Eerste steenlegging voor een kleuterschool in nieuw parochiecentrum Roelofarendsveen De koning wilde kennismaking met twee verraste bakkertjes voortzetten Blijf meester Raadslid Slootjes sloeg de plank zeer ver mis Weg en brug ter sprake Dulles bereid met Peking te praten over Formosa Zelfs zonder Tsjang Kai Sjek K.V.P. in Roelofarendsveen boekte winst van rond 75 pet. WOENSDAG 27 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Huldeblijk bakkerscomité Aardig voorval in het koninklijk paleis Alsof het hun dagelijks werk was geschenken aan vorstelijke personen aan te bieden, zo rustig stonden van ochtend omstreeks kwart over negen de twee 14-jarige bakkersleerlingen Jan Raadskelders en Pietje Meylink vooraan in de troonzaal van het ko ninklijk paleis, die verder gevuld was met leden van het nationaal bakkerscomité, een groot aantal Ne derlandse en buitenlandse journalis ten en persfotografen. Voor de jongens, die in bakkers tenue gestoken waren compleet met witte muts, stond op een hoog rond tafeltje, bedekt door een wit-rood geruite theedoek het aan te bieden kunstvoorwerp. Toen kwam het moment dat de vorstelijke personen werden aange kondigd en daar traden binnen ko- ixingin Louise van Zweden, gekleed in een parelgrijs zijden japon, een zilvervos om haar schouders, zwarte handschoenen, zwarte schoenen, en een zwart met bloemen getooid hoedje op het hoofd, koningin Juli ana in een petrolkleurige zijden ja- Dreigende spoorwegstaking in £ngeland De kans, dat Zondag te midder nacht ongeveer tachtig procent van de machinisten en stokers van de Britse genationaliseerde spoorwegen naar aanleiding van een loongeschil het werk zal neerleggen, is Dinsdag vergroot, doordat het overleg tussen de leiders van de betrokken 70.000 machinisten en stokers en vakvereni gingsleiders op niets is uitgelopen. Volgens een woordvoerder van do pon, bruine bontstola en lichtblauw hoedje. Koning Gustaaf en Prins Bernhard droegen generaalsunifor men. De heer C. J. Ulrich, voorzitter van het nationaal bakkerscomité, werd aan de beide vorstenparen voorge steld, waarna hij een adres in het Engels tot de koning van Zweden richtte. Hierna was het moment gekomen dat de twee bakkersleerlingen de theedoek van het geschenk mochten afnemen, hetgeen ze met zwier de den en met veel interesse bekeken de koning en koningin van Zweden het uit helder kristal vervaardigde kunstvoorwerp, waarvoor zij de schenker hartelijk dankten. Hulp van Zweden De Koning en Koningin, die zich zeer belangstellend in het geschenk toonden onderhielden zich nog enige tijd met de heer Ulrich, waarna het tijd werd voor het volgend punt van het programma: een grote bloemen mand werd de zaal binnengedragen, gevolgd door drie dames, allen ver tegenwoordigsters van de Neder landse Vereniging van Ex-politieke gevangenen, die in het concentratie kamp Ravensbruck gevangenen van over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten ^'■75a,iii|rcft|'rcD.fy|.TTTSF (Advertentie» de Duitsers zijn geweest. Zij kwamen een huldeblijk aanbieden als dank voor de hulp van Zweden. De colon ne Bernadotte heeft destijds de vrou wen van Ravensbruck afgevoerd en een aantal zieken onder haar zijn in Zweden verpleegd. Niet zenuwachtig Ook met haar onderhield 't Zweed se koningspaar zich enige tijd op har telijke wijze. Dan zag men de lange Zweedse monarch zoekend rondkij ken en, hetgeen hij zocht kennelijk gevonden hebbend, resoluut op zijn doel afstappen. „Ik wil de twee jongens nog even zien", zei hij, zich een weg door de aanwezigen banend en hij gaf de twee verraste bakkertjes, die zich reeds bescheiden in een hoekje van de zaal hadden teruggetrokken, ieder een hand. Nee, ze waren helemaal niet ze nuwachtig geweest, vertelden zij achteraf. Koningin Juliana had hen gevraagd of ze het leuk vonden dat ze mochten meekomen. Nou, en of, ze waren zo maar uitgekozen, niet omdat ze op een of andere manier boven de andere jongens uitblon ken. Dit bijzondere onderdeel van het programma behoorde hiermede tot het verleden. Gemeenteraad Alphen aan den Rijn Zou het tiental agendapunten van allemaal zaken van weinig gewicht hebben doen vermoeden, dat de ge meenteraadsvergadering in vlot tem- fedeTatlê^van Bri^e"industriëlen'zou Slootjes voor de verrassing zorgde. Dit lid was niet voldaan over de ant woorden, welke hem schriftelijk door B. en W. werden gegeven op zijn vragen betreffende de slakken gang, waarmede de verbetering van raad deelde mee, dat per spoor 3.5 de Rijksstraatweg Lelden—Alphen millioen ton kolen per week wordt I wordt uitgevoerd, voor wat betreft vervoerd. Men zou noodmaatregelen het gedeelte vanaf de grens van Ha- j zerswoude tot aan het vogelpark „Avifauna" en het langzame tempo, waarmede naar zijn mening Provin ciale Waterstaat de bouw van de nieuwe Alphense brug uitvoert. Zijn onvoldaanheid was zo ernstig ge meend, dat hij tenslotte deze gang van zaken aan het college van B. en W. verweet en hierdoor niet alleen een spoorwegstaking „absoluut ramp zalig" zijn. Na ongeveer twee weken kan een staking leiden tot een vrij wel algehele stilstand van de in dustrie. Een woordvoerder van de kolen- treffen om de kolenvoorziening op peil te houden. De toestand te Klaksvik De vredesondehandelingen tussen de regering van de Faroer en verte- genwoordigers van de strijdlustigea'e' loco-burgemeester, J- v!d. Berg, bewoners van Klaksvik, die verhol- maar 00k de wethouders C. M. Dee- gen zijn over het ontslag van hun renberg en A. J. Dekker in het har- dorpsarts, zijn Dinsdagavond mis iukt. De regering stelde de dorpelin- nas heeft gejaagd. De heren hebben elkaar het hunne ervan gezegd maar gen daarop het ultimatum zich tegende heer Slootjes bleef bij zijn stand- acht uur Dinsdagavond neergelegd j punt, al was dit dan ook alles wat te hebben bij het ontslag van de dok- hij, althans uiterlijk, heeft kunnen be ter. Als zij dit niet zouden doen, zou reiken. onmiddellijk volgen. een politionele actie De heer Slootjes begon met te con- (De Deense regering is evenwel la-1 stateren, dat Prov. Waterstaat tekort ter tussenbeide gekomen en heeftjs geschoten in de plicht ten opzich- Dinsdagavond nieuwe besprekingen te van de bouw van de nieuwe brug tussen het bestuur van de Faroer en J in de Pieter Doelmanstraat, een werk de inwoners van Klaksvik gelast. jdat naar de mening van spreker van den beginne af onnodig heeft ge stagneerd, zeer ten ongerieve van de bevolking en ten nadele van de mid denstand. Hij drong met verhef fing van stem met klem er bij het college op aan, dat het contact op neemt met het Provinciaal bestuur ter bespoediging van de uitvoering. Spreker verweet het college, dat het geen open oog heeft voor de belan gen van de gemeente, inzonderheid voor wat de wegenkwestie betreft. Het speet hem, dat B. en W. zich niet bewust zijn, dat goede wegen wel vaart brengen. De weg boven na der aangeduid bevindt zich al vele jaren in een chaotische toestand en eist een overmatige oplettendheid van de weggebruikers, maar evenzeer van de omwonenden, die elk moment van de dag aan gevaren bloot staan. Hij acht het tot de taak van het ge meentebestuur daaraan met spoed een einde te maken. Hij informeerde nog wie de mislei dende inlichtingen hieromtrent had verstrekt. Het is nu de tijd gekomen dat het college zich rechtstreeks in verbinding stelt met het Ministerie van Waterstaat en dat de pers wordt ingeschakeld om een spoedig einde te krijgen van ons isolement. Weerlegd Voordat de voorzitter gelegenheid kreeg de heer Slootjes van antwoord te dienen, hetgeen de locoburgemees ter op zeer rustige en overtuigende toon deed, bracht 't lid Verduin zijn mening naar voren dat aan bedoelde weg wel wordt gewerkt. Hij had zelfs de indruk, dat er spoed wordt be tracht, want men werkt zelfs in de nacht met kunstlicht aan deze weg. Was de heer Verduin voorzichtig in zijn bewering, wethouder Deerenberg liet er zeer positief en beslist op vol gen, dat er wèl degelijk wordt ge werkt aan de verbetering van bedoel de rijksstraatweg. Hierna bevestigde de voorzitter nogmaals dat het college wel dege lijk contact heeft opgenomen met Provinciale Waterstaat, voor wat de brugbouw betreft. Provinciale Wa terstaat heeft de indruk gevestigd ("Een volk dat leeft, werkt aan zijn toekomst^) De parochie „Maria Presentatie' nog steeds een groeiende parochie met grootse plannen voor de toe komst. Een belangrijk onderdeel hier van is de stichting van een Vereni gingsgebouw, waarin men tevens het kleuteronderwijs hoopt onder te bren gen. Dank zij de voortvarendheid van het parochieel Armbestuur is men met de verwezenlijking van dit laat ste plan al aardig op weg. Dit was vooral gistermorgen wel merkbaar, toen wij het parochieel centrum be traden, waar een rijke vlaggetooi aan kondigde, dat er deze morgen iets bij zonders stond te gebeuren. Rondom het in aanbouw zijnde Ver enigingsgebouw, waarvan wel het belangrijkste is dat hierin tevens het kleuteronderwijs ondergebracht zal worden, ontwaarden wij pastoor S. Ligthart en kapelaan C. Cornelis, alsmede burgemeester E. J. M. Kolf schoten en echtgenote, wethouder C. v. d. Meer, gemeente-secretaris W. A. van Harteveld, gemeente-architect Th. Deen en echtgenote, Kerk- en Armbestuur, het bestuur der kleuter school te Oude Wetering, aannemer J L. Zoet en diens technische staf uit Oude Wetering, welke het werk in uitvoer hebben en voorts nog enkele genodigden. Eerste steenlegging. Allen waren hier getuige van het ceremonieel der eerste steenlegging van het reeds eerder genoemde ge bouw. Het hiervoor opgestelde po dium werd het eerst betreden door de voorz. van het Armbestuur, de heer C. de Jong, welke het een genoegen achtte een welkom te mogen kunnen toeroepen voor de plechtigheid van de eerste steenlegging. Vervolgens zeide pastoor S. Ligthart gaarne ge volg te willen geven aan het verzoek om tot inzegening van de eerste steen over te gaan. Pastoor gaf hier bij een korte toelichting en verricht te hierna de hiervoor gestelde gebe den, alsmede de zegening zelve. Ver volgens besteeg burgemeester E. J. M. Kolfschoten het podium en na per soonlijk de metselspecie te hebben aangebracht, plaatste hij de grote steen op de hiervoor bestemde plaats Op de steen zelve stond de volgende tekst gebeiteld: „De eerste steen voor dit kleutergebouw is gelegd door E. J. M. Kolfschoten, Burgemeester van Alkemade op 26 April 1955". Toespraak burgemeester. Nadat onder spontaan applaus de ze plechtigheid was uitgevoerd, nam burgemeester Kolfschoten het woord. Allereerst bracht hij dank voor de eervolle uitnodiging deze symbili- sche plechtigheid voor het vereni gingsgebouw annex kleuterschool te hebben mogen verrichten. Het is mij tevens een grote voldoening te mogen constateren, dat dit Armbe stuur alsmede Uw pastoor met voort varendheid hun beste krachtqn_ heb ben ingezet om het plan voor dit ge- De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken John Foster Dulles heeft Dinsdag op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard, dat de V.S. het aanbod van communistisch China om onderhandelingen over de kwestie- Formosa te houden, grondig zullen onderzoeken en dat wellicht uitein delijk dit overleg zonder deelneming van de Chinese nationalisten zal wor den gehouden. De aanwezigheid van vertegen woordigers van de Chinese nationalis ten achtte Dulles niet bepaald nood zakelijk. By besprekingen over „grotere belangen" in het Verre Oosten dien den de nationalisten wel aanwezig te zijn, doch bij een wapenstilstand wa ren de positie en de belangen van de V.S. betrokken, die de bescherming van Formosa op zich hadden geno men. Indien er verzekeringen zouden worden gegeven, dat er geen aanval op dit nationalistische bolwerk zou worden gedaan, zouden de V.S. deze verzekeringen onder elke voorwaar de aanvaarden. Pogingen om tot een bestand te komen konden, volgens Dulles, ge daan worden samen met communis tisch China, via de Verenigde Naties of mogelijk langs andere wegen, doch in elk geval was een bestand een on misbare vereiste voor verdere stap pen. „De conferentie van Bandoeng schijnt, zoals wij gehoopt hadden, een remmende invloed op de Chinese communisten te hebben gehad. Er schijnt thans een kans te zijn, dat de Chinese communisten kunnen worden afgehouden van het geweld, dat kenmerkend was voor hun optre den met betrekking tot Korea, Tibet, Indo-China en, meer recent, het ge bied van Formosa", aldus de Ameri kaanse minister. „De Chinese communisten hebben geen steun gevonden voor hun aan gekondigd program om Formosa met geweld te veroveren. Zij achtten het integendeel nuttig om in laatste uren van de conferentie van Ban doeng onderhandelingen over een vreedzame regeling voor te stellen. Of dit al dan niet een oprecht voorstel was, moet nog worden afgewacht". Dulles voegde hieraan toe, dat on derhandelingen met Peking geen er kenning van communistisch China in houden. Voorts verklaarde de Amerikaan se minister, dat ue meest opvallende ontwikkeling van de laatste tien da gen in Europa was de „klaarblijke lijke bereidheid van de Sowjet-Unie om Oostenrijk te bevrijden en haar bezettingstroepen terug te trekken". Grote politieke wijsheid. De verklaring van Dulles over de kwestie-Formosa wordt te Parijs be schouwd als een daad van grote poli tieke wijsheid. Het voorstel van Tsjoe En Lai, waarmee de deur voor over leg tussen de V.S. en communistisch China werd geopend, had reeds een zekere verbazing gewekt. Men had het te Parijs betreurd, dat de eerste Amerikaanse reacties negatief wa ren, doch nu Dulles als officiële woordvoerder het Amerikaanse standpunt heeft uiteengezet, is men weer hoopvoller gestemd, ook al ver heelt men zich niet, dat er nog vele moeilijkheden moeten worden over wonnen voordat een accoord betref fende Formosa kan worden bereikt. dat de beste stuurlui altijd aan de wal staan en hij wilde dit gezegde verlengen met de toevoeging: ook in de raad. De brug over de Rijn aan Gouwsluis, welke volgens de heer Slootjes veel sneller was afgebouwd, is niet te vergelijken met de brug in de P.D.-straat. De heer Jesman onderstreepte de verklaring van wethouder Deeren- dat men zich bewust is, dat met deze berg voor wat zijn opmerking be bouw spoed moet worden betracht, j treft inzake de vergelijking van twee Dit is nogmaals toegezegd. Overigens totaal verschillende bouwobjecten. bevindt zich dit werk nog niet ach- De heer Siootjes wilde niet twij- ter bij het werkschema. Integendeel! 'felen aan de bouwdeskundigheid van Behalve dan het bekende vorstver-wethouder Deerenberg. let. De voorzitter sprak de beschul- Wethouder Dekker trachtte de diging tegen, dat de hogere instan-1 heer Slootjes met een zacht lijntje ties geen begrip zouden hebben voor te bewegen, dat hij zijn beschuldi- de plaatselijke moeilijkheden i.v.m. ging aan het adres van het college de brugbouw. Men heeft toch ook een (geen open oog hebben voor de we- pont ingelegd en een noodbrug in gen-belangen) geuit zou terugnemen, gebruik gesteld, herinnerde spreker tj wordt er toch niet minder om", de heer Slootjes. )zei spreker op een zeer minnelijke r_0„ waanIf (toon. Maar de heer Slootjes bleef „Geen woord. hardnekkig en antwoordde kort en De heer Rogaar voelde er ook niets 'bondig: „Geen woord!" voor het standpunt van de heer Slootjes om een deskundig bureau in te schakelen ter beoordeling of het werk in versnald tempo kan worden uitgevoerd, maar spreker vroeg of de dienst van gemeente werken niet competent zou zijn een desbetreffend oordeel te vellen. Dit sprak de voorzitter niet tegen, maar de methode is ongebruikelijk. Bovendien hebben de desbetreffen de hoofdopzichters vex'klaard, dat de brug eerder zal zijn afgebouwd, dan men verwacht. Wethouder Dekker had zich gesto ten aan de bewering van de heer Slootjes dat het college geen open oog zou hebben voor het belang van goede wegen in de gemeente. Dit kunt U toch niet handhaven, zei de heer Dekker, die op tal van wegen aanleg en verbeteringen wees. De heer' Gesman bracht ter tafel, dat op deze wijze de zaken alleen maar slechter worden gemaakt. De heer v.d. Lee trachtte een ein de te maken aan de steeds feller wor dende discussie door er op te wijzen, dat als Provinciale Waterstaat niet achter is op het werkschema voor de bouw van de brug, er toch niets valt de discussiëren. De heer Slootjes betwijfelde of dit wel juist is. Wethouder Deerenberg merkte op, Rest agenda Hierna verleende de raad eervol entslag aan de heer J. C. Choufour en benoemde de heer H. Vis tot plaats vervangend ambtenaar voor de her keuring by de vleeskeuringsdienst; verkocht bouwgrond aan de heer W. Brouwer, aan de Van Lennepstraat; droeg onderhands o,p de bouw van zes woningen aan de Jacob van Dam straat te Aarl ander veen aan de heer J. van Vliet aldaar zeer tot vreug de van het raadslid Verdonk, die nu weer enkele mensen meer in zijn ge- meentedeel kan herbergen; verleende een éénmalige subsidie ad 5750. 0.25 per inwoner, gesteld óp 23.000) aan de Stichting 1940'45 en besloot tot het aangaan van een geldlening groot 1 millioen gulden. Tot slot besprak de raad een be grotingswijziging waaromtrent de pers geen stukken heeft ontvangen, maar welke wijziging, blijkens de be sprekingen verband houdt met de aanleg en inrichting van een speel weide te Aarlanderveen, waarmede 3.500gemoeid zal zijn. Hierna werd de openbare zitting welke niet werd bijgewoond door het lid W. S. v.d. Meent gesloten en ging de raad voor lange tijd in ge heime vergadering over. bouw te verwezenlijken. Bij de dyna-> mische ontwikkeling van mijn ge meente in deze jaren, en vooral ook in de nog komende jaren, moet ik altijd denken aan de spreuk op het monument aan de Afsluitdijk; „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst". Wel vragen wij ons hier af, hoe dit alles op zijn pootjes moet te recht komen. Maar als men verzekerd is van een dergelijke toewijding en medewerking als hier het geval is, en men neemt daarbij het medeleven en het volledig begrip der ingezetenen, dan behoeft men waarlijk niets te vrezen. Wy zijn derhalve blij mensen rondom ons te hebben welke begrip hebben voor de ontwikkeling van de ze plaats. Deze morgen betekent het voorjaar d.i. het begin van de zorg voor de jeugd. Ongetwijfeld gaan er in Uw bestuur bij deze symbolische plechtigheid vele gedachten om. Met veel durf hebt gij dit plan uitgewerkt en het gemeentebestuur prijst zich ge lukkig U hierbij behulpzaam te mo gen zijn geweest. Uw bestuur heeft reeds veel activiteit betoont om voor al ook wat de aanschaf van meubi lair betreft de zorgen voor de kas te doen verlichten. Het is mij derhalve een genoegen U mede namens mijn echtgenote privé een bijdrage te mo gen aanbieden voor de aankoop van een tafel en stoeltje, als onderdeel van dit meubelair. Burgemeester be sloot met de wens dat Gods zegen zal mogen rusten op dit werk in al zijn facetten, en sprak de wens uit dat een gelijke bouw in de toekomst door nog enkele andere plaatsen binnen zijn gemeente ten uitvoer gebracht zal mogen worden. De ondergrond. Pastoor Lighthart zeide vervolgens, dat deze morgen een blijde dag bete kent voor zijn parochie. In een nieu we parochie is steeds veel te doen. Het initiatief tot deze bouw is in feite door de parochianen zelf gestimu leerd. Het Armbestuur heeft zich zon der aarzeling voor dit grote werk in gespannen. Voor beide parochies zal dit werk in de toekomst derhalve een grote zegen blijken te zijn. Thans kunnen wij de ondergrond gaan leg gen voor het lager onderwijs. Dit al les is nodig om vanaf het begin in het kleuter-onderwijs via het lager- onderwijs en middels de vorming van de schoolvrije jeugd via de jeugdver enigingen te komen tot een goede vor ming, opdat wij dan mede kunnen helpen allen te brengen tot de eeuwi ge gelukzaligheid. Namens het Armbestuur sprak haar voorz. C. de Jong een kort dank woord, inzonder t »t burgemeester Kolfschoten en pastoor Ligthart, als ook tot de aannemer J. L. Zoet uit Oude Wetering. Na deze plechtigheid verzamelden de genodigden zich in de pastorie, waar enkele verversingen werden aangeboden. Hier sprak ka pelaan Sikkink namens pastoor Schoenmaker der parochie St. Petrus Banden, een gelukwens en kwamen enkele kleuters op zang en rijm ge lukwensen aanbieden. Voorts was nog een felicitatie binnengekomen van em, pastoor J. G. Onel, alsmede van notaris A. H. J. Lohmin. Tot slot werd ook nog een woord van geluk wens gesproken door de Commandant der Rijkspolitie, de heer P. de Bil. Het bestuur van de plaatselijke af deling der KVP in Roelofarendsveen heeft de laatste weken bergen werk moeten verzetten, om tot een gron dige voorbereiding der ledenwerf actie te komen. Wij zullen hier thans niet verder op ingaan, maar ons be palen tot de bliksemactie zelve, zo als deze te Roelofarendsveen en Nieuwe Wetering gisteravond is ge voerd. Te half 'zéven leidde een geluids wagen het werk in. Hieruit klonk de stem van de penningmeester, de heer L. J. Bontje, om de ingezetenen een laatste injectie te geven voor de be slissing om als lid tot de KVP toe te treden. Via Westeinde, Spoorstraat, Narcisstraat, Oostenrijkse woningen, Noord- en Zuideinde bereikte deze oproep tot tweemaal toe alle inwo ners. Te kwart voor 8 gingen in to taal 48 dames en heren propagandis ten op stap om de oogst binnen te halen. En dat de nieuwe leden zich ook hier op spontane wijze aanmeld den, bleek wel uit het feit dat reeds binnen het uur de eerste propagan disten binnen kwamen om aan het bestuur de resultaten, welke behaald waren, mede te delen. Tegen 10 urn- waren de laatste propagandisten bin nen en kon een begin gemaakt wor den met het vaststellen van de be haalde resultaten. Op het centrale punt, café Ludlage, heerste een opge wekte en gezellige sfeer, temeer toen kwam vast te staan, dat deze blik- sem-actie ooj: te Roelofarendsveen Nieuwe Wetering volledig geslaagd was. Toen het eindresultaat bekend was, verzocht voorzitter L. J Poel een ogenblik stilte. Allereerst bracht deze dank aan de secretaris, de heer J. Verdel, en zijn staf van propagandisten. Uw gezamenlijk werk aldus voorzitter v.d. Poel, heeft tot resultaat gehad dat 590 nieuwe leden konden worden ingeschreven. Aan gezien de afdeling reeds 800 leden telde, is er thans een aantal van 1390 leden bereikt een vermeerdering dus van bijna 75%. Veender- en Lijkerpolder b.b. In café „De Vier Heemskinderen" kwa men Maandagavond Bestuur en Inge- landen bijeen van de Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking, voor het houden van de vergadering stemgerechtigde Ingelanden. Nadat voorzitter Elstgeest met een woord van welkom de vergadering had ge« opend, en de notulen der vorige ver gadering waren gelezen, bracht de secr.-penningmeester verslag uit van de financiën. De rekening over het dienstjaar 1954 vertoonde dit jaar een gunstig beeld; de inkomsten bedroe gen n.I. 19.419.37 en de uitgaven 11.722.37, alzo een batig saldo van 7.697.De begroting over het dienstjaar 1955 sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 38.258.77. Deze hoge begrotingssom houdt verband met het feit, dat in deze begroting is opgenomen een be drag van 18.900.voor restauratie kosten van de Mopmolen, waar tegen over een aanzienlijke post is ge raamd aan subsidiën in de ontvang sten. Gezien het grote saldocijfer, werden de polderlasten dit jaar be paald op ƒ30.per ha., alzo 7. lager dan vorige jaren. Het bestuur verkreeg wederom de machtiging van de vergadering tot af- en overschrij ving onvoorziene uitgaven, en tot uit voering in eigen beheer of bij on- dex-handse aanbesteding van werken léverantiën. Tot leden van de Commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar af te leggen reke ning werden benoemd de heren G. Rietbroek, P. Loos en W. v. d. Meer Jz. en tot plaatsvervangende leden, de heren N. Bakker, A. H. Verdel en G. Koek Pz. Door de voorzitter werd nog mede- Langeraar. gedeeld dat het bestuur een perceel tje grond kon verkopen voor bouw grond, van het perceel gelegen ten noorden van het machinegemaal. Dit kon echter bij de ingelanden geen in gang vinden, zodat unaniem hierop afwijzend werd beschikt. Ten slotte werden- nog enkele vragen door de voorzitter tot aller bevrediging be antwoord. AARLANDERVEEN E.H.B.O. In de op Zaterdag ge houden E.H.B.O.-wedstrijd om het .kampioenschap van Zuid-Holland, gehoudert in de Irene-kapel Rotter dam-Zuid, is de pl. afdeling uitgeko men in de box 2 derde plaats. De ploeg, welke aan deze wedstrijd deel nam bestond uit mej. C. Honout (leidster) en mej. Gr. v. Egmond en T van Vliet, helpsters. KOUDEKERK Ondertrouwd: A. den Hollander 25 jr te Leiderdorp en A. Vergunst 25 jr. NIEUWKOOP KANTOORHOUDER PTT Tot opvolger als kantoox-houder van de PTT van de heer C. J. Hilhorst, die sinds 1 Maart in gelijke functie werd verplaatst naar Made (N.B.), is benoemd zijn broer, de heer G. E. Hilhorst. Deze is nu de derde kan toorhouder uit dezelfde familie. Voorheen was dit hun vader, de heer R. J. Hilhorst, die hier in 1928 als zodanig kwam. De belangen van de PTT zijn bij de familie Hilhorst in goede handen. Postdienst op 30 April en 5 Mei. Op Koninginnedag is het postkan toor alleen voor spoedgevallen ge opend van 8 tot 9 uur; op de bevrij dingsdag de gehele dag gesloten. Beide dagen vindt geen bestelling plaats. Sluiswachter. Met ingang van 1 Mei is door Dijkgraaf en Heemra den van de polder Nieuwkoop Noorden benoemd tot sluiswaenter aan de sluis te Slikkendam de heer A. Vianen, zulks in de plaats van zijn schoonzuster, mej. M. J. Rietveld, die om gezondheidsredenen eervol ontslag vroeg en verkreeg. Zij volgde haar broer op die op 17 Januai-i 1934 overleed. De familie Rietveld bedient reeds gedurende een halve eeuw deze sluis. Overl.: A. Spekman, 75 jaax\ man van C. Woudenberg; H. v. Mid- dendox-p, 36 jaar, ongehuwd. TER AAR Uitvoering voor Stichting 194 J -'43. Nu de Stichting 1940 -'45 in dit tiende jaar na de bevrijding hoopt zover te komen dat de jaarlijkse in zamelingsactie in het vervolg kan worden gemist, rekent zij dat dit laatste jaar zoveel geld zal worden bijeengebracht, dat haar zegenrijk werk toch onverminde'-d kan worden voortgezet. Daaro^ worden er ju^si in dit herdenkingsjaar exrra opbreng sten verwacht. Om de cc verwachting tot werkelijkheid te milcen wil de R.K. Toneelvei^niging e-ui bijdrage leveren door ten bate der Stichting twee uitvoeringen te geven. Gespeeld zal worden „de Chinese Sluier", een spel in drie bedrijven, door J. Ubink. Een spel, dat herin nert aan de. bezettingstijd en vocral de stemming uit die t'jd. De avonden zullen worden afge wisseld door zang van e*>n jongens koortje, onder leiding van de heer J. Zwirs. De uitvoeringen worden gege ven op Zaterdag 30 April in café Centrum (v. Acker) te Aardam en Zondag 1 Mei in het Parochiehuis te

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2