de plaatselijke middenstand onder het motto „Samizo" van 5 tot 14 Mei, is toch nog een succes geworden. Aan vankelijk zag het er naar uit, dat deze actie tot mislukking gedoemd was, maar vooral de laatste dagen van de actie toen de kans op het Smyrna-tapijt ter waarde van f 350, voor inzenders groter begon te wor den, kreeg het publiek de smaak te pakken en stroomden de oplossingen van de prijsrebus, die vergezeld moesten gaan van een 40 speciale bennen, met bosjes binnen. Niet minder dan 1409 inzendingen kwa men binnen, zodat voor ongeveer 30.000,door de deelnemende winkeliers was omgezet. Het Smyrnatapijt werd gewonnen door J. H. N. Onderwater, J. M. Cor- mickstraat 28; het Smyrnatafelkleed door B. v. d. Mast, Molenstraat 14. Voor de overige 36 prijswinnaars verwijzen wij naar de officiële be kendmakingen. Er werden bovendien 814 slagzin nen ingezonden, die de jury bestaan de uit mevr. Rademaker en de heren A. C. v. Velzen en A. v. d. Spek heel v/at werk bezorgden. De winnaar van de prijs van 50,werd C. Kerstens, L. Wallen 2; C. Nieuwen- huizen. Dorpsstraat 3A: A. C. Broos- hart, D. Wallen; 4. Mar Westhoek, Molenstraat; 5. T. Klos, Dorpsstraat. Schaken. Met nog twee ronden voor de boeg is de stand voor het persoonlijk schaakkampioenschap van Zoetermcer aan do kop: C. Op dam 6 punten uit 8 partijen; II. Breu- gem 5\a pt. uit 8 part.; T. Kalisvaart 5 pt. uit 8 part.; H. Berkhout 4' pt. uit 7 partijen. Uit dit viertal zal de kampioen te voorschijn moeten komen. Voorspel lingen zijn moeilijk te geven. Van groot belang zijn de komende par tijen: T. Kalisvaart—H. Brcugem en J OpdamH. Berkhout. Deze par tijen worden gespeeld op 26 Mei a.s. De voorlaatste partij np 23 Mei wordt gespeeld in het Spaarbankgebouw, de laatste partij in „De Gouden Leeuw". Schaakuitslag dorpen-competitie. Door een 32 overwinning op Corbulo te Leidschendam, behaald door „Zoelermeer", is de R.K. Schaak vereniging „Zoetermeer" winnaar geworden van deze wedstrijd tussen „Zoetermeer", „Promotie" en „Cor bulo". Van de 4 partijen wist Zoetermeer er 3 te winnen, alleen tegen „Promo tie" die hun thuiswedstrijd met een paar sterkere invallers speelde, heeft „Zoetermeer" de vlag moeten strijken. De einduitslag is als volgt: Kampioen „Zoetermeer" met 3 pun ten; 2. „Promotie" niet 1 y, punt; 3. „Corbulo" met VA punt. („Promotie" is no. 2 door meerdere bordpunten). Alle wedstrijden werden in een prettige en sportieve geest gespeeld. Er zijn dan ook reeds van meerdere kanten stemmen opgegaan om vol gend jaar deze wedstrijden van spe lers, die niet in de competitie der H.S.B. zijn opgesteld uit te breiden ever meerdere gemeenten b.v. Bleis- wjjk. Benthuizen, Berkel, Pijnacker.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 15