m L+D*W*S* neemt de leiding Udo speelde doelpunt- en uitzichtloze wedstrijd Rijpwetering wist ook in thuis- wedstr. van Alph. Boys te winnen Stompwijkse Boys zag zich in de laatste minuut de zege ontglippen Olympias toer door Nederland Radio Rallye op 21 Mei in geheel nieuwe opgave Thijs Roks kampioen van Ned. op de weg MAANDAG 9 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Overzicht L.V.B VTL en VNA in toppositie L.D.W.S. maakt gisteren weer een goede beurt door Bernardus te slaan. Dit gebeurde weliswaar met de hak ken over de sloot, maar de club kreeg de 'beide punten binnen en is daar door gelijk met S.V.L.V. en Docos ge komen. Rijp wetering behaalde een overwinning op Alphense Boys en Stompwijkse Boys bereikte tegen Al- tior een zeer eervol resultaat. Fore holte wist de uitwedstrijd tegen Oranje Groen te winnen. L-D.W.S. 14 22 Docos 15 22 S.V.L.V. 15 22 Foreholte 14 15 Altior 15 14 Or. Groen 12 10 Alphense Boys 14 10 St. Bernardus 14 10 Rijpwetering 14 10 Stompwiikse Boys 13 5 Tweede klasse. V.T.L. is gisteren door een kleine zwaarbevochte overwinning op S.J.Z. iets uitgelopen op de concurrent V.N. A., dat slechts een gelijk spel wist te bewerken. Theoretisch staat V.N.A. er echter nog altijd beter voor. V.V. O.A. liet tegen Z.L.C. een lelijke steek vallen, terwijl V.N.L. het tegen de verwachting tegen Kagia niet kon bolwerken. Weteringse Boys deelde de punten met A.Z.L. De stand is nu als volgt: V.T.L. V.N.A. Wet. Boys S.J.Z. Z.L.C. V.N.L. •Morskwartier 'Kagia V.V.O.A. A.Z.L. 11 M.M O. won van Leidse B. onder protest MMO heeft ir* een harde wedstrijd Leidse Boys verslagen onder protest van laatstgenoemde. MMO begon de strijd met 3 inval lers. Na 20 min. opende MMO de score (10). Een kwartier later maakte L.B. gelijk. 5 Min. na de rust maakte MMO er 21 van en 7 min. later werd het 31. Hierna werd het zelfs 41 on der protest van L.B. Volgens veler mening was de bal de doellijn gepas seerd en stuitte zij via een toeschou wer weer in het veld, waarna werd gedoelpunt. De scheidsrechter gaf na advies van de grensrechters doelpunt. L.B. maakte hierna nog 2 doelpun ten, zodat de stand voorlopig 34 werd. Het is U.D.O. in de uitwedstrijd te gen U.V.S. niet gelukt de volle winst binnen te halen. Na de toss nam men één minuut stilte in acht, in verband met het over lijden van U.D.O.'s secretaris, de heer G. C. Oudshoorn. U.D.O. verkoos de schuin over het veld staande wind tegen. De eerste aanvallen waren voor U.D.O., doch zonder succes. Oók U.V.S. wist enige keren voor het UD.O.-doel te komen zonder resultaat echter. Een hard schot van de U.V.S. linksbuiten leverde een doelpunt op, doch de scheidsrechter annuleerde dit doel punt. daar een jeugdige supporter, die naast de" paal stond, de bal in het doel werkte. Aan de andere zijde wist U.V.S. ten koste van een corner een welhaast zeker doelpunt te voor komen. Met blanke stand trad de rust Na de hervatting kwam U.D.O. goed opzetten, in het bijzonder over links. De blauw-witte achterhoede was ech ter op haar quivive, zodat er 'geen doelpunten uit voorkwamen. Het soms te individuele spel der U.D.O. men sen, was een kolfje naar de hand van U.V.S., die daar wel raad mee wist. De zwakste zijde van U.D.O. was dit keer de voorhoede, die door te door zichtig spel en slecht schieten niet tot doelpunten kon komen. Bij U.V.S. kampte men met hetzelfde euvel, tien minuten voor de tijd viel de aanvals leider van U.D.O. uit, wat een depri merende uitwerking had. Toen de ar biter voor de laatste maal floot, was de stand nog net zoals in het begin nl. 0—0. VVOAZLC 1—4 Voor rust was het een vrij ge- lij kopr f 3 strijd met de thuisclub iets met. m de aanval, echter zonder daarvan voldoende geprofiteerd werd. Eén doelpunt slechts was hier van het resultaat, terwijl ZLC er twee doelpunten tegenover stelde. Hiermee kregen de Leidenaren meer dan hun toekwam, aangezien de tweede goal via een penalty werd gemaakt, toegekend wegens een aan geschoten handsbal (12). Na de thee zag ZLC al spoedig kans de score met een goed doelpunt te verhogen en verkreeg een veilige voorsprong (13). Hierna kreeg de wedstrijd een enigszins rommelig ka rakter. Desondanks kreeg VVOA toch nog voldoende gelegenheid om gelijk te maken, maar de toegekende strafschoppen bleven allen onbenut. Kort voor het einde stelde ZLC de zege veilig, wegens te ver uitlopen van de WOA-doelman (14), waar na de zwak leidende scheidsrechter al spoedig het einde floot van deze gauw te vergeten wedstrijd. Tweede klasse B. M.M.O. bracht Leidse Boys een ge voelige nederlaag toe, zo gevoelig, dat de Boys protest aantekenden. U.D.O. kon het tegen U.V.S. 6 niet verder dan een gelijk spel brengen. DE UITSLAGEN. Senioren. 1: LDWSSt. Bern. 10; Rijpwe teringAlph. B. 20; Stompw. B. Altior 33. IA: Lisse 2—DOSR 2 4—0; Tey- lingen 2—Alphia 2 9—1; SJC 3—Al phense B. 2 (Alphen n.o.). 2: Morskw—VNA 3—3; SJZ— VTL 1—2; VNLKagia 0—1; VVOA- ZLC 1—4; AZL—Weter. B. 1—1. 2A: Docos 2Warmunda 2 80. 2B: Leidse B.—MMO 3—4; UVS 6—UDO 0—0. 3A: LDWS 2—Teyling. 3 0—2; Al tior 2ASC 4 41; Roodenb. 5 DOSR 3 2—2. 3B: VNA 2—SJC 4 5—1. 3C: SJZ 2Rijp weter. 2 23. 3D: Docos 3Altior 3 31; Tey- lingen 4VVSB 4 20. 4A; SJC 5Rouwkoop 3 10. 4A: UVS 8—VNL 2 2—8. 4C: Leidse B. 2'Docos 4 05. Junioren. B: Foreholte (A)Docos (A) 43; Teylingen (A)—Lisse (A) 0—7. C: DOSR (A)—St. Bern. (A) 12— 0; Altior (A)—Alph. B. (A) 4—3; Weter. B. (A)-MMO (A) 0—5. F: Docos (B)SJC (B) 1—4; Lisse (B)Warmunda (B) 50. G: St. Bern. (B)Docos (C) 05; Rijpweter. (A)Alph. B. (B) 01; Stompw. B. (A)—DOSR (B) 2—3. H: Docos (D)Teylingen (B) 23; Lisse (D)—SJC (C) 4—1. Pechduiveltje teisterde de Bernardusploeg 1-0 Overwinning van L.D.W.S Deze wedstrijd is voor de Rijnkan- ters ongetwijfeld de pechwedstrijd van het jaar geworden. Reeds in dc eerste minuut kwam namelijk de hoogopspringende Piet Bont zo on gelukkig met een LDWS-speler in botsing, dat hij met een bloedende hoofdwonde naar het ziekenhuis ver voerd moest worden. Hiermee was Bernardus nog niet aan het einde van de ellende, want even na rust moest Frans van der Berg met een verrekte spier het veld verlaten en nog eens twintig minuten later strompelde een gewonde Jolian de Jong het veld af. Daar Bernardus slechts twee reserves in voorraad had moest het laatste gedeelte van dc wedstrijd met tien man gespeeld worden. De wedstrijd zelf levert minder stof tot een grote uitweiding. De rust gaat met blanke stand in en even nadat de thee de inwendige mens verkwikt heeft maakt LDWS het enige doelpunt van de wedstrijd. Even later slaat een achterhoedespe ler van LDWS de bol met de hand uit het doel, doch dit ontgaat de scheidsrechter. De laatste twintig minuten zijn voor LDWS maar Huib Zwaan en in laatste instantie Jan van der Berg weten het Bernardus- doel schoon te houden. Voor de over treding van de LDWS-speler wordt na de wedstrijd een penalty geno men, maar het schot van de afstraffer faalt. Evenals in de uitwedstrijd zijn de Rippers er ook nu weer in geslaagd een overwinning op de Alph. Boys te behalen. Voor de rust was het spel van de thuisclub beter en ge vaarlijker hetgeen zij ook met twee doelpunten tot uitdrukking brachten doch in de tweede helft wisten de Boys het lichte veldoverwicht niet uit te buiten. Nadat Rijpwetei-ing met de wind in de rug had afgetrapt was het di rect Alph. Boys die het eerst tot de aanval overging en heel gevaarlijk bij het heiligdom van Hillenaar kwam; hoog opspringende wist deze de bal te bemachtigen. Enige tijd golfde het spel over en weer doch allengs werd Rijpwetering sterker. De voorhoede combineerde aardig en snel, maar het juiste schot bleef nog zoek. Na een kwartier spelen werd het betere spel van de Rippers beloond. Uit een der vele corners Gelijkspel (3-3) tegen Altior In de 43e minuut van de tweede helft stond de gehele St. Boys sup- portersschare te dansen van vreugde, want met het derde doelpunt, ge scoord door de rechtsbuiten uit een voorzet van links, was de overwin ning nu wel zeker. Eindelijk weer eens een overwinning! Maar binnen de minuut werd deze vreugde geheel vertroebeld door een bliksemsnelle aanval van Altior, waarbij de St. Boys-verdediging, nog in de roes, vol komen uit elkaar werd gerukt en moest toezien dat de stand in de laatste minuut nog gelijk werd. De gehele wedstrijd werd geken merkt door vrij snel spel met vleu gen van zeer goed voetbal. Beide partijen hadden perioden van over wicht. Het eerste wapenfeit geschied de in de 20e minuut. De midvoor van St. Boys werd bij een doorbraak ten val gebracht in het strafschopgebied. De toegekende strafschop werd be nut 10. Hierna brak een periode aan waarbij 'het overwicht van Al tior onmiskenbaar was. De gelijkma- klopjes van medespelers in ont vangst. In de 55e minuut van de strijd nam St. Boys weer de leiding door de linksbinnen, die een ver schot zo precies richtte, dat de bal in de uiterste hoek verdween 21. Nu is het weer de beurt van Altior en de linkshalf redt ter nauwernood door een corner weg te geven, zon der resultaat voor Altior. De Altior- voorhoede blijft aanvallen en krijgt nu een kans op de linkervleugel. Uit vrijwel ongedekte positie wordt ech ter naast geschoten. De St. Boys verdediging is volkomen uit haar spel en het in de lucht hangende doelpunt komt dan ook in de 73e minuut. In volle ren knalt de rechts buiten tegen de paal. De terugsprin gende bal wordt echter prompt in geschoten 22. Beide ploegen vech ten nu, ofschoon verschillende spe lers zich kennelijk leeg gespeeld heb ben, vol enthousiasme vóór het win ker in de 40e minuut, een goed doel- j nende doelpunt. De spanning van de punt uit een korte voorzet, was dan laatste minuten waren voelbaar en ook geen verrassing. Na de rust gaan de spelers vol goe de moed verder-. Altior wordt op eigen helft teruggedrongen en de verdediging krijgt het zwaar. In ui terste nood wordt de bal hard terug gespeeld op de Altior-doelman, maar precies in de hoek. Met een vertwij felde sprong wist de Altior-doelman nog de 'bal uit de hoek te drukken, waarbij hij met de heup tegen de paal sloeg. Met een van pijn vertrok ken gezicht nam hij de schouder- ALPHIA VERLOOR VOORLOPIG VAN UNIO. Door een groot gebrek aan tempo, waarin het bezoekende Unio, de Al- phianen verre de baas waren hebben de gasten kans gezien beslag te leg gen op de beide punten. Doordat de scheidsrechter veel te laat arriveerde begon de wedstrijd ruim twintig minuten te laat. Alphia, dat het eerst de wind achter had, wist reeds direct een aantal aanvallen op te bouwen, waaruit verschillende kan sen ontstonden. Toen echter reeds na een half uur spelen nog geen enkele maal "de roos getroffen was en juist kort daarop de gasten uit een snelle uitval over links kans zagen onver wachts langs Kramer te schieten (01) zag het er voor de Alphianen niet al te best uit. In de tweede helft was het opnieuw Alphia, dat de toon aangaf en reeds direct kreeg S. Bouthoorn een prach tige kans op de gelijkmaker die hij echter onbenut liet. Kort daarop had de Alphia-aanvalsleider voor de twee- de maal een prima kans, maar ook nu faalde hij volkomen. Toen men in de Alphia-achterhoede wat te langI aarzelde met wegwerken wist de 1 middenvoor met een goede omhaal de voorsprong te vergroten (02) Zelfs maakten de gasten nog een der de doelpunt, maar dit werd wegens buitenspel geannuleerd. Hierna kwam Alphia steeds meer in de aanval, maar het juiste schot bleef zoek. Uit een strafschop tenslotte wist Dweelaard de achterstand te verkleinen (12) S. Bouthoorn slaagde er tenslotte in de gelijkmaker te scoren, toen de Hertog de bal van de doellijn terug voor doel trok. Tot verbazing van vriend en vijand keurde scheidsrech ter de Munck dit doelpunt wegens buitenspel af. Alphia diende na af loop protest in, terwijl ook tegen het drie minuten tekort spelen gepro testeerd werd. vond zijn climax in de reeds 'boven beschreven doelpunten. kwam de bal scherp voor doel en het was de ver naar voren gekomen midhalf Schrijvers die onhoudbaar inkopte 10. Weliswaar onderna mende Boys enkele goede aanvallen doch de verdediging wist hiermede wel raad. Da Rippers bleven een veldoverwicht houden en ook hun aanvallen waren gevaarlijker. Tel kenmale doken zij met snel flitsen de aanvallen voor het Boys heilig dom op en na 31 minuten hadden zij wederom succes, want nadat de linkshalf de bal hoog voor het doel had geplaatst was het de Boys-kee per die het leder via de lat in het doel tikte 20. Hoe men het hierna aan beide kanten ook probeerde in de stand kwam geen wijziging. Na de rust was het eerst Rijpwete ring die enige tijd de toon aangaf doch langzamerhand werden de Boys met de wind in de rug iets sterker. Maar de hechte verdediging met de uitstekende keeper Hillenaar aan het hoofd, wist iedere aanval te weerstaan. Ook de thuisclub liet zich niet onbetuigd met haar aanval len. Soms leverden deze heel wat gevaar op waarbij enkele malen lat en staander verdere onheil moesten voorkomen. De Boys gaven het nog lang niet op; een hard schot van de r. buiten werd door de staander ge keerd doch tot werkelijk gevaar kwam men verder niet. De tijd ver streek zonder dat men tot verder doelpunten kwam en toen scheids rechter Jongeleen het einde floot had Rijpwetei*ing verdiend gewon nen. ATHLETIEK JANUS VAN DER ZANDE WON TE BERLIJN Janus van der Zande heeft op bijzon der fraaie wijze de stratenwedstrijd ..Dwars door Berlijn", over een afstand van 25 km. gewonnefi. Onze landgenoot had een geduchte concurrent in Hartung van Dynamo Berlijn, die met iets meer dan een halve minuut achterstand op de man uit Halsteren door de finish kwam. Ook de 25 km. snelwandel wedstrijd werd door een buitenlandse deelnemers ge wonnen. De bekende Zweedse snelwan delaar Ljunggren zegevierde met ruim 20 seconden verschil op Weber van Dy namo Leipzig. Janus van der Zande heeft ook het vo rig jaar deze wedstrijd gewonnen. Zijn tijd van gisteren betekende een nieuw parcours-record. Na 20 km. toen de weg over een geringe afstand wat steeg, wist Van der Zande zich van zijn naaste con currenten los te maken en zijn voor sprong. op deze wijze verkregen, wist hij op de laatste 5 km. te handhaven. Hij won in 1 uur 22 min. 20 sec.; 2. Hartung, Dynamo Berlijn, 1.22.55; 3. Heber Dyna mo Berlijn 1.24.48,6. Prijswinnaars Tulpen Rallye gehuldigd In hotel „Huis ter Duin" te Noordwijk werden Zaterdag de prijzen uit gereikt aan de winnaars van de Internationale Tulpenrallyc 1955. Foto: de heren W. J. J. Tak en W. C. Niemöller, winnaars van de eerste prijs in het algemeen klassement, met alle aan deze prijs verbonden bekers, medailles en andere tropheeën op een presenteerblad, al hadden zij al die prijzen verre van op een presenteerblad aangereikt gekregen Meer dan 250 Nederlandse renners hebben zich gemeld voor Olympiad Toer door Nederland voor amateurs en onafhankelijken, een vijfdaagse etappe wedstrijd, die van 17 tot en met 21 Juni a.s. wordt gehouden. Onder hen bevinden zich de onafhan kelijken Jan Konings (Breda), Gijs Pauw (Utrecht), Schoenmakei-s (Eindhoven) en van den Broek (Breukelen) en de amateurs Ini Wolfs (Vlijmen), Henk Scholten (Den Haag), Stolker (Utrecht), Ehlen (Sittard), Geldermans (Beverwijk), Rusman (Haarlem), Rijnders en Kle- bach (beiden Amsterdam), Kooiman en van der Putten (beiden den Haag), de Eindhovenaren Bergmans en Son- nemans, Krijn Post (Nieuw Vennep) Wim Snijders (Halfweg) en van Wetten (Noox'dwijkerhout). Buitenlandse deelnemers. Het staat nog niet vast welke bui tenlanders aan deze wedstrijd zullen deelnemen. Olympia had Zweden, Belgen en Duitsers uitgenodigd. Met de Zweden is men tot overeenstem ming gekomen, dat deze dc reis tot de Nederlandse grens zelf zullen be talen en dat nog dit jaar een ploeg amateurs van Olympia in Zweden zal uitkomen en dan op hun beurt de x-eis tot de Zweedse grens voor hun rekening zullen nemen. Maar nadien heeft men niets meer van de Zweden gehoord. Omdat er een strenge selec tie toegepast zal worden (er zullen ongeveer 90 renners mogen starten) en Olympia daarvoor o.m. de Ronde van het IJsselmeer, die op 21 en 22 Mei a.s. gereden wordt, zal afwach ten, hebben de Zweden de gelegen heid om tot die datum in te schrij ven. Dit geldt ook voor de Belgen en Duitsers. Men heeft de Belgische amateurs geïnviteerd, die in de Ron de van Noord-Holland zo'n goed fi- UiVZlKAU; If/rocwr PS* 9A MB/ ii Het uitgangspunt voor de Lustrum Radio Rallye, welke op Zaterdag 21 Mei a.s. zal worden gehouden, vo Int de en quête, welke na de vierde r.|lye onder de deelnemers werd gehouden, aldus deelde de heer v. Lanschot, voorzitter van de ASC „De Hertogrijders", in een persconferentie mee. Ongeveer 26% der deelnemers heeft deze enquête beantwoord, maar het be stuur heeft daarin niettemin aanleiding gevonden de basis van de Lustrum Ra dio Rallye op geheel andere leest te schoeien. De inleiding tot deze Rallye zal be staan uit een eerste opdracht via de KRO, zender Hilversum I om 9.40 uur, een zeer eenvoudige intekenopdracht, waarvoor dc deelnemers hoogstens 15 minuten zullen nodig hebben. Verder zal men dit jaar niet te maken hebben met cirkels en cirkeltjes, zoals in voorgaande jaren. De deelnemers zijn nu ingedeeld in drie klassen, welke dezelfde route rijden, met dien verstande echter, dat door een speciale vinding er toch eer zeer groot verschil zal bestaan in dc uit eindelijke juiste route voor de respec tievelijke klassen. De Senlorenklasse, bestemd voor er varen wedstrijdrijders, mag maar door 2 personen per auto bezet worden. Deze wordt gevormd door cracks, die in 1955 hebben deelgenomen aan een open wed strijd van de Nat. Sportkalender en daar een der eerste tien plaatsen heeft bezet. Gereden v/ordt een afstand van 350 km. met een gem. van 45 km. De Juniorenklasse, gevormd door rij ders. die geregeld in de middenmoot (11e tot 25e plaats i aankomen, rijdt 255 km. met een gem. van 40. Tenslotte is een Toeristenklasse ge creëerd voor diegenen die nog geen er varing heben op automobielsportgebied, hetgeen zuiver bedoeld is als ontspan ning. Vooral deze klasse, gebaseerd op het oude systeem van de Radio Rallye en die wij ook zouden kunnen betitelen als de ,-,Leut-klasse" om eens in Bra bantse stijl te blijven is de grote at tractie van deze Radio Rallye. Via een zeer simpel kaartleestraject komen de deelnemers in een aantal cen tra van dorpen, gelegen rond s Herto genbosch. Daar aangekomen zullen zij per auto enkele eenvoudige behendig- heidsproeven moeten afleggen, welke ge baseerd zijn op traditionele Brabantse volksspelen. Dus geen rem- en accelera- tieproeven, maar proeven, waaraan iede re normale automobiel kan deelnemen. De Katholieke Radio Omroep, die evenals in voorgaande jaren zijn zeer gewaardeerde medewerking verleent, stelde voor de winnaars 3 televisietoe stellen beschikbaar. Z.K.H. Prins Bernhard gaf wederom de bronzen legpenning voor de beste prestatie kaartlezen in de Sportklasse (Seniorenklasse). H.K.H. Prinses Wilhelmina stelde een prijs beschikbaar voor de beste oplosser van een speciale Radio Rallye-bood- schap, verband houdend met dc Ver keersveiligheid, die bij de deelnemers en bij de luisteraars thuis, zeer zeker ge waardeerd zal worden. Voor een totale waarde van meer dan 6.000.zal aan prijzen worden uitge reikt. Tenslotte zal de Rallye besloten wor den met een feestavond met varietê-pro- gram in het Casino te Den Bosch, waar tevens de prijsuitreiking zal plaats vin den. guur hebben geslagen, maar ook van hen evenmin als van de Duitsers heeft men tot nog toe iets gehoord. De mogelijkheid is groot, dat twee Zuid-Afrikaanse renners en een Australiër aan de toer zullen deel nemen. De Zuid-Afrikanen Jan Hettema uit Pretoria en Abc Jonker uit Jo hannesburg zijn enige weken geleden in Nederland aangekomen om zich voor te bereiden op dc wereldkam pioenschappen in Italië. Zij hebben onderdak gevonden bij de heer A. Koopmans in Amsterdam, een der grote figuren in de organisatie van de toer, die zich ook al had ont fermd over de Australiër Ronald Webb, die zich eveneens voorbereidt op de wereldkampioenschappen. Zij zijn een week geleden gedi'ieën op weg gegaan naar Kopenhagen, maar worden binnenkort in Nedei-land te rug verwacht en zullen dan voor de toer begint in een der Nederlandse wegwedstrijden een proeve van be kwaamheid moeten afleggen. De oud-wei-eldkampioon achtervol ging, Gerard Peters, heeft zich bereid verklaard zitting te nemen in de wedstrijdleiding van de toer. Het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals en on afhankelijken over een afstand van 198 km te Valkenburg gehouden, is gewonnen door Thijs Roks uit Zon dert. Hij legde de afstand af in 5 uur 30 min. 2 sec. De uitslag luidde: 1. Roks (Zun- dert) 5 uur 30 min. 2 sec.; 2. van Bx-eenen (Amsterdam) op 3 lengten; 3. Wagtmans (Breda) op 20 sec.; 4. Adri Voorting (Haarlem) op 2 min. 2 sec.; 5. Nolten (Gelecn) op 3 min. 3 sec.; 6. Gelissen (Beek, Limburg) op 3 min. 30 sec.; 7. van Oers (Lan- geweg) op 5 min. 48 sec.; 8. Maas (Pindorp) z. t.; 9. Maenen (Valkcns- waard) z. t.; 10. van der Weijden (Maastricht) op 6 min. 15 sec. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Voor de Ronde van Zwitserland, welke van 11 tot en met 18 Juni wordt gehouden, zal de sportcom- missie van de KNWU een ploeg van 5 man samenstellen. Voor deze ploeg komen de volgende renners in aan merking: Piet Haan, Jan Noltcn, Wies van Dongen, Wim van Est, Sjoerd de Vries, Jan Hinsen en Adri Voorting. JEAN DOTTO WINNAAR VAN DE RONDE VAN SPANJE. Fiorenzo Magni heeft de 15e, te kens laatste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. En de Franse ploeg werd in het ploegen klasse ment over de gehele ronde eerste, terwijl Jean Dotto beslag legde op dc eerste plaats van het persoonlijk al gemeen klassement. Magni won de etappe over 147 km in de tijd van 4 uur 42 min. 43 sec. Vlak voor de finish kreeg Jean Dotto, die reeds vijf dagen de gele leiders trui droeg een lekke band. Niettemin is hij erin geslaagd zijn positie aan de kop van het klassement te hand haven. De Ronde van Spanje was op 23 April begonnen. De wedstrijd be stond uit 15 etaopes, over een totaal afstand van 2748 km. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORI BALBOND N.II. Ie klasse: ArchipelKoog Zaandijk 6—7. Z.H. Ie klasse: Vicus Oriëntis— Gymnasiasten 7—2; Spangen—Blauw Wit '51 7—4. Tweede klasse A: Rozenburg—Rea dy 8—4; Actief—Velox 9—7; ALO— Olympiaan 5—4. Tweede klasse B: DKC—die Haghe 2—3: Unicum—Trekvogels 1—5; AchillesQuick 46; Regenboog Algemene 413. Wedstrijd Noord-Zuid: Noord Hol landZuid-Holland 38.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7