imam Séj mam Leids ziekenfriduum nodigt gasten uit op het evangelisch Bruiloftsmaal Moderne show en oude romantiek treffen elkaar bij Strassburger Einduitvoering van Muziekschool Toonkunst DE TWEEDE KAMER Vergadering beraadt zich Kef" a. enige nette Jongens en Meisjes b. enige Leerlingen c. enige nette Mach;nestiksfers „De Fransche Kroon FLINKE JONGENS TYPISTE Kantoorbedienden Jongste Bediende Kellners Koffiejuffrouwen Hulp-kok Alg. Dienstknecht Afwas-vrouwen Meisjes en Jengens SLAGERS DINSDAG 17 MEI 1955 DE LEIDSE COURjXN 1 EERSTE BLAD - PAGINA 3 Opgave voor 15 |uni Voor de zieken in Leiden en om geving naderen weer de vreugde da gen van het ziekentriduum. De traditie getrouw zal het drie daags feest gehouden worden in de Herensingelkerk, op 22, 23 en 24 Juni. Het uitgebreid comité van dames er. heren, dat het ziekentriduum voorbereidt, heeft zijn maatregelen reeds getroffen. Deze maatregelen bestonden op de eerste plaats in het vergaren van geld, om de zéér ho ge kosten, welke de „zieken-drie- daagse" meebrengt, op te vangen. Er zijn en er worden nog steeds door de gezonden bijdragen geschonken voor het feest van de zieken, het geen hard nodig is. Zo werden dit jaar 80 nieuwe rustbedden aange schaft. Vervolgens zijn alle maatregelen getroffen, de zieken die dagen tot vacantiedagen naar ziel en lichaam te maken. Van alle kanten hebben zich vrijwilligers aangeboden voor autodiensten, voor het dragen der bedlegerigen, voor de verkeersrege ling, voor de inrichting en versiering van de kerk en voor de verzorging en verpleging van de zieken en dit laatste alleen reeds vergt een berg voorzorg, voorziening en toewijding. Wie het triduum zal houden is nog niet bekend. Wel kan al worden me degedeeld, dat het sluitingslof zal worden gedaan door mgr. J. van Samibeek, titulair bisschop van Ger- gis, apostolisch vicaris te Kigomo, in de missie van de Witte Paters in Brits Oost-Afrika. Zieken kunnen zich opgeven door middel van aanmeldingsformulieren, welke in Leiden van Vrijdag a.s. af te Agenda Leiden DINSDAG Schuttersveld: Circus Althof f- Strassburger, 8 uur nam. Stadszaal: Leids Acad. Kunstcen trum, Szymon Goldberg, 8 uur. Den Burcht: Jaarvergadering Alg. Ned. Bond van Gepensionneerden, afd. Leiden. 2.30 uur nam. Den Burcht: Personeelsver. Gem. Reinigingsdienst „De Suikerfreule". 7.30 uur nam. Leonardushuis, Haagweg 7.30 uur. Verkiezing en installatie K.A.B.- wijkbestuur. Boelen, 8.15 uur nam.. Ledenver gadering K.V.P. (Candidaten voor de kringvergadering). WOENSDAG Schuttersveld: Circus Althof f- Strassburger, 2.30 en 8 uur nam. Het Gulden Vlies, 8 uur. Bijeen komst Kath. Avondmulo. St. Petruskerk, 6.45 nam. Rozen kranskruistocht. DONDERDAG Schuttersveld: Circus Althoff- Strassburger, 2.30 en 8 uur nam. Leidse Hout: Leidse Sleutelparade, 2 en 8 uur nam. Zondagsdienst voor de Apotheken. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te.Leiden wordt van Zaterdag 23 uur tot Woensdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steen straat 25, tel. 20136. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 9, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films van de .volgende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: and alle „A matter of life death", 14 jaar. ,,'t Zit in de lucht", leef *ij den. „Duej in de zon", 18 jaar. „Die man is gevaarlijk", 18 jaar. „Captain Kidd and the slave -girl", 18 -jaar. bekomen zijn bij de secretaris, de heer J. van Zijp, Haarlemmerstraat 279, alsmede bij de wijkverpleegsters van het Wit-Gele Kruis. Deze formulieren moeten vóór 15 Juni worden ingeleverd aan het adres van de secretaris bovengenoemd. Het is aan te raden de opgave zo spoedig mogelijk t' doen; na 15 Juni zal het moeilijk zijn nog een plaats te krijgen. Voor Alphen aan den Rijn kan men zich opgeven aan de pastorie of bij het comité-lid, de heer A. Breu- kel, Jongkindt Coninckstraat 68. In de andere plaatsen van de om geving gelieve men zich op te geven aan de pastorie of bij de verpleeg sters van het Wit-Gele Kruis. Veehandelaar tijdens taxirit van f 1500 beroofd Goede vangst van Leidse politie De Leidse politie heeft gisteren met de aanhouding van een Haagse dame en een Leidse melkhandelaar een goede vangst gedaan. Dit ge mengd gezelschap had zich namelijk ontfermd over een veehandelaar uit Oudewater, die de verkoop van ver schillende koeien te rijkelijk met drank begoten had. Zij bestelden een taxi en reden herfi naar zijn geboorteplaats waar zij hem in de staat van de diepste ontreddering op het hiarktplein ach terlieten. Zoals later bleek had het taxi-ritje de boer namelijk niet min der dan 1500,gekost. Tijdens het vervoer was de portefeuille, waarin het zuur vêrdiende geld zich bevond door het edele tweetal gerold. De politie kon het grootste deel van het bedrag achterhalen. Laatste Berichten Het laatste circus op Schuttersveld 7 Studenten openden het wildebeestenspel Op rubberbanden. INa de pauze een komisch doch wat glibberig zeeleeuwennummer, een cowboy ahow en een goed uitgeba- "1' ue piaats waar uei vuigenu lanceerd ballet in de nok van het jaar begonnen zal worden met de j circus. Een circus uit de tijd dat leu- bouw van de Leidse Schouwburg,' ze „brood en spelen" opgang deed, verrees gistermiddag in enkele uren gaf het publiek gelegenheid een Ro een reusachtige ruimte waarin en kele duizenden toeschouwers een plaats vinden. De organisatie, die dit bouwwonder volbracht was het cir cus Althoff-Strassburger dat na een verregende aankomst gisteravond op het Schuttersveld reeds de eerste voorstelling gaf. Honderden Leide- naars hebben zich oog en oor laten strelen door die mengeling van machtig vertoon en bonte kluchten die een circus altijd weer is. Het circus had wel voor een zeer bijzonder openingsnummer gezorgd. Enkele open rijtuigen met studenten, die bij het horen van het io vivat zich in de ronddraaiende wagens ietwat krampachtig staande poogde te hou den vormde een knap staaltje van hogeschool of liever universiteits- dressuur. Nauwelijk had men de studenten weer uit de piste teruggetrokken of een dof gebrul kondigde aan dat een aantal wilde dieren het showwerk van de corpsleden overnam. Panters, tijgers, leeuwen, beren en ijsberen staken elkaar de loef af in het ver loochenen van hun oerstandpunt en vochten om de genegenheid van hun baas. Terwijl de beren hun koppen als een cocktailshaker op en neer lieten bewegen op de maal; van de muziek en de panters chagrijnig op hun nagels zaten te bijten, sprongen leeuwen en tijgers door brandende hoepels. Prachtig lijnenspel. Natuurlijk was ook in dit pro gramma een groot deel voor 't nooit vervelende lijnenspel van de paar- dendressuur uitgespaard. Althoff kan ruim 180 paardekrachten op de been brengen en wat dressuur betreft 'vindt hij nauwelijks zijn evenknie. Mevrouw Strassburger maakte de shów met een perfecte dressuur- proef compleet. Toen de jongleurs hun werkelijk verbijsterende han digheid hadden laten zien liet men de drie pistes in elkaar vloeien tot een grote renbaan, die al snel door een aantal kozakken op hun water- vlugge paarden benut werd. De wij ze waarop deze knapen zichzelf over het paard tilden leent zich niet voor een beschrijving. Hetzelfde geldt ook voor een aardig en bijna men selijk apennummer en een kolossaal luchtballet. Minder luchtig en meer gewichtig was het ballet dat hierna door veertien dikhuiden uitgevoerd werd. Samba en wals leverden voor de beesten geen moeilijkheden op, hoewel zij bij het publiek minder voeten aan de grond kregen dan hun charmante tegenspeelstertjes. \/OOR EEN BEVREDIGEND AAN- TAL belangstellenden speelden de gevorderde leerlingen van de Mu ziekschool van de Mij. voor Toon kunst zioh triumfen gisteravond in de Foyer van de Gehoorzaal. Dit ge beurde in solospel of zang en veelal in ensembles van de hand van be roemde meesters. Zo werd begonnen met een Suite voor 2 hoorns, 4 violen en contrabas door leerlingen van de heren Guldemond Poth en Blok. Mooie klankeffecten weet Telemann te bereiken in dit waardevol werk, waarin de beide hoorns goed volde den. Niet bang om voor hete vuren te staan lieten enkele zangleerlingen van mevrouw A. Woud zich horen *in de aria „Alle Thale" uit de Messias, en voor sopraan het .beroemde „Er weidet seine Herde". De begeleiding had wat minder sterk kunnen zijn. Niettemin hadden de solisten veel succes. Zichzelf muzikaal begeleidend droeg een sopraan Schuman's „My heart is in the Highlands" voor. De diverse solisten, élèves van de heren Blok en Path, speelden deel I van het vioolconcert g, gr. t. van Haydn in samenwerking met z'n muzikale partner aan de vleugel. Dan hoorden wij van Rebaud een ensemble voör viool, fluit en klavier. Het rhythmisch moeilijk Trio voor 3 fluiten (leerlin gen van de heer Geraeds) klonk heel welluidend. Wij kregen een technisch knap gespeelde nocturne van Chopin te horen door een leerlinge van de heer Geirnaert en een muzikaal en semble werd door drie van zijn dis cipelen gegeven in 2 stukken voor 6 handen van Jean Cras. De leraar Richard Boer had twee pianisten uitstekend voorbereid op de wedergave van 3 Etudes van Schu mann.-Debussy. Heel interessant zijn de variaties door verschillende com ponisten geschreven, die dr. Van Anrooy als waardevol weer ophaal de en naar voren bracht, 't Was heel prettig dit werk, waarbij 't thema ook gezongen wordt, om de stijlverschil len te horen. Muzikaal en knap wer den de twee Preludes van Debussy gespeeld. Vivaldi was tweemaal ver tegenwoordigd. Wij hoorden het concerto grosso in d kl. t. voor 2 violen, cello en strijkorkest. Wij beleefden vreugd aan de muzikaal gespeelde cellopartij, die zo fraai uitkwam tegen de lichte klank van violen en strijkorkest, dat toegewijd speelde onder leiding van de heer Geirnaert. Nadat wij een aria uit Aida hadden gehoord van een dramatisch aangelegde sopraan, heb ben wij, niettegenstaande 't program ma nog een en ander belangrijke mu ziek vermeldde, afsdheid genomen van de musicerende discipelen van de muziekschool. Met het A mol-concert voor 2 violen en strijkorkest van Vi valdi waarna het C dur concert voor 3 piano's en strijkorkest van J. S. Bach werd het druk'bezette leerlin genconcert met veel succes beëindigd. J. KORTMANN. meins ruiterfeest mee te maken, dat niet alleen op rolletjes maar zelfs op luchtbanden ging. Een opmars van alle redelijke en redeloze deelnemers vormde een groots besluit van een geslaagd programma. Veel minder enthousiast dan over de strakke regie in de piste zijn wij over de organisatie daarbuiten. Ter wijl namelijk al het mogelijke ge daan werd om de studenten te be hagen, moesten veel officiële geno digden w.o. de commissaris van po litie met een uitzichtloze plaats ge noegen nemen. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba Hendrika, z. van G. Ouwehand en H. A- de Jong; Ber- nardus Marinus, z. van M. A. Ver met en H. J. M. v. Noort; Jaap Dirk Adriaan, z. van D. A. v. Driest en A. Erkelens; Leonardus Franciscus, z. van S. J. F. Stechweij en B. G. Al- brechts; Elizabeth, d. van H. Verkerk en A. Pels; Adrianus Johannes, z. v. G. S. Verhart en A. H. Groeneveld; Jan Wijnand, z. van D. Zuijderduijn en M. van den Bosch; Catharina, d. van G. Homborg en M. W. van de Wijngaard; Johanna Maria, d. van J. H. Ruitenbeek en H. A. P. v. d. Geest; Johannes Henry Jacobus, z. van W. van de Vlekkert en M. Vooijs; Ca-# tharina Anna, d. van J. J. Rommen en J. Mijs; Margot, d. van J. H. Al- laart en T. M. C. v. Schuijlenburg; Geertruida Barbara, d. van G. C. Zandbergen en J. v. d. Zwan; Anto- nius Xaverius Maria, z. van C. X. Ruigrok en A. E. M. Jongmans; André Lodewijk, z. van H. L. Vos en J. Schaft; Olga Ilona, d. van M. Rzes- zowski en G. M. v. Herpen; Alexan der Petrus Franciscus, z. van H. J. M. Vrouwenvelder en C. M. A. Bur ger; Hubertus Jan, z. van H. R. v. d. Vaart en H. H. Auwerda; Pieter Christiaan Wilhelmus, z. van D. de Roode en A. M. P. van Dijk. Gehuwd: K. Plomp en J. A. de Roode; G. E. Feenstra en G. Somme- ling; J. Schild en J. Holswilder; H. Schouten en P. Lepelaar; D. de Gunst en J. A. Brouwer. Overleden: J. de Wit, huisvr. van Vermond, 82 j.; J. S. Guldemeester, zoon, 4 m.; M. G. H. Wullings, vrouw, 84 j.; J. Koelewijn, man, 79 j.; E. Voorzaat, wed. van Teske, 82 j.. DE WETSONTWERPEN TOT BELASTINGVERLAGING EN TOT WIJZLGING VAN DE HUURWET De Tweede Kamer heeft heden middag de algemene beraadslaging over de wetsontwerpen tot belasting verlaging en tot wijziging van de huurwet voortgezet. Vrijdag zijn de replieken van de zijde der kamer ge houden. Thans komen de ministers weer aan het woord. Achter de regeringstafel hebben plaats genomen de ministerpresident, de heer Drees en de ministers Beel, Witte en van de Kieft en staatssecre taris van den Berge. De tribunes zijn geheel bezet. De minister van financiën, de heer VAN DE KIEFT verklaart er zich van bewust te zijn dat de debatten over de belastingvoorstellen over schaduwd worden door- die over het huurvraagstuk en door de politieke situatie, die daarvoor is ontstaan. Hij zal zich daarom bekorten, als de be lastingvoorstellen toch voortgang kunnen hebben, zal er alle gelegen heid zijn er nog opmerkingen over te maken. De inotie-Hofstra gaat in tegen dè bedoeling der regering. Naai* het oor deel der regering is thans een ver gadering van alle percentages nood zakelijk. De motie wordt ernstig ont raden. Staatssecretaris VAN DEN BERGE verklaart zich eveneens te willen be perken. Hij meent, dat men ook wel wat moet letten op de belangen der huiseigenaren. Minister WITTE erkent te weinig aandacht te hebben besteed aan de positieve betekenis van de wijziging der huurwet. Wanneer hij gesproken heeft over de eigen merites van het voorstel, dan heeft hij dit niet bedoeld los van de sociaal-economische moge lijkheden. In de loonsector zit niet voldoende compensatie voor huurverhoging. Er kan geen compensatie gevonden wor den voor huurverhoging over de hele lijn. Het gaat er om: dit voorstel of he lemaal niets, En dan zou spreker zeggen: Dit voorstel, ook in het be lang der volkshuisvesting. Spr. verklaart dat hij het zou be treuren, als het ontwerp werd ver worpen. De minister-president de heer DREES, merkt op, dat o.a. gezegd is, dat men niet steeds een compromis moet zoeken maar dat men een meer derheidsbeslissing meet durven ne men. Voor het kabinet is alleen aan de orde de vraag of hij op het punt dei- huurwet zijn werk kan voortzetten. Hij twijfelt er niet aan, dat de belas tingverlaging zal doorgaan, maar het is de vraag of dat nu kan geschieden. Er zou vertraging te wachten zijn. De VOORZITTER meent, dat de Kamer behoefte zal hebben aan na der overleg waarna eventueel een derde spreektermijn kan volgen. Te kwart over twee wordt de ver gadering geschorst tot drie uur. JEUGDIGE AUTODIEF GEVAT Het 13-Jarige autodiefje uit Naar- den is dank zij ijverig speurwerk van de recherche aangehouden. De poli tie in Bussum hield de woning van de jongen in het oog en kon hem ar resteren 'toen hij daar met een auto arriveerde. Na zijn diefstallen in La ren had hij nog kans gezien in Naar- den een auto te stelen. Tijdens zijn toer hiermede moet hij ook in Val kenveen zijn geweest. Aan de daar speurende politie is hij echter ont snapt. In diverse politiebureaux wordt hem een verhoor afgenomen. De jongen had kans gezien Zon dagmorgen, tijdens een godsdienst oefening, te ontvluchten uit het op voedingsgesticht Aborg, in Gronin gen waarheen hij was gezonden we gens vroegere autodiefstallen. k. A VOORSCHOTEN Valse hond. Op de Veursestraat- weg werd een jongedame door een valse hond aangevallen. Lichamelijk letsel liep zij evenwel nog niet op, maar haar kleren waren gescheurd. De politie is op zoek naar het beest. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: 1 bruine portemonnaie met ƒ7,—, 1 weekkaart N.Z.H.V.M., 1 lidmaatschapskaart van de Kon. Wilh. Ver., 1 paat- zwarte gymschoe nen, 1 polshorloge, 1 groene porte monnaie met 22,50, 1 zilveren blaadje met 3 tafelborstels, 1 rode strik, 1 weekkaart blauwe tram, 1 gouden ring, 1 boekentas, 1 portemonnaie m. 6,1 geruite capuchon, 1 bruine jongenspet, 1 windjack, 1 portefeuille met 20,1 schooltas, 1 herders hond. Gevonden: 1 imitatie gouden arm band, 1 sigarenaansteker, 1 pikeur pet, 1 zwarte glacé handschoen, 1 ge kleurde zakdoek, 1 zilverbon van ƒ2,50, 1 jongensjasje, 1 shawl, 1 bos sleutels (10 stuks), 1 dubbele rijwiel tas, 1 jongenspet, 1 zwarte vulpen, 1 oud herenrijwiel, 1 portefeuille, 1 wit-wollen shawl, 1 paar zwarte wanten, 1 sleutel, 1 etui met 2 ball points, 1 etui met vulpen en vulpot lood, 1 zilveren hanger, 1 blauw zijden shawl, 1 paar dames glacé handschoenen, 1 armband, 1 doublé kruisje, 1 lederen handschoen, 1 gummie beertje, 1 paar motorwanten, 1 kinderportemonnaie, 1 rechter da meshandschoen, 1 gele topper, 1 licht bruin tasje, 1 rood potlood, 1 cein tuur, 1 bal, 1 bruine kam in etui, 1 kinderriem, 1 zakdoek, 1 zwart he renjasje en een boodschappentas, 2 pak lege parfumflesjes, 1 bruine por temonnaie, 1 paar nylons, 1 bos sleu tels, 1 mondharmonica, 1 driewielig kinderfietsje, 1 gele shawl, 1 halsket ting, 1 groene step, 3 paar nylon kousen. De olifanten van het circus Althoff hebben gisteren op het hart van ve le Leidse huismoeders getrapt. Hun spruiten hadden namelijk op het ver trek van de beesten van het Goede renstation hun horloge gelijk gezet en zijn daardoor te laat op school ge komen. De huismoeders waren trouwens niet de enigen die zich aan de dik huiden hebben gestoten, want ook de Leidse politie was maar matig ingenomen met de niet officieel aan gekondigde tocht door de stad. Op het laatste moment moest hierdoor de trek naai* het Schuttersveld tot twee uur uitgesteld worden en ston den honderden kinderen tevergeefs te trappelen van ongeduld. Gelukkig namen de olifanten dit uitstel gedul diger op, anders had Leiden waar schijnlijk ook met een goederensta tion-probleem gezeten. „Smash" opgericht. 1 Mei is een arbeidzame dag en verschillende personen in Leiden hebben op deze dag de daad bij het woord gevoegd. Een van die daden was de oprichting van de R.K. Bad mintonvereniging „Smash". De trainingsavond werd vastge steld op Vrijdagavond van 19—22 uur in het gymnastieklokaal van de R.K. Mulo aan 't Vrouwenkerkhof. Ieder een die iets meer wil weten van de ze vederlichte tennissport kan op Vrijdagavond een kijkje nemen. Groen wit én geel. Zo langzamerhand zal het onze le zers van al dat verenigingsnieuws van Groen-Wit wel groen en geel voor ogen worden. Ook vandaag is de vereniging weer actief en deelt mede dat de lessen van 17 en 24 Mei niet in de H.B.S. maar in de zaal aan het Pieterskerkhof gegeven worden. Grieks centrum in opbouw. Tussen haakjes, op het Pieters kerkhof wordt momenteel een ge heel andere prestatiegeleverd. En kele tientallen studenten zijn daar namelijk druk bezig de eerste hand te leggen aan het Grieks marktcen trum dat een hoogtepunt zal vormen in de komende lustrumfeesten. Men is waarschijnlijk maar vroeg begon nen omdat men bij een dergelijk ver toon uit de oudheid nooit vroeg ge noeg kan beginnen. De kraampjes zullen in ieder geval een stevige rug- gegraat krijgen; want de stutten die hen in hun ouderdom moeten steu- nens zijn van ijzer. „Schotsje brouwen". De deuren van zweminrichting De Zijl zijn geopend. Dus zij bieden de watersporter geen enkele beletsel meer; het water wel want dat had gisteren een temperatuur van twaalf graden. Wie na deze „koude douche" nog zin heeft, weet het adres. DWARSKIJKER. Marktberichten LEIDEN, 17 Mei, Vette varkens. Aanvoer 242 vette varkens. Zware 158160; lichte: geen notering, sla gers varkens 160164; zeugen: geen notering. Handel slepend, afloop min der. 20 Nuchtere kalveren, 3040, 100—110. BODEGRAVEN, 17 Mei. Kaas. Aanvoer 44 partijen. Ie soort 209215 2e soort 202208. Extra tot 223. Han del matig. ROTTERDAM, 17 Mei. Vee. Aan voer 4978 (6976); vette koeien 700; gebruiksvee 1169 (910); vette kalve ren 65; graskalveren 316 (194); nuch tere kalveren 1567; varkens 91; big gen 241; paarden 158: veulens 2; schapen of lammeren 152; weide-zuig lammeren 479; bokken of geiten 38. Vette koeien 280—304, 260—280, 220 260; vette kalveren 290320, 270 290, 22250; graskalveren 475, 375, 275; nuchtere kalveren 56, 50, 45; biggen 58, 50, 40; slachtpaarden 220, 210, 200; schapen 130, 120, 90; weide- zuiglammeren 70, 60, 50; kalfkoeien 1100, 950, 775; melkkoeion 1100, 950, 775; vare koeien 775, 675, 575; vaar zen 850, 675, 575; pinken 575, 475, 375. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen vooral niet lager dan gisteren, prima's boven notering; vette kalveren: aanvoer ge woon, handel vlot, niet geheel prijs houdend; graskalveren: aanvoer iets meer, handel kalm, prijshoudend; nuchtere kalveren: aanvoer minder, handel levendig, iets hoger in prijs; biggen: aanvoer even ruimer, han del traag, prijs onveranderd; slacht paarden: aanvoer als vorige week, handel slepend, niet geheel prijshou dend; schapen: aanvoer redelijk, han del tamelijk, prijs stabiel; weide-zuig lammeren: aanvoer iets minder, han del goed, even stijver in prijs; kalf- en melkkoeien: aanvoer iets minder, handel kalm, 1ste kwal. iets stijver in prijs verder onveranderd; vare koeien aanvoer gewoon, handel slepend, prijs onveranderd; vaarzen: aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijs constant; t.b.c: aanvoer wat gro ter, handel kalm, ruim prijshoudend. In onze MATRASSEN- en DEKENATELIERS kunnen voor direct geplaatst worden: van 15 a 18 jaar. Lonen overeenkomstig de geldende C.A.O. Aanmelden dagelijks: N.V. v.h. R. M. Beuth Zonen KAISERSTRAAT 23 LEIDEN. N.V. DISTILLEERDERIJ v/h HARTEVELT ZOON, LEIDEN, vraagt enkele leeftijd tot 20 jaar.' Zich persoonlijk te melden aan haar kantoor Langegracht 61, tussen 9 en 5 uur. Bankinstelling te Leiden vraagt een typiste met enige ervaring. Brieven met antecedenten, leeftijd en ver langd salaris onder no. 5764 Bureau van dit blad. (Mnl. en Vrl.) en Schriftelijke aanbiedingen aan: N.V. HOLLANDS' BLOEMBOLLENHUIS - LISSE DIERENPARK WASSENAAR VRAAGT VOOR HET CAFé-RESTAURANT Aanmelden dagelijks aan het Café-Restaurant van 912 uur v.m. of tel. K 1751-9559. Wij vragen voor direct of later: voor de Pakafdeling en Aanmelden: „VIANDA" Vleeswaren- en Conservenfafariak LANGEGRACHT, INGANG REINEVESTSTEEG. X R.K. meisje b.z.a. voor de hele week. Huisel. ver keer. Kinderen geen be zwaar. J. v. Gerven, Noord- buurtseweg 10, Zoeter- woude. 5794 Te koop aangeboden In zeer goede staat verke rende Cltroën '49. Mei doornstraat 35, Leiden. "S1 Steunt het werk van de Consultatie-bureaux v. Alcoholisme! Koopt het Blauwe Bloempjel *5* Een gezond volk is een offer waard! Koopt het Blauwe Bloempje! S* Te koop aangeboden: 2 kano's in Drima staat. Te bevr. Dorpsstraat 44, War mond. 5807 2T Te koop: Eng. kinder wagen met vacht en bedje z.g.a.n. Bakh. Rozeboom- straat 18. 5793 *3? Tuinnetten van prima kwaliteit- in alle gewenste maten. W. Hölscher, Roe- lofarendsveen. Tel. 417. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3