4 Mei zal Leiden weer gevallenen gedenken Opdracht voor ontwerp Leids monument aan zes beeldhouwers De particuliere sector werkt al weer; maar de gemeentediensten staken verder Erkende vakbonden door de burgemeester ontvangen In Leiden KVP-bliksemactie Op 25 April Nijpend tekort aan verpleegsters in Leids Academisch Ziekenhuis Nieuwe stationskap bijna klaar ZATERDAG 2 APRIL 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Een plechtigheid waaraan allen moeten deelnemen Van de zijde van het Bestuur der Stichting Dodenherdenking vernamen wij de volgende bijzonderheden omtrent de wijze waarop op Woensdag 4 Mei a.s. hier ter stede de tijdens de Tweede Wereldoorlog gevallenen zullen worden herdacht. Zoals men ook reeds heeft kunnen lezen uit de door de burgemeester in de laatste raadszitting te dezer zake gemaakte opmerkingen, is het helaas iilet mogelijk gebleken de plannen voor de stichting van een definitief' monument ter vervanging van het Kruis aan de Steenstraat vóór de ko mende herdenking tot uitvoering te brengen. Daar de huidige plaats als punt van definitieve vestiging niet beschikbaar was de grond ter plaatse behoort aan het Rijk en is bestemd voor uitbreiding van het Museum voo* Volkenkunde is daarvoor door het Gemeentebestuur aangewezen het' terrein aan de Binnenvestgracht achter de Sociëteit „Amicitla" tegenover de Molen „De Valk". Hoewel de uiteindelijke vormgeving Amore", het Ned. Madrigaalkoor, de nog de goedekuring van het Gemeen tebestuur behoeft en dus nog geens zins vaststaat, mag toch wel worden aangenomen dat het hoofdmotief wederom een eenvoudig kruis zal zijn, uitgevoerd in een meer duur zaam materiaal, geflankeerd door een tweetal ornamenten. In tegenstelling met z.i. gerechtvaardigde verwachtin gen moest het Stichtingsbestuur nood, gedwongen ertoe besluiten de ont hulling naar een later tijdstip te ver schuiven, hetgeen temeer werd be treurd, waar ook in deze kring ter dege werd beseft hoe juist de tiende verjaardag van onze Bevrijding een bij uitstek gunstige gelegenheid zou zijn geweest voor een dergelijke daad. Voorzover de herdenking in de openlucht plaats vindt, zal deze zich dus ook dit jaar weer voornamelijk concentreren rond het Kruis aan de Steenstraat, de plaats dus waar Lei den in de jaren 1940—'45 het zwaarst werd getroffen. In de morgenuren zullen alle leerlingen der zesde klas sen van alle openbare en bijzondere scholen zich naar deze plek begeven, waar zij van 10.55 tot 11 uur getuigen zullen zijn van het slot van een ra diotoespraak van H.M. de Koningin, waarin H.M. zich speciaal richt tot de jeugd van Nederland. Haar toespraak wordt gevolgd door het Wilhelmus, waarna enkele ogenblikken stilte in acht genomen zullen worden. Als ge- bruikelijk zullen op het gazon voor het kruis door de kinderen enkele bloemen worden neergelegd. DIENST IN PIETERSKERK. De avondherdenking wordt ingeleid door het luiden van alle klokken van alle kerken zomede de Bourdon van het Stadhuis gedurende de tijd van kwart voor tot kwart over zeven uur. Op laatstgenoemd tijdstip vangt in de daartoe door de kerkvoogdij der Her vormde Gemeente welwillend be schikbaar gestelde Pieterskerk de eigenlijke herdenkingsdienst aan, waarin ds. G. Toornvliet, Geref. stu dentenpredikant, de herdenkingsrede zal uitspreken. Na inleidend orgelspel, een kort openingswoord van de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer C. Zandbergen en gemeenschappelijk ge zang, voert een koor van ongeveer 180 zangers en zangeressen met bege leiding van het Nederlands Sympho- nie-orkest en onder leiding van Wil lem Mizée een gedeelte uit van het Requiem van Mozart met solistische medewerking van Erna Spoorenberg (sopraan), Annie Woud (alt), Han Lefèvre (tenor) en een nog nader aan te zoeken bas. Het koor is voor deze gelegenheid samengesteld uit leden van de Chr. Oratoriumver. „Con Agenda Leiden ZATERDAG. De Doelen, 3 uur, Ledenvergade- dering St. Augustinus (Onderwij zers). De Lakenhal, 3 uur nam. Opening „Ars Aemula Naturae", leden en as pirant-leden. De Burcht, 8 uur nam. Uitvoering accordeon-vereniging „Con Brio". Maandag 4 April: Raad van cultureel en maatschap pelijk overleg. Installatie voorzitter. Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden. A.s. Zondag 3 April zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Van Alp'hen, Gaasbeek, Laihr, Makkink, Schaefer en Teeu- wen. De avond-, nacht- en Zondags- vinn7„t^?,°?eAHrnij(i3LuurentoT0Za! toe'naar de Leidae «meenteraad ge. van Zaterdag 2 April 13 uui tot za stuurd om te leren hoe een demo cratisch volk bestuurd wordt. Over hun bevindingen mogen zij een opstel inleveren. Geheel in de stijd van de omge ving vraagt een tienjarige Klaasje zich iets af. Chr. Zangver. „Ex, Animo", het R.K Alma Materkoop, en de Arbeiders- zangver. „De Stem des Volks". De rede van ds. Toornvliet wordt te klokke 8 uur enige ogenblikken onderbroken voor de 2 minuten stil te, welke op dat zelfde moment over het gehele land in acht worden geno men, ingeleid door het gemeenschap pelijk zingen van het eerste en beëin digd door het zesde couplet van het Wilhelmus. De plechtigheid wordt besloten met het „Te Deum Laudamus" van Al- phons Diepenbrock, wederom uit te voeren door solisten, dubbel koor en orkest. Dit programma is in hoofdzaak het zelfde als 10 jaar geleden, tóen de Bevrijding voor het eerst werd ge vierd. Na afloop van de dienst in de Pie terskerk, waarvoor ditmaal bijzonder grote belangstelling wordt verwacht en in verband waarmede ook spe ciale maatregelen worden genomen om allen een behoorlijke zitplaats te verzekeren, volgt de STILLE TOCHT EN KRANS- LEGGING. In overeenstemming met de ge woonte van de laatste jaren wordt de deelnemers, zowel leden van corpora en verenigingen als particulieren, dringend verzocht zich langs het Noordeinde, Haagweg, Rijnzichtbrug te begeven naar het opstellingster rein, de Morsweg nabij de Morspoort. Vandaar vertrekt de stoet met voorop de nabestaande der slachtoffers, die samenkomen op het plein van de Doe lenkazerne, zich in volgorde van aan komst via 'de tuin van het Rijks museum voor Volkenkunde naar de Steenstraat, welke als steeds door de politie voor alle verkeer is afgesloten. Er bestaat vanzelfsprekend gelegen heid om aan de voet van het kruis bloemen of kransen neer te leggen. De aanvang van de Stille Tocht is omstreeks 9 uur. Bij het Kruis staat een erewacht opgesteld, gevormd door militairen van Land- en Zee macht en de oud-B.S. Mogen ook nu weer duizenden stad genoten zich geroepen voelen door hun aanwezigheid in de Pieterskerk en/of hun deelneming aan de Stille Tocht te getuigen van hun blijvende dankbaarheid jegens hen, die onze Vrijheid met hun hartebloed betaal den! Grootse Rembrandt-herdenkins 1956 Geschenk van het Nederlandse volk aan Rembrandt s geboortestad Een intiatief-comité, bestaande uit: dr L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-gene- raal, mr D. A. Delprat, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam, prof dr J. G. van Gelder, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, prof. A. M. Hammacher, directeur van het rijksmuseum Kroller-Muller, hoog leraar aan de technische hogeschool te Delft, jhr. mr F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden, mr K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam, T. M. H. van Waveren, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. H. L. Swart, directeur van de Nederlandse kunststichting, Am sterdam, heeft onlangs in de Laken hal te Leiden vergaderd met een aantal hoofden van overkoepelende organen van die organisaties, die te zamen geacht kunnen worden het Nederlandse volk te vertegenwoor digen. Besloten is om bij de herden king van Rembrandt's geboorte dag, 350 jaar geleden op 15 Juli 1606, door een meervoudige op dracht, waartoe 3 Nederlandse en 3 buitenlandse beeldhouwers zullen worden uitgenodigd, een monument te verkrijgen, het welk door het Nederlandse volk aan de stad Leiden, de geboor- plaats van Rembrandt, zal wor den aangeboden. Omtrent dit plan werd inmiddels contact opgenomen met de Nederlandse kring van beeldhouwers. Grootse viering. De voornoemde vertegenwoordi gers van alle Nederlandse volksgroe pen traden toe tot het bestuur van een voor dit doel op te richten stich ting Rembrandt-herdenking 1956, secretariaat, Keizersgracht 743, Am sterdam-C, telefoon 65714. Uit hun midden werden als dagelijks bestuur gekozen: dr L. G. Kortenhorst, voor zitter; prof. A. M. Hammacher, afde- MEER TRIBUNE-LAWAAI! KIEST KLAASJE! De leerlingen van één van de Leid- se lagere scholen worden zo af en 9 April 8 uur waargenomen door:~de Apothoeek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 29523; de Doeza- Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. ,26274. Bioscopen De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het vlees en de duivel", volwassenen. Lido: ..Het wonderlijke leven van Willem Parel", alle leeftij den. Luxor: „Demonen der diepte". 14 jaar. Trianon: „Verborgen moederschap Strikt volwassenen. Rex: „Jungle Jim en het oer woudmonster". 14 jaar. (Donderdagavondcyclus: „Kinderen der liefde". 18 jaar). Hij stelt gen vraagstuk zo simpel, dat een journalist die de eer heeft de raad op de voet te mogen volgen, er het water van in de mond loopt. Klaasje schrijft: .want als er één tegen de voorzitter aan het praten was, zat de wethouder ondertussen met de burgemeester te praten, dus de spreker gewoon tegen de stoelen. Of Pietje liep naar Jantje en Jantje naar Pietje. En daarom vragen wij ons wel af waarom het dan op de tribune stil moet zijn. Zo Is het Klaasje. JU komt nog wel eens levensgroot op de I eidse muren: Kiest Klaasje, vóór meer tribune-lawaai! ling kunst; T. M. H. van Waveren, afdeling propaganda; mr H. van Riel, •afdeling financiën en H. L. Swart, secretaris en administratie. In de statuten der stichting wordt mogelijkheid gelaten om door con tact met de bestaande Rembrandt- stichtingen en -comité's in binnen- en buitenland het doel van de stich ting „een grootse Rembrandt-her denking op 15 Juli 1956", te bevor deren. Het uitgangspunt van de vergade ring was, dat op deze wijze door het gehele Nederlandse volk hulde zal worden gebracht aan deze grote Ne derlander uit de zeventiende eeuw. HAAGS GERECHTSHOF. DRONKEN OF NIET? De procureur-generaal by het Haags Gerechtshof eiste gisteren be vestiging van het vonnis, waarbij een meubelfabrikant uit Voorschoten was veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf en een half jaar ont zegging van de rUbevoegdheid. Hy zou in de nacht van 1 op 2 Augustus j.l. te Roelofarendsveen een auto hebben bestuurd, terwyl hij onder drankinvloed verkeerde. De ver dachte ontkende dit. Hij had in de Stationsstraat een man aangereden. Deze man was in gezelschap van nog enkele personen en dit gezelschap was wel onder invloed van sterke drank. Lallend liepen ze over de straat. De aangereden man werd niet gewond. In de jachthaven Oude Wetering zou verdachte die avond wat gedron ken hebben. De verbalisanten con stateerden een dranklucht, belem merde spraak en onvaste gang. Ver dachte betoogde echter dat hij een voetgebrek heeft, waardoor zyn gang steeds onvast is. Ook is zUn spraak altyd wat belemmerd. De 38-jarige wachtmeester der Rijkspolitie N.B. verklaarde dat ver dachte zeer kalm was. Hy weigerde de bloedproef af te leggen. De ver balisant gaf toe dat de aanryding ge heel de schuld was van de voetgan gers, die op de rijweg in plaats van op het voetpad liepen. De proc.-generaal vond het tenlas- te gelegde bewezen, d raadsman was te gelegde bewezen, de raadsman was daan. Arrest 15 April. Laatste berichten A'damse staking Zoals uit het bericht op de voor pagina blijkt, is de stakingsagitatoren in de hoofdstad hun „grootste troef" uit handen genomen, want het ver keer in de hoofdstad zal morgen tij dens de interland-wedstrijd Holland België niet ontwricht worden, daar militaire chauffeurs van de A.A.T. de plaats van de burgechauf feurs zullen innemen en met 200 stadsbussen zullen pogen het verkeer in zo ordelijk mogelijke banen te lei den. Het behoeft geen betoog, dat de uiterste medewerking van het pu bliek gevraagd zal worden om deze chauffeurs bun werk zo gemakkelijk mogelijk te maken. Inmiddels vertoont de staking een op en neer gaand beeld. De gemeen tediensten liggen nog vrywel alle maal stil; in de loop der ochtend heeft ook het personeel van de ge- meentelyke wasserijen het bijltje er by neergelegd. Het personeel van de gemeentelijke waterleiding heeft ech ter het werk weer hervat. De sta- Het vuur in Brabant ontstoken is niet te blussen. Overal in het land zyn de K.V.P.-afdelingen vermeer derd met honderden, dikwyls met duizenden nieuwe leden. In elk dorp, iniedere stad staat nu een sterke K.V.P.-burcht, waartegen de P.v.d.A. stormloop gedurende de verkiezingen in 1956 tevergeefs zal zijn. Katholieken van Leiden. Op 25 April a.s. komen de propagandisten van de „Voltreffer" U allen bezoeken. En uw antwoord.lid worden van de K.V.P. Alleen de K.V.P. biedt de garantie voor de Christelyke opbouw van de maatschappy. Alleen de K.V.P. biedt de garantie, dat een schoolstrijd als in België in ons land een onmogelykheid is. Wjprdt dus lid van de K.V.P. Om de bliksemactie op 25 April a.s. te doen slagen is éen leger van pro pagandisten nodig. Meldt U daarom in grote getale by uw parochiële lei ders. Mannen en vrouwen, jongeman nen en jongedames mits ouder dan 18 jaar, zijn van harte welkom. Meldt U by uw parochiële leiders. Hun namen en adressen zyn: Par. St. Lodewyk: J. A. M. van Hoorn, Hoefstraat 14. 200 bedden staan leeg Het Leids Academisch Ziekenhuis heeft een tweehonderd bedden leeg staan, omdat er een nijpend tekort aan verpleegsters is. Verder is dras tische beperking van het aantal pa tiënten overwogen. Hoewel het tekort aan verpleeg sters zich overal in den lande doet gevoelen, spreekt dit toch nergens zo sterk als by dit ziekenhuis in Lei den. De oorzaak zou kunnen zyn, dat de salarisregeling in de gemeente ziekenhuizen gunstiger is dan in een rijksinstelling. Een algemeen probleem is ook, dat de leeftijd voor verpleegsters mini maal op 18 jaar is gesteld. Jongere meisjes met ambitie voor het ver pleegstersvak vinden voor zy de vereiste leeftijd hebben bereikt meestal een ander baantje. Daarom neemt men thans proeven met het te werk stellen van meisjes tussen 15 en 18 jaar. Zij maken kennis met de sfeer van het ziekenhuis, terwijl zU in het huishouden, de keuken of linnenkamer met de sfeer van het ziekenhuis vertrouwd raken. Voor meisjes, die van huishoudscholen of van het nyverheidsonderwys komen, zou een tussenopleiding in het leven kunnen worden geroeen. Het ziet er naar uit, dat deze plan nen een weinig \erbetering in het tekort zullen brengen. Par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jo seph: A. de Kruiff, Anna Paulowna- straat 26. Par. O.L.Vr. Onbevlekt Ontvangen: C. J. Verhoeven, Stille Ryn 15. Par. St. Petrus: H. Molkenboer, Kamerlingh Onneslaan 12. Par. St. Leonardus: R. J. Golden- berg, Toussaintkace 49. Propagandaleider K.V.P., afd. Leiden: BEWAKING BREDASE GEVANGENIS VERSCHERPT. De Bredase strafgevangenis is door verschillende verbeteringen een ves ting geworden waar zowel in- als uit breekpogingen tot de onmogelykhe- den behoren. Hiermede hoopt men een herhaling te voorkomen van de ontvluchting der zeven oorlogsmis- dedigers in de avond van Tweede Kerstdag 1952. Op de muur rond de gróte koepel zyn vier torentjes aange bracht, van waaruit de bewakers het gehele terrein kunnen overzien. De bewegingsvrijheid binnen de muren werd beperkt, er kwam een doel treffender toezicht en het bewakers- verblijf werd opnieuw ingericht. Correspondentie Abonné: Hoeveel bedragen de kos ten van een Philips warmtestraler (type 13352/E 99, 250 W), wanneer deze 24 uur achtereen brandt? Wat kost een electr. straalkachel (1 straal) in diezelfde branduren? Ver bruiker heeft vastrecht. Antwoord: Wanneer een warmte straler van 250 Watt gedurende 24 u"r brandt, gebruikt deze 24 X 250 6 kWh (kilowatturen). Wan- 1000 neer u dit getal (6) vermenigvuldigt met de prys, welke u per kWh be taalt (u schreef niet, welk tarief u hebt) kunt u de kosten berekenen. Eén pit van een electrisch kacheltje heeft meestal een vermogen van 500 Watt. Het verbruik per 24 uur is dus 12 kWh. Berekening prijs als boven. INSTUIF VERKENNERS. Zondagmiddag om 3.30 uur zal de verkennerij van de Ilartebrugparo- chie de poorten van haar lokalen aan de Hazewindsteeg openen voor een z.g. instuif. De jeugd wordt drie Zondagen in de gelegenheid gesteld zich te be kwamen op allerlei soorten binnen sport zoals tafeltennis, tafelvoetbal, dammen, monopoli, sjoelen, kaarten etc. De toegang bedraagt slecht 25 cent. Iedereen is van harte welkom. 30 JAAR. De heer J. van Vliet was gisteren dertig jaar in dienst van de N.V. Brandstoffenhandel v.h. E. G. Wyn- tjes. Hy en de zynen, werden harte lijk toegesproken door de directeur en een vertegenwoordiger van het personeel. Op het eerste gezicht, doet deze foto denken aan een vredig landbouwer, die in de buurt van zijn kassen aan het schoffelen is. nuii wrnniJ Dit is echter een foto van de nieuwe kap over het station te Leiden. AanWELTEVREDEN kers daar hebben de verzekering ge kregen. dat onderhandeld zal wor den over hun eisen. Weinig invloed. In de particuliere sector schijnt de staking voorlopig overwonnen, want de arbeiders, die gisteren uit sympathie bij enkele particuliere bedrijven het werk neerlegden en daaraan vast meteen ook een eis tot loonsverhoging koppelden, heb ben vanmorgen allen het werk weer hervat. De oorzaak moet voornamelijk ge zocht worden in het feit, dat in be doelde bedryven de invloed van de C.P.N. niet zodanig is, dat een al gemene staking uitgeroepen kon worden, waardoor het voor het be- trekkelyk geringe aantal stakers te riscant werd de staking voort te zet ten. Nadat burgemeester d'Ailly gis teravond aan het stakingscomité verklaard had, dat het z.i. op de weg van de georganiseerde vakbeweging lag om onderhandelingen over her classificatie der lonen te openen, heeft de burgemeester hedenmorgen afgevaardigden van de drie erkende vakbonden K.A.B., C.N.V. en N.V.V. verzocht ten stadhuize een bespreking met 'het bestuurs college te hebben. OPROEP VAN ERKENDE VAKBONDEN. Na een vergadering, die vanmor gen ter» stadhuize is gehouden en waarbij aanwezig waren burgemees ter en wethouders en vertegenwoor digers van het N.V.V.de Chr:~+-'-'iVe en Katholieke vakbonden, hebben deze vakorganisaties de volgende op roep uitgegeven: ,De besturen van de vakorganisa ties doen een dringend beroep op hun leden om de vitale bedryven gaande te houden cn zich te melden by hun personeelschef". Verklaring van B. en W van Amsterdam Gasvoorziening lopg zet? Het gemeentebestuur van Amster dam heeft vanmorgen de volgende verklaring uitgegeven: „Burgemeester en Wethouders de len mede, dat helaas de staking bij enkele gemeentelijke diensten en be drijven opnieuw is uitgebroken en tot andere is uitgebreid o.a. is bij de Wester- en Zuidergasfabriek het werk neergelegd. De gasvoorziening zal ernstig wor den gestoord; indien geen nieuw gas wordt bereid, zal de gasvoorziening moeten worden stopgezet. Maatregelen worden genomen om de ziekenhuizen en dergelijke in richtingen alle hulp te verlenen. Veldkeukens zullen zo nodig wor den ingeschakeld. Burgemeester en Wethouders delen voorts mede, dat een groot aantal re serve chauffeurs ter beschikking is om zo spoedig mogelijk op de bus sen van het gemeentevervoerbedrijf te worden ingezet. Hulpkrachten zijn aangevraagd om voor zover nodig technische hulp te verlenen. B. en W. hebben met de vertegen woordigers van de organisaties van gemeentepersoneel, die niet achter de staking staan, besprekingen gevoerd. Er zullen na hervatting van de ar beid onderhandelingen met de orga nisaties langs de normale kanalen plaats vinden. B. en W. geven geen gehoor aan de legaties van stakers,*die n'*t de vak organisaties vertegenwoordigen. Laatste Berichten STAATSGREEP IN JEMEN? Volgens nog onbevestigde berich ten heeft het leger van Jemen de imam (koning) gedwongen af te tre den. Scheepsberichten ALCHIBA p. 1 Dover n. Gdynia. AL- DERAMIN 1 v. Karachi n. Aden. AN- NENKERK 31 v. Shanghai n. Manilla. ARENDSKERK 1 v. Pt. Said n. Alexan- drië. BOISSEVAIN 2 nm. Penang. CAL- TEX DELFT p. 1 Malta u. R'dam. CAL- TEX LEIDEN 1 v. Sidon n. R'dam. CAS TOR KNSM p. 1 Scillys n. Londen. DON GEDIJK 1 v. Curacao n. Cartagena. DO- RESTAD 1 by Engelse kust proefvaren. ESSO AMSTERDAM 2 te Sidon. FALCO p. 1 Gibraltar n. Sevailla. GAASTER- KERK 1 v. Adelaide n. Aden. INDRA- POERA'2 te Belawan. JOHAN VAN OL- DENBARNEVELT 1 630 m W ten Z. Co- cos eil. n. Fremantle. KARIMUN 2 te Singapore. KOTA GEDE 2 nm. R'dam verw. LAERTES p. 1 Kreta n. A'dam. LANGKOEAS p. 1 Kp Guardefui n. Be lawan. LIMBURG 3 Belawan verw.; MA- COMA 31 v. Stanlow n. Belfast. MA- DOERA 1 v. Singapore n. Tegal. MARIE- KERK 2 nm te Lorenco Marques. MAR- KELO p. 1 Wight n. Bremen. PIETER S 2 R'dam verw. PRINTS MAURITS p. 1 Landsend n. Montreal. PRINS WILLEM III 1 v. R'dam n. ROEBIAH 31 v. Suez n. Mogadishu. SAMARINDA 2 vm. te Kaapstad. SUMATRA 1 v. Pt. Swet- tenham n. Singapore. STAD SCHIEDAM p. 1 Gibraltar n. Emden. TABINTA 1 v. Belawan n. Colombo. TOMORI p. 1 nm Perim n. Aden. TRITON 1 te Aruba. VAN WAERWIJCK 2 v. Kobe n. Hong kong. WAAL 1 v. Lissabon n. R'dam. Sungeigerong. de afwerking wordt de laatste hand gelegd. Arbeiders zijn bezig met het WILLEM BARENDSZ 1 v. Kaapstad n. mastieken van het oppervlak. De foto is genomen .van de toren van het A'dam. WILLEMSTAD l 630 m. ZW station ter hoogte van de electrische klok. (Foto „De Leidse Courant). Landsend n. Londen. WONOSOBO p. 1

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2