DUINSTREEK Minimale belangstelling voor vergadering v. Bloembollencultuur Twee matrozen stalen een auto en reden eigenaar aan Prijskartels ZATERDAG 16 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 NOORDWIJKERHOUT De jaarvergadering van de afde ling Noordwijkerhout van Bloembol lencultuur, welke Vrijdagavond in hotel v. d. Geest is gehouden, zal in de annalen wel geboekstaafd blijven als één van de slechtst bezochte. Wel geteld waren er dit keer 12 leden en 6 bestuursleden. Het feit dat deze jaarvergadering op wel zeer korte termijn was uitgeschreven, zal aan deze geringe belangstelling niet ge heel vreemd zijn geweest. Het voornaamste punt van de agenda was de beschrijvingsbrief voor de aanstaande Maandag te hou den algemene ledenvergadering, maar deze beschrijvingsbrief muntte ook al niet uit door belangrijkheid, zodat er weinig over te praten viel. Alleen het voorstel om de betalings datum op verzoek van de exporteurs van 1 naar 10 November te verschui ven maakte de tongen nog even los. Eén lid slechts wilde de exporteurs tegemoetkomen en had begrip voor hun moeilijkheden om, gezien de vele werkzaamheden aan de export ook nog eind October, de afrekeningen vóór 1 November klaar te krijgen. De anderen zagen de moeilijkheden voor de exporteurs niet zo zwaar in en vreesden, dat de nu voorgestelde op schuiving van de betaaldatum door verdere opschuivingen zou worden gevolgd. In dit verband kwam de be tekenis van het crediet in het zaken leven ter sprake en de voorzitter legde de nadruk op het bezwaar, dat verlenging van het crediet door de kwekers aan de exporteurs de wan betalers in de kaart zou spelen en tot gevolg zou kunnen hebben, dat ook minder solvabele adressen zich op de export gaan werpen. Met 17 tegen 1 stem verklaarde de verga dering zich tegen het voorstel tot verschuiving van de betaaldatum. Naar aanleiding van deze stem ming zette de voorzitter het huidige systeem van stemmen in de alge mene vergadering uiteen. Elke in de af delings-vergaderin *- uitgebrachte stem komt nu in de algemene Verga dering tot uitdrukking. Elk lid heeft in de afdeling 1 stem. In de groeps vergadering wordt gestemd volgens het areaal. Voorzitter De Groot be treurde het daarom des te meer, dat zo weinig leden aanwezig waren en wees er op, dat ook in de onlangs ge houden vergadering van De Tülp ook slechts enkele Noordwijkerhoutse le den aanwezig zijn geweest. Notulen, jaarverslag secretaris en jaarverslag penningmeester waren beknopt en bevatten geen nieuws, behalve de mededeling, dat het le dental in 1954 met 11 is toegenomen. Bij de mededelingen vroeg de voorzitter allereerst aan de leden om vooral onder de jongeren propaganda te maken voor deelname aan de ziek- zoekwedstrijd, welke binnenkort weer in Sassenheim wordt gehouden en voor deelname aan soortenkennis- wedstrijden. Vervolgens bracht hij het bloemen- comité ter sprake en deelde hij mede, Gemeenteraad Nieuwveen Garantie van f 300 voor feestcomité Gisteravond kwam de raad van Nieuwveen bijeen. Van de stichting 19401945 is een verzoek ingekomen om in deze ge meente een collecte te mogen hou den en tevens een verzoek om een bijdrage. B. en W. stellen voor de viering van het 2e lustrum een bij drage te verlenen van 25.Op verzoek van de postduivenvereniging „De Blauwband" te Alphen a. d. Rijn wordt besloten een bijdrage te ver lenen van 5.voor een liefdadig heidsconcours. Op verzoek van Ged. Staten en op voorstel van B. en W. wordt het raadsbesluit, waarbij bepalingen wer den vastgesteld voor het oprichten van rijautoscholen en het verhuur van auto's zonder chauffeur verband met de te verwachten over heidsmaatregelen die verwacht kun nen worden, ingetrokken. Benoeming onderwijzeres aan de O. L. school in verband met 'het vertrek van mei. Carriëre. Ingekomen zijn 5 lot ne neer amu u,, n„ rf» mOrArarb* i. erh- lld V3n het hoofdbestuur en VOOgd dat 2 leden van dit comité bedankt hebben. Op verzoek van de voorzit ter brengt de heer Braun verslag uit over de werkzaamheden van dit co mité in het voorjaar 1954. Naar aan leiding van dit verslag ontspon zich een uitvoerige gedachtenwisseling over de wenselijkheid van de finan ciële verantwoording en bekendma king van het saldo. Dit saldo blijkt het bestuur te willen reserveren voor het jaar 1957, in welk jaar de afde ling 60 jaar bestaat. De voorzitter had graag het comité weer aangevuld, maar niemand blijkt voor het werk te voelen. De voorzit ter vindt het ook in dit verband jam mer, dat er zo weinig leden zijn. De zaak wordt verder van alle kanten bekeken en tenslotte wordt besloten om dit jaar van de zijde van Bloem bollencultuur maar weinig of niets te doen in de hoop, dat de indivi duele kwekers en andere particulie ren alsmede verenigingen zorgen, dat er toch nog mozaieken komen. De heer De Groot doet een beroep op de leden om de hyacinthennagels in de week vóór 30 April in manden klaar te zetten, zodat zij, die mozaieken willen leggen, de nagels maar voor het meenemen hebben. De beste tijd voor de mozaieken acht men 30 April d.w.z. op die dag moeten ze liggen, want dan is het Koninginnedag en trekt het corso over de straatweg. Verkeersdiploma's. Op 22 April a.s. zal de uitreiking van de verkeers diploma's plaats hebben van de on langs gehouden verkeersexamens. Tegelijkertijd zullen dan de 46 aan gesteld jeugdverkeersbrigadiers door wachtmeester Zonderop aan de bur gemeester worden gepresenteerd. Op 25 April zullen deze briga- diertjes 's morgens om half negen bij het aangaan der scholen in dienst treden. Maandag a.s. om 10 uur zal de in wijding plaats vinden van de nieuw bouw der R.K. Jongensschool. St. Victorparochie. Maandag 18 April a.s. zal pater Krouwels O.F.M.. als vaste assistent in de St. Victor parochie komen. KATWIJK Aanbesteding Gisteren werd aan besteed de bouw van 10 woningen aan aan de Rijnmond te Katwijk aan Zee. Van de 8 inschrijvingen was de hoogste G. J. Strijk teOegstgeest met 160.440.en de laagste A. de Waard te Katwijk aan Zee met 150.047. Jubileum Op 23 April a.s. zal de heer W. Caspers 50 jaar lid zijn van het R.K. Kerkkoor „St. Cecilia". De heer Caspar is nog steeds actief lid. KATWIJK AAN BEN RIJN Voor het examen nijverheidson derwijs is te 's Gravenhage voor de akte N. B. paed geslaagd, J. de Boer. NOORBWIJK Fancy-fair pater Alders Gister avond is door burgemeester v. Ber- ckel met de eerste klap op het hoofd van Jut de fancy-fair geopend, welke pater J. Alders met een grote staf van medewerkers heeft georganiseerd voor zijn missiewerk. Vooraf hield het fanfarecorps Ex celsior een muzikale rondgang door het dorp waardoor vele mensen op de been kwamen en prompt om half ne gen stroomde de garage van de firma Kooyman, welke gratis voor dit doel was beschikbaar gesteld, vol van de bezoekers. Op leuke wijze waren een aantal vermakelijkheidsstands opge bouwd, waarbij natuurlijk het rad van avontuur niet ontbrak. Heden- en Zondag vanaf half twee zal deze fancy-fair geopend zijn. Het geheel wordt opgeluisterd door een prima band onder leiding van de heer Arie Westgeest. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkun de In het „Hof van Holland" kwam de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plant kunde bijeen. De voorz. de heer P. de Gróo richtte een bijzonder woord van welkom tot de heer Smit uit Leiden, MEOERLflND-BOLLENLAND Centra van bloem-{ bollen culhiur I (Oecijfers geven het| Waar gaan onze bloembollen heen? 1E33 Uitvoer 19391 |au Uitvoer 19521 F]4 sa1 i i JLUEÖ. bloemen over enige maanden dienst moeten doen in de steeds felle strijd om de zilveren Willem Bosmanbeker bij de leden onderling. De voorzitter moest tot zijn leed wezen mededelen, dat de bindcursus niet voldoende aanmeldingen heeft gekregen om de zeer hoge kosten te dekken, zodat dit jaar een keer over geslagen zal worden. Handbal. Het programma van MSV voor morgen is: 12 uur: Odis IMSV I dames. Ver trek per eigen bus vanaf Linden- plein 10.30 uur; 1.40 uur HVL 2 MSV 1 heren. Vertrek per tram. Bij eenkomst Halte Voorstraat om half één. 2.15 uur: MSV 2Concordia 1 1 uur MSV aMSV b voor de me daillecompetitie: 12 uur MSV 3 Zwaluwen 1 ook voor de medaille- competie. Deze wedstrijd wordt ge speeld op Rap.-terrein. Vertrek 11 uur Lindenplein. Per fiets. Omdat de afdelingen Bollenstreek zo klein zijn en de competitie zo spoedig is afgelopen heeft de com petitieleiding een z.g. medaille-com petitie ingelast. Dit is een halve com petitie waarbij ieder elftal slechts één keer een bepaalde tegenstander ontmoet. De Zondagsdienst zal worden waargenomen worden door dr. Kruyt. De Duinrandapotheek zal geopend zijn van 11.301 uur en van 4.30 5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlo pend. STöMPWIJK HERDENKING BEVRIJDING Uit het voorlopige comité zijn op de gisteren gehouden vergadering thans commissies gevormd, die zich zullen belasten met de nadere uit voering van de gemaakte plannen. Op de vooravond van de 5e Mei, zal op 4 Mei des avonds 8 uur een gezongen Requiemmis worden opge dragen om de gevallenen te herden ken. Men wordt verzocht 's morgens 5 Mei allen de vlag uit te steken. 5 minuten voor acht gaan de klokken luiden en om 8 uur volgt daarna 'n Plechtige Mis. Om 10 uur worden de kinderen aan de jongensschool ver wacht, vanwaar met muziek van het fanfare gezelschap naar het feestter rein gaan, waar de kinderspelen wor den gehouden en een herdenkings beker zal worden uitgereikt. 's Middags zal de burgemeester de feestende Stompwijkers bezoeken en een zanghulde worden gebracht door de kinderen. Daarna volgen de volks spelen waaraan een ieder kan deel nemen. 's Avonds 7 uur een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd en tot slot een groot bevrijdingsvuur. Het comité ziet zich echter nog voor een grote moeilijkheid geplaatst en wel, voldoende financiën voor prijzen voor de kinder- en volksspe len, de tractaties en verdere kosten. De toegekende gemeente-subsidie voorziet slechts in een gedeelte van de kosten. Het comité hoopt echter, dat de Stompwijkers hun dankbaar heid voor de verkregen vrijheid zul len tonen in een huis aan huis collec- sollicitaties. Op de voordracht is ech ter maar 1 candidaat geplaatst n.l., mej. P. G. van der Vos, thans onder wijzeres aan de O. L. school te Kat wijk. De voorz. zegt, dat mej. Van der Vos reeds eerder aan de O. L. school is verbonden geweest en dat de meest aangename herinneringen aan mej. Van der Vos bewaard zijn gebleven. Met algemene stemmen wordt mej. v.d. Vos benoemd. De voorz. zegt, dat mej. v. d. Vos echter pas per 1 Sept. a.s. in dienst kan treden en er dus een tijdelijke benoe ming moet plaats vinden. B. en W. hebben thans per 1 Mei tot tijdelijk onderwijzeres benoemd mevr. Cornet te Alphen a. d. Rijn. Van het feestcomité is een verzoek ingekomen om subsidie groot 300 voor gezamenlijke feestviering op 5 Mei a.s. De voorz. zegt, dat er geen over de afdeling, waarbij er op ge wezen werd dat de afdeling voor een groot deel bestaat uit liefhebbers, waaronder veel dames en dat het vergaderingbezoek steeds bevredi gend was. Hij stelde het bezoek van het hoofdbestuurslid bijzonder op prijs en hoopte dat deze een gunstige indruk van de afdeling zou meene men. De voorzitter wees er op, dat een lid van de afdeling, de heer C. Berg Smit belast was geweest met de or ganisatie van de internationale bloe mententoonstelling te Zürich voor zo ver het de Hollandse inzending betrof en daarbij uitstekend geslaagd was. Aan de vergadering kon een serie zeer fraaie kleurendia's van deze ten toonstelling worden vertoond, waar bij het welwillend ter beschikking gestelde apparaat van de heer G. gelegenheid is geweest, om dit ver- r00s goede diensten bewees. De heer zoek in B. en W. te bespreken, doch stelt voor om dit bedrag als garan tiebedrag te verstrekken. De heer v. Vliet merkt op, dat het comité geen andere inkomsten heeft en zag gaarne dat het bedrag werd verstrekt. De heer Vreeken meent, dat het voorstel van de voorz. het meest juiste lijkt, waarmede ook de overige raadsleden instemmen. De voorz. zegt hierna nog, dat het on langs vastgesteld bedrag van 0.75 per kind aan de lage kant is en zou dit alsnog willen verhogen tot ƒ1. Hiertoe wordt z.h.st. besloten. Berg-Smit vertelde daarbij van de vele moeilijkheden die hij heeft on dervonden- De secr. de heer M. Verwey be sprak het onderwerp „Bloemen in de Philatelie" en toonde daarbij zijn zeer fraaie collectie postzegels met bloe men, die aller aandacht had. De heer P van Bohemen besprak zijn inzending vaste planten waarbij hij als steeds zijn gehoor wist te boeien en leerrijke aanwijzingen gaf bij het telen der getoonde planten. Aan de leden werden de jonge La- thyrusplanten uitgereikt, waarvan de te, welke zal worden gehouden om streeks 23 April a.s. LTJ. EN DE POLITIEK De altijd actieve leden van de L. T. J. wilden hun politieke nieuws gierigheid bevredigen. Hiertoe ver zocht het L.T.J.-bestuur aan het af delingsbestuur van de K.V.P. om een avond te komen praten, op een ver gadering van de L. T. J. Met beide handen werd deze gele genheid aangegrepen en de jongeren- leider van de K.V.P., de heer Zonne veld, werd uitgenodigd deze avond te komen spreken. Nadat enkele huis houdelijke punten waren afgewerkt, kreeg spreker gelegenheid de L.T.J.- ers in de beginselen der politiek en de organisatie der K.V.P. in te wijden. Het gevolg hiervan was, dat een groot aantal L.T.J.-ers en L.T.M.-ers zich spontaan opgaven om het afde lingsbestuur van de K.V.P. behulp zaam te zijn bij de komende blik semactie. In de loop van de volgende week zullen de in aanmerking ko mende adressen worden bezocht, ter wijl de slotactie zal worden gehou den op 25 April a.s. Met de hulp van de actieve L.T.J.- ers zal deze actie ook in Stompwijk zeker slagen WASSENAAR Drie jubilarissen bij de politie Brigadier G. F. Nagelkerke en de hoofdagenten D. van Dijk en H. J. A; Engels zijn gisteren tijdens een samenkomst op het politiebureau ge huldigd omdat zij 25 jaar geleden bij de Wassenaarse gemeentepolitie in dienst kwamen. Nadat de jubilarissen met hun echtgenoten het theoriezaaltje van het bureau waren binnengeleid, werden zij toegesproken door de burgemeester, dr. S. baron van Wijn bergen. Hij wenste het drietal geluk en zeide, dat het voor ieder korps van veel belang is, wanneer er een kern is van mensen met veel dienst jaren. De burgemeester wilde van de gelegenheid gebruik maken om per soonlijk, maar ook namens het ge meentebestuur te getuigen van de grote waardering, die men in Was senaar heeft voor de wijze, waarop het korps als geheel zich van haar omvangrijke taak kwijt. De commissaris, de heer J, j Maandag, wenste de drie jubilarissen geluk. Hij sprak over de moeilijkhe den van het ambt van de politieman, noemde de verdiensten van elk der drie jubilarissen en overhandigde namens het gemeentebestuur de ge bruikelijke gratificatie. Ook namens het jubileumcomité uit het korps werden- geschenken overhandigd en hoofdinspecteur C. B. M. Wolf ver tolkte de gevoelens van de Wasse naarse politie schiet- en sportvereni ging, waarvan de drie jubilarissen een kwarteeuw geleden lid werden en waarin de heren Engels en van Dijk van zich deden spreken als pri ma schutters, terwijl de heer Nagel kerke geruime tijd deel uitmaakte van het voetbalteam. Nadat de heer P. A. Hitzert nog een persoonlijk woord van gelukwens gesproken had, bood de adjudant C. L. P. Hoogka mer de heer Engels namens de af deling recherche enkele geschenken aan in een geestige toespraak. De heer Nagelkerke sprak mede na mens de twee andere jubilarissen een woord van dank. Men bleef daarna nog enige tijd bijeen. Onder voorzitterschap van dr. A. L. A. van Unen heeft de WV Wasse naar Vrijdagavond in Huize Den Deyl de jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het plotseling heengaan van de heer G. L. C. Zee dijk, die voor de plaatselijke WV meer betekend heeft dan de meeste leden konden vermoeden. Staande herdachten de aanwezigen enige ogenblikken de overledene. De agenda werd daarna in een vlot tempo afgewerkt. De voorzitter deel de mede, dat het in de bedoeling ligt op korte termijn te komen tot een centraal inlichtingenbureau, dat van SASSENHEIM Een employé van een Haarlems ga ragebedrijf kreeg op weg naar huis onder de gemeente Sassenheim pech met z'n auto. Na de wagen gepar keerd te hebben, begaf hij zich naar het dorp om hulp te halen. Toen hij enige tijd later terug kwam ontdekte hij een tweetal personen bij zijn wa gen. Het bleken een tweetal matro zen te zijn. Zij hadden de bedoeling om de aanwezige benzine over te he velen in de wagen waarmede zij waren gekomen en die zonder benzine stond. Vanzelfsprekend stond de Haarlem mer dat niet toe en ging om de daad te verhinderen op de motorkap zit ten. De matrozen, ook niet van giste ren, gingen toen met zijn wagen aan de haal. Hierdoor kwam de man te vallen en werd toen door zijn eigen wagen over de schouder gereden. Met moeite wist hij nog een naburige wo ning te bereiken, waar de politie werd gewaarschuwd. Het slachtoffer, dat een behoor lijke schouder kwetsuur had opgelo pen, is direct naar een der ziekenhui zen in Leiden vervoerd. Het onderzoek heeft uitgewezen dat de daders twee matrozen waren," die" reeds een auto hadden ontvreemd. Toen deze zonder benzine kwam wilde men het met de andere auto proberen. Inmiddels zijn de daders gegrepen. Ingelandenvergadering. Kaagerpol der. De stemgerechtigde ingelan den hielden een dezer dagen hun jaar lijkse vergadering. De rekening over 1954 vertoonde een batig saldo van 343.97. De inkomsten bedroegen 8403.72, de uitgaven 8059.75. De omslag over 1954 bedroeg ƒ20 per ha. bij een omslagplichtige grootte van 97.51.41 ha. Tot leden, van de commissie voor het controleren van de jaarrekening over 1955 werden be noemd de heren K. A. v. Asselt, L. Loogman en S. C. Loogman. Plaats vervangende leden zijn de heren C. J. de Groot, J. Biemond en een gevol machtigde van de Haarlemmermeer- polder. De begroting voor 1955 werd na uit voerige behandeling vastgesteld aani inkomsten en uitgaven op 7245.67. j De omslag der ha. werd wederom ge raamd op 20. Het onderhoud van de windmolen, die enige jaren geleden, dank zij de bijdrage in de onderhoudskosten van de vereniging „De Hollandse molen", de Provincie en het Rijk werd her steld, vraagt nog de volle aandacht van het bestuur der Kaagerpolder. Gary Cooper liet Keukenhofbestuur een blauwtje lopen De Amerikaanse filmster Gary Coo per, die hedenmorgen een bezoek aan de Bollenstreek zou brengen, heeft het Keukenhofbestuur een blauwtje laten lopen. Om elf uur, het tijdstip waarop de ster zou arriveren, kwam het bericht, dat het bezoek an derhalf uur was uitgesteld. Tegen half één stond het comité van ont vangst weer gereed, maar toen arri veerde er een telegram, dat de ster zijn dagprogramma niet verder in de var kon laten lopen en dat hij der halve afzig van het voorgenomen bezoek aan Keukenhof. enkele bestuursleden een grote hoe veelheid werk zal kunnen overne men. De heer A. Vaandrager, die nu de heer Zeedijks plaats als secretaris heeft ingenomen, bracht een jaarver slag uit, waarin gewag gemaakt werd van een steeds grotere activiteit op VW-gebied in Wassenaar. Het aan tal leden steeg van 506 tot 567, het aantal verstrekte inlichtingen be droeg 1836, dat is bijna 300 meer dan in het vorige jaar. De WV heeft moeite gedaan voor het verkrijgen van Wassenaarse hal teplaatsen langs de autobusliju Den HaagAmsterdam van de Neder landse Spoorwegen en voor een hal te van de NZHVM-busdlenst Den HaagNoordwijk bij het Viaduct. Jammer genoeg werden deze pogin gen niet met succes bekroond. Penningmeester mr. Waalkens deelde de vergadering mede, dat de WV een jaar van extra hoge kosten achter de rug heeft o.m. door de uit gave van een nieuwe gids, het orga niseren van de provinciale WV-dag in deze gemeente en het inrichten van een voorlopig informatiebureau in het tramhuisje aan de Lange Kerk- dam. Vandaar, dat het bedrag van de inkomsten, dat 2132,70 beliep, met 110,70. door de uitgaven werd over troffen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat twee aftredende bestuursleden, de heren G. Jansen en W. J. Hoogeveen werden herko zen en dat in de door het overlijden van de heer Zeedijk ontstane vaca ture voorzien werd door benoeming van de heer G. de Graaf, directeur van Kasteel Oud Wassenaar. Na het afwerken van de agenda vertoonde de heer W. Maochaupt een unieke serie kleurendia's, waarvan het merendeel was opgenomen in Wassenaar. Brandje door petroleumkachel. In een woning in de Hyacinthstraat ontstond brand door een petroleum kachel. Gordijnen vatten vlam het vuur zou zich via het vloerkleed verder door de kamer hebben uitge breid als niet de bewoonster op kor date wijze met behulp van een de ken de vlammen had gedoofd. De brandweer, die intussen gewaar schuwd was, hoefde niet op te treden. D.V.S. en Amicitia gaven uitvoe ringen. In het Verenigingsgebouw heeft de Accordeonvereniging DVS onder leiding van de heer Sj. de Vries Donderdagavond een uitvoe ring gegeven. Voorzitter H. de la Rie verwelkomde namens de vereniging de vele belangstellenden. Hij deelde mede, dat de Voorschotense toneel vereniging TVLN, die na de pauze zou optreden, tot haar spijt in ver band met ziekte verstek moest laten gaan, maar dat in plaats van deze vereniging het Wassenaarse „Ami citia" bereid bevonden was, hetzelf de toneelstuk op te voeren. De heer de la Rie herinnerde er aan, dat DVS in haar huidige ge daante 10 jaar geleden werd opge richt. Plannen voor een feestelijke viering van dit tweede lustrum zijn in voorbereiding. Als de vereniging zich bij haar tiende verjaardag een geschenk mag wensen, dan kan dat niet anders zijn dan een zo groot mogelijk aantal nieuwe leden voor het orkest en donateurs. De accordeonvereniging opende daarna het programma, dat gedeel telijk uit oude bekende en gedeelte lijk uit nieuwe nummers bestond. O.a. werden uitgevoerd „In a Persian market", Suppé-klanken en Offen- bach-melodieën. Als intermezzo speel de een viertal jeugdige DVS-leden enkele melodietjes. Na de pauze kwam Amicitia op de planken met de klucht „Drie is te veel" een vrolijke geschiedenis, die de aanwezigen een paar prettige uren heeft bezorgd. Z0ETERMEER Eigen auto in brand gestoken Qp last van de officier van justitie is de vijftigjarige D. S. uit Zoeter- meer, vroeger woonachtig te Ensche de, door de Haagse politie gearres teerd. Op 29 Maart j.l. heeft deze man onder Zoetermeer zijn auto in brand gestoken, waarin hij enkele kostbare schilderijen vervoerde, w.o. werken van v. d. Velden en Ruys- dael. In de auto waren sporen van benzine gevonden evenals op de schilderijen. Dit is de tweede keer dat deze per soon brand stichtte met het doel een grote uitkering van de verzekering) los te krijgen. Wegens medeplichtigheid aan de brandstichting in de machinefabriek Oost-Nederland te Enschede in 1951, waarvan hij mede-directeur was, werd hij toen veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdachte bevond zich eerst onge veer een half jaar op vrije voeten. Bvrijdingsfeest. De feesten ter herdenking van de bevrijding op 5 Mei a.s. beginnen vaster vormen aan te nemen. Op deze tiende bevrij dingsdag worden er in alle kerken tussen 9 en 10 uur dankdiensten ge houden. De schoolgaande jeugd gaat in op tocht naar het feestterrein achter „De Jonge Prins", waar ballonnen zullen worden losgelaten en enige liederen ten gehore worden gebracht. Een blijvend aandenken zal de kinderen door de gemeente worden aangebo den. 's Middags is er een optocht, waarvoor alle verenigingen van Zoe termeer zijn uitgenodigd. De Vereni ging Oud-2oetermeer stelt pogingen in het werk om te komen tot een tentoonstelling, waarop allerlei voor werpen en herinneringen aan de oor logstijd zullen geplaatst worden. De besturen van de beide plaatse lijke Middenstandsverenigingen hou den een etalagewedstrijd op deze dag. Degenen die aan deze wedstrijd wensen deel te nemen moeten zich vóór 23 April opgeven bij de secre tarissen van de beide verenigingen de heren C. v. d. Werf, Molenstraat 24 en Z. v. Herwijnen, Dorpsstraat. Fancy-fair. Ten bate van het jeugdwerk wordt in het parochie huis de traditionele jaarlijkse fancy fair gehouden. Een bezoek aan deze prettige ontspanning, waarmede men tevens steun verleent aan het zO nó^ dige werk voor de kath. jeugd, kun nen wij van harte aanbevelen. Hedenavond, morgenmiddag en avond is deze fancy-fair geopend. Schaken. In de vierde ronde om het persoonlijk kampioenschap scha ken te Zoetermeer zijn alle partijen afgebroken in moeilijk te beoorde len stellingen. In de vijfde ronde werden drie partijen afgebroken en twee uitge speeld. Doordat in de partij H. Hout manJ. van Doornen, wit een half uur te laat kwam moest hij in een uur zijn verplichte 30 zetten doen. In de haaht om de verloren tijd in te halen deed wit in ijltempo de ope ningszetten. Van deze haast profiteer de zwart en deze won gemakkelijk. In de partij H. BerkhoutG. de Vree haalde zwart het huzarenstuk je uit door de gedoodverfde kam pioen in een onregelmatige partij tot overgave te dwingen. De zesde ronde wordt gespeeld op 18 April in het spaarbankgebouw. Zondagsdienst. De medische dienst wordt Zondag waargenomen door dokter P. Vegt, Stationsstraat 49, tel. 35 en voor de beide Kruis verenigingen door Zuster E. van Hooff, Leidse Wallen 32. mogen regeringsbeleid niet schaden In een uiteenzetting over het op treden tegen bepaalde kartels geeft de regering de volgende motivering voor de onlangs genomen besluiten: De regering wil een gezonde eco nomische toestand bevorderen die tevens leidt tot aanvaardbare kos ten- en prijsverhoudingen zij kan echter niet toestaan, dat haar vesti gingsbeleid en haar beleid ten aan zien van lonen, prijzen en werkgele genheid wordt doorkruist door groe peringen, die het in haar macht heb ben een ander beleid te voeren. Volgens de regering heeft een en quête bij alle prijzenkartels uitge wezen, dat onder de naam „prijsre geling" een grote verscheidenheid van regelingen schuil ging zoals bij voorbeeld minimumprijsafspraken. Deze gegevens hebben het mogelijk gemaakt te komen tot algemene be leidslijnen, die gevolgd konden wor den bij het onderzoek naar de prij zenkartels. HIJ KON HET NIET LATEN STAAN In een groot magazijn in de Haagse binnenstad werd de 20-jarige S. uit Oegstgeest door een controleur op heterdaad betrapt bij diefstal van een draagbaar radiotoestelletje. S., die zich student noemt, verklaarde het apparaat reeds eerder te hebben zien staan en er zo door gebiologeerd te zijn, dat hij niet kon nalaten het zich toe te eigenen. Marktberichten ROELOFARENDSVEEN, 15 April Bloemen. Freesia's 41—91, Ane monen 17—27, BI. druifjes 15—27, Dhoronicum 41—27, Lathyrus 60— 1.10, Tulpen: W. Pitt 48t—76, Rose Copland 4780, Crown Imperial 34 49, Hillegarde 3956, Moederdag 67—91, Bartigon 48—67, Golden Har vest 60—91, Prunus 47—66, White Sail 4167, Albino 6087, Couleur Cardinal 3953, Bonanza 5270, v. d. Eerden 5881, Piccadilly 4367, E. Eddy 41—61, Carara 39—67, Ban doeng 52—69, Zenober 29—53, Sonja 42—60, Marjorie Bowen 6178. Cor- dell Huil 57—82, Red Master 38—72, Parkiettulpen 901.60, Dubbele tul pen 1842, Narcissen 717, Actea 13—26, Cheerfulness 1724 per bos. Am. Anjers 1729 per stuk. Groente. Aardbeien I 2.85. —3.35, idem II 0.90—2.25, Kropsla 5.00—12.00, Spinazie 27.00, Prei 36.00, Witlof I 31.00—36.00, idem II 15.00—19.00, Sjalotten 11.00— 14.00. TER AAR, 15 April - Groente. Witlof 1, 31—45 ct., idem 2, 18—32 ct., idem stek 914 c.t, spinazie 31 42 ct., idem B, 2529 ct., andijvie 3548 ct., idem B. 2730 ct. was- peen 1722 ct. alles per kg. Sla A. 1524 ct. idem B. 915 ct., idem C. 58 ct. alles per stuk. Stoofsla 30 70 ct. per kist; radijs 1113 ct., sel derij 24 ct. per bos. VINKEVEEN 15 April Groente. Glasandijvie B. 3740 ct., Prei 60 66 ct., Spinazie 2143 ct., Witlof A I, 4345 ct.. Witlof B I, 42—45 ct.. Witlof B n 3744 ct. per kg., Peter selie 717 ct., Radijs 1420 ct., Sel derij 47 ct. per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3