H.B.S. voor de bollenstreek is niet belangrijk voor Noordwijk Zakenmensen ondervinden nadeel van vertraagde brugbouw Laurarit van 12-15 Juli BOSKOOP BEZORGER Keurcollectie onderstreepte met vele „lijnen" nieuwste mode ffOWTOHG 23 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Prae-advies van B. en W. Door een commissie uit katholieke organisaties in Noordwijkerhout is het initiatief genomen voor de stichting van een R.K. H.B.S. in de hollen streek. Genoemde commissie heeft ter voorbereiding der stichting verschil lende statistische en andere gegevens verzameld, op grond waarvan zij tot de conclusie komt, dat een terrein gelegen nabij de Vlashoven in de ge meente Noordwijkerhout de meest geschikte vestigingsplaats voor deze school zou zijn. Intussen is bij een regionale be spreking tussen vertegenwoordigers van de gemeenten Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout en Noord wijk en enkele leden van meerge noemde Commissie gebleken, dat de meerderheid der gemeentelijke verte genwoordigers de motieven, welke door de commissie naar voren zijn ge bracht, voor Noordwijkerhout als plaats van vestiging, niet voldoende gegrond en objectief acht. Door het bestuur van het R.K. Ly ceum te Leiden, hetwelk met het be heer der te stichten school zal wor den belast, is op advies van gemeen telijke vertegenwoordigers contact opgenomen met het Katholiek So ciaal Kerkelijk Instituut (Kaski) te 's Gravenhage, teneinde hieromtrent een, op een wetenschappelijk onder zoek gefundeerde, uitspraak te ver- krijgen. Dr kosten blijken 5.000. te zullen bedragen en genoemd stuur vraagt in deze kosten naar rato van het aantal inwoners bij te dragen B. en W. hebben zich hieromtrent ernstig beraden, doch hebben geen vrijheid kunnen vinden de raad tot toekenning van het voor onze ge meente komende aandeel ad 1.300.— te adviseren op grond van de volgen de overwegingen. 1. De stichting van deze school moge voor enkele gemeenten in de Bol lenstreek noodzakelijk zijn, voor onze gemeente achten wij haar niet van zo evident belang, omdat KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. De uitslagen van de onderlinge bordenwedstrijd van de K.D.C. waren als volgt: Jac. FrekeJoh. Schone veld 20; A. A. VooysAm van Beelen 20; Ab. van BeelenG. M. G. Bekx 201; H. KlinkenbergD. Visser 20; J. SlootwegAnt. Verhoog 20; C. de MooyH. Durieux 1-1; J. Klinken.:- bergC. de Winter 11; J. Slootweg >C. de Mooy 20; D. Visser—«H. Du rieux 11. LEIDSCHENDAM Jaarvergadering „ST. CECILIA". De jaarvergadering van de R. K. Harmonie „St. Cecilia" stond voor een groot deel in het teken van de berichten, welke in de socialistische pers waren verschenen over moei lijkheden ten aanzien van de mede werking van de harmonie aan de bevrijdingsfeesten op 5 Mei a.s. Met grote verontwaardiging werd ter vergadering van deze berichten kennis genomen. De mening van de vergadering was, dat dit wel de slechst moge lijke stemming is om de bevrijdings feesten te gaan vieren. Uit de hierna behandelde agenda stippen wij aan, dat de harmonie in het afgelopen jaar vele moeilijk heden heeft gehad met de repetitie- gelegenheid, doch die moeilijkheid is thans opgelost door het in gebruik krijgen van een lokaal van de school aan de Koningin Julianaweg. Nu deze gelegenheid er is, zal ook weer met de drumband begonnen worden. Liefhebbers kunnen zich dus weer aanmelden. Aan het concours deze zomer te Wateringen zal de harmonie deel nemen in de concert- en in de mars wedstrijd. Zegening werktuigen. De K. A. B. sluit a.s. Donderdag het win- terprogram met de zegening in de parochiekerk van de .werktuigen, een en ander zal plaats hebben des avonds na het Lof van half acht. NOORDWIJK Stille Omgang De deelnemers aan de Stille Omgang, welke voor de Noordwij kers plaats vindt in de nacht van 26 op 27 Maart a.s., worden er aan herinnerd, dat hedenavond van half acht tot half tien in het Juve naat nog reiskaarten kunnen worden gehaald. Dit is de laatste gelegenheid. Tafeltennis T.O.P. Het Deke- naatstournooi van de Tafeltennisver eniging T.O.P., dat voor de 3e keer plaats vindt, zal gehouden worden a.s. Zondag 27 Maart in het Juvenaat. De aanvang is vatgesteld op 12 uur precies. Door de bemiddeling van de heer P. C. v. Dam is men er in ge slaagd 's avonds na de meditatie een demontratie te geven door de veel vuldig Nederlands kampioen Cor du Buy en de Ned. Jeugdkampioen Bert Onnes. VOORSCHOTEN VERLOREN: 1 zwarte plastic por tefeuille met inhoud; 1 bruine por- temonnaie met inhoud; lbos sleu tels; 1 6 volts dynamo; 1 paar ge breide kinderwantjes; 1 pakje siga retten. GEVONDEN: 1 zwarte ballpoint met witte dop; 1 geblokte sjaal; 1 sok; 1 rode step; 1 grijze want 1 huis sleutel 1 leesboekje; 1 hond; 1 ko peren armband; 1 garbardine heren regenjas; 1 sleutel van een kastslot; schoen, 1 witte motorhelm, 1 groe ne herenfiets, 1 geel wollen wantje, 1 doublée broche, 1 heren-polshorlo ge, 1 500 gram gewicht, 1 gestreep te linkerwant. er van hier een zeer goede ver binding is met Leiden, waar gele genheid is voor het bezoeken van een lyceum van gelijke richting, welke school o.i. de voorkeur zal blijven genieten. 2. De kosten van voorbereiding voor de stichting van een confessionele school dienen ons inziens uit eigen kring te komen en niet uit de pu blieke kas. 3. Er is voor Noordwijk reeds een economisch sociologisch rapport. Bovendien verschijnt er voor de Bollenstreek binnenkort nog een rapport, in de kosten waarvan ook door Noordwijk wordt bijgedra gen. Een derde omvangrijk rapport ach ten wij, gezien de kosten voor Noord wijk niet urgent. Verwacht mag worden, dat het streekrapport ook het vraagstuk der benodigde onderwijsinstellingen zal behandelen, zodat het dan niet moei lijk zal zijn objectief de juiste vesti gingsplaats dezer school te bepalen. B. en W. stellen de raad daarom voor op het verzoekschrift afwijzend te beschikken. NOORDWIJKERHOUT E. L. HORSTHUIS f Hedenmorgen is in de ouderdom van 73 jaar, na een langdurige ziekte, overleden de heer E. L. Horsthuis, oud hoofd van de R.K. Jongensschool in de St. Joseph-parochie. De heer Horsthuis werd in 1922 aan gesteld tot schoolhoofd en vervulde R.K. Thuisfront. Door het R.K. Thuisfront in de St. Jozef Parochie alhier is voor een bedrag van 915 aan parachutes verkocht. Een mooi resultaat! EHBO. Bij de gehouden wed strijd van de Alg. Ned. Ver. EHBO behaalde de groep uit Noordwijker hout 2 eerste prijzen, namelijk: de eerste prijs voor de beste leidster en eerste prijs voor de beste groep. Deze groep bestond uit mej. C. Koo- men (leidster), mej. T. Willemse en mej. B. Hogervorst. Aan de wedstrijd werd deelgeno men door de afdelingen Noordwijk, Voorhout, Sassenheim en Noordwij kerhout. De jury bestond uit de he ren Dokter J M. van Dijk uit Lisse en Dokter Fransen, pl. verv. van Dokter van Praag, alhier. De 2e leidersprijs werd 'behaald door Noordwijk en de 2e groepsprijs door Sassenheim. Z0ETERMEER Fabrieksarbeidersbond. Gister avond hebben de leden van de fa brieksarbeidersbond „St. Willibrord" een algemene ledenvergadering ge houden in de bovenzaal van „De Gou den Leeuw", waarvoor zoals steeds flinke belangstelling bestond. Voorzitter M. van Tartwijk wees op de besprekingen van de kerncommis sie in de Zuivelbedrijven, waarin o.m. de werktijden van de chauffeurs on der de loupe zijn genomen. Verbete ring in de salarispositie, vooral wat de overuren betreft, is vooralsnog niet te verwachten. Bijzondere aandacht werd geschonken aan het feit, dat de werkgevers Je chauffeurs lange werk tijden laten maken en dit te veel com penseren, door op de meest ongele gen tijden vrije uren beschikbaar te stellen, om zodoende overuren te voorkomen. Medegedeeld werd, dat op 16 April a.s. te Rotterdam voor de kring Rotterdam een Forum zal wor den gehouden onder voorzitterschap van de heer Faassen. Op de ledenver gadering van 12 April a.s. kunnen vra- die functie op uitnemende wijze tot „n v00r dit f0l-um wor'ien ingediend. 1948, in welk jaar hij met pensioen 1 Tevens vindt dan een sluiting der di ging. verse competities plaats. ALPHEN AAN DEN RIJN Behalve voor de woningbouw heeft de langdurige vorstperiode niet nagelaten haar nadelige gevol gen te doen gevoelen voor wat be treft de bouw van een nieuwe brug over de Rijn, in het hart van Alphen a. d. Rijn. Niet minder dan negen weken heeft ook dit werk stilgelegen. Was de bouw bij de aanvang al enige we ken gestagneerd, waardoor toen reeds de streefdatum, waarop de brug klaar zou zijn, met beslistheid naar een later tijdstip moest worden verschoven, evenzeer staat het nu vast, dat de Alphenaren hun nieuwe brug de komende zomer niet zullen kunnen betreden, zelfs niet eens meer in het najaar. Gefluisterd wordt, dat het eer December dan November zal zijn voor het verkeer van de nieuwe brug gebruik zal kunnen maken. Het zijn vooral de neringdoenden zelf, de winkeliers en handelsmen sen, die al met schade in eigen por- temonnaie de afgesloten centrum oeververbinding gade slaan. Als straks tegen de winter opnieuw een langdurige vorstperiode invalt, dan wordt het gemakkelijk volgend jaar voorjaar voor het centrumverkeer weer genormaliseerd zal zijn. Het is op grond van deze verwach tingen volkomen verklaarbaar dat de plaatselijke middenstandsvereni gingen de hoofden bij elkaar gesto- De achtste Alphense Laura-week voor het rijwiel-prestatie-festijn door Zuid-Holland, Utrecht en Noord- Holland, de „Laura-rit' is vastgesteld op 12, 13, 14 en 15 Juli a.s. Zoals ge woonlijk zal de aanmelding plaats hebben op Maandagmiddag en -avond. Betreffende de routes en de afstan den kan nog niets worden bekend ge maakt worden. Aan het Laura-comité is een nieuw lid toegevoegd, te weten mr. J. Loef. De heer Loef, die ook zitting heeft in het stichtingsbestuur van „Avi fauna" en daar belast is met de pro paganda, wekt in Laurakringen grote verwachtingen, vooral omdat alge meen behoefte werd gevoeld aan een centrale figuur, die de propaganda voor het jaarlijkse rijwielfeest kan beheersen. AUTO RAAKTE TE WATER Omstreeks 8 uur gisteravond vond op het Goudse Rijpad een autobotsing plaats tussen een bestel- en een per sonenauto tengevolge waarvan de laatste in het langs het pad lopende sloot dook. Een bestelauto, bestuurd door de heer T. J. Brouwer de Koning uit Rotterdam reed in de richting van Boskoop. Uit de tegenovergestelde richting naderde de luxe auto, be stuurd door de heer J. Beider uit Al phen aan den Rijn. Door een defect brandde op de bestelauto slechts de rechterkoplamp. De bestuurder van de personenauto werd hierdoor mis leid en meende dat hem een motorrij der tegemoet kwam. Het gevolg was dat beide wagens met elkaar in bot sing kwamen en de heer B. zijn macht over het stuur verloor en met zijn wagen met de neus in de sloot te- terecht kwam. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade is evenwel aan beide zijden zeer groot. ken hebben om hand in hand met het gemeentebestuur, Gedeputeerde Sta ten, uitvoerders en bouwer, datgene te ondernemen en te beproeven, wat een bespoediging van de bouw tot gevolg kan hebben. In de R.K. Middenstandsvereni ging leeft dit pogen heel sterk en naar wij menen te weten denkt men er in de Alphense Middenstandsver eniging evenzo over. Bij het gemeen- bestuur zal dit streven ongetwijfeld niet niet minder spontane instem ming worden ontvangen en evenmin mag worden getwijfeld aan een te genovergestelde instelling van het provinciaal bestuur, noch bij de uit voerders. Slechts de wens blijft over, dat de laatsten in staat zullen blijken in snel tempo een belangrijk deel op de resterende bouwtijd in te lopen en zijn daartoe door de arbeidsvoor ziening in de gelegenheid zullen wor den gesteld. Verkoop Bouwgrond. B. en W. adviseren de raad om op diens ver zoek aan de architect Joh. Visser te Alphen aan den Rijn (q.q.) te ver kopen een perceel bouwrond, gelegen aan de Dr. Lovinklaan, hoek Molen vliet, zuidzijde, ter grootte van onge veer 600 ca. voor het overeengeko men bedrag ad. 8000.in totaal. De heer Visser is voornemens op dit stuk bouwland een landhuis te, bouwen. Voor hetzelfde doel wenst de heer J. Dekker (q.q.) te Hazerswoude van de gemeente Alphen aan den Rijn te kopen een perceel bouwgrond ter grootte van ongeveer 770 ca., gelegen aan de zuidzijde van de eerste wes telijke zijstraat van de Prins Bern- hardlaan ten noorden van het Bos- park. B. en W. stellen de raad voor het gevraagde te verkopen tegen 15.64 per ca. „De Vogelvrienden". Dat vogels liefhebben nog heel wat anders is dan vogels houden heeft de heer M. P. Noordzij uit Vlaardingen Dinsdag avond in hoted „Centraal" aan de leden van de Eerste Alphense Kana rie- en Volièrehoudersvereniging „De Vogelvrienden" uiteengezet. In het algemeen genomen is alle succes in het leven moeilijk te be vechten. Zo is het ook gesteld met het houden en kweken van vogels, in het bijzonder van tropische vo gels. De kweek van de kanarie-vogel is niet minder moeilijk dan van tro pische vogels, is een algemene stel regel waarvan spreker uitging. Het succes van het kweken van vogels is beter verzekerd, indien men dit doet met meer dan één paar. Te genslagen, die men bij het kweken vaak tegenkomt, treft men overigens ook in de natuur aan. Als algemene raad gaf spr. ook om het aanschaffen van vogels, vooral die waarmee men kweken wil, steeds met overleg moet doen. De inrichting waarin de vogels ko men te leven is overigens al even belangrijk als de samenstelling van het soort vogels, dat men bijelkaar laat leven. Breedvoerig wijdde spr. uit over de kweek- en broedwijze van vogels en gaf alle mogelijke raadgevingen. AARLANDERVEEN AFWIJZEND PRAE-ADVIES OP AANVRAAG R.K. SCHOOL. B. en W. van Alphen aan den Rijn stellen de raad voor afwijzend te beslissen op het verzoek van het R.K. Schoolbestuur van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlanderveen om medewerking voor het aanbrengen van een lino- leum-vloerbedekking op een onder-1 wat de vloeren betreft „gerestau reerde" lokalen van z(jn school voor g.l.o. aan het Noordeinde. Het schoolbestuur wil daartoe overgaan, omdat de vloeren, na de onlangs plaats gehad hebbende ver anderingen oneffenheden en krimp- naden vertonen. In twee lokalen werd de vloer herlegd met de be schikbare vloerplanken, in één lo kaal werd een geheel nieuwe vloer gelegd. Nu is bij onderzoek gebleken, dat de naden tussen de vloerplanken grotendeels verdwenen zijn. Bij het herleggen van de oude vloerplanken van verschillende dikten zijn enige oneffenheden in het vloeroppervlak ontstaan. De in het derde lokaal ge heel nieuw gelegde vloer vertoont krimpnaden, welke op den duur nog groter zullen worden. B. en W. zijn evenwel van mening, dat de bezwaren, welke tegen de vloeren worden aangevoerd niet van dien aard zijn, dat aan de bruikbaar heid van de schoollokalen als zoda nig afbreuk wordt gedaan. BOSKOOP Gisteravond bleek op de jaarver gadering van de Boskoopse Boeren leenbank, dat het afgelopen jaar een gunstig jaar is geweest. Mr. C. M. Loef, de voorz., zei dat het meerma len zo was, dat het werk slechts met de grootste krachtsinspanning kon worden „bij"gehouden. Hiervoor acht te hij zeer zeker een woord van dank tot het personeel op zijn plaats. Ove rigens blijken de gunstige resultaten uit de mogelijkheid, om de algemene reserve aan te vullen tot 100.000. hetgeen een lang gekoesterde wens was van de vorige kassier, de heer Hooftman. Voorts kon de centrale verwarming worden verbeterd en ten slotte was ook nog een bedrag gere serveerd voor de aanschaffing van 'n mechanische boekhouding. Met dit laatste zullen nog wel enige jaren heengaan, aangezien «Je kosten nogal aan de hoge kant zijn, terwijl de aan schaffing in alle opzichten verant woord moet zijn. Hierna bracht de kassier, de heer P. C. Grootenvorst, zijn verslag uit. Het ledental bedraagt thans 409. De bestuursverkiezing bracht geen verandering. De heer Loef werd her kozen als voorzitter en de heer I. P. Ie Feber als lid van de raad van toe zicht. Na afloop van de zaken, ver toonde de heer C. Bulk zijn verzame ling plaatjes van oud-Boskoop, het geen weer menige Boskoper tot het ophalen van „oude" herinneringen noopte, waardoor het slot van deze getallen-vergadering in een geheel andere sfeer eindigde dan waarin de ze was begonnen. KOUDEKERK Geboren: Maria d. v. Fr. Vos- hart en L. de Jong. Overleden: Fijt*je Bol 84 j. echtg. van A. Paling. Adrianus de Wit 70 j. wednr. van J. v. d. Zon, gewoond hebbende te Bussum. Wij vragen voor het Agentschap Boskoop een actieve en soliede per 1 April a.s. Aanbiedingen aan Adm. DE LEIDSE COURANT, Papengracht 32 - Leiden. Modeshow van C. en A. Heren kwamen er niet slecht af r\E MODE-SHOWS VAN C. EN A. hebben sedert enkele jaren de naam gekregen van buitengewoon goed geregisseerd te worden. Ook dit jaar handhaaft men deze tradi tie en de eerste twee Leidse shows (er reizen drie teams door het land) hebben gisteravond dan ook een buitengewoon grote belangstelling getrokken. De foyer van de gehoorzaal was deze keer niet georiënteerd van het podium af maar het entree was ach ter in de zaal tegen een achtergrond van kleurige banen stof, die een te gelijk fleurig en strak aanzien aan het geheel gaven. Het plankier, goed verlicht als altijd, was slechts be legd met witte stof, waarover een ef fen groene loper. De regie bewoog zich om een goed gespeelde verjaarsvisite bij mevrouw Grote-Maat en haar dochters. Daar kwam ook een knappe jonge man (toneelspeler van beroep), die prompt verliefd raakte op de inte ressante jonge vrouw met het grijze haar, maar wiens hart en passant toch ook geraakt werd door de ande re dochters des huizes, de degelijke, werkende jonge vrouw, de vooruit strevend moderne en de „Little la dy", deze keer een allercharmantst JYancaisetje. Het geheel werd gecom mentarieerd door mevrouw C. Klum- per. En natuurlijk kwam er een hu welijk mèt een bruidsstoet van. Alle klassen, waarin C. en A. de confectie verkoopt, waren aanwezig, de kleinprijs, de guldeti-midden- klasse, de keurklas en nu ook de modelafdeling. Het grapje van het ensemble voor nog géén of maar nét tien gulden was er. maar ook flat teuze zomerjaponnen in kreukherstel- lende katoen en schattige blouses uit de middenklasse passeerden de re vue, mantels en pakjes uit de keur klas en costuums volgens de laatste Parijse gegevens en mantels naar ul tra-moderne Amerikaanse opvattin gen. IJET IS NATUURLIJK ondoenlijk **ook maar een gedeelte te bespre ken van wat er getoond werd. Domi nerend is de indruk, dat C. en A. er steeds beter in slaagt behalve niet- dure ook smaakvolle dingen te bren gen. Een enkele herinnering aan 'het vroegere genre glipt er nog wel eens tussendoor, maar het team manne quins „speelde" daar glad overheen! Zoals zij het droegen,, was zelfs een flodderig blousje nog leuk. Maar nog maals: dit waren uitzonderingen. De werkelijk elegante blousjes, rokken en japonnen voerden de boveritoon. En in het genre mantels en pakjes werd deze fout helemaal vermeden. Eigenlijk onnodig om te vermelden, dat alle nieuwe lijnen vertegenwoor digd waren: de H (niet veel), de S HAZERSWOUDE AUTO REED TEGEN BUS Een personen-auto wilde, komende uit de richting Leiden, de voor haar rijdende autobus van de Citosa voor bij gaan nabij „Nieuw Werklust" aan de Rijndijk. De chauffeuse moest rem men voor een naderende tegenligger, gleed door en botste tegen de auto bus. Het gehele front van de perso nenauto werd in elkaar gedrukt. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. DAMESTEAM .,HOU VAST" KAMPIOEN De voorzitter van „Hou Vast" heeft van het Districtsbestuur bericht ont- vangen, dat het damesteam van „Hou Vast" officieel kampioen is geworden van de 4e afd. West B. Den Haag. „Hou Vast" zal in de komende we- ken nog een Kampioenspoule spelen j met de vereniging Minerva 1 en 2 uit /Den Haag. Het zevental bestaat uit de dames: A. van Dorp; A. Slootweg; G. van Dorp; A. Binnend-k; A. v. Dorp (aanv.); M. Madern en J. Hassefras. Voor de wijze, waarop deze dames het kampioenschap hebben behaald, is zeker een woord van lof op zijn plaats. Ook de leider en trainer, de heer D. Kuiper willen wij hierin be trekken. LEIMUIDEN KankerbestrijdingHet is de laat ste jaren een traditie geworden een grote propaganda-avond te verzorgen in de garage van Maarse Kroon. Plaatselijke verenigingen verleenden hierbij haar medewerking. Het co mité is thans weer bijeen geweest, om de voorbereidingen te bespreken. Besloten werd dit jaar een geheel ander programma te bieden, wat ze ker de instemming van het publiek zal hebben. Op Vrijdag 25 Maart zal in de zaal van de firma Sneeboer een programma aangeboden worden, dat zal aanvangen met een film werk over het werk der kankerbe strijding. Hierna zal worden ver toond de film van het bezoek van H.M. de Koningin aan de gemeente Leimuiden. Ook de laatste reis van ouden van dagen krijgt men te zien. Na de pauze wordt het programma verzorgd door de bekende kunstenaar en goochelaar Boedha uit Haarlem. Kath. Thuisfront. De propagan disten voor de militairen hebben ook hier goed hun best gedaan. 2290 pa- rachuten werden aan de man ge bracht, welke opbrachten 270, en de A (veel), ja zelfs de kangeroe- lijn van Patou. En dan natuurlijk de allernieuwste stoffen en kleuren. Het Nederlandse procédé van de permanente plissé inspireerde tot een keur van elegante modellen. Ook de heren kwamen er niet slecht af. Voor hen nauwere broeks pijpen, hogere revers, Italiaanse des sins in de stoffen, soms een kleurig geruit vest, fleurige sportcolberts met geheel veranderde snit etc. Na tuurlijk zijn de regenjassen en over jassen korter. Cocktail- en avondjaponnen waren er deze keer niet, zelfs niet bij de bruidsstoet, die overigens een waar dige apotheose van de show vormde. Dit toilet is een kleine beschrijving ten volle waard. De bruid: een droom van witte leant met aan de onderzij de geplisseerde tule, gedragen over vier lagen witte tule op een taft on derjurk Op het hoofdje van klein, plat dekseltje van kant cn daarover heen een lange sluier met kantmotie ven aan de rand. De bruidsmeisjes waren allerliefste, verkleinde uitga ven van de bruid. De accessoires waren buitenge woon goed verzorgd. Zij werden ge leverd door Leidse firma's: dc mooie hoedjes door Het Nieuwe Modehuis, de paraplu's door de firma Holswil- der, de tassen waren van de firma De Jongh en de byoux van Van der Vlist. Geen wonder, dat men enthousiast was. C. Hh. R. NOORDEN Jaarvergadering K.A.B. Maan dagavond werd in de St. Josefgezel- lenzaal de jaarvergadering gehouden van de K.A.B. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat het ledental met 7 vermeer derd was cn de afdeling de honderd leden bereikt heeft. Uit het jaarverslag v. d. penningm. bleek, dat er een inkomsten geweest was van 445,94, tegen een uitgave van 465.17, derhalve een nadelig saldo van 19,23. Hiermede was het saldo per 31 Dec. gedaald tot 352,10. Van de afd. Voedings- en Genot middelen waren de cijfers als volgt: inkomsten 16,58, uitgave 9.30, in kas 10,42. Van St. Eloy: inkomsten 37,93 tegen een uitgave van 41,83 nieuw saldo 14,09. Fonds Hulp in Nood had ontvangen 138,88 cn zij had uit gegeven 68.Per 31 Dec. in kas 302,32. Herwonnen Levenskracht noteerde een inkomsten van 342,95. Aan het hoofdbestuur afgedragen 302,32. Thans nog in kas 285,53. In de commissie van het Fonds Hulp in Nood is voor J. Vork en D. Pieterse in de plaats gekomen J. v. d. Meer en B. Vermey. J. Baas werd als lid van de controlecommissie be noemd. De heren M. Baas en Dom. Pieterse werden bij acclamatie her- herkozen. A. Kwakkenbos memoreer de nog dat er momenteel 45 leden ingeschreven waren voor de reis naar de passiespelen In Tegelen op 12 Juni en voor de vacantie-trip op 26 Jlui naar Valkenburg 46 leden, voor deze reis konden zich alsnog enkele leden opgeven. Tenslotte werd nog de begroting voorgelezen, die sloot met 477,34. Laatste Berichten Ongeveer de helft van de school gaande kinderen in Parijs en omge ving zijn Woensdag de dupe gewor den van een staking van 200.000 le raren in geheel Frankrijk. De staking was georganiseerd door de Onafhankelijke Nationale Federa tie van Leraren als protest tegen een wetsontwerp om particuliere groe peringen toe te staan in afgelegen gebieden opleidingscentra voor de landbouw te organiseren. De staking zal 24 uur duren. Marktberichten WOERDEN, 23 Maart. Op de kaas markt te Woerden zijn vandaag 7 partijen kaas aangevoerd. Prijzen: eerste soort 2.20—2.31. Dc handel was kalm. 2 Flinke zelfst. werkster gevraagd voor drie ochten den per week in rustig ge zin. Lorentzkade 57, Lei den. 3107 2 Meisje zoekt vlotte vriendin, oud 15 j. R.K. Brieven onder no. 5074 bureau van dit blad. 2 Gevraagd een nette werkster voor 2 ochtenden of 1 dag in de week. Hoge Rijndijk 106. 5075 2 Dagmeisje gevraagd. H. Roest, Hoge Rijndijk 325, Zoeterwoude. 2 Een aankomende jon gen. leeftijd 1416 jaar gevraagd met gelegenheid van kost en inwoning. P. C. Buschman. metselaar. Noordeinde 205, Roelof- arendsveen. 5071 2 Garage te huur. Van der Werfstraat 76. Te bevr. Oude Singel 234A. 2 Biedt zich aan verkoop ster in dames- of heren mode. Reeds 2 jaar als zo danig werkzaam. Br. no. 5065 bur. van dit blad. 2 Piano te koop aangeb. In goede staat zijnde. Prijs 200,Te bevr. Miezen- beek. Heemskerkstraat 96. Leiden. 5062 <2 Biedt zich aan typiste, in bezit van diploma. Br. no. 5064 bur. van dit blad. 2 Te koop aangeboden: aquarium 74 x 44 x 39. In goede staat met tafel, planten en verwarming. Prijs nader overeen te ko men. Te bevragen bij v. d. Krogt, Leidseweg 365. Voorschoten. 5063 2 Gevraagd voor spoedige indiensttreding Verwar mingmonteurs. Plaatwer kers en Bankwerkers. Cen trale Verwarmines Indus trie Bernard Schulte. Voor hout. 3093 2 Overal vraagt U, bij Wassenaar slaagt U. Voor opklapbedden. tuimelbed- den, enz. Ombouwen uit eigen meubelmakerij. Divanbedden 23,50. We gens inruil aangeboden prima gebruikte ledikan ten en spiralen. Wassenaar Janvossensteeg 60, Telef. 20143. 5078 2 Gevraagd een net aan komend meisje. G. J. Vis ser, Haarlemmerstraat 71, Leiden, Tel. 20358. 2 R.K. dagmeisje. Gevr. net R.K. dagmeisje bij mevr. J. de GrootBeelen. Voorstraat 48. Noordwijk. 2 Te koop gevraagd: 1 a 2 broedse kippen. Adres: Oude Rijn 75, Leiden. 2 Singer handnaaimach., in goede staat, prijs f 45.—. Herenstraat 23. Leiden. Agent Singer Mij. N.V. 2 Een nette jongen gevr., leeftijd c.a. 16 jaar voor winkelwerk en boodschap pen. De Drie Eenen, Haar lemmerstraat 111, Leiden. 2 Nette R.K. jongen, 18 19 jaar, zoekt een vriend, in bezit van een fiets, die liefst ook kan dansen. Br. no. 5061 bur. van dit blad. 2* Wonlngruil. Te koop burgerwoonhuis, dat event, in tweeën bewoond kan worden, leeg te aanvaar den. Tc koop gevraagd: klein vrij huisje, voor zelf- bewoning (2 pers.). Con dities nader overeen te ko men. Br. onder no. 5076 bur. van dit blad. 2' Pootaardappelen, goed gekeurd van de klei. Eerstelingen A 23/35 en doorgekiemde Eerstelingen 35/40 .Bevelander. Bintje, Eigenheimer. Furore, Ko.opmans blauwe. Liber- tas, Meerlander. Noorde ling. IJselster. Fa. Verhoog Leidseweg 14, Telef. 2430. Voorschoten. 3097 2* Kinderbankstel, bank met twee fauteuils, tafel en hang- en legkast /65. boekenkast 15,kinder- trapauto 9,opklapbed 15.twee-pers. bedstel 35,één-pers.; mooie 35,Nieuwenburg. Hooigracht 55. 5069 2* Thuiswerk gevr. door jong echtpaar; veel vrije tijd. Geen colportatie. Br. no. 5080 bur. van dit blad.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3