Leiderdorp blijft studeren op 'n zwembad K.V Pi-Zoeterwoude had 75 pet winst Raad van Zoeterwoude besloot tot uitbreiding riolering (ruim f 200.000) IN FOYERVAN DE STADSGEHOORZAAL.. Dansschool HENNY BOES voor R.K. Jongeluj ZATKKDAG 30 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Benoeming gemeentesecretaris De raad van Leiderdorp, die gis teravond vergaderde, liep direct van stapel toen de voorzitter de lijst var» ingekomen stukken had voorgelezen waaruit bleek, dat van Staatkundig Gereformeerde zijde een schrijven was gezonden aan de raad, waarin de St. Gereformeerden het niet eens zijn met de viering van de bevrijdings feesten. Met name de kermis vonden zij in strijd met Gods geboden en de heer v. Winkel nam onmiddellijk stel ling daartegen en verklaarde dat het programma zijn volledige instemming had en hij het ingekomen schrijven minder prettig vond. Minder zacht zeide het de heer Moraal die het schrijven hekelde vooral op de manier yan opstelling en de uitdrukkingen die er in ge bezigd waren. Vooral de zinsnede in het schrijven dat ongetwijfeld meer dere raadsleden met het ingekomen schrijven zouden instemmen vond hij te ver gaan omdat zijns inziens het in de vorige raadszitting genomen be sluit omtrent de aard der feestelijk heden met algemene stemmen was genomen. Hij stelde daarom voor een antwoordschrijven terug te zenden met de verklaring, dat geen van de raadsleden instemming met genoemd schrijven betuigden, waarin de ver makelijkheden Godslasterlijk werden genoemd. De voorz. zeide, dat hij het schrij ven voor kennisgeving wilde doen aannemen omdat hij het volkomen misplaatst achtte maar, op het ver zoek van de heer Moraal en nadat alle raadsleden zich ermede accoord verklaarden, zou een antwoord den gestuurd als door de heer Moraal voorgesteld. Benoeming gemeente-secretaris. Met algemene stemmen werd hier na de heer C. Hobo benoemd tot ge meente-secretaris waarop de voorz. het woord tot de heer Hobo richtte en zeide te begrijpen dat dit een be wogen ogenblik was voor de heer Hobo, omdat allen weten hoe deze vacature was ontstaan. Het was een groot verlies, maar hij was dankbaar voor de opvolging. Hij hoopte dat de nieuwe secretaris 'n de lijn van wij len de heer Corts zou verder gaan en zag de toekomst met vertrouwen tegemoet. Vervolgens feliciteerde hij de heer Hobo met diens benoeming. Waarnemend secretaris. Als waarnemend secretaris werd, eveneens met algemene stemmen ge kozen de heer W. Niemeijer, ambte naar ter secretarie. De voorz. wenste ook deze geluk met diens benoeming en hoopte dat hij de secretaris bij diens afwezigheid op de juiste wijze zou vervangen. Hierna legden beiden de in de Gemeentewet voorgeschre ven eed af na eerst de eed van zuive ring te hebben afgelegd. De heer Hobo richtte een dank woord tot de raad voor zijn benoe ming. Eenige voorzieningen inzake ge- meentepersoneel werden z.h.st. goed gekeurd. Een subsidie-aanvrage van de Stichting „Het West-Nederlandse Symphonie-Orkest" werd verworpen omdat B. en W. van oordeel zijn dat Leiderdorp wat concerten betreft op Leiden is georiënteerd en het orga niseren van concerten in de gemeen te steeds op een fiasco uitloopt. Punt 8 behelsde de onbewoonbaar- verklaring van de woning Hoofd straat 166, waarop de heer Los ver zocht te zorgen dat dit geen dicht gespijkerd huis werd en evenmin, bij afbraak, een gat. In verband met het uitbreidingsplan kan er geen nieuwe woning gebouwd worden, zei de voorz., maar ir» de volgende raad zal hij met een voorstel komen voor een oplossing. Het volgende punt had heel wat voeten in de aarde. Het behelsde het voorstel tot vaststelling van een stu diekostentoelage voor gemeenteperso- neel. Dit was een meerderheidsvoor- stel van B. en W. De minderheid, i.e. wethouder Snel, stak een vurig plei dooi af tegen het voorstel en gaf de raad in overweging niet mee te' gaan met het voorstel. De heer Los is van mening, dat Lei. derdorp beschikt over een goed amb tenarencorps al is het moeilijk ver kregen. Het streven naar volmaakt ambtenaar wordt beloond met de di ploma-verhoging; daarnaast nog een toelage vindt hij te ver gaan. De heer Nievaart is er voor en vraagt waarom de gemeente hier niet meegaat met het Rijk dat volledige toelage geeft met reisgeldvergoeding. De heer de Graaf vraagt, dat de stimulans voor studie er uit zal gaan als het te gemakkelijk wordt verkre ken. Nog meerdere raadsleden spre ken zich uit of doen een tussenweg aan de hand en vragen of de toelage alleen voor het hogere personeel geldt. De voorz. antwoordt de heer Snel, dat met instemming van de raad reeds eerder gemeentepersoneel in de gelegenheid is gesteld een vakdiplo ma te halen en wel enkele tuinlieden waarmede hij tevens antwoordde op de vraag betreffende het hogere per soneel. Na nog enige argumenten te hebben genoemd en nadat tegenstan ders zowel als voorstanders zich nog. maals hadden geuit kwam het voor stel in stemming en werd verworpen met zes tegen vijf stemmen. Nieuwe straatnamen. De heer Kronenbui-g, die ijverig studeert naar ontstaan en verdere wording van Leiderdorp, heeft ont dekt dat het waard is enkele namen voor het nageslacht te bewaren en heeft zich daarom tot B. en W. ge wend met het voorstel de namen van het Zwarte Pad ofwel Essenlaan en de Sportlaan te veranderen en daar aan de namen te verbinden van het in 1400 gestichtte klooster „Engelen- daal" en de eerste prior daarvan. B. en W. hebben dit voorstel overgeno men en zouden de Essenlaan willen veranderen is „Engeldaalse laan" en de Sportlaan in „Willem Vronken- laan". De raad vond dit goed, maar op voorstel van de heer Moraal werd het Engelendaallaan, omdat hij vond, dat. het bijvoegsel er niet hoorde. Het gemeente-secretariaat onder gaat steeds uitbreiding, waardoor op nieuw meubilair moet worden aan geschaft, mede doordat over enige weken de sociaal werkster met haar werkzaamheden een aanvang zal ma ken. Hoe het met de ruimte zal gaan was voor sommige raadsleden een vraagteken. De voorz. zei, dat men zich voorlopig moest behelpen maar dat dit niet zo kon blijven en te zij ner tijd toch raad moet worden ver schaft. De rest van de agenda werd zonder meer aanvaard, zodat dus de winkels op 5 en 6 Mei tot 's avonds twaalf uur open zijn en op 7 Mei tot half elf, het tijdstip waarop het vuurwerk zal worden ontstoken. Bespreking zwembad. Over de stichting van een zwem bad is de beslissing nog niet geval len d.w.z. er is wel besloten daartoe, maar hoe het bad zal worden is nog steeds niet bepaald. Gisteravond heeft men opnieuw een lange bespreking er aan gewijd maar in een volgende raadszitting zullen opnieuw enige deskundigen worden gehoord. Het gaat dan over voor- en tegenstan ders van een bad met gelegenheid voor polo-spel. De aanlegkosten ma ken niet direct veel uit. Deze bedra gen in totaal voor een bad met ge legenheid voor polo-spel 8500. Daar staat tegenover dat de exploitatie per jaar een bedrag extra vordert van 850. Het grootste bezwaar vond het overgrote deel van de raad gelegen in het feit, dat als er gelegenheid isi voor polospel dit ten koste zal gaan van zwemgelegenheid voor de andere zwemmers. Immers, zo zei de voorz., als er 's avonds geoefend moet wor den of een wedstrijd gespeeld, is het digd de heren Heidelberger van de Ned. Heide-mij. de ontwerper van het oorspronkelijke plan en de heer Des- selo van de K.N. Zwembond, die advi seert een bad met polo-geiegenheid. De voorz. vond dit punt belangrijk genoeg om dit terdege te onderzoe ken. Ook over enige andere punten werd van gedachten gewisseld o.a. over een speciaal tarief voor inge zetenen. Na een lange discussie werd nog geen beslissing genomen en del uitspraak van de volgende bijeen-1 komst hierover afgewacht en de zit- j ting gesloten. Dat er dit jaar in een nieuw bad gezwommen wordt zoals j eerder werd gezegd is echter wel uit- j gesloten. K.V.P.-Bliksemactie. Ook in Lei derdorp is deze actie ten volle ge slaagd. Na een voorbereiding zijn niet mogelijk voor anderen van het deze week een aantal propagandisten bad gebruik te maken. Ook de af metingen der verschillende gedeelten ondergaan verandering en de raad kon niet uitmaken of dit nu wel het meest geschikt was voor de gemeen te. Daarom zullen worden uitgeno- op pad gegaan die zich terdege heb ben geweerd. Toen het uiteindelijk totaal kon worden vastgesteld bleek, dat het ledental was vermeerderd mei tachtig nieuwe leden. Dit betekend een toename van bijna 70 pet. De Raad der gemeente Zoeterwou de in spoedeisende vergadering vol tallig bijeen, handelde in snel tempo enkele agendapunten af om tenslotte tot de hoofdschotel: de riolering bij de nieuwe huizen over te gaan. Allereerst deelde burgemeester Smeets mede, dat er bij de stemming over de keuze van de heer Van Mil, als lid van de woonruimte-commissie foutieve eindconclusies waren getrok ken. De twee geldige stemmen op de ze enige candidaat waren voldoende hem in deze functie te benoemen om dat er negen ongeldige stemmen wa ren. De voorz. was tot deze gevolg trekking gekomen na lezing van arti kel 74 van de Gemeentewet. De heer J. v. d. Ploeg gaf een uit eenzetting, hoe deze candidaatstelling is verlopen en verklaarde dat KVP-fractie zich het recht voorbe houdt in Augustus bij de nieuwe be noemingen op de zaak terug te ko men. De voorzitter gaf daarna wederom een uiteenzetting. De benoeming is geldig; het is alleen maar de vraag, of de heer Van Mil haar aanvaardt. Hamerstukken. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten van de derde begrotingswijziging 1955 betreffende de electrificering van de Geer. Inmiddels is aan de Stedelijke Lichtfabrieken de uitvoe ring van het werk opgedragen. Even eens goedgekeurd de achtste wijzi ging betreffende de vuilopslagplaats aan de Hoge Rijndijk. De wijzigingen van de begrotingen over de jaren 1954 en 1955 van het Burgerlijk Arm bestuur, resp. 1567.10 en 450.en de daaruitvoortvloeiende wijzigingen van de gemeentebegrotingen werden eveneens goedgekeurd. De voorz. on derstreepte nogmaals, dat de 450. extra uitkeringen bij de nationale feesten, alleen bestemd was voor de ondersteunden en niet voor hen die genieten van de noodwet ouderdoms voorziening. Ged. Staten kunnen geen toestem ming verlenen aan het raadsbesluit van 10 November 1954 om renten en aflossingen te waarborgen van door het bestuur van de Christelijke Ver eniging voor Ziekenverpleging „Het Diaconessenhuis" te Leiden te sluiten geldlening ten behoeve van een nieuw te bouwen ziekenhuis omdat de juiste bedragen daarvan nog niet bekend zijn. Zolang de plannen voor dit project nog niet klaar zijn, trekt de Raad haar besluit in. In overeenstemming met het K.B, tot verhoging van de salarissen van Rijksambtenaren ingaande 1 Juli en tot het uitkeren ineens over het tijd vak 1 Jan. '55 tot 1 Juli '55 worden deze uitkeringen toegekend aan het in dienst zijnde personeel van de ge meente. Riolering. Het voorstel van B. en W. om aan de firma De Lange en Van der Plas onderhands op te dragen het leggen van een riolering in de 5 Meilaan, de Schenkelweg, de Zwetkade en in het pad tussen de Schenkelweg en de Zwetkade wordt door de voorz. toe gelicht. De aanneemsom van het eer ste perceel, Schenkelweg en Zwetka de, bedraagt 123978.begroting gemeentearchitect: 131436.68). Twee de perceel, pad SchenkelwegZwet kade 4469.(begroting 5227.80) en de 5 Meilaan ƒ20.081.(begro ting 19315.40). De totale kosten zul len dus bedragen ƒ210.592.30. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Bij de rondvraag deelt de voorz. mee, dat J. C. Mooyman met ingang van 2 Mei benoemd is tot werkman in dienst van de gemeente. De jaarlijkse vergoeding van 25. tot dekking van telefoonkosten van de raadsleden is goedgekeurd en de huur van de secretaris-woning is met 90.verhoogd. ONDERSCHEIDING UITGEREIKT. Op Vrijdag 29 April 1955 heeft de Burgemeester aan de heer C. J. wan der Hoeven, Hoge Rijndijk 431, al hier de versierselen uitgereikt als Officier in de orde van Oranje-Nas- sau. De heer van der Hoeven is Di recteur van de N.V. C. J. van der Hoeven te 's-Gravenhage. De uitreiking had plaats in het bijzijn van familie en Directie van de N.V., waarbij de burgemeester memoreerde, dat de heer van dei- Hoeven nog onlangs het feit heeft herdacht, dat hij 25 jaren directeur van de N.V. was en tevens zijn 50- jarig jubileum als aannemer van Terwijl buiten het weerlicht flitste, verkneukelden 60 KVP-enthousiasten zich in café Landzicht over de felle bliksemslagen, waarmee de KVP haar ledenaantal bracht van 652 tot 1145. Deze kapitale som (in 1954 stemden er 1200 op KVP en KNP samen!) werd bereikt dank zij het brio van 54 propagandisten die van zeven tot half tien 493 passieve mensen maak ten tot „actieve, in de politiek geïn teresseerde" KVP-ers. Voorzitter Van der Poel dankte aan het eind Van deze glorieuse dag allen die meewerkten aan dit succes. Bijzonder dankte hij de heer J. Schouten die met grote accuratesse de administratie bijhield. In zijn we derwoord onderstreepte de oud-voor zitter die nog allerminst op zijn lau weren rust, het belang van dit losge slagen enthousiasme: laten we niet verslappen zodat deze geestdrift bij de aanstaande verkiezingen in klin kende munt, dus in zwaar meetellen de zetels resulteert. Tot slot moet nog de lof bezongen worden van het actieve bestuur en vooral ook van de nijvere speurders in de cartotheken die de grondslag legden voor het fraaie resultaat. weg-, water- en spoorwegwerken heeft gevierd. Verder bracht de bur gemeester in herinnering, dat de heer van der Hoeven in de oorlog met alle materialen is gevlucht naar Zoeterwoude, terwijl hij tijdens de bezetting reeds een uitvoerig sche ma heeft opgesteld met de rijkswa terstaat voor uitvoering van werken na de bevrijding, waaronder o.a. het herstel van de havens van Lemmer en Stavoren, de spoorlijn IJsselmon- de-Moerdijk en tal van anderen. LEIMUIDEU K.V.P- De K.V.P.-bliksemactie leverde gisteravond een ledenwinst op van 80 De afdeling telt thans 543 leden; de winst van 242 leden. NOORDEN Gistermorgen heeft de 75-jarige plaatsgenoot J. Wansinck uit handen van de burgemeester van Nieuwkoop de ere-maille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau ont vangen. Het is in de afgelopen jaren zelden voorgevallen dat zulk een persoon, die zich geheel heeft ingezet de na tuur te beschermen in een deel van Nieuwkoops-plasgebied zulk een Ko ninklijke onderscheiding mocht zien opgespeld. Immers, door zijn optreden recht was en is nog steeds zijn sterk ste karaktertrek heeft hij zich nu niet bepaald vriendelijk gezind ge toond tegen de bevolking en stro pers. Hij had de zware taak de bevol king uit dit gedeelte der plassen te houden, zodat dit deel der plassen een natuurreservaat is geworden van hoge klasse. De heer J. Wansinck heeft zich ge dreven door zijn buitengewone lief de tot de natuur van de tegenstand der bevolking niets aangetrokken. Hij deed slechts wat zijn plicht was. Reeds meer dan een halve eeuw is hij bezig dit werk uit te voeren op een gebied van enkele honderden hectearen. De bevolking begint nu zo langzamerhand zijn werk te be grijpen. Be gevolgen van zijn trouw tot de natuur zijn reeds duidelijk zichtbaar, want tot zijn grootste vreugde vestig den zich in 1946 enige purperreigers. Sindsdien ging het met deze zeld zaam voorkomende vogelsoort steeds opwaarts en verleden jaar was er een kolonie van ongeveer 100 paren. Deze kolonie is de grootste van ge heel Europa. Hoewel de "heer Wansinck reeds op jaren is, is hij nog zeer actief, 's Morgens staat hij vroeg op en soms houdt hij zelfs nachtcontrole. Zijn zoon heeft het belangrijkste werk overgenomen, maar nog steeds trekt vader er alleen op uit. Bij ve len, die deze dag een koninklijke onderscheiding hebben ontvangen, zullen er slechts weinigen zijn, die deze onderscheiding kreeg opgespeld op een ruige eigengebreide trui. Burgemeester had dan ook wéinig moeite om deze speld te bevestigen. Natuurlijk kwamen na deze offi ciële daad van de burgemeester vergezeld door de secretaris van de fjemeente Nieuwkoop de verha- en los. Zowel zijn nachtelijke avon turen met stropers als zijn verhalen over de vele watervogels kwamen ter sprake, onder het genot van een kopje koffie en een goede sigaar. De heer Wansinck is^ lichamelijk nog prima gezond en zijn ogen zijn nog zo scherp, dat zijn echtgenote meende te moeten opmerken, dat hij nog „met blote ogen kan zien hoe laat het is op Utrechtse Dom". Deze koninklijke onderscheiding zal voor hem waarschijnlijk een kroon zijn op zijn levenswerk. Ook wy wensen hem van harte geluk. faiefaaatjea HtnSüNÉEL 2 Net R.K. meisje biedt zich aan voor 2 middagen in de week. Liefst Katwiik of Noordwijk. F. v. d. Eijkel. Vinkenweg 28. Kat wijk a. d. Rijn. 2 Net meisje gevraagd v. winkel en lichte huishou delijke bezigheden in brood- en banketbakker^. Omgeving Leiden. Brieven onder no. 4946 bureau van dit blad. 2 Jonge hennetjes!! Vier soorten leverb., prijs naar leeftijd ƒ2,25 t/m ƒ3,75 p. stuk. Uitsluitend prima ge zond erkend fokmateriaal, geven U dure herfst en wintereieren! Groeneveld Rijkserk. 15386, Valkbouw- manweg, Telef. 25590, Zon dags gesloten. 2 Te koop wegens over compleet een in prima st. zijnde Fiat Stationcar, bouwjaar 1952. Te bevra gen „Pension „Het Witte Huis", 's Gravendamseweg 28, Telefoon -K 2533-327 Noordwijkerhout. 2 Arbeider, die binnen kort gaat emigreren heeft nog enige tijd beschikbaar en biedt zich aan om voor halve dagen los werk te verrichten (liefst moto risch). Brieven onder no. 5604 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan net R.K. meisje (middenst.), 27 jr. als hulp in de huishouding voor d. en n. Brieven on der no. 5606 bur. v. d. bl. 2 Verzorgster gevraagd voor 3 kleine kinderen on der de 5 jaar voor 3 dagen per week. Ook genegen licht huishoudelijk werk te doen. Mevr. Van Bouwdijk Bastiaanse, Hofdijk 34, Oegstgeest. 5590 2 Gevraagd: hulp-chauf feur bij G. W. Hogervorst, Expeditiebedrijf. Dorpsstr. 43, Oegstgeest, tel. 26534. 2 Boekhouder heeft nog gelegenheid uw admini stratie en belastingzaken te verzorgen. Pr. referen ties, bill, tarief, inl. gratis. Hartmann, Kerkdam 91, Wassenaar, tel. 2252. 2 Meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Aan melden: Zeemanlaan 24. Leiden, Tel. 24891. kunt U a.s. Zondag 811 uur gezellig dansen. Entrée 1,35. Toegang onder voorbehoud. PRIVéLES DAGELIJKS TE BESPREKEN. OEGSTGEEST - TEL. - 25439 RIJNZICHTWEG 44 2 Net R.K. meisje, leeft. 16 j., biedt zich voor halve dagen in winkel aan. Br. onder no. 4920 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: 2 chauffeurs en 1 Dragline-machinist v. 250 L. mobile kraan. H. Compeer, H. Morsweg 108, Oegstgeest, Tel. 23039. 2 Meisje gevraagd voor dag en nacht, loon ƒ25, per week. P. Boef, School straat 44, Voorschoten, tel. 2386. 3?* Werkster gevraagd voor een of twee ochtend (en) p. week. Van Zijp, Hugo de Vriesstraat 11. Leiden. 2 Gevraagd een nette winkeljuffrouw, goed kun nende rekenen, voor de gehele week of een ge deelte daarvan. Behoud v. vacantie. S. W. v. Gastel, Haarl.straat 218. Leiden. AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Behang! Onze smaak volle collectie is een groot succes. Komt U óók eens kijken bij Schilderbedrijf H. P. Jansen, Lange Mare 11.6? 2 Aangeboden warme kas, koude kas, koude bak, open grond B en A. Ook genegen te ruilen. J. Eist- geest. Zuideinde 99a, Roe- lofarendsveen, Telef. 291 - K 1713. 2 Watersportliefhebbers: Linspar Jachtlakken, bron- ze bottom paint, enz. zijn in ruime sortering voorradig bij Schilderbedrijf H. P. Jansen, alléén L. Mare 116. 2 Gero Zilmeta en Zil vium cassettes, grootste keuze reeds vanaf 32,50, 45,15, 59.85. 68,10. Ook los verkrijgb. Antoon Brinks. Haarlemmerstraat 13 bij de Prinsessekade. 2 J A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Zang- en klassieke pla ten vanaf 0,50, koffergra- mofoons vanaf 25. Philips radio's vanaf 25. Piano klavier accordeons, vanaf 55.- Electr. motoren, radio lampen en onderdelen. Re paratie veren, luidsprekers. Janvossensteeg 41. 2 Een horloge? U koopt prettig bij de Uurwerkkli niek. Ruime keuze, lage prijzen enprima uur werken. Voorkom teleur stelling door bij vakmen sen te kopen. Wij repare ren zelf, dus 100 garan tie. Lage Rijndijk 8. 2 Mechels dressoir, tafels, kasten, Mechels mooi eiken dressoir, eiken tafel, ma honie tafel, bad, spiralen, 2-pers. ledikanten, spiraal, naaimachines, prima radio, electr. Mercedes schrijfm. (als nieuw). W. F. Koore man, Nieuwe Rijn 9 bij Hoogstr. t.o. V. en D. let op telef. 23261. 5597 2 Eikenhout, Beukenhout, Berkenhout, Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout. Iroko, Peroba, Lim- ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg Fontein, Havenkade 2123, Leiden. Tel. 21231—26094. 2 Te koop gevraagd: Schilderijen, prenten en antiek. Brieven: Hoekstra, Kanaalweg 84, Den Haag, 2 Moederdag 8 Mei!!! Porseleinen kop en schotel 39 ct., fraai model op voet met blauw landschap, ste vige kwaliteit. Alleen met advertentie voor 39 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Lei den. 5588 2 Aangeboden 800 één- ruiters in beste staat. Ook in gedeelten. J. Elstgeest, Zuideinde 99 a. Roelof- arendsvee'n, Telefoon 291 vK 1713). 4999 2 Te koop: Morris Ten auto 1947. Rhijngeester- straatweg 94, Oegstgeest. tel. 20338. 4937 2 Te koop: een 2 -tons landbouwwagen op prima luchtbanden bij G. Grim bergen, Koestr. 28. Rijns- burg. 4904 2 De verlovingsringen specialist Antoon Brinks. Haarl.straat 13 bij Prin sessekade. Pracht modellen in de bekende Constant verlovingsringen. Voegloos 14 krts hard goud. (gratis kleiner en groter maken. 2 Indus horloges, anker waterdicht, schokvrij, anti magnetic. Twee jaar ver zekerd tegen verlies en diefstal, al voor f 57,50. Tevens prima 15 st. anker goud doublé dameshorloge ƒ49,—. 17 st. ƒ56,—. An toon Brinks, Haarlemmer straat 13, bij de Prinsesse kade. 2 Uw zomerhuisje, schuur of schutting verft U het eenvoudigst met Ceta- Bever Buitenbijts. Ver krijgbaar in 11 verschil lende leuke kleuren bij Schildersbedrijf H. P. Jan sen, alléén Lange Mare 116 2 Crème boterhambordjes 29 ct. Losse crème kopjes met oor 29 ct. Porseleinen theepotten 1,49 en 1,98. Wasstel, 2-delig, compleet 5,96. Porseleinen boter- vloten 1,49 enz., enz. I.V.A.. Haarl.str. 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2 Een hit te koop, 7 jaar oud. Mak en eerlijk wordt ingestaan bij J. Zandvliet, Poeldijk 3, Rijnwetering. Aangeboden: lange witte communiejurk met onderjurk. kroontje en tasje voor f 12.50. Brieven onder no. 5591 bureau van dit blad. 2 Te koop: een grote ijzeren roeiboot, ook gene gen te ruilen bij J. Zand vliet. Poeldijk 3, Rijnwe tering. 4903 2 Grote inboedel: bank stel, gasfornuis, kasten, grote en kleine tafels, lits- jumeaux, ledikanten, nacht kastjes. dekens, rookstoe- len, nieuwe keukentafels 17,50, dressoirs, opklap- bedden, spiralen kapokma trassen, stofzuigers, kin derwagen. Pluym, Hoge- woerd, tel. 21266, koopt in boedels. 2 A. A. Pijl, Haarlem merstraat 108, Leiden. Le vert U op gemakkelijke betalingsvoorwaarden Fototoestellen met toebe horen. Tel. 24889. 2 De allernieuwste mo dellen dameshorloges, 20 micron doublé. 10 steens uurwerk met volledige ga rantie, ook op mooi blijven f 35.00. Enox-me keuze wekkers voor elke beui's. Uurwerkkliniek, Lage Rijn dijk 8. Leiden's beste spe ciaalzaak. 5545 GEVRAAGD 2 Gevraagd Sierteeltver gunning, periodeteelt. Bloemisterij A of B. Pe riode- of jaarteelt. J. Eist- geest, Zuideinde 99a, Roe- lofai-endsveen, Telef. 291 K 1713. 2 Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, koper, theestoven, kristal len kronen, üendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmei'. Morsstraat 41 telefoon 26918, Goegerrit- steeg 1. tel. 22791. 2 Gevraagd alle Sierteelt vergunning, ook periodiek. Groententeeltvergunning punt 4—5. C. V. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen. Tel. 487. K 1713. 2 Lerares, die enkele colleges wil lopen, zoekt zonnige kamer, bij voor keur centrum stad. Brie ven onder no. 5603 bureau van dit blad. 2 AJS, Puch, Sparta, James, Salira e.a. motoren leveren wij U gaarne met de bekende service. Zie om U heen en ook U zult zeggen voor mijn motor, scooter, bromfiets of rij wiel naar: Valk a. d. H. Schouw in Voorschoten, Tel. K 1710-25191. 2 Triumph. Aangeboden: motorrijwiel Triumph k.k. 250 cc, motorisch in prima st., met nieuwe buddy- seat ƒ325,Tevens bruine d.pantalon, m. 42-44 7,50, Morsstraat 55» Leiden, 2 Zwitserse ankerhorloges 17 steens schokvrij (inca- bloc). waterdicht, antimag netisch 44.50. Koekoek- klokken met vol slagwerk f 22.50. Jaarpcndules on der glazen stolp, le klas uurwerk 54.00. Uurwerk- kliniek, Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaal zaak. 5545 2 Te koop met een jaar gar.. 2de hands dames-, heren-, meisjes- en jon gensrijwielen. Moffelen v. uw rijwiel als nieuw 18 gulden. DKW-motor gere viseerd, 98 cc, prima. H. Geenjaar» Hogewoerd 71» 1 2 Wilt U bijverdiensten? Gratis inl. Postbus 60, Dor drecht. 2 Te koop gevraagd een bokkenwagen. J. P. Cle mens, Lisserdijk 496. Ab- benes. 4975 2 Incassowerk. Vertrouwd persotm zoekt bijvei'dienste door incasso voor zaken verenigingen. Goede ge tuigen. Brieven onder no 5592 bureau van dit blad. 2 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilvei'ep en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16. Tel. 26854. 2 Wie helpt ons aan woongelegenheid voor ver loofd paar dat reeds jaren zoekt. Brieven S. P. van Kins, Timorstr. 49. Leiden. WONINGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den zonnige benedenwo ning voor klein gezin met tuin omg. Lage Mors. Ge vraagd groter huis met tuin rand of buiten de stad. Verhuiskosten geheel voor mijn rekening. Brie ven onder no. 5607 bureau van dit blad-. DIVERSEN 2 Vrienden van U.V.S. Uitwedstr. Fortuna—UVS. Vertrek Steenstr. 12.45 u. Bussen zijn beperkt. Leden volw. 1.30; niet-leden volw. 1,90; leden jeugd 0,90; niet-leden jeugd 1,30. Bij de bekende adressen. 5596 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks. Morsstraat no 60a. Tei 26584 2 Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften, schuldbekentenissen, ver strekt en maakt op Raad gevend Bemiddehngskan- toor K. W. Wijk, gep. Insp. van Po)., Thorbeckestraat 78 Leiden, telef. 22503. Doet onderzoek naar per sonen. behandelt vertrou welijk delicate aangele genheden. 2 Leert nu autorijden in de nieuwste Plymouth 6 per uur. Morris Minor 5 per uur, Lambretta scoter 4 50 per uur. vrachtwa gen (autobus) 7 per uur. Autorijschool „Vonk". Hoofdstraat 349. Sassen- heim tel (K 25327592 Autorijschool „Succes", Maresingel IA. Leiden, te lefoon 20236. 2 Dames, 51 j., te Wasse naar zoekt leuke vriendin. Financ. geh. onafh, Brie ven onder no. 5496 bureau van dit blad. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3