m iet melk meer mans Lh $LMtLGAT óéjLMWtö BIOSCOPEN St. Christoffel hield zich bezig met B.B. en kopen op afbetaling Een 11e huwelijkslustrum in Roelofarendsveen ZATERDAG 16 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Publicatie Ne derlond» Zuioelbureou, i Grovenhoge A - r- NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 10 l Advertentie.) Interessante causerie door S. W. Hagedoorn De Katholieke Ver. van Handels vertegenwoordigers hield gisteren haar maandelijkse vergadering. De heer S. W. Hagedoorn, commandant van de brandweer en hoofd van de BJB. hield als haar gast een praatje over bescherming bevolking en wat dit idee eigenlijk inhoudt. Over het doel van de Bescherming Bevolking bestaat bij een groot deel der bevolking een ernstige misvat ting. Deze organisatie moet er zijn, om bij voorkomende rampen en bij oorlogshandelingen door gezamenlijke hulp deze rampen te verkleinen mi daardoor minder desatreus te doen rijn. Wij leven nu eenmaal in een tijd waarin men rekening moet houden, dat een eventuele oorlog niet alleen gaat tussen de legers op de slagvel den, maar dat de gehele burgerij bij die oorlog zal worden betrokken men moet nu eenmaal paraat zijn; een organisatie als de B.B. is niet in een handomdraaien opgebouwd. Leiden A-gebied. Ons land is bij deze organisatie verdeeld in kringen van meerdere of mindere prioriteit. Zo behoort Leiden met Oegstgeest tot het A-gebied waar een gehele organisatie opgericht is, om de bevolking in tijdens van gevaar bij te staan en om rampen te ver zachten. Deze organisatie valt uiteen in drie delen. Ie. De georganiseerde zelfbescher ming. 2e. De overheidsdiensten, en 3e. Het commanderend apparaat. In vredestijd is het zó en zeker in een gebied als Leiden dat bij een ongeluk binnen enkele minuten de geneeskundige dienst en de politie aanwezig zijn. Bij brand is binnen enkele ogenblikken een goed uitge ruste brandweer aanwezig om het vuur te stuiten, maar ingeval van oorlog waar door bombarderende vliegtuigen of door andere handelin gen op vele plaatsen tegelijk bran den. gewonden of andere onheilen het hoofd moet worden geboden, schieten deze diensten tekort en moet de ge organiseerde burenhulp de helpende hand bieden. Wil echter deze hulp effectief zijn dan moeten die helpers worden ge oefend en paraat worden gemaakt om met de meeste doeltreffendheid te kunnen helpen. Daarvoor nu is de B.B. Hiertoe is het gebied van Lei den en Oegstgeest verdeelt in wijken van ongeveer 15000 inwoners waar over een wijkhoofd staat. De wijken zijn weer onderverdeeld in blokken van ongeveer 1000 inwoners onder een blokhoofd. Elk blok heeft een blokhoofd, een pl.verv. blokhoofd, en een blokploeg van ongeveer 20 man waaronder melders, blussers, redders en opruimers. Wanneer men nu weet, dat Leiden met Oegstgeest is ver deelt in 7 Wijken en in elke wijk 15 blokken met elk blok een bezetting van 20 man per blokploeg, dan komt men reeds tot een getal van ruim 2000 man, waarvan momenteel ongeveer De voorzitter dankte de heer Ha gedoorn voor zijn buitengewoon in teressante uiteenzetting en merkte op, dat nu zij doel en werkwijze van deze organisatie duidelijk voor ogen hadden. Kopen op afbetaling. Na de pauze kwamen de leden in het geweer, om het oor en tegen van het kopen op afbetaling eens onder de loupe te nemen. Het bleek dat meer dan één zich hier speciaal op had geprepareerd. De heer Vreeburg gaf als eerste zijn zienswijze. Deze spreker bleek een overtuigd voor stander van het huurkoopsysteem mits er waarborgen bestaan om ko per en verkoper te beschermen tegen misbruiken. Hierom draaide het ge hele probleem. Men was er van over. tuigt dat het huurkoopsysteem in de tegenwoordige samenleving niet meer gemist kon worden, terwijl men aan de andere kant niet blind was voor de grote gevaren, welke aan dat zelf de systeem kleven, wanneer bonafide verkopers misbruik maken van de zwakheid van de kopers en deze zo veel op afbetaling verkopen dat het bedrag welk wekelijks moet worden afgedragen alleen kan worden vol daan ten koste van het noodzakelijk levensonderhoud en daardoor mensen tot verkeerde praktijken brengen. De discussies ov»r dit onderwerp namen zo'n omvang aan, dat de voor zitter meermalen tussenbeide moest komen, om ieder de gelegenheid te geven zijn standpunt uiteen te zet- een. Wegens het late uur moest voor zitter de gedachtenwisseling stoppen en sloot de vergadering met gebed voor de pas overleden oud algemeen voorzitter, de heer J. v. d. Meer. BLIKSEM De Leidenaar zal de koortsachtige activiteit van de KVP in deze dagen niet zijn ontgaan. De propaganda leider heeft over de gehele stad dui zend affiches: „KVP. Kom erbij" verspreid. Hij grijpt iedere „propa- gandist-in-de-dop" bij de revers en weet hem met enige weloverwogen maar geladen woorden voor het pro pagandawerk enthousiast te maken. Alles in afwachting van cle 25ste April, de dag van de grote voltreffer, die ooit door de KVP geplaatst is. Vroede vaderen De acht leden van de Katholieke fractie in de Leidse gemeenteraad en het bestuur van de KVP gaan zich ook in het strijdgewoel mengen. 25 April 's avonds kunt U een on zer Vroede Vaderen of bestuursleden an de KVP aan de deur verwach ten. Een voorbeeld, dat moet dóén vol gen. Meldt U aan als propagandist voor de bliksem-actie op 25 April. Bij ongeveer 6000 katholieke gezin nen moet aangebeld worden, dus de KVP heeft alle beschikbare krachten nodig. Parochiële leiders; Par. St. Lodewijk: J. A. M. van Hoorn, Hoefstr. 14; Par. O.L. Vr. He- o mei vaart en St. Jozef: A. de Kruiff, of morgenmiddag van 38 uur nam! Anna Paulownastr. 26; Par. O.L. Vr. Onbevlekt Ontvangen: C. J. Verhoe ven, Stille Rijn 15; Par. St. Petrus: A. C. H. Speel, Leliestraat 112; Par. St. Leonardus: R. J. Goldenberg, Toussaintkade 49. Propagandaleider KVP afd. Leiden, F. A. v.d. Boog, 3 Octoberstraat 3a. Arenden-tentoonstelling. Als waardig slot van de actie „een heitje voor een karweitje" houden de Arenden van de St. Lodewijskgroep een tentoonstelling, die de burgerij als een magneet naar de Garen- markt zal trekken. Op deze tentoon stelling immers kunt u de niet te evenaren attracties, die u van de ene sensatie in de andere zullen voeren, niet op de vingers van twee handen aftellen. Zoals de spinning-ropes, en vliegtuig-demonstraties; u -ziet een kapeltent, een volledig patrouille kamp, een seintoren en het beroem de „Houtje-Touwtje-orkest. Maar wat meer is: de Arenden doen hiermee met zijn allen met een „zilveren goede daad" in verband met het 25-jarig bestaan van de Kath. Verkenners in Nederland en het 20- jarig bestaan van de St. Lodewijks- groep. De opbrengst van deze goede daad is voor het Priesterstudiefonds! U weet dus waar u hedenmiddag lerecht kunt in het Jeugdgebouw aan de Garenmarkt 36 te Leiden? De toe gang is gratis. Film voor de kinderen „Vacantiebezigheden". Aanstaande Maandag kunnen de kinderen, die op de spaarlijsten staan van de katholieke scholen, of die zich al bij de leiding van de R.K. Vacantiebezigheden hebben opgege ven, juichen. Zij krijgen film. V zamelen voor de St. Petrus- en St. Lode wij kparochie om 8.45 bij de Pe- truskerk onder leiding van de heer F. v. d. Boog; voor de St. Joseph- parochie om 10.45 uur in de Alexan- derstraat, onder leiding van mevr. van Dam; voor de Hartebrugparo- chie om 1.45 bij de Romanuszaai on der leiding van mevr. Colla, voor de Leonardusparochie ook om 1.45 bij de Potgieterlaan onder leiding van mevr. Devilee. „Instuf". De verkenners der Hartebrug-pa- rochie stellen de mannelijke jeugd van 11 tot 16 jaar morgen Zondag 17 April van 3.30 tot 5.30 voor laat ste maal in de gelegenheid zich te ontspannen. Tafeltennis, tafelvoetbal, sjoelen, schaken, dammen, volley e.a. Toe gang 25 cets. De opbrengst is ten ba te van de z.g. „priesteractie". Tentoonstelling Japanse prenten Van 15 April tot 15 Juli wordt in het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden in de zaal voor wissel tentoonstellingen een nieuwe reeks Japanse kleurendruk-houtsneden tentoongesteld. De selectie van prenten uit de Museum verzameling omvat ditmaal werk van de Drentkunstenaar Kuni- sada (17861864). De tentoonstelling is voor het pu bliek te bezichtigen van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. Ruim 4 millioen. De aannemers A. Voordouw en Zn. en W. Hoogstraten hebben van de Gem. Woningdienst en de „Algemene Woningbouwvereniging", beiden te Amsterdam de opdracht gekregen tot de bouw van 328 woningen, 80 fiet- senboxen enz. in het „Geuzenveld" te Amsterdam. Daar is een totaalbedrag van 4.300.000.mee gemoeid. K.V.P.-avond. De burgemeester van Lisse, het lid van de Tweede Kamer, mr Th. M. J. de Graaf spreekt Vrijdag 22April a.s. in „In den Vergulden Turk" over „Onze taak met betrekking tot Ne derlands Nieuw Guinea, mede bezien in het kader van de internationale politiek. De heer De Graaf is de Indië-spe- cialist van de katholieke fractie der Tweede Kamei*. Hij zal ongetwijfeld het gehoor, dat bestaat uit leden van de Katholieke Volkspartij afdeling Leiden weten te boeien. SPIEKER Burgerlijke Stand Geb.: Suzanna Christina, d. van G. Schats en C. P. G. stokhuijzen; Yvonne, d. van P v. d. Niet en G. J. Burggraaf; Gerhard Heinz Max, z. van G. H. M. Gauger en J. Lancel; Nancy Rebecca, d. van J. W. Neys en M. de la Combé; Janna Hendrika, d. van W. F. Gubler en C. van Ton geren; Maria Helena Johanna The- resia, d. van D. Stouten en J. Schlag- wein; Adrianus Hendrikus, z. van C. H. v. Amsterdam en J. M. v. Dijk; Adriana Theodora Maria, d. van J. A. Kriek en G. M. Nijssen. Overl.: J. Hoek, wed. van Passchier, 76 jr.; J. T. Remmerswaal, wednr. 72 jr.; E. Flanderhijn, huisvr. van v. d. Velden, 69 jr.; G. Tegelaar, man, 33 jr.; E. H. Kluivers, huisvr. van Ver schoor, 69 jr. IN DE LEIDSE Lido. Theodora, de Byzantijnse Keizerin, die leefde van 508 tot 548 en hoewel van geringe afkomst, toch de echtgenote werd van keizer Justinianus, is het onderwerp van de groots opgezette film, welke deze week in het Lido-theater als pre mière voor Nederland wordt ge geven. De stad Byzantium, of Istanbul, zoals zij door de Turken genoemd wordt, gold reeds in de oudheid als een der schoonste steden ter wereld. In deze stad beleefde Theodora haar triomfen. Zij kwam voor uit het volk, uit ouders, die tot de minst draag krachtige bewoners behoorden. Zij had het aan haar buitengewone schoonheid te danken, dat zij de gunst van Justinianus verwierf, haar tot echtgenote nam en keizerin werd van Byzantinum. Vraagt het maken van een film in het algemeen reeds bijzondere kos ten door de noodzakelijke vervaardi ging van de gewenste decors, groter zijn deze wanneer het de vervaardi ging van decors van een stad uit de oudheid betreft en nog meer is dat het geval, wanneer het een luxe van een keizerlijke hofhouding uit de oudheid betreft. De filmexploitanten staan evenwel voor niets en de Italianen, die de luxe der paleizen uit eigen ervaring kennen en die de nodige gegevens ook kennen uit de muurschilderin gen, zoals zich die te Ravenna en Rome o.m. bevinden, hebben kosten noch moeiten gespaard, om deze film een zo groots mogelijke aanblik te geven. En daarin zijn zij wonderwel geslaagd. De kosten, die de bouw van decors e.d. vergden, beliepen zelfs een bedrag van vjjf millioen gulden. Maar- daarmede werd de rijk dom aan architectonische schoonheid van het Byzantijnse tijdperk ook rij kelijk weergegeven. Er werd een kei zerlijk paleis opgetrokken met een voorgevel van 76 meter breedte en 21 meter hoogte. Niet minder dan 90 beelden, vervaardigd naar Griekse en Romeinse kunstwerken, werden ter opluistering van het paleis geplaatst, terwijl de aanleg van het circus Maximus bijzondere zorg vereiste, omdat hier de voor de film benodig de wagenrennen werden gehouden. Daarnaast vroeg de massale mede werking van duizenden personen de bijzondere aandacht van de regie en in hun veelkleurige uitbeelding van wapperende of sierlijk neerhangende mantels vormt dit een belangrijk on derdeel van deze geslaagde film. In hoeverre de historie omtrent de rol van keizerin Theodora ten op zichte van het regeringsbeleid van de keizer juist is, valt niet met zeker heid te zeggen, maar in ieder geval heeft men er in deze film een aan nemelijk beeld van weten te maken. En de wijze waarop de keizerin hier door de voortreffelijke filmster Gianna Maria Canale ten voeten uit wordt getekend, wekt ongetwijfeld de bewondering van ieder, die deze film ziet. Gedux-ende zeven jaar heeft zij, in haar eerste film en ook nu onder regie van Riccardo Freda, de ogen van alle bioscoopbezoekers tot zich getrokken en de wijze, waarop zij hier, tezamen met Georges Mar- chal als keizer Justinianus, deze film dx-aagt, is bewonderenswaardig. Ex- zijn trouwens meer bijzondere figu ren in deze majestueuze film, die het goed doen, terwijl de massa-regie, o.m. met gebruikmaking van leeu wen, pantexs en tijgers, voor een spanning tot het einde zorgt. Luxor. De film „Désirée" is ge maakt naar het boek van Annemarie Selinki. De film is nog een tikje ro mantischer uitgevallen. De bioscoop bezoeker, die vertrouwd is met de geglansde producten van Hollywood zal in deze 20th Fox-film geen brok verantwoorde geschiedeixis over de merkwaardige figuur van Napoleon verwachten. Terecht, 't is eerder „de geschiede nis ener liefde" geworden, zo Courts Mahler-achtig als het maar zijn kan. Dat de toeschouwer toch bijna 2 uur lang aandachtig blijft kijken, is te danken aan het sublieme spel van de twee hoofdrolspelers: Marlon Erando als Napoleon en Jean Simons als Désirée. Het gelukt hun dit filmverhaal waar te maken en dat is een opgaaf, die de machten van de schrijfster, de regisseur en het technisch wonder der cinemascoop te boven gaat. Désirée is de eerste geliefde van Napoleon. In het belang van zijn carrière en van Frankrijk trouwt Napoleon echter met Joséphine. Dé sirée huwt Bernadotte, één van de generaals van Napoleon, die later ko ning van Zweden wordt. Ondanks 't feit, dat zij haar echtgenoot bemint, blijft er tussen haar en Napoleon 'n band. Het is tenslotte Désirée, die aan het eind van een bloedige op mars Napoleon het zwaard uit han den neemt. Alle leeftijden. Trianon. Dat de film „On the waterfront" in Amerika opgang ge maakt heeft, is niet te verwonderen. Zij legt immers de vinger op een buitengewoon schrijnende plek in het maatschappelijk leven van Amerika, nl. het gangsterdom in de havens, ón New York hebben de havenarbeiders lange tijd gestaan onder de terreur van een door gangsters geleide vak bond. Zij moesten van hun zuurver diende loon een deel afstaan aan de „boss", anders was er voor hen geen wex-k meer. En wie zijn mond niet wist te houden, kon er zeker van zijn, dat hem een „ongeluk" over kwam. Ook verdween er een deel van de lading uit de binnenkomende schepen in de zakken van de gewe tenloze heren, doch men zweeg uit vrees voor erger. Er bestond een z.g. Misdaadcommissie, maar wat kan deze uitrichten als iedereen doof- stommetje speeld? De kruik gaat echter zo lang te water tot zij barst. Hier was het een jonge bokser, die door de gang werd gebruikt om kwa lijke zaakjes op te knappen, maar die tenslotte geholpen door een sociaal- voelende priester, de moed heeft de muur van stilzwijgen te doorbreken. Iedereen verwacht dat het hem zijn leven zal kosten, maar een flink vechtpartijtje maakt een smadelijk einde aan het prestige van „boss" Johnny Friendly en aan diens kwa lijke practijken. Ons zegt deze geschiedenis minder dan zij de Amerikanen zegt, maar het verhaal wordt in elk geval zeer boeiend uitgebeeld en technisch ver bazend knap uitgewerkt. Men voelt de huiveringwekkende spanning in de haven en ondergaat geheel en al de sfeer van het zware leven dei- losse arbeiders aan de kaden. Het is een boven de middelmaat uitsteken de film. Boven 18 jaar. Rex. „Het gevecht met de dui vel", dat deze week in dit theater ge leverd wordt, is in een cowboy-film, zoals Hollywood ze twintig jaar ge leden afleverde èn over twintig jaar nog zal produceren. Hoewel men in het begin aan het verhaal geen touw en laat staan dus een lasso kan vastknopen, cmdat de meespelenden zwijgzame jongens zijn die het enkel met kogels zeggen, wordt gaandeweg duidelijk wie wie niet mag. Voor ve len is het dan echter reeds te laat. Het recht wordt echter nog enkele malen duidelijk genoeg door het slijk gehaald om te laten zien, wie in deze film fout wilde. Het genre doet het nog altijd, al zou men op den duur wel wensen dat de ruwe bol ster zijn blanke pit eens op de came ra afschoot. Boven 14 jaar. Casino heeft de alleraardigste film „The little kidnappers", nog 'n week je geprolongeerd. Voor alle leeftij den. Woensdag 27 April a.s. zal het pre- cips 55 jaar geleden zijn, dat het echtpaar Jac. de Jong en M. de Jong Van Duuren te Roelofarendsveen het huwelijksbootje ging bevaren. En gedurende deze lange reeks van jaren hebben ook zij begrijpelijk wel eens een stompje te verduren gehad, alhoewel men dit het bruidspaar thans nog niet zou aanzien. Immers, beiden genieten een goede gezond heid en niettegenstaande het aantal levensjaren zijn zowel bruid als bruidegom nog zeer vitaal. Bruidegom Jac. de Jong, die 24 April zijn 78e verjaardag hoopt te vieren, is altijd nog geheel zelfstan dig tuinder en is vol levenslust van de vroege morgen tot de late avond op zijn eigen tuindersbedrijf werk zaam. En hij denkt er ook nu nog niet aan om met werken uit te scheiden. Over drie maanden, n.l. op 22 Juli hoopt ook de bruid haar 78- ste verjaardag te vieren, en ook zij doet dagelijks nog zelf alle huishou delijke bezigheden. Ongetwijfeld kunnen zij dan ook van een mooie levensavond genieten. Nog geheel onafhankelijk op deze leeftijd voor zich zelf te kunnen zor gen, mag toch wel een grote zegen genoemd worden. Natuurlijk wordt dan ook de feest dag met een H. Mis uit dankbaarheid begonnen. Dankbaar zullen deze dag ook zijn de 7 kinderen en 27 klein kinderen. Omringd door deze rijke kinderzegen zal het ongetwijfeld op Noordeinde 84 voor het bruidspaar een onvergetelijke dag worden. Mo- OUDERAVOND DOCOS. De Jeugdcommissie van Docos zal op Maandag 18 April a.s. een ouder avond houden in „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19 te Leiden. Aanvang 7.45 uur. De bekende KRO-radioreporter Leo Pagano is bereid gevonden op deze avond vóór de pauze een causerie tè houden over het onderwerp „De Ka tholieke Jeugd in de Katholieke ver eniging" met als recent probleem „Amateurisme en Professionalisme". Na de pauze bestaat er gelegenheid voor discussie en het stellen van vra gen en bovendien zal de heer Pagano zeer interessante ervaringen vertel len uit de wereld van de radiore portage. Agenda Leiden ZATERDAG; Leidse Schouwburg, 7.30 uur nam., „Ons Eiland". Het Gulden Vlies, 3.30 uur nam., Jongerenkringbijeenkomst K.V.P. ZONDAG: Aula Technische School „Don Bos- co", 1 uur nam. E.H.B.O.-wedstrijd „Peerke Donders". MAANDAG: Bedevaart naar St. Lidwina van Schiedam. Vertrek per touringcar 8.30 uur v.m. van het kerkplein vóór St. Petruskerk. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur Film avond Cebuto-reisbureau. Doelen, 8.15 uur nam. „St. Adel- bert". Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Spaanse dansavond. Lakenhal, 8 uur nam., Vereniging Oud-Leiden. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: De apotheek Herding Blanken; Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apo theek Reijst, Steenstraat 35, Telefoon 20136. Te Oegstgeest door: De Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelm inapark 8, Te lefoon 26274. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waar genomen door: dr. de Bruyne, dr. Dondus, dr de Haan, dr. Fleiter, dr. Stoffers en dr. Verbrugge. De Zondagsdienst der artsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholz. Bioscopen De films voor de volgende week zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The little kidnappers", al le leeftijden. Lido: „Teodora, de Byzantijnse keizerin", 18 jaar. Luxor: „Desirée", alle leeftijden. Trianon: „On the Waterfront", 18 jr. Rex: ..Het duel met de duivel", 14 jaar. ge het hun beschoren zijn, om over 5 jaren in dezelfde gesteltenis het diamanten feest te vieren. Zondag staat D.O.S.R. voor de niet gemakkelijke taak om op eigen terrein Rodenburg te bekampen. Aanvang te 2.30 uur. Het verdere programma vermeldt: 2.30 uur V.V.S.B. II—D.O.S.R. II; 1230 uur Lugdunum 5D.O.S.R. III; 2.30 uur S.J.Z. II—D.O.S.R. IV; te 12 uur D.OS.R. (a)—V.V.O.A. (a). Zaterdagmiddag te 330 u. Altior a DO.S.R. a en tevens te 3.30 uur .D.O.S.R. bM.M.O. a. ALPHEN AAN DEN RIJN Aannemer bestolen werd gearresteerd Gedurende de laatste maanden werden regelmatig goederen ont vreemd ten nadele van de firma Koudijs, die de nieuwe Provinciale weg aanlegt vanaf Gouwsluis te Al phen a. d. Rijn tot aan Boskoop, als onderdeel van de weg Rotterdam Amsterdam. De ontvreemde goederen betreffen allerlei bouwmaterialen en werktui gen. Na intenstief speurders werk is de recherche te Alphen a. d. Rijn Vrij dag er in geslaagd de dader van de ze diefstallen te achterhalen en in ar rest te stellen. Het is een 31-jarige Boskoper. Na een korte ondervraging bekende deze de diefstallen te heb ben gepleegd met de bedoeling de materialen te verkopen. Tot het laat ste is hij evenwel door nog onbekende oorzaken niet gekomen. Bij een te zijnen huize verrichte huiszoeking werden nagenoeg alle ontvreemde materialen Vrijdagavond laat door de Alphense politie achterhaald. De dader is in arrest gesteld. HAZERSW0UDE [H.R.] Dertien arrestaties voor stenendiefstal Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in verband met het feit, dat ge durende de werkzaamheden aan de Rijksweg (aan de Rijndijk) straatste nen ten nadele van de Rijkswater staat zijn ontvreemd, in totaal 13 personen zijn gearresteerd. Tegen vijf personen is proces-ver baal opgemaakt wegens het kopen van de gestolen stenen. De gearresteerden behoorden allen tot het personeel van een firma, die door de Rijkswaterstaat met de uit voering van het wegherstel en de -verbreding was belast. Verschillende der gearresteerden zijn in voorlopige hechtenis gesteld. Dat de politie hier een zaak van grote omvang te pakken heeft, blijkt wel uit het aantal stenen, dat tot op heden achterhaald is. Dit aantal be draagt reeds tienduizenden. Tevens zij medegedeeld dat zich onder de gearresteerden geen inwo ners van de gemeente Hazerswoude of Koudekerk aan den Rijn bevinden. KOUDEKERK Raadsagenda. De raad van Kou dekerk aan den Rijn komt a.s. Maan dag 18 April, des avonds om acht uur, in openbare vergadering bij een in het Raadhuis. De agenda ver meldt o.a. de volgende punten van behandeling: Voorstel van B. en W. om subsidie te verlenen aan het Oranjecomité voor de 5 Mei viering; idem aan de Stichting 1940—1945; B. en W. stel len voor aan de raad om garantie te verlenen ten behoeve van de bouw van een particuliere woning door de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten. B. en W. vragen crediet om te ko men tot uitbreiding van de straat verlichting. ZQETERW0UHE ONVOORZICHTIG OVERSTEKEN Toen gistermorgens omstreeks 11 uur de slagersgezel v.d. P. onvoor zichtig de Rijksweg zou oversteken, naderde met een behoorlijke vaart de heer H. uit Oegstgeest met zijn auto. Om een aanrijding te voorko men week hij te veel naar links, met het gevolg, dat hij in zijn vaart, na eerst een muurtje van de firma Tyssen geramd te hebben tegen een geparkeerde auto aanbotste. Met eni ge bulten en schrammen kwam de enige passagier uit de auto, waarna de politie trachtte de juiste toe dracht te weten te komen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2