U.V.S.-H.B.S. Hoogtepunten uit K.R.O. - programma het Een voetbal-Paasprogramma met dubbele bezetting voor de eerste klassers LUGDUNUM en VVSB blijven aan de leiding D.O.S.R. - Rouwkoop Judadufr „£eiden" aexwende ótyCptyó Chelsea stelde toch weer teleur door een gelijk spel Gemeenteraad Rijnsaterwoude ZATERDAG 9 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 4 Het Paasprogramma van de KNVB is ditmaal wèl voorzien, want om de grote achterstand in te halen, vinden we voor de eerste klassers zelfs een dubbel pro gramma vastgesteld. Zo kunnen we Maandagavond van de eerste klassers een oogst van 45 uitslagen verwajrhten, maar er mogen nog wel meer van die dubbel-programma's komen, aangezien de weg nog lang is. In de 2e klasse A heeft DHC weer ge legenheid twee punten op Quick uit te lopen wanneer de Delftenaars de achter stallige wedstrijd van Vriendenschaar weten te winnen, waarop wel kans is. Wassenaar moet op bezoek bij HOV, van welke club in Wassenaar met 61 werd gewonnen. Nu zal het niet zo gemakke lijk gaan. daarvan zijn we overtuigd. De leiders van de 2e klasse B krijgen bezoek van hun stadgenote VUC, een plaatselijke ontmoeting dus. Of deze tot verrassingen zal leiden, wagen we te be twijfelen, want VCS ?it wel zeer vast in het zadel. UVS krijgt bezoek van HBS, waarvan bij de aanvang van de competitie met 20 werd gewonnen. Dat resultaat kun nen de Leidse blauwwitten Maandag ook behalen en zij hebben beide punten no dig om de tweede plaats te behouden, want Gouda zal wel van CVV weten te winnen. In 3A de wedstrijden Blauw Zwart Hillegom en PostduivenLFC. De Was- senaarders moeten winnen om de «trijd met de Zandvoortmeeuwen vol te hou den. die mogelijk een lastige tegenpartij krijgen aan Laakkwartier. Lugdunum en Wilhelmus blijven de strijd om de leiding van 3B voortzetten, waarbij de groenwitten met gelijk aan tal punten een wedstrijd minder hebben gespeeld. Zij hebben de kans op 't kam pioenschap dus in eigen hand. De Leide- naars zullen er dus goed aan doen zich tegen Westlandia tot het uiterste te ge ven en de punten mee naar huis te bren gen Alphen verraste vorige week door een zege op Westerkwartier. Misschien zijn de Rijnbewoners hierdoor moreel gesterkt en maken zij ook tegen VIOS een kans op de punten. In de 4e klasse A verwachten we, dat VVSB haar positie aan de kop wel zal versterken. De wedstrijd tegen Tonegido de enige club, die erin slaagde de leiders een punt afhandig te maken kan voor de Bavo-mensen wel eens een geduchte revanche betekenen ten koste van de Voorburgers. Roodenburg heeft het o.i. heel wat lastiger, want Warmunda valt op eigen terrein allerminst mee. Meerburg staat voor twee wedstrijden, de eerste tegen ASC, de tweede tegen THB. Als de Meerburgers hieruit twee winstpunten halen, mogen ze al blij zijn. LisseTeylingen, dè wedstrijd van de Bollenstreek, dus van groot belang. Lisse heeft o.i. wel een kans op een punten verdeling, al won Teylingen de eerste wedstrijd met 30. DOSRRouwkoop kan een zege voor de Veenders opleveren. 2E PAASDAG 2.30 UUR 4e klas K.N.V.B. (Advertentie). Aan de Amerikaanse zwemkampioen- schappen voor dames, in het 25 yards overdekte bad van Daytona Beach, wordt door 153 zwemsters en schoonspringsters deelgenomen. Op de eerste wedstrijddag verzekerde de 17-jarige Shelly Mann zich reeds van twee titels, nl. op de 100 yards vrije slag en de 4 x 100 yards wisselslag persoonlijk. Zij won de 100 yards in 58.7 sec., een tijd, die 0.6 sec. boven het we reldrecord ligt van de Amerikaanse Jody Alderson (Chicago: 1 Augustus 1954). Op de tweede plaats eindigde Judy Roberts. De 4 x 100 yards wisselslag persoon lijk legde Shelly Mann af in 5 min. 9.7 sec., waarmee zij het (eerste) wereld record op deze afstand vestigde. Mary Jane werd hier tweede. De 200 yards rugslag leverde een zege op voor Maureen Murphy in 2 min. 27.4 sec., vóór Betsy Turner. Op deze afstand wordt geen wereldrecord gehouden. De olympische kampioene, Patricia Mac Cormick, veroverde het Amerikaan- >scuu5ifl TiTT-Ti-i-rr kampioenschap door bij het schoon- In 4C tenslotte Lekkerkerk—Boskoop springen op de eerste plaats te eindigen, en SMVAlphia, waarbij de beide lei- met 439.15 punten. Na haar kwam Emily ders ten nauwste betrokken zijn. Hongton met 424.95 punten. TWEEDE PAASDAG 2.30 uur Belangrijke wedstrijd Vóórverkoop bij de bekende adressen. (Advertentie) Overzicht L.V-B. Eerste klasse: Op Tweede Paasdag ontmoet St. Ber- nardus het Leidse Docos. De rood-witten zullen deze strijd moeten winnen om nek aan nek met SVLV te kunnen blij ven. Deze club gaat bij Stompwijkse Boys op bezoek, dat in degradatiege vaar vreemde sprongen kan maken, Fo- reholte en Altior gaan de punten delen en Or. Groen en Rijpwetering komen waarschijnlijk tot een zelfde vergelijk. LDWS tenslotte ontvangt Alphense Boys, dat herboren de laatste étappe begon nen is. Tweede klasse: De belangrijkste wedstrijd is hier VNL tegen VVOA, dat beide punten best kan gebruiken. VNA, de andere top'-runner ontmoet Kagia, terwijl AZL tegen VTL aantreedt. SJZ krijgt in Morskwartier een onberekenbare tegenstander en voor Weteringse Boys liggen de punten op het ZLC-terrein voor het oprapen. HET FIFA JEUGD-TOURNOOI De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor het Fifa-jeugdtournooi lui den: Livorno: RoemeniëBelgië 11; Sienna: HongarijeTurkije 3—0; Floren ce: OostenrijkFrankrijk 5—2; Pisa: ZuidslaviëLuxemburg 70. Docos LFC 6 tegen Docos 4 op Tweede Paasdag gaat niet door. Lugdunum Voor de op 2e Paasdag te spelen wedstrijd WestlandiaLugdu num is de opstelling van Lugd. als volgt: Van Well; Quist, J. Teeuwen; Van Pij len, Wolters, De Roo; H. Teeuwen, Fi- lippo. Verhoeven, Bonnet. W. Mizee. Voorts zijn vastgesteld: Lugdunum 2 Gouda 2; Lugdunum 3ADO 4. DAMMEN W. Heemske k kampioen van LDDB In de laatste ronden werden alleen nog de partijen gespeeld die van belang wa ren voor de bovenste drie plaatsen. De overige partijen werden remise gegeven. Ook in de laatste" ronde werden alleen klassieke partijen gespeeld. J. J. H. Mer- tens nam tegen J. W. Huisman in het middenpel een fraaie maar dure damzet. Het slot werd een rustige remise. De af gebroken partij tussen J. Slingerland I. Laterveer eindigde eveneens in remise. In de laatste ronde koos W. Heemskerk de Chefneux-opening tegen J. J. H. Mertens. Het werd een gelijkopgaande strijd, waarin wit wel het tempovoordeel behaalde, maar Heemskerk nam het erg rustig op, daar zijn grootste rivaal I. La terveer in een benarde positie verkeerde en stuurde op een remise aan, waarme de hij de titel wederom in zijn bezit hield. I. LaterveerJ. H. v. Leeuwen speelden eveneens de Chefneux-ope ning. v. Leeuwen speelde een buitenge wone- fraaie partij en Laterveer kreeg reeds vrij spoedig nadeel. Zwart buitte zijn voordeel zeer goed uit en kwam in een gewonnen positie te staan, toen het tijd voor afbreken werd. Op dit moment bood v. Leeuwen remise aan, wat door Laterveer gretig werd aanvaard. De eindstand luidt nu: 1. W. Heems kerk 9 punten; 2. I. Laterveer 8 punten; 3. J. J. H. Mertens 7 punten; 4-5. J. H. v. Leeuwen en A. Turk 5 punten; 6-7. J. W. Huisman en J. Slingerland 4 punten. In de le klasse groep B werd nog ge speeld: J. PeschierB. W. Belt 11; A. v. d. Putten—J. C. Klerks 1—1B. W. Belt—A v. d. Putten 0—2. De eindstand luidt hier: 1. A. v .d. Put ten; 2. J. Peschier 8; 3. J. C. Klerks 7; 4-5. B. W. Belt en W. C. v. Laar 6; 6. A. Vermeulen 5; 7. C. Th. Rijsdijk 1. A. v. d. Putten en J. Peschier komen in de finale uit. VAN DE ENGELSE VELDEN Het lot van Sheffield Wednesday bezegeld Iedereen had verwacht, dat Chelsea in een thuiswedstrijd gemakkelijk var veel lager geklasseèrde ploeg van Shef field United zou winnen, maar de ont moeting had een onverwacht verloop. Sheffield scoorde het eerste doelpunt dank zij een goed schot van Jack Cross en de bezoekers hadden bij de rust daar door een 10 voorspong, tot grote te leurstelling van de meer dan 50.000 toe schouwers. In de tweede helft wist rechtsbuiten Ernie Parsons de gelijkma ker te scoren, maar verder dan dit gelij ke spel wist Chelsea het niet te brengen. Portsmouth wist een uitstekende zege te behalen op Charlton Athletic. De twee doelpunten werden beide gescoord in de eerste helft door Peter Harris en Jimmy Gordon. Het puntenaantal van Ports mouth staat thans gelijk met dat van de Wolves. Beide clubs hebben 5 punten minder dan Chelsea, maar drie wedstrij den minder gespeeld. In dit verband is de ontmoeting tussen Chelsea en de Wolves, vastgesteld op heden, van het grootste belang. Manchester United verloor van Sun derland in een uitwedstrijd en daarmee zijn de kansen van Manchester op het kampioenschap verloren gegaan. Man chester zakte van de vierde naar de zes de plaats op de ranglijst en Sunderland en Manchester City schoven een plaatsj omhoog. Ken Chisholm scoorde een hat trick voor Sunderland. Het staat thans vast, dat Sheffield Wed nesday het volgend seizoen in de tweede divisie zal moeten spelen. Tegen Bolton Wanderers speelde de Wednesday gelijk. Maar het puntenaantal is thans 20 en al heeft deze club nog vijf ontmoetingen te spelen, meer dan dertig punten kan men niet halen en slechts een club heeft op het ogenblik minder dan 31 punten. Daarmede is dus het lot van Sheffield Wednesday getekend en is het elftal ge doemd, met nog een andere vereniging, om uit de eerste divisie te verdwijnen. Westham United verbeterde haar po- stie in de tweede divisie dank zij een moeilijke overwinning op Fulham. De Blackburn Rovers hebben de leiding in deze afdeling met Luton Town op de tweede plaats en Leeds en Westham Uni ted respectievelijk vier en drie, dank zij een beter doelgemiddelde van Westham. ZWEMMEN MOUSTAFA WON NIJL-MARATHON De Egyptenaar Hamed Moustafa heeft de tweedagse zwemwedstrijd in de Nijl, de „Nijl-Marathon" gewonnen. Hij won zowel de eerste etappe (32 km.) als de tweede (25 km.). Zijn totaaltijd bedroeg 16 uur en 13 minuten. 2. Hassan Abou Bakr (Eg.) 16.45.3. Marie Hassan Hammed (Eg.) 17.14.20; 4. Moustafa Daoud (Eg.) 17.39.30; 5. Hilge Jensen (Den.) 18.14.30. De Nederlander Jan van Hemsbergen bezette de tiende plaats. Bij de dames zegevierde de Duitse zwemster Helga Weiss. Deze race lever de haar ruim 5000 gulden op. BRIDGE NIEUWE ZEGE VAN „DE SLEUTELS" IN DE WADDINGTONBEKER- WEDSTRIJD Voor de derde ronde in de strijd om de Waddingtonbeker moesten de Leidenaars ditmaal voor een uitwedstrijd naar Rot terdam. De tegenstanders, de Bridge kring '35, een vereniging, waarvan twee iertallen in de meesterklasse en een iertal in de nationale hoofdklasse spelen ferden in het algemeen als veel sterker aangemerkt dan het team van onze stad genoten. Met veel elan wierpen de on zen zich in de strijd en wisten spelers als Polak, De Lange, gebrs. Oudshoorn etc. het heel lastig te maken. Succes bleef niet uit en de reeds vanaf het be- veroverde kleine voorsprong werd geleidelijk vergroot, totdat halverwege dè wedstrijd een voorsprong werd geno teerd van 34 punten. Hoewel de Rotter dammers even terugsloegen, liepen de Leidenaars uit en wonnen deze belang rijke wedstrijd met 43 punten. In de laatste ronde zagen we ondermeer de gebrs. Oudshoorn op een 2-S.A. contract kwetsbaar vier down gaan. Alle viertal len hebben tot dit succes in gelijke mate bijgedragen, hetwelk mag blijken uit de resultaten per viertal. Team 1: (Kuyt, v. Egmond, Goutier, Kukler (inv.) 11 punten; team 2: (v. Helvert, Vrijenhoek, Roem. v. d. Stok) 12 punten; team 3: (Meester, v. Cuilenburg, Star, Eling) 9 punten; team 4: (Koch, Kuiper, Echtp. v. Wingen) 11 punten. In de Howell-stand eindigden Roem r. d. Stok als eersten. Door deze overwinning bereikte B.C. De Sleutels" de halve finale, waardoor een kleine kans bestaan op een' herhaling het succes van 1943, in welk jaar deze enorme beker werd gewonnen. De uitslagen luiden: 1 Eerste divisie: ArsenalCardiff City 20; Bolton WanderersSheffield Wed nesday 2—2; Burnley—Blackpool 01: Chelsea—Sheffield United 1—1; Ever- ton—Newcastle United 1—2; Manchester CityWest Bromwich Albion 40; Ports mouthCharlton Athletic 20; Preston North End^-Leicester City 2—4; Sun derlandManchester United 43. Tweede divisie: Blackburns Rovers Lincoln City 1—0Bury—Hull City 4—1 Bristol RoversPlymouth Argyle 31; Derby CountySwansea Town 14; Doncaster RoversNotts County 4—2; Luton TownLeeds United 00; Mid dlesbrough—Birmingham City 2—5; Not tingham ForestRotherham United 02 Port Vale—Liverpool 4—3; West Ham UnitedFulham 21. SCHAKEN DE MATCH SMYSLOV—GELLER De derde partij van de match tussen Smyslov en Geiler om het Russische schaakkampioenschap, waarbij Smyslov met wit speelde, is na 40 zetten afgebro ken. Bij de vijfde zet in de dame pionnen opening bleek, dat Smyslov snel de cen trum pionnen wilde afruilen, waardoor het vervolg van de partij in positionele banen werd geleid. Na afruil van de beide raadsheren werd de partij meer ingewikkeld. Smyslov trok voordeel uit de betere stand var zijn officieren om de aanval op de dame vleugel voor te bereiden, maar Gelier kon tegenspel krijgen door zijn beide paarden snel in actie te brengen. Inmid dels ging kostbare tijd voor beide spelers verloren en zij hadden beiden nog een half uur over de resterende vijftien zet ten. In het vervolg van de zitting waren zij derhalve gedwongen sneller te spelen. De spanning werd groot toen de toe schouwers verwachtten, dat Smyslov eer stuk zou offeren voor twee pionnen om de zwarte loper op te sluiten. Maar Smyslov bracht dit offer niet en ceerde een afruil van de paarden. De partij werd in een dame-met-toren-eind spel afgebroken met een klein voordeel voor Smyslov. De partij had het volgende verloop: Smyslov: wit. 1. d2d4 2. c2c4 3. Pblc3 4. Pgl—f3 5. c4xd5 6. Lel—f4 7. Ddlc2 8. e2e3 9. Lfl—d3 10. Dc2xd3 11. h2—h3 12. 0—0 13. Tal—bl 14. Dd3—c2 15. a2a3 16. Pf3e5 17. Pe5—d3 18. Tbl—dl 19. Tfl—el 20. Lf4h2 21. a3—a4 22. Pc3—bl 23. Pbl—d2 24. Dc2xPd2 25. Dd2c2 26. Pd3e5 27. Dc2—b3 28. Tel—e2 29. Kgl—hl 30. Tdl—cl 31. Pe5d3 32. KhlxLh2 33. g2—g3 34. h3—h4 35. Db3xPd3 36. Tel—al 37. Te2c2 38. Kh2—g2 39. Tal—a2 40. Tc2—c5 Daarna werd Geiler: zwart. d7—d5 e7e6 Pg8—f6 Lf8e7 e6xd5 c7c6 g7g6 Lc8—f5 Lf5xd3 Pb8—d7 0—0 Tf8e8 a7—a5 Le7—f8 Pd7—b6 Pf6d7 Pb6c4 f7—f5 Dd8—f6 Df6—f7 Ta8c8 Df7e7 Pc4xPd2 Tc8a8 Pd7—b8 De7—e6 Lf8b4 Pb8a6 Te8—e7 Lb4d6 Ld6xLh2 De6d6f Pa6—b4 Pb4xPd3 Dd6b4 h7—h5 Ta8a6 Ta6b6 Db4d6 Tb6a6 de partij afgebroken. Theorie der Schaakopeningen Door dr. M. Euwe. Ultg. Van Goor, Den Haag. Bij de Uitgevers Mij. G. B. van Goor te 's Gravenhage is de zesde druk ver schenen van de „Theorie der Schadk- openingen" door dr. M. Euwe, deel I. We behoeven deze serie bij ónze scha kers stellig niet meer aan te bevelen. Het is het Standaardwerk op dit gebied. Ongetwijfeld zijn ze in het bezit van de meeste schakers en zo niet dan behoren ze het te zijn bij hen, die, met enig suc ces, in wedstrijden willen uitkomen. Deze 6e druk (Deel I, Gesloten spelen, Klassiek Damegambiet) is sinds de le druk (1937) uitgegroeid tot een zo uit voerige behandeling van deze veel ge speelde en uiterst belangrijke opening dat die le druk er een elementair boekje bij gelijkt. Wie damegambiet wil spelen, moet dit deeltje bestuderen om te weten, wat dit gambiet eigenlijk betekent. W. H. VAN DER NAT De Judoclub „Leiden" heeft deze week weer een aardig succesje geboekt. Te Rotterdam zouden nl. de vier kampioe nen van ieder district teamwedstrijden in halve competitie maken. Evenwel, de judoclub „Vanderhorst" uit Utrecht kon niet van de partij zijn, doch de organi satoren nodigden in de plaats van de Utrechtenaren de judoclub „Leiden" uit, zodat deze met „PSV" uit Eindhoven, „Haarlem" en „De Hofstad" de strijd aanbond. Leiden slaagde daarin de derde plaats te behalen, maar verwierf boven dien op deze avond de stijlprijs. Dit was een grote beker, die de leden van de. club hierboven in hun midden hebben. Van links naar rechts: A. H. C. van Senus, G. Borel (studentenkam pioen), ir. R. Slegtenhorst, W. v. Egmond reserve en H. Raar, captain. Paaseieren-race. De jaarlijkse Paaseieren-race, wel ke de K.R.O. organiseert, wordt ge houden op Zaterdag 16 April a.s. Dan zullen er wederom in elf verschillen de plaatsen in ons land paaseieren verborgen worden, welke de vinders daarvan in het bezit stellen van een groot chocoladen Paasei met Inhoud. De vindplaatsen worden aangeduid in het K.R.O. programma van Za terdagavond 16 April. Paasgedichten. Het.gedicht „Maria Magdalena op Paasmorgen", dat Michel van der Plafe in opdracht van de K.R.O. schreef, zal met andere Paasgedich ten gezegd worden in de pauze van het Handelconcert, dat de K.R.O. in de middag van#Eerste Paasdag uit zendt. Ton Lutz,#Willy Brill en Greet Groot werken aan dit programma mee. „The Messiah" van Handel. Gedeelten uit „The Messiah" van Handel zullen in het middagpro gramma van de K.R.O. op Eerste Paasdag worden uitgevoerd door Jennifer Vivyan. sopraan; Norma Procter, alt; Georges Maran, tenor; Bhilharmonisch Koor en Orkest. Het geheel staat onder leiding van Sir Adrian Boult. Finale: Muzikale competitie. De Muzikale Competitie, welke het K.R.O. orkest „De Troubadours" enige maanden geleden is begonnen, zal op Eerste Paasdag worden be ëindigd. Wekelijks kwamen enkele duizenden briefkaarten binnen, waarop de namen van de gespeelde nummers waren vermeld. Elke maand werd de prijs van de maand in de vorm van gramafoon- platen toegekend. In de uitzending van Eerste Paasdag zal de hoofd prijs, een platenspeler met platen, aan de winnaar worden uitgereikt, terwijl ook de overige prijswinnaars in dit programma hun prijzen in ont vangst zullen nemen. Muzikale notities. Oscar van Hemel bewerkte in op dracht van de K.R.O. een aantal oude Paasliederen, welke in het K. R.O.-programma van Eerste Paas dag zullen worden uitgevoerd door het Radio Philharmonisch Koper kwartet. Jennifer Vivyan, de Engelse so praan, zingt werken van Debussy, Berlioz en Duparc in het K.R.O.- programma van Dinsdag 12 April a.s. Zij wordt aan de vleugel bege leid door Gérard van Blerk. De „Kreisleriana" van R. Schu mann worden in het K.R.O.-program- ma van Dinsdag 12 April a.s. uit gevoerd door de Italiaanse pianist Eli Perrotta. In het Populair Concert, dat de K. R-O. Zaterdag 16 April a.s. uitzendt treedt de Amerikaanse bariton Igor Gorin op, samen met het Omroep- kamerorkest o.l.v. Roelof Krol. Zijn kinderen muzikaal? Een relatief groot aantal inzendin gen is bij de Jeugdafdeling van de K.R.O. binnengekomen naar aanlei ding van een muzikale wedstrijd in het Wigwamprogramma van enkele weken geleden. Een speciaal door Jur Andriessen geschreven werkje werd in dit programma uitgevoerd, waarna de kinderen naar eigen fan tasie een verhaal mochten schrijven dat past bij de muziek. De beste ver halen, welke met een prijs beloond worden, zullen in de Wigwam-uit zending van Zaterdag 16 April a.s. worden voorgelezen, terwijl de com positie van Jur Andriessen opnieuw wordt uitgevoerd. Ook de oudere luisteraars zullen zich dan een oor deel kunnen vormen over de muzi kaliteit der betrokken kinderen. Jongerenraad in het Kompas. Het jeugdprogram, dat de Jonge renraad van de K.V.P. heeft inge diend, Vormt een der onderwerpen in de K.R.O.-rubriek „Kompas" van Dinsdag 12 April a.s.. Verder is in deze rubriek opgenomen de Paas wake van Nederlandse militairen in garnizoen 't Harde (Havelte) en een gesprek met leidsters van de Ned. Gidsenbeweging. Lathyrus-wedstrijd. Bloemenliefhebsters kunnen in het bezit raken van lathyrus-plantjes door deel te nemen aan de jaarlijkse „lathyrus-wedstrijd" in het K.R.O. programma „Moeders wil is wet" op Donderdag 14 April a.s. „Jeanne et les juges", spel van Maulnier. Het twee jaar geleden voor het eerst in Rouen opgevoerde spel „Jeanne et les juges" van Thierry Maulnier ,dat later onder grote bij val in Parijs werd uitgevoerd, zal door de K.R.O. worden uitgezonden op Dinsdag 19 April a.s. Albert van Dalsum en Max Croiset zullen gast rollen vervullen in dit spel, resp. als eerste en tweede rechter. WIELRENNEN De organisatie van de Ronde van Ne derland deelt' mede, dat de officiële be vestiging is binnen gekomen, dat Fritz Schaer zal starten als kopman van dè Zwitserse ploeg. Zijn verwondingen zul len tijdig genezen zijn, zodat hij volko men fit aan de start zal kunnen ver schijnen. De officiële samenstelling van alle ploegen, welke zullen deelnemen de Ronde van Nederland, die zoals bekend van 2330 April a.s. wordt ge houden, zullen binnenkort worden be kend gemaakt. Swift-Combinatie 2e Paasdag ko men C. Plasmeijer. A. v. Wetten, D. Wal let, A. v. Houwelingen, H. Hogeveen en J. Vermeulen uit in de Ronde van Noord Holland. Start en finish te Zaan dam, Waar voor nieuwelingen een wed strijd is over 60 km. Hier starten: H. Vertegaal. S. Kooij, H. v. Gent en C. v. Amsterdam. Th. Boom rijdt hier bij de adspiranten. Lenig en Snel 2e Paasdag starten de amateurs in de Ronde van Noord Holland 210 km. J. de Lange. J. Rietho ven en Ad. Prangers. De nieuweling Th. Hoogkamer start in de Ronde van Zaan dam 50 km. en W. Wansink in de Ronde van Steenbergen. De raad van Rijnsaterwoude kwam in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Op voorstel van B. en W. wordt aan de Stichting 1'940—'45 voor een maal een bijdrage verleend van 50. Aan de gemeente Ter Aar wordt over de jaren 1951, 1952 en 1053 een bijdrage verleend van resp. 5.66, 5.50 en 4.54 in het exploitatie tekort der lagere tuinbouwschool. Met de Bank v. Nederlandse Ge meenten wordt een rekening-cou rantovereenkomst aangegaan met een maximum crediet voor de gewo ne uitgaven van 14.000.— en voor de kapitaalsuitgaven van 10.000.—. Op voorstel van B. en W. wordt eveneens een bedrag van 400.op de begroting gebracht voor de aan koop van een stencilmachine. Teza men met de gemeente Leimuiden zal deze machine aangekocht worden. De totale kosten zijn 1200. Aan de orde komt dan de behan deling van de begroting dienst 1955. De gewone dienst sluit in inkomsten en uitgaven met 123.103.45. De ka- pitaaldienst bevat aan inkomsten 196.036.70 en aan uitgaven 147.672.31. Batig slot 48. 346.39. De heer Broekhuizen stelt nog en kele vragen. Hij heeft in de begro ting niet aangetroffen een post voor de verbetering van de straatverlich ting en voor de bouw van een nieu we christelijke school. De voorzitter deelt mede dat deze uitgaven bij een afzonderlijk besluit in de loop van het jaar 1955 zullen worden geraamd. De heer Leystra vindt het loon van de gemeentewerkman te laag. De voorzitter zegt dat de gemeente werkman precies het loon krijgt dat hij mag hebben. De begroting wordt daarna met algemene stemmen aan genomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de tuin, liggende by de ha ven te verhuren aan de heer Q. v. Wieringen voor 0.06 per m2. De voorzitter deelt mede, dat het afscheid van de heer A. de Kroes, als hoofd der o.i. school enigszins of ficieel zal geschieden. Hy stelt de raad voor de consumpties voor reke ning der gemeente te nemen. De raad kan hiermede accoord gaan. Op 5 Mei a.s. zal ook in deze ge meente een kinderfeest gehouden worden. Voor de tractatie der kinde ren stellen B. en W. een subsidie voor van 1.— per leerling. Voor 200 leer lingen betekent dit 200.—. Voorts is de gemeente garant voor het even tueel tekort der feestviering. De raad kan met dit voorstel accoord gaan. De heer Dusseldorp vraagt, hoe het staat met de aanbesteding der woningen. De voorzitter deelt mede, dat ondanks aangebrachte bezuini gingen geen toestemming verleend wordt tot het bouwen der woningen omdat de prijs de norm te boven gaat. De voorzitter zegt, dat particuliere bouw zoveel mogelijk dient te wor den bevorderd. HAZERSW0UDE Arbeidsongeval. Terwijl de ge meentewerkman G. Olierook bezig was huisvuil op te halen, kon hij de zwaren ijzeren bak van de vuilnis auto niet meer houden, en kreeg die boven op zijn hoofd. Hij liep een her senschudding en een gapende wond in zijn hoofd op. Na door dokter Meijst te zijn verbonden, werd hij op diens advies naar ,zijn woning ge bracht. De huis aan huis collecte ten bate van „Simavi" heeft op het Dorp opgebracht 170.79. Geb.: Cornelia Gerarda Maria, d. van H. Hoppenbrouwer en J. v Zijl; Martina, d. van G. Houdijker en N. Heineman. Ondertr.: P. M. v. Rijn, 28 jr. en A. Meijer, 28 jr.; Anthonius Cornelis Hekker, 25 jr. en Johanna Maria Fransisca Wesselingh, 25 jr.; Petrus Fransiscus Verkleij, 25 jr. en Johanna Mathilda Katharina de Brabander, 23 jr. Getr.: Hendrikus Gei-ardus van Santen, 25 jr. en Cornelia Maria The- resia van Wieringen, 24 jr.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 16