EEN ENORM SUCCES BINNEN 10 DAGEN lste klassers in cijfers en standen smaken: SHAGRETTA IS VEEL BETER Turkije won het mil. tournooi Meerburg bleek niet opgewassen tegen goed spel van Warmunda UVS overtroefde enthousiast spel van Unitas Fel toegenomen strijd om Cup en 4t League-kampioenschap MAANDAG 28 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 dank /ij Clark Procédé EQ 7 Binnen 10 dagen hebben tienduizenden rokers kennis gemaakt mee SHAG- RETTA en ondervonden hoeveel beter en smakelijker SHAGRETTA is! Geen wonder! Dank zij het Clark Procédé EQ7 gaat bij de tabaksbereiding alles anders, beter: het mengen van de tabak, het verwijderen van stof, het eesten. Bij het Clark Procédé EQ7 worden bovendien uitsluitend ongee'venaarde ta baksproducten verwerkt. De smaak van de tabak is dan ook veel en veel beter: SHAGRETTA smaakt fantastisch! 85 ct per 50 gram VIRGINIA - AMERICAN - HALFZWAAR - ZWAAR Alle 4 smaken geven (J dezelfde ongekende verbeteringen! SHAGRETTA is zo egaal, zo rijp! SHAGRETTA is fluweel zacht, draait heerlijk soe pel. SHAGRETTA smaakt fan tastisch goed, brandt ge lijkmatiger en dus beter. i'rrrciiHMii^ i'rrniirm^ Zie het, voel het, proef het! Koop direct SHAGRETTA en maak zelf de vergelijking (Advertentie) Nederland-Egypte 5-2 Even oorverdovend als in Neder land bij een interlandwedstrijd het Abe.Abe over het veld kan dreu nen, zo klonk Zondagmiddag in het fraaie Olympische stadion te Rome het ölandaOlanda.. en Olanda voor ons Nederlands militair elftal, dat met veel machtsvertoon Egypte één der favorieten vqor het inter- geallieerde militaire voetbaltoumooi uitschakelde. En niet alleen uit schakelde maar zelfs aan de rand van een debacle voerde. Het w'^d een 5—2 overwinning door drie doel punten van de Spartaan Boot en twee van de Ado-er Rijnvis. „Als uw elftal vorige week in Flo rence tegen de Turken zo voor de dag was gekomen, zoals het vandaag hier heeft gedaan, dan had het waar schijnlijk dit tournooi gewonnen". Dat zeiden vele Italiaanse journalis ten na afloop, en de bekende inter nationaal Vincezi gaf te kennen, dat onze landgenoten op de sluitingsdag van de eindronde beter voetbal had den laten zien dan de andere drie ploegen, de Turkse overwinnaars in begrepen. Het Nederlandse elftal, bevrijd van alle druk omdat het, op de laatste plaats staande, niets meer te verlie zen en alles te winnen had, speelde Zondag zijn „ouderwetse" spelletje, als eertijds tegen Portugal en Bel gië, snel en „open" zoals midden voor Boot het later uitdrukte „met spetters van schoten" uit alle rich tingen. De Egyptenaren, die na een rumoerige maar door de Nederlan der J. A. Bronkhorst met vaste hand geleide wedstrijd ItaliëTurkije (2 —3), de meeste kans op de titel had den konden op de duur de emotie niet meer verdragen. Ongeveer 50.000 toeschouwers bevonden zich in het uit het blank - ste marmer opgetrokken stadion, toen de Egyptische middenvoor Aallak reageerde op het beginsignaal van de Italiaanse scheidsrechter Mar- cheti. Het was voor de toeschouwers al gauw niet moeilijk meer de blik ken af te wenden aan het verrukke lijke uitzicht op de Apennijnen in de verte. Op het veld ontspon zich een levendig gevecht om de punten. Het Oranjeteam had daarbij aanvanke lijk de meerderheid, maar het wa ren de Egyptenaren, die in de 13e minuut de score openden. Rech's- binnen el Dizwi, met onze backs Kerkum en Kuys op de hielen, zag tot zijn verrassing dat Pieter Graaf land uitliep en hij lepelde de bal eenvoudig over onze doelman heen. Egypte trachtte naarstig zijn voor sprong hechter basis te geven, doch onze verdedigers Kerkum en Kuys gaven geen duimbreed grond vrij. En toen in de 21e minuut rechtshalf Hamza het met een afstandschot in de uiterste hoek probeerde, stopte de gestrekt vallende Pieters Graafland de bal nog juist voor de lijn. Daarna begonnen de kansen te ke ren. Na een door Kuys opgezette aanval wachtte Rijnvis evenwel te lang met schieten. Kort daarna rukte de internationaal Kuys wederom ver De uitslagen van de beide laatste wedstrijden van het internationaal militair tournooi luiden: TurkijeItalië 3—2 (ruststand (1 1); Nederland—Egypte 52 (rust stand 22). De eindstand van het tournooi luidt: 1. Turkije Italië Egypte Nederland 3 2 0 1 4 3 1113 3 1113 3 10 2 2 voor Boot, die zich met een snelle draaibeweging aan stopper Hanafy onttrok, kon doelpunten (21). Boot, wiens dijbeenblessure volko men genezen bleek, voelde dat hij voor de gerenommeerde Hanafy niet bang behoefde te zijn. Hij snelde even later vlot langs hem heen maar de pass van de Rotterdammer knal de Rijnvis tegen de lat. Intussen had- Pieters Graafland al versche'dene malen laten zien, dat zijn minder goede begin van de wedstrijd hem niet van zijn stuk had gebracht. Met goede vuiststompen en welgetimede tijgersprongen sloeg hij iedere be dreiging af. Tot een halve minuut voor de rust, toen onze verdediging een ogenblik voor buitenspel aar zelde en na een Egyptische combina tie midvoor Aallak de score gelijk trok (2—2). Open doekjes. Evenals in de eerste helft, viel in de tweede de bijzondere kwaliteiten van de Edo-man Mul als schakelspe ler op. In de 8e minuut lanceerde hij van der Wel, wiens daverend schot corner werd gestompt. Rijnvis nam de hoekschop en de bal werd wegge werkt, maar rechtshalf Verhoeven retourneerde hem onmiddellijk met een boogschot, dat Boot doorkappend verder zond (32). Twee minuten later was het weer de potige Rotter dammer, die na een prachtige drib ble van Mul de bal overnam, via de onderkant van de lat plaatste hij het leer in het doel, waarmee hij zijn hattrick voltooide (42) en het Ro meinse publiek tot laaiend enthou siasme bracht, l^et „Olanda, Olanda" maakte onze spelers zo overmoedig, dat zij dankbaar voor de talrijke open doekjes nog wat show-voet bal ten beste gaven. En ook dat luk te zowaar. In de 26e minuut besloot Lacroix een combinatie met Fröhlich en van der Wel met een ernorm hard schot tegen de paal, waarna Rijnvis onbereikbaar voor de Egyptische doelman in de verste hoek mikte (5-2). Verband in voorhoede was weer zoek Het is Meerburg niet gelukt van het goed combinerende Warmunda te winnen. Zij was zelfs niet in staat een tegenpunt te scoren, ondanks het feit, dat zij het grootste deel van de wedstrijd in de aanval was. Een deels is dit te wijten aan de War- munda-verdediging, die zich niet liet verrassen en op de tweede plaats was het verband in de voorhoede weer v.er te zoeken. Te veel indivi dualistisch spel was oorzaak dat re sultaat uitbleef. Meerburg heeft de eerste helft het windvoordeel en daardoor gesteund zit zij al direct op het doel van de te genpartij, maar een buitenspeldoel- punt en een harde schuiver van W. v. Wetten is het enige resultaat. Warmunda werkt zich intussen los en onderneemt enige aanvallen uit een waarvan de bal na keurig samen spel bij linksbuiten v. Seggelen komt, die een ver effectvol schot inzendt. De Gunst in het doel duikt naar de hoek maar juist voor hem stuit de bal op de grond en over hem ver dwijnt de bal in de hoek (10). Meerburg is niet ontmoedigd en we zien een kans voor L. v. Velzen als hij doorloopt op een verre pass, maar in moeilijke positie schiet hij naast. Kort voor de rust denken we Meer burg te zien gelijkmaken als een af gemeten pass van v. Wetten en Th. Zandbergen alleen voor de keeper brengt, die niet over geluk heeft te telkens opnieuw in het doelgebied plaatst, weet de voorhoede de kan sen niet te benutten, terwijl J. Zand bergen zich keer op keer vastloopt bij de vlaggestok. De aanvallen van Warmunda worden beter opgezet en als Owel eens een aanval onderbro ken heeft, speelt hij onnodig en ge vaarlijk op zijn eigen doelman terug. Hij ziet daarbij over het hoofd, dat twee aanvallers zich voor doel heb ben opgesteld en als op een presen teerblaadje legt Owel hun de bal voor de voeten. Dankbaar benutten zij de kans en vergroten de voor sprong tot 2--0. Een minuut later ligt nummer drie in het net als van de aftrap de bal bij de naar voren gekomen midvoor van Warmunda te recht komt en de Meerburg verdedi ging voor \^imeend buitenspel blijft staan (03;. JUDO Zaterdagavond zijn in Utrecht de eind strijden gehouden van de clubkampioen schappen Judo 1955 van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo bond. In de demi-finale hadden zich de judo club „Holland" (Amsterdam) „Vander- Horst" (Utrecht), „Haarlem" en de eerste Hilversumse sportschool geplaatst. Door een klinkende overwinning op „Haar lem" werd de Utrechtse judoclub „Van- derhorst" voor de zesde maal in succes- 5-3 zege met hattrick van C. v. d. Zeeuw Het spel was nauwelijks begonnen of UVS had reeds met 10 de lei ding en die verrassende voorsprong beloofde als 't ware alle goeds voor de plannen van de Leidse Blauwwit- ten. Evenwel, die voorsprong hoe wel verkregen na prachtig combina tiespel van de gehele Leidse voor hoede, was een directe fout van kee per Hentenaar van Unitas en aller minst een zekere maatstaf, dat UVS deze wedstrijd op z'n sloffen zou winnen. En inderdaad, Unitas toonde zich ir. deze wedstrijd allerminst een ge slagen ploeg, had zelfs dikwijls de meerderheid in het veld, doch kon door gebrek aan techniek en tactiek niet tot meerdere doelpunten komen. Van de drie, die zij maakten, werden ei feitelijk twee door doelman v. Duyll cadeau gedaan. Bij het tweede n.l. was hij ontijdig uitgelopen en greep hij bovendien mis, bij het der de deed hij geen moeite de bal te stoppen, hetgeen o.i. toch wel moge lijk ware geweest. Toch hebben we ondanks het feit, dat de stand tweemaal gelijk werd toch geen moment de indruk gehad, dat er in deze wedstrijd geen winst voor UVS zat en dit ongeacht het feit, dat vooral het plaatsen dik wijls toch veel te wensen overliet. Het zware veld en het feit, dat de laatste maanden maar al te weinig geoefend was, zal hieraan niet vreemd zijn geweest, maar deze factoren gel den evenzeer voor de thuisclub. UVS miste v. d. Blom in de voorhoe de, voor wie G. Devilee de linksbui tenplaats bezette en helemaal niet onverdienstelijk, want wanneer hij de bal in zijn bezit had, was hij een voortdurend gevaar voor de vijan delijke defensie. Cor v. d. Zeeuw op de midvoor- plaats zag opnieuw zijn doorzetten beloond met drie fraaie doelpunten, waarvan twee door eigen initiatief en doorzetten en het derde uit een prachtig schot na een voortreffelijke pass van Cor Verhoogt, die vooral na de rust veel nuttig werk gedaan heeft. Unitas trapte te half drie af, doch de aanval strandde op de Wolf, die de bal naar de aanval verplaatste, waarop de voorhoede een prachtige combinatie opzette van G. Devilee via Lieshout en Cor v. d. Zeeuw, die caar Verhoogt plaatste, waarop deze voorzette. Keeper Hentenaar stiet de bal hoog weg, maar terwijl hijzelf uit positie naar het doel kwam, viel de bal midden voor doel uit de lucht, waarop Kantebeen geen moeite had het leer in het velaten doel te kop pen (01). De thuisclub liet zich hierdoor geenszins ontmoedigen en pakte flink aan. Menige aanval werd opgezet, doch toen v. Beek na 6 min. aarzelde met aanvallen, had' links buiten Brik geen moeite om voor te zetten en via het hoofd van linksbin nen Prinsen vloog de bal in het doel (1—1). Weer oefende UVS heftige druk op het Unitas-doel uit, hetgeen blijkt uit het feit, dat spoedig drie corners volgden, alle evenwel zonder resul taat. Bij een aanval der thuisclub kieeg midvoor v. d. Wal een keurig presentje van spil Devilee toen deze de bal stopte, doch zijn evenwicht verloor, waardoor v. d. Wal de bal vrij kreeg. Hij schoot evenwel naast E*" volgde weer een periode van Uni- tas-overwicht, terwijl verschillende UVS-aanvallen op buitenspel strand den. Toen er 37 min. was gespeeld werd een goede combinatie tussen G. De vilee en Lieshout met een treffer van laatstgenoemde besloten (12), doch dadelijk daarop volgde een Unitas- aanval, waarbij v. Duyll uitliep en misgreep, zodat v. d. Wal opnieuw gelijk maakte (22). Van de aftrao gmg UVS er vandoor, Cor v. d. Zeeuw passeerde twee spelers en rret een onhoudbaar schot gaf hij zijn club voor de derde maal de lei ding (23). Drie doelpunten binnen de twee minuten! Nog vond UVS het niet genoeg en toen spil Bronkhorst een mislukte poging deed om de bal met het hoofd te keren, zodat het leer over hem heen ging, rende Cor v. d. Zeeuw door in een vrij veld en weer was Hentenaar kansloos geslagen (24). Na de hervatting is UVS sterk in de aanval geweest. Reeds dadelijk namen de bezoekers het spel in han den, doch het spel in de voorhoede v/erd veelal te kort gehouden en de verdediging kon steeds weer ingrij pen. Toen Unitas zich eindelijk uit de omknelling had losgewerkt, volg den ook van deze kant enkele goede aanvallen en na een kwartier loste v. d. Wal van behoorlijke afstand een schot, waarbij de bal in het UVS- doel verdween zonder dat v. Duyl moeite deed het leer te keren (34). De strijd was daardoor nog volkomen epen, maar hoe UVS ook werkte, de Unitas-verdediging bleef de situatie meester tot 8 mm. voor het einde, toen een combinatie tussen Verhogt en Cor v. d. Zeeuw de Gorcumse \erdediging te machtig bleek en laatstgenoemde opnieuw de roos trof, daarmee de hattrick verrichtend (35). Daarmee was Unitas een ge slagen team. UVS kreeg zelfs nog en kele kansen, doch onveranderd kwam het einde. (Advertentie) J. H. DE WOLF OVERLEDEN Op 65-jarige leeftijd is te Hengelo overleden de heer J. H. de Wolf, di recteur van de N. V. Rijnsteengaasfa- briek te Woerden. De overledene was een zeer bekende figuur in de Neder- landsche voetbalwereld. Bij het gou den jubileum van de K.N.V.B. werd de heer de Wolf onderscheiden met het ereteken van de bond wegens zyn verdienste als lid van de commissie voor het scheidsreohterswezen. De overledene was vroeger een zeer be kend scheidsrechter, hij heeft ook in ternationale ontmoetingen geleid. VAN DE ENGELSE VELDEN York City gelijk tegen Newcastle United De stand aan de kop van de rang lijsten in de vier Engelse divisies is op één uitzondering na onveranderd gebleven. Die uitzondering vormde de tweede divisie, waarin Luton Town dank zij een 31 overwinning ln een thuiswedstrijd tegen Notts Country, de leidersplaats kon over nemen. Blackburn Rovers, die tot nu toe de eerste plaats bezette, leed een kleine 43 nederlaag tegen Middles brough en dank zij het wat betere doelgemiddelde van Luton Town moesten de Blackburn Rovers naar de tweede plaats zakken. Chelsea, favoriet voor het League-kampioen schap behoefde niet te spelen, omdat zijn tegenstander Sunderland in een zware strijd was gewikkeld voor de halve eindstrijd om de cup. Een doel punt van rechtsbinnen Johnny Wal ton van Burnley was de oorzaak van het feit, dat de Wolves geen kans hebben gezien de eerste plaats in de eerste divisie te heroveren. De Wol verhampton Wanderers staan nu één punt achter op Chelsea. Bristol City en- Accrington hebben de leiding behouden in respectieve lijk de derde divisie zuid en noord. Woensdag wordt gespeeld de be langrijke wedstrijd uit de eerste divisie tussen Chelsea en Sunderland. De helden van York City. York City, die historie maakt in het Engelse cupvoetbal, wist de balans tegen de eerste divisieclub Newcastle United in de halve eindstrijd in even wicht te houden. De Engelse voetbal experts goochelen gaarne met records en onmiddellijk werd bekend ge maakt, dat het nog nimmer in de his torie was voorgekomen, dat een derde divisieclub het tot een beslis singswedstrijd van een halve eind strijd had gebracht. Hoe het ook zij, York City heeft deze tweede wed strijd ongetwijfeld verdiend en beide elftallen zullen elkaar Woensdag op nieuw ontmoeten op het veld van Sunderland. New Castle United nam in de dertiende minuut van de wed strijd de leiding toen midvoor Keeble een uitstekend doelpunt scoorde. Maar York City heeft nog altijd rechtsbinnen Alf Bottom, die al vele doelpunten voor zijn club heeft ge maakt, in de gelederen. Bottom heeft meer goals in dit seizoen geprodu ceerd dan enige speler in cup of league-wedstrijden, Bottom, die vroe ger voor Sheffield United is uitgeko men, wrong zich door de defensie van Newcastle heen en deponeerde de gelijkmaker in de 29e minuut in het doel van de eerste klassers. Met één slag had York City weer honderd procent kans om zich voor de eind strijd te plaatsen. Toen de stand een maal gelijk was, verdween als bij toverslag het minderwaardigheidsge voel van de meeste spelers van York City. En spelend in de vorm, zoals York City deze middag demonstreer de, is de derde divisievereniging Woensdag a.s. in het geheel niet kansloos tegen Newcastle United. 65.000 Toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Manchester City en Sunderland hebben elkaar in de andere halve Sleutels finale voor de cup op het veld van de Villa ontmoet. Dat terrein was zeer slecht en pas een uur voor de aanvang werd beslist, dat de wed strijd zou doorgaan. Roy Clakre, linksbuiten van Manchester, scoorde de enige goal van de strijd. Het doel punt ontstond in een periode van sterk overwicht van Sunderland. Manchester heeft een goede kans om zowel het leaguekampioenschap als de cup te winnen. De uitslagen luiden: Engelse league, eerste divisie: Ar senalBolton Wanderers 3—0; Burn- ley-Wolverhampton Wanderers 10; Cardiff CityTottenham Hotspur 12; EvertonPortsmouth 23; Lei cester CityAston Villa 42; Pres ton North EndManchester United 02; Sheffield UnitedHuddersfield Town 22; West Bromwich Albion Charlton Athletic 21. Tweede divisie: Birmingham City West Ham United 12; Bury Plymouth Argyle 31; Hull City Liverpool 22; Ipswich Town Derby 21; Leeds UnitedPort Vale 30; Lincoln CityBristol Rovers 02; Luton TownNotts County 31; MiddlesbroughBlackburn Ro vers 43; Nottingham ForestDon- caster Rovers 31; Stoke CityFul- ham 11. De Engelse beker, halve eindstrij den: Manchester CitySunderland 10; York CityNewcastle United 1—1. ZATERDAGVOETBAL De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Zaterdagcompeti tie van de KNVB luiden; PECBonds-Zaterdagelftal 02. District West II, 3e klasse a: HBS— Scheven ingen 23; Rijnsburgsche BoysCSVD 12; ARCTer Leede 2—3; Excelsior Maassluis's-Gra- venzandse Sportver. 30. 4e klasse A: SleutelsKoudekerk 2—3; RASRouwkoop 21; Noord- wijkVWS 51; Lisser BoysLei den 15. 4e klasse B: RCV—PPSC 6—3; DuinoordBodegraven 12; SV '35 Jodan Boys 32. De standen zijn thans: Derde klasse A: Monster 13 7 6 20 26—16 ARC 15 9 2 4 20 52—24 CSVD 14 8 2 4 18 25—18 Quick Boys 12 7 2 3 16 29—15 's-Gravenz. SV 16 5 6 5 16 28—32 Ter Leede 15 5 4 6 14 28—32 Fijnsb. Boys 15 4 4 7 12 22—28 Excelsior M 13 4 2 7 10 24—28 RCL 13 3 4 6 10 25—34 Scheveningen 14 4 2 8 10 21—35 HBSS 12 2 2 8 6 18—37 Vierde kla sse A: Koudekerk 14 8 3 3 19 40—20- Noordwiik 16 8 3 5 19 41—24 Die Haghe 6 15 8 1 6 17 40—28 SVOW 15 8 1 6 17 29—26 Rouwkoop 14 6 3 5 15 24—23 RAS 15 5 5 5 15 19—25 Semper Altius 14 4 6 4 14 18—17 Ornas 15 5 4 7 14 35—34 Lisser Boys 15 6 2 7 14 26—32 Leiden 16 6 2 8 14 35—48 VWS 15 4 4 7 12 32—39 Sleutels 10 1 2 7 4 12—39 op, centerde naar rechtsbinnen Mul kl °n'ab d" h t in|ezonden t I sle tompioen van Nederland. door zijn uitgestoken êbeen tiet ge 1 plaatste. Rechtsbuiten Lacroix won het kopduel met Hanafy en hieraan was het te danken, dat Rijnvis nu gretig als een terrier langs doel man Praskous kan schieten (11). En nog geen minuut later namen de Nederlanders onder groot enthou siasme van het Italiaanse publiek de leiding. Na een ingooi door Mul gaf Lacroix een pass, waaruit midden- keerd. In de tweede helft zit Meerburg ondanks de felle tegenwind weer di rect in de aanval, maar het gaat al les te doorzichtig. Wel moet Van Dam in het Warmunda-doel telkens ingrijpen, wat hem goed afgaat maar moeilijke .schoten krijgt hij niet te verwerken. Hoewel v. Wetten de bal Ook in de B-afdeling werd de judo club „Vanderhorst" kampioen, nl. door een 1—0 overwinning op Alkmaar. HET RITMEESTERTOURNOOI De partij uit de tweede ronde tussen dr Max Euwe en De Jong werd na 29 zetten remise. Andere partijen zijn er dit weekeinde niet gespeeld. Eerste (dikke) neder laag van PSV, Ajax en Enschede verloren Eerste klasse A: ExcelsiorHol land Sport 46; LONG AStorm vogels 2—1; VeendamZwolse Boys 21; AmsterdamLeeuwarden 30; EmmaNAC 03; Go Ahead-DOS 10; MWRoda Sport 50. Eerste klasse B: SpartaRigters- bleek 30; .Fortuna '54Brabantia 11; ElinkwijkHeracles 23; DW SWageningen 05; Heerenveen Willem II 1—1; EDO—SW 2—1; A DOSittardia 41. Eerste klasse C: AlkmaarVitesse 00; Rapid JCHaarlem 42; Her mes DVSFeijenoord 14; PSV GVAV 15; Enschedese BoysBI. Wit 2—0; NO AD—EBOH 6—1; NEC Limburgia 1—2; EBOH—NO AD 1—1. Eerste klasse D: HVC—DFC 0—1; RBCAGOW 3—1; WV '03—Xer xes 20: de VolewijckersBW 31 Be QuickAjax 10; VSVEnsche- de 21: De GraafschapEindhoven. 0—3. I Eerste Klasse A. Eerste Klasse C: Holl. Sport 13 10 2 1 22 40—17 PSV 13 10 2 1 22 40—20 NAC 13 9 3 1 21 31—14 Rapid JC 13 8 3 2 19 35—16 MW 14 6 4 4 16 34—20 Limburgia 12 7 3 2 17 25—14 Amsterdam 14 6 4 4 16 30—20 GVAV 12 6 4 2 16 32—24 Excelsior 14 5 5 4 15 22—20 NOAD 13 5 4 4 14 20—17 Longa 12 6 2 4 14 29—24 Alkmaar 12 5 2 5 12 20—20 Emma 10 5 2 3 12 11—13 Ensch. Boys 13 5 2 6 12 20—27 Roda Sport 12 4 2 6 10 18—23 Haarlem 12 4 3 5 11 20—18 Go Ahead 11 2 5 4 9 11—13 EBOH 12 4 3 5 11 21—28 Leeuwarden 12 3 3 6 9 19—27 Blauw Wit 11 4 2 5 10 13—13 Zwolse Boys 13 3 3 7 9 18—29 Feyenoord 12 4 2 6 10 22—26 DOS 13 4 1 8 9 19—31 NEC 12 1 4 7 6 15—27 Veendam 12 3 2 7 8 19—39 Vitesse 12 1 4 7 6 13—29 Stormvogels 13 1 4 8 6 20—31 Hermes DVS 13 1 4 8 6 17—34 Eerste Klasse B. Eerste Klasse D. Willem II 12 8 3 1 19 39—17 Ajax 14 7 5 2 19 29—11 Sparta 14 5 6 3 16 34—25 WV 11 7 4 0 18 23— 6 EDO 13 6 3 4 15 15—19 Enschede 14 8 2 4 18 29—19 Fortuna '54 11 6 2 3 14 16—10 Eindhoven 10 5 4 1 14 19— 7 DWS 12 5 4 3 14 16—13 HVC 12 3 7 2 13 15—11 ADO 13 5 4 4 14 18—20 RBC 14 5 3 6 13 23—29 Sittardia 11 5 2 4 12 22—17 DFC 11 5 2 4 12 17—13 Heerenveen 10 4 3 3 11 30—23 Volewijckers 12 4 4 4 12 17—21 Elinkwijk 11 4 2 5 10 23—22 BW 11 3 5 3 11 15—17 SW 12 4 2 6 10 25—30 Graafschap 13 4 2 7 10 18—26 Wageningen 11 3 2 6 8 11—17 VSV 11 2 4 5 8 13—19 Brabantia 13 2 4 7 8 17—31 Xerxes 12 1 5 6 7 6—15 Heracles 10 3 1 6 7 24—29 AGOW 10 2 2 6 6 12—24 Rigtersbleek 11 2 2 6 7 16—33 Be Quick 11 2 1 8 5 8—26

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6