DUINSTREEK Rijnstreek Afdeling Warmond van K.V.P. streeft naar de 700 leden ZATERDAG 23 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 KATWIJK K.V.P. BLIKSEMACTIE. De bliksemactie zal binnen enke le dagen ook in Katwijk een aan vang nemen. Het voorbereidend werk door het bestuu? nadert zijn voltooiing. Doch voor een bliksem actie is medewerking nodig. Er zal dan ook een beroep gedaan worden op vele besturen, welke zijn aange sloten bij Katholiek Katwijk, voor een daadwerkelijke steun, welke dringend nodig is voor het welslagen van deze actie. Als inzet zal er a.s. Dinsdagavond te acht uur in het Pa rochiehuis een bijeenkomst zijn, waar velen verwacht worden, die hun medewerking willen verlenen. 'Hier zullen in een uur tijds de in structies gegeven worden voor de grote actie-avond, welke op Vrijdag 29 April zal losbarsten. Het bestuur vertrouwt op een grote medewer king voor deze zo belangrijke zaak. Voor allen in Katwijk is het alle hens aan dek. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst voor zover het betreft de patiënten van de dokters Visser, Slagmolen, Lodder, Cleve- ringa en Hagen wordt waargenomen door L. Borhlegh, Voorstraat 85. LEIDSCHENDAM Opening PTT-laboratorium door minister Algera Het Centraal Laboratorium van de P.T.T. dat reeds gedeeltelijk in ge bruik is genomen zal op Dinsdag 17 Mei a.s. officieel geopend worden door de minister van Verkeer en Wa terstaat mr. Algera. Het gebouwencomplex is een ont werp van architect ir. van Embden te Delft en bestaat uit een hoofdgebouw met 4 verdiepingen en twee zijvleu gels met 2 verdiepingen. Uit het hoofdgebouw is een 50 meter hoge toren opgetrokken waaromheen een bordes, dat bestemd is voor het ne men van radio-proeven. Deze toren bestaat dan uit 2 delen. In een daar van bevindt zich een lift voor het op brengen van de radio-benodigdheden. Het andere deel van de toren is be stemd voor de centrale verwarmings afleverde, heeft voorts de plannen ge reed voor de bouw van een treiler van 50.45 meter lengte, die uitgerust zal worden met een 940 pk. motor en een snelheid kan bereiken van 12 V£ mijl. Het schip is bestemd voor een rederij op New Foundland waarvan het hoofdkantoor gevestigd is in Fe camp aan de Franse kust. Vergadering gemeenteraad. De agenda voor de op a.s. Woensdag te houden gemeenteraadsvergadering vermeldt o.a. verkoop van woningen aan de Damhouderstraat, grondruil gemeentelijke kwekerij aan de Veur- sestraatweg met grond van de heer J. A. Meeuwisse, loonbepaling parti culier bedrijf, benoeming commissie van onderzoek gemeente, en bedrijfs- rekeningen over 1954, voorstel van B. en W. om 5000.te voteren voor de inrichting van een klaslokaal van de openbare school, voorstel tot mede werking tot stichting van een nieuwe school met de bijbel, verhoging van tarieven voor de vleeskeuringsdienst, voorstel tot verlening van voorschot ten op de exploitatierekeningen van de bijzondere scholen en voor het vakonderwijs op die scholen. NOORDWIJKERHOUT UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S. Vrydagamiddag werden in de to neelzaal van de St. Bavo Stichting de ver k eers diplom a's uitgereikt aan de leerlingen van de scholen, die op 8 Maart en 5 April respectievelijk voor hun schriftelijk- en practisch verkeersexamen geslaagd waren. Be halve burgemeester en wethouders waren hierbij o.m. tegenwoordig de inspecteur van het lager onderwijs en het onderwijzend personeel. Wachtmeester Zonderop, die de kin deren heeft opgeleid, heette alle aan. wezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat 136 van de 141 scholieren voor het examen waren geslaagd, waarvan 19 met lof. Noordwijkerhout heeft de primeur van de bollenstreek door het inschakelen van de jeugdbri- gadiertjes, die a.s. Maandag in functie treden. Hij hoopte, dat het experi ment zou slagen en dat alles bijdra gen zou om verkeersongelukken in Noordwijkerhout tot een minimum te beperken. Burgemeester Van der Weyden ver- installaties- Boven'opd= wX des nachts verlicht is ten behoeve van de vliegtuigen, is een radio-zendin- stallatie aangebracht om onderzoe kingen te doen en de stand der tech niek bij te houden. In het laboratorium, waaromheen momenteel een diepe gracht gegraven wordt, zijn afdelingen aangebracht voor natuurkunde en scheikunde. Verder nog een mathematische afde ling, een montage-werkplaats, een af. deling voor hoog vacuum voor het slij pen van kwartskristallen. Ter gelegenheid van de opening van het laboratorium zal o.a. een de monstratie gegeven worden met straalzenders. DE BLIKSEM-ACTIE VAN DE K.V.P. Ter ondersteuning van de actie voor de werving van leden voor de K.V.P. werd gisteravond in de grote toneelzaal van het verenigingsgebouw een propaganda-vergadering gehou den, waarin bij de aanvang de voor zitter van de plaatselijke afdeling, de heer Van Delft een uiteenzetting gaf van de motieven van de bliksemactie. In vergelijking van de doorgaans op de katholieke verkiezingslijsten uitge brachte stemmen kan het ledental van de K.V.P. nog belangrijk opge voerd worden. Spr. toonde aan, dat iedere kaholiek de morele plicht heeft zich als lid bij de eigen partij aan te sluiten. Het grote propaganda-woord werd gesproken door de heer W. Hoonhout uit Gouda, lid van de partijraad en leider van de propagandadienst in de Kieskring Leiden. Als onderwerp had de heer Hoonhout gekozen „De Staat kundige eenheid dèr katholieken", waarbij hij met verwijzing van de wensen en uitspraken van het epis copaat op scherpe wijze de houding hekelde van de heer J. Willems, die als leider van de R.K. Werkgemeen schap in de P.v.d.A. op het socialis tisch congres te Leiden verklaarde, dat de motieven van de bisschoppen 'voor de eenheid van de katholieken niet in het belang zijn van de Katho lieke Kerk. Vooral het slot van de rede van de heer Hoonhout sneed propagandis tisch hout met gevolg, dat de in de met 50 jaar geleden en wees er op, dat door het toenemende autoverkeer de verkeersongelukken in ernstige mate zijn toegenomen. In Noordwij kerhout bedroeg in 1953 het aantal ongelukken 62, waarvan er 52 op re kening van het verkeer kan worden geschoven. Het is een feit, aldus de burgemeester, dat men niet voldoen de op de hoogte is van de verkeers regels. Hij vond het een nuttige in stelling, dat op school het verkeers- onderwijs werd gegeven, juist omdat in Noordwijkerhout dagelijks 2600 leerlingen op straat met het verkeer worden geconfronteerd. Hij dankte wachtmeester Zonderop en het onder wijzend personeel voor de moeite die zij zich getroost hebben. Vervolgens reikte de burgemeester de kinderen, die met lof waren ge slaagd het eerst hun diploma en speldje uit. Deze kinderen liegen te vens nog een balpoint en nog een fietsbel of fietspomp die door V.V.V. en de Middenstand ter beschikking waren gesteld. Ook de andere geslaag. den kregen diploma's. Hierna werden tw6e films gedraald, waarna de 40 verkeersbrigadiertjes, allen gewapend met hun attributen, op het podium aan de aanwezigen werden voorgesteld. Nadat de heer Zonderop de wens had uitgesproken, dat in Noordwijkerhout het instituut van de verkeersbrigadiertjes veel goeds mag uitwerken, richtte de in specteur van het lager onderwijs zich tot de jeugd. Hij wees hen op de groot te van hun taak en vermaande hen voorzichtigte wezen. Hij sprak zijn waardering uit over het werk van de heer Zonderop en het gemeentebe stuur, V.V.V. en de Middenstand voor de gulle wijze waarop alles geor ganiseerd is. Ten slotte kreeg elk kind een flesje limonade en versnaperingen. GELUKKIG GOED AFGELOPEN. Bij de Boekhorst, waar riolërings- werkzaamheden worden uitgevoerd, wilde Vrijdagmiddag pijn. 5 uur de 6-jarige C. J. P. M. v. d. Berg, wo nende Schoolstraat, voor een stil staande vrachtwagen de Herenweg oversteken. Hij werd door een bus van de N.Z.H., die richting Haarlem reed, tegen de weg gesmakt. Dokter Van Praag kon alleen maar een her senschudding constateren en liet de jongen voorlopig naar huis vervoeren. N00RDWIJK De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. Kruyt. De Duinrandapotheek is geopend van 11.30—1 uur en van 4.305.30 u,. Voor spoedgevallen doorlopend. SASSENHEIM Het Bevrijdingsfeest zal op 5 Mei op waardige wijze worden gevierd. 's Morgens 7.55 zullen alle klokken luiden voor de opening van het feest. 8.15 uur. Muzikale rondgang _door Adest Musica en Crescendo. 9 uur Herdenkingsdienst op het terrein voor het Oude Koningshuis met als spr. pastoor Braak en een predikant. 10.15 uur Aubade door de school kinderen voor bet Gemeentehuis, be geleid door de beide muziekcorpsen. Daarna optocht der kinderen door de gemeente, waarna tractatie op de scholen. 11 uur. Kindervoorstelling in het KSA voor de kleuters van de be waarscholen met tractatie. 14 uur Wielerwedstrijd op gewone fietsen voor inwoners over 20 km. in de omgeving van de Zandsloot. 15 uur Wielerwedstrijd op racefiet sen voor nieuwelingen en amateurs over 45 km. 14.30 uur. Grote voetbalwedstrijd op het Gem. sportpark met in de pau ze demonstraties der gymver. Teylin- gen en DOS. 17.30 uur zal H.M. de Koningin een radiorede houden, waar iedereen thuis naar kan luisteren. 20.uur. Populaire muziek door de beide muziekver. op het terrein Gou verneurlaanAnthoniuslaan, waarna er een fakkeloptocht wordt gehouden. 22.30 uur. Groot vreugdevuur op hetzelfde terrein. EERSTE LICHTVOETBAL- WEDSTRIJD. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de voetbalver. Ter Leede zal er Woensdagavond om 8 uur op het Gemeentelijk sportpark een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen HBS (2e klasse KNVB) Den Haag en HFC (2e klasse KNVB) uit Haarlem. Op deze avond zal de burgemeester de nieuwe terreinverlichting, welke aan Ter Leede zal worden aangebo den, inschakelen. Hierna zal ook de aftrap door de burgemeester worden verricht. De wedstrijd zal worden op geluisterd met muziek. Mottigerpolder De ingelanden vergadering (stemgerechtigd) van de Mottigerpolder, gelegen onder de ge meenten Sassenheim en Voorhout werd in hotel „Het Bruine Paard" ge houden. Voorz. de heer Mare. v. d. Vlugt, poldermeester, die fungeerde De afd. Warmond van de KVP hield in de „Burcht" een instructie avond voor de propagandiste, die Dinsdag 26 April a.s. deelnemen aan de „Bliksem-actie". Op deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer A. A. Willemsen, lid van de gemeenteraad en oud-voorzitter van de afd. War mond. Spreker verheugde zich er over, dat ook Warmond niet achter blijft in deze voor de partij zo be langrijke actie. Vlak voor de verkie zingen in 19G6, waarin wellicht de be- 0 langrijkste politieke beslissingen se- zaal aanwezige niet-leden van de K. dert de bevrijding zullen vallen, is V.P. zich voor het lidmaatschap aan meldden. De grote slag zal gestreden worden op Vrijdag 29 dezer en de voorzitter deed een beroep op de jongeren om zich voor de ledenwerving met ijver in te zetten. VERRE VISSERIJ. De oud reder-vishandelaar, de heer H. Gomes uit Leidschendam, heeft de firma Kramer en Booy te IJmuiden opdracht gegeven tot de bouw van een treiler van 36 m. lengte. Het schip zal gebouwd worden op de Spaarn- damse werf „Verharen". Hoogstwaar schijnlijk zal de treiler nog voor het einde van dit jaar gereed komen. De heer Gomes deelde mede, dat het nieuwe schip zo mogelijk door een tweede gevolgd zal worden. Deze reder heeft vele jaren de visserij be oefend uit Pernau in Estland en latei- in Finland. Hij zeide vertrouwen te hebben in de uitoefening van verre visserij uit Nederland, waarvoor het nieuwe schip dan ook geschikt is. Voorts deelde hij mede dat de bur gemeester van Leidschendam grote belangstelling voor dit project koes tert, zodat het niet onmogelijk is dat de nieuwe treiler de visserijmerken L.D. op de boeg zal dragen. De firma Kramer en Booy, die in anderhalf jaar" tijd op de werf in Spaarndam tien nieuwe en verbouwde schepen bijeen. het welslagen van deze actie een noodzaak. Hij wekte zijn gehoor op, bij de propaganda allereerst af te rekenen met de idee, als zou onder de katholieke organisaties de politie ke organisatie de minste zijn. Im mers het tegendeel is waar. Voorts deed hij een beroep op de moeders en echtgenoten, eveneens lid te wor den van de party. Haar lidmaatschap is in practisch en organisatorisch op zicht van even grote betekenis als het lid zijn van de mannen. Na nog enige punten van het partij-program ma te hebben toegelicht, besloot spr. met de wens, dat het resultaat van de actie zou zijn, dat het ledental van 400 op 700 gebracht zal worden. De voorzitter, de heer A. van Leeu wen, deelde hierna mede, dat de ac tie a.s. Dinsdag gevoerd zal worden tussen half acht en half tien. Na af loop wordt in hotel „De Stad Rome" de stand opgemaakt en het totaal aantal nieuwe leden bekend gemaakt. Na het verdelen van de wijken, werd de avond besloten met een omge keerd forum: vragen van het bestuur werden op geanimeerde wijze vanuit de vergadering beantwoord. In hotel „De Zon" kwamen de le den van de Bank in jaarvergadering Nadat de voorzitter, de heer J C. v.d. Voet, in zijn openingswoord het overlijden had gememoreerd van de leden L. Manchen, B. M. van Stijn en K. de Vos, werden de notulen en het financieel overzicht door de kas sier, de heer A. P. Versluys, voorge lezen. Bij monde van de heer J. Sikking Hzn., werd namens de controle-com missie verslag uitgebracht Als nieuwe commissie werden be noemd de heren M. F. van Stijn, Jac. Oudshoorn en L. J. v. Noort, terwyl de heren A. J. v.d. Hulst, Joh. Breedijk en R. G. Stijnman als re serveleden-zullen fungeren. Wegens het zich niet meer her kiesbaar stellen als lid van het be stuur door de heer J. C. v.d. Voet, tevens voorzitter, moest een nieuw lid worden gekozen. Bij herstemming kreeg de heer J. Breedijk de vereiste meerderheid van stemmen en deze nam zijn benoeming onder dankzeg ging aan. Als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer C. P. Opster- om. Vervolgens hield de heer A. P. Versluys een causerie over het Waar- borginstituut voor de Landbouw en het Waarborgstellingsfonds. Na deze uiteenzetting nam de heer Th. R. de Vroomen als 2e voorzitter, namens het bestuur. Raad van Toe zicht en de leden, het woord, om de heer J. C. v.J. Voet, die de Bank ge durende 40 jaren in verschillende functies heeft gediend, te danken voor zijn grote liefde voor de Bank, zijn grote accuratesse en zijn werklust. Hij besloot zijn woordje met de wens, dat de heer v.d. Voet nog jaren in gezondheid de groei van de Bank zou mogen meemaken en hij ver zocht de vergadering er mede in te stemmen de scheidende voorzitter tot ere-voorzitter te benoemen. Een hartelijk applaus onderstreepte de gesproken woorden en. het gedane voorstel. als loco-voorz., daar de voorzitter de heer J. C. Verdegaal als zodanig heeft bedankt. De rekening werd vastgesteld aan inkomsten op ƒ2931.76 en aan uitga ven op 2247.13, batig saldo 684.63. De commissie voor het nazien van de rekening over 1953 had, blijkens haar uitgebracht rapport, alle stukken ac- coord bevonden. Tot leden van de commissie voor het controleren van de rekening over 1954 werden be noemd de heren W v. d. Vlugt, E. F. Knoppert en C. W. Prins Gzn, ter wijl tot plaatsvervangende leden wer den aangewezen de heren J. Nijssen, A. Verdegaal en J. A. Verdegaal. De omslag bedroeg over 1954 14.per ha. Grootte van de polder rond 90 ha. De begroting werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 3474.93. De omslag werd weder geraamd op 14.per ha. voor 1955. Na schriftelijke stemming werd tot voorzitter gekozen de heer C. L. M, Prins, die reeds zitting had in het be stuur als poldermeester. Tot poldermeester werd eVeneens met algemene stemmen na een schrif telijke stemming gekozen de heer J. A. VerdegaaL De heer J. C. Verdegaal, die de functie als voorzitter had neergelegd, werd met volle instemming van de vergadering op hartelijke, welge meende wijze dank gebracht voor de vele diep sten gedurende een lange periode aan de polder bewezen. WASSENAAR PROFESSOR MR. R. H. WOLTJER BIJ ONGELUK GEWOND. Het oud-lid van de Eerste Kamer, voorzitter van de onderwijsraad en hoogleraar in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte, aan de vrije uni versiteit van Amsterdam, professor mr. R. H. Woltjer uit 's-Gravenhage, is gistermorgen gewond geraakt bij een ongeluk te Wassenaar. Ter hoog te van het Dierenpark Wassenaar wilde de 76-jarige hoogleraar op een drafje de Rijksstraatweg oversteken, waarbij hij werd gegrepen door een personenauto die juist een voor hem uitrijdende driewielige bestelwagen aan het inhalen was. De bestuurder van de personenauto trachtte door remmen en uithalen naar links een aanrijding te voorkomen, maar deze poging slaagde niet. Professor Wolt jer werd met een breuk in het lin keronderbeen en schaafwonden dooi de Wassenaarse G.G.D. vervoerd naar het ziekenhuis Bronovo in Den Haag. JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. In het wijkgebouw aan de Lange Kerkdam heeft de plaatselijke afde ling van het Wit-Gele Kruis gister avond de jaarvergadering gehou den. Zoals de voorzitter, drs. W. S. Lubsen in zijn inleidend woord al opmerkte, en zoals later ook bleek uit de jaarverslagen, heeft het Was senaarse Wit-Gele Kruis een moei lijk jaar achter de-rug, financieel zowel als in ander opzicht. De be langstelling voor de poliklinieken in het wijkgebouw is aan het afnemen; Verschillende specialisten hebben hun verbintenis met de afdeling op gezegd, omdat er te weinig patiënten komen. Intussen waren er ook hoopvoller gebeurtenissen: er kwam een nieu we subsidieregeling met de gemeen te tot stand, met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953 en dank zij deze regeling zal het Wit-Gele Kruis ongeveer 600,per jaar meer ont- BOSKOP0 Geboren: Johanna Antonia, dr van J C. v. Hoogen en G. C. Verkaik; Eli sabeth Sylvia, dr van B. M. van Tien- hoven en E. Reyngoud. Ondertrouwd: A. N. Snellejnan 26 j en J. W. M. Vlasman 25 j. Getrouwd: P. Blom 29 j. en G. A. van Hevelingen 25 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Visnetten, vaarboom, visbunnetje, sierspeld, muntbiljet, gebreide muts, slobbroek, alpinomuts, bruine doek, armbandje, bindtouw, grijs poesje, zakhorloge, heestertje, jongenspet, damesportemonnaie, herenrijwiel, shawl, cahiers, geblokte sjaal. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De raad komt bijeen Donderdag 28 April 1955 's avonds te 8 uur. De agenda ver meldt o.a.: Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van oprichting van een consultatiebureau voor babies en kleuters. Verhoging van de subsidie ten behoeve vari de voor- en nazorg van krankzinnigen. Verbetering van de electriciteitsvoor- ziening in het Noordeinde. Verlenen van medewerking met betrekking tot ingekomen aanvragen ingevolge arti kel 72 der Lager-onderwijswet 1920 van de besturen der R.K. School en der Chr. Nat. School in verband met de inrichting van de nieuw te bou wen lokalen c.q. nieuwe school. Voor stel tot definitieve vaststelling van regelen, analoog aan het „Herzie-, ningsbesluit 1955", waartoe reeds in de raadsvergadering van 15 Decem ber 1954 in principe werd besloten. Voorstel tot het nemen van een prin cipe-besluit tot wijziging van de va- cantietoeslagregeling voor het ge meen tepersoneel. NIEUWKOOP Vogelbescherming. De Nieuw- koopse Vogelwachters kwamen in dc Prinses Marijkeschool by een om te besluiten, hoe de werkzaamheden tij dens het reeds begonnen broedseizoen het beste kunnen worden verdeeld. Het bleek n.l. dat de heer F. Veld huizen het vorige jaar een belangrijk aandeel in de Vogelwacht heeft ge had. Hij wordt door zyn vertrek naar elders dan ook danig gemist. De Vogelwachters zullen niet bij de pakken naar gaan zitten en alles in het werk stellen, om de op de plas sen broedende vogels te vrijwaren voor vernieling of beroving van hun nesten. De heer J. G. Langendoen, die thans de leiding heeft, was het aan te zien, dat hij tevreden was over de zes nieuwe Vogel wachters die zich op gaven. Het bleek uit de besprekingen, dat het belangrijk was, dat de werk zaamheden in verenigingsverband zouden worden uitgevoerd. De heer J. G. Langendoen werd voorzitter, ter wijl de heren P. H. van Lent en N. Segaar resp. secretaris en penning meester werden. Iedere vogelwach ter heeft een gebied waar hij of zij zoveel mogelijk proberen de vernie ling van vogelnesten tegen te gaan. Iedere vogelwachter heeft de be voegdheid om in tegenwoordigheid van een ander tot proces-verbaal over te gaan. Ook zullen een dezer dagen borden op de plassen worden ge plaatst met het verzoek de broedende vogels niet te storen, terwijl De Ronde van Nederland begonnen De burgemeester van Rotterdam, mr. G. Walsum heeft vanmorgen tij dens een ontvangst op het stadhuis de Ronde van Nederland veel succes gewenst. Hij zeide, er prijs op te stellen, dat de start in Rotterdam 'werd gehouden. Na de ontvangst nam hij een défilé van de reclamekaravaan af, die een half uur voor de renners vertrok. Daarna volgde het. voorstellen van de ploegen. De kopmannen werden aan de burgemeester voorgesteld en ter wijl elke ploeg opreed naar de start lijn, ging de vlag van het betreffende land omhoog en werden de volkslie deren gespeeld. De belangstelling van het publiek was nu aanmerkelijk groter dan gisteren en duizenden mensen stonden achter de hekken, die de weg voor de karavaan vrij maakten. In de deelnemerslijst !s geen wij ziging meer gekomen. Om circa 10.30 uur loste burgemeester Van Walsum voor het stadhuis het startschot en was de ronde van Nederland be gonnen.'* Om iets over twaalven zijn de ren ners van de Ronde van Nederland Den Haag gepasseerd. Adri Voorting, Wagtmans en Donike, die reeds voor Delft waren uitgelopen, hadden een voorsprong van 50 sec. op het lang gerekte peloton. vangen dan tot nu toe het geval was. gemeente huis aan huis een schrijven Mr. F. A. Sandkuyl, die verleden 1 J jaar het secretariaat overnam van de heer Obbens, bracht een jaarver slag uit. Het ledental steeg met en kele tientallen tot 1468. In de wijk verpleging werd weer een grote hoe veelheid werk verzet: 6415 bezoeken werden door de zusters afgelegd. Penningmeester J. W. A. M. Eysenck had een zeer uitvoerig exploitatie- over'zicht opgesteld, waaruit bleek dat het bedrag der inkomsten, groot 28.582.66 door dat der uitgaven met 2.718,46 werd overtroffen. Ook voor 1955 moest weer een exploitatie-te kort worden geraamd en wel van 1045.— 0UDE-WETERING „ST. THF.ODULPHUS" SPEELDE LEVENSRARITEITEN. Was de uitvoering van onze plaat selijke toneelvereniging door omstan digheden wel zeer verlaat, het spel peil bleek niet achteruit te zijn ge gaan. Integendeel, in een vlot tempo werd ten tonele gevoerd de klucht van Joh. Blaaser Sr. en Jr. „Levens- rariteiten". Het „verhaal" komt hier op neer, dat Pumpie, een gewone man uit het volk, die eerst wordt De bestuursverkiezing had tot re- aanëez^eu voor de compagnon, dan sultaat, dat de heren A. J. Noordover ™or !en """ister, daarna voor een en P. J. Vente werden herkozen en i °lauwt)aard, dan weer een oplichter dat in de plaats van mevrouw L. olge/ls v®0^ e®n held, aan het Timmerman-Sistermans, die zich S}^ vro"w 2"ner niet herkiesbaar heeft kunnen stel-ii_ ^T^ouwens gedurende het stuk blijkt iedereen iedereen voor de verkeerde aan te zien. Een en ander heeft zulke ko mische verwikkelingen tengevolge, dat de spelers zich door het gelach len, benoemd werd mevrouw J. E. C MolVermunt. Rector De Wit, de geest. adv. van de afdeling, maakte van de rond- uct CAituJ1 vraag gebruik om een woord vanvan het ^ubïiek'som^^ hartelijke dank te spreken tot de be- verstaanbaar konden maken. Het stuursleden, die in het afgelopen jaar stuk bleek wel grondig te zyn bestu- weer heel veel werk verzetten in deerd en het samenspel was subliem, het belang van c'e Katholieke ge-1 Uit het geheel bleek wel, dat de zondheidszorg en die al dat werk, I regie in goede handen was. Ook on- wat de belangstelling van de leden der de adspiranten bleken zich veel- belovende krachten te bevinden. Ver meld nog, dat de heer J. Möllers, die één week voor de uitvoering moest invallen voor W. v. d. Bosch, zich in deze korte tijd zodanig in zyn rol had ingeleefd, dat het stuk hierdoor geen enkele nadelige invloed onderging. Na afloop konden de jongelui onder leiding van de heer W. van Driel nog een dansje maken. Zondagavond zal een tweede uitvoering plaats vinden. Jaarvergadering Coöp. Boeren- leenuankDe Coöperatieve Boeren leenbank Wassenaar heeft gister avond in het Verenigingsgebouw de jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord herdacht de voorz., de heer G. v. d. Marei, de leden, die in het afgelopen jaar overleden zijn, in het bijzonder het ere-lid, de heer G. H. v. d. Velde, die 30 jaren lang bestuurslid is geweest. De rekening en de balans over 1954 werden, na een toelichting door de kassier, de heer W. Snater, goedge keurd. De rekening geeft een totaal bedrag aan inkomsten te zien van 16.692.398 en de balans sluit met een winstbedrag van9.590,dat met algemeen goedvinden, aan de re serves werd toegevoegd. Het aftredende bestuurslid, de heer N. H. Winnubst werd tot ere-lid be noemd en zijn plaats in het bestuur zal worden ingenomen door zijn zoon, de heer H. C. N. Winnubst. De heer J D. Binnendijk werd herkozen als lid van de raad van toezicht. De heer Snater bracht een welver zorgd jaarverslag uit, waarin hy niet alleen aandacht wijde aan de gang van zaken op de Wassenaarse bank, maar ook een beschouwing gaf over de economische toestand in ons land. Na de vergadering werden nog en kele films vertoond. 0EGSTGEEST Geb.: Arie, z.v. A. Rijsdam en J. Mastenbroek. Overl.: P. D. C. M. Looijaard, 75 jaren; P. van den Berg geb. van Vliet 75 jaren. Ondertr.: J. de Jong, 38 jaren, 's- Gravenhage en A. Gravekamp, 34 jaren, Oegstgeest. Gezakt voor 't rijbewijs Stenen door de ruit Een ry-examinator te Bussum heeft ervaren, dat er aan zijn beroep groot risico zit Viermaal is bij hem een ruit gesneuveld. De steen werd ge gooid door iemand, die hij voor het De verbolgen aspirant-automobilist auto-rijexamen had laten zakken, bleek een 29-jarige fabrikant uit Bussum te zijn. De examinator heeft dit ontdekt in het centraal bureau te Den Haag aan de hand van de aangestreepte fouten op de „foutenlijst", die om een van de stenen was gewikkeld. Hij werd ook enige malen opgebeld en op drei gende toon aangesproken door iemand die zich „de ruitengooier" noemde. Het Amsterdamse gerechtshof kreeg deze zaak gisteren te behande len. De ruitengooier ontkende. Een schriftkundige herkende ech ter het handschrift op een begelei dende brief, die begon met „geachte schurk". Het hof hield dc zaak aan om een Bussums elektricien te horen, die zich bij de examinator vervoegde met een grote koeienschaar en aankondigde: ik kom U kaalscheren in opdracht van H. BOSBRANDEN IN BRABANT. Voor de vierde maal in één week tijd is een bosbrand gemeld onder de gemeente Putte (B), op 200 meter af stand van de Belgisch-Nederlandse grens. Na twee uur hard werken door de brandweren van Kapelle en Kalmthout was men het vuur mees ter; zestien ha bos en heide gingen echter in vlammen op. Nog dezelfde middag brak onder Bei- rendrecht, 400 m. ten Zuiden van de grens brand uit. Hier werden in to taal 6 ha heide en 5 ha naaldhout door het vuur vernield. Over de oor zaak van de branden tast men in het duister. Prins Bcrnhard heeft gistermid dag een woord van gelukwens ge sproken in een bijeenkomst te Am sterdam, georganiseerd ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de stichting 19401945. Marktberichten TER AAR. 22 April. Groente. Witlof 1. 0.30—0.40 idem 2. 0.18— 0.28 idem stek 0.020.19; Spinazie 0.42—0.60 idem B. 0.35—0.41; Andij vie 0.42—0.52 idem B. 0.32—0.40; Waspeen 0.240.32 idem 2. 0.11—0.15; Postelein 0.73; Prei 0.34—0.37; Peu len 5.70; Witte kool 0.12; Rode kool 0.38, alles per kg.; Sla A. 0.120.21; idem B. 0.08—012; idem C. 0.05—0.08; Bloemkool C. 0.30; idem stek 0.19; Alles per stuk; Radijs 0.100.13; Sel derij 0.030.06, alles per bos. Stoof- sla 0.401.00 per kist. VINKEVEEX. 22 April. Groente. Prei 3334 ct.; Rabarber 46 ct.; Spi nazie 4061 ct.; Waspeen A. II 21 33 ct.; Witlof 2742 ct. Alles per kg. Sla 5—18 ct. per stuk; Peterselie 11 ct.; Radijs 1217 ct.; Selderij 79 ct. Alles per bos. ROELOFARENDSVEEN. 22 April. Bloemen. Lathyrus 6995; Free- sia's 2978; Anemonen 1731; Dho- ronicum 1932; Campfire 59—71; Rose Copland 46—81; Crown Imperi al 36—65; White Sail 41—68; Golden Haravest 681.01; Couleur Cardinal 5058; v. d. Eerden 5271; Albino 66—83: W. Pitt 59—75; Piccadilly 68 —88; Bartigon 61—78; Ibis 41—47; Moederdag 7788; City of Haarlem 6477; Golry of Noord wijk 6872; Queen of the Night 50—62; Orchi Osiwaldi 7079; Oranje King 5456; Elisabeth 68—83; Weber 50—56; Kre- lage 4153; Rheinland 4865; Cara- ra 5787 Kleurenpracht 6277; Hil- legarde 52—64; Red Pitt 61—76; Par kiettulpen 1.00-1.70; Dubbele tulpen 2266; Narcissen v. gr. 716; Actaea 1228; Cheerfulness 2129; Tuin planten 601.95; Hortensia's 1.05 3.20 Groente. Aardbeien I 1.502.00; idem II 6095; Kropsla I 11—16; idem H 5—9; Andijvie 38—40; Wit lof 19—32.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3