Kleine atoomwapens worden „conventioneel" RIJNSTREEK BOSKOOP BEZORGER Het lijkt veel minder erg. Postcommandant Tintel v!erde zijn zilveren jubileum DONDERDAG 17 MAART 1955. BE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Dulles over Formosa 2ËS zouden zien. Daarbij zou geen van beide partijen noodzakelijkerwijs afstand behoeven te doen van wat zij be schouwt als haar wettige aanspra ken. Weinig bemoedigend Dulles zei dat hij met een zeker voorgevoel was teruggekeerd van Bepaalde typen atoomprojectielen 2ijn reis naar het Verre Oosten. Eer- worden op het ogenblik in de Ame- zijds was hij zeer onder de indruk rikaanse strijdkrachten meer en geraakt van het verlangen naar vre- Kleine preclsie-atoomwapens zul len worden gebruikt als de Verenig de Staten betrokken zouden raken bij enigerlei belangrijke militaire botsing, waar ook ter wereld, zo zei gisteren John Foster Dulles, de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken op een persconferentie. meer beschouwd als conventionele wapens, aldus Dulles; deze wapens zijn van betrekkelijk geringe afme tingen maar hebben een aanzienlijk grotere explosieve kracht dan de eigenlijke conventionele wapens. Zonder meer zei Dulles niet te kunnen zeggen of een eventuele ver dediging van de Quemoy- en Matsoe- eilanden, waar Amerika bij betrok ken zou zijn, als een belangrijke mi litaire botsing zou kunnen worden beschouwd. Mochten de Chinese communisten een flinke poging doen om de eilanden te veroveren, dan zou voor hun afslaan van de aan val wel eens een tussenkomst van enige omvang van de zijde der Ver enigde Staten vereist kunnen zijn. Dulles weigerde ronduit te zeggen wat Amerika's reactie zou zijn, als de Chinese communisten Quemoy en Matsoe zouden aanvallen. Dat zou helemaal afhangen van de bedoelin gen en doeleinden van de commu nisten. Over het gebruik van geweld in de kwestie-Formosa, zei Dulles dat aan de vereisten van de situatie zou zijn tegemoetgekomen, als zowel de Jalta Waarom geen atoomwapens? President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat hij geen reden ziet, om bij een mogelijk militair conflict niet over te gaan tot het gebruik van atoomwapens tegen doelen van een uitgesproken militair karakter. De president gaf hiermee commentaar op de verklaring van minister Dul les, dat atoom-precisiewapens bij iedere belangrijke actie van de Ame rikaanse strijdkrachten gebruikt zouden worden. De president zei, geen voorstan der te zijn van het gebruik van atoomwapens „als zich een situatie zou voordoen, waarbij het niet dui delijk was, dat tegen een strikt mi litair doel geopereerd werd". Krachtens de wet kan alleen -Eisenhower een beslissing nemen over het gebruik van atoomwapens. De betekenis van de verklaringen van Dulles en Eisenhower s,chynt te zijn, dat elke toekomstige oorlog, groot of klein, waarin Amerika be trokken wordt, tot op zekere hoogte een atoom-oorlog zal zijn. -documenten vrij gegeven Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft Woensdag avond aan de pers exemplaren van de tot dusver geheime documenten betreffende de conferentie van Jalta overhandigd. De stukken mogen Donderdag om 3 rur worden gepu bliceerd. Op de conferentie van Jalta maak ten de drie voornaamste geallieerde mogendheden de V.S., de Sowjet- Unie en Enigeland haar gezamen lijke plannen voor het beëindigen van de oorlog in Europa, de legering van haar bezettingstroepen en de voortzetting van de strijd in het Verre Oosten. Ook enige territoriale over eenkomsten voor na de oorlog werden te Jalta gesloten. De Sowjet-Unie nam op zich om drie maanden na het einde van de strijd in Europa aan de oorlog tegen Japan deel te nemen. Ook werd over eengekomen, dat de Russen de Koe- rillen-eilanden van Japan en bepaal de andere territoriale rechten in het Verre Oosten zouden krijgen. De overeenkomsten van Jalta zijn veelvuldig aangevallen, vooral van de zijde van rechtse Amerikaanse repu blikeinen, die de afspraken beschou wen als een „verraden" van de vol keren van Oost-Europa aan de Sow- jet-strijdkrachten. Te Jalta werd de Russische bezetting van Oost-Europa, die werd gevolgd door de vestiging van communistische regeringen in de ze staten, gesanctionneerd. de, die hij overal had ontmoet, maar anderzijds was hij bepaald geschokt door blijken van de agressieve be doelingen dei Chinese communisten, zowel wat betreft Zuidoost-Azië als wat betreft Formosa. In dat opzicht was zijn reis weinig bemoedigend geweest. Het scheen mij toe dat de Chinese communisten op geen enkele wijze de bedoeling hebben hun activiteit te staken, ten zij zij stuiten op superieure tegen stand, aldus Dulles. TERREUR IN CELEBES. Een honderdtal terroristen hébben Dinsdag in Zuid-Celebes een overval gepleegd op een vraohtauto, waarin 44 personen zaten. Veertig leden van de politie en twee vrouwen zijn hier bij gedood. De twee andere inzitten den werden gewond. WALVISSEN1NVASIE. Op één van de Orkney-eilanden, Westray, is een groep van 63 wal vissen door een hoge springvloed op het strand terecht gekomen. De die- renij kunnen de open zee niet berei ken en zijn ten dode opgeschreven. De ongeveer 1.000 inwoners van het eiland weten niet wat zij met al deze walvissen moeten beginnen. Terreurdaden in Atjeh In Atjeh zijn volgens berichten in het te Kotaradja verschijnende blad „Perlstiwa" tien inwoners van Kruing Kala in het onderdistrict Lhong, on geveer 50 km van Kotaradja gelegen, door geüniformeerde lieden ver moord. De parlementsleden Amelsz en Nur el Ibrahimy hebben hierover te Djakarta vragen gesteld. De vermoorden kwamen uit de moskee. Zij werden aangehouden door een groep geüniformeerden en naar Gunung Kulu overgebracht, waar zij zonder vorm van proces werden doodgeschoten. Een andere groep, in uniformen gestoken lieden, zou in Lhok Sedu woningen en warongs (kleine win keltjes) in brand gestoken hebben, waardoor de hele kampong een vuur zee werd. rochiekerk), een bezoek aan de K. A. B.-avond met Joh. Kortink als spreker en een herinnering aan de Avondmis Zaterdag 19 Maart aan het slot waarvan de werkers en hun werktuigen worden gezegend. BRANDJE Omstreeks 9.30 uur ontstond Woens dagmorgen in het perceel Streekter- weg 106 te Alphen aan den Rijn, be woond door de familie M. C. Noord- hoek een begin van brand. In dit per ceel is tevens ondergebracht de aar dewerkfabriek van ae heer Van Ou- denallen, voorheen C. Vrolijk. Tengevolge van oververhitting van de oven vatte de houten zoldering vlam. De brand kon door de bewoners personeel en omwonenden met em mers water in de kiem v/orden ge smoord. De brandweer kwam wel ter plaatse, doch kon zich eveneens be palen tot het meebestrijden van het vuur met enkele emmers water. De schade is te overzien. BODEGRAVEN De Koninklijke sigarenfabrieken Smit en Ten Hove te Kampen vertrouwde ons de alleenverkoop voor Leiden toe van haar be roemde vooroorlogse merk JONKER Een pracht SUMATRA CORONA met een edele inhoud 22 ct. Per stuk Zojuist ontvangen DUNHILL IMPORT SIGARETTEN 20 stuks 1,75 SIGARENHANDEL C. Walenkamp v/h. H. Walenkamp Zonen, PRINSESSEKADE 1, LEIDEN. (Adver'entie) ALPHEN AAN DEN RIJN Er is een commissie uit de Stich ting Avifauna naar Denemarken ver- De minister van Ecenomische Za- trokken, om een studie te maken van ken heeft aan de Rcmeentebesturen de winterverblijven der vogels in het een uiteenzetting gegeven van de Kopenhagen. De com- grondslagen, die de electriciteitspoli- tiek in de komende jaren zullen be heersen. Men heeft zich bezonnen op de maatregelen, welke genomen dienden te worden i.v.m. de sterk missie bestaat uit wethouder Deeren berg, architect Geels uit Leiden, de vogeldeskundige G. Mees en de heer H. Korver, gem.-opz. te Alphen. Ar chitect Geels zal een sahetsplan electriciteitsverbruik, waarvan belangrijke investeringen noodzakelijk zijn. Om beperkin* van het verbruik te bevorderen heeft de regering beslo ten het middel van de tariefsverho ging toe te passen, uitgaande van een kostprijscalculatie. Voor het bedrijf te Alphen aan den Rijn betekent dit voorschrift een meeropbrengst van rond 112.500. Een gedeelte van dit bedrpg, ter j als gevolg Drartiid in het Dierenpark te Kopen- ressante wijze. In haar inleiding ver telde mevr. Trip eerst enige zaken van algemene betekenis en daarbij wees zij op de noodzakelijkheid, vooral in deze tijd van verwarring op internationaal terrein, dat de men sen elkaar beter begrijpen. Is dit al ^cii uuuvi». Hl v.s, noodzakelijk in klein verband dan is erootte &van"'ongeveer" 37.5oV— is j zulks zeker onontbeerlijk tussen de reeds gerealiseerd door invoering volkeren onderling en van volken van de nieuwe grootverbruikerstarie- tegenover volken, ven (rond f 10.000,—) en het inmid-1 Na de algemene dmgen van de dag dels vervallen van de tot voor en- i te hebben getekend, wijdde mevr. kele jaren geldende beperking van i Trip breedvoerig uit over het leven de toepasinf van de zgn. kolenclau- j van de Amerikaanse vrouw in haar sule f 27.500,—). De opbrengstgezin en daarbuiten. Hierbij is dui- van de kleinverbruikerstTieven wel- {.delijk naar voren getreden, dat in ke over 1953 rond f 457.100,— be- Amerika vaak de uiterlijke omstan- droeg, zou dus met rond f 75.000,öigheden, waarin men leeft, anders moeten stijgen, d.i. met plm. 16,4 zijn, doch dat het leven zelf weinig I.v.m. de bepaling, dat voor het z"n. j of geen verschillen toont met dat van primair verbruik, d.i. de eerste 240 de Hollandse vrouw. Uiteraard be- kWh per jaar, de tarieven niet mo- paalde spr. zich tot de doorsnee om- gen worden verhoogd, zou de verho- standigheden en zei o.m. ook, dat de ging nog aanmerkelijk meer moeten gemiddelde Amerikaanse huisvrouw bedragen. vaak ook buitenhuis werkt om op Een dergelijke drastische verho- j deze wiize zich in het huishouden ging van de kleinverbruikerstarieven wat extra's te kunnen permitteren, acht men te Alühen aan den Riin niet Verder vertelde mevr. Trip over ve'e alleen onaanvaardbaar, maar boven- <">™»virpn waarvan de Amerikaanse De heer D. v. d. Berg bestuurde op de Meije-weg een vrachtauto met I aanhangwagen waarin een aantal I koeien stonden. Toen de chauffeur voor een geparkeerde auto moest uit wijken, kwam de aanhangwagen te veel naar links en de zachte berm kant was mede oorzaak dat de wagen in het water terecht kwam. De chauf- feur en omwonenden stelden alles in j het werk om de dieren te redden. Dit I gelukte ten dele. Drie koeien vonden i de dood. De dieren waren eigendom I van de heer D. Haring. Verzekering j dekt de schade. j Schoolexcursie De jongens van de hoogste klasen van de St. Willi- brorduschool maakten een uitstapje naar Gouda om aldaar de zuivelten- toontelling te bezoeken. Om half twee reed de lange sliert fietsende school jongens, vergezeld van hun onderwij zer naar de Pljpenstad. In groepen mocht men de tentoonstellinghal bin nen. De jongens toonden grote be langstelling voor de diverse tableaux, waafop o.a. te zien was, hoeveel melk boter kaas en melkpoeder Nederland produceert; hoeveel koeien ons land telt; de kaas- en boterbereiding; de export-, de dieren om de boerderij etc. etc. De heer de Jong van de ten toonstellingscommissie gaf hier en daar enige explicatie. Welkom was ook de tractatie in de vorm van hompjes volvette kaas, die de jongens kregen aangeboden. In de beste stem ming werd de terugtocht aanvaard. Dit was een leerzame, maar ook een prettiger les dan op de schoolbanken. Examen Veilig Verkeer Aan het examen voor het diploma van „Veilig Verkeer" namen vorige week 261 leerlingen van 12 scholen deel. Hier van slaagden 249 candidaten. Wie meer dan 6 fouten had, werd afgewe zen voor het practisch examen dat gehouden zal wórden op Dinsdag 5 April. Van de St. Willibrordusschool slaagden alle leerlingen t.w. 30. dien ook niet te verwerkelijken, aan gezien volgens de met Leiden geslo ten overeenkomst van stroomlevering slechts een verhoging toelaatbaar is van ten hoogste 10 boven de Leid- ;emakken waarvan de Amerikaanse •rouw zich kan bedienen in haar woning en daarbuiten. Het praatje kwam o.a. op het afbetalingssysteem. Natuurlijk wordt er in Amerika ook niet maar raak op dergeliike wijze se tarieven en dan nog alleen indien verkocht. En om zulks te illustreren de belangen van Aiohen aan den j vertelde de spr. enke e afdoende Rijn zulks vorderen. Op grond daar- maatregelen we^e men hier en daar van zou een verhoging dus ten hoog-1 treft om van de betalmg verzekerd ste kunnen bedragen rond 45.700,—te zitn. O.a. noemde zy een hear be- ongeacht de bepaHng betreffende het kend geval dat in een op afbetaling tarief van het primair verbruik. Anderziids zal de gemeente, op voorschrift van het ministerie, toch mceten overgaan tot vorming van de nodige reserve. Teneinde althans een gedeelte van au middelen, waarover mede door De meeste feiten zijn reeds door de verhoging van de grootverbrui- premier sir Winston-Churchill en an dere schrijvers van oorlogsmemoires onthuld. Enkele verklaringen van de deelne mende staatslieden waren evenwel onbekend. Zo bijv. dat president Roo sevelt aan Staling had voorgesteld om na de oorlog de Britse invloed in het Verre Oosten uit te schakelen door een beheersraad over Korea in te stellen, waarin Engeland niet verte genwoordigd zou zijn. Het bekend worden van dit voorstel heeft in Lon den opschudding verwekt. Ook de vermelding dat Roosevelt aan Stalin voorstelde de Britse kroonkolonie Hongkong aan China te geven is een slag voor de Britse publike opinie. Het is wel zeker, dat sir Winston Churchill in het Lagerhuis een stroom van vragen te beantwoorden zal krij gen- De Amerikaanse senator Homer Ca- pehart (rep.) verklaarde Donderdag tegenover de pers, dat uit de docu menten blijkt, dat president Roosevelt een bijna onvergeeflijke fout heeft gemaakt door aan het einde van de oorlog concessies te doen aan Stalin. Roosevelts politiek heeft de loop der geschiedenis gewijzigd en het Ameri kaanse volk de oorlog in Korea en milliarden dollars gekost. kerstarieven wordt beschikt, te kun nen aanwenden voor de financiering van de uitbreiding van het bedrijf, wil men jaarlijks een bedrag van 25 procent van de winst van het bedrijf storten in een bijzondere reserve. Die winst bedroeg over 1953 f 42 548.39, zodat, indien bedoelde reservering toen reeds mogelijk was geweest, daarin een storting van 10.634,60 had kunnen platas vinden hetgeen overeenkomt ongeveer met de hogere opbrengst wegens invoe ring van de nieuwe grootverbruikers tarieven. Op deze wijze hoopt men te voor komen, dat tot tariefsverhoging van electriciteit zal moeten worden over gegaan, mits ook de Stedelijke Licht fabrieken te Leiden zich hiertoe niet gedwongen zien. De dames van de Kath. Arbeiders beweging, leden van de pl. afd. van de K.A.V. mochten Donderdagavond enkele uren verwijlen in de sfeer van de Amerikaanse huisvrouwen. Hiervoor zorgde mevr. J. Trip van Bakel, organisatrice van de cul- gekochte auto een automaatje was bevestigd dat voorkwam het berijden van de wagen als daarin niet het daarop af*erield afbetalingsbedrag was gestort. Een soort muntmeter dus. Mevr. Trip sprak ook over de sociale voorzieningen waarvoor èn de Federale regering "èn de afzonderlijke staten zorgen en daarenboven ook de vakorganisaties. Deze laatsten zor gen heel goed voor de arbeiders en spelen een grote rol in het leven van bet arbeidersgezin. Ook het overige verenigingsleven is in Amerika heel sterk. Wat de interesse van de Al- phense dames heel in het bijzonder wakker riep was hetgeen mevr. Trio op sterk beeldende .wijze vertelde over de indeling van een gemiddelde Amerikaanse woning en haar Ipewo- vertoonde mevr. Trip een aardige film over het werk van de arbeiders in een autofabriek te Detroit. Deze uitermate leerzame avond, welke wij gaarne door een breder kring uit onze parochie bijgewoond hadden gezien, zou ongetwijfeld niet com pleet zijn geweest indien de aanwe zigen ook niet enkele flitsen hadden kunnen zien van enkele mooie delen van het voor velen van ons nog on bekend land. Mevr. Strijk, 2e voorzitster opende de bijeenkomst en mevr. Maus, de voorzitster sloot haar met een dank- Wij vragen voor het Agentschap Boskoop een actieve en soliede per 1 April a.s. Aanbiedingen aan Adm. DE LEIDSE COURANT, Papengracht 32 - Leiden. Nee, zo erg als 10 jaren geleden is de spanning gelukkig niet, maar alhoewel de nood minder gevoeld wordt, is de geestelijke honger en ontbering bij vele mi litairen soms even groot, als de lichamelijke nood in West Ne derland nu 10 jaren geleden. De spanning, die toen opge schroefd was tot een onnatuur lijke hoogte, vond een ontroeren de uitweg, toen duizenden para- chuten met levensmiddelen het hongerend Nederland kwamen voeden. Wederom zullen er parachuten boven Nederland uitgegooid worden en wederom heerst er spanning, al wordt deze niet zo gevoeld. Vele tienduizenden mi litairen verkeren in spanning of deze parachuten aan het Kath. Thuisfront de middelen zullen brengen, die deze instelling be hoeft om hun een geestelijke steun te zijn. De parachuten liggen al opge slagen en uit voorraad wordt reeds verkocht. Maar Zondag morgen valt de grote slag, dan begint het grote offensief, dat Nederland onder parachuutjes zal bedelven. Nederland krijgt 's middags om 10 over vier al de prijzenstroom, die deze parachutenregen zal veroorzaken, te verwerken en aan wie deze stroom voorbij mocht gaan, zal de dank van tienduizenden militairen ten deel vallen. Zondag niet met kwartjes, maar met guldens naar de kerk en voor iedere gulden zult U 8 parachuutjes met ieder 5 kan sen, dus veertig kansen mee naar huis nemen, plus de voldoening, dat ook U een steentje bijgedra gen hebt tot steun van de jon gens, die de beste jaren van hun leven voor U opofferen. KRONUS. ten B. en W. het geen bezwaar, dat deze tijdelijk vrijkomende woonruim te als zodanig wordt beniut, zolang dit maar enigszins mogelijk is, waarom wordt voorgesteld de woning te ver huren aan de heer J. Goudkade voor de tijd van 6 maanden met stilzwij gende verlenging telkens met 3 maan den, zolang de verhuur van de zijde der gemeente niet met een termijn van twee maanden is opgezegd. Nadat nog enige toelichting op dit voorstel was geg/ven werd het zonder hoof delijke toestemming goedgekeurd. Het tweede en voornaamste punt betref het aangaan van een vaste geldlening ten bedrage van 400.000 gulden op onderhandse schuldbeken tenis a pari, rente 3% per jaar, loop tijd 20 jaar, aflossing in 20 gelijke jaarlijkse termijnen op te nemen per 1 Juni 1955. Vervroegde en verstrek te aflossing zijn de eerste 10 jaar niet toegestaan. De kapitaalbehoefte be liep per ultimo Maart j.l. rond 169.000 gulden, terwijl deze vol gens een becijfering zal toenemen met rond 232.000 gulden. Op grond hiervan menen B. en W. te moeten overgaan tot het aangaan van deze lening. De heer Jongejan sorak er zijn voldoening ovér uit, dat B. en W. een dergelijke gunstige aan bieding konden verkrijgen, waarna zonder hoofdelijke stemming besloten werd op de aanbieding in te gaan. Een onderdeel van dit punt vormde de verhoging van het crediet in reke ning-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Dit bedraagt momenteel 197.000 gulden. Het maxi mum voor 1955 is 230.000 gulden waarom kraohtens het op 29 Novem ber 1954 door de raad genomen alge meen machtigingsbesluit uit kasgeld behoefte voor het jaar 1955, zal wor den aangegaan een kasgeldlening ad 300.000 gulden bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen een rente van 1.25% per jaar, af te los sen per 1 Juni a.s., op welke datum het bedrag van de vaste geldlening zal worden ontvangen. Met dit besluit kon de vergadering zich eveneens verenigen en was deze spoedvergadering ten einde. Dammen. Voor de onderlinge competitie speelde de damclub „Bos koop" de volgende wedstrijden: Groen 1: H. van KlaverenE. van Voskuilen 11; J. MesmanA. Ne- derhof 11; D. van WijkT. A. Ve- nema 20; A. M. de JongA. Neder- hof 2—0. Groep 2: J. EurgpraafD. van Sta veren 20; H. C. TrimpJ. v.d. Aetherklanken BOSKOOP Spoedvergadering van gemeenteraad Gisteren kwam de gemeenteraad van Boskoop in spoedvergadering bij een onder leiding van burgemeester r> v u Verkerk. De agenda vermeldde slechts Berg 2—0; A. Koster—J. van Tol i— twee punten. Het eerste punt betrof de verhuur van een woning gelegen aan de Goud se Rijweg, welke wordt bewoond door de heer P. E. Vonk, stoker bij het ge meentelijk gasbedrijf, die echter een andere woning zal betrekken. Bedoel de woning zal echter moeten verdwij nen, in verband met het bouwrijp ma ken van het terrein, gelegen onmid dellijk ten oosten van de Goudse Rij- J. vran Tol—A. Koster 20; A. N. van Tol—H. Glazenborg 2—0; J. Burg graafW. A. van Ötter'oo 11; H. GlazenborgA. N. van Tol 20. ZQETERWOUEE Rectificatie. Door een abuis is gisteren in het raadsverslag onver meld gebleven, dat de voorzitter bij de aanvang wijlen de heer H. J. v.d. weg. Hoewel het in het voornemenKrogt, oud raadslid, herdacht. Na de- ligt deze werkzaamheden in het ko- ze herdenking werd door de leden mende voorjaar aan te vangen, ach-1 enige minuten stilte betracht. VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA 10.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Avonturen met kinderen", caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Pianotrio. 11.00 Voordracht. 11.20 Gram. 11.35 Orgel spel. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.48 Groningse melodieën. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. 13.55 Koersen. 14.00 Volksliederen. 14.20 Voordr. 14.40 Gram. 15.15 Gevar. progr. VA RA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gitaarens. 17.15 Muzikale caus. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.45 „De strijd voor meer wel vaart", caus. 19.00 Voor de jeugd 19.10 Madrigaalkoor. VFRO: 19.30 „Het dogma voor ons", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Viola da gamba en clavecimbel. 23.30 Benelux. 20.40 „Leven in de cul tuur", caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.35 Buitenl. weekoverz. 21.50 Volks- muz. 22 2(J Lichte muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws, en SOS-ber. 7.10 Een vaste burcht. 7.13 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 N.euws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Protes tants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Amus.muz. 13.50 Gram. 14.00 School radio. 13.30 Kamerork. 15.05 Gram. 15.15 Boekbespr. 15.35 Gram. 16.00 „De lichtbehoefte van bekende ka merplanten", caus 16.15 Gram. 16.35 Sopr., bas-bariton en piano. 17.00 Voordracht. 17.20 Fluit, viola da gamba en clavecimbel. 17.40 Koer sen. 17.45 Stemmen van Overzee. 18.00 Gram,. 18.15 Chr. Muziek ver. 18.35 „Waar Vreeswijks toren zich verheft", klankb. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toe lichting", waarin opgenomen: 1. Eni ge aspecten van de nieuwe rechtsorde in het Koninkrijk der Nederlanden, door mr. W. H. van Helsdingen. 2. Emigratiepraatje van H. A. van Luvk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20 30 „De jeugd vliegt uit", hoorsp. 21.00 „Hënsel und Gre- tel", opera (tt.). 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15 „Langs we-ren van Kunst en Schoonheid". 23.35—24.00 Gram. NIEUWVEEN samenwerking, die steeds heeft be staan. Spr. bood een kistje sigaren aan. Vervolgens sprak de majoor van de Meulen enige woorden tot de jubilari- ris. Men is zeer tevreden over u, al zou u iemand zijn, die niet gemakke lijk is. Maar dit zien we liever dan iemand die te gemakkelijk is. Spr. hoopte, dat hij op dezelfde wijze door zou gaan en overhandigde vervol gens een enveloppe met inhoud. Daarna richtte de groepscomman dant, adjudant De Bil zich tot de heer Tintel. Het is voor u vandaag een vreugdevolle dag, en ik hoop, dat de goede verstandhouding in de groep bestendigd mag blijven. Namens de collega's overhandigde spr. de jubi laris een boekenmolen, terwijl aan mevr. Tintel bloemen werden over handigd. Daarna werd nog het woord ge voerd door pastoor Schretlen, ds. Snel de heer Blok namens de bewoners van de Joh.-Stichting, de heer van - a Ommeren namens het hoofdbestuur voorlichtingsdienst, op een zëer inte-1 25 Maart (Kruiswegbidden in de pa-1 de jubilaris dank voor de prettige van de Ned Pol. Bond, die de jubila- In de raadzaal is gistermiddag de postcommandant van de rijkspolitie de heer J C. Tintel, op hartelijke wijze gehuldigd in verband met zijn zilveren ambtsjubileum. Toen de ju bilaris met zijn echtgenote en kinde ren de feestelijk versierde raadszaal betrad, waren daar reeds aanwezig burgemeester J. A. Bakhuijzen, ma joor L. J. v. d. Meulen, districtscom mandant der Rijkspolitie, C. Morie, gepensioneerd groepscommandant uit Niewkoop, de beide wethouders D. A. Bos en G. v. d. Hoorn, de raads leden G. C. v. d. Weijden en T. Baas, pastoor Schretlen, ds. G. F. Snel, de heer C. Blok, directeur Joh.-Stichting e.v.a. De burgemeester sprak de heer Tintel toe en feliciteerde hem van harte met dit jubileum. Het verheugt ons, aldus spreker, dat in de 7 jaar woord tot de spreekster en enkele die u in Nieuwveen heeft doorge- mededelingen aan de leden, o.a. met j bracht, u de belangen goed gediend een aansporing tot deelname aan de i heeft, en dat er in deze tijd orde heeft turele afdeling van de Amerikaanse bid- en boetedag van de K.A.V. op geheerst. Ook bracht de burgemeester ris een enveloppe met inhoud over handigde en zijn echtgenote een fruitmand aanbood. Namens het per soneel van de Kattebrug sprak de heer P. Wijfje de jubilaris toe. Ver volgens sprak de heer Tintel tot alle aanwezigen een dankwoord. Visserij-vereniging. In Café Le- liveld werd gistermiddag een druk bezochte vergadering van de Visserij vereniging „N'koop-Noorden en om geving gehouden. De heer v. d. Heijden, inspecteur van het district, waaronder de Polder N'koop-Noorden ressorteert, gaf een uiteenzetting over de nieuwe Visse- rijwet. Ook drong hij aan op een sa menbundeling van de verhuurders van bootjes ten dienste van de henge laars. Ook was er sprake van een be paalde datum voor het hengelen van snoek. Velen bleken voorstanders van de ze samenbundeling te zijn, maar op verzoek van enige geïnteresseerden werd besloten dit definitief in te la ten gaan, na nogmaals bijeen te zijn geweest. Dit zal dan op Vrijdag 25 Maart gebeuren. Geboren: Margaretha Maria Ailda, dr van J. W. Woerde en W. de Rijk; Maria Hendrika, dr van S. G. van der Weijden en H. J. Rietveld. Overleden: M. M. Verhage 80 j., echtgenote van A. van Klaren.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2