Piet Haan bleef eerste en werd winnaar van Ronde van Nederland Jan Hofland won laatste étappe Verdiende zege van Nederlandse hockeyploeg op Engeland Oude Laga-roem leefde weer op: Delftse studs* wonnen de Varsity De 7e Tulpenralley startte Zaterdag met 207 ploegen MAANDAG 2 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 Adri Voor ting viel uit Te zwakke buitenlandse deelname Piet Haan van de Nederlandse B-ploeg waarvan Gerrit Schulte de kopman was, heeft de zevende ronde van Nederland gewonnen met slechts 1 minuut 7 secon den voorsprong in het algemeen klasse ment voor Wim van Est, de kopman van de nationale ploeg, de winnaar van het vorig jaar. De strijd was Vrijdagavond te Roosendaal reeds beslist: Piet Haan had zich aan de kop van het algeme enklasse- ment gehandhaafd tegen de aanstormen de Wim van Est, die te Middelburg aan de start van de 80 km. tijdrit geladen op zijn fiets was gestapt en in één ruk van de 16e naar de 2e plaats steeg, dank zij een fantastische race op zijn nog geen 200 gram wegende bandjes. Op de laatste dag van de Ronde van Nederland, op het traject van Roosendaal naar het Olym pisch Stadion te Amsterdam over kerbuyk, die in deze ronde veel met pech te kampen heeft gehad, Van Oers en Hofland weggesprongen en in Raams- donk voegde Tom Hoar zich bij het drie tal. In het peloton werd fel gejaagd en tenslotte vormde zich een kopgroep met Peters. Pugi, Preiskeit, Hofland, Bakker, Suykerbuyk, Van Oers, Sartini, Roks en Hoar. Door het peloton ging een schok: een vrij sterke groep lag aan de kop en er dreigde indien de uitlooppoging zou slagen, opnieuw een aantal ingrijpende verschuivingen in het persoonlijk klasse ment tot stand te komen. Gerrit Schulte, die drie van zijn „zwarte mannen" voor aan wist, sprong weg, tezamen met de Zwitser Hollenstein. Maar de laatste kon het dolle tempo van de Bossenaar, die tegen de 50 km. in het uur draaide, niet houden. En zo slaagde de kopman van de Nederlandse B-ploeg erin in zijn eentje, tien kilometer voor zijn woonstad, de vluchtelingen te bereiken. Maar ook deze poging van Schulte om het in de tijdrit verloren terein te herwinnen, stond het peloton niet toe. En geleidelijk slonk het verschil tussen de weglopers en de ach tervolgers, met het gevolg, dat na Den Bosch weer éérf grote groep kon wor- Een slotbeeld van de ronde van Nederland: in het Olympisch Sta dion te Amsterdam feliciteert minis ter Staf Adri Voorting, die militair kampioen werd. Piet Haan in de Oranjetrni en etappewinnaar J. Hof land zien hierbij toe. 138. 56.26; 3. Italië (Masocco) 138.56.56; 4. Nederland A (Wim van Est) 139.08.46; 5. Nederland D (Gerrit Voorting) 139.11.08; 6. België (Gielen) 139.23.02; 7. Düitslang (Preiskeit) 139.37.45; 8. Zwit serland (Bucher) 140.06.07 DE RONDE VAN ITALIË Kees Pellenaaj-s zal binnenkort de Ne derlandse ploeg van zeven renners, die zal deelnemen aan de Ronde van Italië van dit jaar. definitief samenstellen. De ploegleider voert thans besprekingen met elf renners, waaruit een keuze zal wor den ^gedaan. Op de lijst van candidaten staan Wout "Wagtmans (Breda), Hein v. Brenen (Amsterdam), Gerrit Voorting (Roosendaal), Jules Maenen (Valkens- waard), Sjoerd de "Vries (Ponthierry Jan Hinzen (Ryckevorsel), Thys Roks (Sprundel), Wies van Dongen (Breda), Piet Haan (Mechelen, Limburg), A. van Oers (Langeweg) en Daan de Groot (Amsterdam). Het vertrek van de ploeg is bepaald op Woensdag 11 of Donderdag 12 Mei. De eerste etappe leidt van Milaan naar Turijn en wordt op 14 Mei gereden. DE WAALSE PIJL Ockers herhaalde zijn zege van 1953 Stan Ockers, de winnaar van de Waal se pijl in 1953. heeft wederom deze klas sieke wegwedstrijd over 220 km. van Charleroi naar Luik, op zijn naam ge schreven. Op prachtige wijze arriveerde hij met bijna 3 minuten voorsprong op Van den Branden, Bober, Robinson, die in de Ronde van Nederland verstek had laten gaan om aan deze wedstrijd deel te nemen, en Adriaenssens, aan de finish te Luik. W. Vreeswijk in het Stadion Zaterdag wist A. v Wetten op overtui gende wijze te zegevieren in de Ronde van Feyenoord met bijna een ronde van 2J/£ km. voorsprong op T. Wolfs, T. Pe ters,-A. v. Steenselen, A. Geluk en P. Steenvoorden en een volle ronde op het peloton W. Vreeswijk won de wedstrijd achter handelsmotoren in het Stadion De clubritten van Zondag gaven de volgende uitslagen: A-klasse 80 km.: 1. W. Vreeswijk 2.11.02; 2 C. Plasmeijer; 3. H. Vertegaal; 4. J. Vermeulen. B-klasse: 60 km. voor de Riethoven-beker: 1. Jan Slingerland 1.34.30; 2. S. Kooij; 3. J. de Vroomen; 4. H. v. Gent. C-klasse 60 km. voor de Gortestraat-beker: 1. J. v. d. Berg 1.32.03; 2. P. Turk; 3. G. Mens; 4. J. Heemskerk. D-klasse 25 km.: 1. Th. Boom 49.30; 2. P. Sloos; 3. J. Schagen; 4. L. v. Zijp. Lenig en Snel In de ronde van Den Haag wist J. Riethoven beslag te leggen op de prestatieprijs. J. de Lange bezette de tiende plaats. De uitslag van de pelotonsrit voor de zomercompetitie is geworden: A-klasse 76 km.: 1. C. v. Wanrooy 2.0.31; 2. J. Riethoven; 3. Ad. Prangers; 4. P. Jans sen. B-klasse 76 km.: 1. J. v. Leeuwen 2.0.31; 2. P. Rietkerk; 3. W. Wassink; 4. P. Otto; 5. J. den Hoed; 6. S. Gommans; 7. J. Brohm. C-klasse 38 km.: A. v. Akke ren 1.1.05; 2. M. Tuurenhout; 3. M. van Kampen; 4. J. v. Tongeren; 5. C. v. Tol; 6. C. de Jong; 7. J. Hogervorst. Jun. 38 km.: 1. R. Riethoven 1.1.05; 2. A. Pet; 3. J. den Os. Tevreden lachend ontvingen jhr. L. J. Quarles van Ufford en Rein de Waal de gelukwensen van de' kleine Nederlandse kolonie, die van de overwinning van de Oranjeploeg op Groot-Britthannië te Dunfermline getuigen waren geweest, terwijl de spelers bestorm werden door de Schotse jeugd om handtekeningen. En tevreden konden zij zijn, want voor de derde maal in successie ze gevierde ons vernieuwd hockeyteam hoewel ditmaal niet zo gemakkelijk als tegen Schotland en België. Toen konden de Oranjemannen het eigen spel ontwikkelen, toen was het mogelijk de tegenstanders op „speelse" wijze te passeren en af en toe een demonstratie te geven van mooi en zuiver hockey. Ditmaal moest er echter gevochten worden voor de overwinning tegen een ploeg, die zelf een naam op te houden heeft in de internationale hockeywereld en zeker niet van plan was op eigen bo dem een nederlaag te lijden. In het begin zag het er dan ook naar uit, dat onze landgenoten blij zouden mogen zijn, indien zij er met een gelijk spel afkwamen. Fel trok ken de Britten met de gevaarlijke binnenspelers Conroy en Fletcher ten aanval en brachten onze verde diging moeilijkheden en zorgen. Zorgen, welke door de Nederlandse toeschouwers gedeeld werden, want de nieuweling in de achterhoede, Vorstman, bleek in deze wedstrijd geen betrouwbare back te zijn. Hij was een goede prooi voor Con roy en zijn partners, die hem gemak kelijk passeerden of de bal afhandig maakten. Een van de „missers" van Vorst man heeft Fletcher uit kunnen buiten om doelman Muidér te passeren en het enige doelpunt voor de Britse ploeg te maken. Het wilde niet vlotten in de Oran jeploeg, de combinaties klopten niet, de passes waren niet zuiver, d( schaarse aanvallen misten overtui ging en doorzettingsvermogen, kort om er haperde veel, dat zijn oorzaak vond in nerveusiteit. Gelukkig behielden de ouderen, die meer ervaring hebben, hun zelf- trouwen. De nerveusiteit verdween, naarma te de tijd verstreek, met het gevolg, dat het samenspel ook beter ging kloppen. Tegen het einde van de stand van 262 km., hoorde men in de ka-1 den - gevormd. De strijd was beslist, een ravaan der volgers slechts over één ding tweede poging leek, gezien de ervaring, spreken: de ongelooflijke verrichtingen van de Brabander in de tijdrace, waar van kwade tongen aan de finish te Roo sendaal hadden gemompeld, dat Van Est zich had laten stayeren achter auto's Een praatje, dat volkomen ongegrond was ge weest en kennelijk afkomstig was van wielermensen, die vol jalouzie zaten. Het sprak welhaast vanzelf, dat Wim van Est in de laatste etappe nauwlettend be waakt werd, op de eerste plaats door de mannen van de Schulte-ploeg. Twee fac toren speelden daarbij een belangrijke rol. Op de eerste plaats wenste de ,\baas" van de Nederlandse B-ploeg, Gerrit Schulte. die zelf door de fantastische tijd van Wim van Est uitgeschakeld was voor de eindoverwinning, geen ontsnap pingspoging van zijn rivaal toe te laten. En verder was Piet Haan immers een lid van de Schulte-ploeg en waarom zou Schulte risico nemen als zijn teamge noot vrijwel zeker de zege zou kunnen veroveren? De rivaliteit in deze Ronde van Nederland tussen de diverse Neder landse cracks is wel heel duidelijk aan de dag getreden en het valt alleen maar te betreuren, dat het buitenlandse veld, numeriek en wat kwaliteiten betreft, de mindere van de Nederlandse teams, zich niet sterker heeft kunnen laten gelden. Zwitserland was volkomen verzwakt, toen Fritz Schaer de strijd staakte. In de Duitse ploeg zat slechts één renner met kwaliteiten, Heinz Presikeit, die zeer constant reed maar geen hulp kreeg van zijn ploegmaats. De Italiaanse ploeg viel bijzonder mee. Pugi, De Vecchi, Masocco een prachtige prestatie verrichtte de laatste in de tijdrit naar Roosendaal en Sartini waren moedige en zeer ac tieve deelnemers, die elke dag voor een levendig strijdbeeld zorgden. Altijd was er wel een Italiaan in de voorste gelede ren te vinden. De Engelse renners waren slechts naar Nederland gekomen om in ternationale ervaring op te doen. Slechts twee van de zeven renners bereikten de volkomen nutteloos. En dat was de reden waarom de cracks Hoar, Cools en Hof land rustig lieten gaan, zonder ook maar een ogenblik te reageren. Zo reden de ene Hollander en de beide buitenlanders over de smale en soms moeilijk berijd bare landweggetjes over Vianen, Cothen en Langbroek naar de bossen van Doorn Driebergen en Zeist, naar Amersfoort en Soest, over Maartensdijk en Hilversum naar het Amsterdamse polderland en overal stonden duizenden en duizenden toeschouwers langs de wegen om een glimpje van de voorbij stuivende renners te zien. De etappe was beslist, de sprint in het staion werd gewonnen door Hof land uit Beverwijk vóór Hoar, die veel te laat aanzette en slechts op de tweede plaats beslag kon leggen, waardoor hij zich juist de unieke prestatie, twee etap pe-overwinningen te behalen, zag ont gaan. En achter dit drietal durfde het peleton niet te fel te jagen, want dan zou het veld uiteenvallen enzou Wim van Est nog een goede kans maken zijn achterstand van 1 min. 7 seconden op Piet Haan in een tijdwinst om te zet ten. Op de laatste 50 km. viel nog een ren ner uit, Adri Voorting, de drager, van de rood-wit-blauwe militaire trui. Hij was ziek en had te kampen met heftige buik krampen. Maar het reglement van de Ronde van Nederland sprak niet over :n bepaling, welke voorschreef, dat de win naar van de militaire prijs ook de Ronde moest uitrijden: het hoogste aantal pun ten in het klassement voor de militaire premies was voldoende, zo bleef Adri Voorting de winnaar van de militaire prijs, waarvoor hij van de Minister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, die in het Olympisch Stadion aanwezig was, de ge lukwensen in ontvangst mocht nemen, zo behield Piet Haan de Oranje leiders trui, welke een overwinningstrui te Am sterdam werd, zo werd de Nederlandse B-ploeg met Gerrit Schulte eerste in het finish in het stadion. Tom Hoar bleek i algemeen ploegenklassement. over sprinterskwaliteiten te beschikken, Aan het slot van de Ronde van Neder- maar over meer dan middelmatige capa-land werd in het stadion nog een tijdrit citeiten beschikte deze Londense jongen j over 500 meter met vliegende start ach- toch niet. En de Belgen hadden een der- ter handelsmotoren gehouden, welke vol de rangsploeg gezonden, waarmede i komen los stond van de ronde. Wim van ploegleider Van der Sompel weinig eer Est werd voor 10.000 enthousiasme toe schouwers, die de tribunes bevolkten, eerste in 25,6 sec. voor Wout Wagtmans en Gerrit Voorting, beiden met 26.4 sec. de Italiaan Pugi met 27 sec., de Duitser Preiskeit met 27,2 sec., de Zwitser Bu cher met 27,8 sec. en de winnaar van de Ronde van Nederland, Piet Haan met 28,8 sec. inlegde. Over het algemeen is het beeld van de Ronde van Nederland levendig geweest, maar de gemiddelde kwaliteit van de deelnemers was beslist onvoldoende. De organisatoren zullen een volgende maal een sterker veld uit het buitenland moeten contracteren, wil de greep op de Nederlandse bevolking en meer in het bijzonder op de wielerenthousiasten be houden blijven. Een onmogelijke taak. Het was inderdaad een onmogelijke taak voor Wim van Est om in de laatste etappe een tijdwinst van 1 minuut 7 se conden te nemen op Piet Haan. De dra ger van de Oranjetrui was, tezamen met zijn „zwarte knechtjes", voortdurend aan de kop te vinden. Elke uitlooppoging werd gestopt. In het begin van de etappe heeft'Wim van Est het enkele malen ge probeerd. maar het tempo van het pele ton was hoog genoeg om de stayer Wim van Est die natuurlijk ook nog de zware tijdrit van de vorige dag in de be nen had te beletten te ontsnappen. Bovendien hadden Jan Hofland, Tom Hoer en de Belg Cools roet in het eten van Van Est gestrooid. Het peleton had dit drietal bij de brug over de Maas, op 90 km. van Roosendaal, rustig laten gaan en de voorsprong van deze volkomen outsiders groeide met elke kilometer tot een maximum van bijna 10 minuten in de buurt van het Betuwse dorp Cothen. Maar vóór deze geslaagde ontsnappings poging, dus voor Den Bosch, hadden zich in het rennersveld toch wel interessante tonelen afgespeeld. Bij Wagenberg, toen er 38 km. waren afgelegd, waren Suy- Uitslag en klassementen: Uitslag laatste etappe (Roosendaal Amsterdam 262 km.): 1. Hofland 6 uur 54 min. 38 sec. met 1 min. bonificatie 6 uur 53 min. 38 sec.; 2. Hoar 6.54.38 met 30 sec. bonificatie 6.54.08; 3. Cools 6.54.38; 4. Pugi 7.00.54; 5. Gerrit Schulte, 6." Wagtmans, 7. Peters, Preiskeit, 9. G. Voorting, 10. De Groot, 11. Van Est, 12. Van Osta, 13. Van Dongen, 14. Huyskens, 15. Brinkman, 16. Liebelt, 17. Bellemans, 18. De Vries, 19. Van Oers, 20. Roks, 21. ex aequo: Haan, Van Breenen, Maenen, Sartini, Schoubben, Gielen, Truye, Bak ker, Bucher. Petry, Masocco, Strehler, Konings, eili. De Vecchi, Van der Kamp, Hollenstein, Bovay, Lurati, Suykerbuyk, Neyt, Stevens, Ilsley. Het eindklassement van de eerste tien luidt: 1. Piet Haan (Ned. B) 46 uur 18 min. 4 sec.; 2. Wim van Est (Ned. A) 46.19.11; 3. Hein van Breenen (Ned. C) 46.21.08; 4. Gerrit Schulte (Ned. B) 46.22.06; 5 Jules Maenen (Ned. D) 46.24.25; 6 Wout Wagtmans (Ned. C) 46,25.33; 7. Thys Roks (Ned. D) 46.26.31; 8. Gerrit Voorting (Ned D.) 46.26.57; 9. Pugi (Italië! 46.28.52; 10. Wies van Don gen (Ned. C) 46.29.20. Het eindklassement voor ploegen: 1. Nederland B (Gerrit Schulte) 138 uur 50 min. 10 sec.; 2. Nederland C (Wagtmans) De universiteitsroeiwedstrijden, Varsity, hebben in het hoofdnummer een grote verrassing gebracht. Na de veelal hooggespannen verwachtingen ten aan zien van de Groningse ploeg van Aegir is de uitslag geheel anders geworden, dan men had durven hopen. De Aegir- ploeg was van start af zeer lauw weg gegaan, in tegenstelling met de Nerveus vier, die met een tempo van 34 slagen in de minuut vertrok. Na 1000 meter lag Triton onder de lijzijde van de dük in tweede positie voor Laga en Njord en daarachter Aegir en Argo. Nereus was met het hoge baantempo goed op dreef en kon zienderogen zijn voorsprong ver groten. Er stond royaal licht tussen de boten, totdat op de helft van de baan na anderhalve kilometer roeien Laga het tempo wat opvoerde. Door deze drang, verhoogde ook Triton het tempo en ge zamenlijk ging het op Nereus af. Onder de brug op 2000 meter passeerden de Delftse studenten Triton, waarna Nereus een aanval te incasseren kreeg. Het hoge tempo, waarmede de Amsterdammers van meet af aan van start waren gegaan, kwam hun nu duur te staan, want de souplesse raakte zoek en het krampach tig vasthouden aan het hoge tempo in de hoop de voorsprong te behouden, deed de ploeg rammelen. Laga profiteerde op het juiste moment, en zag kans voor de tribune de Nereusploeg royaal te pas seren. In een prachtige eindspurt gingen de Delftse studenten in 11 min. 08.2 als eerste over de finish, gevolgd door Ne reus, Triton. Njord, Aegir en Argo. Al hoewel Aegir de ongunstigste boei had aan de overkant, daar er tijdens de race een sterke wind stond, was dit geen ex cuus. De ploeg heeft de vijfde plaats slechts te danken aan een tempo zonder enige vechtlust. Het was Laga's eerste overwinning van de Varsity na de oor log, de laatste dateert van 15 jaar gele den, toen de Delftse studenten in 11 min. 05 sec. wonnen vijf dagen voor de oor log uitbrak. De Jonge Vier leverde een overtui gende zege voor Laga op, die van meet af aan de leiding nam. Njord en Nereus vochten afwisselend om de tweede plaats Nadat Nereus tot tweemaal toe snoekte was de tweede plaats definitief in han den van Njord. In de Overnaadse Twee bleek na het uitlengen, dat Njord een halve lengte onder de lijzijde van de dijk voorlag. Op 500 meter was dit uitgelopen tot 3/4 lengte, maar de lange slagen van Njord leverden in hetzelfde tempo op den duur 1 een gunstiger resultaat op: 1. Njord, 2. Triton. De Jonge Acht A bracht een zege voor Njord, de winnaar van de tweede divisie van de Head of the River. Alleen Laga zag kans op 1000 meter in te spurten, maar de- Leidse studenten boekten met 10,6 sec. winst een definitieve overwin ning,. lp de Overnaadse Skif bonden F. de Groot van Laga en H. Knaap van Njord de strijd met elkaar aan. De Leidenaar liep erg hard van stapel met een baan tempo van 34 slagen in de minuut. Laga slaagde bij een tweede tussenspurt er pas in de opgelopen achterstand in te halen en onder de brug op de kilometer ont stond slag om slag de strijd om de lei ding. De Njordman snoekte echter plot seling aan bakboord, miste aan stuur boord een slag en kapseisde De Lichte Vier was wederom voor Triton, alhoewel de zege niet zo gemak kelijk bevochten werd als verleden jaar. Aegir liep steeds sneller in, maar had voor de eindspurt ook te kampen met slecht waterwerk. Triton bleef met 2 se conden de baas in het lichte nummer. Een gelijke narrow eccape voor de Utrechtenaren was het nummer Jonge Twee, waarbij zij Laga tot het einde toe van het lijf moesten houden. Dank zij het onrustige en onbeheerste in de eind spurt van de Delftse studenten, konden de Utrechtenaren hun belangrijke twee seconden winst mee naar huis nemen. In de Overnaadse Vier won Nereus met 7 min. 21 sec. van Triton, die 7 min. 22 sec. voor zich liet afdrukken. Even spannend was het slot van de dag waar behalve Argo alle overige achten aan de start kwamen. Njord had, gezien het nummer eerder, op de dag, de beste pa pieren, doch kon niet zo snel de leiding nemen. Het bleef een mooi gesloten veld, met een gemiddeld tempo van 32 slagen in de minuut. Op 1 kilometer was Laga iets uitgelopen, welke voorsprong in het verdere verloop van de race vergroot werd. Nereus lag op de tweede plaats, gevolgd door Argo, Aegir en Triton. Het was bijna zeker, dat Laga ook het tweede belangrijke nummer ging winnen, doch Winnaar van het hoofdnummer, Oude Vier, werd „Laga" en het en thousiasme van de aanhangers was zo groot, dat zij subiet te water sprongen om hun roeiers ter plaatse te huldigen. een race is pas beslecht, wanneer de fi- nishschot weerklinkt. Voor de tribune op ongeveer 100 meter van de begeerde lijn snoekte de nummer vier zo gran dioos, dat hij zich onmogelijk kon her stellen. Hij viel languit achterover in de giek en de gehele vaart was uit de boot. Aegir, inmiddels fel oprukkend naast Nereus, kwam boord aan boord en v dat de vertwijfelde Laga-man zich weër in goede stand had gewerkt en de ploeg weer optrok, lagen Nereus en Aegir met minimaal verschil op de finishlijn. Een zo goed als zekere zege werd door één haal aan flarden geslagen. De uitslagen luiden: Jonge Vier: 1. Laga 7 min. 38,6; 2. Njord 7 min. 48,4; 3. Nereus; 4. Aegir. Overnaadse Twee: 1. Njord 9 min. 25.2 sec.; 2. Triton 9.42.4. Jonge Acht A: 1. Njord 7 min. 12 sec.; 2. Laga 7.22.6; 3. Triton; 4. Nereus. Overnaadse Skif: 1. Laga; 2. Njord omgeslagen. Lichte Vier: 1. Triton 7 min. 51.6 sec.; 2. Aegir 7.53.6; 3. Laga; 4. Nereus; 5. Argo; 6. Njord. Hoofdnummer Oude Vier over 3 kilo meter: 1. Laga 11 min. 08,2 sec.; 3. Ne reus 11.12; 3. Triton 11.22; 4. Njord; 5. Aegir; 6. Argo. Jonge Twee: 1. Triton 8 min. 03,4 sec.; 2. Laga 8.05,4; 3. Njord; 4. Argo. Overnaadse Vier: 1. Nereus 7 min. 21; 2. Triton 7.22; 3. Njord; 4. Aegir; 5. Argo; 6. Laga. Jonge Acht: 1. Nereus 6 min. 27,8 sec.; 2. Aegir; 3. Laga; 4. Triton; 5. Njord. eerste helft was men er eigenlijk pas goed „in". Het feit, dat de beslissende doel punten juist in de zwakke eerste pe riode gevallen zijn, zal zeker ook tot het algehele herstel hebben bijgedra gen. Na 3 minuten gaf Wagener de bal door aan Bouwman, deze plaat ste schuin naar voren en van Erven Dorens, die snel toegelopen was, schoot de bal langs keeper Dadds in het doel. (1—1). Zeven minuten later kreeg Flet cher kans de gelijkmaker te scoren; maar slechts enkele minuten daar na werd het 21 voor Nederland, toen de bal door Bouwman recht naar voren werd gespeeld, van van Grimbergen nog een tikje na kreeg en tussen de benen van de uitgelo pen doelman Dadds door in het doel rolde. Een verrassende voorsprong, welke eigenlijk te geflatteerd was voor onze landgenoten. Maar in de tweede helft bewezen zij, dat zij de overwinning volkomen zouden ver dienen. De ploeg, vormde weer één geheel, de aanvallen werden opge bouwd en ontstonden niet meer door „toevalligheden" of individueel werk. Gedoelpunt werd er echter niet meer. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren: UnionHHIJC 02; Gro ningenVenlo 13. West le klasse: AmsterdamHil versum 3—0; BMHCTOGO 2—0. Promotieklasse B: Zuid wijckAs- vion 53; HDM IIKieviten 21; Leiden—TOGO II afg. Om het kampioenschap van Nederland. Dames: QuickBDHC 13. West le klasse: KievitenHHYC 01. Tweede klasse B; HLCKieviten II 05; AllianceLeiden 31. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND. N.H. le klasse: Wester kwartier Blauw Wit 25; Allen Weerbaar Samos 42; Koog ZaandijkArchi pel 12; RohdaRoda 152. Z.H. le klasse: Het ZuidenDee- tos 113; GymnasiastenHKV 4 11; Ons EibernestSpangen 43. Tweede klasse A: ZwerversRo zenburg 21; VeloxAio 31; Fluks—Actief 53; Zuiderkwartier Ready 43. Tweede klasse B: DKCTrekvo- els 33; UnicumAchilles 75; OSCRAlgemene 312 (Algemene kampioen); Regenboog—Die Haghe 4—3. ZWEMMEN DE LEIDSE GOLFBREKERS Gisteren namen 6 jongens van de Golf brekers aan een internationale zwem wedstrijd deel tussen Franse en Holland se scholieren. Deze keer was het een lustrumwedstrijd. Voorafgaande wed strijden waren in 1947-1949-1952-1954. Dit jaar heeft Frankrijk gewonnen. Vorig jaar Nederland. Uitslag punten telling: Frankrijk 16228.4, Nederland 1650.4. Enige uitslagen van de Golfbrekers: 25 m. vrije slag Benjamins: 1. Kees Pley 15.4; 50 m. schoolslag Minimes: 3. Ton Brussel 40.8; 50 m. vrije slag Minimes: 4. Wim Hoogeveen 33.8; 100 m. school slag Cadets 2. Hans Dieben 1.28.1; 100 m. rugslag Juniores: 3. Gé Aalders 1.22.8; 100 m. vrije slag Juniores: 1. Bud Oost- rom 1.05; 100 m. schoolslag Juniores: 1. Bud Oostrom 1.25.8. De gezamenlijke route begon met 205 wagens Zaterdagavond zijn te Hamburg 24 deelnemers aan de Tulpenrallye van start gegaan. Twee Duitse equipes lieten verstek gaan. Te Parijs zijn de acht ingeschreven equipes op tijd vertrokken. Uit Brussel vertrokken elf van de twaalf ingeschreven ploegen. Uit Bern zijn tweeequipes ver trokken, wat zeggen wil dat één ploeg zich niet heeft gemeld. De zestien deelnemers van het contingent Londen zijn in de Zater dagavond Duinkerken gepasseerd. In Noordwijk, waar wat regen viel, begonnen 141 deelnemers, van wie 93 Nederlanders, de lange tocht. Al leen de Belgische ploeg Verbustel Matthieu, die met een Triumph had ingeschreven, werd vergeefs afge roepen. Uit München tenslotte zijn alle vijf ingeschreven equipes vertrokken. Re sumerend kan gemeld worden, dat 207 van de 212 equipes, die zich voor deze 7e Tulpenrallye hadden gemeld, op weg gingen naar het verzamel punt Stuttgart. De verdeling naar na tionaliteit is als volgt: Nederland 100, Gr. Brittannië 58, Frankrijk 4, Duitsland 12, Denemarken 14, Zweden 7, Noorwegen 3, België 5, Zwitser land 2, Luxemburg 1 en Eire 1. In de meeste startplaatsen Noordwijk was een uitzondering waren de weersomstandigheden gun stig. In de Franse Alpen was het, blijkens de van de routechefs van de RAC west ontvangen rapporten, prachtig weer. Zoals verwacht werd hebben de aanlooproutes de deelnemers op twee na geen moeilijkheden opge leverd. De tijdcontrole te Stuttgart deelde Zondagmiddag mede, dat alle equipes op tijd aldaar waren gearri veerd, behalve de Fransman Baboin, die in een Alfa Romeo Julietta rijdt en reeds bij de controle te Nancy ont brak, en de Engelse damesploeg Pat Mossmevr. Sh. Cooper die met een Mg. Magnette uit Noordwijk was vertrokken. Pat Moss en haar mede bestuurster moeten na Frankfort de tocht gestaakt hebben. De Duitse po litie probeert thans uit te vinden wat er precies aan de hand is. Voor de gezamenlijke route van ruim 2600 kilometer, die via het Schwarzwald, de Vogezen, de uitlo pers van het bergland van Auvergne, de Franse Alpen, de Jura, de Voge zen en de Ardennen naar Noordwijk voert, zijn dus hedenmorgen 205 deelnemers gestart.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8