$LMÜGAT gojmmTw De Leidse gemeenteraad wikkelde lange agenda vrij vlot af „De man met het stalen gezicht" voor K en 0 Prof» de Vries sprak voor Sociale Raad te Leiden Velen brachten vereniging hulde voor 50 jaar onafgebroken arbeid Communie-geschenken HUIBERS Religieuse Artikelen WOENSDAG 27 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Kwestie verkeer Haarlemmerstr. tot de volgende zitting uitgesteld De microfoons, die de raadsleden in de vorige zitting zulke klare taal de den spreken zijn weer uit de raad zaal verdwenen. Wat de vergade ring aan duidelijkheid heeft verlo ren (verschillende sprekers hebben de slechte gewoonte om hun pro blemen binnensmonds af te hande len) heeft zij aan gemoedelijk heid herwonnen. De leden zijn niet meer verplicht voor ieder kattcbelle tje officieel op het spreekgestoelte plaats te nemen. In de vorige verga dering deed deze verplichting immers de bescheidenheid van diverse vroc de vaderen geweld aan. Overigens werd de agenda met voorbeeldige snelheid afgewikkeld. Tegen vijf uur kon de voorzitter de vergadering sluiten. Hulde voor initiatief „Ons Eiland". Na de gebruikelijke inleiding van mededelingen en benoemingen vroeg de heer Lardee (P.v.d.A.) het woord naar aanleiding van het verstrekken van een geldlening van 5000.aan speeltuinvereniging „Ons Eiland". Hij stelde voor de activiteit van deze ver eniging te belonen door de lening renteloos te verstrekken. De heren Questroo (Prot. Chr.) en Hagens (V. V.D.) prezen eveneens het iniatief van de vereniging. De wethouder merkte in dit ver band op, dat bij de begroting 1956 zal worden nagegaan of de subsidies aan de speeltuinverenigingen ver hoogd zullen worden. De heer Meester (P.v.d.A.) sprak vriendelijke woorden naar aanleiding van de week van internationale sa menwerking in Leiden. Wethouder Van Schaik voegde er aan toe, dat de buitenlandse gasten zich zeer donk- baar en tevreden toonden. Bouwrijp maken Zuid-West. Het voorstel voor het bouwrijp ma ken van een nieuw gedeelte in het uitbreidingsplan Zuid-West deed de heer Schüller (P.v.d.A.) vragen of gezien de plannen de gemeente afgezien heeft van een tunnel onder de spoorweg LeidenWoerden aan de Kanaalweg. Wethouder Jongeleen antwoordde, dat over deze tunnel nog met de Spoorwegen wordt onderhan-' deld. De heer Van Dijk (K.V.P.) vroeg hoe het bouwrijp maken van deze terreinen, zal geschieden. (Onderhan delingen zijn gaande, antwoordde de wethouder) en of de aanbesteding openbaar of onderhands zal geschie den. Ook op de laatste vraag kon de wethouder geen definitief antwoord geven. De heer Huurman (Prot. Chr.) vroeg zich af naar aanleiding van de ze antwoorden hoe men een begro ting kan vaststellen zonder van de finesses op de hoogte te zijn. Brug over Haarlemmertrekvaart. De heer v. Dijk (K.V.P.) vond het onaangenaam-, dat aan de gemeente raad al een machtiging tot onteige ning gevraagd wordt nog vóór overleg met pai'ticulieren is gezocht. Dit in verband met de noodzakelijke ont eigening voor de bouw van de brug, die de toekomstige veemarkthal over de Haarlemmertrekvaart met het par keerterrein moet verbinden. De heer Kortmann (K.V.P.) be treurde het dat door de aanleg van deze brug woningen verloren gaan. Zou dit niet voorkomen kunnen wor- In de voor de Filmstudiekring van K en O wat vreemde omgeving van het Antoniusclubhuis werd gisteren een programma vertoond dat in staat was de grootste nurks 'n glim lach op het gezicht te toveren. Be halve dan op het masker van de komiek Buster Keaton zelf, die voor deze vrolijkheid verantwoordelijk was. De man met het stalen gezicht, is in onze van Abbots en Costello's doordrenkte tijd wat in het vergeet boek geraakt. Chaplin deed in zijn Lime Light een bescheiden 'poging om Keaton weer wat in de „.run ning" te brengen, maar hierbij bleef het. In Sunset Boulevard zagen wij hem zelfs als een erkend figuur uit Holly woods wassenbeelden kabinet, samertgesteld uit sterren die zich zelf overleefd hebben. Zijn grootste film „The General", die gisteravond vertoond werd, toonde echter aan dat de malle fratsen van Keaton ook in onze tijd gewaardeerd kunnen wor den. Een enthousiast publiek heeft zich tenminste met de avonturen van de man met het stalen gezicht, die zijn films zeli schreef en regisseerde, uitstekend vermaakt. den door de brug iets te verplaatsen. Wethouder Jongeleen antwoordde aan de heer Van Dijk, dat door deze wijze van werken (die altijd bij ont eigening wordt gevolgd) de snelle af wikkeling van zaken wordt bevor derd. Tot de heer Kortmann zei hij, dat er lang aan het plan voor de brug is gedokterd. De plaats is met het oog op goede verbinding en grondbesparing de beste. Politiek en Vebo. De heer Meester (P.v.d.A.) vroeg of De Waag tijdig klaar zal zijn vóór de Vebo-tentoonstelling in September. Voorts verbond hij bij de behandeling van het voorstel garantie in de ge raamde inkomsten van de Vebo Paas- vee- en Jubileumtentoonstelling te verlenen de opmerking, dat zijn frac tie in de toekomst verschoond wenst te blijven van politiek getinte rede voeringen van een bepaald Tweede Kamerlid bij de opening van de Ve bo-tentoonstelling. Volgens de heer Van der Kwaak zou de Waag, op zijn minst wat de onderbouw betreft, vóór de Jubileum. Vebo klaar zijn. Wat betreft de opmerking over de. rede van het Tweede Kamerlid merk te hij op, dat het bestuur dit uiter aard niet in> de hand heeft; hij be loofde het echter onder de aandacht van de bestuusleden te brengen. Kunst van het koken. Het voorstel tot het uitkeren van een subsidie aan de commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting kon de bijzondere goedkeuring van de vrouwelijke raadsleden wegdragen. Mevr. Braggaar-De Does (Pv.d.A.), mej. Noordman (K.V.P.) en mej. Van Nienes (P.v.d.A.) wezen op het groot belang van dit besluit. Aan dit alles voegde wethouder Menken toe, dat het duidelijk was geworden hoe be langrijk een goede voorlichting voor de huisvrouw kan zijn. Hij vertelde dat er gezinnen waren, die leden on der het feit dat de moeder niet naaien en verstellen kan en die drie maal js brood moesten eten, omdat de huisvrouw de kunst van het koken niet verstond. Haarlemmerstraat. De vragen van de heer De Kier (Prot. Chr.) over de verkeerstoestand in de Haarlemmerstraat waren ter behandeling naar een volgende zitting verdaagd. De heer De Kier toonde zich hierover teleurgesteld. Op één vraag wilde hij wel direct ant woord ,n.l. hoe de verhouding is tus sen H.T.M. en gemeente. De wethou der moest hem echter het antwoord op deze vragen voorlopig schuldig blijven. Hij zal dit in de eerstvolgen de vergadering van B. en W. aan de orde stellen. De voorstellen van de heer Meester betreffende de Haarlemmerstraat zijn in praeadvies genomen. Bij de rondvraag vroeg mevr. Braggaar-De Does (P.v.d.A.) naar het rapport over de bejaardenzorg. Wet houder Menken antwoordde, dat na het voltooid zijn van het laatste deel de raad dit rapport binnenkort kan verwachten. Zij vroeg ook, waarom de micro foons in de raadzaal verdwenen wa ren. De voorzitter antwoordde, dat men het over het voor en tegen van de microfoons nog eens moest wor den. De versterkte vorige raadszitting was slechts een proef geweest. De heer Van Dijk wees op de drin gende behoeften aan schoolruimte voor de Mythylschool. Wethouder Van Schaik zei, dat dit de volle aan dacht van het college heeft. Voor het verkrijgen van ruimte zal echter een verkeerslokaal verplaatst moeten worden. Vervolgens ging de raad over tot een geheime zitting, die ongeveer 10 minuten duurde. Benoemingen. In verband met het bereiken van pensioengerechtigde leeftijd van eni ge leerkrachten waren er voor de u.l.o. en lagere scholen enige benoe mingen en mutaties nodig. Overgeplaatst als hoofd werden: de heer D. Janssen van de openba re opleidingsschool voor u.l.o. aan de Rijnsburgersingel naar de openbare opleidingsschool voor gymnasium en H.B.S. aan de Kernstraat; de heer J. Entrop van de openbare lagere school aan de Medusastraat naar de openbare opleidingsschool voor u.l.o. aan de Rijnsburgersingel; de heer J. Slegtenhorst van de openhage lagere school Zuidsingel (B) naar de openbare opleidings school voor u.l.o. aan de Drie Octo bers t raat; de heer W. F. van Weizen werd be noemd tot hoofd van de openbare lagere school Zuidsingel (B); dc heer I. van Iterson, tot hoofd van de openbare lagere school aan de Medusastraat: de heer J. C. Bartelman. tot hoofd van de openbare opleidingsschool voor u.l.o. aan de Javastraat; en de heer Th. van der Veen, tot hoofd van de tweede openbare lagere school in het Haagwegkwartier. Agenda Leiden VRIJDAG. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. Kath. Werkgevers. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider- Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel 23553. Te Oegstgeest door; de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8. Te lefoon 26274. Maatschappelijke hulp is christenen burgerplicht Tijdens de vergadering van de Leidse Sociale Raad. die gisteravond in De Turk werd' gehouden, hield prof. mr. C. W. de Vries uit Rotter dam een referaat over het wetsont werp Maatschappelijke Zorg. Naeen kort welkomstwoord van de voorzitter, wethouder S. Menken, las de secretaris mr. P. A. van Too- renburg de notulen van de vorige vergadering voor, waarna hij een kort verslag uitbracht van het werk door de Sociale Raad en zijn appara tuur in 1954 verricht. Een record aantal adviezen 93 zijn dit jaar door het bestuur van de Sociale Raad aan B. en W. van Leiden uitge bracht. Prof. De Vries, die vervolgens het woord kreeg, zei verheugd te zijn, dat het verslag van de staatscommis sie Quarles van Ufford verschenen is Naast grote waardering voor het vele werk, dat door de commissie is verricht, heeft spr. ook critiek. Het verslag, zei hij, toont eigenlijk een onmacht de grotere vraagstukken or delijk naast elkaar te zetten. Onge lukkig noemde hij ook, dat men het ontwerp heeft genoemd „maatschap pelijke zorg". Na in het kort de ontwikkeling ge schetst tc hebben van de armenzorg van 1890 af, zei hij, dat op het ogen blik maar 1 van het nationale in komen aan armenzorg wordt besteed. Dit achtte hij een grote verbetering ten opzichte van vroeger. Oorzaak daarvan noemde prof. De Vries de algemene en gesoecialiseerde zorg ten behoeve van de mensheid. Zoda nig is geholpen kunnen worden, dat de armenzorg achteruit is gegaan. Maar, aldus spr., dit neemt niet weg, dat er nog steeds mensen zijn, die buiten hun schuld, in nood zijn ko men te verkeren. Mensen dus, die maatschappelijke steun behoeven. Deze hulpverlening is christenplicht en burgerdicht. In dit verband wees pi-of. De Vries op de wezenlijke sfeer van de maatschappelijke steun. De zaak is volgens hem veel eenvoudi ger, dan zoals die in het wetsont werp wordt gesteld. De staatscom missie heeft gemeend door sterke centralisatie de taak van de burger lijke en gemeentelijke besturen van maatschappelijk hulpbetoon te ver groten en aan allerlei bepalingen te onderwerpen. Dit lijdt volgens spr. op de vex'keerde weg. Duidelijk moet in de wet worden opgenomen, dat armenzorg een plicht is van de over- onderwerpen. Dit leidt volgens SDr. stipuleren, dat men de besturen zelf standigheid moet geven en natuurlijk de financiële middelen. Spr. wil de armenzorg door. burgerlijke armbe sturen laten uitoefenen op eigen ze delijke verantwoordelijkheid, maar met mogelijkheid van beroep op een deskundig en onpartijdig administra tief rechtscollege. Texx aanzien van het subsidie- vx-aagstuk kwam spr. tot de conclu sie, dat het maar beter is ook in deze wet geen voorschriften daarvoor op tc nemen. Een subsidie steunt im- mers altijd op een wet. Na de x'ede van prof. De Vries volgde nog een uitvoerig gedachten- wisseling. dvatn daat het nieuwe viaduct te Heiden Gouden feest Ver, tot bestrvan t-b.c- Receptie en feestavond Tientallen autoriteiten en belang stellenden hebben gisteren door hun aanwezigheid op de receptie van de Leidse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose hulde gebracht aan het vele en goede werk van de vereniging, Dokter J. de Bruine en enkele andere bestuursleden kwamen handen en woorden te kort om de vele welge meende gelukwensen in ontvangst te nemen en te beantwoorden. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op: wethouder S. Menken, dokter C. R. Zijerveld, directeur G. G. D. en voorzitter van het Wit-Gele Kx-uis, de heer J. Ober, namens de Vex\ voor Nazorg, T. L. Th. du Pon,, dienst soc. Zaken, J. A. Putto, dir. Kon. Ned. Ver. tot bestrijding der tuberculose, dr. J. E. Zweers, dir. Con sultatiebureau. G. Kottelaar van de Rijkswerkplaats voor vakontwikke ling, dr. Van Rooyen, gem. archivaris, mr. J. GexTetsen en E. H. Moens na mens het bestuur van de Leidse bui tenschool, de heer Moens bovendien namens het bestuur van de Leidse buitenschool, mej. Chr. Koorenhoff, bestuur stichting Ned. San. te Da- vos, P. A. van Toorenburg, secr. soc. raad, dokter C. G. J. van Alphen, Groene Kruis, H. Hazelhoff, dir. van het Arbeidsbureau,* dokter Warring van het Zeehospitium te Katwijk, dr. C. R. N. F. van Joost, inspecteur volksgezondheid voor tuberculosebe strijding, talrijke artsen en andere belangstellenden. De receptie werd afgenomen door de bestuursleden dokter De Bruine, mevr. C. van RooyenGratama en de heer J. P. A. van Vloodorp en door de admini strateur van de vereniging de heer J. van Muiden. In de avonduren had een zeer ge animeerde feestviex-ing plaats. In de Foyer waren bijeen de vele medewerkers van de vereniging, die een deel van hun vrije tijd gebruiken ten nutte van de vereniging. Dokter De Bruyne sprak een openingswoord, waarin hij herinnerde aan de oprich ting en waarbij hij allen hartelijk dank zegde voor hun medewerking. Het programma bestoncf uit muziek film. Het muziekensemble van de korfbalvereniging „De Algemene" DötiJ fief* BOKKEN EN SCHAPEN In de Leidse gemeenteraad werd öe opening van de Vebo door de fractievoorzitter vaxx de P.v.d.A. een soort politieke vergadering genoemd. „Betreft het de roodbonte of de zwarte koeien?" vroeg de woord voerder van de KVP. „Misschien de zwarte schapen?" sloeg een ander voor, maar de P.v.d.A. fractieleider wilde „bokken van schapen" schei den en doelde op een redevoering die door een Tweede Kamerlid was gehouden. Hondenprijzen Op de inteimationale hondenten toonstelling in Osnabrück boekten twee leden van de kynologenvereni- ging Rijnland fx'aaie successen. Het waren de Dalmatische hond „Horse man's pride", van mevr. C. Oppe- laar en de Chow-Chow „Chin Yu of Hanoi", van de heer L. Nuyen, die resp. de internationale kampioens- prijs en schoonheidsprijs behaalden. De puzzletochten op 5 Mei 1955 De aanmeldingen voor de wandel speurtochten door de stad en de brug- genrit per fiets zijn zo veelvuldig, dat het Bureau van de Leidse Jeugd- actie de stroom nauwelijks kan ver werken. In verband daarmede heeft men moeten bepalen, dat alleen op Don derdag, Vrijdag en Maandag a.s. van 79 uur 's avonds nog aanmeldings- kaarten kunnen worden afgehaald bij de Leidse Jeugdactie Stadhuis hoek Koornbeurssteeg. De Leidse Studentenvereniging „Catena" zal 9 Mei a.s. haar derde verjaardag vieren. Een bijzondere le denvergadering op 9 Mei a.s. in het Snouck-Hurgonjehuis, Rapenburg 61 te Leiden om 2 uur zal worden ge volgd door een receptie en een so ciëteitsfeest. 13 Mei a.s. zal prof. dr. S. E. de Jongh in het V.O.F.-huis, Gerecht 10 de Diës-lezing houden. Melk over de Haagweg Op de Haagweg kreeg vanmorgen een melkboer een klap van een uit stekend stuk bagage, dat door een auto werd vervoerd. De man sloeg met wagen en al om met het gevolg dat de melk over de weg stroomde en de eieren nog slechts waarde als struif hadden. De melkboer had een onbetekenen de wond aan de knie. SPIEKER. KAT STAK OVER Om kwart voor elf gisteren raak te een bromfietser, die zijn vrouw achterop vervoerde, de macht over het stuur kwijt. Een kat, die plot seling de rijweg van de Douzastraat vóór de Koepoortsbrug te Leiden overstak, was de oorzaak. De 31-ja- rige A. v. d. V. wonende aan de Veilingkade kreeg een bloedende wond boven het rechteroog en een hersenschudding. Zün vrouw kwam met enige ontvellingen aan 't rech terbeen vrij. Beiden werden naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. zorgde voor de gezellige muziek en op de film maakte men kennis met de natuur van Amerika; er was voorts een tekenfilmpje en een film over de tuberculosebestrijding, geti' teld „Tuberculosis". Het was een bui tengewoon genoeglijke avond, geheel paste in het kader van eer4 sobere viering van het gouden ju bileum. Bakker bezorgt niet tijdens vacantie Het grootste deel van de Leidse bakkers heeft besloten om in de vacantietijd (JuniSeptember) een sluitingsweek in te voeren. Dit wil zeggen, dat de bakkers in onderling overleg na elkaar één week met vacantie zullen gaan. Tijdens die vacantie zal de betreffende bakker zijn wijk niet kunnen bedienen. De De bezox-ging zal dus niet door een collega worden overgenomen zoals dit veelal tot op heden het geval was. De grote schaax-ste aan personeel heeft de bakkers gedwongen dit be sluit te nemen. Zij hopen van het publiek volledige medewerking te verkrijgen. LEIDSE BAKKERSBEDRIJF MET DE NATIONALE FEESTDAGEN Op advies van het landelijk geor ganiseerd overleg, heeft de Leidse bedrijfscommissie voor het bakkers bedrijf in overleg met de werkgevers voor het bakkersbedrijf te Zoeter - woude, Oegstgeest, Voorschoten en Leiderdorp besloten op 30 April en 5 Mei geen brood te bakken en te bezorgen. Van de arbeidsinspectie is in ver band hiermee een werkregelingsver- gunning verkregen. Voor 30 April zal deze dezelfde zijn als met de Paas dagen, en voor 5 Mei zal deze ver gunning zijn als voor een gewone Zaterdag. Verder werd besloten de volle me dewerking te verlenen aan de vlag getjesverkoop op 6 en 7 Mei en men doet hierbij een dringend beroep op't publiek met het kopen van een vlag getje de Stichting 1940—'45 te steu nen. NAAR Haarlammerstr. 123, Lelden de speciaalzaak voor alle Gisteravond en vanmorgen zijn dan de eerste trams door het viaduct aan de Rijnsburgerweg te Leiden ge gaan. Zoals u reeds in dit blad heeft kunnen lezen zal de tram voor Den Haag voortaan van en naar dc remise door het nieuwe viaduct gaan. Op de foto ziet u het „uitrukken" van de tram hedenmorgen om een uur of zes GEM. AANKONDIGING. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Gemeente-Secretarie cn de bux'eaux van de Gemeentelijke dien sten en bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op Zaterdag 30 April a.s. en op Dondex'dag 5 Mei a.s. de gehele dag voor het publiek ge sloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal op 30 April van 13.00 tot 16.00 uur en op 5 Mei van 10,00 tot 17.00 uur geopend zijn. AANGIFTE VAN LEERLINGEN voor het Gymnasium, de Hogere Burgerschool met 5-j. cursus en de H.B.S. voor Meisjes met 6-j. cursus en afd. M.M.S. Burgemeester en Wethouders van Leiden bx-engen ter kennis van be langhebbenden, dat aan bovenge noemde inrichtingen van onderwijs gedurende de maand Mei gelegen heid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen voor: het Gymnasium (Fruinlaan 15) des Maandags van 1112 uur cn des Vrijdags van 1415 uur; de H.B. school met 5-j. cursus Burggraven- laan 2) des Dinsdags en Donderdags van 11.3012.30 uur; de H.B. school voor Meisjes met 6-j. cursus en afd. M.M.S. (Garenmarkt la) des Dins dags van 1112 uur cn des Vrijdags van 14.3015.30 uur. (Advertentie» Burgerlijke Stand Geboren: Tjeerd Pieter Muus zn v. W. H. Warring en J. M. Kouwenho- ven; Petrus Mattheus zn van A. L. M. Sontrop en A. B. M. v. Eisen; Paulus Josephus Maria zn van A. W. F. M. Cuppen en J. A. Fortmann; Daniël Johan zn van J. Wagner en J. B. La- dan; Agatha dr van M. v. d. Plas en L. Varkevisser; Leo zn van L. Bre- derveld en S. de Waard; Jolanda dr van W. F. Vroom en J. v. d. Reijden. Overleden: J. M. M. Boes, man 70 jr; C. M. H. Noordeloos wed. van J. W. Wurzer 77 jr.; M. E. de Jong wed. van A. v. Roijen 97 jj\ Ondertrouwd: A Verstraaten en G. Toxopeus; K. B. Koppe en M. Sloot jes: M v. d Weijdcn én H. Duk; J. J. Rozeboom en S J. M. van Zanten; G. J de Bruyn en J. Bierbrauer; A. v. d. Houwen en C. H. v. Bemmel; J. Koo- me en W. v. Rossen; J. Schaafstra en E van den Berg; C. Habraken en C. C. Majolée; H. Schouten cn P. Lepe laar; K. Plomp en J A. de Roode; W. K. A. Stokvis en P. v. d. Luit; L. P. Maurits en L. F. J. Beekman; D. Groeneveld en J. H. Dreef; J. H. van Veen en S. E. M. v. Giezen; J. L. Westhoff en A. J. den Heeten; M. Samson en H. Y. T. Ronkes; J. Schild en J. Holswilder; G. E. Feenstra en G. Sommeling; M. J. Blcij leven cn M. Verstraaten; A. J. ten Caat en G. O. Groenendijk; D. de Gunst en J. A. Brouwer; J. Lankers en A. Verschoor; W. J. Roemer en C. J. M. Witkamp; W. R. Kollewijn en M. A. van den Heuvel. J. C Snoek en E. C. Small; M. A. J. Gordijn en H. M. M. Vlas veld; P. Sierat en A. van Cittert. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Chemie mej. G. J. Wessel te Den Haag en de heer E. Verbrugge te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geologie de heer P. Maron tc Rotterdam. Jaarbijeenkomst St. Cosmas De kappers bespraken vakproblemen Dc R.K. Bond van kappersperso- neel St. Cosmas heeft gisteren een goed bezochte en geanimeerde jaar- bijeenkomst gehouden. Inderdaad il lustreert het woord bijeenkomst be- tex de gezellige sfeer dan de kille benaming jaarvergadering. Nadat namelijk de huishoudelijke punten van de agenda afgewerkt waren, nam de beer Jean van Zijp de lei ding van de bijeenkomst over en hield het gezelschap nog enige tijd aangenaam bezig. Dc voorzitter, de heer J. van Ton geren, opende de bijeenkomst met een terugblik op het afdelingswerk in het afgelopen jaar. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer L. E. Hakkaart bleek dat dc vereniging in Leiden en omstreken 52 leden telt. De penningmeester, dc heer J. Peeters, kon hierna mededelen dat het nieuwe boekjaar met een saldo van 85,94 begonnen kan worden. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op en dc aftredende leden mej. A. H. Zonderop en de he ren Hakkaart en Peeters mochten achter dc groene tafel blijven zitten. Bondsbestuurdex- Th. Sturkenboom hield hierna een inleiding over het grote belang van de komende bonds vergadering. Hij spoorde de leden aan de formulieren, die zij onlangs ontvangen hadden, op de juiste ma nier ingevuld aan het bondsbestuur te zenden. Op de bondsvergadering zal naar aanleiding hiervan de ge dragslijn ten opzichte van lonen cn arbeidstijden geregeld worden. Na een korte pauze, waarin een verlo ting werd gehouden, zorgde de heer Jean van Zijp voor een daverend slot van de avond. Marktberichten WOERDEN. 27 April. Kaas. Aangevierd elf partijen. Prijzen: eer ste soort 2.16—2.27; tweede soort 2.Ö52.15. Handel kalm. LEIDSCIIENDAM, 26 Apr. Groente. Sla A 13.50—23.90; sla B 14.70 17.80; sla C f.007.80; komkommers A 60—67; komkommers B 50—53; komkommers C 3542; komkommer;; krom 53—60 per kg; stoofsla 22—36: andijvie 55—64; rabarber 52—75- radijs 21—24; tomaten 2.00—3.00 per kg; prei 3649; spinazie 45—59.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3