Gemeenteraad van Leiden vergadert LMtLGAT LMÜSTAD Bij „De Doorbraak" gaat in de toekomst alles van een zeven meter hoog „leien dakje" Huldiging secretaris van de Leidse Ambachtsschool, mr W. de Clercq Bij landelijke BB-wedstrijden voor EHBO te Teqelen Hockey-elftal M. NI. S. Voorschoten won verdiend van Agnes Lyceum Leiden (5-1) DINSDAG 10 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Veertig jarig jubileum Mr. W. de Clercq, die gisteren het feit herdacht, dat hij vóór 40 jaar werd benoemd tot secretaris van de Vereniging: „De Ambachtsschool", verkeerde die dag: in een wel wat uit- zonderlijke positie. Gedurende al die 40 jaar zat hij achter „de groene ta fel", hield hij met de regelmaat van een klok de notulen bij, ontsnapte niets aan zijn aandacht. Gisteren op zijn jubileumdag, zat hij niet achter doch naast de groene ta fel en waren de „ingekomen stuk ken" zo talrijk, dat hij bij „de rond vraag" nog niet precies wist waar hij aan toe was. En dit valt te begrij pen, want mr. De Clercq is deze mid dag in het zonnetje gezet. De voorzitter van het bestuur van de Vereniging „De Ambachtsschool", ir. J. J. G. van Hoek, wist aan het •begin van deze huldigingsmiddag ail direct de juiste toon te treffen toen hij in het licht stelde, dat de jubile rende secretaris een man van vele kwaliteiten zijn leven in dienst van de Ambachtsschool heeft gesteld. Slechts één fout. Ir. Van Hoek, die nauwkeurig de door mr. De Clercq uitgebrachte jaar verslagen had geraadpleegd, had slechts één fout kunnen ontdekken. In het eerste door hem uitgebrachte jaarverslag (in 1915) schreef mr. De Clercq, „dat zich in dat jaar geen bij zondere gebeurtenissen hadden voor gedaan". Ir. Van Hoek betwijfelde dit, want juist in dit jaar was de hui dige secretaris in functie benoemd. Een benoeming, welke na veertig jaar aanleiding geeft tot bijzondere vreugde en voldoening. De voorzitter, die mr. De Clercq nog zeer vele jaren in het bestuur der school toewenste, bood hem na mens dit bestuur een tekening aan van een door leerlingen te vervaar digen slaapkamerameublement. Wethouder J.VC. van Schaik, die als loco-burgemeester gelukwensen aanbood, had bijzondere waardering voor de wijze, waarp de secretaris steeds als schakel was opgetreden tus sen bestuur en gemeente. Dr. J. R. van Blom, voorzitter van de Bond van Verenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs, wees in zijn woord van gelukwens allereerst op de unieke positie, die het nijverheidsonderwijs momenteel in ons land inneemt en waarbij een •grote mate van verantwoordelijkheid, in handen van de burgerij wordt ge legd. Ere-penningen. Op grond van zijn vele verdiensten voor het Nijverheidsonderwijs bood dr. Van Blom de jubilerende secreta ris de ere-penning van de Bond aan. De heer J. G. J. Verheij van Wijk, voorzitter van het departement Lei den van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, die er aan herinnerde, dat mr. De Clercq als secretaris van deze Maatschappij in de loop der jaren reeds zovele ere-penningen aan jubi larissen had uitgereikt, achtte thans het tijdstip gekomen, dat aan deze „bloem der secretarissen" de zilve ren ere-penning der Mij. werd aan geboden. De directeur van de Ambachts school, de heer C. Brilman, die putte uit een herinnering van 37 Am bachtsschooljaren, wees vervolgens op de accuratesse van mr. De Clercq, die er blijk van gegeven heeft, dat hij steeds openstond voor een verant woorde onderwijsvernieuwing. Na mens leerkrachten, administratief en overig personeel bood de heer Bril man een tekening aan van een nog te vervaardigen salontafel aan. Nadat de heer F. de Vries namens de Volleybalvereniging „Blijf fit" ge lukwensen (en een taart) had aange boden, deed dit de heer J. Brouwer namens het bestuur en de directrice, mej. M. J. B. Heijse, van de Open bare Bibliotheek en Leeszaal Reu- vens. Tenslotte stak ook de voorzitter van de Vola, de heer J. P. Zwanen burg, zijn grote bewondering voor het werk van de jubilerende secreta ris niet Onder stoelen of banken. Na mens deze Vereniging overhandigde hij mr. De Clercq een kist sigaren. Mi'. De Clercq, deze middag ge troffen door de grote hoeveelheid „in gekomen stukken", dankte alle spre kers voor hun goede woorden en de aangeboden geschenken Burgerlijke Stand Geboren: Robert Cornelis Johannes zr. van W. v. d. Meij en M. C. v. d. Linden: Robert Frank Ronald zn van C. H. v. Norden en M. S. v. Domse- laar; Wilhelmina Francisca Frederi- ka dr van J. F. Wolda en S. de Jong; Benjamin Ahman zn van J. v. Al- pphen en J. Sierat; Bartel zn van L. C. Knijnenburg en F. C. de Smalen: Hanno zn van F. van Dijk en W. G. v. d. Horst; Jacob zn van J. Rijsdam en H/v. d. Linden; Susanna Hendri- ka dr van W. Sira en P. v. d. Vlies; Krijn Gijsbert zn van H. van Duijn en K. G. Schuitemaker; Yvette di van F. Dijkstra en A. A. Crommelin; Pieter Dirk zn van P. J. de Rooij en J. den Hertog; Patricia Ellen Joyce dr van W. F. J. v. Zelm en L. M. v. Looij; Gerardus zn van J. Devilee en M. Wallaart; Cornelis zn van W. de Mooij en W. v. Duijn; Carla dr van H Flippo en H. Rijsbergen; Leonar- dus zn van J. A. Jansen en A. Frank; Margaretha dr van M. H. Koreman en W. de Beun; Maria Johanna Cor nelia dr van H. Devilee en M. T. de Groot; Michael Theodorus zn van G. W. v. d. Zon en P. J. Olijerhoek. Gehuwd: G. van Strien en M. Eisenga; P. Stokkel en W. M. J. de Roo; C. P. v. Teylingen en C. E. v. d. Klugt. Overleden: F. A. J. v. Nimwegen man 69 j. m D&tf U- W w ito\jcb ALMA MATERKOOR. Als u in de badkuip tot de over tuiging bent gekomen, dat u over een beetje muzikale ontwikkeling en een goed stemgeluid beschikt, dan bent u één van de velen, die het Alma Materkoor nodig heeft. Het koor kan in alle partijen nog aanvulling heb ben en zoals u in een begeleidende advertentie kunt lezen, biedt het koor u thans de kansen U als lid aan te melden. Komt u morgen op de repetitie eens luisteren! U bent van harte welkom. Veronica. Sancta Veronica wacht weer Don derdagmiddag van half drie af in „In do Vrolijcke Arke". We hopen, dat de dames de vereniging niet tever- Maandag a.s. vergadert de Leidse raad om 2 uur. De agenda vermeldt onder meer: B.B. Leiden aan de spits Agenda Leiden DINSDAG: Stadszaal: Teca '55, 2.305.30 en 711 uur nam. Doelen, 8 uur nam. Jaarvergadering Arka. Geb. Chr. Belangen, 7.30—8.30 u. nam. Advieszitting St. Eloy. WOENSDAG: St. Petruskerk: Rozenkranskruis tocht. Zaal Maria Gijzensteeg: 19.30 uur. Vei'kiezing en installatie K.A.B.- wijkbestuur. Gulden Vlies: Textiel-detailhandel „St. Willibrordus", 8 uur. Stadszaal: Teca '55, 2.305.30 en 711 uur nam. Casino, 24 uur nam. K. en O. Ge varieerd programma voor verpleeg den. DONDERDAG: Stadszaal: Teca '55, 2.305.30 en 711 uur nam. Het Gulden Vlies, 8 uur nam. Gast- herenavond Raad van Overleg door het Kath. Vrouwengilde. Schouwburg, 8 uur nam. De Sleu telspelers met „De gelukkigste dag van je leven". TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen door Jos Gosschalk en Paul Citroen 25 uur nam. (t/m 28 Mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uur nam. (Tot 15 Juli). Universiteitsbibliotheek: Tentoon stelling „Letterkunde in Bezettings tijd". Werkdagen 9.30 uur voorm. 5.30 uur nam. (Tot en met 18 Mei). De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Mei 13 uur tot Zaterdag 14 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 20552, de Haven-Apo theek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het verboden lied", 18 j. Lido: „Liefde als koopwaar", strikt volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Meisjes zonder moraal", volwassenen. Door de B. B.- A-Kring Venlo wer den op 8 Mei wedstrijden georgani seerd uitsluitend voor bij de B. B. in gedeelde E.H.B.O.'ers (sters). Er werd gewerkt in groepen van 3 personen onder aanvoering van een commandant. Door een groot aantal groepen, afkomstig uit verschillende B. B.-kringen over het gehele land verspreid, was voor deze wedstrijd in geschreven. Voor de eerste maal werd door. de B. B. Leiden hieraan deel genomen, en wel met 3 groepen. Na afloop der wedstrijden betuigde de voorzitter van de jury zijn dank aan alle deelnemers voor de animo en het grote enthousiasme, waarmede gewerkt was. De Leidse deelnemers kunnen met echte voldoening op deze dag terug zien. Met een werkelijke „vracht" aan prijzen zijn zij in de beste stemming weer naar huis teruggekeerd. De volgende prijzen werden be haald: 2 eerste prijzen voor het beste groepswerk, onder leiding van Mevr. W. van Dam en Mej. J. Roman. 1 tweede prijs voor het beste groeps werk, o.l.v. de heer P. Brink. 2 eerste prijzen voor het beste com mandanten-werk: Mevr. van Dam en Mej. J. Roman. En boven dit alles uit werd door de groep van Mevr. van Dam de wisselbeker gewonnen, die in 1954 door de stichting B. B. B. te Den Haag voor deze wedstrijden werd beschik baar gesteld. Voorwaar, een pracht resultaat! Het grootste aantal prijzen dat door één B. B.-kring is behaald! De instructeurs, de heren H. Treur en A. Dirkse, die de groep in de voor afgaande extra oefeningen hebben ge leid, kunnen met recht trots zijn op hetgeen door deze groepen is ver richt. Voor de deelnemers moge deze grootse overwinning een stimulans zijn om op de ingeslagen goede weg met zo mogelijk nog meer enthousias me voort te gaan, en vooral om te behouden wat thans verworven is: de wisselbeker! S.V. CATENA VIERDE DERDE DIES. De Leidse studentenvereniging Ca tena, welker oprichting indertijd door de Leidse universitaire gemeenschap met zeer gemengde gevoelens werd begroet vierde Maandag de derde dies natalis met een bijeenkomst in het Snouck Hurgronjehuis. In zijn diesrede merkte de praeses van Catena, de heer E. S. Ch. J. Ros kam op, dat de oprichting en het be staan van Catena aanleiding zijn ge worden tot de besteding van veel aandacht aan de verwezenlijking van de idealen van de civitas academica, zoals deze na de bevrijding werden geformuleerd. Het Leids Studenten corps is niet in staat gebleken, de rol als enige gezelligheidsvereniging voor mannelijke studenten te vervullen. Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van die, re gelende de werkkring en de samen stelling van de Commissie van advies in culturele zaken. Benoeming van vier leden van de Commissie van advies in culturele za ken. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Antonie Duycklaan, alhier, uitgaande van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van scholen met de Bijbel te Oegstgeest. (ƒ170.000). Voorstel inzake het wijzigen op en kele punten van de regelingen betref fende het kleuteronderwijs. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van 3100 ten behoeve van de aesthetische vorming van de leerlin gen van het openbaar en bijzonder gewoon lager- buitengewoon lager- en voortgezet gewoon lager onder wijs. Voorstel inzake wijziging van de statuten van de Sportstichting der ge meente Leiden. (Leidse Sportraad in het bestuur opgenomen). Voorstel inzake verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Hoge Rijndijk, tussen de Aarstraat en de Meerburgerkade. Voorstel inzake het verpachten van de exploitatie van de buffetten van de Stadsgehoorzaal. (Aan de heer W. F. van Ingen Schenau Jr.). Voorstel inzake het onbewoonbaar verklaren van 58 woningen, gelegen aan de Waardgracht, de Weverstraat, j de le Looierstraat, de Groenesteeg en de Oos ter kerkstraat. Voorstel inzake het verpachten van het handbaggerwerk in de gemeente en de uitvoering van bijkomende werkzaamheden. (Aan J. Kuijf). Voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de Stichting ter be vordering van de Schooltandverzor- ging. (ƒ7.000). Interpellatie, te houden door het lid van de raad, de heer B. de Kier, betreffende het verkeer in de Haar lemmerstraat. geefs zullen laten wachten: de lin nenkast heeft hard aanvulling nodig. ARKA en ambtenarensalarissen. De Ai-ka houdt vanavond om 8 uur in „De Doelen" haar jaarvergade ring. Dr. W. J. J. Dijsselbloem za spreken over #e ambtenarensalaris sen. een bewijs, dat ook de Arka zich actief met dit onderwerp bezig houdt. Advieszitting. Wij vestigen even de aandacht op de advieszitting voor de leden van St Eloy hedenavond van 7.308.30 uur in het gebouw Christelijke be langen aan de Oude Singel 236. K. en O. voor verpleegden. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan geeft K. en O. een reeks voorstellingen voor verpleegden in ziekenhuizen, rust- en verpleeghui zen e.d. in Leiden en naaste omge ving, voor hen dus die in de regel niet kunnen profiteren van de bij eenkomsten van culturele aard. Voor de inwonenden van dergelij ke inrichtingen, die zelf niet over ruimte beschikken, geeft men een voorstelling in het Casino-theater op Woensdag 11 Mei a.s., 's middags van 24 uur. Het gezelschap Roland Wagter zal dan optreden met een ge varieerd programma, terwijl enige films van feestelijke gebeurtenissen in Leiden zullen worden vertoond. Aanmoediging Harmoniekapcl. Gaarne willen wij even de muzi kanten van de R.K. Leidse Harmonie Kapel aanmoedigen om hedenavond present te zijn op de repetitie in het zaaltje Maria Gijzensteeg. Dit in ver band met het eerst volgend concert. Bestuurswijziging. Het bestuur van de Kring Leiden van de Algemene Katholieke Werk gevers Vereniging is aLs volgt gewij zigd: J. E. A. Aalders, Leiden, voor zitter; P. A. de Jong, Leiden; S. M. J. Wijtenburg, Leiden; I-I. P. Zwet sloot, Sassenheim; Rector P. Vester, „De Natuurvriend" friste de kennis op In tegenstelling met de diepgaan de problemen, waarmee de leden van de Leidse aquariumhoudersvereni- ging De Natuurvriend zich gewoon lijk plegen bezig te houden, stond de Meivejrgadering, welke gisteravond werd gehouden, in een geheel ander teken. Via lichtbeelden werd de liefhebbers de gelegenheid geboden hun kennis weer eens op te frissen. 8.15 uur opende de voorzitter de bij eenkomt. Na goedkeuring van de no tulen en behandeling der ingekomen stukken werd door de vergadering het voorstel van het bestuur om 50 ter beschikking te stellen tot bijdra ge aan een bondscadeau, in verband met het 25-jarig jubileum van de Nederlandse Bond „Aqua-Terra", goedgekeurd. Hierna bracht de heer M. Laporte vele aquariumbewoners op het witte doek, terwijl de heer W. Zwart de geprojecteerde vissen van biologische gegevens voorzag, zonder echter de namen van de exoten te vermelden. De wetenschappelijke en Nederlandse benaming van de die ren uitknobbelen werd aan de aan wezigen opgedragen! Het grote strui kelblok in deze zeer sportieve „test" vormde de lange Latijnse namen. Na de pauze met gebruikelijke ver loting liet men het geprojecteerde nogmaals de revue passeren en werd door de vergadering dieper ingegaan op de herkomst, levensgewoonte en •kweekmethoden van vele gevinde dieren uit tropische kreken en poelen. geestelijk adviseur; J. Lijten, secre taris. Het adres van de heer Lijten is Du Ricustraat 23, Leiden. Bedevaart. De jongens van de St. Petrus-pa rochie worden voor de laatste maal attent gemaakt op de jongens-bede vaart naar Heiloo, welke Zondag 22 Mei zal worden gehouden. Aanmel dingen voor deelname uiterlijk tot Woensdagavond 11 Mei bij H. Men- tink, Herenstraat 122. Dr. Gorter eredoctor. Door de Universiteit van Grenoble is aan de directeur van het Kamer- lingh Onnes laboratorium, prof. dr. C. J. Gorter, het eredoctoraat in de wis- en natuurkunde verleend. De erepromotie zal plaats vinden ter ge legenheid van de herdenkingsplech tigheden ter ere van Stendhal. SPIEKER. „Dubbelloopse" glijbaan in gebruik genomen Een gestadige groei van het speeltuinwerk In het centrum der stad (omgeving Herengracht), dat vóór enkele jaren voor de jeugd van elke recreatie was verstoken, is in korte tijd een speel tuincomplex ontstaan, waar de jeugd naar hartelust kan spelen. Het is het bestuur van de Benjamin onder de Leidse Speeltuinverenigingen, de Speeltuinvereniging „Om de Door braak", dat met spontane medewer king van de ouders der speeltuin- jeugd en de krachtige steun van het Gemeentebestuur en enkele in deze omgeving gevestigde bedrijven er in geslaagd is op een gedeelte van het terrein van de voormalige katoenfa- briek een speeltuin te projecteren, die wat omvang, aanleg en spelmateriaal betreft er wezen mag. In tegenwoordigheid van enkele ge nodigden en ruim 300 speeltuinkinde ren is Zaterdagmiddag de kroon op het werk gezet: een ruim zeven meter hoge dubbele glijbaan werd in ge bruik gesteld. Nadat de genodigden, o.w. de be schermer van de Speeltuinvereniging dr. M. C. de Jong en diens echtgenote, de heer N. Meiman als vertegenwoor diger van de wethouder van Onder wijs, de heer De Ruyter en Vijlbrief van de Nuso, de heren Flippo en Zon. neveld van de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen en afgevaardigden van vele zusterverenigingen, in de cantine van de Meelfabriek „De Sleutels" waren ontvangen, begaf men zich naar de speeltuin, waarvan de betegeling, dank zij de goede zor gen van het Gemeentebestuur, juist deze middag gereed was gekomen. gegaan door het Chr. Tamboer- en Pijpercorps „Kunst en Genoegen", een rondwandeling door de wijk had gemaakt, was hier tegenwoordig, ter wijl uiteraard ook honderden ouders van hun belangstelling voor deze re creatie voor hun kinderen blijk ga ven. Een oude boom. gelijke geest voerden vervolgens De voorzitter van „Om de Door braak", de heer J. Hollebeek, heette allen welkom en gaf een overzicht van de groei van het speeltuinwerk in deze omgeving. Na een mislukte poging om op het niet-afgerasterde terrein een oude boom, zandbak en vehikel van een auto te plaatsen, werd op 9 Juni 1952 de speeltuinvereniging opgericht. Na dat het Gemeentebestuur in April 1953 een terrein beschikbaar had ge steld en tot twee maal toe een sub sidie van resp. 12.000 en 7.300 werd verstrekt, is men in enkele jaren tot dit resultaat gekomen. Een resultaat, waaraan vele vrijwillige krachten, de ouders van de speeltuinjeugd, de Meel fabriek „De Sleutels", waarvan de di rectie een draaimolen schonk en de directie van de Kor». Ned. Grofsmede rij, die zich sterk voor de nieuwe glijbaan interesseerde, mede debet zijn. Hartelijk dankte de heer Holle beek voor al deze steun, een woord van dank, waarin hij ook het Dames comité en „de werkers aan de glij baan", die door hun arbeid een prachtig bewijs van vrije tijdsbeste ding leverden, betrok. Mevr. J. C. de Jong-Diepenveen, Rex: „Gevaren ener wereld", 18 j.1 Ook de jeugd, die te voren, vooraf- van wie het initiatief tot de bouw van de glijbaan is uitgegaan, had grote be wondering voor de activiteit van het bestuur, dat in nog geen twee jaar kans zag zulk een prachtige speelgele- genheid tot stand te brengen. De heer Meiman, die namens de wethouder van Onderwijs het woord voerde, was van mening, dat het be stuur terecht trots kan zijn op de be reikte resultaten, waarmede het me nige speeltuin naar de kroon steekt, woord de heer De Ruyter namens 'de Nuso en de heer Flippo namens de Leidse Bond van Speeltuinverenigin gen. De presidente van het Dames comité, mevr. A. van der Hoogt, kwam tenslotte nog met zes mooie vlaggen aangedragen, welke bestemd zijn voor de „toren" van de glijbaan. Het grote moment. Hierna was het grote moment aan gebroken, waarnaar reeds zovele kin deren met verlangen hadden uitge zien: hun glijbaan werd ingebruik genomen. Het waren de heer en mevr. De Jong, die dit wel op zeer origi nele wijze deden: vanaf de ruim ze ven meter hoge „toren" gleden zij als eersten naar beneden, in hun vaart een papieren lint doorbrekend. Onder groot gejuich werden zij aan de voet van de glijbaan „ontvangen", waar de 4-jarige Willy de Meij klaar stond om aan mevr. De Jong een prachtig bouquet bloemen aan te bie den. Nadat hun voorbeeld door enkele genodigden en leden van het bestuur was gevolgd, nam de jeugd van „Om de Doorbraak" de glijbaan in bezit, waarna K. en G. er nog wat lustig op los blies en trommelde. Terug in de cantine werden aan de genodigden verversingen aangeboden. Zo trok Zaterdag j.l. een elftal van het Agnes-Lyceum naar Voorschoten om zijn krachten weer met Bijdorp te gaan meten, waarvan het bij dc laatste ontmoeting met 41 gewon ncn had. Daar 't Agnes-Lyceum wegens ziekte met enige invallers moest uit komen, kwam het niet tot een zui vere krachtmeting. In de eerste helft moest 't Agnes- Lyceum al dadelijk in Bijdorp zijn meerdere erkennen. De voorhoede van Bijdorp vormde een mooi geheel en speelde prachtig samen. Vooral de rechtervleugel muntte uit door snelle reacties en harde schoten op het doel van Leiden. Na de eerste kennismaking met de bal had de Leidse keepster bij de tweede aanval reeds het nakijken. De stand was dus 10. Dit was wat je noemt voor Voorschoten ,,'n goed begin is het halve werk", want Bij dorp wist nog twee maal te sooren vóór de rust. Daar tussen door wist Leiden vele goede aanvallen op te bouwen, maar alle sutitten af op de prima backs. Zo brak al gauw de rust aan met een 30 voorsprong voor Voorschoten. In die paar minuten werd er me nige goede raad gegeven en kon men de de tweede helft uitgerust én aan gemoedigd door de vele toeschou wers beginnen. Men bemerkte direct dat de Leidenaars de achterstand koste wat kost wilden verkleinen. Menige goede voorzet kwam vlak bij het doel van Bijdorp terecht maar daar werd hij netjes door de achter hoede weggewerkt. Na weer zo'n goede aanval van Leiden kwam de bal van een van de Liever schriftelijke vragen in de raad In de aanstaande zitting van de Leidse gemeenteraad zal gesproken worden over de vaststelling van een nieuw reglement van orde. In ver band hiermede komt ook de rond vraag aan het eind van de vergade ring in bespreking. Het college van B. en W. meent dat het gebruik van de rondvraag weinig doelmatig is. Vele vragen betreffen zaken, zo zegt men, die voor de Raad van weinig gewicht zijn (b.v. die be treffende gebreken aan wegdek, straatverlichting, straatbeplantingen e.d.). In al die gevallen kan men vol staan met een mondelinge (telefoni sche) of schriftelijke kennisgeving aan de desbetreffende wethouder, hoofd van tak van dienst of afdelings chef; die heeft bovendien het voor deel, dat men niet behoeft te wachten tot er een raadsvergadering wordt ge houden. Hetzelfde kan gezegd wor den, wanneer een inlichting van on dergeschikte aard wordt gevraagd. De ondoelmatigheid van de rond vraag blijkt ook uit de antwoorden, die wij veelal op de nauwelings ge stelde vragen moeten geven; vaak immers kan niet anders geantwoord worden dan met de mededeling, dat een onderzoek zal worden ingesteld, terwijl eerst in een volgende verga dering het eigenlijk antwoord wordt gegeven. B. en W. geven de voorkeur aan het schriftelijk vragen te stellen. backs bij de rechtsbuiten van Voor schoten terecht, die zich reeds vrij had opgesteld en het vierde doel- puntje met behulp van 'handige ma noeuvres kon maken. Dit vond Lei den toch wel te bar en ging er weer met de bal vandoor, maar "het lukte niet een tegenpunt te maken. Er ha perde iets in de voorhoede van het Agnes-Lyceum: óf ze waren 'n beetje ontmoedigd door de grote achter stand, óf ze konden niet door de ver dediging van Voorschoten komen. De achterhoede van Leiden inte gendeel zwoegde onvermoeid verder, maar kon toch niet verhinderen dat uit een pracht voorzet van de rechts buiten het vijfde goaltje gemaakt werd. Dit vond 't Agnes-Lyceum toch echt wel te veel, het begon onver moeid aan een nieuwe aanval en daar kwam dan eindelijk het lang verwachte doelpunt en wel door middel van een overrompeling van de achterhoede, zodat de Leidse linksbinnen, Ton Schulte, met een fraai schot de eer voor het Agnes- Lyceum redde. Aangemoedigd door dit doelpunt bleef de Leidse voor hoede in de aanval om te proberen nog een doelpuntje te zetten, maar helaas het was al te laat, want daar klonk het eindsignaal reeds. Jammer, maar de eer was gered. Na de ge bruikelijke drie cheers eindigde deze wedstrijd, die ondanks de hoge score zeer spannend was geweest. Na de wedstrijd reikte mej. Bea trix Lampe, Praeses van de School gemeenschap van het Agnes-Lyceum, de wisselbeker die door de rectrix van het Agnes-Lyceum ter beschik king was gesteld aan de captain van het Bijdorpse elftal over. Daarna werden er enige foto's ge maakt en hiermee behoorde deze wedstrijd tot het verleden, maar niet de revanche die 't Agnes-Lyceum ongetwijfeld de volgende keer zal nemen, om de wisselbeker nu zelf in handen te krijgen. FIEN VAN HAASTEREN. Marktberichten LEIDEN, 10 Mei. Vette vakens. Anvoer 200 varkens. Grossiervarkens 164165, lichte 150160, slagers 166 170, zeugen 145. Handel tamelijk, enkele slagersvarkens boven note ring. 7 nuchtere kalveren 3545, le vend 110120. BODEGRAVEN, 10 Mei. Kaas. Aanvoer 29 partijen. Eerste soort 2èl22.18, tweede soort ƒ2.05 2.11, extra 2.25è Handel kalm. ROTTERDAM, 10 Mei. Vee. Aanvoer: 5034 (6609); vette koeien 700, gebruiksvee 1145 (886), vette kalveren 65, graskalveren 260 (140), nuchtere kalveren 1752, varkens 87, biggen 206, paarden 141, veulens 5, schapen 158, weide zuiglammeren 492, bokken of geiten 23. Prijzen: vette koeien 280—300, 260280, 220260, vette kalveren 300—320, 280—290, 230—260, gras kalveren 475—375—275, nuchtere kal veren 544842, biggen 58—50—40, slachtpaarden 225—210—200, scha pen 13012090, weide-zuiglamme- ren 685848, kalfkoeien 1090 950—775, melkkoeien 1090—950—775, varekoeien 775675—575, vaarzen 850—675—575, pinken 575—475—375.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3