Amerikaanse „bruid" op bezoek bij enthousiast OKO-gemeenschap Omgeving Kerkje in woonwagenkamp door de deken ingezegend Ballonopstijging voor jubilerende Wilhelminavereniging MAANDAG 2 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Aardig stuk in goede opvoering De St. Leonardusparochie bezit in de O.K.O. een overkoepelend orgaan waardoor alle min of meer culturele gebeurtenissen in de parochiege meenschap de aandacht krijgen, die zij verdienen. Dat de belangstelling voor de O.K.O. nog steeds toeneemt, werd gisteravond in het St Antonius Clubhuis bewezen door een enthou siaste schare, die de opvoering van een vrolijk blijspel door de „Speel- groep" bijwoonde. Door dat de toe loop van donateurs nog steeds toe neemt, kon men met een enkele avond niet volstaan en zal de opvoe ring vanavond en morgenavond her haald worden. De Amerikaanse thriller „Een bruid kwam op bezoek" bevat alle kwali teiten, die het „bezoek" van deze 'bruid in de O.K.O.-gemeenschap rechtvaardigen. Het stuk is aardig en bovendien zo spannend dat 't met de beste detective-stories kan wed ijveren. Bruid door dakraam. Twee wereldvreemde broers even veel geld als afschuw voÖr vrouwen hebben, worden op een avond uit hun vrijgezellen dommel opgeschrikt door het binnendringen van een jonge 'bruid door een dakraam. Zij hebben de dame nooit eerder gezien en be kennen begrijpelijkerwijs dat de ken nismaking tekort is om haar meteen als bruid aan hun huis te binden. De juffrouw is echter teneinde raad en maakt de heren duidelijk dat zij uit angst voor een opgedrongen huwe lijk het dakhazenpad gekozen heeft. De heren geloven het verhaal en ver lenen haar een veilig onderdak. Een van hen neemt echter onmiddellijk een oude tante in de arm om de bruid zo spoedig mogelijk kwijt te raken. Natuurlijk slaagt hij daar niet in en de zaak wordt met de komst van een inspecteur nog aanmerkelijk vertroebeld. Het meisje wordt van diefstal beschuldigd en hoewel een van de heren dit minder erg schijnt te vinden dan haar vertrek wordt zij gevankelijk weggevoerd. Zij weet echter de sterke arm der wet te ont snappen en zoekt wederom in het vrijgezellenhuis een kommer vrij be staan. Door een scherm van verwik kelingen, die wij in verband met de herhaling van het stuk niet zullen verklappen, komt het slot van dit blijspel. Gave opvoering. De speelgroep gaf met een gave opvoering van dit aardige stuk te zien dat zij uitstekend de intentie van het spel begrepen heeft. De rollen hadden stuk voor stuk een goede be zetter gevonden en onder regie van de heer F. J. van der Meyden werd zeer verdienstelijk gespeeld. Dit geldt vooral voor de twee broers, die door de heren S. van Egmond en F. Schuurmans gespeeld werden. Beiden Agenda Leiden Schouwburg: K. en O. Haagse Co- medie, „Maria Stuart", 7.45 uur nam. Lodewijkskerk, 9 uur nam. Avond mis „Dag van de Arbeid". Schouwburg: K. en O. Haagse Co- medie. „Een theehuis voor Tobiki", 8 uur nam. Deu Burcht: Voorlichting Emigra tie naar Australië, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur. 10-jarig bestaan K. en O. Wim Kan: ervarin gen met het publiek. WOENSDAG. uur nam. Gen. Ver- De Burcht, eniging. Universiteitsbibliotheek: Tentoon stelling Letterkunde in Bezettings tijd, 11 uur voorm.5.30 uur nam. Pieterskerk: Dodenherdenking. Sprekers H. Divendal en ds G. Toornvliet, 7.15 uur. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Leden werk „Ars Aema- lae Naturae". Werkd. 104 uur. 's Zondags 14 uur (t/m 1 Mei). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekeningen door Jos Gosschalk en Paul Citroen 2—5 uur nam. (t/m 28 Mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uur nam. (Tot 15 Juli). Dienst Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Woensdag 8 uur waarge nomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIOSCOPEN. De films van de volgende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het uur voor midder nacht", 18 jaar. Lido: „Suzanna sliep hier", 18 jaar. Luxor: „Désirée", alle leeftijden Trianon: „Zet je zorgen op zij" alle leeftijden. Rex: „De avonturen van Ro binson Crusoe", alle leef tijden. VOORSCHOTEN DE AVONDVIERING 's Middags was er op het Rouw koopterrein nog een motorpolowed- strijd tussen Maassluis en Vlaardin- gen, waarvoor wel belangstelling be stond. Het is een vreemd gezicht bezitten een prettig stemgeluid een juiste uitdrukkingsvorm. De bruid werd buitengewoon char- SIOn.?' 15 fcn vreemd gez.cnr mant door mej. Jeanne van Egmond v0^tbal met Dat het nog op de planken gebracht. Mevr. D. wc! eens e«ÏI valpartt, te «en geeft HeynenSteegers gaf een jonge en zeer doortastende tante te zien en de heer J. Meiman een goed getypeerde butler. De overige rollen, die dooi de dames T. MeimanSilvester en Miep van der Meyden en de heren B. Lindeman, L. van der Bijl en W. Zeilstra gespeeld werden, waren eveneens van uitstekende kwaliteit. Het publiek toonde zich zeer dank baar. N00R9WIJK BLIKSEMACTIE K V. P. De eerste klap is een daalder waard, zo was het ook met de Bliksemactie van Donderdag 1.1. waarbij de afd. Noordwijk van de K.V.P. 300 nieuwe leden kon inschrijven. En de tweede klap valt hedenavond. Mogelijk zal de winst niet zo groot zijn als Don derdag 1.1., toch rekent het actie-com- mité van de KVP dat nu Noordwijk aan Zee in zijn geheelzal worden afgewerkt, de 500 zal worden vol- gemaakt. Het commité verwacht alle propagandisten hedenavond te half acht in het Juvenaatsgebouw om de instructies in ontvangst te nemen. Het antwoord in nu aan de „Zeeërs", zul len zij onder willen doen voor de .binders". De Kerkstraat in feesttooi De ge zamenlijke winkeliers, in totaal 33 zaken van de Kerkstraat, hebben in het tijdvak van 30 April tot 8 Mei in hun straat een publieke attractie georganiseerd, welke ongetwijfeld grote inslag bij de Noordwij kers zal vinden. Zaterdagavond was er een feeërieke verlichting van de Kerk straat en de toren ontstoken. Op 5 Mei zal een étalagewedstrijd worden geopend, waarvan de keuring zal plaatsvinden door het publiek, waar mede prachtige prijzen kunnen wor den gewonnen. Op 5 Mei zal een grote kruiwagen-race worden gehouden in de Kerkstraat, waaraan iedere Noord- wijker boven de 18 jaar kan deelne men. Het belooft van 5—8 Mei een gezellige drukte te worden in de Kerkstraat. H00RDWIJKERH0UT BLOEMEN-PUZZLERIT VOOR WIELRIJDERS Voor de zesde maal organiseerde V.V.V. Noordwijkerhout Zondag voor wielrijders een tocht door de bloei ende bollenvelden. De start had van af 1 uur plaats bij hotel v. d. Geest. De tocht voerde door de mooiste plekjes van de bollenstreek en door het fraaie duingebied, met zoveel mogelijk vermijding van de drukke verkeerswegen. Er waren tijd- en geheime routecontroles. De afstand bedroeg 34 km. Er waren 109 deel nemers, deels uit Noordwijkerhout en omgeving, maar ook zelfs uit Utrecht, Gouda, Schiedam, Den Haag Amsterdam én Rotterdam. Even over 4 uur kwamen de eerste deelnemers binnen. Om half zeven werden de prijswinnaars bekend gemaakt. 14 deelnemers hadden nul strafpunten behaald. Daar er echter maar zes prijzen waren, moesten zij zich on derwerpen aan een schriftelijk ver- keersexamen. Tenslotte werden de prijzen als volgt toegekend: Herenwisselbeker: H. A. Labrie te Delft; le pr. F. v. d. Geest, Noord wijkerhout; 2e'pr. M. Steenvoorden, Noordwijk; 3e pr. L. H. Smit, Noord wijk; 4e pr. J v. d. Geest en 5e pr. J. d. Klerk te Noordwijkerhout. Er was slechts een dame die nul strafpunten had behaald, n.l. Mevr. Labrie te Delft. Deze mocht de Da- meswisselbeker in ontvangst nemen. Tenslotte werd aan de andere deel nemers nog een bos narcissen uit gereikt. is begrijpelijk. Op twee benen staat een mens altijd nog steviger dan zit tend op twee wielen. De uitslag was een gelijk spel 11. Om kwart over zeven uur 's avonds had vóór het bordes een zanghulde plaats. Zevenhonderd schoolkinde ren, zowel van het dorp als uit de Zilk, ook de Chr. Zangvereniging „Concordia", het dameszangkoor van de St. Victor en de zangkoren van de parochie waren present. De waarnemend voorz. van Oranjevereniging de heer J. P. van der Ploeg richtte zich tot het aanwe- ge publiek. Na een korte inleiding verzocht hij de burgemeester ere voorzitter van de Oranjevereniging niet zijn echtgenote op het bordes te komen. Deze werden met enthou siast handgeklap verwelkomd. Tijdens de zanghulde boden twee kinderen mevr. v. d. Weijden een fraai bouquet bloemen aan. De burgemeester sprak de kinde ren toe nadat zij hadden gezongen. Een driewerf hoera werd hierna op de koningin uitgebracht De heer van der Ploeg herinne- de het publiek er aan dat na afloop van de stille tocht op 4 Mei a.s. des avonds te kwart over acht uur in de Ned. Herv. Kerk een herdenkings dienst en in de St. Jozefkerk een plechtige Avondmis tot intentie van de gevallenen zal worden opgedra gen. Spr. hoopte dat beide kerken die avond te klein zullen zijn. Hij wekte voorts alle verenigingen van het dorp op om op bevrijdingsdag 5 Mei a.s. mee te doen aan het bloe mencorso dat des middags te 2 uur wordt gehouden. Alle autobezitters kregen eenzelfde opwekking. Uitslag puzzlcrit voor wielrijders. De puzzlerit was er dit keer niet een van de gemakkelijkste. Er wer den veel fouten gemaakt. De uitslag van de rit is alsvolgt. 1. C. Verhey, 73; 2. C. Verhey jr. 82; 3. mevr. Verhey, 89; 4. W. Beurse 113; 5. W. v. Aken 117; 6. M. Meeuw- se 120; 7. mevr. Aartsen 121 straf punten. Een troostprijs krijgt mej Vaandering, die het hoogste aantal strafpunten behaalde n.l. ver :n de 500! Uitslag Puzzlerit voor auto's en motoren. Voor de puzzelrit voor auto's en motoren bestond ook dit jaar behoorlijke belangstelling, rit bestond uit drie delen: a. kaart lezen, b. puzzelen; c. op blinde kaart rijden. De opgave was dus niet ge makkelijk en het is dan ook te be grijpen dat het aantal strafpunten hoog is. De uitslag is als volgt. Auto's: 1. ii\ Henkes, 102; 2. Cor- tenbach, 144; 3. v. d. Lecq, 1E>4; 4. L. de Priester, 156 strafpunten. Motoren: 1. P. J. H. Peeters, 242; 2. J. Zwetsloot, 461 strafpunten. SASSENHEIM RECEPTIE TER LEEDE. In het Geref. Jeugdhuis hield de jubilerende voetbalvereniging Ter Leede Vrijdagavond een zeer druk bezochte receptie. Afgevaardigden van verschillende verenigingen kwamen hun opwach ting maken. Ook zagen wij het be stuur van Teylingen, Quick Boys en Rijnsburgse Boys. De sportcommissie van de gemeente. Verder was aan wezig de burgemeester, wethouder Vogelaar en de heer Stolwijk. Als eerste van de lange rij spre kers voerde de burgemeester het woord. Een dergelijk feest als Ter Leede viert is ook zeer belangrijk voor de gemeente te meer daar Ter Leede dezelfde kleuren voert als de gemeente namelijk rood en geel. Nu men de huidige outillage en entou rage ziet, kan men niet anders zeggen dan dat Ter Leede een welvarende vereniging is. Spr. hoopte dat de ver eniging onder Gods zegen steeds ver der mag groeien en bloeien. Ook namens d plaatselijke V.V.V. bracht de burgemeester de geluk wensen over. Namens de KNVB afd. Leiden sprak de heer Caro die Ter Leede een der meest sportieve verenigingen noem de. Namens de KNVB afd. Leiden en het bestuur van de KNVB overhan digde spreker een tweetal plaquet- ten als herinnering aan de prettige samenwerking. Namens Teylingen sprak de heer J. van Nouland, die evenals de an dere sprekers gelukwensen over bracht van het bestuur. De jongste supporter de vierjarige Jaap Wijntjes kwam gekleed in de kleuren van Ter Leede eveneens z'n gelukwensen aanbieden waarbij hij tevens de lichtinstallatie aanbood. De heer G. Wijntjes bood het be stuur een maquette van het voetbal veld aan om te gebruiken bij de trai ning. Nog verschillende andere sprekers kwamen aan het woord. De voorzitter, de heer A. v. Breda dankte in welgekozen woorden de huldebetuigingen van de sprekers. Ook de erevoorzitter de heer H. Engberts nam het woord en zette uiteen hoe men op de gedachte kwam een lichtinstallatie aan te bieden. Spr. hoopte dat dit cadeau mocht bij dragen tot verdere vooruitgang van de vereniging. Hiexma bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. K.A.B. VIERT FEEST VAN ARBEID. Dit jaar is op bescheiden wijze het feest van de arbeid gevierd. Gisteren avond had de K.A.B. voor haar leden een filmavond georganiseerd, waarbij echter een propagandistisch woord niet ontbrak. De heer Kortekaas opende de ver gadering en gaf daarna het woord aan de heer L. M. Beumer, de grote promotor van de actie: Op naar de 400.000. De K.A.B. richt zich op verschillen de manieren tot de kath. arbeiders om hen te organiseren in hun eigen standsorganisatie. Dit geschiedde b.v. met een wagen te laten meerijden in de tourkaravaan bij de Ronde van Nederland, door een eigen sabaret- groep, enz. Het ledencijfer der K.A.B. stijgt nog steeds het snelste; in 1954 wierf men 13.500 leden tegen de andere organi saties resp. 9000 en 8000. Sedert het begin van dit jaar zijn er weer 15.000 bij gekomen en is men een goed eind op weg de 400.000 te halen. Wat men in het bestuur ook 'verzint,, het is ten slotte bijzaak. Hoofdzaak is, dat de leden zelf ook meewerken, zichzelf inschakelen. Spreker bracht twee ge dachten naar voren waaruit blijkt, dat men zich moet inspannen. Aller eerst hebben we het voorrecht in een vrij land aan een vrije K.A.B. te mo gen werken. Wat het betekent als dit niet mag, hebben we in de oorlog on dervonden; ten tweede staat er veel te veel op het spel. Zowel voor de K.A.B. als voor ons allen. Denken we alleen maar aan onze Zuiderburen, die nu een schoolstrijd voeren, waar van het eind nog niet in zicht is. Indien men de muren van z'n eigen huis gaat slopen, krijgt men het dak op z'n hoofd. Dit hebben ook zij on dervonden. Zover moet het niet ko men. Daarom dienen alle katholieke arbeiders gemobiliseerd te worden in sterke organisaties om het streven van de K.A.B. te steunen. ALPHEN AAN DEN RIJK In hel woonwagenkamp te Alphen was het Zondagmiddag feest. Een feest van ingetogenheid, van devotie, van innerlijk geluk, dat de woonwa genbewoners die middag hebben ge vonden in het feit, dat hun kamp thans een eigen kapelletje rijk is ge worden. Het comité R.K. Woonwa- genwerk heeft een afgedankte spoor wagon tot kapelletje laten ombouwen en deken L. H. M. Nieuwenhuizen heeft het, door een plechtige inwij ding verheven tot godshuis. Het kamp was extra schoongemaakt en geordend stonden er de woonwa gens. De bewoners zelf hadden zich in hun beste kleding gestoken. Alles had een Zondags aanzien. Enkele pal men flankeerden de ingang naar de kapel en bloemen en andere vox-men van uiterlijke versieringen verhoog den de sfeer van het interieur. Zij, de kleine meisjes die bruidje mochten zijn en de kleine misdienaartjes, op één na gedomiliceerd in het kamp, trappelden des morgens vroeg al van ongeduld om hun taken bij dit uit zonderlijk mooie gebeuren in hun kamp te mogen vervullen. Precies op tijd arriveei-de de deken. De misdienaartjes en bruidjes haal den hem af aan de weg en begeleid den hem naar de kapel, waar zich o.m. hadden verzameld de diocesaan- aalmoezenier van het woonwagen- werk, aalm. H. J. A. Schouten uit Delft, de pl aalm., kap. F. C. Verheul, het bestuur en medewerkers, alsmede inspecteur N. G. Groothuijse en de hoofdagent W. Molenaar, die met de wettelijke zorg is belast voor de woonwagenbewoners. Namens het kerkbestuur woonde de heer A. D. v. Vliet de plechtigheid bij. Voor de deken met de wijding van de kapel een aanvang nam, sprak ka pelaan Verheul een kort wooi-d, waar in hij wees op het voorrecht dat de woonwagenbewoners thans gaan ge nieten door de kerk zo dicht bij huis te hebben. Hij sprak de wens uit, dat dit tot het beoogde doel mag leiden. Toespraak van de deken. Na de inzegening sprak in de over volle kapel de deken die wees op de goedheid van God door zelf 'n woon wagenbewoner te worden om het de woonwagenbewoners gemakkelijker te maken naar Hem te komen. Voorheen stond de wagon op wie len en volgde de eisen van het ver keer. Nu staat hij stil, zonder wielen als het symbool van ons eigen leven dat op een gegeven moment tot stil stand zal komen als ieder van ons ge- WASSENAAR Om negen uur 's morgens begon nen op de verjaardag van de konin gin te Noordwijkerhout de feeste lijkheden met sport voor de jeugd. Voetbal, handbal voor de meisjes en afgestoken werd bij de Katwijkse- Wassenaar heeft aan het feit, dat de Koningin Wilhelminavereniging haar gouden jubileum vierde een extra feestelijke Koninginnedag 1955 te danken gehad. Er waren twee hoogtepunten letterlijk zowel als figuurlijk! in het programma, dat de jubilerende vereniging de ingeze tenen voorzette: het opstijgen van een ballon met het echtpaar Boesman vanaf het landgoed Oud Clingehdael naast het Dierenpark en het vuur werk, dat 's avonds voor het eerst na een lange reeks van jaren weer estafette loop voor allemaal. De wed- strijdeii hadden plaats op de terrei nen van WSB. Er was veel belang stelling' ook vanwege de ouders van de leerlingen der scholen die elkaar moesten bekampen. Ook de burge- meester en zijn echtgenote gaven blijk van belangstelling door hun te genwoordigheid. De uitslag van de voetbal was als volgt: Groep I: le px-ijs VGLO-school, 2e prijs R.K. Land- en Tuinbouwschool. Groep II: le pr. St. Jozefschool, 2e prijs Ned. Herv. School. 3e pr. „De Voorzienigheid". Handbal voor meisjes: groep I: le prijs R.K. Huishoudschool, 2e pr. Naaischool. Groep II: le pr. N.H. School, 2e pr. St. Jozefschool, 3e px\ „De Voor zienigheid". L_tafette meisjes, gx-oep 1: le pr. R.K. Huishoudschool, 2e pr. Naai school. Groep II: le px\ St. Jozef school, 2e pr. „de Voorzienigheid", 3e pr. Ned. Herv. School. Estafette jongexis. Gx-oep I: le pr. VGLO, 2e pr. St. Jozefschool. Groep II: le pr. N.H.-school, 2e'pr. „Voorzienigheid", 3e pr. St. Jozef school. weg. De vooravond van de Koninginne dag bracht een hoogtepunt in de 50- jarige geschiedenis van de Koningin Wilhelminavex-eniging zelf: in Kasteel Oud Wassenaar werd een receptie gehouden die wel heel duidelijk heeft gemaakt, welke belangx-ijke plaats deze vereniging in de Wassenaarse gemeenschap inneemt. Vrijwel het gehele plaatselijke verenigingsleven was op deze receptie vertegenwoor digd, burgemeester Van Wijnbergen was er met de wethouders en vele leden van de gemeenteraad en in een hartelijke toespraak dankte hij de K.W.V. voor de diensten, die zij ieder jaar de gemeenschap bewijst door het oi-ganiseren van Koningin- ne- en andere feesten. Mr. J. W. Schuyt sprak namens een comité van ingezetenen en zegde het bestuur een jubileumbijdrage namens de burge rij toe. De drumband van de Chr. Gymnastiekvereniging „Irene" kwam de jubilerende vereniging een-sere nade brengen. Schoolfeesten. De Koninginnedag begon met op de lagere scholen feestelijkheden en tractaties en op het sportterrein aan de Prinsenweg een sportfecst, waar-. aan door leerlingen van de middel bare scholen werd deelgenomen. Er wex-d gevoetbald en gevolleybald, er I werden estafettes gelopen en wed- strijden gehouden in hardlopen (in dividueel) en hoogspringen. De K. f W. V. had voor de verschillende on- derdelen van de sportdag fraaie prijzen beschikbaar gesteld. 's Middags verzamelden zich tal van belangstellenden op het terrein J van Oud Clingendael, waar door del Haagse ballonclub een demonstratie- middag werd georganiseerd. Excel-1 sior zorgde voor muziek, leden van de Wassenaarse luchtvaartclub de- J monstx-eerden miniatuur-motor-vlieg- tuigjes en een commentator vertelde via de microfoon allerlei wetenswaar digs over de luchtvaart in het alge meen en de ballonsport in het bijzon- dex-, terwijl de „Jhr. van den Berch van Heemstede", de grootste balion van de club, gevuld werd met drie kwart millioen liter waterstofgas. Toen dat vullen gereed was, werden enkele 'z.g. kabel-opstijgingen ge maakt. Bestuursleden van de K.W.V. bemanden het rieten mandje onder de ballon, die tot ongeveer 100 me ter hoogte werd opgelaten en daarna weer naar beneden gehaald met be hulp van een kabel. Eenmaal' mis lukte dat bijna, toen de ballon met vrij gx-ote snelheid begon te stijgen en men er nog maar juist op het nippertje in slaagde, de kabel te grijpen. Om half vijf vertrok het echtpaar Boesman met twee passagiers naar onbekende bestemming. Een brief van burgemeester Van Wijnbergen voor zijn collega in de plaats, waar de ballon zou neex-komen, wex-d mee gegeven. Avondfeest. 's Avonds speelde de muziekver eniging Excelsior op het Plein. Bij zonder groot was de belangstelling voor dit populaire concert en al spoedig hoste de jeugd rond het plat form op de maat van de marsmu ziek, terwijl de ouderen aan de kant toekeken. Om half tien vox-mde zich een lange stoet van kinderen met fakkels en lampions en terwijl de regen bij stromen neerviel, maakte deze kleurige stoet, met Excelsior voox-op, een korte rondgang door het dorp naar de Dr. Mansveltkade, waar vele duizenden bijeengestroomd wa x-en om het slot van de Koninginne dag mee te maken: een vuurwerk, dat werd afgestoken op een van de terreinen aan de Katwijkseweg. K.V.P.-BLIKSEMACTIE BRACHT WINST VAN 330 LEDEN. De medewerksters en medewerkers die zich hadden aangemeld voor de z.g. bliksemactie van de K.V.P. in Wassenaar mogen met voldoening op hun werk terugzien; Vrijdagavond hebben zij in café van der Zalm, waar het afdelingsbestuur met span ning de x-esultaten afwachtte, een rijke oogst binnengebracht. Want niet minder dan 330 katholieke plaatsge noten reageerden op de enkele da gen tevoren verzonden cix-culaires en meldden zich als lid aan! Ondanks de grote activiteit van deze medewerkers(sters) is het ech ter niet denkbeeldig, dat sommige adressen zijn overgeslagen. Daarom wox-dt aan de katholieke ingezetenen van Wassenaar, die nog geen bezoek kx-egen, of die misschien Vrijdag avond niet thuis waren, vriendelijk vex-zocht zich aan te melden aan het secretariaat van de afdeling, Crocus- straat 45 tel. 2404, b.g.g. tel. 4150. Twee aanrijdingen in zelfde bocht Gisteravond slipte omstreeks kwart voor twaalf in de flauwe bocht van de Rijksstraatweg ter hoogte van de Rust- en Vreugdlaan te Wassenaar bij het passeren van een motorrijder een Volkswagen, die kwam uit de rich ting Den Haag. De wagen kwam op de verkeerde weghelft en botste te gen een Fox-d Taunus, die van de an dere richting kwam. De Volkswagen vloog ogenblikkelijk in brand. Met gevaar voor eigen leven slaagden moedige voorbijgangers er in de vier inzittenden te bevrijden De be stuurder kreeg een zware shock, een 18-jarige factux-iste een hersenschud ding en brandwonden aan het hoofd, een 31-jarige magazijnbediende een hersenschudding en een jong meisje ernstige verwondingen aan het ge laat. Zij kwamen uit Amsterdam. Mevr. P. uit Voorburg (37), die de Ford bestuurde brak haar rechter been, haar echtgenoot kreeg ernstige verwondingen aan het hoofd. De materiële schade was groot. Omstreeks 12 uur Zaterdag avond reed op bijna dezelfde plaats een Volkswagen uit de richting Den Haag tegen een personenauto uit de richting Leiden. De Volkswagen werd totaal vernield. De bestuurder van de Volkswagen kwam, gezien de ravage, er wonderlijk goed vanaf. Hij kreeg een hersenschudding, en kele gekneusde ribben en diverse verwondingen. De andere bestuurder kreeg geen letsel. x-oepen zal worden naar de eeuwig heid. De kapel inspix-eert om te allen tijde klaar te zijn voor de eeuwigheid. Mogen allen hiervan doordrongen worden, zo besloot de deken, die de wens hier nog aan toevoegde, dat door het werk van 't comité waar voor spreker dank bracht velen de schroom zouden afleggen, hier zouden komen bidden en als beloning velen naar de hemel zouden worden ge bracht. Aalmoezenier sprak. Hierna kwamen alle betrokkenen ook de woonwagenbewoners in de zaal van café Winkel bijeen. Na een korte inleiding van de voorz. van het comité, de heer J. Fr. v. Haaren, spx-ak hier aalmoezenier Schouten woorden van gelukwens met de in wijding, di$ zo plechtig en devoot verliep dat ze diepe indruk maakte. Hij sprak het vertrouwen uit, dat dit werk voor de woonwagenbewoners, dat vandaag de kx-oon gezet kreeg op een der eerste doelstellingen, niet zal nalaten waardering te ondervinden. Het is voor deze mensen moeilijk om naar de kerk te gaan. De Kerk toont hiervoor begrip en zet een kex-k op 't kamp neer. Maar komt er dan ook, moedigde spr. de mensen aan. Aalm. Schouten gaf een korte uit eenzetting van wat al zo meer voor de woonwagenbewoners in den lande gedaan wordt en zei het als een ge nade van God te zien, dat de be moeiingen succes oogsten. Het woonwagenwerk staat onder de bijzondere bescherming van Onze Lieve Vrouwe en het is daarom deze dag, het begin van de Mariamaand zo treffend gekozen. Bidt tot haar, maar bidt ook voor hen die dit werk onder nemen, stimuleren en steunen. 'n Schakel. Ir. A. S. G. Bruggeling, de secr. van meergenoemd comité gaf een uiteen zetting van de totstandkoming van het een en ander en vatte het woon wagenwerk samen in twee punten: te bemiddelen tussen kampbewoners en O.L.Heer, de priester, zo mogelijk geassisteerd door leken, b.v. bij voor lichting met betrekking tot de H. Mis, etc. en tussen de mobiele kampbewo ners en de gevestigde, aan een plaats gebonden instellingen van de burger maatschappij, katholieke en algemene Spr. wees erop, dat in onze moder ne tijd een gx*ote ontwikkeling gaan de is in de richting van herkerstening van milieu's bij welk streven de ka tholieken zich bewust moeten zijn, dat zij in werk en bedrijfsgemeen- schappen het mystieke Lichaam van Christus vertegenwoordigen. Hieruit voortvloeiende was ook in dit werk de eerste taak om Christus' lering te brengen in dit milieu. Spr. bx'acht dank aan alle mede werkenden, nadat spr. een nader uit eenzetting had gegeven van de be moeiingen inzake de kapel, in het bij zonder de diverse parochies in het dekenaat en de parochianen van Alphen Namens de kampbewoners sprak hoofdaalmoezenier Schouten 'n dank- woox'd tot de deken, de parochies, en het comité dat bescheiden is van om vang, maar dat krachtig, sportief en snel werkt. Hij sprak, namens de woonwagenmensen het vertrouwen uit, dat zij niet in een vergeten hoek je zullen geraken en gar de verzeke ring, dat de kapel op het kamp niet voor niets is geplaatst. OUDE-WETERING Prachtige overwinning van Wet. Boys Waren de Boys er in de uitwed strijd niet in geslaagd in Oud-Ade een overwinning te behalen, op eigen terrein waren ze volkomen de baas. Het is zelfs verwonderlijk te noemen, dat uit de kanonnade van scho ten op het VVOA-doel niet meer doel punten resulteerden. Hadden de eex-ste twee Weteringse aavallen geen succes, reeds na acht minuten wist men na een srvelle rush over de linkervleugel de bal vóór en direct in het doel te werken (10). In de 17de minuut zag Oud-Ade kans een felle aanval nog net af te slaan. De corner, die hieruit echter resul teerde werd door de Boys in een doel punt omgezet (2—0). Acht minuten later werd weer een goede aanval gelanceerd. De ver uitgelopen keeper werd handig omspeeld en voor de derde maal belandde het leder in het Oud-Adense doel (3—0). Met deze grote voorsprong ging de rust in. Toen de Weteringers na de rust te gen wind gingen spelen zag het er naar uit, cïat het spel wel wat te licht werd opgevat. Oud-Ade deed enige serieuze pogingen om de Weteringse doelman te passeren en na ongeveer twintig minuten lukte dit inderdaad. Een bliksemsnelle aanval werd keu rig afgewerkt en de vooi-sprong van de Weteringers werd met één punt verminderd (3—1). Daarna kwam Oud-Ade er echter niet meer aan te pas. Tien minuten later was het 41. Een prachtig schot van de midden voor bracht in de 34ste minuut de stand op 51 en acht minuten voor het eindsignaal verdween de bal voor de zesde maal in het VVOA-net. (Dit vei'slag kwam te laat binnen en kon niet meer in onze sportrubriek wor den opgenomen). Marktberichten ROTTERDAM, 2 Mei. Vee. Aan- voer 1883. Vette koeien 1196, varkens 687. Vette koeien 260—280, 240—258, 200—230, varkens 172, 169, 165. Vet te koeien korter, goed, wat stijver in prijs prima's boven notering. Varkens even ruimer, hoog, dalende prijzen, enige prima's boven notering.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3