SFT DE IJZEREN SCHELVIS Voorl. Ned. Elftal stelde in alle opzichten teleur Goida won na verlenging en slraischoppen van VCS De tafeltenniskampioenschappen te Utrecht Roemenië won bij de dames, Japan opnieuw bij de heren Leidse Sportraad viert eerste lustrum met een afscheid DONDERDAG 21 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Rot Weiss won te Essen met 4-1 Rot Weiss Essen heeft de voetbalwed strijd tegen het Voorlopig Nederlands elftal, welke voor onze landgenoten be doeld was als oefenmatch voor de ont moeting tegen Ierland op 1 Mei a.s. met 41 gewonnen. In deze wedstrijd bleven de prestaties van de candidaten voor het Oranjeshirt ver beneden peil. Geen enkele speler be reikte ook maar in de verste verte een vorm, zoals in de laatste landenontmoe- ting met België. Linksbinnen Timmer mans benaderde die nog het dichtst en eigenlijk heeft van de overige spelers valler De Bruyckere nog het meest vol daan. Sterker dan wellicht ooit tevoren bleek, dat er aan de homogeniteit van onze nationale ploeg nog veel ontbreekt en dat speciaal het verband tussen de linies onderling niet hecht genoeg is. Vrij wel alle facetten van het spel moet men helaas in „miheur" beschrijven. Het plaatsen was over de gehele linie slecht verzorgd, het positiekiezen Dillen! ver beneden peil, schoten werden practisch- niet gelost en bij de schaarse pogingen om te scoren, was er van pre cisiewerk nauwelijks sprake. De grootste tekortkoming van ons elftal was wel licht, dat de dekking zeer onvoldoende bleek en vooral het overnemen daarvan scheen voor de in witte shirts en zwarte broeken gestoken Nederlanders een niet te volbrengen taak. Op dit punt heeft Rot Weiss trouwens het uiterste vergd. Reeds in de derde minuut openden de Duitsers de score, toen de internationale rechtsbuiten Rahn, die in een rush i de korte vlag Kuys kansloos passeerde, een magnifieke voorzet gaf welke mid denvoor Gottschalk met een forse kop stoot langs doelman De Munck joeg (10). Het merkwaardige was, dat Rot Weiss toen met tien man speelde. Rechts binnen Islacker kwam pas na negen mi nuten het veld opwandelen. Overigens begon de Duitse ploeg niet in kampioens stijl, die werd pas later getoond. In de 30e minuut verhoogde Rot Weiss zijn voorsprong met een geheid buitenspel doelpunt. Nadat onze stopper Van der Hart de bal verkeerd op de borst had Zilveren Molentownooi Het Zilveren Molentournooi van LFC is gisteravond voortgezet met de wed strijd Gouda—VCS. De Hagenaars kwamen met een elftal dat op twee spelers na, uit reserve-spe lers bestond, terwijl Gouda compleet was. De Hagenaars, die Zondag de be langrijke competitiewedstrijd tegen UVS in Leiden moeten spelen, hadden hun eerste elftal daarvoor gespaard. De reserven van VCS hebben evenwel de Goudse ploeg -uitstekend partij gege- ven al was de eerste helit van beide elTEÏ!;. kije is op volkomen regelmatige wijre me an o nm- a ,'°T" tot stand gekomen. Tamasu worfde eer- opgevangen, raakte hij hem kwijt. Een combinatie tussen Islacker, Termath en Rahn tot twee keer toe in buitenspel positie volgde en Rahn maakte dit feitelijk ongeldige doelpunt (20). De Duitse scheidsrechter Thier gaf er ook later blijk van 't met de buitenspelregel niet zo nauw te nemen. En die indruk werd nog eens versterkt in de 33e mi nuut, toen Rot Weiss overigens volko men verdiend de stand op 30 bracht. Ook nu riekte de situatie namelijk sterk naar off-side. Hoe dan ook, wederom plaatste rechtsbuiten Rahn na ver rassend samenspel met Islacker de treffer. Nederland kwam tot zijn enige tegen doelpunt in de 23e minuut van de twee de helft. Gedurende een periode, dat de Duitse ploeg weer een sterke veldmeer- derheid demonstreerde, slaagde invaller De Bruyckere er op wel zeer verrassen de wijze in om de Nederlandse eer te redden. In een vrijmoedige solo passeer- Bovenstaande foto geeft een aanval op het Duitse doel weer. Van links naar rechts: De Bruyckere, Dillen, voor hem liggend Böttger en doelman Herkenratb. de de Eindhovenaar achter elkaar drie Duitse verdedigers en centerde de bal vervolgens beheerst in de voor keeper Herkenrath niet meer bereikbare hoek (31). Daarmede was het Nederlandse initiatief echter alweer beëindigd en kon Rot Weiss Essen nieuwe stormlopen #op ons doel gaan ondernemen, teneinde de zege veilig te stellen. Dit gelukte vier minuten voor het einde toen een corner op ons doel niet definitief werd afgesla gen. Het was de oud-HBS-er Röhrig, die ervoor zorgde, dat de bal weer in het bezit kwam van Islacker. Deze bijzonder beweeglijke rechtsbinnen zigzagde met speelse schaarbewegingen door onze complete defensie en knalde de bal hoog in de touwen (41). VOLLEYBAL KAMPIOEN RVC TE STERK VOOR HVL Het was natuurlijk van te voren be kend, dat de Leidse volleybalkampioen HVL tegen landskampioen RVC niet veel kans op succes zou hebben. Maar 't was gisteravond in het Gymnasium toch een aardige strijd, waarbij de grotere routine van de Rijswijkers en hun enorm harde smashes steeds de doorslag gaven. De eerste game startte HVL met gaaf, solied spel waarop de nog wat slordige RVC-ers geen zuiver antwoord hadden. Regelmatig verhoogden de Leidse kam pioenen de voorsprong tot 83, maar daarna wijzigde zich het spelbeeld. RVC ging de zaken wat beter bekijken, de set ups werden wat zuiverder geplaatst, met 't gevolg, dat zij geen enkel puntje meer weggaven (815). In de tweede game kon HVL zeer slecht haar balans vinden en verloor zonder belangrijke hoogte punten met 154. Aangemoedigd door 't publiek trachtten de roodbaadjes in de derde game de bakens te verzetten, wat uitstekend gelukte. Verdedigend zowel als aanvallend deden zij verrassende din gen en mt de regelmaat van de klok lie pen zij in de deze game uit tot 134! Een kleine inzinking was even de oor zaak, dat RVC kon inlopen tot 139. Nog was de kans in eigen hand. maar RVC vocht nu ook. Het werd 1410, 1414, 1514 en tenslotte 1517 voor de Ned. kampioenen. HVL verloor dus met 30. maar had zeker een game winst ver diend. Al met al een uitstekende oefe ning en een bewijs, dat er nog heel wat gedokterd zal moeten worden, willen we in onze Sleutelstad het peil op kunnen brengen van de landskampioenen. DAMMEN ONI WON VAN DE SLEUTELS Gisteravond had er een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tussen de dam verenigingen ONI en „De Sleutels" wel ke door eerstgenoemde met 1210 werd gewonnen. De jeugdige spelers van ONI speelden zeer goed o.a. J. Kret. De partij tussen W. Roest en J. Tol had, daar dit de laatste partij was. grote belangstelling en werd zeer goed gespeeld. De gedetailleerde uitslagen waren: J. Slingerland (De Sleutels)—F. Lardee (ONI) 2—0; W. F. Olivier—F. Teleng 20; H. BrouwerH. Teleng 20; J. de VinkJ. Teleng 02; W. HarteveltG. Teleng 02; N. Wassenaar—B. Nobel 11; J. PauwP. Smittenaar 20; J. TolW. Roest 11. SimonsJ. Sjardijn 02; DronkersJ. Kret 02; Kleine N. den Hoed 0—2. POSTDUIVEN De Duinklievers (N'hout) Wed vlucht mt oude duiven van Duffel. Af stand plm. 130 km. In concours 123 dui ven. Gelost te 9 uur mt NW-wind. Aan komst eerste 11.13.28. Snelheid 974 m. p.m. Uitslag: 1, 2, 38 P. Duivenvoorde Pzn; 3, 9, 24, 25. 27 Br. Kok; 4 C. H. v. d. Poel; 5, 31, 32 H. Looijenstein; 6, 17, 19. 21, 22, 33 van den Berg en Dijkstra; 7 A. van den Burg; 8. PeetersBroek hof; 10, 20, 37 B. v. d. Linden. Op hetzelfde ogenblik, dat Tanaka met 21—12, 21—17 van Stipek won in de ze vende partij van de finale tussen Japan en Tsjecho Slowakije om de Swaythling- cup en daarmee zijn land een 53 zege bezorgde, hetgeen een prolongatie van Japan van de wereldtitel betekende, vond op een andere tafel in de stamp volle Bernhardhal te Utrecht een klein drama plaats. Daar vocht Angelica Ro- zeanu, de vijfvoudige wereldkampioene vergeefs tegen een dreigende nederlaag, de eerste sinds vele jaren, want Diana Rowe. het linkshandige Engelse meisje had de eerste game met 2112 gewen nen en in de tweede game stond z;j op dat ogenblik met 1712 voor. En pas toen de fotografen de Japanse en Tsj< 'chische ploegen verscheidene malen on der vuur hadden genomen en de be langstelling van het publiek weer uit ging naar wat er op de andere tafel met Angelica Rozeanu en Diane Rowe ge beurde, stond de Engelse speelster reeds met 2017 voor. Eén matchpoint ging slechts verloren en met een kreet van blijdschap scoorde Diane Rowe het win nende punt in de uiterste linkerhoek van de tafel: zij had de wereldkampioene die deze avond een opmerkelijk gebrek aan aanvalslust had getoond verslagen. Maar haar landgenote Ella Zeiler werd een uur later de heldin van het tournooi door de vijfde en laatste partij te win nen. De zege van Japan op Tsjecho Slowa- met blanke stand, doordat -de verdedi gingen steeds de baas waren gebleven. De Gouwenaars hadden evenwel een meerderheid in het veld, welke door te ver doorgevoerd samenspel en door slecht schieten niet in doelpunten werd uitgedrukt. Na 22 minuten in de tweede helft gaf midvoor Sterk de Hagenaars de leiding, doch een kwartier later maakte rechts binnen Bruyskens voor Gouda gelijk. De Gouwenaars waren daarna veel sterker, doch de Haagse verdediging gaf geen krimp en onveranderd kwam het einde. Ook de 2 x 7^ minuut verlenging le verde geen winnaar op. zodat strafschop pen moesten beslissen. Gouda benutte ze alle drie, doch VCS slechts twee. De derde strafschop, iets te zacht ingeschoten, werd door keeper Van Vlier buiten het doel gewerkt. Zo plaatste Gouda zich in de volgende ronde en komt volgende week tegen Lugdunum uit. ste partij van Stipek na een zeer ner veus begin van de Japanner (2321, 21 15) en de wereldkampioen 1954 Ogi- mura veegde vervolgens de titelhouder van 1938 en 1947 van de baan met twee keer 2118. Tanaka stelde ernstig teleur Ruim 7000 toeschouwers zagen op het VUC-terrein te Den Haag in een vrij matige wedstrijd het Oostelijk elftal met 52 verliezen nadat B reeds bij de rust een 30 voorsprong had verkregen. Een lichtpunt in deze wedstrijd, die gedurende de tweede helft bij kunstlicht werd gespeeld, was het optreden van rechtsbinnen Schouten (Holland Sport) in de B-ploeg. Zonder zelf te doelpunten had deze speler een groot aandeel in de overwinning van zijn ploeg en de wijze waarop hij voor zijn medespelers fraaie scoringskansen opbouwde zal zeker de leden van de technische commissie, die aanwezig waren, zijn opgevallen. Op merkelijk was verder het aardige spel van linksbuiten Geel van SW, die drie doelpunten voor zijn rekening nam, on danks de handicap van een zwakke links binnen Ravenstein (Fortuna '54) en een matig spelende Cor van der Gijp op de middenvoorplaats. Ook rechtsbuiten Bos-vrijwel verkeken zijn. selaar (Feyenoord) kon óns slechts matig bekoren. Hetgeen niet gezegd mag wor den van de halflinie Steenbergen, Van der Hoek (beiden Feyenoord) en Bak (Holland Sport). Steenbergen was zowel verdedigend als aanvallend ruim vol doende. Van der Hoek blonk niet uit, doch had de Oostelijke voorhoede be hoorlijk in bedwang. Bak tenslotte was zonder meer goed. De achterhoede van de B-ploeg Mesman en Boskamp voldeed als ge heel, doch Mesman was beduidend zwak ker dan zijrf collega op links, die echter zo onfortuinlijk was om 10 min. voor rust in eigen doel te schieten. Doelman Pieters Graafland had aan dit doelpunt geen schuld, zomin als hij dit had aan het tweede Oostelijke doelpunt, dat door Van der Hoek zwaar gèhinderd door de Nijmegenaar Bosch eveneens in eigen doel werd gewerkt. ZWITSERS OEFENDEN TEGEN KAISERSLAUTERN (3—3) Een Zwitserse selectie heeft in het ka der van de voorbereiding op de landen- wedstrijden tegen Oostenrijk (1 Mei) en Nederland (19 Mei) te Zürich een oefen match gespeeld tegen de Duitse club FC Kaiserslautern. Het resultaat was een ne]e overwinning op voor Rozeanu eH hadden de Zeller. dio rip tweelinezns in zijn partij tegen de sterke Tsjech An- dreadis. die met 2115 2220 zegevierde. Ogimura won zijn tweede partij van deze avond door. zij het niet zonder moeite, met 2220 en 2119 van Stipek te winnen. Daarmee had Japan 'n nutti ge 31 voorsprong veroverd. Maar An- dreadis volgde het voorbeeld van Ogi mura, ook hij won zijn tweede ontmoe ting en thans was de zwak spelende Ta masu het slachtoffer. Met 2112 en 21— 19 bezorgde Andreadis zijn land het tweede winstpunt. Met 219, 2118 ging Vana daarna roemloos ten onder tegen Tanaka. Maar in de zevende partij viel de be slissing nog niet. Want Andreadis ver overde zijn derde winstpunt en nu was wereldkampioen Ogimura het slachtof fer van het tactische spreidspel van de Tsjech. Tweemaal ging de wereldkam pioen met 1921 ten onder. De stand was hiermede 43 voor Japan geworden. Tanaka herstelde zich schitterend in de achtste partij van de match, toen hij Stipek tegenover zich vond. De eerste game won hij gemakkelijk en in de tweede game kwam hij op 2014. Maar nietemin verloor de Japanner eerst nog drie matchpoints alvorens met een prachtige drive Stipek te verslaan en niet alleen de partij, maar ook de gehele wedstrijd voor zijn land (5—3 voor Ja pan) te winnen. De dameswedstrijden. Naar men weet had Roemenië de eer ste wedstrijd van de finale poule voor de dames gewonnen, want met 32 had den Angelica Rozeanu en Ella Zeiler Dinsdagmiddag de Japanse meisjes ver slagen. Dinsdagavond won Japan met 31 van de Engelse meisjes Rosalind en Diane Rowe. De derde ontmoeting tus sen Roemenië en Engeland moest de be slissing brengen. Won Roemenië van Engeland dan was Roemenië wereld kampioen, won Engeland met 30 van Roemenië, dan zou de Engelse dames- ploeg de titel hebben behaald, maar won Engeland met 31 of 32. dan legde Ja pan beslag op de titel, omdat in dat ge val het gemiddelde van de overwinnin gen de doorslag zou geven. Diane Rowe versloeg de passief spe lende Ella Zeiler in twee games, met 21 19 en 2117. Rosalind Rowe verloor de eerste game tegen Angelica Rozeanu met 1721, maar in de tweede game durfde zij met sterk aanvallend spel. met harde drives in de linkerhoek van de tafel, de partij te forceren. En zij had er succes mee, want met 2220 moest een derde en beslissende game volgen. De wereldkampioene kwam met 1611 de derde game voor te staan. Maar op- ïuw riskeerde het Engelse meisje veel door de vaart te versnellen en de back hand, overigens zeer sterk bij de Roe meense te bestoken. Maar niettemin erd Angelica Rozeanu uit positie ge speeld en Rosalind Rowe scoorde punt punt. Het werd 1919. toen had Ro salind alle kruit verschoten en met 21— de Roemeense speelster de derde game. De stand was toen 11. Het dubbelspel leverde een sensatio- i liet de Roemeense speelster zich in de verdediging dringen. Ook in de tweede game viel Diane Rowe fel aan. Zij kwam na 105 en 1714 op 2017 te staan. En met 2118 moest Rozeanu het hoofd bui gen voor het energieke Engelse meisje. Maar Ella Zeiler werd de heldin vhn de Roemeense ploeg door RosalindRowe in de vijfde en laatste partij in drie ga mes te verslaan. HET CONGRES VAN DE ITTF In een persconferentie, gehouden na de afloop van de met gesloten deuren ge houden zitting van het congres van de Internationale Tafeltennis Federatie, zei- de de heer Ivor Montagu, president van de federatie, dat tafeltennis thans de meest populaire tak van sport van de wereld is, na voetbal en lawntennis. In zijn zitting van Zondag a.s. zal het congres zich bezig houden met de veel omstreden kwestie van het sponsrubber bat. De Engelse bond, waarvan de heer Montagu voorzitter is, heeft aangekon digd, dat hij een bestudering van deze aangelegenheid zal vragen. Een voorstel om dit soort bat geheel te verbieden werd door het verleden jaar gehouden congres met grote meerderheid verwor pen. 'n Vooraanstaande figuur in de fede ratie gaf als zijn mening te kennen, dat er ook dit jaar geen schijn van kans op een verbod van het sponsrubber bat. De heer Montagu deelde nog mede, dat de technische commissie opdracht heeft gekregen zich voor Zondag in verbin ding te stellen met de Japanse delegatie over de wereldkampioenschappen van 1956 die, naar hij zeide, vrijwel zeker in Tokio zullen worden gehouden. Tsjecho Slowakije heeft zijn candidatuur name lijk ingetrokken, zodat die van Japan alleen is overgebleven. Een definitief be sluit zal echter pas Zondag worden ge nomen. Lijvig programma van tal van takken van sport op stapel Op 11 Mei weer Gemeenteraad-Pers Dit jaar zal de Leidse Sportraad vijf jaar bestaan en zoals gebruikelijk zal ook dit lustrum weer herdacht worden in de vorm van verschillende sporteve nementen op divers gebied. En blijkens de opzet zullen deze sportevenementen zo mogelijk nog grootser van opzet wor den waartoe verschillende andere feeste lijkheden, als de Bevrijdingsdag en het lustrum van het LSC het hare bijdragen. Maar om nog een andere reden wil de Leidse Sportraad, waarin alle takken van sport, welke in deze gemeente be oefend worden, vertegenwoordigd zijn, eens extra goed voor de dag komen, want de Leidse Sportraad zal hiermede zijn zwanezang zingenDe raad zal nl. binnenkort worden opgeheven om plaats te maken voor de Gemeentelijke Sportstichting. Daarmee zal het laatste stukje particulier initiatief zijn opge slokt door de gemeente, die alleen over zalen, sportterreinen en zwembad (nog op te richten) zeggenschap zal hebben. We willen op het ogenblik nog geen kwaad zeggen van deze nieuwe vorm van sport-beklemming, want we weten niet in hoeverre de sportverenigingen en der sportbeoefenaren belangen in han den van deze nieuwe gemeentelijke auto riteit verzorgd zullen worden, maar zo als we het op het ogenblik kunnen over zien, zijn we ook op dit terrein van het amateurisme naar het professionalisme afgezakt en alles zal voortaan gemeente lijk geregeld en geregeerd gaan worden. En we vragen ons af: waar gaan we heen? De tijd zal het leren, of we hierop al dan niet in goede zin terug moeten ko men. Wat de komende sportevenementen be treft, kunnen we 't volgende mededelen. Op 5 Mei, de Bevrijdingsdag, zal de Vaandeloptocht worden gehouden, waar bij de stoet de route zal maken die de Canadezen bij de intocht na de Bevrij ding hebben genomen. Alle Leidse sport verenigingen kunnen hieraan mededoen. Drie leden van elke vereniging zullen als vaandeldragers fungeren. 9 Mei: Contactavond in het Gulden Vlies, waar de Leidse sportverenigingen andere belangstellenden kennis kun nen maken met de honkbalsport. Han Urbanus zal hier komen vertellen over zijn ervaringen op dit sportgebied in Amerika, waarbij enkele films zullen worden vertoond. Na de pauze is er ge legenheid brandende kwesties uit de sportwereld te bespreken. 10 Mei: Gala show-avond in het Rex- theater met vertoning van 79 uur van de film der Olymp. Spelen 1952 te Hel sinki. 11 Mei: Het treffen van het jaar: 's avonds te half acht in de Leidse Hout voetbalwedstrijd tussen Leidse Gemeen teraad en Leidse pers. Athletiek zal de omlijsting van deze wedstrijd vormen. 7 Juni: Honkbaldemonstratie op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel door twee teams uit Amsterdam. 810 Juni: Burgerijdagen in het ka der der Lustrumfeesten van het LSC. BRIDGE BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." De uitslag van de gisteravond gespeel de parenwedstrijd is: Groep Zwart: 1 en 2 Diebenv. Wijk en JeusterScheren 39 p.; 3. v. Dieren Tielkemeyer 37 p.; 4. v. d. PostDe Groot 36 p.; 5. Smidtv. Abswoude 30 p.; 6. Heer en mevr. Bik 28 p.; 7. Heer en mevr. v. Leeuwen 22 p.; 8. v. Haaste renLamboo 21 p. Groep Rood: 1. Heer en mevr. Stuyf- zand 25\4 P-I 2. BonnetSchilling 35 p.; 3. Mevr. SchalksSchalks 33^ p.; 4. Mevr. Berge Henegouwen—Bergsma 32 5. en 6. Heer en mevr. v. Gent en de Dames Bik 30 p.; 7. Dames Zwetsloot Goddijn 29^ p.; 8. VerverLeef lang 26 y7 p. WIELRENNEN DE DRIEDAAGSE VAN ANTWERPEN Darrlgade wint tweede etappe De tweede etappe van de driedaagse 8 Juni: Défilé der Leidse sportvereni gingen. zoals gebruikelijk was bij de ope ning der Leidse Sportweek. Na het de- filé demonstraties op vijf plaatsen in de stad en wel van zevenhandbal, micro korfbal, athletiek, schermen, judo en volleybal. 9 Juni: Voetbalwedstrijd in de Leidse Hout tussen het Nederlands Studenten elftal en een Leids Elftal, als oefening voor de studenten-wereldkampioenschap pen, welke in Spanje worden gehouden. 10 Juni: Wielrennen in de Burggraven- laan, bestaande uit een open amateurs- koers en: Zwemmen in De Zijl met jeugdkampioenschappen van Leiden en waterpolo tussen een militair en een stu denten-zevental. 11 Juni: Sportuitwisseling met Amers foort, waarbij in verschillende zalen de mes en heren), korfbal, athletiek en zwemmen (zeer waarschijnlijk». Voorts zal 'n voetbalwedstrijd in de Leidse Hout worden gespeeld tussen leden van de Leidse Sportraad en van de Amersfoort- se Sportstichting. Zoals men ziet staat een lijvig program ma op stapel en we hopen én voor de Leidse Sportraad én voor 't publiek, dat de verenigingen haar beste beentje zul len voorzetten om dit programma in alle opzichten te doen slagen. Aetherklanken van Antwerpen, welke de renners over een afstand van 240 kilometer van Ant werpen over Massenhoven, Kasterlee, Turnhout en Wuustwezel terug naar het punt van vertrek leidde, is gewonnen door de Fransman André Darrigade in 6 u. 5 min. 45 sec. De verdere uitslag luid de: 2. Van Nitsen (B.); 3. Derycke (B.)caus. 20.40 „Leven 4. Benedetti (It.); 5. Hinsen (B.)6. Vlayen (B.); 7. Borghmans (B.); 8. Cou- vreur (B.)9. Van Breenen (Ned. A) 10. Marien (B.). Daarna Clerici (Zw.) Schulte' (Ned. A), de Belgen Mertens, Huyskens en Swegers, Pianezzi (Zw.) en Haan (Ned. A) allen zelfde tijd als Dar rigade. VRIJDAG HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram 7.40 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws., weerber. en Kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Amus. muz. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Koorzang. 12.00 Angelus. 12.03 Musette ork. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws, en Kath. nws. 13.20 Intern. Lichte muziekweek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamerork. 14.50 Lichte muz. 15.00 Gram. 15.35 Gevar. muz. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinder koor, (Intermezzo: Gram). 17.40 Koer sen. 17.45 Pianorecital. 18.05 Lichte muz. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Lich te muz. 18.55 Prof. Romme spreekt. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting 1. „Het 7e kiankbeeld in de Veilig-Verkeer se rie „Samen op de weg". 2. Het emi gratie-praatje van H. A. van Luyk. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Strijkoctet. 20.05 Opening jaarlijks Alg. Vergadering v. d. V. V. D. 21.00 Mil. Kapel. 21.30 Muziek quiz. 22^00 Gram. 22.25 „Kampvuren langs de Evenaar", caus. 22.40 Intern. Lichte muziekweek. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. 7 00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 12.00 AVRO; 16.00 VARA: 19.30 VPRO; 21.00 VARA. 22.40 VPRO; 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.0 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Kamermuz. 11.05 Voordr. 11.25 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Gevar. muz. 13.55 Koersen. 14.00 Radio Philharm. ork. (om 14.20 Voordr. en litteraire caus.), 15.15 Cabaret. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.05 Muz. caus. 17.45 Draaiorgelmuz. 17.55 Sport. 18.0 Nieuws 18.15 Act. 18.20 Int. Lich te muziekweek. 18.45 „De strijd voor meer welvaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO:19.30 „Het dogma voor ons", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Viool en piano. 20.30 „Benelux", de cultuur" caus. VARA: 21.00 „Leert Uw land genoten kennen", caus. 21.35 Buitenl. weekoverz. 21.50 Int. Lichte muziek week. 22.20 „Emigratie", klankb. VPRO: 22.40 „Vandaagcaus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. (29) DE ENGELSE LEAGUE In de gisteren gespeelde wedstrijd ver loor Wolverhampton Wanderers met 30 van Manchester C'ty, waardoor de kansen der Wolves op het kampioen- Zeiler, die de tweelingzusjes, wereld kampioenen in het dames dubbelspel, in twee games versloegen. In de vierde partij liet Diane Rowe de score tegen Angelica Rozeanu in de eer ste game regelmatig oplopen en met 21 12 roken de toeschouwers de komende ned?-)-»ag van de weteldkam o~ne. Zon der te trachten het initiatief te nemen ..en enkele ome jongens die nor mets terugdeinzen li hebt Hikki en 'kurt vin de duiker warop het wrik is angeduid, wurm hi hsir vond, en dit in de buurt vin Hhntihgl! r ii a. "U li kuntmetsbeginnenwegensgebrek nn geld en rmtenut en wj evenmin zonder hikki of de kart... wi makten an dl kart een film, mar hi mislukt?! Nu L louden wo geweldkunnen gebruiken.mar .ik fifteen sportief voorstel Ui levert om Itikki of de kiertrnwi lenen zou geld om een expeditie uit te rusten. Wi net ben dm beiden een gids. ome expedities storten tegel ik en ene het eerst Htmti bereikt, wint de Tints' to ie toestemt, striden we eerlik.zoniet gebruiken wi. HllfliÉM groot geweld!denk even ni en beslis, ik bel striks weer terugt

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7