DE IJZEREN SCHELVIS Berovers van het Kasteel Soelen wisten de weg en ook de waarden Gouden paar in Zevenhoven DONDERDAG 28 APRIL 1955 DE LEIDSE COURAN'l DERDE BLAD PAGINA 1 f 2.000.- Beloning voor inlichtingen Onpractische buit De inbraak op het kasteel Soelen, waarover xvij reeds berichtten, blijkt door personen te zijn gepleegd, die zeer goed met de plaatselijke toestand op de hoogte waren. Niet alleen wa ren zij bekend met het feit, dat de alarminstallatie defect Avas, maar te vens Avisten zij op uitstekende Avijze de Aveg in de beroofde kluis zelf. Tussen vele dozen en mappen heb ben zij precies die uitgenomen, die met de grootste kostbaarheden ge vuld waren. Zo Avorden er voor enkele tonnen effecten vermist en enkele dozen ju welen, die te zamen ook weer eert slordige ƒ30.000.waard zijn. Toch betwijfeld men of de buit de rovers "van veel waarde zal zijn, want de juwelen zijn uiteraard moeilijk te verhandelen en de effecten zijn alle geregistreerd, zodat ook het verhan delen daarvan op grote moeilijkhe den zal stuiten. Dit weerhoudt de verzekerings maatschappij echter niet op gepaste CONGRES VAN PIONIERS VAN HET H. HART. Zondag 24 April trokken zeer ve len naar het kleine nauwelijks te vin den plaatsje Membruggen in het Has- pengouw van Belgisch Limburg, er gens tussen Tongeren en Maastricht. In dit plaatsje, -ens berucht door haar dronkaards die have en goed aan drank vergooiden, waar van de 80 woningen 27 kroegen waren, gaf pastoor Lenaers 50 jaar geleden en kele jongemannen de inspiratie en moed het drinken te laten en de St. Jan's Geheelonthoudersvereniging oprichtten. Vijf van deze mannen zijn, nu nog in leven; 50 jaar lang hebben zij hun belofte dapper vol gehouden en het eens zo verarmde plaatsje kwam tot bloei en welvaart. Om deze mannen te eren kwamen de pioniers v.h. H. Hart in dit won- dedorp bijeen. Daar waren baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Maas tricht, father Mac Carron uit Dublin, prof. v. d. Stelt promotoren van Ne derland, Ierland en België, verder de bekende pater Maas S.J. en prof. Paesmans, terwijl in de middag mgr. Kerkhoffs, bisschop van Luik, een pontificaal danklof in de St. Huber- tuskerk opdroeg, waarna een grootse huldiging der jubilarissen plaats vond. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 3.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianoreci tal. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Kamerork. 15.15 Voordr. 15.35 Surinaams volksmuz. 16.00 „Zaaiplanten die we in de twee de helft van April kunnen planten", caus. 16.15 Herdenking voedseldrop- pings. 16.25 Gram. 16.35 Sopr., bas- bariton en piano. 17.00 Voordr. 17.23 Pianoduo. 17.40 Koersen. 17.45 „Stem men van Overzee". 18.00 Gram. 18.15 Chr. Muziekver. 18.35 Vraaggespr. 18.50 Gram. 19.09 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Herdenking voed- seldroppings. 19.45 Regeringsuitz.: „Verklaring en toelichting": 1. „Wat is studeren", door prof. dr F. J. Th. Rutten. 2. Emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 20.00 Radiokrant. 20.00 Gram. 20.30 „De jeugd -vliegt uit", hoorsp. 21.00 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15 Langs wegen van Kunst en schoonheid. 23.35—24.00 HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA 12.00 AVRO; 16.00 VARA, 19.30 VPRO; 21.00 VARA; 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA VARA: 7. 00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de -huisvrouw. 9.00 Staatsiebezoek Zweeds Konink lijk Paar. 9.10 Gym. 9.25 Gram. 9.40 Voordr. VPRO: 10.00 „Avonturen -met kinderen", caus. 10.05 Morgen- wijdinig. VARA: 10.20 Voor de kleu ters. 10.40 Pianorecital. 11.10 Voordr. 11.30 Orgelsp. AVRO: 12.00 Musette- ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Omr.ork. en solistenkwartet. 14.35 Boekenschouw. 15.00 Bas en piano. 15.15 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.07 Herdenking voedseldrop- pings. 171.30 Muz. caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Politiekapel. 18.45 „De"strijd voor meer welvaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Gram. 19.20 Ronde van Nederland. VPRO: 19.30 „Het dogma voor ons", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerkoor en orgel. 20.30 Be nelux. 20.40 „Leven in de cultuur", caus. VARA: 21.00 Amus. muz. 21.35 Buitenl. overz. 21.50 Spaanse volks liederen en -dansen. 22.20 Lichte VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Kamerork. en solist, wijze ongerust te zijn en zij heeft hieraan uiting gegeven door een be loning van 2.000.uit te loven voor ieder, die doeltreffende inlichtingen kan verschaffen. Tot nu toe heeft de politie tever geefs naar een spoor gezocht. TWEEDE KAMER Regenschade in Overijssel De Tweede Kamer heeft een wets ontwerp aangenomen tot financiering van de door de abnormale regenval in Augustus 1954 getroffen boerde rijen in het Noord-Oosten van Over- ijsel, De minister wil borgstellingen verlenen, wanneer ten minste een derde van de oogst is verloren ge gaan, voor leningen met een looptijd van tien jaar door credietinstellin- gen te verstrekken. Verder een tege moetkoming in de aan de banken te betalen rente, waarbij 2 pet. blijft ten laste van het bedrijf, terwijl voor het meer-benodigde dan de helft der noodzakelijke bedragen geen rente verschuldigd zal zijn. Minister Mansholt onthulde, dat volgens de laatste gegevens de to tale schade aan hef grasland 29 millioen en aan de akkers 14 mil- lioen heeft bedragen. VRAGEN IN DE KAMER Uitwijzing Ad Vermeulen Het Tweede Kamerlid de heer Roemers heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de volgende schriftelijke vragen ge steld: 1. Is het de minister bekend, dat de heer A. Vermeulen, secretaris van het N.V.V., die als vertegenwoordi ger van de raad van beheer van de I.A.O. aan de conferentie van de pe troleumindustrie van deze organisa tie te Caracas deelnam, door de re gering van Venezuela is uitgewezen, omdat hij in zijn begroetingsrede nartiens de arbeidersgroep de vak verenigingsvrijheid in genoemd land aan critiek heeft onderworpen? 2. Zo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat. deze conferentie, omdat er niet de vrijheid van het woord bestaat, niet aan de voorwaar den beantwoordt, waaraan een inter nationale conferentie van de I.A.O. moet volgen? 3. Indien de minister de tweede vraag: bevestigend beantwoord, is hij dan bereid de vertegenwoordiger van de Nederlandse regering aan deze conferentie terug te roepen? i Ambon-demonstratie werd militairen verboden De stichting „Door eeuwen trouw", die zich ten doel stc/t de eis tot zelf beschikkingsrecht der Ambonnezen te ondersteunen, had op 23 April te Den Haag een vergadering, een op tocht en een demonstratie georgani seerd, die de eis der Ambonnezen lcracht möest bijzetten. garnizoenscommandant van Den Haag heeft toen aan alle in Oen Haag gelegerde militairen verboden aan deze activiteiten deel te nemen en de K.N.P.-afgevaardigde in de Tweede Kamer, de heer Lemaire, heelt naar aanleiding hiervan aan de minister van oorlog vragen gesteld. De heer Lemaire vraagt ot de mi nister het -geen principiële fout vindt, De regering heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend jtot vervallenverklaring van het ver- vreemdingsbesluit niet-landbouw- gronden. In verband hiermede wordt voorgesteld ook in de onteigenings wet, de wederopbouwwet en de wet op de vervreemding van landbouw gronden enkele noodzakelijke wijzi gingen aan te brengen. Duinmeer bij Kennemerduin Nieuw natuurreservaat Het landgoed Duin- en Kruidberg in Santpoort gelegen tussen het na tuurreservaat „De Kennemerdui- nen" en de gemeentegrens van Vel- sen, wordt in gereedheid gebracht om de nieuwe aanplant te ontvangen, die van dit landgoed een natuurhis torisch reservaat zal maken. Behalve een zo natuurlijk mogelijke duinve getatie, die op het ogenblik werd z.g. SCHILDERIJ VAN REMBRANDT 1 VOOR 15.000.— VERKOCHT Op een te gistermorgen gehouden veiling te Amstex'dam van de make laar Paul Brandt heeft deze in op dracht van een opdrachtgever wiens naam niet bekend werd gemaakt 'n schilderij van Rembrandt gekocht voor 15.000. Het doek, afkomstig uit het bezit van een tijdens de oorlog in Enge land verblijvende Nederlandex-, stelt Rembrandt voor als Oosterse vorst gekleed, en dateert van omstreeks 16 42. Dat alledaagse vuurwerk is eigen lijk de moeite niet waard dacht de 21-jarige soldaat A. v. B. in het burgex*leven landbouwer uit Piers- hil, toen het oude jaar 1945 naderde. Daarom nam hij een paar blokjes trotyl weg tijdens oefeningen en stak ze op de jaarwisseling in de kom van het dorp aan. Piershil heeft het geweten en ge hoord. Honderden ruiten sneuvelden en een schuur ging tegen de grond. Soldaat van B. heeft het nu ook zandboor wordt ingeplant, wil men weten. De krijgsraad te velde veroor- een Duinmeer aanleggen met een vo geleiland, om op deze wijze de vogel stand in het duingebied zo gevarieerd mogelijk te maken. De restauratie van het- landgoed omvat voorts een aantal voerakkers voor de vogels en enige nieuwe rus tieke wegen, die alleen voor wande laars met wandelkaarten openge steld zullen worden. In samenwer king met !het staatsbosbeheer zal het plan binnen vijf a zes jaar voltooid zijn, dat weliswaar nimmer de func tie van actieve recreatie voor de massa zal krijgen, maar. voor de wer kelijke natuurliefhebbers en natuur onderzoekers van onschatbare waar de kan worden. Zware straffen voor twee dienstweigeraars De krijgsx*aad te velde West heeft gisteren twee gevallen van princi piële dienstweigering behandeld en beide militairen tot l1/. jaar gevan genis en ontslag uit de militaire dienst veroordeeld. De eerste, een 21-jarige inwoner van Texel had voor zijn indiensttre ding een vex-zoek om vrijstelling in gediend, dat echter afgewezen werd. Daarna was 'hij wel opgekomen, maar had geweigerd een uniform te dragen of uitrusting in ontvangst te nemen. Het tweede geval werd met geslo ten deuren behandeld, waxxt vele vrouwelijke belangstellenden hadden zich voor deze behandeling in het rechtsgebouw verzameld en de rech ter wilde „een relletje voorkomen", naar hij zei. a Pater J. Kaptein ss.ee. in het goud Pionier van intronisatie-werk Zaterdag 30 April, hoopt pater Jo achim Kaptein ss.ee. de dag te 'her denken, dat hij 50 jaar geleden zijn kloostergeloften aflegde in de Con gregatie van de H.H. Harten, Pater Joachim is in Nederland wel het meest bekend, doordat hij in 1913 het, kort tevoren door pater Mateo .ss.ee. gestichte Werk der In- tronisatie in ons land lanceerde. Niettegenstaande een veelzijdige, overigens voor Nederland begrijpe lijke, tegenwerking zette hij door. En wanneer er nu in de zuidelijke provincies weinig steden en dorpen zijn zonder H. Hartmonument, wan neer over het hele land tienduizen den gezinnen Christus openlijk als de Liefdekoning erkennen, wanneer de Eerste Vrij dag viering in Neder land zo'n hoge vlucht heeft geno men, dan is dit, voor een niet gering gedeelte, te danken aan de geest driftige ijver exi het onverwoestbare dat militairen verboden wordt voor optimisme van pater Joachim Kap- ee-n internationale rechtsorde te plei-1 tejn_ ten en verzoekt de xninistcr bekend Bijna 25 jaar heeft hij het Intro- te maken, welke rechtsgronden aan i nisatie-werk geleid. Hij nam het ini- dit verbod ten groudslag liggen. tiatief tot oprichting van het Missie- De heer Lemaire acht het verbod en jntronisatie tijdschrift „D.e kwelt end voor de organisatoren enjvriend der jj pj Harten" en de deelnemers van deze volkomen legale Maandfolder „De Liefdekoning". Ja- demonstratie renlang was hij van beide tfjdschrif- ten de nooit uitgeputte Hoofdredac- AARDSTRFALENKAATJES. I {eur_ ^ls pastoor van de Heyplaat f. (Rotterdam) was hij de vriend van De heer Van aer Ploeg heeft, aan jong en oud Momenteel is pater de minister-presxdent gevraagd, of joachim rector in het sanatotrium be: juist is, dat in bepaalde vertrek-' ))3yiariaoord" te Rosmalen (N.B.), justitxe ,^vaar jjjj ondanks zijn 75 jaar nog deelde hem enige tijd geleden tot 5 maanden gevangenisstraf en uitle zing van het vonnis j De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag, I waar vanmorgen de zaak in beroep diende vond deze straf, mede met het oog op de generale preventie, zeer juist. Hij vroeg daarom beves tiging. De president zeide dat soldaat van B. ontzettend dom is en vond dat deze .kwajongensstreek misdadig' De verdediger vroeg een clementie straf omdat van B. zijn vader op het boerenbedrijf moet helpen. Een lange gevangenisstraf zou ook de vader du peren. Het Hoog Militair Gerechtshof zal over veertien dagen uitspraak doen. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen twee haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Oranje" (2 Mei); s.s. „Drente" (4 Mei); Ned. Nieuw- Guinea: m.s. „Japara" (12 Mei); Ned. Antillen: m.s. „Daphnis" (4 Mei) m.s. „Oranjestad" (10 Mei); Suri name: „m.s. „Bonaire" (4 Mei); s.s. „Tiberius" (9 Mei); Unie van Zuid- Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Ja gersfontein" (2 Mei); m.s. „Carnar von Castle" (7 Mei); Canada: s.s. „Grote Beer" (2 Mei); s.s. „Black Falcon" (4 Mei); s.s. „Nieuw Amster dam" (7 Mei); Argentinië: s.s. „Uru guay Star" (10 Mei)Chili: s.s. „Black Falcon" (4 Mei); Brazilië s.s. „Rin- land" (2 Mei); s.s. „Uruguay Star" (10 Mei); Australië: via Engeland April); via Engeland (7 Mei); Nieuw Zeeland: via Engeland 29 April); via Engeland (7 Mei). Inlich tingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkantoren. I Fortuna glimlachte t J Niet volgens een bepaald sys- X teem of met een grote deskun- X digheid, doch zuiver op goed ge- X j luk af heeft de heer Köhlniger uit Haax-lem enige tijd geleden X het formulier van een Belgische voetbalpool ingevuld en Zondag X toen de door hem voorspelde uit- X slagen bekend werden, kreeg hij X X bijna een zenuwtoeval, want X X Fortuna had zijn hand geleid en J X hem daarmede ruim 30.000.X in de schoot, geworpen. X De heer Köhlniger, die een X X klein cafeetje drijft aan de Am- X sterdamse Vaart, had alle uitsla- X t gen juist voorspeld en daarmede X X twee prijzen gewonnen, een van X 28.412.en een „kleintje" van 2.100.—. De zenuwen is de Haarlem- mer nog niet helemaal de baas, X maar dit heeft hem toch niet X weerhouden om al hele plannen j X te maken met het kapitaal; de X Amsterdamse Vaart zal in de X naaste toekomst een groot en X X modern café te torsen krijgen. X Ambtenaar zag schoon moeder aan voor bruid Op 10 Mei a.s. hoopt het echtpaar Bos-van der Sluis te Zevenhoven de dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaar elkander trouw voor het leven hebben beloofd. Hein Bos en Jannetje van der Sluis zijn geen onbekenden in Zevenhoven. Nooit heeft iemand tevergeefs een beroep gedaan op deze beide krasse bejaarden, die steeds bereid waren nog zijn om zo mogelijk te hel pen. De bruidegom is geboren te Zeven- hovexi op 6 Maart 1881 en de bruid te Mijdrecht op 7 November 1881. Na hun huwelijk heeft Heir» nog 10 jaar als boerendaggelder gewerkt te Mijdrecht, waarna hij in dezelfde betrekking vanaf 1916 tot 1948 is werkzaam geweest op het bedrijf van De Groot te Zevenhoven. Toen de bruidegom op 68-jarige leeftijd het tijd vond om te gaan rusten, werd hij opgevolgd door zijn zoon, die nog steeds als vaste knecht aan dit bedrijf is verbonden. Bruid Jannetje heeft nooit te kla gen gehad wat het werk betreft; ook zij was het, die in de Mijdrechtse Polder en later in Zevenhoven zowel bij blijde- als droeve gebeurtenissen in gezinnen werd geroepen om hulp Resultaten van K.V.P.-bliksemacties Het resultaat van de bliksemacties van de KVP in de Kring Leiden zal Vrijdagavond in een van de Amicitia- zalen te Den Haag worden vastge steld. Voor de vaststelling van het resultaat is de medewerking nodig van de afdelingen. De afdelingsbe sturen worden in verband daarmede verzocht de resultaten van hun acties op te geven aan de heer H. J. v. Mil, secretaris, Hoge Rijndijk 249 te Zoe- terwoude (post Leiderdorp). Schrif telijke gegevens moeten uiterlijk he denavond worden verzonden. Tot Vrijdagmiddag 5 uur kan men telefo nische opgaven doen onder nummer K 1710-25119 na 's avonds 7.30 uur onder K 1700-112817. Na 7.30 kan ook een afvaardiging van het bestuur het resultaat in Amicitia komen melden. te bieden; en ondanks haar eigen drukke gezin heeft ze geholpen waar nodig was. De laatste jaren is zij en kele malen opgenomen geweest in het ziekenhuis, maar op het ogenblik is beider gezondheid weer prima Op 5 Mei 1905 is dit gouden echt paar voor de wet getrouwd in het nu nog zo bekende „Rechthuis te Uithoorn, wat toendertijd dienst deed als stadhuis. En als je Hein over de trouwerij iets vraagt, heeft ie al een binnen pretje en je kunt er van op aan, dat er weer een van zijn tal loze mooie verhaaltjes komt. Want was nu het geval? De ambtenaar van de burgerlijke stand, wethouder On derwater, koppelde in zijn ijver de bruidegom aan zijn schoonmoeder. „Maai-na afloop van de zitting is toch alles weer terecht gekomen", zegt Hein, „want ik zag mijn vrouw toch liever, dan haar moeder en daarom hebben we op de dijk maar weer om- geruild". Het kex-kelijk huwelijk van Hein en Jannetje werd eveneens te Uit hoorn voltrokken voor pastoor Geb- bink. Het bruidspaar heefx 9 kinderen, die allen nog in leven zijn en ge huwd. Uit hun huwelijken zijn 42 kin deren geboren. Het zal het gouden paar op de gro te dag zeer zeker n et aan belang stelling ontbreken en wij wensen Hein en zijn bruid Jannetje prettige dagen en nog vele goede jaren in de beste gezondheid in hun klein gezellig huisje in de polder. Dat het diamanten feest nog voor tien trag zijn we Millioen eieren werd door brand gerasterd Een felle brand heeft gistermorgen de loods met kantoorgebouwen van de Venlose firma Frans Maas te Kal- denkirchen tegenover Venlo aan de Duitse grens gelegen, in as gelegd. Hierbij zijn ongeveer een millioen uit Nederland afkomstige eieren verloren gegaan. De brandweren van Kaldenkii-chen en Duelken kampten met watergebrek ter plaatse en rie pen de Venlose brandweer te hulp. Deze was 'binnen een kwartier ter plaatse met vier hogedrulc mistspui- ten en was na èen uur blussen het vuur meester. Van de loods zijn al leen de muren overeind gebleven. HAZERSWOUDE NIEUWE KLOK IN DE R.K. KERK Gisteravond is in de parochiekerk van bet Zwaantje ..St. Michael", dt nieuwe klok, 340 kg, door pastoor Koene gewijd. De klok was opgesteld voor in de kerk, waar de priester de zegeningen verrichte. De naam is Koningin van het heelal, Vrouwe van alle volken. EHBO-diploma's. Gisteravond slaagden de volgende personen voor hun EHBO-diploma: mej. M. Zuid- wijk, mej. R. Kraan, mej. A. Koot, mej. L. v. Bennekom, de heer P. Verdegaal en C. Kraan. De examinatoren waren dokter Bazuin en dokter Blaauwendraad. Autobotsing. Woensdagmiddag vond er op de 'Riijndijk ter hoogte van de woning van Verhagen een aanrij ding plaats tussen een lichte militaire wagen en een bestelwagen. Op een gedeelte, waar wegens werkzaamheden aan de weg eenrich tingverkeer is, verleende een bestel auto uit de richting Leiden geen voorrang aan een militaii'e wagen, komende van Alphen, met het ge volg een botsing. De bestelauto werd aan de achtex-zijde flink beschadigd. De militaire politie maakte proces verbaal op. Geb.: Cornelia, d.c. C. Boer en van J. Loef. Ondertr.: Pieter van der Linde, oud 24 jaar en Sophia Voets, oud 24 jaar; Boude wijn van Z wieten, oud 22 j aai en Heiltje Martina Verhagen, oud 21 jaar; Abraham Bavelaar, oud 24 jaar en Elizabeth de Lange, oud 20 jaar. ken van het departement van er. liet departement van economische zaken anti-aardstralenkastjes zijn ge- p'aatst en dat aan een school te Die penveen een subsidie is verstrekt om een dergelijk kastje ve kunnen aan schaffen. Tevens zegt de heer Van der Ploeg- of een ruime bekendheid kan worden gegeven aan de conclusie, tot welke een wetenschappelijke commisie met betrekking tot de aardstralen'kastjes. is gekomen. Hond viel jongens aan Hondsdolheid te Maasbree? Een losgebroken waakhond van de familie Hansen te Maasbree heeft twee buurjongens zodanig aange vallen en toegetakeld, dat het nodig werd geoordeeld beide broers in het Venlose ziekenhuis op te nemen. De hond, een bouvier, werd door de va der met een jachtgeweer doodgescho ten. Het cadaver van het dier is naar de rijksseruminrichting te Rotterdam opgezonden, aangezien men vreest, dat zich bij de bouvier hondsdol heid heeft voorgedaan. bedrijvig is als een jong priester in het eerste vuur van zijn apostolaat. Dekschuit kapseisde 6 Man te water; 1 verdronken Toen Maandagmiddag de motor- dekschuit, beladen met bazalt, wilde lossen op de IJssel aan de Oldenburg- se zijde onder Steenderen, kapseisde het schip plotseling. Acht personen raakten in het water. Een van hen, de 44-jarige J. Lentink uit Dieren, verdronk. De 29-jarige A. H. Huntink te Doesburg, die op de wal aan het werk was, bedacht zich geen ogen blik en redde zijn vader, de 54-jarige Huntink uit de rivier. Volgens oog getuigen was hij juist op tijd, want de man was al driemaal onder ge weest. Zes mensen wisten zichzelf te redden. Woensdagmorgen kwamen acht kikvorsmannen van de vaar- en dui- kerschool van de marine te Geer- truidenberg, om te trachten liet stof felijk overschot van het slachtoffer te bergen. Wegens de sterke stroom moest men de bergingswerkzaam heden opgeven.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9