Moet een kamerbewoner DE IJZEREN SCHELVIS WIE EET I Het andeudelven J Opgang naar t Paasfeest DINSDAG 5 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT VTERDE BLAD - PAGINA 1 Niet altijd weerloos Huurders, die bij anderen inwonen, mogen geen onbehoorlijk gebruik van het gehuurde maken en even min de hoofdbewoner of hun mede bewoners ernstige overlast bezorgen. Doen zij dit toch, dan verbeuren zij hun recht op huur bescherming. In dat geval kan de hoofdbewoner dus ontruiming vorderen. Maar wat kan de kamerbewoner zo noemen wij gemakshalve de huur der van een woninggedeelte doen, als de hoofdbewoner zich misdraagt? Hier is goede raad duur. Zo spoedig mogelijk verdwijnen is het wijste. Maar het kan lang duren, voordat de kamerbewoner een andere woon gelegenheid vindt. De kamerbewoner zal dus geruime tijd het wangedrag van de hoofdbewoner moeten trot seren. Hij moet er om denken, dat zijn positie zeer kwetsbaar is. Indien de hoofdbewoner zich schuldig heeft gemaakt aan een mis drijf, b.v. mishandeling, belediging of huisvredebreuk, kan de kamerbe woner de officier van justitie ver zoeken de hoofdbewoner strafrech telijk te vervolgen. Dit heeft natuurlijk alleen zin, in dien het strafbaar feit ook bewezen kan worden. Maar zelfs indien er voldoende bewijzen aanwezig zijn, is het nog zeer de vraag, of de officier van justitie tot vervolging zal over gaan. Onze wet kent namelijk het opportuniteitsbeginsel. Dit betekent, dat de officier van justitie wel be voegd, maar niet verplicht is om een strafvervolging in te stellen. Dit is dus aan zijn beleid overgelaten. Het samenwonen levert zoveel ruzies op. dat de officier van justitie over het algemeen niet spoedig de daar uit voortvloeiende strafbare feiten vervolgt, voor zover deze naar zijn mening van ernstige aard zijn. Als de harde klap, welke de kamerbewoner in zijn gezicht heeft gekregen, geen andere nadelige gevolgen heeft ge had dan wat pijn en een blauwe plek kan het gebeuren, dat hij van de of ficier van justitie te horen krijgt, dat hij zelf maar moet verhuizen. De kamerbewoner behoeft hiermede geen genoegen te nemen. Hij kan z'n beklag doen bij het gerechtshof. Als het gerechtshof beveelt, dat er een strafvervolging ingesteld moet wor den, zal de officier van justitie hier-' aan gehoor moeten geven. Maar dit behoeft niet in te houden, dat de officier van justitie de hoofdbewoner nu als een aartsschurk gaat aankla gen. Indien de hoofdbewoner er ten slotte met een kleine geldboete af komt, is dit wellicht zeer teleurstel lend voor de kamerbewooner, die gehoopt had, dat de hoofdbewoner na een geduchte straf wel een toon tje lager zou gaan zingen. Een hoofdbewoner kan overigens heel wat doen om het leven van zijn kamerbewoner zuur te maken, zon der dat hij in conflict komt met het strafrecht. Rustig huurgenoot. Het burgerlijk Wetboek verplicht de verhuurder om de huurder het rustig genot van het gehuurde te laten. Deze verplichting brengt mede, dat de hoofdbewoner niet ge rechtigd is de kamerbewoner, die aan zijn betalingsverplichting heeft voldaan, af te sluiten van electrici- teit, gas of water. Doet hij dat toch, dan zal de kamerbewoner de tussen komst van de rechter kunnen inroe pen. De rechter kan de hoofdbewo ner bevelen de aansluiting te her stellen en hem veroordelen tot be taling van een dwangsom van b.v. 25.voor elke dag, dat aan dit be vel niet voldaan mocht worden. Als de kamerbewoner niet thuis heeft kunnen koken door de gasafsluiting en derhalve genoodzaakt was bui tenshuis te eten, kan de" hoofdbe woner veroordeeld worden tot beta ling van de restaurantsrekening. Het laten hebben van het rustig huurgenot omvat ook, dat de hoofd bewoner moet dulden, dat de kamer bewoner bezoekers ontvangt, voor zo ver deze zich tenminste behoorlijk gedragen. Nog niet zo lang gelden heeft de rechtbank te Utrecht een belangrijke uitspraak gedaan over de betekenis van het rustig huurgenot. Iemand had er groot belang bij een telefoonaan sluiting te hebben in de door hem gehuurde kamers. Maar de hoofdbe woner, die zelf wel telefoon had, wilde de aanleg van een telefoon niet toestaan. Als enige reden voor zijn weigering gaf hij op, dat de «aanleg niet overeengekomen was. De rech ter besliste echter, dat de hoofdbe woner door zijn weigering in de ge geven omstandigheden de kamerbe- wonder als huurder stoorde in het rustig genot van het gehuurde. De hoofdbewoner moest daartoe de tele- foonaanleg dulden. Hij werd veroor deeld tot een dwangsom van 20, voor elke dag, dat hij zijn toestem ming zou blijven weigeren. Mislukt amendement. Bij de behandeling van de Huur wet in de Tweede Kamer heeft de heer Ten Hagen nog door een amen dement (wijzigingsvoorstel) getracht de positie van de onderhuurder te versterken. Het amendement gaf de onderhuurder het recht de ontrui ming van het door de huurder (on derverhuurder) bewoonde perceels gedeelte te vorderen, indien uit de omstandigheden duidelijk blijkt, dat de huurder aan de onderhuurder ern stige overlast aandoet als gevolg van het feit, dat de onderhuurder aan de kantonreohter gevraagd heeft de wettelijke huurprijs vast te stellen. Na de ontruiming aldus het amen dement treedt de onderhuurder in de rechten van de huurder, hij wordt dan m.a.w. zelf huurder van het ge hele huis. De toenmalige Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting stond niet geheel afwijzend tegenover het amendement, maar was evenmin erg enthousiast. Aan de Minister waren gevallen bekend, waarin een onder huurder zich met allerlei beloften wist in te dringen in een bepaalde woning en, toen hij er eenmaal zat, net als een koekoeksjong, de recht matige bewoners er langzamerhand wist uit te drijven. Als hij dan bo vendien nog de mogelijkheid zou krijgen een ontruimingsactie in te stellen tegen de oorspronkelijke be woner, dan kon dat wel eens onbevre digend zijn voor het rechtsgevol, al dus de minister. Het amendement werd tenslotte door de Tweede Kamer met 43 tegen 19 stemmen verworpen. Huurwoeker. Het gemeentebestuur mag alleen woonruimte vorderen ter bevorde ring van een doelmatige verdeling van woongelegenheid. De Hoge Raad heeft beslist, dat een gemeentebe stuur, dat vordert teneinde huurwoe ker te bestrijden, zijn vorderingsbe voegdheid gebruikt voor een doel, waarvoor de wet haar niet heeft toe gekend. Deze zienswijze van de Ho ge Raad is voor de Minister van Binnenlandse Zaken aanleiding ge weest een wetsontwerp tot wijziging van de „Woonruimtewet 1947" bij de Tweede Kamer aanhangig te maken. Volgens dit wetsontwerp zal het ge meentebestuur ook mogen vorderen om huurders te beschermen tegen huurwoeker. In dat geval zullen de in de woonruimte aanwezige meubelen eveneens gevorderd kunnen wor den. Uit de Memorie van Toelichting blijkt, dat het de bedoeling is, dat de exploitatie van de verhuurde kamers van de verhuurder over zal gaan op de gemeente. Het wetsontwerp da teert van 12 September 1951, het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer verscheen op 17 Maart 1953 en thans is het wachten op de Me morie van Antwoord. Al met al is de positie van de kamerbewoner nog altijd zeer zwak. Vrijgezellen en kleine gezinnen ko men over het algemeen niet voor een zelfstandige woning in aanmerking. De overheid dwingt deze mensen bij anderen in te wonen zonder hen afdoende te beschermen tegen een eventuele kwaadwillige hoofdbewo ner. Wel kan het gemeentebestuur in een enkel noodgeval een inwo nend gezin aan andere woonruimte helpen, maar dat is ook het enige. Het gemeentebestuur mag het per ceelgedeelte van de hoofdbewoner niet vorderen ten einde de kamerbe woner te beschermen tegen ernstige overlast, omdat anders van de vor deringsbevoegdheid weer een ge bruik zou worden gemaakt voor een doel. waarvoor zij niet werd ver leend. In dit opzicht biedt het wets ontwerp evenmin perspectieven voor de kamerbewoner. Mr. C. A. BARON BENTINCK. voer en retourleidingen van en naar de ketel. Antwoord: Om het hoogste rende ment uit de centrale verwarmingsin stallatie te halen, verdient het zeker aanbeveling om zowel de aanvoer- als de retourleiding overal daar te isoleren, waar op warmteafgifte geen prijs wordt gesteld. In de praktijk loont het echter meestal de extra kos ten niet om dit ook bij korte stukken consequent door te voeren. Iets an ders is het, wanneer er kans op be vriezen is, speciaal voor die leidin gen welke radiatoren voeden, waar van aangenomen kan worden, dat ze niet steeds gebruikt zullen worden. Dergelijke leidingen dienen natuur lijk goed geïsoleerd te worden. iiHiiiiiiiiimniiiiiiiniimiimiiiiimiiniiniiinii A. D. In verband met de bouw van woningen door particulieren in de z.g. vrije sector zal een beperkte rijkssubsidie worden verleend. Zoudt u ook kunnen vertellen onder welke vraagt.... wij antwoorden rSTES; men daarvoor met een bepaald plan WEET U HET OOK NIET Voor goed ingetrokken De minister mag namens de koningin het 15 jaar oude wets- ontwerp tot het voorduren van 5 de staat van beleg intrekken. Gisteren heeft hij dit aan de voorzitter van de Eerste Kamer medegedeeld. Op 1 en 6 November van het jaar 1939 werd bij Koninklijk besluit de staat van beleg afge- kondigd. Wij herinneren ons nog de tijd x dat het gerommel van een na- ::j derende oorlog van achter de y, horizon hoorbaar was. Dat de x lopen van de kanonnen naar ons grondgebied gericht stonden, dat 1 het vuur rondom ons land op- 8 laaide tot de „vlam in de pan" 8 sloeg. Nu, 15 jaar later worden de bijzondere wetten, die nog bij 8 de Eerste Kamer berusten inge- 8 trokken. Voor goed? Vraag: Mag men op de openbare weg met een landbouw-tractor (met daarachter twee wagens) rijden, zón der rijbewijs? Antwoord; Ja. Als u 16 jaar of ouder bent en van uw werk komt of er naar toe gaat. Vraag. Koe lang heb ik nog recht op weduwen- en wezenpen sioengeld? Er was ook geen sprake van verhoging. Antwoord. Zonder nadere ge gevens is deze vraag niet te beant woorden. Vraag M. te L. Ik heb een radio toestel op termijnbetaling. .Geldt hiervoor ook de prijsverlaging voor de radio's? Antwoord: Neen, die prijsverla ging geldt alleen voor nog te kopen radio-toestellen, niet voor reeds kochte. Vraag S. S. te L. vraagt naar rechtsgeldigheid van een contractje op gezegeld papier. Antwoord: Zo'n contract (zegel 1.is volkomen rechtsgeldig. Vraag: Ik heb een huis gehuurd met in begrip van water. Mag de huiseigenaar nu eens per jaar met een kwitantie komen voor teveel ge bruikt water, wat niet te controleren is. Antwoord: Dat is wel te controle ren, want het meerverbruik staat aangegeven op de rekening van de Duinwater Mij, welke rekening door de huiseigenaar betaald wordt. Het aanbieden van de kwitantie is dus volkomen juist. Uw tweede vraag inzake de be voegdheid van de schilder begrijpen wij niet. Waarom mag de administra teur zo'n man niet laten schilderen? Vraag G. P. de G. te B. inzake de mogelijkheid van verrekening van een vordering met de huurpennin gen. Antwoord: Het is inderdaad niet geoorloofd om eÊn vordering met huurpenningen te verrekenen. Om die vordering te innen zijn andere wegen aangewezen. Wend u zich tot een deurwaarder. Wij wijzen u er bovendien op, dat een uitspraak van de huuradviescommissie geen rech terlijke uitspraak is. Vraag mej. v. d. Z. te L. inzake ontheffing van de verplichting om radio-zegels te plakken. Antwoord: U kunt vrijstelling ver krijgen, indien U een met redenen omkleed schriftelijk verzoek daar toe richt aan de burgemeester van uw gemeente. Dit moet geschieden op een formulier, dat kosteloos aan het postkantoor te verkrijgen is. Vraag P. v. K. te O.A. inzake het blijven zitten van zijn zoontje in de eerste klas der lagere school. Antwoord: Van de vier cijfers, waaruit zijn kennis moet blijken, zijn er twee onvoldoende. Het is be grijpelijk, dat het hoofd der school hem laat zitten. Vraag: Op welke dage i verleent de Bisschop van Haarlem spreekuur? Antwoord: Voor leken Dinsdag van 11 uur tot ongeveer half een, Nieuwe Gracht 80. Als mgr. verhin derd is, wordt dit in orizc courant bekend gemaakt. Vraag: Hoe heet het boekje waarin allerlei soorten klokken, zoals friese klokken, staartklokken enz. worden behandeld? Antwoord: Het enige ons bekende boekwerk heet: Geschiedenis van de Uurwerkmakerskunst in Friesland door Anne Ottema, conservator van het museum het Prinsenhof te Leeu warden. Stelt u zich eens in verbin ding met het Klokkenmuseum in Utrecht, L. Nieuwstraat 38. Vraag: Een weduwe heeft 2 doch ters. De nalatenschap van haar over leden echtgenoot werd niet verdeeld. Daartoe behoorden 2 huizen, waarvan er een werd verkocht tegen schuld bekentenis. Kan het overblijvende huis aan een der dochters worden ge schonken zonder medeweten van de andere dochter? Antwoord: Het betrokken huis kan slechts worden geschonken met goed keuring van de andere rechthebben de. Bij onverdeelde nalatenschappen OP DE LAATSTE DAG voordat het heilig Triduum gaat beginnen zijn wij in de geest in de grootste kerk ter wereld, die aan de Moeder van God werd toegewijd, de Maria Maggiore, en die als blij vende herinnering aan het concilie van Ephese (431) te Rome op de Esquilijnse heuvel gebouwd werd. Heeft men deze patriarchale basiliek uitgekozen om nog een laatste maal vóór het sterven van de goddelijke Zaligmaker bij Maria te zijn? Of is WoCnsdöG 111 dc wellicht omdat vandaag het passieverhaal volgens Sint Lucas gezongen worden en deze de TT Moedermaagd als geen andere evangelist heeft Heilige week beschreven? Wij zijn geneigd dit aart te nemen, mede omdat de twee lezingen die op deze Woensdag in ons missaal staan afgedrukt, genomen zijn uit Isaias, de profeet van de maagdelijke geboorte. Het spreekt vanzelf dat de teksten van het misformulier geheel in het teken van het lijden Christi staan, maar door alles heen trilt reeds de gedachte aan de vreugdevolle verrijzenis! Zo bidden wij in het eerste gebed: „dat wij, die door onze ongeregeldheden voortdurend gekweld worden, door het lijden van Gods eniggeboren Zoon verlost worden", terwijl wij in de collecta vragen om de genade van de ver rijzenis te mogen verwerven. Het lijden van de Godmens moge iedere christen vervullen met vertrouwen dat iedereen het eeuwig leven zal mogen verwerven. Tenslotte wijzen wij op het gebed over het volk, dat ons gedurende het gehele heilig Triduum zal vergezellen. Het is een eerbiedwaardig gebed met de volgende inhoud: ,Wij smeken U, o Heer, zie neer op uw volk, waarvoor onze Heer Jesus Christus niet geaarzeld heeft zich te laten overleveren in de handen van misdadigers en de foltering van het kruis te ondergaan". K. P. (bouwplan) naarvoren komen. Moet men zelf grond bezitten of wordt de ze aangewezen? Antwoord: Dit geldt alleen voor panden beneden de 500 m3. Men moet zelf grond bezitten. Wat bouw- fïlan betreft en eventuele verdere nlichtingen over de subsidie (over- w een komst) g het aantal slaapvertrek-1 plakken, zolang u bij hem in loon- ken) dient u zich te wenden tot de dienst bent. Hij krijgt eventueel de Prov. dienst van Wederopbouw en i boete. Stelt u uw werkgever niet in Volkshuisvesting, Dreef 24 te Haai*- de gelegenheid om te kunnen plak- scheidingssloot. Aangezien ik last heb van overhangende takken, heb ik de eigenaar gevraagd die takken te ver- wijderen. Hij weigert evenwel dat te doen. Kan ik daartoe zelf overgaan? Hoe lang. moet ik wachten, dat te doen nadat ik hem gevraagd heb dat zelf te doen? Kan ik daarvoor ook beloning van hem eisen? Antwoord: De wet staat hier eigen richting toe. Indien u uw buurman eerste duidelijk te kennen hebt gege ven, dat u binnen zekere tijd van hem verlangt, dat de over uw land hangende takken worden afge sneden, kunt u na verloop van die tijd zelf daartoe overgaan, mits u niet op de grond van uw buurman treedt. Een recht op enige beloning van uw diensten, die u zich zelf be wijst, hebt u uiteraard niet. Vraag C. Mijnerzijds wordt geen prijs gesteld op het plakken van rentezegels, daar ik toch binnen afzienbare tijd ga trouwen. Zijn er, en zo ja in hoeverre, sancties aan verbonden indien, hoewel ik nog in loondienst ben, geen zegels worden geplakt vanaf heden tot mijn trou wen? Antwoord: Van sacnties voor u zelf kan men hier niet spreken, want u behoeft zelf niet te plakken. Maar uw werkgever wordt gedwongen te lem. dom; zij zijn slechts tezamen gerech tigd om over een en ander té be schikken. Vraag: Hoeveel ha. grond komt er vrij als het hele IJselmeer zou worden drooggelegd, daarbij ingerekend Wie- ringermeerpolder, proef- en N.O. Polder. Antwoord: als alle geprojecteerde polders klaar zijn, zal de oppervlak te ons land met 224.000 ha. zijn toe genomen, nl. N.W. Polder 20.000 ha., Z.W. Polder 56.000 ha., N.O. Polder 53.000 ha. en Z.O. Polder 95.000 ha. Dat is 7 pet. van de totale oppervlakte van ons land. De oppervlakte cul tuurgrond zal dan met 10 pet. zijn vermeerderd. Vraag: Ik ben 4 jaar wachtmeester bij de rijkspolitie geweest en heb in die tijd ongeveer ƒ360.voor het pensioenfonds betaald. Kan ik dat gestorte geld terugkrijgen? Antwoord: Hier is geen restitutie mogelijk. Hoogstens kunt u uitgesteld pensioen krijgen op uw 65ste jaar (of vóór die tijd wegens afkeuring), mits u het vereiste aantal dienstjaren daarvoor hebt (in uw geval bedraagt dit 7 jaar minimum). Ook andere rijksbetrekkingen tellen mee natuur lijk. Vraag: Moet een centrale verwar- mingsinstallatie onder vloeren, pla fonds e.d. geïsoleerd zijn? Hiermede bedoel ik vanzelfsprekend de aan- enig geld op de spaarbank hebben? Antwoord: Indien de kinderen verdienen en zij hebben geld op de spaarbank is daartegen natuurlijk in het geheel geen bezwaar; zij dragen dan immers reeds bij in het onder houd van hun moeder. Of de on dersteunde (moeder) zelf geld op de spaarbank mag hebben en daarnaast toch steun trekken, is niet zo maar te zeggen, dat zal sociale zaken moe ten beoordelen. Het hangt natuurlijk veel af van de grootte van het spaar tegoed. Het ligt natuurlijk niet in de bedoeling bezittingen te hebben en maar gewoon steun te trekken ten laste van de gemeenschap. L. Hoe kan ik een lichte schroeivlek uit een blauwe zijden ja pon verwijderen? Antwoord: Een schroeivlek kan slechts dan verwijderd worden, wanneer de stof oppervlakkig is aan getast, daar er anders spoedig gaten ontstaan. Een lichte schroeivlek wil wel eens verdwijnen door ze even te bevochtigen met water en buiten uit te hangen. Liefst in de zon. in dien de stof daardoor tenminste niet te spoedig verkleurt. Zonodig kunt u deze jurk, v.z.v. nodig, even bevoch tigen met wolblank om de vlak te bleken, maar u moogt wel eerst pro beren op een onzichtbaar plekje of de stof er tegen kan. In ieder geval is goed naspoelen met schoon water noodzakelijk. A. K. Tussen mijn land en de naastliggende boomgaard ligt een1 ken, dan wordt u op het matje ge roepen bij de Raad van Arbeid en zal men u daarvoor aansprakelijk stellen. Overigens, blijven doorplakken is veel voordeliger voor u, vraag dat maar eens aan de Raad van Arbeid. Vraag v. W. \V. Mijn vader kwam óp 59-jarige leeftijd zonder werk en trok tot zijn 65ste jaar steun. Nadien trekt hij van Drees. Nu is mijn vraag, als vader en moeder beiden komen te overlijden (zij zijn thans 82 en 83 jaar oud), wordt de huishoudelijke inboedel dan in be slag genomen door Sociale Zaken? Wij hebben nooit iets kunnen bijdra gen. Zo ja, wat mogen de kinderen dan als hun eigendom nemen? Antwoord: In principe wordt door Soc. Zaken wel beslag gelegd op het meubilair. Deze regeling is echter plaatselijk verschillend. Meestal is het tegenwoordig zo, dat meubilaire goederen in het bezit gelaten worden van de kinderen, mits zij aan hun onderhoudsplicht hebben voldaan. Indien zij daaraan niet konden vol doen in verband met hun eigen fi nanciële toestand, wordt e. e. a. na der bekeken door de instantie, die de uitkering verleend heeft. Kost baarheden vallen daaronder niet. hierop wordt dus wel beslag gelegd. Stel u derhalve in verbinding met Sociale Zaken. Vraag G. K. Als men uitkering ontvangt van de noodwet ouderdoms voorziening (zonder toeslag van So ciale Zaken) worden de meubelen dan ter verrekening ln beslag geno men? Antwoord: Neen, in dit geval ko men alle bezittingen ten goede aan de wettige erfgenamen. (16) Scheepsberichten AAGTEKERK 4 60 m. NO Ouessant n. Marseille (verbeterde bestemming); AL- CHIBA 3v. Kiel-Holtenau n. Gdynia. AMERSKERK 4 v. Fremantle n. Mel bourne. AMSTELDIEP 4 nm te Genua. AMSTELSTAD 4 v. A'dam n. Glasgow. ANTONIA 4 v. Pladju n. Tjilatjap. AR- MILLA 3 v. Tj Priok, 5 te Pladju verw. CALTEX LEIDEN p. 4 Malta n. R'dam. CASTOR 4 te Amsterdam. DELFSHA- VEN 4 te Melilla. ESSO DEN HAAG p. 4 nm Kp Finisterre. 7 nm. Antwerpen verw.; FRIESLAND SSM 4 te R'dam; GRAVELAND p. 4 St. Pauls Rock n. Re- flce. INDRAPOERA 4 te Port Swetten- ham.: JOHAN VAN OLDENBARNE- VELT 4 920 m WNW Fremantle n. Fre mantle; KOTA BAROE p. 4 Gibraltar n. R'dam: LEKKERKERK 5 te Bombay; LEUVEKERK 5 te Bombay; LOENER- KERK 5 te Rangoon; LUTTERKERK 5 v. Damman n. Kuwait; MAASLAND p. 4 St. Pauls Rock n. Las Palmas; MAR- KELO 4 te Bremen; MENTOR 480 m. NNO Paramaribo n. Dordrecht; MOLEN KERK 4 te Genua; ONDINA 4 v. Singa pore .n Colombo.; OOTMARSUM 2 te Houston; PERNA 4 v. Berre n. Spezia; RAKI 3 v. New York n. Alexandrië; ROTTI 4 v. Surabaja n. Probolinggo; SAROENA 5 te Singapore; SOMMELS- DIJK 4 v. Pandjang 4 nm. te Tj. Priok; STAD ALKMAAR 5 te Dar es Salaam; STAD DORDRECHT p. 4 Kp St. Vincent n. R'dam; SUNETTA 4 v. Geelong n. Townsvllle; TABIAN 5 te Philadelphia; TALISSE 4 v. Panarukan. 5 te Surabaja; TARAKAN 4 v. Colombo n. Suez; TEU- CER p. 4 Guardefui n. Djibouti; TIBIA p. 4 Ouessant n. Singapore; TOMORI p. 4 vm. Kp Guardefui n. Singapore; WA 4 vm. Kp Guardefui n. Singapore; WAAL p. 4 vm. Ouessant n. R'dam; WALTON JONES p. 4 Aden n. Port Said WATERMAN 4 620 m. W. Scillys n. Ha lifax; WESTLAND 4 te Adam; WIL LEMSTAD p. 4 Dover n. Antwerpen; ZAAN p. 4 Ouessan n. Gent; ZONNE- WIJK 4 te Panama; ZUIDERKRUIS 4 240 m. ZW Lissabon n. Southampton. ZIJPENBERG p. 4 vm. Ouessant n. Gra- Aetherklanken WOENSDAG. Televisieprogramma. AVRO: 17.00—17.30 Voor de kin deren. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws, en S.O.S.-ber. 7.10 Een vaste 'burcht. 7.13 Gewijde muz. 7,45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Geestelijke liederen. 11.15 „Herodes", Bijbels hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Vocaal ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus.muz. 13.45 „Johannes Passion". Handel. 15.30 Viool, clave- cimbel en cello. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Or gelspel. 18.15 Boekbespr. 18.20 Vraag- geapr. 18.30 R.V.U:: Prol. dr. H. D. de Vries Réilingh: Ook België heelt zijn probleemgebieden. 19.00 Nieuws, en weerber. 19.10 Oude Franse muz. 19.30 Buiten], overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Strijkork. 21.00 Lij densoverdenking. 21.30 „Die sieben Worte des Erlosers am Kreuze", Hadn. 22.30 Gram. 22.4o Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Even op krikken. 7.50 Grom. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO; 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw, 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Planoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 TentoonstellLngsagen- da. 13.18 Dansmuz. 1.?.50 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.15 Gram. 17.35 Gitaar-ens. 17.50 Regeringsuitz.: Ryksdelen Overzee. J eugduitzending. Correspondentie- club „De brievenbus gaat open" o.l.v, Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Orgel en zang. 19.00 Kinderliedjes. 19.10 „De overheid is meer dan een agent van politie", caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. v. d. sold. 20.40 „De Bezoeker", hoorsp. 21.55 Promenade-ork. 22.45 „Water", caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Soc. nieuws in Esperanto. 23.20 Instr. trio. 23.40 24.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11