Verbetering zal ongeveer samenvallen met definitieve bodempensioenregeling Gladiolenhandel nadert 't eind Prijzenregen over fokvee op lustrum Paasvebo ZATERDAG 26 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Pensioenfonds voor Bollenbedrijf De positie van het Pensioenfonds voor liet Bloembollenbedrijf blijft zich, zoals uit de rapporten blijkt, in gunstige zin ontwikkelen. Dientenge volge komt het tijdstip, waarop het bestuur van het Pensioenfonds c.q. de zes organisaties in het bloembol lenbedrijf mogelijke verbeteringen in de verhouding tussen de uitkeringen en de premiën in overweging kan ne men, steeds nader. Verwacht mag worden dat dit, indien althans in de volgende jaren een gelijke ontwikke ling als in de laatste jaren kan wor den geconstateerd, na een drietal ja ren mogelijk zal blijken. Intussen is het gewenst op te mer ken, dat niet alleen de soliditeit doch ook andere factoren, buiten de in vloed der bedrijfsgenoten, een rol spelen bij de bepaling van het tijdstip waarop en de richting waarin de ver betering tussen uitkeringen 'en pre miën kan worden aangebracht. Hèt tijdstip. De voornaamste invloed in het tijdstip, waarop de' verbetering van kracht zal kunnen worden, wordt uitgeoefend door de vervanging van de z.g. Noodregeling Ouderdoms voorziening door de definitieve z.g. bodempensioenregeling. De inko mensaftrek van de Noodregeling Ouderdomsvoorziening toch heeft tengevolge, dat een verhoging van de uitkeringen of een uitbreiding van de uitkeringstermijnen voert tot een verlaging van de uitkeringen krach tens deze regeling, zodat de verze kerden, voor wie de verhoging in de eerste* plaats is bedoeld, slechts een deel in vele gevallen zelfs in het geheel niets van de verhoging in handen krijgen. Het behoeft dan ook geen verwon dering te wekken, dat "vele fondsen een verbetering van de uitkerings- voorwaarden uitstellen, totdat de Noodregeling door de definitieve zal zijn vervangen. De indiening van een ontwerp van wet kan in de loop van 1955 worden verwacht. Er bestaat derhalve een goede kans, dat de invoering van de definitieve bodempensioenregeling zal samenvallen met het tijdstip, waarop een verbetering in de ver houding tussen uitkeringen en pre miën van het fonds mogelijk is. De richting waarin de verbetering zal dienen te gaan wordt eveneens in belangrijke mate bepaald door de in houd van de regelingen van Over heidswege op het door het fonds be streken terrein, te weten de verzor- ging van de oude dag der bedrijfs genoten, van de invalide bedrijfsge noten tot aan het tijdstip, waarop deze pensioengerechtigd zijn gewor den en de verzorging van de nagela ten betrekkingen van overleden be drijfsgenoten. De richting. Eerst als de overheicTsuitkeringen in grote lijnen vast staan, zal het mo gelijk zijn na te gaan, welke van de drie bovengenoemde groepen van verzorgden uiteraard binnen de wensen van de organisaties het meest voor aanvulling van de totale rechten in aanmerking komen. De richting, waarin de verbete ring van de verhouding tussen uit keringen en premiën dient te gaan, wordt ook nog bepaald door overwe gingen van geheel andere aard. Bij de oprichting en in iets mindere mate ook bij de reorganisatie van het fonds, is een beroep gedaan op de solidariteit tussen de jongere bedrijfs genoten en die op reeds gevorderde leeftijd. Naarmate echter de positie der ouderen meer bevredigend is gere geld, zal het gewenst zijn de pen sioenvooruitzichten der jongeren VOORSCHOTEN R.K. E.H.B.O. In het Gezond heidscentrum heeft de R.K. E.H.B.O., afd. Voorschoten, haar jaarvergade ring gehouden. De voorz., de heer A. Lippens, opende de vergadering en heette allen hartelijk wegkom, in 't bijzonder de docent, dr. F. J. M. Tonio en de geestelijk adv., kapelaan A. Groenendijk. De agendapunten werden vlot af gewerkt. Bij de mededelingen wer den de komende onderlinge wed strijden besproken: in Leiden op 17 April en in Voorschoten op 20 April. Uit het jaarverslag bleek het prachtige resultaat van de gevoerde acties. Gememoreerd werd de vie ring van het vijfjarig bestaan en de verhuizing naar het Gezondheids centrum. Er werd dank gebracht aan het gemeentebestuur voor deze unie ke gelegenheid. Uit het jaarverslag van de pen- ningm. bleek, dat de vereniging op gezonde financiële basis staat. Bij de verkiezing der aftx-edende bestuurs leden werden beiden herkozen n.l. de heer J. van Haasteren en de heer A. van Haastrecht. Ook de commis saris van materiaal, de heer L. van Haastrecht, werd herkozen. Vervol gens deed de voorz. enige voorstel len tot aankoop van cursus- en ver- bandmateriaal. Van de rondvraag werd door enige leden gebuik ge maakt, om nog enige kwesties naar voren te brengen en te bespreken. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, Tel. 2356. Voor de wijkzuster: Gezond heidscentrum, tel. 2177, meer in overeenstemming te bren gen met de hoogte der te hunnen na me gestorte premiën. Al zal de verbetering wel nimmer zover gaan, dat de onderlinge soli dariteit geheel verloren gaat, zo moet tcch worden beseft, dat de verlaging van de spanning tussen uitkeringen erx premiën voor de jongeren, de po sitie van het fonds minder kwets baar maakt voor wijzigingen in de cmvang van de arbeidsgelegenheid iii het bloembollenbedrijf. Wensen. Na de voox-gaande beschouwingen van meer algemene en globale aard, is het gewenst een enkele meer con crete opmerking te maken over de mogelijkheden, die er bij handhaving van de huidige premie, in het fonds aanwezig zijn. Een der vele geuite wensen komt er op neer, dat men, bij handhaving der uitkeringshoogte, de uitkerings periode tussen 65 en 75 jaar op een vol jaar zou willen stellen. Een ge leidelijke uitbx-eiding van deze uit keringsperioden tot een vol jaar is, bij handhaving van de bijdx-agehoog- te, inderdaad mogelijk, uiteraard on der voorwaarde van de handhaving van een voldoende arbeidsgelegen heid in het bloembollenbedrijf. Onder deze voorwaarde bevat de huidige premie nog voldoende marge om, nadat de uitkeringsperiode van d« ouderdomspensioenen tot een vol jaar is verhoogd, verdere verbeterin gen in uitzicht te kunnen stellen. Ingeschrevenen. Het aantal ingeschreven verzeker den bedroeg per 28 Februari 1954 totaal 12.186 tegen 10.789 per 1 Maart 1952. Als bijzonderheid dient opgemerkt, dat vooral deze verslagjaren van een stex-ke toetreding van nieuwe verze kerden in de lagere leeftijdsklassen gesproken kan worden. De premie-ontvangst bewoog zich ook in de jaren 1952/1953 en 1953/ 1954 in stijgende lijn. Werd in 1952/1953 reeds het res pectabele bedrag van 944.415, 18.161,82 per week) geïncasseerd, in 1953/1954 liep de totale premie ontvangst op tot 952.473, een bedrag groot 103.983,25, zijnde 18.316,80 per week). In dit laatste totaal is begrepen het verschuldigde premiebedrag over de maand Februarx 1954, hetwelk bij het uitbrengen van dit verslag ge heel ontvangen is. Ondex-staand vermelden wij de premie-ontvangst sinds 1 Maart 1946: boekjaar 1946/1947 852.483,— 1947/1948 915.297, 1948/1949 839.248,50 1949/1950 827.793,— 1950/1951 858.857,— 1951/1952 881.154, 1952/1953 944.415,— 1953/1954 952.473,— Dit jaar. In de periode 1 Maart 1952 tot 28 Februari 1954 bereikte een 258-tal verzekerden de 65-jarige leeftijd. Hiervan kwamen 130 verzekerden in aanmerking voor een wekelijks pensioen, terwijl aan 66 verzekerden, waarvan de pensioenrechten gering waren, een bedrag ineens werd uit gekeerd. Aan 62 personen kon geen ouder domspensioen worden toegekend, daar zij tussen 1 Maart 1946 en hun G5ste verjaardag niet meer in het bloembollenbedrijf werkzaam zijn geweest, en zij derhalve geen recht kunnen doen gelden op de overgangs bepalingen. 18 Pensioentrekkenden overleden ir. de verslagjaren. In 11 gevallen liet de overledene een weduwe na, aan wie een weduwepensioen kon worden toegekend. Het aantal pensioentrekkenden die gedurende 10 maanden per jaar hun uitkering ontvangen, daar zij de 70- jarige leeftijd bex-eikt hebben, is in tussen gestegen tot 153. Het bedrag, dat in 1952/1953 en 1953/1954 aan ouderdomspensioen werd uitbetaald bedraagt 165.494,77 resp. 188.613,91. HAARLEMMERMEER Geboren: Jacobus Hendrikus Jo seph Maria, zn van W. van den Es- hof en T. B. Tulen; Aafje, dr van C. Stroomer en A. J. Knoppert; Wouter, zn van K. P. van der Spek en M. M. Hagoort; Gerrit Pieter, zn van P. v. Groningen en M. A. van der Meul; Pieter. zn van H. van Dam en A. Piet; Jan Ewoudt Meindert, zn van J. de Wit en A. Smit: Adriaan Wil helm, zn van G. Biesheuvel en M. A. Saueressig; Cox-nelia, dr van S. van Groot veld en M. Duister; Gerritdina, dr van J. Hazelaar en C. Schoenma ker; Christiaan, zn van A. L. van Wijk en G. Eijken; Neeltje, dr van B. Markus en N. Bouman; Johanna Willemina dr van P. Ditzel 'en H. J. G. Ditzel; Hans, zn van D. M. C. Poppe en S. de Vries; Gijsbertus, zn van M. Emmer en G. C. van Huizen. Ondertrouwd: Jan Cornelis Ver burg 26 jr en Maria Anna Vorst, 27 j. Christiaan Kuijstermans 21 jr en Johanna Lammerse, 20 jr; Johaixnes Petrus Daalman 26 jr en Gerarda Margaretha Maria Berendse 22 jr; Adrianus Matheus Milatz, 26 jr en Francisca Cornelia Kuijer, 28 jr; Aart Branderhorst 31 jr en Johanna Hendrika van der Stelt 26 jr. Getrouwd: G. J. Vonk en C. J. G. Groot; D. Schutte en H. G. Dege- naars; C. Claij en C. Schalk; A. J. Sponseler en J. Oudshoorn; A. M. Duijzer en A. den Burger. HILLEGOM Gebox-en: Helena Maria dr van J. J. Caspers en Th. P. v. d. Zande; Agnes Margaretha Maria, dr van C. van Lierop en Th. J. Meijer. Ondertx-ouwd: J. H. Adelaar en E. Avé; G. W. Koelewijn en H. M. A. Weijers; C. L. van der Hoofd en J. Th. Warmerdam. Getrouwd: G. F. Wilhelmus en M. van der Velden; J. J. Hoogkamer en E. van der Werf; W. van Tilborg en J. Hellendoorn. Overleden: G. Doornekomp, echtg. v. H. van de Bor, v., 59 jr. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen. De bridgeclub „De Brug" speelde een wedstrijd tegen „Zuidwijk" te Wassenaar won deze met 187 tegen 111 matchpunten. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hue- ting en E. E. van der Laan te Rijns burg, wordt de zondagse dienst waar genomen door dr H. Hueting, Rijnstr. 33, Telefoon 2102. N00RDWIJK H. G. DE BOER 75 JAAR. De heer H. G. de Boer hoopt vol gende week Dinsdag 29 Maart zijn 75e verjaardag te vieren. Als onderwijzer werkte hij eerst te Oudewetering, Hillegom en Haarlem. Per 1 Jan. 1906 werd hij benoemd tot hoofd der school te Zierikzee, totdat hij in 1916 naar Noordwijk kwam, waar hij tot 1946, dus ruim 30 jaar als hoofd van de R.K. Jongensschool het onderwijs uitstekend heeft gediend. Meer dan 40 jaar werkt de heer de Boer aan het Kath. Schoolblad, waarvan geruimen tijd als redacteur-secreta ris, waarschijnlijk is hij wel de Vak blad-redacteur met de meeste dienst jaren in Nederland. Jarenlang was hij voorz. van de Kath. Onderwijzersver eniging in het bisdom Haarlem en president van de St. Willibrordusfede- ratie. De heer de Boer is ridder in de Orde van Oranje Nassau en ridder in de Orde van St. Gregorius. Biljarten. De uitslag van de wed strijd om het persoonlijk kampioen- i schap 3e klasse B.B.B., welke - ge- j speeld werd in het clublokaal van I Café Flora, is dat de heer C. v. Dam het kampioenschap behaalde met 8 gewonnen en 1 verloren partij m.p. 16 en algemeen moyenne 2.83. Zijn op volger C. de Ridder behaalde 7 ge wonnen en 2 verloren partijen m.p. 14, algem. m. 2.81. Vrijdag 1 April a.s. wordt een aan vang gemaakt met de wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap over j 3 banden. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder. De Duinrandapotheek is geopend van 11.301 uur en van 4.305.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Overleden: D. v. Beelen 85 j.; M. C. Caspers 90 j.; I. v. Duijn 75 j. Geboren: Cornelis, zn van C. Klinkenberg en J. Plug; Willemien B. M., dr van H. J. Verhoeven en P. J. Toebak; Cornelia A., dr van J. Haze- iïoot en A. C. v .d. Does. Ondertrouwd: G .v. d. Tang en M. v. d. Meulen. Getrouwd: J. F. Minnee en A. Duyndam; L. Inen en Fr. W. Graal; C. J. aWrmerdam en M. R. E. Bol; S. Klinkenberg en D. Kret; P. Marguns en M. L. v. Roon. 0EGSTGEEST Veilig Verkeer. „U hebt meer in Uw handen dan alleen Uw stuur wiel". Dit is het motto, waaronder het Verbond voor Veilig Verkeer de gebruikers van dat verkeer wijst op de grote verantwoordelijkheid die zij hebben, zowel ten aanzien van hun medemens als ten aanzien van zichzelf. Dit verbond is onderverdeeld in verschillende plaatselijke Verenir gingen voor Veilig Verkeer. Zo had ook Leiden een vereniging voor deze stad en omgeving. In de loop der tijden hebben echter Leiderdorp en Voorschoten een eigen vereniging gekregen en op instigatie van de voorzitter van de Leidse vereniging, de heer J. Machielsen, inspecteur van het l.o., zijn gisterenavond in Oegstgeest enige heren bijeen ge weest om te komen tot oprichting van een plaatselijke vereniging voor deze gemeente. Dit voorlopige comité vergaderde onder voorzitterschap van de wet houder van onderwijs, dr K. Simon Thomas, die het bovenstaande be kend maakte. De voordelen van een plaatselijke vereniging moeten niet worden on derschat. Daardoor zal ongetwijfeld meer animo voor dit werk komen, zo zeide spr., en zal meer activiteit kunnen worden ontplooid dan bij een grote regionale vereniging. Dr. Simon Thomas deelde nog me de dat de gemeente voor deze arbeid subsidie geeft, dooh dat een groot deel der inkomsten moet komen uit de kring der burgerij in de vorm van leden der vereniging. De plaatselijke groepscomman dant der Rijkspolitie, de adjudant A. Koerten, vertelde vervolgens iets omtrent het doel der vereniging. Hij merkte op, dat haar taak is de bur gerij en vooral de jeugd begrip by te brengen van veilig verkeer. In' dit kader worden telken jare, ook in Oegstgeest, verkeersexamens af genomen waar de kinderen der hoogste klassen der onderscheidene scholen aan deelnemen. Eerst schrif telijk en daarna in de praktijk, zo mogelijk per rijwiel. Dit verkeersexamen werd wat het schriftelijk gedeelte betreft reeds ge houden. Niet minder dan 198 kinde ren namen er aan deel. Helaas moes ten 15 worden afgewezen, zodat er 183 het praktijkgedeelte mogen af leggen. Dit praktische deel zal wor den afgenomen op 21 en 22 April a.s. waarna kort daarop een samen komst met de oudex's zal worden be legd, tijdens welke de diploma's zul len worden uitgereikt. Voorlopig zal als secretaris de heer Teding van Berkhout optreden. SASSENHEIM Geboren: Jacobus Leonardus Jo seph Maria zn van P. C. J. v. Reijsen en B. P. A. Persoon; Willem Antho ny, zn van W. Barnhoorn en J. P. v. Reenen; Klaas Wessel Jan Dirk, zn van W. F. H. Gerken en H. Cath; Theodora Helena Maria, dr van M. C. v. Breulcelen en M. J: Schouten; Maria Antoinette Margaretha, dr van Th. Kapteijn en M. M. Clemens. Ondertrouwd: Pieter Johannes van Vliet 35 jr uit Leiden en Lydia Handgraaf 23 jr; I-Ienricus Joannes Berg 25 jr en Johanna Geertruida de Zwart 23 jr. Getrouwd: C. H. Steen winkel en H. P. Dijkstra. Overleden: Adrianus Bloemendaal 88 jaar; Art je Johanna Bosma, echt genote van Frederik August Durieux 65 jaar. VOORHOUT In café De Bonte Koe waren de af gevaardigden van de stands- en vak organisaties en andere verenigingen samen gekomen onder leiding van burgemeester drs. C. N. de Graaff, om plannen te bespreken voor een waardige viering van de nationale bevrijdingsdag. De bixrgemeester deelde mede, dat eerst contact is opgenomen met de verzetsmensen, omdat de feestviering moet komen te staan in de geest van de Stichting 194045. De directeur dezer Stichting was helaas vex-hin- derd aanwezig te zijn. Ook was contact opgenomen met de Oranjevereniging. Vast staat dat deze 10-jarige herdenking van onze bevrijding een apart feest moet wor den. Van de Oranjevereniging en Mid denstand waren reeds voorstellen binnengekomen. Op verzoek van de verzetsmensen was een voorstel bin nengekomen om van alles wat op touw gezet wordt iets af te dragen voor de Stichting 1940—1945 die dit jaar voor het laatst een beroep op de bevolking doet. Een werkcomité werd opgericht waarin van de aanwezige vertegen woordigers der organisaties enige le den zitting zullen nemen. Ook voor de Protestants-Christelijke verenigin gen ,die door een abuis deze avond niet tegenwoordig waren. Er kwamen voorstellen ter tafel voor prijsjassen, bridgedrive, een uit voering voor de kinderen, een puzzle- rit, voetbal, enz. Voor alles zal een klein inleggeld geheven worden voor de Stichting 1940—45. De gérants werd verzocht een kleine toeslag op de consumpties ook voor dit mooie doek De middenstand houdt een Brade rie op het verlichte Kerkplein, waar ook een tent zal komen voor de Stichting voornoemd. De muziek zal haar muzikale me dewerking verlenen. Een begroting zal bij de gemeente ingediend worden voor subsidie. De dag zal ingezet worden met kerkdiensten. Taptoe en reveille zal geblazen worden. Na al deze voorstellen volgde een aangename gedachtenwisseling. Tot concrete plannen kwam men echter nog niet. Deze zullen nader door het werkcomité uitgewerkt worden. Dit comité ging na afloop dezer vergade ring tot verdere bespreking over. Het voornaamste is wel, welk bedrag de gemeenteraad zal willen voteren voor deze feestviering. Dit weet men echter pas na de raadsver gadering, welke in de week na Pasen wordt gehouden. Alles wijst er op, dat het een waar dige feestviering zal worden. WARMOND JONGEREN-BIJEENKOMST K.V.P. Het K.V.P. bestuur organiseerde in hotel „De Stad Rome" een jon geren-bijeenkomst. De voorz. van de K.V.P., de heer van Leeuwen opende deze avond. Het deed spr. groot genoegen, dat er zovele jongeren gehoor hadden gegeven aan de oproep, om kennis te maken met de politiek. Na de opening declameerde mej. A. Bakker de declamatie ,,Het Lente lied" en hiena kreeg de heer J. van Zonneveld, Kringcommissaris van de Jongerenorganisatie in de K.V.P. het woord. In een uitvoerig betoog gaf hij weer hoe de jongeren effectief kun nen deelnemen aan de politiek hier in Nederland. Het is nu eenmaal noodzakelijk, dat de jonge Neder landers dieper ingaan op het werk van de K.V.P. en zich meer volledig inzetten in het politieke leven. Hij-'gaf een overzicht van de jon gerenorganisatie in de K.V.P. Deze heeft speciaal de laatste tijd ingrij pende veranderingen ondergaan. De invloed van de jongeren in de partij: is thans reëel, dit blijkt o.a. uit het feit, dat 1/5 van de bestuurs raad bestaat uit jongeren beneden de 30 jaar. Dit schept verantwoorde lijkheid en verplichtingen. Spr. 9poorde aan tot actieve deelname van de jeugd, met name ook de vrou welijke jeugd, in de politiek. Spr. Met lage prijzen Het is bijna gebeurd met de gladio lenhandel. In „De Noord" heeft men de laatste veiling van het seizoen voor a.s. Woensdag al op de kalender gezet en het zal niet lang meer duren, of ook de Lissese veilingen zetten er een punt achter. Toch werden er de afgelopen week nog flinke hoeveelhe den knollen ten verkoop aangeboden. Men is blijkbaar dus nog niet uitver kocht Maar ongetwijfeld zullen vele kwe kers spijt als haren op hun hoofd hebben, dat ze him knollen xxiet eer der naar de veiling hebben gebracht. Want was het een maand geleden nog zó, dat de exporteurs weliswaar al wat voorzichtig aan begonnen te doen, men besteedde nog altijd prij zen, die tot dan toe alleen maar in de sprookjesverhalen bestonden. Maar de „hausse" raakte over en de laatste weken zijn de prijzen aangeland op een niveau waarover de kwekers be slist niet kunnen juichen. Dat geldt niet alleen van de „leverbaren", maar odk van het plantgoed. Van de dikke knollen brachten de veertienen deze week niet meer op dan van 3.— tot 4.— per 100, wan neer het de gewone handelssoorten betrof. Natuurlijk: men kan ook deze week de gebruikelijke uitzonderingen op de even gebruikelijke regel re gistreren. Voor de maat 1214 werd van ƒ2.20 tot ƒ3.20 besteed. De kleinere maten namen natuur lijk het leeuwenaandeel van de aan voer voor hun rekening. Het best lie pen de soorten Agnlta, Morning Kiss, Johann Strauss, Alfred Nobel, Acca Laurentia, General Eisenhower, Nieuw Europa en Red Fox. Deze va riëteiten brachten in best kwaliteit in de maat 68 nog wel. 1.per 100 of daaromtrent op. Sneeuwprinses kwam veelal niet hoger dan de helft, evenals Van Tienhoven en Rosa van Lima. Van de maat 24 was een groot aanbod. En dat kwam, vooral, met een flauwe markt zoals nu, de prijs niet ten goede. Er zijn dan ook nog al wat partijen voor de mini mumprijs verkocht en daarvan zal men geen man-in-bonus worden. Die bedraagt namelijk 0.10 per 100 stuks! Ook de zgn. „kralen" waren goedkoop. wekte op tot bezoek van de te hou den jongerenraad te Utrecht, waar over het ontwerp jeugdprogramma zal worden beslist. Aan deze avond was tevens vex-bon- den een jongerenforum, bestaande uit de heren J. v. Zonneveld, A. Dors man, A. v. Moorse, en M. Pieterse. Er werden vele vragen naar de groene tafel afgevuurd en er kwamen onder werpen ter tafel op allerlei gebied. Tot besluit van de avond kon men zich opgeven als lid van de nieuw op te richten jongerenorganisatie en we gens vrij grote belangstelling zal men in Warmond kunnen overgaan tot de oprichting van een jongerenorgani satie. De voorz. dankte alle aanwezigen en in het bijzonder ging zijn dank uit naar de spreker van deze avond, de heer J. van Zonneveld. Passieavond. Door de Kath. Actie zal een parochiële Passie-avond wor den georganiseerd. Er zullen een drie-tal spelletjes worden gespeeld, die direct of indirect' met de Passie spelen verband houden, waaronder 'n spel van Gabriël Smit. De avond zal worden opgeluisterd door het parochiële Knapenkoor, een gemengd koor en een strijk-ensem- ble. Reeds geruime tijd hebben deze medewerkers hun beste krachten ge geven, dit lang niet gemakkelijk pro gram in te studeren. Veel zal echter afhangen van de opkomst en vooral van de geest, waarin deze avond wordt bijgewoond. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de affiches en mede delingen in „Susum Corda". Stichting 1940—1945. In aan sluiting op de landelijke actie van de Stichting 1940—1945 zal ook de afdeling Warmond van deze stich ting een speciale actie ontplooien. Zoals bekend, zal deze stichting voor de laatste maal een beroep doen op de mildddadigheid van de bevolking en heeft zij hiervoor gesteld de her denking de 10e vex-j aardag van de bevrijding van ons land. De bedoe ling is, dat een lijstencollecte zal worden gehouden. Op 5 Mei zal bo vendien een voetbalwedstrijd plaats vinden tussen de voetbalvereniging „Warmunda" en een niet-plaatselijk elftal. In hotel de Zon zal een feest avond worden georganiseerd, waar aan zullen medewerken een Chris telijk Mannenkoor en de toneelafde ling van de R.K. Jongex-enbond. Ook de wittebrood-actie zal voor wat de bate betreft voor een gedeelte ten goede van de stichting komen. De stichting vertrouwt, dat gezien het alom bekende doel, met gulle hand zal worden gegeven. WASSENAAR Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de art sen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en A. Doelman, Wittewburger- weg 114, tel. 9510. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag wordt de apo- thekersdienst 's avonds, 's nachts en 's Zondags waargenomen door Apo theek De Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806. Dame de Reception EN Aank. Verkoopster GEVRAAGD VAN EGMOKD ESTRAAT 173 LEIDEN (Advex-tentie) Pauw v. d. Eijk, Hazerwoude, le pr.; Gebrs. Westgeest, Zoetermeer, lejxx-.; P. A. Stokman, Abbenes ere prijs en le prijs; G. Roos, Vijfhuizen, e.v., le pr., e.v., le pr.; P. Roos, Ter Aar, e.v., e.v., le pr.; Gebrs. Spronk, Zoetermeer, e.p., e.p. en le pr.; J. v. d. Maarl, Hoofddorp, e.v., e.v.; Gebrs. v. d. Zwaard, Boskoop, ere prijs, res. kamp.; J. Oskam en C. Hoogewaard, Willege Langerak, le pr., e.p., e.v., e.p., en 2 le pr. Rubriek n. Vette koeien rood- boont. C. den Hertog, Nieuwkoop, le pr.; P. A. Stok, Abbenes, e.v., le pr. en e.v.; G. Roos, Vijfhuizen, e.v.; P. Roos, Ter Aar, e.p.; Gebrs. Spronk, Zoeterineex*, e.p.; Gebrs. Biemond, Abbenes, e.pr. en e.v. Rubriek III. Vette koeien roodbont. Gebrs. Biemond, Abbenes, erepr., kamp., le pr. en erepr.; B. Kranen burg, 4bbenes e.v.; J. van Waaij, Hazerswoude, erepr.; L. P. en J. Ka rens, Hillegom, le pr.; Fa. J. M. Knoop en Zn., Nw. Vennep, erepr.; P. A. Stokman, Abbenes, erepr.; G. Roos, Vijfhuizen, 2 e.v. en le px\; P. Roos, Ter Aar, le pr., le pr., erepr. en le pr.; P. de Wit, Zoeterwoude, erepr.; P. Verboon, Wassenaar, e.v.; M. Kroon, Abbenes, 2 e.v.; J. v. d. Maarl, e.v., le pr., erepr.; P. J. v. d. Bergh, Delft, erepr.; G. C. Bos, Hoofddorp, le pr. Rubriek IV. Vette koeien, rood bont. P. Th. Westgeest, Wassenaar, erepr. en e.v.; L. P. en J. Karens, Hillegom, erepr.; G. Roos Pzn, Abbenes, le pr. en erepi*.; J. Gijzenberg, Nw. Ven nep, e.v. en 2 le pr.; G. Roos, Vijf huizen, e.v. en le pr.; P. Roos, Ter Aar, le pr.; J. H. v. Vuuren, Vijf huizen erepx\; G. W. Bulk, Nieuw- Vennep, le pr. en erepr. Rubriek V. Groepen Roodbont, minstens 4 stuks. Gebrs. Biemond, Abbenes, le pr.; P. A. Stokman, Abbenes, 3e px\; G. Roos, Vijfhuizen 2e pr. Rubriek VI. Dikbillen Roodbont- slachtrijp. Gebrs. Spronk, Zoetermeer, erepr.; Gebrs. Biemond, Abbenes, erepr. Rubriek Vla. Dikbillen Roodbont- slachtrijp. Jac. Pronk, A'dam, 2 erepr.; Rubriek VIb. Dikbillen Roonbont- slachtrijp. Fa. N. D. Enthoven, Nw-Vennep, 2 ex-epr.; Wed. A. Pruisen, Haarlem mermeer, ereprijs. Rubriek VIc. Dikbillen Roodbont- slachtrijp. A. Keizer, Nieuw-Vennep, le prijs. Fa. N. D. Enthoven, Nw.-Vennep, ereprijs. Rubriek VII. Groepen Dikbillen Roodbont. Fa. N. D. Enthoven, Nw-Vennep, le prijs; Wed. Pruisen, Haax-lemmer- meer 2e prijs. Rubriek IX. Vette Ossen Roodbont G. Roos Jr., Abbenes e.v.; C. de Vlieger, Abbenes, e.v.; D. van Leeu wen, Hoofddorp, ereprijs; Th. J. de Vlieger, Hoofddorp. Rubriek X. Afgewisselde vette koeien zwartbont en zwartblaar. W. Bruynis, Nw-Vennep, e.v.; O. de Kok, Nw-Vennep, erepr.; Gebrs. Spronk, Zoetermeer, ereprijs, (res. kamp). Rubriek XI. Vette koeien zwart bont en zwartblaar. Th. J. de Vlieger, Nw-Vennep, e.v.; Verword, Warmond, e.v.; A. Kloos terman, Scheveningen, e.v.; Wed. A. Pruisen, Haarlemmermeer erepr.; Gebrs. Spronk, Zoetermeer erepr.; D. van Leeuwen, Hoofdox-p, erepr., kamp. Rubriek XII. Vette koeien zwart bont en zwartblaar. R. de Haan, Ouderkerk a.d. Amstel ereprijs; J. Jongerbloed, Hazerswou de ev.; Nic. Keizer, Leidschendam; W. de Vink, Rijnsburg, e.v. Rubriek XIII. Vette koeien zwart bont en zwartblaar. Joh. Uit den Boogaard, Warmond, le pr.; Fa. J. M. Knoop en Zn. Nw- Vennep erepr.; N. C. Bruynis, Nw- Vennep e.v. Rubriek XV. Dikbillen Zwartbont of Zwartblaar - slachtrijp. Wed. A. Pruisen, Haax-lemmer- meer, kampioen. Rubriek XVI Dikbillen Zwartbont of Zwartblaar - slachtrijp. Wed. A.- Pruisen, Haarlemmer meer, ereprijs. Rubriek XXI. Vette kalveren, dik billen. Nic. v. d. Meij, Voorschoten, ere prijs, kampioen. Rubriek XXHI. Guiste koeien. J. Gijzenberg, Nw. Vennep, erepr. en lepr.; G. Roos Pzn, Abbenes, e.v. Rubriek XXVHI 1-jarige schapen, minstens 6 stuks. G. J. v. d. Stoel, Wassenaar, 2 ere prijzen. Rubriek XXX. Schapen. G. J. v. d. Stoel, Wassenaar, ex-epr., le prijs en e.v. Rubriek XXXI. Groepen schapen minstens 4 stuks. Q. Onderwater, Zoeterwoude, 5 ereprijzen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2