f fc. A C Hoe de chaos iu Z. te bestrijden Morele plicht gaat boven materiële winst De bevolking van Nieuw Guinea moet snel leren zich zelf te besturen Communie-geschenken HUIBERS Religieuse Artikelen Het droeve gevolg van een mislukte verkiezing Gestolen auto veroorzaakte een ernstig ongeval op de Wilhelminabrug D&of f\eh SmtLGAT 1 ONZE EENHEID - ('-* Lands Kracht) BIOSCOPEN ZATERDAG 23 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Mr De Graaf sprak op 'n bijeenkomst K.V.P. In een inderhaast omgebouwde ver gaderruimte in „De Turk" de be langstelling bleef beperkt tot om ne gen uur een groep propagandisten, die elders vergaderd had, nieuw leven bracht sprak gisteravond de bur gemeester van Lisse, de Indië-specLi- list van de K.V.P.-fractie in de Twee de Kamer, mr. Th. M. J. de Graaf voor leden van de afdeling Leiden van de K.V.P. over Nieuw Guinea. De voorzitter, de heer S. Menken, deed in zijn openingswoord enige me dedelingen over het verloop van de voorbereidingen voor de bliksem actie Maandag ajs. Ruim tweehonderd propagandisten hebben zich aangemeld. Het ledental van de K.V.P. is intussen tot 1200 ge stegen. Waarom groeiende belangstelling? Mr. De Graaf gaf antwoord op de vraag, waaraan de groeiende belang stelling van Nederland voor Ned. Nieuw Guinea te danken is. Hij noem. de de ongunstige omstandigheden: het slechte klimaat, de ondoordring bare oerwouden. Onze kennis van de bevolking is nog zeer gering. Met grote groepen van de Papoea's is nog geen contact geweest. Politiek (dus moreel) gezien is hst echter in het belang van het Neder landse volk, dat voor dit Rijksdeel tenminste 40 a 60 millioen jaarlijks wordt uitgetrokken, zonder dat hier toekomstige baten van te verwachten zijn. Géén materiële winst. Overigens vond spreker de toene mende belangstelling onverklaarbaar. Het „niet gunnen aan Soekarno" speelt hier z.i. een belangrijke rol. Spr. is van mening, dat van Nieuw Guinea géén materiële winst te ver wachten is in de zin van de oude ko loniale gedachte. Zijn uitgangspunt is steeds geweest, dat het belang van de Nieuw Guinese bevolking dient te prevaleren. Dit is een historische plicht. De onzekere houding van P.v.d.A. en V.V.D. maakt het moeilijk deze plicht te realiseren. Temeer, omdat internationaal gezien de waarbor gen van de grote mogendheden, die zegslieden van de P.v.d.A. vragen, niet te verwachten zijn. Sterk anti koloniaal sentiment in de gehele we reld werkt dit in de hand. De jong ste AA.-conferentie is hiervan een illustratie. Dit alles maakt Nederlands positie op Nieuw Guinea kwetsbaar. Defensie op peil. Mr. De Graaf behandelde vervol gens de jongste acties van Indonesië in verband met N. G. en de stemming in Verenigde Naties. Mede dank zij het uitstekende werk van minister Luns is de Nieuw Guinea-kwestie van de aganda afgevoerd. Indonesië zal niet stoppen met infiltraties en „hetze maken". Het is daarom van het groot ste belang, dat de defensie van N.G. op peil wordt gebracht. Weinig tijd. Als ander aspect van de Neder landse taak ten aanzien van N.G. noemde mr. De Graaf, dat de nog in het stenen tijdperk levende Papoeae binnen de kortst mogelijke tijd (uiter lijk 25 jaar) tot politieke en econo mische zelfstandigheid moet worden gebracht. Dit is een buitengewoon moeilijke taak, maar het politieke spel van be- invloeding der bevolking vraagt tempo. Zelf besturen. Het vraagstuk van de ongelijke ver deling van vruchtbaai- grondgebied zal waarschijnlijk verplaatsing van groepen der bevolking vragen. Grote nadruk legde spreker op de noodzaak de bevolking langzamerhand te leren zich zelf te besturen. Dit is één van de voornaamste middelen om een toe komstig conflict met de Papoea's te vermijden. Het is te betreuren, aldus de spre ker, dat de huidige bewindslieden in N.G., die een al te autocratisch en bureaucratisch bewind voeren, niet van deze noodzaak doordrongen zijn. Als lid van een parlementaire com missie, die N.G. bezocht heeft, moest hij tót de ontdekking komen, dat de zelfstandige politieke ontwikkeling tot één plaatselijk initiatief (van de assistent-resident Vic „Jungle-Pim pernel" De Bruin) beperkt was ge bleven. Dank. Vele vragen, waarin scepsis van de aanwezigen over de mogelijkheid een onontwikkeld volk in een korte tijd veilige zelfstandigheid te waar borgen tot uiting kwam, moest de heer De Graaf tenslotte beantwoor den. Hij deed dit op dezelfde bevat telijke een consciëntieuse wijze als waarop hij zijn causerie gehouden had. Hij oogstte de warme aank van alle aanwezigen. NAAR Haarlemmerstr. 123, Leiden de speciaalzaak voor a lie (Advertentie» FILMAVOND AVIBUS. Op bijzonder gezellige wijze is de club van vogelliefhebbers „Avibus" gisteravond in de Kleine Burcht bij een geweest. Als gast was aanwezig de bekende ornitholoog en cineast, S de Waard uit Rotterdam, die ach tereenvolgens enkele zeer fraaie kleurenfilms over de Vlaardinger rietlanden, Texel, N.-W. Overysel en de Hoge Veluwe vertoonde. Voor al voor de ware natuurliefhebber viel er veel te genieten. De films werden door de heer De Waard niet alleen op boeiende maar ook op geestige wijze toegelicht. De voorz., de heer Zitman opende en sloot de geanimeerde vergade ring. Een Belgische vriend sprak over de schoolstrijd Een argument voor propagandisten De Leidse week van internationale samenwerking heeft de Belgische C.V.P.-er Jan Meulenbergs uit Born- hout bij Antwerpen, een lid van de buitenlandse commissie, naar hier getrokken. En hij heeft meteen de gelegenheid om anderen van zijn bit tere ervaringen met de Belgische schoolstrijd het droevig gevolg van een mislukte verkiezing, mede te de len. Want de jongeren-kring-com missaris, Jan van Zonneveld, heeft hem uitgenodigd om Zondag a.s. over dit onderwerp in Gouda spreken. We hebben de blonde jonge Belg naast ons; een open gelaat waar zo nu en dan het Vlaamse vuur op vlamt. Het zit hem niet glad, de dis criminatie, dio minister Collard ten aanzien van het katholiek onderwijs probeert door te voeren. België praat over niets anders, zegt Jan. En hij vertelt hoe hij zich in het vuur van de betogingen in Chauffeur zwaar gewond Op de Wilhelminabrug vond gister avond omstreeks half tien een ern stig ongeluk plaats, dat veroorzaakt werd door een 22-jarige inwoner van Dirksland met een kort te voren uit de Rijnstraat gestolen bestelauto. Naar later gebleken is heeft de chauffeur uit Dirksland eerst ge tracht de deuren van enkele andere in de Rijnstraat geparkeerde per sonenauto's te forceren, voordat hij de bestelauto startklaar vond. Met grote snelheid reed hij vervolgens over Levendaal en Hoge Rijndijk. Waarschijmijk door onbekendheid met de technische mogelijkheden van de auto, raakte hij op de ouritp v. d. Wilhelminabrug de macht over het stuur kwijt. De slingerende wagen reed een wielrijder tegen de grond en kwam tenslotte met een geweldige Frankrijk en de V. S. verschillen van mening In gezaghebbende kringen in Wash ington is Vrijdag verklaard, dat „ern stige meningsverschillen" zijn gere- zentussen Frankrijk en de Ver. Sta ten over de wijze, waarop de crisis Gaat Djakarta overstag? Het persbureau Reuter meldt, dat conferentiekringen te Bandoeng verklaard werd, dat Indonesië hoopt nieuwe onderhandelingen te begin nen over Westelijk Nieuw-Guinea, Zuid-Vietnam moet bezworen en trachten een of andere vorm worden. In Amerikaanse ogen is de gemengd bestuur te eerkrijgen kwestie-Vietnam bijna net zo ernstig als de kwestie-Formosa. Franse en Amerikaanse diploma ten hebben Vrijdag besprekingen ge voerd om tot een gemeenschappelijk beleid voor Vietnam te komen. Ge neraal Collins, president Eisenho wers speciale afgezant in Zuid-Viet nam, heeft de president Vrijdag in- nu;juauc lichtingen uit de eerste hand over de™"*ngi béstuürlar'steu- crisis in Saigon verstrekt. maar dat het 7yn huldige stand. Volgens genoemde kringen heerst dat Weste!ijk Nieuw-Guinea. er eenaanzienlijke verwarring De Miek ethnologisch en geografisch geschillen zyn voortgekomen uit het l;et b Indoncsië hoort zal hand. Amerikaanse standpunt, dat de op- haven> standige politiek religieuze secten in Zuid-Vietnam niet de gelegenheid I Het bovenstaande bericht van Reu mogen krijgen „zich met de wapens ter werd niet door het Indonesische over het gebied. Gemengd bestuur, waarbij Indonesiërs en Nederlanders gezamenlijk het gezag over het ge bied uitoefenen, zou voldoen aan de herhaalde verzoeken van Indonesië tot uitoefening van het bestuur over het gebied. Waarnemers te Bandoeng geloven niet, dat Australië het voorstel in- in de vuist eer. plaats in de regering te veroveren". Frankrijk meent, dat de enige rea listische manier om de dreiging van een burgeroorlog in Zuid-Vietnam af te wenden is gelegen is het opne men van vertegenwoordigers der op standige groepen in de regering. Russen bereiden hun aftocht voor Sowjet-m'litairen in Oo^tenriik Zijn reeds begonnen met het treffen van voorbereidin^n voor hun af tocht, aldus werd vernomen van inwoners van de Sowjet -Zóne In Oostenrijk. Vrouwen van officieren te Melk werd aangezegd, dat zij tegen 31 Mei klaar moeten ziin voor vertrek. Ve len van hen zijn slechts korte tijd geleden aangekomen. Soldaten, die reeds samengetrok ken waren voor voorjaarsmanoeu vres, werden teruggezonden naar hun garnizoen. Winkeliers te Baden, de plaats waar het Sowjet-hoofdkwar tier is gevestigd, maakten melding van een grote kooplust onder de mi litairen. In het bijzonder was er vraag naar textiel, schoenen, keu kenbenodigdheden en goedkope hor loges. persbureau bevestigd. Als het waar mocht zijn, zou deze wüziging van politiek een salto mortale van Dja karta zijn. Djakarta kan niets garanderen De Indonesische m»n««ter van Jus titie heeft aan de Nederlandse ad vocaat. mr H. Bouman, medegedeeld, dat h'i hem géén garantie kan geven, dat hij gevrijwaard zal zijn tegen vervolgingsmaatregelen. De minister schreef aan mr Bou man: „In antwoord op uw brief van 1 April 1955 deel ik u mede, dat ik als minister van Justitie niet de waarborgen kan geven, waarom u heeft gevraagd taoaiopw vasdenp hebt verzocht, aangezien de regering niet in onbeoerkte mate de maatrege len van de Djaksa of een andere in stantie, belast met het onderzoek van criminele zaken, kan verminderen". Mr. Bouman heeft schriftelijk ver zocht de zaak-Jungschlaeger uit te tellen om overleg te plegen met de klap tegen de opbouw van de brug tot stilstand. Wonder ooven wonder kreeg de wielrijder, een twaalfjarige bewoner van de IJselkade, slechts enkele on betekenende ontvellingen. De chauf feur, die slechts met moeite uit de gestolen wagen bevrijd kon worden, moest met een schedelbasisfractuur naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht worden. De auto werd geheel vernield, terwijl de Wilhelminabrug aan de stadskant zwaar ontzet werd. Reiziger vloog erin mét een boek In Leidse winkel gepakt In een van de Leidse boekwinkels werd gisteren een man betrapt die een zeer kostbaar plaatwerk in zijn actetas trachtte te laten verdwijnen. Het bleek de dertigjarige Haagse vertegenwoordiger P. te zijn, die meer uit liefde voor de waarde dan voor 't boek, in vele steden zijn boe kenkast volgestolen had. Hij legde zich in hoofdzaak toe op dure plaat werken en atlassen-moeilijk te han teren maar de boekenkast is er zo vol van. De waarde van de gestolen boeken gaat de duizend gulden ver te boven. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Janna dr van H. v. d. Lubbe en J. Ravensbergen; Elisa beth Marianne dr van K. Seriier en A. H. Bijlsma; Wilhelmina Louise dr van A. de Ru en T. v. d. Vegte; Ja cobus Hubertus zn van J. C. Schild en M. B. van Deuren. Regina Maria Mediatrix dr van A. F. M. Peterse en M. W. J. Wouterse. Cornelis Clemens Maria zn van F. M. A. de Winter en A. v. d. Nouland; Erik Marius Johan zn v. J. Hooykaas en G. C. P. Becker. Overleden: T. P. M. Berg dr, 3 maanden; E. Vis wed. van Sleeuwen- hoek 54 jr. J. C. Tegelaar, vrouw 35 jaar; W. de Jong, wednr. 80 jr. WERELD- EN BIOSCOOPBURGERS De filmavond voor Europese jonge ren in de Filmzaal van de Academie was gisteravond niet bijzonder goed door Leidse jongeren bezocht. Slechts hier en daar zat een Leidse wereld burger verscholen tussen een veld van louter Duitsers en Belgen. Nee, dan was de avondvoorstelling in een theater aan de meest bespro ken straat in Leiden drukker bezet. Hier geen problematische films over één of niet één, maar een gezellige oubollige Indianenfilm. Het theater is niet hoog maar wel lang, zodat de mensen op de achterste rijen nauwe lijks het kabaal in de zaal van dat op het filmdoek kunnen onderschei den. Bovendien als de voorstelling eenmaal begonnen is en de eerste scalpen van eigenaar verwisseld zyn, vlammen overal in de zaal lucifers aan, die als kleine kampvuren een bijdrage leveren tot de locale sfeer. Het gevolg van deze massale overtre ding van het rookverbod is echter minder prettig. We maken ons sterk dat de toeschouwers op de eerste rijen die toch niet alleen om herrie te schoppen gekomen zijn, halverwege de film omgekeerd in hun stoel moe ten gaan zitten om de film te zien, die ergens in het midden van de zaal op de rookwolken geprojecteerd wordt. Doch meestal is ook het witte doek gevuld met kruitdamp, zodat het nauwelijks is uit te maken of de rook bij de film of bij de zaal hoort. Naar andere theaters gaat men meest al alleen maar voor de film; in be doelde bioscoop krijg je er de spon tane reactie van de zaal voor niets bij. En spontanëiteit is in onze tijd heel wat waard. De laatste injecties Het St. Antonius Clubhuis gistte en borrelde gisteravond van activi teit en gespannen verwachting. Niet minder dan 210 propagandisten voor de Bliksemactie van de KVP ontvin gen de laatste instructies voor de ko mende slag. De heer Van der Boog, propaganda-leider, gaf in een pittige rede de leden een laatste injectie en gewapend met alle overredingsmid delen waarover onze taal beschikt ging men tenslotte gesterkt naar huis. Eervol resultaat Willian Castelein slaagde dezer da gen voor deel I van de Algemene Vor ming voor dansleraren, afgenomen door het Nederlands Schriftelijk Stu diecentrum. DWARSKIJKER. Antwerpen liet meeslepen. Hoe de betogers bestreden werden door de socialistische politie, die slechts een betoging van de socialisten toestond en hoe het tot een vurig handgemeen kwam. Alle Belgen, die het C.V.P.-comité „Voor vrijheid en democratie" aan hangen dragen een speldje, waaróp door een vuist het bekende scholen- verkeersbord wordt gedragen. r Ook Jan Meulenbergs draagt zo'n speldje, maar hij weet zelf eigenlijk niet waar al deze actie toe moet lei den. Nog acht betogingen zullen volgen, telkens in de hoofdsteden van de provinciën. Er zal aan koning Bou- dewijn een petitie worden gezonden, vergezeld van karrevrachten hand tekeningen, waarin de koning ge vraagd wordt het fiat tot het wets ontwerp Collard, dat onze lezers ge noegzaam bekend is, te weigeren. Waarschijnlijk zal de koning hieraan gevolg geven. Dan zullen de afge vaardigden opnieuw strijd moeten voeren en opnieuw stemmen. De stemmenverhouding zal wéér een zelfde beeld te zien geven zo lang de liberalen, communisten en (schaar se) protestanten met de socialisten één lijn trekken. Het wetsontwerp zal voor de tweede maal in handen van de koning komen en een twééde maal kan deze zijn handtekening niet weigeren. Nu al meent katholiek België, dat de katholieken deze wet als een dwangwet kunnen beschouwen en dat zij er niet aan behoeven te ge hoorzamen. Katholieke burgemees ters bijv. zullen weigeren aan het stichten van gemeentescholen méde- werking te verlenen. Het lykt een hopeloze situatie, die mannen als Jan Meulenbergs de vuisten in machteloze woede doet samenknijpen. Een ding is zeker: de strijd zal voortduren tot de verkiezingen in 1957. Misschien, dat de Belgische kie zers dan een betere keuze doen, die bewindslieden als Harmei weer in de (veilige) zetel zal plaatsen. Wfi geloven met Jan Meulenbergs dat de propagandisten van de Blik- sem-actie Maandag a.s. met succes de Belgische schoolstrijd als argument zullen aanvoeren. Wij gunnen elke politieke partij in ons land gaarne het zyne; als men maar zo vriendelijk wil zijn aan ons het onze te gunnen. Dat is een zaak van gezonde democratie; daarbij ook een goede Nederlandse opvatting. Wat ons, katholieken, toch wel de laatste jaren gehinderd moet hebben, dat was de opvatting in sommige kringen dat een principieel gerichte partij uit den boze zou zijn; w\j hadden zo ongeveer afgedaan en met dank voor de bewezen diensten moesten we maar opdoeken. Het ging her en der zelfs tot de mode worden, dat je als wat minder goed Nederlander werd aangekeken oraat je het waagde tot de KV P te behoren. Je was daarbij bepaald nooit vooruitstrevend genoeg! Door allerlei feiten in binnen- en buitenland komt ons katholieke volksdeel tot het inzicht, dat in eendracht kracht ligt, in verdeeldheid slechts zwakte. Daarbij staat als voornaamste doel: het algemeen belang te dienen vanuit de katholieke beginselen. Wij zijn niet van die „hokjes-zielen", zoals bepaalde politieke partijen ons zo gaarne tekenen; tientallen van onze beste voormannen hebben daar be wijzen van gegeven, in trouw aan Koningin en Vaderland! Katholieken van Leiden! Maandagavond is de grote actie in onze stad. Komt dan getrouwen. Schaart u aaneen. Wij moeten bouwen, een burcht als van steen. Wij moeten ons vormen tot mensen met macht. En komen er stormen Onze eenheid, 's lands kracht. S. MENKEN, Voorzitter K.V.P., AFDELING LEIDEN. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geneeskunde mej. U. W. de Jong te Wassenaar. IN DE LEIDSE Casino. Het is wel een zeer bij-J dorpelingen haar vader hadden doen zondere film, welke Casino op zyn programma heeft, de verfilming van de Franse roman „Manon des sour ces", „Manon van de bronnen". De intrige van het verhaal is niet zó ingewikkeld; de waarde ligt vooral in de meesterlijke schildering van 't milieu. Vandaar dat het noodzakelijk was de film een uitzonderlijke lengte te geven; zij duurt nl. meer dan 3 uur. Het verhaal speelt zich af in de Provence, in een waterarme berg streek, waar het al of niet bezitten van een bron een kwestie is van leven of dood. In de aanvang is er sprake van een vroegere inwoner van het dorp, die ten onder is ge gaan wegens gebrek aan water voor zijn hoeve, waarna die hoeve is ge kocht door een ander. Het dorp heeft die vroegere inwoner steeds links la ten liggen, want hij kwam uit de stad; hij hoorde niet in hun gemeen schap thuis. Langzamerhand blykt, dat de andere man, die de hoeve voor een prikje gekocht had, de vlakbij liggende bron had dicht gemetseld en zodoende het watergebrek had veroorzaakt. Zodra hij zelf op de hoeve zat, was er opeens weer water geweest. Typerend voor de dorps- mentaliteit is, dat bij gelegenheid van een catastrophaal voorval, aan het licht komt, dat het halve dorp afwist van die dichtgemetselde bron, maar dat niemand zich met de za ken van een ander wilde bemoeien. Dat catastrophale voorval was autoriteiten van zijn cliënt, doch de wraak van de dochter Manon, die in rechter verklaarde Donderdagmorgen i de bergen rondzwierf als geitenhoed- dat de zaak kon doorgaan, daar de I ster. Zij ontdekte de bron, waaruit niet-aanwezige verdedigers toch alle het hele dorp van water werd voor- afgelegde verklaringen zouden kun- zien en zij verstopte de bron uit nen bestuderen, wraak voor de behandeling, welke de ondergaan. Het dorp was de onder gang nabij. Een jonge onderwijzer vermoedt, wat de wilde Manon gedaan heeft en weet de gang van zaken zó te leiden, dat de dorpelingen hun fout tegen over het meisje en haar familie in zien en het levenwekkende water weer begint te stromen. Zoals gezegd, de waarde van deze Franse film ligt vooral in de uitste kende schildering van het dorps- milieu. Manon zelf is niet eens het best geslaagde type, maar de figuren van de pastoor (die een pracht van een preek hield!) en van al die op eigenbelang ingestelde dorpelingen zijn bijzonder raak getroffen. Een figuur als de oude Papet doet on weerstaanbaar denken aan Dominici; de boer uit Oradour, die verdacht wordt van de moord op de Drum- monds. Ook daarvan weet het dorp meer, maar men zwijgt. De regisseur van de film Marcel Pagnol heeft op meesterlijke wijze de tragiek en de humor van het ver haal tot hun recht doen komen en de bekrompen dorpsmentaliteit in dit Franse berggehucht tot leven ge bracht. Drie uur lang onderbroken d- Dr een kleine pauze zit men geboeid te luisteren naar het drukke maar geestige gepraat van de vlotte Fran sen en aan het eind kan men zich niet voorstellen, dat het al zo laat is. De film is toegankelijk voor perso nen boven 14 jaar. Rex. De Amerikaanse film „Taza, de zoon van Conchise" wijkt in zover van het patroon van de doorsnee Indianenfilm af, dat hier de KATHOLIEKE WEEKAGENDA VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen- gracht 32, Leiden. Tel. 20015. oorspronkelijke bewoners van Ame rika tenminste een kans krijgen om zich niet alleen met pijl en boog maar ook mondeling te rechtvaardi gen. Het verhaal speelt omstreeks 1880, toen de Apachen-leider Con chise een enigszins eervolle vrede met de blanke indringers had weten te sluiten. Zijn dood gaf de opper hoofden, die minder met de blanken ingenomen waren, echter de kans om de oorlogsbijl weer op te graven. De opvolger van Conchise, Taza. poogt de vrede te herstellen en laat zelfs door de blanken bewapenen en in een Yankee-uniform steken. De rasgenoten, die in hem een soort 1 andwachter zien, worden neerge schoten en de blanken hebben alle reden om in hun handen te wrijven. Zij komen hun beloften echter niet R.K. 'fflg^enwinkeÜers'.' na en het grootste deel van de „.Apvcn.p Apachen geraakt in opstand. Eerst WOENSDAG. als Taza op het toneel verschijnt kan ■•In den Verdulden Turk'', 8 uur de vrede weer getekend worden. De, naPV Bijeenkomst „ARKA". film heeft de grote verdienste de In- Petruskerk, 7 uur nam. Rozen- dianen niet als een stel bont geschil- ta^nskruistocht. derde gillende idioten voor te stel- VRIJDAG. len, maar als mensen die hun na-| „In den Vergulden Turk", 8 uur tuurlijk recht op het vaderland! nam. Kath. Werkgevers, trachten te behouden. Toegankelijk I boven 14 jaar. Zondagsdienst der huisartsen. I A.s. Zondag zal de dienst worden Lido heeft de film „Teodora", het waargenomen door de doktoren: van verhaal van het meisje, dat de liefde Aiphen^ Hartman, de Jager, Jasper won van keizer Justitianus en kei- zerin werd van Byzantium, gepro longeerd. Boven 18 jaar. ZONDAG. Jacobazaal De Burcht, 3 uur n.m. Feestmiddag voor de jeugd R.K. Gym.ver „Victorie". Grote zaal „De Burcht", 8 uur n.m. Feestavond „Victorie". Par. Huis Leonardus, 10.30- 13 u. Plaatsbespreken toneehiitvoering „De Speelgroep" van OKO. MAANDAG. Bliksemactie K.V.P. DINSDAG. Zaal Van Zijp, 7.30 uur nam. Ver-X .gadering „St. Cosmos". Harmonie, 8 uur nam. Vergadering Luxor zag in de belangstelling voor de geschiedenis van Desirée, die het tot koningin van Zweden bracht, aanleiding om deze film te handha ven in de week, dat de nakomelin gen van deze zelfde Desirée, koning Gustaaf VI Adolf, ons land bezoekt. Voor alle leeftijden. Trianon: Programma door de KFC afgekeurd. se, Wijdicks. De dienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Van Walche ren. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider- Anotheek, Lammenschansweg 4, Tel 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Te lefoon 26274.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2