fD&óf Lh $LMUGAT I &>ymmTAD Op Zaterdagmiddagen wordt de Haarlemmerstraat gesloten RIJNSTREEK Communie-geschenken HUIBERS Religieuse Artikelen Dr W. Dijsselbloem over de ambtenarensalarissen GEVESTIGD^ EN VERTROKKEN pERS0NEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 11 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Voorstel aan de Raad Voor motorrijtuigen op méér dan twee wielen ^i^r«tojei^nvRUmbSge™ Opnieuw moeizame gesprekken met HTM De moeilijke verkeerssituatie op de Haarlemmerstaat is opnieuw in de al gemene aandacht gekomen door het dodelijk ongeval, dat op 9 April j.l. daar plaats vond. Op 16 April j.l. ver zocht het lid van de raad de heer de Kier, enkele vragen te mogen stellen aan B. en W., o.a. welke maatregelen zij ten aanzien van het verkeer op genoemde straat denken te treffen ter verbetering van de toestand. Enkele dagen later heeft het lid de heer Mees ter, negen voorstellen ingediend met betrekking tot het verkeer op de Haarlemmerstraat. Verschillende oplossingen zijn reeds onder ogen gezien en overwogen. In het algemeen kan gezegd worden, dat bij eventuele maatregelen tot ontlas ting van de Haarlemmerstraat gecon stateerd moet worden, dat dit vrijwel uitsluitend een verschuiving van de moeilijkheden ten gevolge heeft. Het verkeer moet nu eenmaal door de nauwe binnenstad, die daarop niet is berekend. Moeizaam. De voorstellen van de heer Meester zijn over het algemeen van ver strek kende aard, zodat het-B. en W. niet mogelijk is daarover thans reeds prae- advies uit te brengen. Zij kunnen daaromtrent slechts enkele voorlopi ge mededelingen doen. Ten aanzien van de tramlijn van de H.T.M., waarop de voorstellen 1 en 2 betrekking hebben, zullen zij de on derhandelingen, die enkele jaren ge- VOOR NAAR Haariemmerstr. 123, Leiden de speciaalzaak voor alle leden zijn vastgelopen, hervatten. Men dient rekening te houden met de mogelijkheid, dat deze onderhan delingen opnieuw een moeizaam ver loop zullen hebben. Bezwaren. Van de overige voorstellen komt al leen voorstel 4, om de Haarlemmer straat op Zaterdagen van 1418 uur geheel te sluiten voor alle autover keer, voor uitvoering op korte ter. mijn in aanmerking. Wanneer B. en W. thans voorstellen daartoe te besluiten, wil dit niet zeggen, dat zij van deze maatregel warme voorstan ders zijn; de bezwaren daartegen zijn daarvoor te duidelijk. Het autover keer zal een andere route door de stad moeten zoeken. De enige in aanmer- singel. Het behoeft geen betoog, dat ook deze route langs de bochtige sin gels, met de vele daarop uitkomende zijstraten, verre van ideaal is. Niette min stellen zy voor hiertoe te be sluiten, opdat in de praktijk kan blij ken, in hoeverre de te verwachten bezwaren zich inderdaad voordoen. 4 maanden. B. en W. beschouwen 't te nemen be sluit dus als een proef, die zich b.v. over 4 maanden kan uitstrekken. Met de autobusondernemingen, die door dit besluit getroffen zullen worden, is terzake overeenstemming bereikt. Overigens ligt 't in het voornemen de gesloten-verklaring strikt toe te pas sen, zodat het geven van ontheffingen niet in overweging kan worden geno men. Arka, afdeling Leiden, vergaderde (Advertentie) Agenda Leiden WOENSDAG: St. Petruskerk: Rozenkranskruis tocht. Zaal Maria Gijzensteeg: 19.30 uur. Verkiezing en installatie K.A.B.- wijkbestuur. Gulden Vlies: Textiel-detailhandel „St. Willibrordus", 8 uur. Stadszaal: Teca '55, 2.305.30 en 711 uur nam. Casino, 24 uur nam. K. en O. Ge varieerd programma voor verpleeg den. DONDERDAG: Stadszaal: Teca '55, 2.305.30 en 711 uur nam. Het Gulden Vlies, 8 uur nam. Gast- herenavond Raad van Overleg door het Kath. Vrouwengilde. Schouwburg, 8 uur nam. De Sleu telspelers met „De gelukkigste dag van je leven". VRIJDAG: Gerecht 10, 8.15 uur nam. Catena Diëslezing prof. dr. S. E. de Jongh. ZATERDAG: Stadszaal, 8 uur nam. Feestavond Rotogravure Mij. Lammermarkt 36 uur nam. Pro vinciale wedstrijd B.B. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen door Jos Gosschalk en Paul Citroen 25 uur nam. (t/m 28 Mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uur nam. (Tot 15 Juli). UniversiteitsbibliotheekTentoon stel ling „Letterkunde in Bezettings tijd". Werkdagen 9.30 uur voorm. 5.30 uur nam. (Tot en met 18 Mei). De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Mei 13 uur tot Zaterdag 14 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552, de Haven-Apo theek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het verboden lied", 18 j. Lido: „Liefde als koopwaar", strikt volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Meisjes zonder moraal". volwassenen. Rex: „Gevaren ener wereld", 18 j. Th. Verduin als voorzitter gekozen De vergadering van de Arka te Leiden in de Doelen gisteravond mocht zich in de ruime belangstelling der leden verheugen. De vice-voorzitter, de heer Pley, die nu maanden achtereen het voor zittcrschap van de afdeling heeft waargenomen enzoals hij zelf zei deze avond van zijn verantwoor delijke functie verlost zou worden, opende de vergadering en heette ojn. het hoofdbestuurslid, de heer S. P. Fluitsma, welkom. De jaarverslagen van de secretaris, de heer Kriek, en de penningmees ter, de heer Wiersma, gaven een goe de doorsnede van de jaarlijkse acti viteit van de vereniging en brachten de handen van de leden op elkaar. De penningmeester mocht een gun stig saldo van 1780 gulden aankondi gen en de secretaris stelde na enige klopjes op de barometer vast, dat het aantal leden in het afgelopen jaar met 26 is toegenomen. Stand 271. Beiden worden met lof overladen. De heer Tj. Wiersma werd vanzelf sprekend als penningmeester herko zen en ook met het bij acclamatie benoemen van de heer Th. J. J. Ver duin tot voorzitter hadden de aanwe zigen weinig moeite. De heer Verduin werd met warmte achter de bestuurs tafel verwelkomd en gefeliciteerd door vice-voorzitter, de heer Pley hoofdbestuurslid, de heei Fluitsma en door de spreker van de avond, de heer dr. W. J. J. Dijsselbloem, die bij ervaring wist, dat de vereniging zich een voorzitter had gekozen „waar pit in zit". Met gespitste oren luisterden de Arka-leden vervolgens naar een enthousiast en weldoordacht betoog van dr. Dijsselbloem, directeur van Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid de heer M. Jan sen te Leiden. SCHOLIER DOOR BUS AANGEREDEN. Gistermiddag om half een raakte een 14-jarige scholier uit Warmond op de Boerhaavelaan te Leiden on der een bus, die van de Rijnsburger- weg kwam. De jongen speelde met vriendjes krijgertje en stak onverwacht achter een stilstaande bus de straat over Hij werd ernstig gewond. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob zn van J. Zee en J. G. Doeve; Hendrik Gerard Jaco bus zn van J. Mastenbroek en J. Heetveld; Johanna dr van B. Leeu- wis en G. A. v. d. Kaaij; Jan Willem Ewoud zn van C. A. v. d. Klaauw en H. C. v. E verdingen; Abraham zn van A. de la Rie en M. Hartman; Hu- bertus Christiaan zn van P. A. v. d. Burg en J. de Goeij; Wilhelmina Margrieta dr van A. v. d. Bent en G. Batelaan; Christina Maria Cornelia dr van H. J. v. d. Slot en T. E. Augustinus; Betje dr van E. A. Fer- kranus en D. Boekhoudt; Johannes Andreas Clemens Maria zn van A. M. C M. Langemeijer en C. H. M. Smit. Ondertrouwd: D. v. Egmond en B. C. Nieuwenhuijs; W. T. A. Bergers en C. P. M. Jongmans; A. Bekooij en M. C. Kromhout; J. Klomp en C. J. Hoppers; J. N. Romijn en M. W. Wijsman; J. H. Goossens en M. M. Hartevelt; W. P. J. M. v. Dorp en M. M. M. Albers; P. P. J. van Zijp en M. A. Juffermans; H. L. Herruer en G. de l'Ecluse; H. Boot en C. M. Pet; C. Brandt en W. Vroegh; W. van Riet en A. C. Hanselaar; W. Stikke- lorum en B. Frankhuizen; C. T. Kop en J. M. Hansen. Overleden: W. Huber man 67 j. het Arka-bureau, over de ambtena ren-salarissen. Hij legde er de na druk op dat bij het overleg de Arka het individueel belang van de indi viduele ambtenaar voor ogen heeft en dat men daarom op gegeven mo ment „neen" tegen de regering had moeten zeggen. Hij behandelde de vragen die door de heer Andriesen in de Tweede Ka mer na overleg met de Arka zijn ge steld en die na ontleding sier lijke diplomatieke stijlbloempjes ble ken te bevatten. Zoals bekend werd in deze vragen om een onderzoek gevraagd door loondeskundigen naar de mogelijke ongunstige verhouding, tussen de la gere en middelbare lonen van de ambtenaren en de werknemers in de overeenkomstige sectoren van het bedrijfsleven. Dit is een zet geweest op het schaakbord van het loonover- leg, die door de minister weloverwo gen is beantwoord. Het gevolg was een toezegging van de minister, die tot gezond georgani seerd overleg kan terugvoeren. Spreker besloot met het vertrou wen van alle Arka-leden in de on derhandelaars te vragen, omdat niets zo rustig maakt bij de onderhandelin gen als het besef dat de leden achter him vertegenwoordigers staan. VOOR DE GROOTSTE KEUZE IN ALLE soorten Schoenen voor elke beurs VOOR DE prettigste bediening VOOR de beste service Ü€*4tCg> het moderne schoenenpaleis inde Haarlemmerstraat (Advertentie) WAT LEIDEN VERLOOR en VOND In het tijdvak van 15 t/m 30 April werd te Leiden gevonden: Damestasje met inhoud, zonnebril, peddel van ka- damesschoen, za'kmes, gouden trouwring, autostep (houten driewie- lig), wanten, handschoenen, passei\ vulpotlood, rijwielpomp, muntbiljet, badtas inhoud 2 badpakken, halsket ting, badpak, 2 matrozenkragen, vul pen, reparatiegereedschap in linnen zakje, portemonnaie, met inhoud, hoofddoek, lederen kindertuigje, paar kousen (nieuw), zieken couponsblad, bos sleutels, postzegels, dames vest, muziekstuk, sjaal, kindermuts, paar motorhandschoenen, bril in papieren kokei", herenschoen, zilveren beursje met inhoud, autoband, hondenzweep, paar bokshandschoenen, rol behang, ceintuur, etui inhoud papieren, on derdeel van fototoestel, etui inhoud spuit, herencostuum, hoes van pa raplu, kinderpyamajasje, paar kousen, paar sokjes, boodschappentas inh. aardappelen, autostep, wieldop van auto (Volkswagen), rijwieltas (dub bele). Inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveld straat 10 op Woensdag en Zaterdag middag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Haarlemmerstraat. Uit de baaierd van meningen over het broodmagere zorgenkindje, de Haarlemmerstraat, hebben de genees heren thans de eerste geneeswijze ge kozen. Sluit de Haarlemmerstraat op Zaterdagmiddag en stuur het ver keer langs de singels, we zullen dan wel zien of daar geen ongelukken van komen. B. en W. houden hun harten vast, dat is uit de beverige, onzekere toon in het betreffende raadsstuk wel op te maken. Het behoeft geen betoog, zo zeg gen zij, dat ook deze route langs de bochtige singels verre van ideaal is. Niettemin stellen wij u voor hiertoe te besluiten, opdat in de praktijk kan blijken, in hoeverre de te vei'wach- ten bezwaren zich inderdaad voor doen. Maar, mijn hemel, is er dan nie mand te vinden in heel Nederland, die met enige autoriteit kar» zeggen: zo moeten jullie het doen en niet an ders. Tegenwoordig heeft men op alle gebieden deskundigen. Nog on langs vertelde in een groot Amei'i- kaans weekblad een specialist in een paar honderd gespierde zinnen hoe hij ir» Detroit het chaotische ver keersprobleem had opgelost. Is het bij al dat gedokter aan de Haarlem merstraat geen tijd dat er een spe cialist bij komt? Iemand die, ongeacht alle bezwaren, zegt: zó moet het niet anders. Hij zou in staat zijn ons allemaal te overtuigen en ons in de Haarlemmerstraat het zelfvertrouwen terug te geven. Leonardusgrocp viert feest. Op Zondag a.s. vieren de verken- ners der St. Leonardusgroep hun tweede lustrum. Tevens bestaat het jeugdwerk in de St. Leonardus- parochie twintig jaar. Van 1935 tot na de oorlog was het dc Kruisyaait en nadien de verkennersbeweging. De jeugdbeweging werd in 1935 ALPHEN AAN DEN RIJK Jubilerende chef-brugwacliter. 19 Mei a.s. hoopt de heer J. Kaste lein, chef-brugwachter aan de pro- Gevestigde personen in de week van 2 tot en met 7 Mei. C. Beemster, re ligieuse, Hogewoerd 57; H. BloosBe- rendsen, dienstbode, Hooigracht 60; J. H. J Bik, pianofabrikant, Apoth.dijk 30; C. G. M. Blansjaar, verkoopster, O. Haven straat 4; A. Bourgonje en fam., maga zijnbeheerder, Thorbeclcestr. 44; G. J. Brands, los arbeider. Volmolengracht 5; T. J. Daems. Rijnkade 13; A. J. Ie Mair van Doorn, Maresingel 71; D. Gloude- mans en fam., boekhouder. Hoogstraat 5; J. G. de Haan. cementwerker, Sophiastr. A. A. M. den Hollander, timmerman Utr. Jaagpad 25; F. O. Hölzel, deken wever, Reitzstraat 5; L. A. H. van Kim- menaede, militair. De Sitterlaan 13a; A. N. C. Koch, radio-telegrafist, W. Rozen- str. 58a; W. Kukler, onderwijzer, Haarl. straat 155; D. Leen en fam., chef hof meester gr. vrt, Charl. de Bourbonhof 2; W. Lindemann, dekenwever, Reitzstraat G. J. GraamanLodders, Alb. Agnes- straat 14; M. J. J. van Loosbroek, Noord einde 50; H. J. Mans, verkoopcheffin V D, P. de la Courtstraat 70; B. Mole naar en fam., techn. ambt. Alb. Agnesstr. L. Mulder en famvoorlichter bouwcentrum. Zoeterw. Singel 108; M. Nauta, verpleegster. Mezenstraat 2; M. str. 21a, Vlaardingen, Dennestr. 7; M. Kapaan, v. Speykstr. 70. Oegstgeest, Zoutkeetln 1; A. M. Kerkhof. Plantsoen 41, 's Gravenhage, Joz. Israëlsln 9; J. D. Klevering, H. Rijndijk 170a, Zuidwolde, Oosterweg A 166; E. S. M. KriekKo renhof. Pioenhof 6a, Zoeterwoude, Vrou- weweg 40. A, Korthals Altes, Steen- schuur 18, A'dam, Botticellistr. 6hs; J. W. Konenberg, Boshuizerkade 18, Lcid- schendam, Veurse Achterweg 52; B. E. Kuiper, Nwe Rijn 22a, R'dam, Nwe Bin nenweg 13a: J. J. Laaman en fam.; Zoe terw. Singel 31, Belgisch Congo; J. N. Lancel en fam., Rijnsb.weg 79, Oegst geest, Geverstr. 63; A. B. J. M. Lange meijer. de L. de Kanterstr. 40, Canada; F. Kronenbergv. Makkelenburg. De Sitterlaan 33. Leidschendam, Veurse Achterweg 52; H. C. Groenenboomde Meij, Gortestr. 92, 's Gravenhage, Krane- str. 54; C. A. Mourits, le Binnenv.grt 30, Nieuwkoop, Hollandsekade 5; P. C. v. d. PoelNutters en fam., Haariemmerstr. 227, Straits Settlements; M. Oosterom, W. Singel 27. Gouda. Westhaven 11; H. G. Oppèl, Noordeinde 2a, A dam, Tonto- rettostr. 17hs; C. E. M. Papót. Breestraat 84, Warmond. Dorpsstraat 112; A. Pot. Steenschuur 7a. Vlaardingen, Schied.weg C. van Olderen instrumentmaker. Se- 127; E. H. Prillwitz, Groenhovenstr. 19. ringenstraat 31a; J. G. Reijken, zilver- monteur, Oosterstr. 79; L. C. Sassen, kan toorbediende, Kijf gracht 13; A. P. Sep, monteur, Munnikenstraat 94; C. Sinke en fam., monteur, Alb. Agnesstr. 24; H. der Smissen, instrumentmaker, Rijnsb.weg 140; B. J. Tebrugge en fam., touwfabrieksarbeider, Nwe Brugsteeg la. A. F. C. Vervloet, Boerhaavelaan 24; M. de Vries en fam., naaimachine-monteur, Druckerstraat 9; J. K. Waalkens, poli- tie-beambte KM, Schelpenkade 41; H. J. Wijtenburg, hoofdwerktuigkundige KPM, Thorbeckestraat 46; C. H. van Zeeland, dienstbode, Lorentzkadë 1. Vertrokken personen In de week v^n 2 tot en niet 7 Mei P. J. Andik en fam., Lammensch.weg 118, Leiderdorp, Hoofdstr. 113; M. Hollandervan Ben- fam., 3 Octoberstr. 39a, Alkmaar, Brederodestr. 9; W. H. Brandt, Noord einde 2a, Amersfoort, Utr. weg 303; L. d. Cammen, Rijnsb.weg 10, Voor burg, Oosteinde 62; C. G. Cherry, Mare-1 dijk 34a. 's Gravenhage, Hanenburgln 367; W. E. J. Doedens, de L. de Kanter str. 28b, Eindhoven, Ranonkelstr. 8A: C. M. A. Duijnstee. Herengrt 8a, Heemstede, Raadhuispln 15; N. H. Egelman en fam., Rijndijkstr. 44, Brazilië; W. C. M. van Eijk, Rijnsb.weg 10, Zwolle, Pr. Hendrik- str. 18a. J. J. Fisscher, Maedijk 19b, De Bilt U, Soestdijkerstr.weg 131 Zuid; F. P. Flu en fam., W. Singel 40. Goës, Stations weg 37; A. M. C. Geerling, Nw Rijn 46, R'dam, Schansweg 29; C. S. de Reus Gelok, Plantsoen 103a. Zwijndrecht, Tooropstr. 2; M. Gooszen, Zoeterw. Sin gel 26, 's Gravenhage, J. v. Nassaustr. 43; M. G. Heemsbergen. Valdezstr. 11. R'dam. P. C. Hooftpln 14a; W. Hekman, Javastr. 10, Katwijk, Torenstr. 1; A. W. F. Helmstrijd, v. d. Waalstr. 55. R'dam, Statenweg 135a; P. A. M. Hermus, H. de Vriesstraat 74, Tilburg, O Kapelstr. 19; G. den Heijer, W. Singel 27, Rijnsburg, Brouwerstr. 51; G. Hofman, Mariënpoel- Heemstede. Alb. Thijmln 10; A. Ravens- bergen. Hooigrt 38, Leidschendam, Veur se Achterweg 133; P. Robijn. Lijsterstr. 4, Groningen, Joz. Israëlstr. 60a; S. L. J. Roskes, Hoge Rijndijk 204, Soest, Heide weg 40. N. de Ruig, Zonneveldstr. 2, Arn hem, Poggenbeekstraat 31; W. Salman en fam.. Kaasmarkt 3, Valkenburg ZH, a.b. ws H 11557, ligg. t.o. Katwijkerweg 9; 5. v. d. Sande, Lorentzkade 9, Blaricum. Kon. Willem Ill-laan 4; J. K. Schönfeld en fam., R. en Schiekade 3. R'dam. Ben- tincklaan 63b; A. Singeling, 5e Binnen- vestgrt 10. Voorschoten, Burg. Vernède- park 1; J. C. Slewe, Tomatenstraat 1, Noordwijk. Julianastraat 14; J. S. Sou man, O. Singel 242, Wassenaar, Narcisln 29; J. M. v. d. Steen, Maredijk 13a, 's Gravenhage. Regentesselaan 18; A. Steenbergen, Balistraat 59, Den Helder. Buitenhaven 5; L. Stoof, Vinkenstr. 6, 's Gravenhage, Minstreelstr. 80; S. E. Tausk. Lammenschansweg 25, A'dam Vij zelstraat 1151; D. R. van Uitert. Mare dijk 34a, 's Gravenhage, Hanenburglaan 367; A. M. Vastbinder. Rapenburg 131. Eindhoven, Boerhaavelaan 38; A. W. Vermeer en fam., Jac. Catslaan 107, Apeldoorn, v. Ostadelaan 28; F. J. de Vil der, Nw. Beestenmarkt 30, Velsen, Vel- seruinweg 173; A. M. de Vlaam, J. v. Goijenkade 41, Breda, Wilhelminasingel 33; G. de Vos, Alexanderstraat 62, Roo sendaal ca NB, Galvanistr. 21; J. C. de MooijVijlbrief, Varkenmarkt 26. Rijns burg, Oegstgeesterweg 74; J. H. T. Ver- meij—Weers, Kanaalstraat 31. Leidschen dam, Dr v. Noortstraat 176; E. Wensveen Rijnsb.weg 10, Groot Brittannië: E. M. Winkelmolen. Stadhoudersin 30. Rucphcn Ruchpensebaan 2: A. van Wolde. Evert- senstr. 29, Katwijk. Kerkstr. 62: D. Wolthuis, Rijnsb.weg 121a, Noordwijk. Zwarteweg 20: D. Zeissink, Rijnsb.weg 10, Rijnsburg, Bar. v. Wassenaarstr. 20; E. Zierfuss, IJsselkade 25, R'dam, Wes tersingel 115. vinciale Hefbrug over de Gouwe bij Gouwsluis, het feit te herdenken, dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de provincie als brugwach ter en wel aan een der bruggen over het Rijn en Schiekanaal bij Delft. Veilig Verkeer. Plm. 450 school kinderen hebben Dinsdag hun prac- tische examen veilig fietsen afge legd, afgenomen voor de vereniging Veilig Verkeer door de pl. politie. Het examenparcours was ditmaal in plan West. HAZERSW0UBE [H.R.] AUTOBOTSING. Gisteravond om 6 uur vond ter hoogte van de watertoren een aan rijding plaats tussen een Citosa-bus en een personenauto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bus, welke in de richting Al phen reed, moest plotseling iets af remmen. Toevallig wilde juist een personenauto passei*en met het ge volg dat een botsing niet voorkomen kon worden. De rechter neuszijde van de personenauto werd geheel in gedrukt. W0UBRUGGE BURGEMEESTER RIJNDERS BENOEMD IN NIEUWER-AMSTEL. Met ingang van 16 Mei a.s. is de oud-burgemeester dezer gemeente, de heer D. Rijnders, thans burge meester van de gemeenten Middel- harnis en Sommelsdijk, benoemd tot burgemeester van de gemeente Nieu- wer-Amstel. De heer Rijndei's is bui-gemeester van deze gemeente geweest van 1 Augustus 1941 tot 1 Maart 1946. OPENSTELLING GEMEENTE-MUSEUM. Gisteravond vond in het Museum een instructie-bespreking plaats door de burgemeester voor de museum wachters, die zich vrijwillig voor dit doel beschikbaar hebben gesteld. Na de algemene uiteenzetting door de burgemeester volgde een rondgang, waarbij de museumwach ters enigszins op de hoogte werden gesteld van de betekenis en herkomst van een aantal oude voorwerpen. Het gemeente-museum, waarin zich o.m. een kruik bevindt van ongeveer het begin onzer jaartelling, is voor het publiek alleen des Zaterdags van 14.00 tot 16.00 uur opengesteld gedu rende de maanden Mei tot October. Teneinde een ieder in de gelegen heid te stellen het museum te be zoeken is de enti-ée zo laag mogelijk gesteld, t.w. 25 cent voor volwasse nen en 10 cent voor kinderen. Een uitvoerige en overzichtelijke catalogus is in het museum verkrijg baar tegen een prijs van 25 cent. De opbrengst van de collecte van de Stichting 19401945 heeft in Woubrugge en Hoogmade 865, opgebracht. Tesser O.F.M. Vanaf het begin werd hij bijgestaan door hopman J. Vree burg. Thans is hopman Vreeburg nog steeds de actieve figuur in het pa rochiële jeugdwerk. De jeugdbewe ging telt thans ruim 80 leden. Het feestprogramma, waarvoor de gehele parochie wordt uitgenodigd luidt: Zondag om 9 uur Hoogmis, waarna gezamenlijk ontbijt voor de leden en oud-leden, 's Middags van 3—6 uur in het jeugdhuis Haagweg 26 demonstreren de welpen en ver- kenners en u kunt ook nog gaan kij ken naar een bezienswaardige ten toonstelling en een tentenshow. Oproep H.H. Kerkzangers. De hei"en kerkzangers wordt ver zocht medewerking te verlenen aan de plechtige H. Mis van Requiem Vrijdag a.s. te 10 uur in de Leonar- duskei-k Haagweg. De raadsleden en journalisten be ginnen vanavond eerst om half acht zich al schoppend over De Leidse Hout te bewegen( men duidt dit aan met het woord voetballen) en niet om zeven uur. Zij wensen zich nog een half uur geestelijk voor te berei den. SPIEKER. JOURNALIST TOT BOETE VAN 250,— VEROORDEELD. De rechtbank te Amsterdam heeft de 68-jarige journalist J. H. J. Luger uit de hoofdstad, die dagelijks in zijn dagblad (De Telegraaf) een kroniek schrijft onder het pseudoniem Pas- quino wegens het van zijn hand ver schenen artikel „De schietdiender", dat beledigend wordt geacht voor de Nederlandse politie in het algemeen, veroordeeld tot een boete van 250 gulden subsidiair 30 dagen. De recht bank overwoog in zijn vonnis o.m. dat hoewel het bewuste artikel ge fiatteerd "was door de hoofdredactie dit de journalist niet ontheft van zijn verantwoordelijkheid. Aangenomen werd, dat het artikel was voortge sproten uit verontwaardiging over onjuist gebruik van vuurwapenen door de politie. De officier van justitie had een boete van 600 gulden subsidiair 30 dagen geëist. De heer Luger heeft tegen dit von nis hoger beroep aangetekend. VOORSCHOTEN Geboden (te Leiden): Gertrud An na. dr van H. J. Mennens en J. G. Werkhoven; Inge Sara, dr van C. Cornet en S. van Dam. Ondertrouwd: Th. Edinger 32 j. te Vlaardingen en A. F. Heijberg 21 j. Gehuwd: Chr. W. Snippe en E. van der Poel. Overleden: W. Buising 87 j., echt genoot van A. Meijer. LEIBSCHENB&M Geboren: Sophia W., dr van J. F. N. van Os en S. W. ter» Hoopen; Hen- drika, dr van J. Kroon en H. Vlok; Adrianus M., zn van J. Ammerlaan en C. H. Rotteveel; Jacobus A. M., zn van B. J. Hinkenkemper en C. H. Olsthoorn; Evert, zn van G. Nagte- gaal en E. G. Verkerk; Elisabeth A. M., dr van J. P. van der Zijde en M. J. Wijnen; Wilhelmus C. j. M., zn van C. de Groot en J. W. den Eiser». Ondertrouwd: A. F. Lansen te Ha- zerswoude en J. H. van Geijlswijk; G. H. Duijvesteijn te Den Haag en A. M. van der Meer; H. A. van der Stam te Berkel en Rodenrijs en J. A. Groeneweg. Geti*ouwd: J. Th. A. Ham en E. Bo- gers te Den Haag. Z0ETERW0BGE UITBREIDING R.K. JONGENSSCHOOL. Het voorlopige plan tot uitbreiding van de R.K. Jongensschool te Zoe- terwoude-dorp is goedgekeurd en men hoopt in September of October met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Het plan van uitbreiding omvat drie nieuwe leslokalen, een gymnastieklokaal en was- en kleed- gelegenlieden. Indien deze plannen de definitieve goedkeuring verkrijgen zal de uitbreiding omvangrijker zijn dan het oude (dus thans bestaande) gedeelte van de school. AUTODIEVEN AANGEHOUDEN. De Apeldoornse gemeentepolitie heeft op de automarkt te Apeldoorn aangehouden een 18-jarige jongeman uit Vlaardingen, die, samen met een 27-jarige jongeman uit Zoeterwoude, trachtte een gestolen auto te verko pen. De Zoeterwoudenaar wist zich nog uit de voeten te maken, doch werd later in zijn pension aange houden. De auto, die toebehoorde aan B. te Leiden, was uit een auto box aan de Hoge Rijndijk gestolen De eigenaar had zijn wagen nog niet gemist.' De diefstal kwam aan het licht, doordat de adspirant-koper de zaak niet vertrouwde en de politie liet waarschuwen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2