Er zijn geen lege plekken in de tentoonstelling Teca 1955 BIOSCOPEN Smalfïlmers komen met een succes-programma De oogst wordt binnengehaald Rectificatie ophalen huisvuil Leiden door Europese Week in het centrum van de internationale belangstelling Jubel V.E.B.O. 1955 wordt op grootse wijze voorbereid ZATERDAG 9 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Daar zit (amateur) muziek in Over een maand is in de verschillende zalen van de Stasdgehoorzaal de tentoonstelling; Teca '55, voortgekomen uit een initiatief van K. en O., in volle gang. Wat de deelneming betreft staat het succes reeds vast. Het aan tal aanbiedingen is reeds zo groot, dat de organisatoren zich genoodzaakt zagen de fabrikanten van artikelen betrekking hebbend op handenarbeid, die men aanvankelijk wilde inschakelen, af te schrijven. De tentoonstelling, die de gehele gehoorzaal zal bezetten, behalve de foyer, zal op 6 Mei des avonds half 8 in de foyer worden geopend in tegenwoordigheid van enkele honderden genodigden. De burgemeester heeft zich bereid verklaard, de opening te verrichten. GROTE ZAAL. Stertocht Muziekcorpsen Aan de opening van de Teca '55 is ook een muzikale stertocht verbon den, waaraan alle harmonie- en fan farecorpsen van de stad deelnemen. Zij zullen uit de verschillende wijken naar de Gehoorzaal marcheren, waar de corpsen worden ontbonden om de muzikanten in de gelegenheid te stellen, de tentoonstelling te zien. Verwacht wordt, dat zij heel wat be langstellenden zullen meevoeren. De openingstijden zijn vastgesteld: van half 3 tot half 6 's middags en van 7 tot 11 uur 's avonds. Er zijn twee uitzonderingen op: Zaterdag 7 Mei de gehele dag geopend en Zondag 8 Mei de gehele dag gesloten. DEELNEMERS. Het Teco-bestuur heeft van een groot aantal amateur-gezelschappen toezegging gekregen, dat zij de ten toonstelling zullen opluisteren. Deze gezelschappen zijn: het Leids ge mengd mondaccordeonorkest Cres cendo, de Tiroler kapel Die Alpen- Freunde, de Cheers Rythm Combo, de Hawaiianband Black and Wight, de dansband De Electronensplinters, de accordeonvereniging D.V.V., de mondaccordeonvereniging Excelsior, het muziekensemble De Algemene, de R.K. volksdansgroep, de accordeon vereniging Accordanto, de Beierse kapel, het Leidse amusementsorkest Sylvia, de boerenkapel De Polder- ploeg, het muziekensemble De Spot vogels, de volksdansgroep van het Leidse Volkshuis en de kinderballet groep. De volgende instellingen en vereni gingen zijn op de Teco vertegen woordigd: de Leidse Jeugd-Actie, het Leidse Volkshuis, de Leidse Smalfilm- Liga, Ars Aemula Naturae, de ver eniging voor handenarbeid, de Ned. vereniging van modelbouwers, de Leidse luchtva&rtclub, de Iduna (club va nde school aan de Vliet tot oplei ding van kleuteronderwijzeressen), de vereniging voor experimenteel ra dio-onderzoek (Veren.), de Leidse amateur-fotografenvereniging, de Ne- derl. jeugbond voor natuurstudie, het Rotterdams zeehospitium te Katwijk aan Zee, het Ned. Roode Kruis, de psychiatrische inrichtingen Hulp en Heil te Leidschendam, de inrichtingen Endegeest en Voorgeest en de Dr. mr. Willem v. d. Bergh-stichting. Naast deze verenigingen stellen nog tal van particulieren waardevolle producten van vrije-tijdsbesteding ter beschik king, zodat reeds uit deze opsomming de conclusie valt te trekken, dat de bezetting van de tentoonstelling aan de verwachtingen zal beantwoorden, wellicht deze overtreft. GEEN LEGE PLEKKEN. Het technisch bestuur had in het begin zeker niet verwacht, dat de lijst van deelnemers zo zou uit groeien. Vandaar ook het verzoek aan de genoemde fabrikanten. Zij zouden immers voor de vulling van lege plekken kunnen zorgen. Nu, lege plekken komen er niet. Ofschoon men enerzijds het afvoeren van de fabri kanten betreurt (omdat hun bijdrage toch zeker in het kader van deze ten toonstelling zou hebben gepast), is het anderzijds een reden tot grote vol doening, dat de belangstelling van de kant van verenigingen en individuele „knutselaars" zo spontaan en groot bleek te zijn. Dat heeft de taak van de beoordelingscommissies niet ge makkelijker gemaakt, maar nu wa ren zij althans in staat, een zekere selectie toe te passen, hetgeen de kwaliteit van de tentoonstelling on miskenbaar verhoogt. Alle ten toon te stellen producten zijn door de ju ry's aan een beoordeling onderwor pen. Verscheidene gegadigden moes ten helaas worden teleurgesteld; zij zullen deze uitslag echter billijken, omdat de critiek slechts ten doel had de waarde van de tentoonstelling als geheel zo goed mogelijk te doen uit komen. AUTO OP EEN BAGGERSCHUIT GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks zes uur is een personenauto bij de Halvemaan steeg te Amsterdam op een in de Amstel liggende lege baggerschuit terecht gekomen. De inzittenden, de heer Z. uit Dordrecht, zijn echtgeno- In de grote zaal komen bij het po dium de modelbouwers te staan. Over hun afdeling hebben wij al eens ge schreven. We kunnen er nog aan toe voegen, dat wij toen nog niet alles hebben verteld. In de hun toegewe zen ruimte zullen zij ongetwijfeld op verrassende wijze voor de dag ko- mén. Het podium is gereserveerd voor de optredende gezelschappen, die voor de nodige verstrooiing zullen zorgen. Het wordt onder meer versierd met mm-films worden er vertoond: Wo- de vlaggen van de landen, die bij de tweede wereldoorlog betrokken zijn geweest. Op de dag vóór* de opening van d" tentoonstelling wordt immers de bevrijding herdacht. In het midden van de zaal komt de stand te staan van de L.J.A. en het Volkshuis, terwijl daar ook enige par ticuliere inzendingen worden tentoon gesteld. In een van de hoeken van de zaal wordt een kantklosdemonstra tie gegeven door patiënten van de Mr. dr. Willem v. d. Bargh-stichting te Noordwijk. Langs de wanden ko men stands van 1.22 bij 2.15 meter met een staande wand, onder meer voor fotomateriaal, van 1.22 meter. FILMPROGRAMMA. In de receptiekamers komt ten eer ste de Veren. Leden zullen radiocon tact opnemen met buitenlandse ama teurs, terwijl gepoogd wordt, enkele televisie-uizenudingen te verzorgen rechtstreeks vanuit de grote zaal. Ook komen daar de amateur-fotografen, die onder meer kleurendia's zullen projecteren. De stemkamer zal dienen als ont vangstcentrum voor de leiding van de tentoonstelling en voor de muziekge zelschappen. In de vestibule zullen aquaria en terraria worden opgesteld. De kleine zaal zal het domein zijn van de smalfilmers. De volgende dakeh-van E. Timan, Drie October idem, Turnfilm idem, De Bolbeker van Jongkind, Ik heb een boek voor U van J. de Kier en A. Forma, Een man weet 't Beter van C. Stol wijk en Leentjebuur van J. Marijt. De te vertonen 16-mm-films zijn: Wasdag van J. Piëete, Er was eens een Ko ning idem. Herfst idem, De Zee van Hermap Kleibrink, Van 't een komt 't Ander, idem en Fragmenten van Lente en Herfst idem. Op 13 Mei zal de film Fatale Druppels worden ge draaid. INDIVIDUELE STUKKEN. Van de vele individuele inzendin gen noemen wij: tekenwerk, boekver sieringen, kleden, borduurwerk, een natuur-historische collectie (met toe lichting van de inzender), scheeps modellen, wantkleden, aardewerk, schilderstukken, boetseerwerk, een miniatuursmidse, fotomateriaal, een vogelkooi speciaal voor tropische vo gels (met levende ihoud), handgewe- ven doeken, een symphonie-orkest in miniatuur, model van een Noors schip, stadhuis van Leiden in zink, auto's, een zeesleper, zweefmolen en poppen. „Hulp en Heil" komt met smyrnawerk en speelgoederen, de In- dina eveneens met handwerk. De beoordelingscommissies beston den uit de heren M. H. Zaalberg en H. Kors en ir. M. P. Schutte en me vrouw L. Steinbach-Jansen. De se cretaris van het Teco-bestuur deelde ons nog mee, dat aan de samenstel ling van een tentoonstellingsgids wordt gewerkt. Het bestuur bestaat uit de volgen de personen: H. Stenz voorzitter, M. B. de Jong secretaris, ir. M. P. Schut te. A. N. Zekveld, J. B. Volkers, P. van Weerlee, J. J. Robert, H. Kors, K.V.P.-blikseuiactie Maandag 25 April a.s Weet U 't nog? Bij de Tweede Ka merverkiezingen in 1952 verloor de K.V.P. en de overwinning was voor de P.v.d.A. De heer Suurhof van de P.v.d.A. had schijnbaar een profeti sche kijk in de toekomst, toen hij zei: „De velden staan wit van de oogst; we kunnen de oogst binnen halen". Merkwaardig! De oogst wordt niet door de socialisten binnenge haald. Het is momenteel de K.V.P., die overal in den lande het ledental van haar afdelingen ziet verdubbe len. Het zijn de zwoegers met 'n K. V.P.-kiel aan, die de landelijke K.V. P. met tienduizenden nieuwe leden rijker maken. 25 April a.s. begint in Leiden de bliksemactie. Wanneer dan 's avonds tussen half zeven en zeven uur het startschot klinkt, moeten er minstens 250 propagandisten op pad. Kom er bij! Meldt u als propagandist. Kom met ons twee uur zwoegen om de Door een abuis heeft gisteravond onder het hoofd „ophalen huisvuil" een bericht gestaan, waarin werd me degedeeld dat het huisvuil te Lei den inplaats van op Goede Vrijdag ^I0uardrs"Xbeim^'j.*Enüxp,' Dinsda8 worden opgehaald. A. Kraak, M. H. Zaalberg en C. M. Twaalfhoven. Trekpleister in de Bollentijd? Rede van minister in de Burgerzaal hoogtepunt van bijeenkomst Leiden zal in de bollentijd aanto nen dat zijn klimaat niet alleen voor tulpen doch tevens voor d^ groei van de Europese samenwerking geschikt is. Van 20 tot 24 April zal de Sleutel stad namelijk binnen haar muren een uitgelezen gezelschap ontvangen, dat het probleem dat alle landen van Europa op het ogenblik bindt, de één wording van Europa zal bespreken en toelichten. In tegenstelling tot een naburige stad, die de aandacht op zich tracht te vestigen door zjch in flood-light te steken, zal Leiden een lichtend voorbeeld worden op het ge bied van de internationale samen werking. Het initiatief tot het houden van deze Leidse week is uitgegaan van de Beweging van Europese Federalis ten, de Studentenver. voor Wereld rechtsorde, de Ver. voor Internatio nale reöhtsorde, de Leidse Jeugdac- en de Politieke Jongerenraad. Men kwam op het idee om Leiden enkele dagen tot olympus van inter national samenwerking te maken, omdat niet alleen een stad van bol len maar tevens van „bollenbozen" is en omdat H.M. de Koningin half Juni in de Pieterskerk te Leiden een rede zal houden over „hulp aan onont wikkelde gebieden", een internatio naal vraagstuk. Het congres zal bijgewoond wor den door een dertigtal jongelui uit de Gentse middelbare scholen en twin tig jeugdige studenten uit Bocholt. Bovendien zullen vele studenten uit Gent de Leidse week met hun aan wezigheid opluisteren. Zitting in Burgerzaal. Daar de belangstelling wat de leef tijdsgroepen betreft nogal veelzijdig was, heeft men gemeend de jeugd en de volwassenen op verschillende ma nieren van de noodzaak van de Europese samenwerking te doordren ken. De week wordt voor de jonge ren op Woensdag 20 April geopend onder leiding van het P.C.J.R.-forum in de Vergulden Turk. Het zal onder leiding van drs. D. H. Hueting de as pecten van de Europese samenwer king belichten. De eigenlijke opening van de Leid se week zal echter eerst de volgende dag in de Lakenhal plaats hebben, waar jhr. mr. F. H van Kinschot een rede zal uitspreken. Dr. E. Jaspar, secretaris-generaal van de Ned.-Bel- gische douane-overeenkomst, houdt hierna een rede over de Benelux, waarna deze bijeenkomst door mr. Slempels, red N.R.C., zal worden gesloten. In de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis heeft in de avonduren een plechtige zitting van de Nederlandse raad van De Europese Beweging plaats De minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. W. Beyen, zal tijdens deze zitting het woord voeren. De zitting wordt omlijst door delen uit de Hohe Messe van J. S. Bach, uitgevoerd door het Leids Toonkunstkoor onder leiding van Iskar Aribo. - B .De jeugdige gasten uit Bocholt en te en beide zoontjes bleven onge-| Qen^ arriveren eerst op Vrijdagmid- deerd en konden zich zelf uit de op^ag .g Avonds worden zij in de Film- Z1J£ v!1* hgfiende wajpn bevry en. j zagj van Academie vergast waterkant geparkeerd H? meende ^erkinr™ EUr0P"e dat de wagen achteruit geschakeld menwerking, stond, doch bij het wegrijden schoot' het bespreken van de verschillende mogelijkheden van samenwerking. Hierbij zal o.m. het woord gevoerd worden door mr. H. Kamerlingh On nes, hoofd bureau Navo en Europese Defensiezaken en dr. ir. H. M. J. Hart, voorzitter van het comité der Federalisten. Op Zaterdagmiddag maakt een deel van de gasten een tocht door de bol lenstreek. De overigen zullen in de Vergulden Turk een zitting van de Nederlandse Jongerenraad bijwonen, waarop na een korte inleiding doóï wethouder J. C. van Schaik het woord zal gevoerd worden door A. Mozer. Een jeugdavond met muziek en volksdans besluit de dag. De Zondag wordt besteed aan kerk bezoek, bezichtiging van de Leidse HENRI DE GREEVE IN LEIDEN U heeft het al overal kunnen le zen: Dinsdagavond a.s. staat Henri de Greeve, bekend onder de katho lieken en niet-katholieken van ge heel Nederland op het toneel van de Stadsgehoorzaal. De bekende oud-radiopriester draagt dan een Mariaspel van eigen hand voor. Het spel trekt in geheel het land grote belangstelling. Een unieke kans om deze beminde priester, die uit het oog, maar niet uit het hart is, weer te kunnen zien en horen. musea en een strandwandeling. Maandagmorgen zullen de gasten weer naar hun haardsteden terugke ren. Op enkele uitzonderingen na zijn alle manifestaties voor iedereen toe gankelijk. Dit bericht was onjuist. Wij geven hierbij de juiste officiële publicatie van de directeur der Gem. Reiniging*- en unismeitingsdienst te Leiden: INZAMELING HUISVUIL Op Goede Vrijdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaat sen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Vrij dag worden bediend, zal nu plaats vinden op Zaterdag 9 April e.k., ook in de namiddaguren. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. „Zo doet de boer'' Tal van commissies geïnstalleerd Uit alles blijkt, dat het het Vebo- bestuur ernst is met de organisatie van de Jubel V.E.B.O. 1955 „Zo doet de boer", een agrarische manifestatie, die in het laatst van Augustus en begin September in Leiden zal wor den gehouden ter gelegenheid van het vierde lustrum van de Vebo. Hoewel dit bestuur het is reeds meerdere malen gebleken „zijn mannetje wel staat", is men er toe overgegaan om een aantal (het zijn er wel tien) commissies in het leven te roepen, die het bestuur moeten bijstaan in zijn omvangrijke taak om van deze Jubel Vebo iets groots te maken. Donderdagavond zijn deze commissies door voorzitter Bonda in „Het Gulden Vlies" geïnstalleerd, waarna de secretaris, de heer F. Ver stegen, aan de hand van een ma quette een kort overzicht gaf van alle voor die dagen geprojecteerde manifestaties en festiviteiten. Het zijn er heel wat.... O.a. een expo sitie in alle zalen van de Stadsge hoorzaal, een buitententoonstelling op de Aalmarkt, een zuiveltentoon- stelling in het tegen die tijd geres taureerde Waaggebouw, een con cours hippique in de Leidse Hout en een mede door de Kath. Bond van landelijke rij verenigingen verzorgde optocht, waaraan ook de staf fanfare van deze Bond zal medewerken. Na deze uiteenzetting, waaruit bleek dat inderdaad Van iets groots fesproken kan worden, zette het Ve- o-bestuurslid, de heer M. Weima, de diverse commissies direct al aan het werk. Alle commissieleden kre gen een duidelijke taakomschrijving, terwijl hen te kennen werd gegeven, dat het bestuur vanzelfsprekend nog voor tal van suggesties openstaat. Nog diezelfde avond werden in en kele commissies de plannen onder de loupe genomen, terwijl algemeen de bereidheid bestond om „flink aan de slag te gaan". IN DE LEIDSE deze vooruit over de wallekant heen. De brandweer heeft de flink be schadigde auto opgehaald en weg gesleept. Tocht naar de bollen. De Vrijdag- en Zaterdagmorgen zullen verder besteed worden met Casino. De film „The Kidnap pers" (de Kinderdiefjes) is van Ar thur Rank en gemaakt door Philip Leacock. Het is een aandoenlijk, ontwape nend verhaal over een strenge Schot se grootvader en zijn kleinkinderen. De'grootvader heeft vóór de deur van zijn emigrantenhuis in Canada het devies hangen: „Christus is hevr- ser over dit huis" maar als onlogische tegenstelling hangt onder dit bord zijn dubbelloops geweer. De kinderen, die hij in zijn huis opneemt, zijn van zijn in de boeren oorlog gesneuvelde zoon. De oude man heeft een onuitblusbare haat behouden tegen de boeren en zelfs tegen Hollanders. Hij ontleent boven- dien aan de bijbel een zeer strenge i levenswandel, die hij ook zijn klein kinderen oplegt. Toch blykt in de man een goed hart te schuilen, want ergens aan het eind van de film ver koopt hij zijn enig paar schoenen om voor de jongens een hond te kun nen kopen. De film ontleent haar naam „The Kidnappers" aan het feit, dat de kin deren bij gebrek aan een hond een kind stelen, dat merkwaardiger wijs aan de grootste vyand van de grootvader blijkt te horen. Het spel van de kinderen zal menig gevoelig hart verwarmen. Zij, die zich niet schamen om zo nu en dan eens met de zakdoek aan de ooghoe ken te tippen moeten dit onschuldige, gevoelige, goed gefilmde verhaal gaan zien. Lido. „Het wondere leven van Willem Parel" heeft zoveel succes geboekt, dat de directie het nodig achtte deze film te prolongeren. Zo kunnen velen, die de afgelopen week niet naar het theater gingen, in dei Paasweek Wim Sonneveld nog zien in zijn geslaagde creatie van Willem Parel. Filmisch is deze rolprent zeer ge slaagd, want Wim Sonneveld ziet zich hier geplaatst tegenover de levend geworden creatie van Willem Parel. En hij weet er geen raad mee, doch raakt er zelfs danig door in de knoop en de oplossinghet beste is, dat u de film gaat zien. Luxor brengt heel toepasselijk een „Witte Kerstmis" op een groene Pa seD. Men behoeft echter ndet bang te zijn dat de Kerstsfeer van deze film niet in alle seizoenen thuis zou kun nen horen, want de Amerikanen, die dit product in Vistavision hebben op genomen .vergaten om de echt-: Kerstgedachte op het nog wel ver gröte beeld een plaatsje te geven. De gehele film is doortrokken van de hang naar een Witte Kerstmis, die speciaal door Bing Crosby op uitdruk kelijke wyze naar voren wordt ge bracht. De eerste beelden brengen ons terug naar Kerstmis 1944 aan het westelijk front, waar Crosby inder daad een witte Kerstmis los weet te zingen. Toevallig valt dit juist sa men met het afscheid, van een alom- beminde ruwe bolster met twee grote sterren en een blanke pit. Tien jaar laten vinden we twee van zijn onderdanen terug als bekende variété-artisten. Zij komen per onge luk in een wintersportcentrum te recht, waar toevallig de vertrokken generaal als hotelier aan een tekort aan- sneeuw dreigt onder te gaan. In een wip halen zijn twee dankbare soldaten echter de gehele divisie en een show naar het hotel. Even later hebben we een witte Kerstmis en hoeft de generaal niet te proberen om uit een of ander conflict een man haftige boterham te slaan. De vistavision, waarin dit geval op genomen is, gaf helaas niet de aan gekondigde diepte aan het verhaal, maar ruimde wel plaats in voor een respectabel aantal sterren, waarvan Danny Kaye ongetwijfeld de meest geslaagde is. De balletten zijn wel verzorgd en zitten goed in de techni color. Personen van alle leeftijden kunnen aan deze witte Kerstmis op een natte Pasen enig plezier beleven Trianon. „O mijn Papa". Het liedje kenden we al, meer dan ons lief is, want iedere kroeg heeft zich maandenlang ingespannen om het de lieve lange dag te laten schallen. Met gemengde gevoelens zijn we daarom naar de bioscoop gegaan, maar de romantische Duitse film wiste ons vooroordeel weg. De Duitse filmin dustrie krijgt zo nu en dan weer eens een straaltje van haar vroegere glo rie en ,,0, mijn Papa" is er een voor beeld van. Het is geen schokkend ge beuren in de filmwereld, maar het is een gezellige film, waarin genoege- lijke ontspanning te vinden is. Beter dan de Amerikaanse humbug, weet de film zijn humor te plaatsen, die noch overdreven, noch gezocht is. Het verhaaltje speelt zich af tegen de achtergrond van een circus en een familie-met-principes vormt de hoofd rol. Het „show-element" is smaak vol verzorgd, zonder dat het hinder lijk overheerst. Ontspanning van het goede soort voor alle leeftijden. Rex heeft van de week „De zwarte ridder", welke in de persoon van Alan Ladd over het witte doek ga loppeert. Die ridder is maar een jon gen uit het volk, maar hij weet zich op te werken tot paladijn des konings en dan maakt hij, wat men tegen woordig zou noemen: carrière. Na tuurlijk beleeft hij bij dit edele stre ven om iets te bereiken menig avontuur; men vocht het in vroeger tijden nogal eens hardhandig uit. In elk geval spanning en romantiek zijn er ruimschoots in aanwezig. Voor 14 jaar en ouder. oogst binnen te halen. Helpt mee Leiden te geven 2000 K.V.P.-leden. Kom erbij vaders! Laat op de avond van de „Bliksemactie" uw ge makkelijke stoel alleen. Trek een K. V.P.-kiel aan. Zeg tegen uw jongens en dochters van 18 jaar en ouder „jullie laten mij toch niet alleen gaan"! En vast en zeker volgen de kinderen het spoor van hun vader. En als het kan moeders, bent ook u van harte welkom in het leger van de propagandisten van de „Voltref fer". Meldt u als propagandist by uw parochiële leiders. De heer H. Molkenboer gaat ver huizen, daarom is er voor de St. Pe trusparochie een nieuwe parochiële leider. Hun namen en adressen zijn: Par. St. Lodewijk: J. A. M. van Hoorn, Hoef straat 14. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef: A. de Kruiff, Anna Paulowna- straat 26. Par. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvan gen: C. J. Verhoeven, Stille Rijn 15. Par. St. Petrus: A. C. H. Speel, Leliestraat 112. Par. St. Leonardus: R. J. Golden- berg, Toussaintkade 49. Propagandaleider K.V.P. Afd. Leiden. F. A. v. d. BOOG, 3 Octoberstraat 3a. Vier milliard worden openlijk overgedragen We zijn gaan uitrekenen, hoeveel maal we er ons salariszakje mee zou den kunnen vullen, maar we kwa men in dergelijk astronomische ge tallen terecht, dat we mismoedig ge stopt zijn, omdat het nooit plezierig is te ontdekken, dat iets boven je macht ligt. Nu, en het ligt bepaald boven onze macht om de drie milliard, die in Leiden publiekelijk aangeboden zul len worden, ooit met salariszakjes bijeen te krijgen, maar een troost is het, dat deze som ook op een andere manier vergaard is. Het is feitelijk een heel merkwaar dig geval met die drie milliard, want zij zijn niet het eigendom van de twee emigranten, die hen aanbieden om hun land te redden. Maar deze vorstelijke emigranten, die zelf met het kleed der dienst baarheid hun dagelijkse boterham bij elkaar pogen te krijgen, menen, dat het grote belang voor het per soonlijk welzijn gaat en daarom zal Leiden op Donderdagavond 21 April in de Schouwburg getuigen kunnen zijn hoe deze kapitale som overge dragen -zal worden, nadat eerst een macht van moeilijkheden tot een goed einde moet worden gebracht. De „Spelers van Sint Vincent" die reeds een grote toneelfaam in Leiden hebben, zullen dit blijspel, dat de on werkelijke sfeer van Parijs na de eerste wereldoorlog oproept, als lus trumvoorstelling op de planken bren gen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer Fisser op de Botermarkt en naast de vele vaste bezoekers van andere jaren, zullen ongetwijfeld vele nieuwe bezoekers dit jaar onder de bekoring komen van deze gezel lige avond, die dit jaar met dit groot- bezette toneel een bijzonder accent zal dragen. Leidse actie '40 - '45 van 25 April tot 7 Mei Wij zullen ditmaal voor de laatste keer de kans krijgen iets te mogen bijdragen in de verzorging van de zesduizend Nederlandse gezinnen, die door de bezetting vaderloos werden. Gevraagd wordt wederom een uur van het loon af te staan, en voor de laatste keer in te tekenen op lijsten, waarmee de contribuanten huis aan huis zullen langs komen. Met deze laatste inzameling hoopt men het te kort van 5 millioen te kunnen aan vullen, dat nodig is om de verplich ting van het Nederlandse volk aan de slachtoffers van '40'45 na te komen. De Leidse actie zal van Maandag 25 April tot 7 Mei gehouden worden. Op Donderdag 14 April heeft in de Vergulden Turk een extra verga dering van de Stichting '40'45 plaats. Agenda Leiden WOENSDAG St. Petruskerk 7 uur nam. Rozen kranskruistocht. „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. Leidse Middenstandscentrale. Wethouder Jongeleen over Stadsuit breiding. Geb. Steenschuur 6, 8 uur nam. De Natuurvriend. VRIJDAG Harmonie 8 uur nam. St. Christof- fel. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag 8 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. Haven-Apotheek, Haven 18, tel 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Maandag uur waargenomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. De Apotheek „Tot Hulp der Mens heid", Hooigracht 48, tel. 21060. De Oegstgeester Apotheek, Wilhel- minastraat 3, tel. 26274. De Zondagsdienst voor huisartsen te Oegstgeest is: le Paasdag: dr. v. Glabbeek; 2e Paasdag: dr. Held.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2