De samenleving van de volkeren met behoud van het eigen karakter ~D&Ö% jLWtLGAT &>ymUSTAD Noodbrug bij Schouwburg werd aangevaren DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG H.K.W. legde fundament voor het 45-jarig feest in het najaar „Con Rswn" zinpt bsSannrijke werken Voorstellen over verkeers- verbetering Haar.'emmerstr. DONDERDAG 21 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Forumavond politieke jongeren contactraad Drs Hueting over stand van zaken Als praeludium van de Leidse week voor internationale samenwer king was gisteravond in de Turk door de politieke jongeren contactraad on der auspiciën van de commissie „Be vordering internationaal denken" 'n Europees jongerenforum belegd. On der voorzitterschap van drs. D. H. Hueting behandelden mejuffrouw Jac. Schilthuyzen (JO-KVP) en de heren C. Boerman (Nieuwe Koers), J. A. Hoogondijk (JOVD), S. Jon ker (ORJOS) en D. van der Mei (C HJG) verschillende problemen ten aanzien van de Europese samenwer king. De voorzitter van de Leidse PCJR, de heer J. A. M. van Zonneveld, kon de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik en enkele buiten landse gasten welkom heten. Hij vond het een verheugend feit, dat VOOR DE GROOTSTE KEUZE IN ALLE soorten Schoenen voor elke beurs VOOR DE prettigste bediening VOOR de beste service het moderne schoenenpaleis inde Haarlemmerstraat (Advertentie.) Tieleman en Dros failliet verklaard Op verzoek van de bewindvoerders heeft de rechtbank te 's Gravenhage heden de reeds lang lopende surséan ce van betaling, verleend aan de con- servenfabriek Tieleman en Dros te Leiden, ingetrokken en de comraan ditaire vennootschap, alsmede de be herende vennoot in staat van faillis sement gesteld. De rechtbank heeft benoemd tot rechter-commissaris mr. W. Th. D. A. van Eek, lid van het rechtscollege en tot curator mr. Geelkerken uit Lei den. Agenda Leiden DONDERDAG: Het Gulden Vlies: 7.3010 uur nam.: Receptie woningbouw ver. „Eensgezindneid". Receptiekamer Stadsgehoorzaal: 10 uur voorm Publieke eindles van de lagere landbouwschool. De Lakenhal: 2 uur nam.: opening van de Leidse Week voor Interna tionale Samenwerking. Burgerzaal van het Stadhuis: 8 uur nam.: Plecnt.ge zitting van de Ne derlandse Raad van Europa. VRIJDAG: de jeugd de spits mocht afbijten. De jeugd moet een werkzaam aandeel hebben in de éénwording van Europa. EDG van de baan De voorzitter van het forum, drs. Hueting, gaf eerst, op verzoek, een uiteenzetting van de stand van za ken met betrekking tot de éénwor ding. Gezocht wordt naar een vorm van samenleven van de Europese volken, waarbij het eigen karakter der landen zovéél mogelijk zal wor den behouden, maar waardoor de noden van Europa, ja zelfs van de hele wereld beter gelenigd kunnen worden. De problemen zullen dan door een boven-nationaal lichaam, dat onder democratische controle staat, uit een gezamenlijk standpunt bekeken moeten worden. Maar wat is nu al bereikt, vroeg drs. Hueting zich af. Nu de EDG van de baan is, menen velen, dat de Eu ropese beweging de strijd verloren heeft. Maar dat is zeker niet waar, want de strijd voor de éénwording werd niet op één front gestreden. Eén groep wilde langs de functionele weg een ander langs de constitutio nele weg het doel bereiken. De eerste groep was voor de ge leidelijkheid; steeds meer doelge- meenschappen in het leven roepen, zoals de kolen- en staalgemeenschap. De tweede groep wilde in één klap door Europese directe verkiezingen tot een Europees parlement ko men. Maar beide stromingen vonden elkaar toen steeds duidelijker werd, dat met het opvoeren van het aan tal doelgemeenschappen niet doorge gaan kon worden. Immers de ver schillende sectoren van het leven grijpen in elkaar en zijn niet te schei den. Tegenstellingen onderschat Ter controle op de defensiege-r meenschap wilde men het controle lichaam voor de kolen- en staalge meenschap uitbreiden zodat de weg naar een Europees parlement ge baand werd. Een vast ontwerp voor een Europees statuut was door dit lichaam al opgesteld, maar de ver werping door Frankrijk van de EDG heeft vele mooie plannen in het wa ter doen vallen. De tegenstellingen waren onderschat. Een winstpunt is, dat Engeland vaster aan het conti nent gekoppeld is. Nu moet er aan gewerkt worden, aldus drs Hueting, dat van onderaf het solidariteitsgevoel wordt aange kweekt Dit moet sterker worden dan alle andere belangen. Op wonderen moeten we niet hopen, maar zo goed als de Verenigde Staten van Ameri ka, ondanks alle moeiten, tot elkaar zijn gekomen, zo goed moet het mo gelijk zijn, dat de Europeanen in de Verenigde Staten van Europa komen te wonen, aldus drs. Hueting. Veel vragen Na de pauze konden de vragen op het forum aigevuurd worden en van deze gelegenheid is zowel schrifte lijk als monaeling ruimschoots ge bruik gemaakt. Op deskundige wijze werden vele problemen door de fo rumleden behandeld. De Saar, gren zen van Europa, vergeten groepen in Europa, Je zelfstandigheid van de éénheidsgedachte op de scholen wa ren onderwerpen waarover de niet talrijk opgekomen jeugd zeker nog eens zal nadenken en hopelijk zal praten. Dr. ir. H. M. J. Hart, voorzitter van de commissie Leidse week voor inter nationale samenwerking, sprak in het begin van de avond de hoop uit, dat de jeugd niet alleen een Europa zal zien dat één is, maar dat zich één voelt. Boeiende films bij Tuinbouw Voorzitter J. Jonker verwelkomde gisteravond in gebouw Sieenschuur 6 een klein, maar uitgelezen gezel schap leden van de Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde te Leiden. Zij konden enige leerzame, kleu rige en boeiende films aanscho iwen, die werden aangeboden door dt Tuinbouwvoorlichtingsdienst; een be- har tens waardige film over het be houd van vitaminen in diepvries- groente, een dichterlijke film over kruidenteelt en een pakkende docu mentaire film over het winnen van land uit zee, die onder meer de drooglegging van polders in het IJs selmeer en het aanleggen van de Afsluitdijk toonde. Bij de mededelingen werd bekend, dat het bestuur voornemens is een excursie te maken door Noord-Bra bant met bezoek aan verschillende bekende kwekerijen, aan „De Efte ling", de Oisterwijkse vennen en aan de St Janskerk te Den Bosch. Op de vergadering gaven zich reeds 18 belangstellenden op. Opgave bij de secretaris, Lorsntz kade 44 tel. 23724. DRUKTE OM DE HAARLEMMERSTRAAT De Haarlemmerstraat staat op het ogenblik in het middelpunt van de belangstelling. En niet alleen van het kooplustig publiek; overal is op het ogenblik het afsluiten van de Haar lemmerstraat op Zaterdagmiddag het gesprek van de dag. Er zijn per sonen die zich opeens gaan afvra gen waarom de gemeente nu juist de Langebrug, die toch reeds zo dui delijk dichtlag, gaat dempen en niet Apothekersdijk en Oude Riju. Een ander stelt voor om nu het ge welf van de Langebrug nog bestaat, er een ondergrondse van te maken. Onder het Kort Rapenburg heb je immers ook al zo iets en het Van der St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. _j- 4"JUllt" UUR dl AU ICIJ» Cl Instructie-avond voor propaeandistenWerffpark is een heel mooie plaats Bliksemactie K.V.P. I om weer boven de grond te komen. „In den Verguk en Turk 8 uur Er zijn tientallen oplossingen die nam. Contactavond K.\ .P. afdeling echter of onuitvoerbaar of van Lei- Leiden. Mr. Th. M. J. de Graaf °v®rjden een stacj zouden maken als een „Onze taak met betrekking tot Ned. I hujs met dichtgemetselde ramen. Het Nieuw Guineaverkeersprobleem zoals wij dat ken- Snouck Hurgronjehuis, Rapenburg nen, is natuurlijk geen bij uitstek 61, nam. 2.30 uur: De Atlantische Sa- j Leids probleem. Alle oude Nederland- menwerking door mr. H. M. A. Ka- Se steden en stadjes hebben er mee merlingh Onnes. te maken. Er in al deze gevallen Filmzaal van de Academie. Rapen-1 vint maen mensen, die de sloophamer burg 73, nam. 7.30 uur: Films over en dragline door de stad willen ha- internationale samenwerking. Inlei- len als een tondeuse door een weel der dr. ir. H. M. J. Hart, voorz. VIRO afd. Leiden. De Lakenhal, 8 uur nam.: Europese economische coördinatie. Inleider D. Roemers, secretaris N.V.V. Dienst der apotheken. avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: De apotheek Herding Blanken; Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apo theek Reijst, Steenstraat 35, Telefoon 20136. Te Oegstgeest door: De Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Te lefoon 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: derige haardos. Natuurlijk wordt hjerdoor ruimte verkregen. De toe risten zullen onze steden gemakkelij ker kunnen bereiken, maar van de dingen waarvoor zij komen valt al leen iets in de reisgidsen te lezen: „Op De de plaats waar u nu rijdt, geachte Casino: Lido: Luxor: Trianon: Rex: „Manon van de bronnen", 14 jaar. „Teodora", 18 jaar. „Desirée". alle leeftijden. Afgekeurd. „Taza, zoon van Cochise", 14 jaar. lezer, lag vroeger het Fiapenburg, links van u ziet u een flatgebouw dat geheel kon opgetrokken worden van de stenen die bij de afbraak van de Pieterskerk vrijkwamen en onge veer op de hoogte van de plaats waar nu de wasmachine van mevrouw X. staat, werd indertijd Boerhaave ge boren. Zo moet het ook niet, maar hoe dan wel? Vorstelijke emigranten De Spelers van St. Vincent geven hedenavond in de Stadsschouwburg een opvoering van het Franse succes stuk „Vorstelijke Emigranten". Zoals bij alle voorstellingen war.arbij „vors telijke personen" "tegenwoordig zijn, worden de bezoekers verzocht reeds om kwart voor acht hun plaatsen in te nemen. Een bruid op bezoek Nu we toch in de toneelwereld verzeild zijn geraakt: „De Speelgroep" komt op 1, 2 en 3 Mei in het St. An komt op 1, 2 en 3 Mei in het St. An- tonius Clubhuis met de Amerikaanse thriller „Een bruid komt op bezoek". Plaatsbespreken voor deze voorstel lingen Zondag a.s. van 10.30 tot 13 uur in het Parochiehuis St. Leonar- dus. Voor de afwisseling VNL wisselt morgenavond de nor male gang van zaken op de Leidse klaverweide af voor een gezellig par tijtje klaverjas in de fabriek Veste- straat. Om acht uur ontmoeten de voetballers een team van de deken- fabriek Van Wijk, dat men volgens de regels der 'kunst „van katoen" hoopt te geven. Terug naar de Ursulasteeg De meisjes van de Vrijdag- en Maandagmiddaglessen van Sportief zullen morgenmiddag voor het eerst weer in de gymzaal Ursulasteeg te recht kunnen. De restauratiewerk zaamheden zijn vlot verlopen en zul len niet vergeefs verricht zijn, als de meisjes tenminste in het vervolg slechts op gymschoenen de zaal be treden. Dit zal hun makkelijk ge maakt wo ""den omdat zij op gewone schoenen de zaal niet meer binnen mogen. Op naar Keukenhof De priesterstudenten maken mor genmiddag een fietstocht naar de „Keukenhof" Vertrek twee uur van' het R.K. Lyceum Mariënpoelstraat. DWARSKIJKER. Vrijdagavond K.V.P. Leiden Morgenavond om acht. uur in „In den Vergulden Turk" wordt de le denvergadering van de K.V.P. gehou den, waar mr. De Graaf, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over Nieuw-Guinea en de internationale verhoudingen. In verband met de A.A.-conferen- tie te Bandoeng een zeer actueel on derwerp. Morgenavond om half acht in het Antonius Clubhuis is de vergade ring van de Propagandisten voor de K.V.P.-bliksem-actie. Daar worden dus verwacht degenen, die zich voor de actie van a.s. Maandag hebben aangemeld bij de propaganda-lei- ders. I Hedenmiddag om 2 uur werd de noodbrug bij de Schouwburg aan de Oude Vest door een kotter van rede rij van Duin te Katwijk aangevaren. De brug werd zwaar ontwricht. De aanvaring ontstond, doordat de lege kotter, die door een slèper werd ge trokken, door een windvlaag uit de Lange Mare tegen de brug werd ge drukt. Het schip kwam van R'-dam, waar een motor werd gehaald. Op last van de Markt en Havendienst te Leiden werd Ket schip aan de ket ting gelegd tot de eigenaar aanwezig is Het repareren van de brug zal wel enige dagen in beslag nemen. AUTO TEGEN SPOORBOMEN Gisteravond is een 47-jarige Haag se koopman met zijn auto in volle vaart tegen de steunpaal van de spoorbomen op dc Haagweg gere den. Met zware inwendige kneuzingen c-n verwondingen werd de chauffeur door een passerende automobilist naar het ziekenhuis gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. LEZING VAN PROF. DR. L. KEUSEER. Dinsdag a.s. des avonds te 3 uur hoopt prof. dr. L. Keimer uit Cairo in het Rijksmuseum van Oudheden een lezing te houden over „Le syco- more dans l'Egypte ancienne". Prof. Keimer, die thans hoogleraar is aan de universiteit van Cairo en vice-pre sident van het Institut d'Egypte, is een leerling van de vermaarde on derzoeker Georg Schweinfurth; van zijn hand zyn een zeer groot aantal studies verschenen op het gebied der botanie en zoölogie van het Oude Egypte, zodat hij met recht als de autoriteit op dit gebied kan gelden; bovendien heeft hij vele onderzoekin gen verricht bij de Bisjarin en de in heemse stammen der Nubiërs in de buurt van Assoean, waarover be langwekkende publicaties het licht zagen. In zijn lezing van Dinsdag avond a.s. zal hij speciaal de aan dacht vestigen op de Sycomore, een boomsoort, die in Egypte veelvuldig voorkomt en een grote rol gespeeld heeft in de theologie, de cultus en het volksgeloof der oude Egyptenaren, waarvan nog sporen te vinden zijn bij de huidige bevolking van het N ijldal. Installatie van districtbestuurder Tijdens de gisteravond in Het Gul den Vlies gehouden jaarvergadering van de Leidse afdeling van de Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel personeel de H.K.W. is een feestco mité benoemd tot de nu nog verbor gen vreugdebronnen zal aanboren waarmee de viering van het 45-ja- rig bestaan in het najaar gevoed moet worden. De vergadering werd geopend door de heer F. H. M. Kok, die als voorzitter een bijzonder welkomst woord richtte tot de districtsbestuur- der de heer Th. Steinmetz, die zijn opwachting bij de Leidse afdeling kwam maken. De afdeling, aldus de heer Kok, had met voldoening de benoeming van de heer Steinmetz kennisgenomen, omdat zij zijn gro te activite.ter. kende en waardeerde. Spreker ging na de installatie plech tigheid over tot het geven van een overzicht van de levensvatbaarheid van de diverse groeperingen in de H.K.W. Een grotere activiteit van het winkelpersoneel achtte spreker zeer gewenst. De heer Th. H. de Wilde, secreta ris vermeldde in zijn jaaroverzicht de voornaamste activiteiten, waar mee de afdeling haar geschiedenis geschreven heeft. Vervolgens gaf de heer J. G. Ie Rutte cc vergadering een optimistisch beeld van de finan ciën. Ondernemingsraden. De heer Steinmetz maakte van de gelegenheid gebruik om de Leidse afdeling te danken voor het vele werk dat verricht werd. Spreker drong vervolgens aan op een grote re invloed van katholieken in de on dernemingsraden. De periodiek aftredende bestuurs leden mej. Th. Jongmans, en de he ren V. Giezen, De Wilde en War- nau werden herkozen. De plaats-van DE CHRISTELIJKE ORATORIUM- VHRËNIGING „Con Amore" heeft gisteravond onder leiding van Simon C. Janssen een uitvoering van drie zelden of nooit gemaakte wer ken gegeven, waarmede zij een voorbeeldige daad heeft verricht. Als geheel was dit programma bevre digend en werd door een driekwart bezette zaal ontvangen met een ap plaus, waaruit meer dan gewone waardering bleek. Als inleiding „Gloria" van Vivaldi. In gebondenheid aan de tekst, schrijft Vivaldi een edel, voorname melodie, diep en weelrig en lenig tevens. Wij denken aan Handel. De bezetting is normaal evenals die van het koor. De doorzichtige muziek dopt heerlijk zingbaar aan en het gemengd koor beeft onder de hoogst muzikale pre- ciele leiding van dirigent Jansen voortreffelijk gezongen Het duet voor sopraan en alt is een pronkjuweel. Het continuo werd door Hans Phi lips aan de clavecimbel en de beide eerste cei'.isten van het orkest (bij Bussen over de Singel Om aan de onhoudbare verkeerssi tuatie in de Haarlemmerstraat een einde te maken heeft het gemeente raadslid E. Meester de Raad de vol gende suggesties aan de hand gedaan. 1. Het college van B. en W. te ver zoeken, op korte termijn de Raad een voorstel te doen, om het traject Sta tion—Haven, van de Haagse tram, op te heffen. 2. In afwachting van dit voorstel, de H.T.M. te verzoeken een zodani ge dienstregeling in te voeren, dat de tramtreinen elkaar niet meer behoe ven te passeren in de Haarlemmer straat. 3. De Haarlemmerstraat te sluiten voor alle autobusverkeer en dit ver keer via de Singels te leiden. 4. De Haarlemmerstraat op Za terdag van 14—18.00 uur geheel te sluiten voor alle autoverkeer. 5. Het doorgaand autoverkeer via de Singels te leiden. 6. De Haarlemmerstraat voor doorgaand rijwielverkeer te sluiten en dit verkeer via Oude VestOude Singel te leiden. 7. In de Haarlemmerstraat het rij wielverkeer zodanig regelen dat dit verkeer als volgt mogelijk wordt: PrinsessekadeLange Mare rich ting: OostWest; Lange MareHoogl.kerkstr. rich ting: WestOost; Hoogl.kerkstr.—Pelikaanstr. rich ting OostWest; Pelikaanstr.Haven richting: West —Oost. 8. De kade van de Stille Rijn te verbreden. Daarna één-richting ver keer invoeren in de Haarlemmerstr., traject Prinsessekade -Lange Mare. 9. Zodra de Marebrug gereed is, één-richtingverkeer invoeren in de gehele Haarlemmerstraat. ontbering var. groot orgel) nauwge zet en toegewijd verzoigd. Zo ook deden de instrumentaal solisten in de diverse 'verken. Als tweede werk was Heydn's Mis gekozen. Gebondenheid aan de tekst, daarovr.r heeft de componist zich het hoofd niet gebroken. „Wenn ich an meinen Gott denken", schreef deze eens. „Sc htipt mir das Herz und die Tone hiipl'en mit". In deze Missa zijn een paar krachtig klinkende koor gedeelten, die de componist van „Die Scherfung" eer aandoen. Welge maakt en mooi van vorm en klank is deze muziek ongetwijfeld (met prachtige soli en ensembles), omdat zij van een meester in het vak is. En men kan vreugde beleven aan zoveel oewijzen van uitmundtendheid, hoe wel men bij al deze zelfgerustheid niet geschokt wordt in de ziel. Dit is er niet bij en tochhet is een mooie en nobel werk. C1MON JANSEN WAS OPGEWEKT en zijn koor-ensemble was voor treffelijk. Het N. H. Philharmonisch orkest speelde niet in elk opzicht vlekkeloos. Er schommelde nog wel eens wat. Do dirigent nam dan ook de orkestleiding stevig ter hand. Zijn koor was de partituur wel mees ter. Het overbezette orkest moest zich in een of 'wee repetities inwerken, wat tenslotte toch haast ondoen lijk is. De solisten droegen veel bij aan het welslagen van het werk. Heieen Verkley, sopraan, stond geheel op peil in de voor haar zo gunstig lig gende partij; Aafje Heynis, klankrijk en gevoelvolle alt, Paul Hameleers, tenor, die wij eerst later volop zou den kunnen horen en er werd uit muntend gezongen door de onvolpre zen bas David Holjestelle Tenslotte de moeilijke Psalm 131 van Liszt. Hier wordt men verzadigd van romantiek en wie van dit genre houdt heeft kunnen genieten van de zoetvloeiende melodiek en van de prachtige modulaties. De alten heb ben 't niet gemakkelijk en voor 't mannenkoor ligt 't werk hoog. De heren, verre in de minderheid bij 't dameskoor, hebben zich voortreffelijk van hun muzikale taak gekweten. Maar aanvulling zal toch dcor de di rigent gewenst worden, 't Orkest heeft 't ook niet licht, en de tenor heeft een partij, die haast niet te vol brengen is, al is er veel van te ma ken. Wij kunnen Hameleers' tempe ramentvolle voordracht bewonde ren, maar het zangkunstig probleem is hier zo groot, dat 't moeilijk zal zijn, dit volkomen te benaderen. Een merkwaardige fuga begint bij 't orkest; koper-aanwending door de hoorns; treffende modulaties en een tekstbehandeling aanvankelijk zwart en in de put, eindigend in een groot se climax Terecht had men alle aandacht voor de prestaties van de tenor-so list en voor het uitmuntend getrainde koor, dat grote waardering verdient. Men betoonde dan ook veel erkente lijkheid voor de interpretatie. Met kort gebed werd de avond in geleid en ook besloten. J. ICortmann. de penningmeester, de heer Le Rut- te, die door verandering van betrek king de H.K.W. verlaat, zal worden ingenomen door de heer C. J. Ver hoeven. Het uur van de leek. De geestelijke adviseur hield ver volgens een toespraak over het werk van aalmoezenier en leek in het be drijf. In dit uur van de leek, aldus j spreker, komt het er op aan, dat ka tholieke leken Christus weten te brengen op de plaatsen die voor priesters niet makkelijk toeganke- zijn. Krachtens hun beroep zijn de katholieken, die in winkels en kan toren werken verplicht een degelijke godsdienstkennis te bezitten. Maar vooral komt het aan op een katholieke levenshouding. Want naar het woord van de bisschoppen in de laatste Vastenbrief is de beste vox-m van apostolaat juist de in alles door- fevoerde christelijke levenshouding. o zal de leek een krachtige steun hunnen zijr. vooi de aalmoezeniers, die thans reeds op enkele plaatsen in ons land het bedrijfsapostolaat ter hand hebben genomen. Nadat enkele spontane reacties be wezen hadden dat het gesproken woord wortel geschoten had, volgde de benoeming van de feestcommissie, die uit de leden mej. A. Welling en de heren Verhoeven, De Wekker, Overdijk en Toten bestaat. De Radio en de week van internationale samenwerking Leiden De Leidse week voor internationale samenwerking heeft de aandacht van de Nederlandse Radio-omroepen. Van de opening hedenmiddag door burgemeester Van Kinschot wordt door de N.C.R.V. een reportage ge maakt, die waarschijnlijk in de loop van de avond zal worden uitgezon den. A.V.R.O. (Reporter Tom Nieuwen- huysen) en Wereldomroep hebben bijzondere belangstelling voor de plechtige avondzitting, waar minister mr. J. W. Beyen, minister van bui tenlandse zaken, een rede zal uitspre ken. Men verwacht dat de minister enige belangrijke mededelingen zal doen over de Europese economische samenwerking. De omroepen zullen zich de kans het nieuws dezelfde avond nog voor de Radio te brengen niet laten ontgaan. Er zijn thans in Leiden Luxem burgse en Belgische gasten. Gasten uit Duitsland worden morgen ver wacht. TEGEN PETROLEUMKACHEL GELOPEN. In een woonhuis aan de Oude Rijn is paste* middag de 3-jarige Nelleke J. tijdens het spelen tegen een petro leumkachel gelopen. De kachel viel om en het kind kreeg de inhoud van ketel kokend water, die op het vuur stond over zich heen. Met zware brandwonden aan rug, schouders en armen moest het kind naar het Academisch Zie kenhuis gebracht worden. Het kind was hedenmorgen buiten levensgevaar. Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf Alexander, zn van A van Iterson en J. M. A. Wijnen; Marijke, dr van H. Renia en D. Tole do; Jacob Nicolaas, zn van J. N. de Vos en J. A. v. Weesel; Cornelis Hu- bertus Johannes Maria, zn van W. Ubink en W. v. d. Pijl; Jacobus, zn van K. Brugman en H. de Lange; Eduard Gerardus Johan, ^n van M. S Gerritsen en C. P. Guleij; Reinier, zn van P. Meyers en J. Zandvliet; Pe- tronella Cornelia Maria, dr van P. H. van Steijn en C. C. van Dam; Johan na, dr van W. Kuijt en E. Kuijt; Cor nelis Johannes, zn van C. J. Davidse en C. M. Segerius. Gehuwd: H. A. Kuiphuis en C. M. M. van Steenbergen; P. J. van Steijn en H. Breedeveld; J. O. Tjioa en J. M. Ouwerkerk; J. N. B. Donkersloot en C. E. Klink; J. Kuijt en C. Stikkelo- O verleden: W. Clement weduwnaar 75 j.; T. van Dralen man 84 j.; D. van der Lelie man 78 j.; H. Buurman man 42 j. Viruly voor de N.R.V Vijf-en-twintig jaar verkeersvlie ger De vooruitgang, de geweldige technische ontwikkeling in de wereld is toch eigenlijk het beste af te meten aan de luchtvaart. Hoe vloog men zo'n vijf-en-twintig jaar geleden en hoe vliegt men nu. Het was de bekende K.L.M. vlieger schrijver A. Viruly, die daar gister avond in de foyer van de Stadsge hoorzaal voor de Nederlandse Reis- vereniging op bijzonder geestige wijze iets over vertelde. In die tijd, zei hij, was vliegen meer een soort veredeld fietsen. Men kwam wel los van de grond, maar toch ook weer niet helemaal. Na de pauze las hij nog voor uit zijn laatste boek „De zee en de over kant". Een by/ender hartelijk applaus klonk op aan het einde van de cau serie.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2