iLtVKLGtö Zéymaw Donderdag a.s. is er een Friese dag op Keukenhof Recordprijzen voor bloemen ZALIG PAASFEEST VOOR U ALLEN! Dansschool Henny Boes ZATERDAG 9 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Zoals we een dezer dagen reeds meldden, wordt er op 14 April a.s. een Friese dag gehouden op Keuken hof. Thans is het programma voor deze dag bekend gemaakt. Het ziet er als volgt uit: 11.15 uur: Aankomst van de Friese folkloristische groepen. Let U eens op het verschil in hoofdtooi- tussen het Hindeloper meisje en de Hinde- loper vrouw en ook op de gróte ver scheidenheid in kleur en ruitmotief. De Friese vrouwen hielden van sie raden; vooral bij de beugeltassen, de chatelaine en halskettingen vindt men mooie exemplaren. Als kralen vindt men meestal cornalijn, grana ten en bloedkoraal. Het nieuw Fries costuum, zonder oorijzer, is naar de vorm geïnspi reerd op het 18e en 19e eeuwse Frie se costuum, maar tracht toch ook een eigen vorm, aangepast aan de 20ste eeuw te vinden. Van 1212.15 uur treedt de Hin deloper groep op voor het theehuis. Zij zingen Hindeloper liederen: 1. Het lied van Hindelopen aan de koningin: „Wor iss op earde en laand to viinden, Dat zok en Koninginne het", etc. 2. Bruiloft-Zaaing: „Vreénden, vreéndinnen, Al wat 't hir waeze mei", etc. 3. Het dweit men al om et Jild! „Lik weer langlesten op en beurs, Vol koopleed, burgers, boeren", etc. 4. Houmanhou: „Der weéren veuwer jonge vanen Op houmanhou oen 't bortedwaen" etc. Van 1212.15 uur danst de Skots- ploech Ljouwert (oud Fries costuum) voor het grote restaurant. 1. IJspolka; 2- Hofpolka; 3. Hakke- tone; 4. Mazurka; 5. Skotse Trije. Van 12.2012.35 uur komt voor het grote restaurant de groep uit Ber- gum (nieuw Fries costuum). 1. Trommelv/als; 2. Jasker (Water molen); 3. Jan Pierewiet; 4. Neef Teake. Middagprogramma Van 2.153.30 uur: Ringrijderij. De ringrijderij, die des middags zal worden gehouden staat onder auspiciën van de Koninglijke Vereni ging Het Friesch paarden-Stamboek. óm 2.15 uur zal met hetrijden een aanvang worden gemaakt. Er zullen 10 Friese sjezen, wagens die alleen nog maar op hoogtijdagen voor de dag worden gehaald, bespannen met Friese paarden en bemand met een paar in Fries costuum, aan deelne men. In totaal zullen er vier ronden wor den gereden, waarbij maximaal 16 ringen kunnen worden gestoken. Na elke ronde zal per microfoon meege deeld worden hoeveel elke deelnemer gestoken heeft. Na afloop van de ringrijderij zal er een ereronde wor den gereden; de prijswinnaars zijn herkenbaar aan de linten aan hun zweep: le prijs: oranje lint; 2e prijs: rood lint; 3e prijs: wit lint; 4e prijs: blauw lint. (Let U eens o,p de zwepen, er kunnen ook gouden bij zyn, de of ficiële eerste prijs bij oude Friese ringrijderij en). 4.154.25 zal de Hindeloper groep voor het grote restaurant nogmaals zingen: 1. Houmanhou 2. Bruiloft-zaaing: „Komt aalden en joengen, waes noglik en blio Hir op dizze bruiloft en zoeng ris mei mii", etc. 4.304.45 uur: De groep uit Ber- gum danst: 1. Zweedse Schots; 2. Jasker; 3. Tsjerne. 4.455.15: Fryskc Trou door de Skotsploech uit Leeuwarden. Dit is een folkloristisch spel waarin uitge beeld worden: 1. Melkers en melksters: „Hwat bistou leaflik Riizjende simmermoarn". 2. Maaiers: „Hjir, hjir binne de mieren Ier, ier, ier al yn 't mêd". 3. Machinemaaiers: „Kom, slaen is hynsder yn, wy sill' messine-meane! Wy kinne mei sa 'n ding hast like hurd as fleane!" 4. Boerenmeiden: „Moarns ier. noch heal yn 'e slom, Is 't dalik skreppe en skuorre". 5. Dorsers: „De teslcers stean klear, op aide menear, Sa sille wy nou wer remaeije, remaeije, remaeije". 6. Schippers: „Wy romje trou Ek gereid' en- bou" 7. Kaatsers: „Smoarge kliemrige hannen, lippen bismodske mei grien, Ha wy by 't keatsen net nedich, alles uliuwt himmel en skiën". 8. Hardrijders en -rijdsters: „Ynblauwe loften en flonkjende stjerren, Sker,p easte wyn en füleindige kjeld". SLOT: Frysk Folksliet door alle groepen samen. KATWIJK Aan 3 Katwijkers, de heren P. v. d. Wel, luitenant ter zee, vlieger 2e klasse, B. Gotschalp, sergeant-majoor vlieger, en A. Krauwel, korporaal vliegtuigmaker zijn aan boord van de „Karei Doorman" de bronzen ere medaille van de Koninklijke Z.-H. Maatschappij tot redding van dren kelingen le Rotterdam uitgereikt voor op 13 Januari 1.1. onder moei lijke omstandigheden redden van 16 leden van de bemanning van het Noorse stoomschip „Gatt" dat aan Hoek van Holland was vastgelopen. De redding geschiedde per helicopter. Voor wat betreft de patiënten van doktoren H. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan te Rijnsburg, Rapenburg, wordt de Zondagse dienst waargenomen door dr. J. Bergman, Valkenburgse weg la, tel. 2921. KATWIJK AAN ZEE OPHALEN HUISVUIL De directeur van gemeentewerken maakt bekend, dat op Dinsdag 12 April a.s. het huisvuil zal worden opgehaald van die percelen die nor maal op Goede Vrijdag zouden zijn bediend. Inplaats van Maandag 11 April (twee Paasdag) zal op Donderdag 14 April d.a.v. huisvuil worden op gehaald. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. De uitslagen van de wedstrijden om het kampioenschap van Katwijk waren als volgt: Klasse I: J. HouwerJ. van der Plas 02; B. van RijnA. A. Vooijs 11; J. HeemskerkJ. Meij vogel 20; A. v. DuyvenviordeFr. Spie renburg 20; T. van BeelenH. J„ Koele wijn 11. 2de klas: N. de JongAm. van Bee len 20; D. BarnhoornW. v. d. Holst 02;'A. KuytJ. Slootweg 0 RATTENPARADIJS. „Het dempen van een aardig mid deleeuws grachtje in Harlingen is er oorzaak van geworden dat op het ogenblik een gehele stadswijk door ratten geteisterd wordt". Dit lazen we hedenmorgen in opgewonden re gels in een ochtendblad. Het geval leek ons voor Leiden wel belangrijk, omdat waarschijnlijk met de dem ping van het rattenparadijs onder het wegdek van de Langebrug, waarmee na Pasen begonnen wordt, een zeer groot aantal beesten naar ander ver blijf zal uitzien. Het verhaal over Harlingen maakt melding van gillende vrouwen en jagende mannen. Zo'n bericht doet het wel in de krant, maar het zou ons toch liever zijn vooral omdat de Papengracht ook dicht moet dat de ratten van tevoren naar hun eeuwige jachtvelden werden gezon den. Maar, wie weet heeft de ge meente wel een bijzondere verrassing voor de rioolratten in petto. Kindercircus in opbouw. Als de kinderen vanmiddag klaar zijn gekomen met het legen van het snoeptrommeltje, wacht hen een bij zondere vacantiebezigheid. In dit blad zullen zij namelijk een oproep vin den, die vei-scheidene lantaarn- en hekacrobaten goed zal doen. Moch ten zij echter meer slim dan sterk zijn, dan kunnen zij misschien als circusdirecteur of cassiére "dienst doen. De oproep is namelijk bedoeld om tot oprichting var» een kindercircus in Leiden te komen. Dit orginele idee zal echter eerst in de zomervacantie verwezenlijkt worden. Tot die tijd zal men zich intensief op zijn komende taak als artist of „beest" moeten voor bereiden. De dieren zullen namelijk eveneens uit de Ulo-, V.G.L.O.-, am- bachtT of rrpddelbare schooljeugd ge- rècruteerd worden. Voor verdere ge gevens: zie de advertentie. Ophalen afval verboden. Een dergelijke vacarrtie-vulling is wel nodig, omdat telkens weer blijkt, dat de jeugd er verschillende vacan- tiebezigheden op nahoudt, die vol gens de politie niet door de beugel kunnen. Er zyn namelijk hele volks stammen jongens en meisjes, die van de schoonmaaknood van de huisvrou wen gebruik maken, door oud-papier en afval op te halen en naar de op kopers te brengen. Voor zover nodig wordt er op ge wezen ,dat het volgens art. 52e van de Verordening op de Straatpolitie verboden is goederen van welke aard ook, op te kopen of in te zamelen, tenzij met schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders Het is evenmin toegestaan vuilnis emmers op de openbare weg te door zoeken. Terr slotte is het aan opko pers verboden, goederen op te kopen van kinderen beneden 18 jaar. De politie zal extra toezicht 'hou den DWARSKIJKER. 2; H. Klinkenberg—J. vaajRijn jW2. 3e klas: KI. van DuynlMG. MLJï. Bekx 20; C. de WinterA. de Ko ning 02; A. v. DuyveytoydeC. de Mooy 20; S. Barnhoón*A. van Beelen 20; H. Duriéux—C. van Duyn 1—1. KATWIJK AAN -ZEE Eerste Paasdag: dr. C. Hagen, Prinses Julianalaan 5, tel. 3222; Twee de Paasdag: P. Lodder, Andreas- plein 2. N00RDWIJK SUBSIDIE VOOR EXCELSIOR Het fanfarecorps „Excelsior'' is door het Anjerfonds een subsidie toegekend van 500.Een moöie bijdrage voor het bekende instru mentenfonds. Diploma's avond ambachtteken- school. Aan de navolgende leer lingen van de avondambachtschool is het diploma B (5-jarige cursus) nit- fereikt: L. Augustinus, H. de Rid er, W. v.d. Togt, A. v.d. Wiel, G. v.d. Burg, Fr. Hoek, Fr. Lassooy, W. Muilwijk, C. Passchier en R. Theu- rissen. Diploma A (3-jarige cursus) werd behaald door G. Krusse, C. Droog, D. Heemskerk, W. Plug, C. de Boer en G. Kramer. KAB-beker. Tweede Paasdag zal op het SJC-terrein te half vier een wedstrijd worden gespeeld tus sen de twee plaatselijke verenigin gen SJC en Noordwijk om de KAB- wisselbeker. De Zondagsdienst zal voor bei de Paasdagen waargenomen worden door dr. de Beer. De Duinrand-apo theek is geopend van 11.301 uur en van 4.305.30 uur. N00RDWIJKERH0UT 25 Jaar bij De Jong's Machinefabriek Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. P. Teyn, de Sitterlaan 27 te leiden, in dienst trad bij De Jong's Machinefabriek N.V. Ter gelegenheid van dit feit werd de jubilaris met zijn gezin van huis gehaald en door de directie ontvan gen. Na een kort verblijf in de di rectiekamer begaf men zich naar de cantine, waar het voltallige perso neel aanwezig was. Hier vond de huldiging plaats. Allereerst richtte een der direc teuren, de heer de Jong, het woord tot de jubilaris. In zijn toespraak wees 'hij er op, dat de heer Teyn, die als bankwerker in dienst was gekomen zich opgewerkt heeft tot chef over der grootste afdelingen van het bedrijf. Als stoffelijk blijk van waar dering werd hem namens de direc tie een televisie-toestel aangeboden. Van de Mij. van Handel en Nijver heid ontving hij het getuigschrift met de daaraan verbonden erepenning. Hiern werd het woord gevoerd door de heer Arends namens de col lega's, de heer Galj aard namens de personeelsvereniging en de heer Hol lebeek namens de afdeling. Allen lie ten hun woorden vergezeld gaan van geschenken. De heer Teyn dankte tenslotte voor de waarderende woorden en de cadeaux. De verdere dag werd door hem in huiselijke kring doorgebracht. DE JEUGD LEERT DE VERKEERS REGELS. Nadat ze enkele weken geleden schriftelijk verkeersexamen hadden gedaan, hebben de leerlingen van het hoogste leerjaar van de lagere school nu ook in de praktijk bewezen, dat zij de lessen, welke door de wacht meester le kl. der Rijkspolitite H. M. Zonderop zijn gegeven, goed ter harte hebben genomen. In de kom van het dorp waren alle soorten ver keersborden opgesteld en terwijl de jongens en meisjes om beurten hun rit maakten wérden zij gadegeslagen door manschappen van de Rijkspoli tie geassisteerd door enkele heren Middenstanders en leden van het per soneel van Openbare Werken. Het resultaat was zeer bevredigend. Van de 143 kinderen kwamen er slechts 5 niet voor het diploma in aanmerking, terwijl er 19 met lof slaagden. De diploma-uitreiking zal direct na de Paasvacantie plaats vin den en dan zullen ook de jongens en meisjes gekozen worden, die binnen kort als jeugd-verkeersbrigadiers zullen optreden op de oversteekplaat sen bij de scholen. Het resultaat bij dit verkeersexa men van de verschillende scholen was als volgt: St. Joseph meisjesschool 37 leer lingen geëxamineerd, 1 afgewezen. St. Joseph jongensschool 46 leerlin gen geëxamineerd, 11 met lof ge slaagd, 3 afgewezen. De Voorzienig heid 33 leerlingen geëxamineerd, 7 met lof geslaagd, geen afgewezen. Ned. Herv. School 27 leerl. geëxami neerd, 1 met lof geslaagd en 1 afge wezen. RIJNSBURG WEÊ Veilingomzet deze week een half milioen De bloemen zijn de afgelojien week, zoals dat in vakjargon heet, brand duur" geweest. Vooral voor de narcis sen werden ongekend-hoge prijzen gegeven. En op de Rijnsburgse bloe menveiling werden deze week twee records gevestigd. Om te beginnen werd een partij van ruim 100.000 stiiks narcissen de trompet Magnifi cence van het vrije veld verkocht voor de record-prijs van 9.20 per 100 stuks. Deze enorme hoeveelheid werd gekocht door een exporteur. De gehele partij werd naar Duits land gestuurd en wat Frau So-unci So ginds voor een bosje trompetnar cissen zal moeten betalen, daar mag men alleen maar raden. Uiteraard ging het ook de veiling zélf naar den vleze. Toen men gister avond de balans opmaakte bleek, dat men deze week een omzet zou maken van ruim een half millioen gulden. Een bedrag, dat in Rijnsburg in één week nog nooit is geveild. SASSENHEIM Bliksemactie K.V.P. Vanzelfsprekend zal ook in Sassen- heim een bliksem-actie tot leden-wer ving plaats hebben. Gezien de resultaten in de omlig gende gemeenten hoopt het bestuur gelijke vermeerdering te bereiken. De actie zal plaats hebben op Maandag 25 April a.s., daar met het oog op de voorbereidingen voor bloe. men-corso en mozaïeken, een latere datum niet gunstig is. Het bestuur heeft echter nog een aantal medewerkers nodig (dames en heren) en vertrouwt, dat allen, die als zodanig de komende dagen aan gezocht worden, hun volle medewer king zullen geven. VOORSCHOTEN De SIMAVI-collecte heeft in Voorschoten het mooie bedrag 491.50 opgebracht. De jnedische dienst wordt de Eerste Paasdag waargenomen door dokter F. J. M. Tonino, Voprstraat 23, telef. 2493 en de Tweede Paasdag door dokter H. Olthuis, Leidseweg 179, telef. 2527. Voor wijkverpleegster Ge zondheidscentrum, telef. 2177. LEIDERDORP Zondagsdienst doktoren: Op le en 2e Paasdag wordt waargenomen door dr. G. A. de Bruyn, Hoofdstraat 8, telefoon 22208. Z0ETERW0UDE Parochie-nieuws dekenale kerk. Paaszondag de H. Mis van kwart voor elf vervalt. Paasmaandag de huwe lijksmis is te kwart over acht en niet tien uur. RECHTZAKEN IMITATIE-OORLOG IN HET POORTJE. Voor de Haagse politierechter verscheen een koeltechnicus uit Bo degraven, die zich moest verantwoor den omdat hij een tienjarige jongen op de grond zou hebben gegooid en een trap zou hebben gegeven. Ver dachte vertelde, dat dit niet het ge val was geweest. In de poort bij zijn huis was de jeugd bezig met rotjes afschieten. Een aantal jongens was nh imitatie-oorlogje aan het voeren en maakte kabaal met klapperpi stooltjes en wat dies meer zij. Het was zo'n rumoer dat verdachte kwaad naar beneden was gegaan om daar een eind aan te maken. De deur van zijn huis kwam in de poort uit en toen verdachte deze opendeed, viel de jongen op de grond. Verdach te struikelde toen over de jongen. Hij had wel de jongen bij de arm gepakt en hard geroepen, dat als het weer gebeuren zou, hij hen mores zou leren. In deze zaak werd het tienjarige „slachtoffer" gehoord. Hij vertelde dat ze rotjes aan het af schieten waren in de poort en dat hij ging kijken. „Dat vond je wel leuk hè?" zei de politierechter, „en toen er rook uit de poort kwam was het natuurlijk helemaal prachtig". „Toen hij de poort in kwam", zo vertelde de jongen", botste ik tegen hem aan en ik viel en daarna voelde ik een schop in mijn zij". Verdachte vertelde dat de schop in de zij vermoedelijk kwam toen hij over de jongen was gestruikeld. Hij ontkende dat hij de jongen opzette lijk op de grond had gegooid. Het was ook helemaal niet de bedoeling geweest, zo zei verdachte, en hij voegde er aan toe: „Ik ben zelf ook jong geweest". De Officier van Justitie vond de feiten van het gebeurde niet hele maal duidelijk. Hij vorderde vrij spraak. De politierechter achtte ook het bewijs niet voldoende en sprak verdachte vrij. Bioscopen De films voor de volgende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The little kidnappers", alle leeftijden. Lido: „Het wonderlijke leven van Willem Parel" alle leeftijden. Luxor: „White Christmas", alle leeftijden. Trianon: „O, mijn papa", alle leef tijden. Rex: „De zwarte ridder", 14 jr. Marktberichten VINKEVEEN, 8 April. Groente. Prei /0.61—0.70, Selderij ƒ0.18—0.57, Spinazie ƒ0.14—0.30, Waspeen II ƒ0.11—0.21, Witlof A I ƒ0.45. Witlof B I ƒ0.40—0.43. Witlof B II 0.30— 0.41 per kg.; Peterselie ƒ0.080.12, Radijs ƒ0.19—0.22, Selderij ƒ0.05— 0.14 per bos. TER AAR, 8 April. Groente. Witlof 1 ƒ0.40—0.50, idem 2 0.21 0.33, idem stek 0.020.17, spinazie ƒ0.28—0.41, idem B f 0.20—0.24, an dijvie 0.460.47, aardappelen 0.04, uien 0.11, spruiten 0.25, winterpos- telein 0.060.07, sjalotten 0.20, schorseneren ƒ0.09 alles per kg., sla A ƒ0.18—0.23, idem B ƒ0.12—0.16, idem C 0.060.11, per stuk, seuderij ƒ0.03—0.13, radijs 0.11—0.15 alles per bos, stoofsla 0.401.50 per kist. IE PAASDAG GESLOTEN. 2E PAASDAG IN HET ST. ANT. CLUBHUIS, MARE 43, LEIDEN. Dansmiddag 36 uur. Entrée 1,35. Dansavond 811 uur. Entrée 1,35 (kaartverkoop 'smiddags a. d. zaal). Toegang onder voorbehoud. Zondag 17 April SPECIALE BALAVOND 812 uur met de finales van onze Tulpen-danswedstrijd 1955 m.m.v. Ballroom-dansorkest uit Den Haag. Entrée ƒ2,(zie volgende advertentie), g, SCHOOL-EXAMENS voor beg. en gev. le training Zondag 4.30 uur in het Clubhuis. Rijnzichtweg 44 - Oegstgecst - Tel. 25439 Speciaalschool voor R.K. Jongelui. Lid „San Filippo Neri". Heiefaantjeó 2 Eenvoudig persoon ge zocht voor tijdelijk voor kantoorbediende v. Maan dag tot Vrijdag. Br. met prijsopgave onder no. 5311 bur. van dit blad. 2 Assistent van Acad. Ziekenhuis zoekt kamer in Oegstgeest of Leiden. Br. onder no. 5302 bureau van dit blad. 2 Gevraagd flinke zit- slaapkamer of 2 kamers m. stook- en kookgel. door dame b.b.h.h. Liefst centr. stad. Brieven onder no. 5284 bureau van dit blad. 2 Gevraagd net meisje voor 3 of 4 dagen in de week. B. van der Meer, Noordeinde 152, Roelof- arendsveen. 5308 2 Woningruil. Aangebo den, bovenhuis, centr. stad, bevattende 4 grote en 2 kleine kamertjes. huur 7,45 p. w., geschikt om in tweeën te bewonen. In ruil voor huis met tuin min stens 3 kamers. Brieven no. 5306 bur. van dit blad. 2 Sibbe Z.-L. bij Valken burg. Ideaal en rustig vacantie-oord. Goede bus verbinding. Pr. 6,p. p. p. d. Alle kamers stro mend water en douche. J. H. Bouwens. Kerkstr. 9a, Sibbe. K 4406-2959. 2 Schoonmaak 1955. Heeft u oude mahonie canapé's, ronde tafels, mahonie stoe len, Friese klokken, oude tegels, oud koperwerk enz. op te ruimen? Beschadigd geen bezwaar. Br. onder no. 3927 bur. v. d. blad. 2 Betaling in 6 maanden Al uw manufacturen, zoals lakens, slopen, baddoeken, ondergoed, dames- en he- renconfectie betaalbaar in 6 maanden of 26 weken. Br. onder no. 3918 bureau van dit blad. 2* Standaard's Zweeds pa tent brood, de gangmaker voor een trage eetlust, in de bekende rode wagens, telef. 22507. 5313 2* Te koop tegen concur rerende prijzen, stalen roeiboten en varkenszeu- nings. Scheepswerf West hof, Zoeterwoude. 5312 2* Te hour of te koop ge vraagd een 4-kamerflat of ruim bovenhuis 1ste etage. Uitvoerige inl. onder no. 5315 bur. van dit blad. 2 H.H. Landbouwers. Wij bieden U aan: 1 z.g.a.n. Lanz maaimachine; 1 gebr. Viking maaimach.; 1 gebr. Case tractor 22 PK met gerev. motor, verlichting enz. Ferguson dealer A. E. v. d. Voet en Zn., Morsweg 21. Leiden, tel. 21098. 2 Inderdaad goud is het waard brood van de Stan daard. Tel. 22507. 2 Door omstandigheden bieden wij U aan 1 geh. nw. handwagen op lucht banden, zeer geschikt voor melkwagen etc. Spotgoed koop. A. E. v. d. Voet en Zn., Morsweg 21, Leiden. Tel. 21098. 3958 2 R.K. burgermeisje zag zich gaarne geplaatst in 'n brood- en banketbakkers zaak. om hierin als zelf standige te worden opge leid. Br. onder no. 3933 bureau van dit blad. 2 Verloren een paar zwarte beenpijpen op Zon dagavond, gaande van R.K. Kerk tot Schenkelweg. Tegen beloning terug te bezorgen bij G. P. v. Leeu wen Noord Aa 2, Zoeter woude. 3928 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 Wilt U bijverdiensten? Gratis inl. Postbus 60, Dor drecht. 2 Wij kopen antieke meu bels, goua, zilver, kristal, koper, theestoven, kristal len kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steeg 1. tel. 22791. 2 A. A. Pijl, Haarlem merstraat 108, Leiden. Le vert U op gemakkelijke betalingsvoorwaarden Fototoestellen met toebe horen, Tel. 24889. 2 U koopt natuurlijk verf bij de schilder. Schilders bedrijf H. P. Jansén heeft beslist de verf die U zoekt in elke gewenste kleur! Let op het adres: alléén Lange Mare 116. 2 Gevraagd Sierteeltver gunning. periodeteelt. Bloemisterij A of B. Pe riode- of jaarteelt. J. Eist- geest, Zuideinde 99a, Roe- lofarendsveen, Telef. 291 - K 1713. 2 Bromfietsenverhuur. Berini M 21, Kaptein Mo- bylette en Sol^x-modellen 1955. J. v. Polanen, Kui- persteeg 10. Leiden, Telef. 31534 t.o. de Hema. 2 De Verf, die wn verko pen garanderen wij jaren lang! De nieuwste pastel tinten vindt U in zéér ruime keuze bij Schilders bedrijf H. P. Jansen, al leen Lange Mare 116. 2 Komt U eens kijken naar onze schitterende col lectie behang? Schilders bedrijf H. P. Jansen, Lange Mare 116. 2 Aangeboden warme kas, koude kas, koude bak. open grond B en A. Ook genegen te ruilen. J. Eist- geest. Zuideinde 99a. Roe- lofarendsveen. Telef. 291 - K 1713. 2 J- A. Verheul, Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalingsvoor ".vaarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Meisjes. Gevr. meisjes voor alle afdelingen bij Stoom Chem. Wasserij De Zon, fa. H. J. Dieben, Zoe- terwoudsesingel 23. 2 Flinke jongens gevraagd voor opleiding meubelma ker of timmerman; ook kupnen enkele gevorderde jongens geplaatst worden. Aanmelden bij: Boesveld Klaassen, Houtbewer- kingsfabriek, Hofweg 27 a, b en c. Voorschoten. Tele foon 01717—2692. 5260 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl, instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. 2 Eikenhout, Beukenhout, Berkenhout, Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout, Iroko, Peroba, Lirn- ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg Fontein, Havenkade 21—23, Leiden. Tel. 21231—26094. 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2 Uw hypotheekrente te hoog? Wij zetten om in type 3Geen afsluit- orovlsie. Rewa, Wassenaar Tel. 2093. 2 Vergroot uw kasmidde len door hypotheken- op huizen, ir. 'ustriële gebou wen on terreinen. Hyp. Bureau Rewa, Wassenaar, Tel. K 1751 - 2093. 2 Specialisten voor 1 cn 2e hypotheken en boüw- credieten. Voordeligste voorwaarden. Bur. Rewa Wassenaar, Tel. 2093. 2 Gevraagd alle Siërteelt- vergunning, ook periodiek. Groen ten teel tvergunning punt 45. C. V. N. Bak ker Hzn., Roelofarends- veen. Tel. 487. K 1713. 2 Te koop: beste con- sumptie-aardannelen 25 kg voor 2,of 5,50 p. mud. Te bevr. W. Hulsebosch, Kerkstraat 75A, Oude We tering. 2 De verlovingsringen specialist Antoon Brinks. Haarl straat 13 bij Prin- sessekade. Pracht modellen in de bekende Constant verlovingsringen. Voegloos 14 krts hard goud. Gratis kleiner cn groter maken. 2 Jonge hennetjes! Er kend fokmateriaal onder Rijkskeur. Half April le verbaar 2,75 per st. Elke week ouder 25 et. hoger in prijs. Groeneveld's Broe- der;i Rijkserk. 15386. Valk boumanweg, Telef. 25590. Eéndagkuikens gehele sei zoen uitverkocht. Zondags gesloten. 5155 2 Indus horloges, anker waterdicht, schokvrij, anti magnetic. Twee jaar ver zekerd tegen verlies en diefstal, al voor 57,50. Tevens prima 15 st. anker goud doublé dameshorloge 49,—-, 17 st. 56.—. An- toon Brinks. Haarlemmer straat 13, b.jj de Prinsesse- kade. 2 Gero Zilmcta en Zil- vium cassettes, grootste keuze reeds vanaf 32,50, 45,15. 59.85. 68,10. Ook los verkrijgb. Antoon Brinks. Haarlemmerstraat 13 bij dp Prinsessekade. 2 Wegens overweldigend succes nogmaals Vrijdag en Zaterdag 3 halen o.a. een emaille pan, een em mer, een afwasteiltje doch slechts V/7 betalen. Vraagt prijscouranten voor tuin- bouwartikelen cn gras- maaimachines. Bernard Schulte, Voorhout. 2 Boekhpuder heeft nog gelegenheid uw admini stratie en belastingzaken te verzorgen. Pr. referen ties, bill, tarief, inl. gratis. Hartmann, Kerkdam 91. Wassenaar, tel. 2252. 2 Aquariumliefhebbers! Extra aanbieding van Ras- bora hetermorpha a 2,60 p. p. Merk luchtpompjes v.af 13,Steeds voorra dig levend voer zoals Tu- bifex en waterluis. Aqua riumhuis „Selecta". Oude Herengracht 23.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3