Duinstreek De wind als bevrijdings-spelbreker Dames van de K*A»V. verdiepten zich in het woninginterieur B. B. Dr. A. Gans op 15 Mei 70 jaar Zaterdag is het kindercorso Geen beslissing over vacantie- regeling voor de bakkers GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 4 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 VOORHOUT LISSE De tot stormachtig toenemende wind heelt vanmiddag om ongeveer één uur een hinderlijk spelletje gespeeld met de huisjes, die bij het bevrij- dingsspel als coulissen moeten dienen. Het herbergje rechts van het Gravensteen te Leiden moest het ontgelden. Het zakte onder de hevige druk in elkaar. De brandweer was gauw ter plaatse om erger te voorkomen. Met man en macht zal gewerkt moeten om het décor vóór morgenavond weer in gereedheid te brengen. (Foto: „Dé Leidse Courant"). Cabaretavond voor de N.K.J.B. Onder het motto „Sterren uit de Sleutelstad" werd onder leiding van Johny Nijs een cabaretavond gehou den, aangeboden door de N.K.J.B. aan de ouders der leden. Het welkomstwoord werd gespro ken door de heer H. Godijn, die een opwekkend woordje sprak als propa ganda voor de N.K.J.B., waarna hij het woord gaf aan het gezelschap. De Anja's waren echte virtuosen op de accordeon, terwijl The Aloha Ha-J waians ons met hun heerlijke muziek deden genieten. Het was maar geluk kig ook dat het muzikale gedeelte voor dit programma zo prima ver zorgd was, want het overige gedeelte o.a. de conferencier en de 2 revue komieken, waren echt van het goed kope genre, soms zoals de conferen cier, toen hij als „Dame?!" verkleed danste, zelfs „banaal". Kapelaan Schlatmann dankte met een toepasselijk woord de ouders voor de steun welke zij de N.K.J.B. geven. Ook de bestuursleden werden dank gebracht, alsook de gérant van het Parochiehuis en zijn vrouw. Het gezelschap, heel speciaal de Anija's en Aloha Ha waians, werd dank gebracht voor het gebodene, waarna de voorzitter H. Godijn, na- meens allen nog dank bracht aan ka pelaan Schlatmann voor zijn steeds zo enthousiast werken voor de N.K. J.B. Uw eigen belang, Uw buurman's belang, gemeenschapszin. Agenda Leiden WOENSDAG. Universiteitsbibliotheek: Tentoon stelling Letterkunde in Bezettings tijd, 11 uur voorm.—5.30 uur nam. Pieterskerk: Dodenherdenking. Sprekers H. Divendal en ds G. Toornvliet. 7.15 uur. St. Petruskerk, 6.45 uur nam. Ro zenkranskruistocht. DONDERDAG: Pieterskerkhof, 9 uur nam. Bevrij- dingsspel ,,De vrijheid is een Asse poes". 8 uur v.m. H. Mis in de kapel van de Vrolijke Ark tot intentie van Zr. M. Pijpers bij haar vertrek naar Nij megen. VRIJDAG. Stadszaal (foyer): Officiële ope ning Teca '55, 7.30 uur nam. ZATERDAG. Kamerlingh Onnes-Iaboratorium: Excursie Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool 2.30 uur nam. Garenmarkt: Excursie „Oud-Lei den" naar Nieuwkoop, 1.30 u. nam. Meelfabriek „De Sleutels": Bezich tiging speeltuin „om de Doorbraak", 3.15 uur namiddag. Schouwburg: Toneelver. „T.I.G." speelt „Huis zonder vensters", 8 uur nam. MAANDAG. Ambachtsschool: Receptie 40-jarig jubileum mr W. de Clercq 3 uur nam In den Vergulden Turk, Jaarver gadering Kath. Reisvereniging. 8.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Leden werk „Ars Aema- lae Naturae". Werlcd. 104 uur. 's Zondags 14 uur (t/m 1 Mei). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen door Jos Gosschalk en Paul Citroen 25 uur nam. (t/m 28 Mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uur nam. (Tot 15 Juli). Te Leiden op 5 Mei géén spe ciale dienst der huisartsen. Zondagsdienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Woensdag 18 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: .de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhclminapark 8, Tel. 26274. De dienst der artsen te Oegst geest op 5 Mei wordt waargenomen door dr. Van Walcheren. K ATWIJK OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van Gemeentewerken maakt bekend, dat op Donderdag 5 Mei a.s. geen huisvuil zal worden opgehaald. Men wordt verzocht het huisvuil te bewaren en af te geven op Maandag 9 Mei d.a.v. LEIDSCHENDAM INZET BEVRIJDINGSFEEST. Als inzet van het bevrijdingsfeest is gisteravond de gemeente in het licht gesteld. Vooral het historische Sluisplein was een juweel in een zee van licht, waartoe ook de gister avond in het licht gezette gemoderni seerde winkel van de vanouds be kende „Blonk aan de Sluis" veel heeft bijgedragen. Trouwens alle winkels door geheel Leidschendam droegen een feestelijk karakter en hebben grote belangstel ling getrokken. Laat in de avond werden na een in leidend woord van de voorzitter van dc Wilhelmina-vereniging, heer ZENUWARTS VIERT DUBBEL FEEST Op 15 Mei a s. hoopt de zenuwarts dr. A .Gans zijn zeventigste verjaar dag te vieren. Tevens herdenkt hij op die dag het feit dat het onlangs 40 jaar geleden was, dat hij promoveerde op het proefschrift: Over tastblind- heid en over de stoornissen van de ruimtelijke waarnemingen van de sensibiliteit. Dr. Gans werd geboren te Aalten, bezocht na verhuizing naar Arnhem de H.B.S. aldaar„ deed in 1902 eind examen en liet zich inschrijven als student in de geneeskunde aan de universiteit te Amsterdam. In Maart 1909 werd hij arts. Daar zijn belang stelling uitging naar de neurologie en psychiatrie, werkte hij enige tijd bij Dejerine in Parijs, bij Ziehen in Berlijn, bij Edinger in Frankfurt aan den Main, bij .Kraepelin in München om van 1912 tot 1914 assistent te zijn bij Winkler en van 1914 tot'1915 bij Pel. Na zijn promotie bij Winkler wérd hij geneesheer, achtereenvol gens te Castricum aan het Provinciaal Ziekenhuis to't 191-6., aan het krank zinnigengesticht te Buitenzorg tot 1918, aan dat te Lawang tot 1920 en van 1920 1927 aan het Provinciaal ziekenhuis nabij Santpoort. Inmiddels was hij in 1925 toegelaten als pri vaat-docent in de neurologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden en in 1927 volgde zijn benoeming tot lector in dat vak. In 1941 werd hij door de be zetters ontslagen als Jood en daarna moest hij enige jaren onderduiken. In 1945 kwam hij in een karretje met een kreupel paard in Leiden terug om met zijn stadgenoten de bevrijding te vieren. Hij bekleedde het lectoraat Meijer, door burgemeester Banning de prijswinnaars bekend gemaakt. Groep A: Kruideniers en Zuivelza- ken: 1. W. Blonk (aan de Sluis); 2. G. W. Knijnenburg; 3. J. Keukemees- ter. Eervolle vermelding voor M. M. J. v. d. Lubbe en W. G. Blonk (Dam- laan). Groep B: Slagers: 1. Jac. van Huis stede; 2. I. A. Deurloo; 3. A. S. v. d. Geest. Eervolle vermelding voor fa. G. C. Scholtes en J. A. Schuyt. Groep C: Bakkers: 1. Remmers waal (Sluisplein); 2. Remmerswaal (Venestraat); 3. P. Roodenrijs. Eer volle vermelding H. W. Kloosterman en A. J. Lipman. Groep D: Manufacturen, Woning inrichting, Huish. artikelen: 1. G. J. Schuyt; 2. H. van Kampen en J Zijl stra; 3. Arie Schuyt. Eervol: A. Dun selman. Groep E: Tabak, Kaper, Drogisten, Boekhandel: 1. Scholten (Damlaan); 2. H. Tielemans; 3. Sormani; Eervol: Joh. van Buuren en M. P. van Mar wijk. Groep F: Lederhandel, radio, schoenzaken, rijwielen motoren, goud en zilver, groenten, bloemen: 1. H. den Baars; 2. J. v. d. Akker; 3. Techn. Bur. Pas. Eervol: Wed. Haastrecht Vieveen en J. C. van Rijn (Kon. Jul. weg). De heer Meijer dankte daarna de winkeliers voor hun deelname aan de talage-wedstrijd en speciaal ook de jury-leden bestaande uit de dames L. VersteegMeyer en Gruppelaar Neerlof en de heren W. H. Pleijzier en J. Gruppelaar. „Oud Leydsedavi" Burgemeester H. Banning heeft in het raadhuis de tentoonstelling geopend, welke door de vereniging „Oud Leydsedam" is georganiseerd. Spr. dankte in het bij zonder de archivarissen van Leiden cn Delft en de rijksarchivaris de heer Mensonides voor het afstaan van be langrijke documenten betreffende de geschiedenis van Leidschendam. De tentoonstelling laat Leidschendam zien zoals het was en ook zoals het is en worden zal. Door meerdere goed uitgevoerde maquettes wordt de uit breiding van de gemeente getoond. De burgemeester was van oordeel, dat door het bezoek aan deze interes sante tentoonstelling de burgerzin bevorderd zal worden. De opbrengst van de entree-gelden, welke zeer laag zijn gesteld, zullen worden afgedra gen aan de stichting 19401945. in de neurologie tot dat dit in 1946 werd opgeheven. Sinds 1927 is dr. Gans als practiserend zenuwarts te Leiden een bekend persoon. In totaal verschenen van hem on geveer 80 publicaties. In 1934 verscheen zijn grootste werk, het leerboek der neurologie, dat altijd nog -als naslagwerk geldt voor elke arts, die er kennis mee heeft gemaakt. WASSENAAR FEESTPROGRAMMA VOOR 5 MEI Het feestprogramma op de 5e Mei wordt in Wassenaar om half negen geopend met koraalmuziek door Ex celsior op het Dorpsplein. Om 10 uur volgt in de Dorpskerk een plechtige herdènkingssarhenkomst, tijdens wel ke de Burgemeester van Wassenaar een rede zal uitspreken. Om half twaalf neemt de school jeugd voor Raadhuis de Paauw deel aan een aubade. Ook hier zal de Burgemeester het woord voeren. 2 uur 's-middags demonstreert op het terrein aan de Berkheistraat de Landelijke Rij vereniging „Koningin Emma" en om 5 uur zal een stoet van honderden leden van gymnastiekver enigingen met Excelsior voorop een mars door het dorp maken. 's-Avonds 8 uur speelt op het raad huisbordes de Amsterdamse toneel groep „Studio" het toneelspel ,,De Rebel" van Willem Hoffman. Met een gezellige en leerzame avond heeft dc afd. Lisse van de K. A.V. haar winterprogram gesloten. Mevrouw de Bruin heette de leden, die in grote getalen waren opgeko men van harte welkom. Zij gaf vervolgens een viertal da mes gelegenheid om enige liederen te zingen. Het kwartet zong achtereen volgens een Ave Maria, het Slaven- lied van Verdi en het Wiegelied van Brahms. Mevrouw H. Smit-Goemans, die voor deze avond geïnviteerd was om een causerie te houden over vorm geving en kleur in onze woningen, meende er van overtuigd te zijn dat, door een zekere interieur-blindheid, 80% van de huidige woningen niet sfeervol zijn ingericht. Met kleine wijzigingen of verplaatsingen kan er veel aan dit euvel verholpen worden. Het is in veel gevallen niet nodig dat er nieuwe stukken aan het interieur worden toegevoegd. Geen prullen. Mevrouw Smit raadde aan om bij het inkopen toch vooral niet zoveel waardeloos spul te kopen dat uit eindelijk zijn plaats krijgt in een verborgen laadje of kast. De Kitch" of prulkoopjes die voorstellen, wat ze in werkelijkheid juist niet zijn moeten zo veel mogelijk vermeden worden. Als voorbeeld haalde spreekster aan de alom bekende prulletjes, de asbakjes in de vorm van een pet koek- of bonbonsschaaltjes in de vorm van een koolblad. De kopers zelf zijn er de schuld van, dat er zo veel „kitch" op de markt aangepre zen wordt, want zolang er kopers voor het minderwaardige artikel zijn, zullen er ook fabrikanten ge vonden worden om het te vervaar digen. Bij zichzelf op visitic. Mevrouw Smit zou graag willen dat de leden van K.A.V. morgen bij zich zelf op visite zouden gaan en dan op kritische wijze hun kamer zouden inspecteren, en die zuiveren van alle ongerief. Om te tonen dat er met de juiste kleurencombinatie veel te bereiken valt, richtte spreekster een minia tuurkamer telkens met andere gor dijnen en vloerbedekking in. Onder haar supervisie liet ze de huisvrou wen in de zaal „uitvechten" welke de geschiktste kleuren waren. Voor de pauze deelde de voorzit ster nog mee dat het jaarlijkse uit stapje gesteld is op 6 Sept. en dat dan de Hakafabrieken bezocht zul len worden. Gegadigden voor deze excursie moeten zich zo spoedig mo gelijk opgeven, omdat er slechts 110 plaatsen in de bussen disponibel zijn. In 1958 zal wederom een Bedevaart naar Lourdes georganiseerd worden. De belangstellenden kunnen zich bij liet comité aanmelden en verdere in lichtingen krijgen. De kosten, aan deze reis verbonden zullen plm. 250 bedragen. Om de leden ter wille te zijn is er een spaarsysteem ontworpen zodat er wekelijks een bedrag van 1.50 of 1.75 betaald kan worden. Moederhulde. Namens het Diocesaan Bestuur en de leden huldigde mevrouw De Bruin de leden, die in het afgelopen De geestelijk adviseur, pastoor van Zuylen, memoreerde dat als een sfeervol interieur in huis edel is. een godsdienstige sfeer helemaal schoon moet zijn en raadde de moe ders aan vooral in deze Meimaand de hulp van Maria in te roepen bij hun mooie taak van het opvoeden van kinderen. Na de pauze was er voor mevr. Smit te weinig tyd meer om haar causerie te voltooien en er werd be sloten om in het a.s. program een hele avond aan dit onderwerp te wijden. Na de gebruikelijke verloting waarvan de baten bestemd zijn voor het weduwenfonds, werd de avond gesloten. Reeds 60 deelnemers Zaterdag zal dan toch eindelijk'het kindercorso doorgang vinden. Moest het organiserende comité verschillende malen de datum op schorten bij gebrek aan hyacinthen, nu is het dan toch zover. Voor Lisse-dorp is de aanvang ge steld op 3 uur vanaf het Hobaho- plein. De kinderen moeten om half drie aanwezig zijn, omdat vóór de start, de beoordeling plaats vindt. Men volgt deze route: Hobahoplein, Schoolstraat, Grachtweg, Tulpen- jtraat, Beatrixstraat, Prinsessestraat, Nassaustraat, Julianastraat en over de Heerenweg naar het gemeente huis. Daar zal de burgemeester vanaf het bordes het défilé gadeslaan. De stoet wordt op het plein van de jon gensschool ontbonden. Het corso in de Engel stelt zich om 2 uur op bij de garage van de fa Mens aan de Catharinalaan. Na de beoordeling voor de prijzen gaat men via Engel plein, J. C. de Haanstraat, Romijn- straat, Nic. Damesstraat, Engelplein, Heereweg richting Sassenheim tot aan de Derde Poellaan. Daarna gaat de karavaan via de Akervoordelaan en Achterweg terug naar de garage van de fa. Méns. DRIE KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Voor verdiensten in bollenvak. Tijdens een besloten bijeenkomst op het gemeentehuis heeft de burge meester drie onderscheidingen uitge reikt aan inwoners van Lisse, die zich in het bloembollenvak verdien stelijk hadden gemaakt. Het had H.M. de Koningin behaagd, om, ter gele genheid van haar verjaardag, de heer M. C. Driehuizen, Heereweg 34, te be noemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze eer viel hem te beurt voor de vele diensten die hij aan het bloembollenvak heeft bewe zen en nog bewijst. Hij was o.m. ver schillende jaren bestuurslid en sinds 1954 voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren. Tevens is de heer Driehuizen bestuurslid van het bedrijfschap voor Sierteeltpro ducten. De heer K. Brouwer, Zwartelaan 4, ontving de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij had deze onderscheiding te danken aan het feit, dat hij 45 jaar als chef van de schuur en afd. pakkerij, bij de N.V. Veldhuijzen van Zanten Zn. te Lisse werkzaam is geweest. De heer Th. Witteman, Akervoorderlaan 9, ontving voor zijn 40-jarig dienstverband als voorman op de kwekerij van de N.V. C. J. Speelman Zn te Sassenheim, de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT Gevestigde personen in de weck van 25 tot en met 29 April. M. F. E. Back bier, Noordeinde 50; P. H. M. Beek, Warmonderweg 9; L. de VriesBennin- ga, pedicure, Haarl.straat 195; M. J. B. van den Berg. religieuse, St. Jacobsgrt 1. C. E. Bos cn fam.. Hoge Rijndijk 160; K. B. Brandt en lam., fabrieksarbeider, Lusthof laan 26; M. L. Brasker. Caland- straat 29; H. M. de Bueger, Noordeinde 50; L. O. van Drooge—Cheriex, 11 ver pleegster. Rijnsb.weg 10; A. Damwijk, Haarl.straat 138: R. F. Donders. 3e stuur man gr. vrt, Witte Singel 70; S. E. Duursma. onderwijzer. De Ridderstraat 9; E. Duk—Elsgeest en fam., Zaanstr. 4; P. A. Emanuel, documentalist Afrika Inst Breestraat 112; F. Escobar Del Rey cn fam., arts. Rijnsb.weg 40; M. T. P. Fel- linger, verpleegster, Mezenstraat 2; J. de Graaf, jeugdleider, Plantsoen 111; T. KuipersDe Groot en fam., Alb. Agnes- straat 7; J. W. J. Haverkamp en fam., procuratiehouder, de M. v. Streefk.str. 33; W. P. A. M. Hellegers, Lange Mare 67a; L. Stuartvan Heusden, Beschuit steeg 8a; J. A. de Heij, verpleegster, Hooigracht 15; M. de Jong, betonwerker, Koddestecg 34; C. H. Klasen en fam,, employé BPM, Morsstraat 53; H. Klein korp. hofmeester, KM, Noordeinde 2a; J. C. Maas, Witte Singel 25; W. M. J. Ma joor, Noordeinde 50; E. G. Meurs, secre taresse, Cronesteinkade 30; A. Moens, Roodborststr. 52; A. M. J. van Nouhuijs. Nieuwe Rijn 80a; C. Ouwersloot los werkman. Musschenbroekstr. 11a; C. de M. Sanders, W. Singel 21, Roode, gezinshulp, Gortestraat 92; J. J. Rozeboom, Zoeterw. singel 106; P. H. Schmidt, arts, Rijnsb.weg 37; E. M. den Tonkelaar, Rapenburg 65; T. van der Vies, Schelpenkade 9; G. P. Vogelzang, chauffeur. Potgietersin 24; M. E. D. L. J. W A. Wagemans. Roodborststr 39; N. de Sitter—Walke en fam.. Zaansjraat 13; C A. J. J. Bakker—Wegman. Morsweg 33; A. E. MoutonWillinge, Bilderdijk- straat 13; H. Wolting. Rijnsb.weg 147; H. J. Wittewaall. bedrijfsleider. Plant soen 29; J. van Wijngaarden en fam., ma gazijnmeester, Rapenburg 15; J. H. van Wijngaarden, kantoorbediende. Rapen burg 15; H. van der Zanden echtgen. v. van den Doel, med. analyste, Witte Sin gel 2. Vertrokken personen in dc week van 25 tot cn met 29 April. P. J. d'Artil- lac Brill. Rapenburg 12. 's Gravenhage, Roeloffstraat 7; J. M. Atteveld en fam., Maresingel 9, Wassenaar, Tulpweg 15; B. Beem en fam.. Zoeterw. Singel 40a, Israël: R. E. Bergman. Noordeinde 2a. Utrecht, Bolsbeckstr. 71bis; J. C.'Bloem zaad, Gortestraat 94, 's Gravenhage, Nw. geningen, Kamperfoclicln 17. Molstraat 76; H. de Boer, Zoeterw. Sin gel 91. Melissant, Binnenweg 38; J. B. Buiteman, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5; E. C. Campioni en fam., Breestraat 49. Indonesië; C. F. Carels, Julianastraat 18, 's Hertogenbosch, Wes- terburgerweg 13; C. J. Coeland, B. Roze- zenboomstr. 37. 's Gravenhage, Nunspeet- laan 436; J. M. J. Dingjan. Rijnstraat 3. Tegclen. Zusterstraat 20: M. T. Geurts Holthuis, Boerhaaveln 15, Arnhem, Sw. de Landasstr. 105; W. H. Jacobs. J. v. Goijenkade 41, Breda. Terheydenseweg 71: H. P. J. Jansen, O. Singel 20, Uit hoorn, Pr. Marijkeln 98; J. L. Janssen v. Raay. Rapenburg 12, Enschede, Korte- naerstraat 15: G. de Jong en fam., Me relstraat 30. Oegstgeest, Warmonderweg 62; H. Kaak, Hoge woerd 57, Nederhorst den Berg, Dammerweg „De Voorzienig heid"; C. Ket. Noordeinde 2a, Doorn, Mariniersweg 7; J. T. van Kleef, Noord einde 2a, Castricum, Brederodestraat 19; M. V. S. v. d. Kraan, Nw. Beestenmarkt 16. België; T. Kuipers, De Sitterlaan 121, Oegstgeest, Duinzichtstraat 7; L. Breg- manLahuis, Boerhaaveln 34, Voorscho ten, Leiclseweg 423; R. Levie. J. de Witt- traat 15, Hilversum. Melkpad 28; S. Mar- tijn en fam., H. Rijndijk 112b, Amers foort, Scheepvaartweg 2; A. J. Over- beeke en fam., Breestraat 131-133, Aver- reest. Moerheimstraat 55; J. M. Reinink, Haarl.straat 93, Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 32; J. Rijnsburger cn fam., v. Galenstraat 2, R'dam, Stoutstr. lc II; A. Coevorden, Aleida Kramersingcl 37; J. Schwartz, Zoeterw. Singel 108, Verenigde Staten v. Noord Amerika; C. JansenSeijmour, M. Moonstraat 96. Vlaardingen, Flatgebouw 558; S. Sleijfer, Rijnsb.weg 10, Delft, Oostsingel 180; J. R. Smits, R. Visscher- straat 30a, Den Helder, Buitenhaven 5: B. M. V. Tieleman, Fr. v. Eedenln 43, Tilburg, Oude Dijk 1; L. Assin (Soetan) Tupamahu. Paviljoenshof 4. Indonesië; E. P. van Veldhuizen. Da Costastraat 54, R'dam, W. Pyrmontlaan 13; L. Kuipers Verhulst. Druckerstraat 19. Oegstgeest. Duinzichtstraat 7: I. A. Verspyck, Nieuw steeg 31, R'dam, Westersingel 50; S. van Vliet. Rapenburg 59, Mijdrecht, Stations weg 2; D. de Vos, Vaartkade 12, Wass- naar. Plein 18; C. K. Wang, Breestraat 177. A'dam, Amelandstraat 19hs; W. H. v. d. Wel, Lijsterstraat 5, 's Gravenhage, Wapserveenstraat 4451; I. J. J. Werk cn fam., Nieuwebrugsteeg la. Leiderdorp, Zijloordkadc 35; F. H. C. Weijgers, Noordeinde 2a. Doorn. Mariniersweg 7; G. H. M. van de Wouw, Kam. Onncslaan 16. Roermond. St. Christoffelstraat 7; W. J. Zeijger en fam.. Franchimontln 8, Wa- Gisteravond vergaderde de raad van Noordwijkerhout. Afwezig was het lid Wassenaar, met kennisgeving. Op voorstel van B. en W. besloot de raad aan de Stichting 19401945 voor éénmaal een subsidie te geven van 250, Ter tafel kwam eenvoorstel van B. en W. om de heren. J. Pijnenburg, P. Arends en P. Prins te herbenoe men tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim. Het lid Duivenvoorden meende te weten, dat in deze commissie ook le den moeten zitten die schoolgaande kinderen hebben. Hij stelde voor de commissie uit te breiden met 2 leden. Het lid Janssen vond dat het wen selijk was een lid te benoemen uit de Zilk cn een uit de Victor parochie. Do raad besloot hierna met algemene stemmen de tegenwoordige leden te herbenoemen en de commissie uit te breiden met 2 leden, te weten de he ren N. H. Hogervorst en F. W. van der Ploeg, beiden leden van de raad. Met algemene stemmen besloot hierna de raad gelden beschikbaar te stellen voor de mechanisatie van het bevolkingsregister en aan te sluiten bij de ponskaartendienst van de fir ma Samsom te Alphen aan den Rijn. Besloten werd hierna onbewoon baar te verklaren de woningen Zee straat 25, Hoogstraat 59 (het oudste huisje aan het vroegere Hardepad, laatst bewoond door C. Romijn) en Regenvlietweg 5 en 7. Vervolgens besloot de raad aan M. A Meiland in de Zilk een premie toe te kennen voor de splitsing van zijn woning Zilkerduinweg 94. Vacantie voor bakkers. De behandeling van een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening voor een vacantie- regeling voor de bakkers ging niet zo vlot. Het lid Out zeide niet tegen een vacailtieregeling te zijn, doch wel te gen wettelijke vastlegging. Het lid Ruigrok heeft ook bezwaren. De voorzitter zeide, dat cle middenstand er om gevraagd heeft. Het lid Blauw zegt er ook niet voor te zijn. De bak kers moeten dit zelf onderling maar uitmakerï. Hij vindt dat de raad hier toe niet bevoegd is. Er ontstonden nog meerdere discussies over het nut van deze regeling. Uiteindelijk stel de de heer Geerlings voor de rege ling aan tc houden tot een volgende raadsvergadering omdat er nog eens advies ingewonnen kan worden. Het lid Blauw zeide niet voor uitstel te zijn. Toch besloot de raad de regeling aan te houden tot een volgende keer. Hierna besloot de raad de veror dening op de rioolbelasting te wijzi gen. De tarieven worden weer ver hoogd. Dit houdt verband met een hogere uitkering per inwoner inge volge de Fin. verhouding. Met algemene stemmen besloot de raad een trottoir aan tc leggen langs dc- Herenweg vanaf de N. H. be graafplaats tot aan het einde van de bebouwing langs deze weg. Ook werd besloten langs een' gedeelte van de Beeklaan een trottoir aan te leggen. Besloten werd het Westeinde te reconstrueren. Deze weg wordt van een nieuw wegdek voorzien. De raad besloot hierna aan de heer P. Duivenvoorden Lzn. grond te ver kopen langs de Viaductweg voor het bouwen van een woning en aan de firma de Groot en Kalkers langs de r.ieuw aan te leggen straat in de Zilk voor het bouwen van een blok *an 2 woningen. Bij de behandeling van verzoeken cm tegemoetkoming in de kosten be doeld in art. 13 der L.O. wet besluit de raad eerst een nieuwe regeling te maken, omdat de laatst vastgestelde niet kan voldoen in de practijk. Bij de rondvraag werd geklaagd over de vernieling van de plantsoe nen in dc Hoogstraat cn over de ge ringe breedte van de Guldemonds- brug. Het lid Meijer vroeg wanneer met de bouw van 40 woningen wordt be gonnen. De voorzitter antwoordde dat dit waarschijnlijk in Juni het geval zal zijn. BLOEMENCORSO GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen gaat het bloe mencorso voor verenigingen, parti culieren en firma's dat 's middags te 2 uur op bevrijdingsdag 5 Mei ge houden zou worden, wegens zeer ge ringe deelname, niet door. Als men zich opgegeven heeft kan aangesloten worden bij het corso voor de kinderen, dat 's morgens om 10 uur wordt gehouden en in ieder geval doorgaat, omdat er veel animo voor is. De keuring vindt dan apart plaats. Verzamelen voor het kinder- corso om 9 uur op het schoolplein, Langevelderweg. ALPHEN AAN DEN RIJK GROTE BOERDERIJBRAND. Hedenmiddag om half twee is er een grote brand uitgebroken in de boerderij van dc veehouder en expe diteur Koomen in de Hoofdstraat, te genover dc noodbrug in Alphen a. d. Rijn. De vlammen sloegen metershoog uit de gebouwen en de brandweer zal de grootste moeite hebben uitbreiding van de brand te voorkomen. Bij het ter perse gaan van dit nummer wa ren nog geen verdere bijzonderheden bekend. HAZERSWOUDE DODENHERDENKING. Naar aanleiding van berichten, die de indruk wekten, dat er tussen de verschillende kerkgenootschappen 'n meningsverschil bestond over de do denherdenking, deelt men ons mede, dat op practische gronden niet één gezamenlijke dodenherdenking kan worden gehouden. De wijze, waarop de dodenherdenking thans geschiedt, is tot stand gekomen in overleg met de kerkgenootschappen. Hoewel in feite niet, zal men toch in de geest één zijn bij de herdenking van de gevallenen en zal men morgen ook als één familie de bevrijding vieren. Marktberichten GOUDA, 4 Mei Kaas. Aanvoer 45 partijen. Ie soort f 2.092.15; 2e soort 2.032.08, extra kwaliteit tot 2.30 per kg. Handel flauw. WOERDEN, 4 Mei. Kaas. Aan voer 19 partijen. Ie soort 2.00—2.10, extra tot 2.27 pA kg. Handel flauw.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3