DE CIRCUSBARON De bandiet VAN HET TAFELTENNISFRONT Door 7-3 zege op Batswingers Siwii aan de iaed&fayd 3Uvdf&-JVice Scylla vergroot haar kans op promotie naar hoofdklasse MAANDAG 14 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT Q/Jfm FR NTRSRR BRRNDT INMIDDELS TOTRRL RE DEIP/ON- NEN HH'JNENN/ET TE WETEN DRT EEN ON - BERENDE TEGENSTRN DER/KH INDE WR- GENT (HUIL HOUDT. EN BE RH MEN EEN WRNHOPIGE ONT- SNRPPINGSPOGING MATCHOGRAM VAN DE WEDSTRIJD NEDERLAND - DENEMARKEN mi k lékken vol hondgnnoten We geeen om tn se/ton over'Ik steeh ie lont in ie Iwirte Wogen en M deinde lueiit vhegen.iodn t me Men bereik nn'.\ Na de start om Parijs van de jaar-1 Franse hoofdstad naar Nice keek de I geheelde tafreeltje neer. De eerste lijkse wielerwegwedstrijd van de beroemde Eiffeltoren op het hier af- étappe van Parijs naar Nevers. De belangrijke promotiewedstrijd van Scylla tegen Batswingers uit Den Haag voor een plaats in de nieuw te vormen Hoofdklasse in het seizoen 1955/56 is uiteindelijk toch nog geëindigd in een vrij gemakkelijke 73 zege voor de Lei- denaars. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit Na een ietwat nerveus begin leidde Scylla door een 20 zege van Van Zoelen op Leurs met 10. De tegenslag voor Scylla kwam in de tweede partij van Otto Verkerk tegen Hoefnagel. Deze laatste, een prima verdediger, verraste ditmaal met een bijzonder fraaie, snelle en harde aanval. De eerste game was voor Hoefnagel en de tweede gaf in het begin hetzelfde beeld. Op de eindstreep echter slaagde Verkerk er nog net in de tweede game in de wacht te slepen. De derde game, meer spannend dan fraai, slaagde Verkerk er niet in de verdedi ging van Hoefnagel te doorbreken. Ver- kerk's aanval, toch al niet zijn sterkste punt, was niet vast genoeg en met 18 21 ging de zege naar Hoefnagel, stand 11. De derde partij tussen v. d. Voort en Maner was zeer eenzijdig. Maner had weinig moeite om met 02 te winnen. Verkerk bracht de partijen weer op ge lijke voet door met 21 (de tweede ga me was 2729) over Leurs te zegevieren. Van Zoelen klopte Maner met 21, alzo was de stand 32 voor Scylla. In feite kwam nu het keerpunt in de wedstrijd en wel ten gunste van Scylla. In een fraaie en op hoog peil staande wedstrijd versloeg Hans v. d. Voort volkomen ver rassend Hoefnagel met 21 en Verkerk zorgde daarna voor het vijfde winstpunt door vrij gemakkelijk Maner te verslaan. Laatstgenoemde had zich in de partij te gen Van Zoelen waarschijnlijk té veel gegeven. Het zesde winstpunt en daar door de overwinning scoorde Hans v. d. Voort door Leurs met 20 te slaan en ook Van Zoelen klopte zeer gemakke lijk Hoefnagel. Stand 72, waarna het dubbel werd gewonnen door Batswingers De meeste partijen stonden op behoor lijk peil en het stemt tot genoegen dat er veel publieke belangstelling bestond voor deze wedstrijd. OPEN PARENWEDSTRIJDEN De Ned. Bridge Bond houdt over ge heel Nederland open Parenwedstrijden waaraan ook niet-leden kunnen deelne men. De nummers 1 en 2 van elke groep komen in de volgende ronde voor het be halen van het Districts- of Landskam pioenschap. Wij verwijzen belangstellen den naar de advertentie in dit blad. Leidse Bedrijfsbrldgecompetitie De uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor de bedrijfs-bridge-competitie zijn: OnderwijzersSCL 96122; Coöp. Voor uit 2Coöp. Vooruit 1 76166; SCL KOL 109—121: DVCARVA 112—95; PTT 2—Amico 66—112. Zaterdag a.s. speelt Batswingers thuis tegen Sparta 4. Wordt deze gewonnen door Sparta, zo is Scylla hoofdklasser, alsmede Sparta zelf. Wint Batswingers daarentegen, zo speelt Scylla op Zater dag 26 Maart in A'dam tegen Sparta. Een gelijk spel is voldoende voor Scylla om zich hoofdklasser te noemen. De gedetailleerde uitslagen waren: Van ZoelenLeurs 2116. 2110; Verkerk- Hoefnagel 13—21, 23—21; 18—21; v. d. Voort—Maner 13—21; 9—21; Verkerk— Leurs 21—13, 27—29, 21—11; v. Zoelen— Maner 21—6, 16—21, 21—9; v. d. Voort- Hoefnagel 17—21, 22—20; 21—18; Ver kerkManer 2113, 217; v. d. Voort Leurs 21—18, 21—12; Van Zoelen—Hoef nagel 2110, 217; Verkerk-v. Zoelen— Hoefnagel-Maner 2022, 2123. BAT 1 STELT ZICH IN VEILIGHEID Na een verdienstelijk gelijk spel tegen Sportief, is het het eerste team van BAT gelukt een benauwde, doch verdiende overwinning op HBS te behalen. Door deze overwinning zijn de Leidenaars met nog 2 wedstrijden voor de boeg onbe reikbaar voor Assumy en DOS gewor den. Ook deze zwaar bevochten zege was weer grotendeels te danken aan de pri ma spelende Goosen, die 3 partijen op zijn naam bracht, waar Wagenaar 2 overwinningen toevoegde, terwijl Van der Spek het niet tot winst kon brengen. Doch ook nu weer bleek het dubbel Goo senWagenaar in prima vorm en maak ten zij aan alle onzekerheid een einde: 64. Ook het eerste damesteam behield haar mooie kans op de tweede plaats door een 73 overwinning op Sportief. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op Maandag- en Donderdagavond in de Mariënpoelstraat 4. Docos De uitslagen van vorige week zijn: Docos 1Salamanders 1 37. Spor tief 2Docos 2 19. Esso SC 1Docos 3 64. Effect 1Docos 5 91. Docos 4 Seinpost 2 55. Het vierde behoudt door het gelijke spel tegen Seinpost haar tweede plaats en komt hierdoor in aanmerking voor het spelen van promotiewedstrijden naar de derde klasse. De andere teams bezetten met nog een of twee wedstrij den te spelen alle goede plaatsen op de ranglijst, doch geen een hiervan kan nog in aanmerking komen voor het spelen van promotiewedstrijden. Programma voor a.s. week: Dinsdag: Docos 3PGS 1. Sportief 3Docos 1. Za terdag: Docos 6Reflex 1. In verband met het grote aantal leden, dat de vereniging momenteel telt. kun nen er voorlopig geen nieuwe leden worden aangenomen. Steeds Vooruit De uitslagen van de afgelopen week waren: (dames): Steeds Vooruit 2Avanti 19. (heren): Steeds Vooruit 1ATTC 1 2—8; Reflex 2—St. Vooruit 2 82; St. Vooruit 3PTT 2 37; Junioren: BAT 1St. Vooruit 1 5—5. Het programma voor de komende week luidt: De competitie loopt ten ein de. Door de teams van Steeds Vooruit moeten nog enkele wedstrijden worden gespeeld en het seizoen 19541955 zit er r\u»isiuuu i - weer op. Misschien het le damesteam zal promotiewedstrijden mogen spelen, maar dan mogen ze in de laatste twee wedstrijden geen enkel puntje afstaan. Het zal een zware opgaaf worden voor het le damesteam, om in de 2e klasse terecht te komen. Dames: 18 Maart te Leiden: ScyllaSt. Vooruit 1. Aanvang 8 uur. Heren: 19 Maart te Zoeterwoude Effect '54St. Vooruit 3. Aanvang 7 uur. Zondag 20 Maart staat de bekende .Evert Casteleinbeker" op het spel. tus sen de verenigingen, Oegstgeest. Tref kracht en Steeds Vooruit. Mocht Steeds Vooruit dit jaar ook weer de beker win nen, dan zal ze definitief in haar bezit zijn. De wedstrijden beginnen precies om 12 uur. Einde beslist om 6 uur. Er wordt gespeeld op 5 tafels. Door iedere vereni ging zal met 4 teams worden deelgeno men aan deze „Evert Castelein-beker", t.w. 1 dames- en 3 herenteams. De op stellingen hangen in de zaal. A.s. Woensdag komt de vereniging Pit uit Zoeterwoude vriendschappelijke wedstrijden spelen, t.w. met 2 dames- en 2 herenteams. DAMMEN PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De resultaten van de partijen, gespeeld in de 11e ronde van het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland waren: KinnegenBom 02; VerhoevenAnsems 11Haasdonk Keiler 02; De GraagNoorman 11; LarosBergsma 11. De partij tussen Van Dijk en De Jong ging wegens ziekte van De Jong niet door. De stand luidt thans: 1. Laros 14 pnt. 2. Keiler 13 pnt.; 3. De Jong 12 pnt.; 4- 5-6-7-8-9 Haasdonk, Van Dijk, Kinnegen, Beeke. Bom en Ansems, allen 10 pnt.; 10. Bergsma 9 pnt.; 11-12. De Graag en Ver hoeven beide 8 pnt.; 13. Noorman 5 pnt. Rooster gewijzigd. In verband met de gisteren te Ant werpen gehouden landen wedstrijd Bel giëNederland is het rooster enigszins gewijzigd. De 12e ronde wordt op Zater dag 19 Maart en de 13e (laatste) ronde op Zaterdag 26 Maart gehouden. De 13e ronde stond oorspronkelijk voor Zondag 20 Maart op het programma. De partij Van DijkDe Jong zal, in dien laatstgenoemde dan hersteld is, Vrijdag 18 Maart worden gespeeld. PERS. KAMP. DER LDDB Deze week werd in de Hoofdklasse A de strijd om 't pers. LLDB-kamp. voort gezet met de 7e en 8e ronde, met als re sultaat dat nu J. H. v. Leeuwen. J. J. H. Mertens en J. v. d. Zwan de leiding hebben met 9 punten. Alleen J. Slinger land kan deze kopgroep nog voorbij stre ven, die met 6 punten en 3 partijen ach terstand op de 4e plaats staat. In de 7e ronde speelde J. H. MertensW. Leeu wenberg een klassieke partij waarbij zwart in het middenspel naar de rand uitbrak. Hoewel wit het beste van het spel verkreeg, verdedigde Leeuwenburg zich uitstekend en moest Mertens met remise genoegen nemen. J. Slingerland en J. v .d. Zwan openden onregelmatig In het middenspel kreeg zwart belang rijk voordeel, maar v. d. Zwan kon de sterkste voortzetting niet vinden, waar na ook deze partij in remise eindigde. In de partij W. HeemskerkJ. H. v. Leeuwen maakte eerstegenoemde in tijd nood een fout en de jeugdige J. H. van Leeuwen was er als de kippen bij, om de 2 punten mee naar huis te nemen. In de 8e ronde speelden A. v. d. Zwan met J. J. H. Mertens een zeer mooie ge sloten klassieke partij, waarin zwart op fraaie wijze schijfwinst wist te forceren. In het vergevorderd middenspel liet zwart echter een steek vallen, waarvan wit een dankbaar gebruik maakte en zwart met remise genoemen moest ne men. Ook J. v. d. Zwan gaf in een half open klassieke stand, de winst uit han den en P. Meijvogel forceerde remise. De overige partijen uit deze 2 ronden wer den uitgesteld. Verder werden nog inge haald de volgende partijen: J. v. d. Zwan A. v. d. Zwan 20; P. MeijvogelH. Verkuil 20. De ged. uitslagen luiden: 7e ronde: J. J. H. MertensW. Leeu wenburg 11; J. SlingerlandJ. v. d. Zwan 11; A. v. d. ZwanP. Meijvogel uitgesteld: W HeemskerkJ. H. van Leeuwen 0—2. 8e ronde: A. v. d. ZwanJ. J. H. Mer tens 11; W. HeemskerkW. Leeuwen burg uitgesteld; J. SlingerlandH. Ver kuil uitgesteld J. v. d. ZwanP. Meijvo gel 1—1. Ook de le klasse A speelde 2 ronden, waarvan de uitslagen luiden: 6e ronde: W. v. d. StarrenG. Vis 20 J. de VinkH. Oudshoorn afgebr.; R. VerkadeC. A. Deegenaars 02; A. BruntB. v. d. Reek afgebr. 7e ronde: B. v. d. ReekW. v. d. Star ren afgebr.; C. A. Deegenaars—P. Ouwerkerk 2—0; G. Vis—J. de Vink 02. De overige partijen werden uitge steld. In de 3e ronde om het jeugdkampioen schap verloor D. Bohemen van A. Swa- gers en won P. v. Duijvenvoorden van P. Pijl. BILJARTEN De Spanjaard Orti Velez heelt het bil- jarttournooi om het Europees kampioen schap cadre 71/2 gewonnen, door een ze ge in de laatste partij op zijn landgenoot Domingo. De iendstand luidde: 1. Velez (Spanje) 14 matchpunten; 2. Domingo (Sp.) 12 matchpunten; 3. Garcia (Sp.) 8; 4. Oso- rio (Sp.) 8; 5. Galmiche (Frankrijk) 6; 6. Alinho (Portugal) 6; 7. Grivaud (Fr.) 4; 8. Ferraz (Portugal) 0 matchpunten. Zoals bekend hadden Nederland, Bel gië, Duitsland en Oostenrijk afgezien van deelneming aan dit tournooi. Sport in 't kort Voor 40.000 toeschouwers heeft het Engelse dames hockeyelftal in het Wem- bley-stadion met 61 van Wales gewon- GECOMBINEERDE STRAFFEN. Veertien dagen gevangenisstraf wegens diefstal meermalen gepleegd eiste de Officier van Justitie tegen twee fabrieksarbeiders uit Katwijk aan den Rijn en een kraandrijver uit Noordwijk. Alle drie verdachten werkten bij een kalkzandsteenfa briek en hadden terwijl zij in de avondploeg zaten verscheidene ma len kolen meegenomen. De verdachten ontkenden de feiten niet, maar pleitten voor een voor waardelijke straf. De politierechter veroordeelde twee verdachten tot ieder 20,boete en veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De ander k^eeg 10,boete en veertien dagen voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Hij had schulden. Vijftig gulden boete of 25 dagen eiste de Officier van Justitie tegen een 23-jarige niet verschenen veehouder uit Rijnsburg, die bieten en wortelen had gestolen. Verdachte had verklaard dat hij schulden had. De politierechter vond een stok achter de deur wenselijk en hij veroordeelde verdachte tot 40, boete subs. 10 dagen en één week voorwaardelijke gevangenisstraf. nen. Bij de rust had Engeland met 30 de leiding. Juan F. Segura, de amateur golf kampioen van Argentinië, is bij een auto-ongeluk te Buenos Aires om het le ven gekomen. Het Franse paard ..Kwannin" heeft dg te Hurst park over 3200 meter gêhou den „Triumph Jurdle Rage", begiftigd met een prijs van 2000 pond sterling, met 12 lengten verschil op nummer twee „Air Drama" gewonnen. Met tien lengten ach terstand op „Air Drama" werd „Wind less" derde. 12 Paarden namen aan de race deel. De noteringen bedroegen resp. 2/1, 11/2 en 10/1. door HENRY CAUVAIN 21) Ik wandelde ongeveer een uur in de tuin en zocht naar een middel om de brieven te versturen, die ik van plan ben u iedere dag te schrijven. Die wandeling in de buitenlucht heeft mij goed gedaan. Mijn hoofd brandde en de hevige Noordenwind friste mij op. Zodra ik weer te Parijs ben begin ik met koude stortbaden Van dat vrije uurtje heb ik gebruik gemaakt om het geheimzinnige kas teel nog een 5 goed op te nemen. Het huis heeft acht vensters in de voor gevel. Ik herkende gemakkelijk het venster van mijn kamer, want ik had het open laten staan, om mijn waar nemingen te vergemakkelijken. Het is het derde van rechts af. Uit de onsamenhangende woorden van de oude hovenier meende ik op te maken, dat Bréhat-Kerguen zijn appartementen boven de mij aange wezen kamer had. Voor die gevel staat een prachtige Noorse den, waar van de top tot aan het spitsboogvor- mige venster van mijn kamer reikt. Ik ben om het huis heengewandeld, maar aan de Zuidkant waren alle vensters gesloten. Die appartementen zijn, naar het schijnt, nooit bewoond geweest. Juist wilde ik weer naar binnen gaan toen mijn aandacht werd ge trokken door een blinkend voorwerp, dat langs de muur van de boomgaard in zacht tempo omhoog ging. Je weet, dat ik een zeer scherp gezicht heb. Ik sloop langs de leibomen om zo mo gelijk een nieuw mysterie te door gronden. Op die plaats van de tuin bevindt zich helder water; een zijner kanten raakt de muur, welke op die plek een weinig afgebrokkeld is. Ik bleef ongeveer vijf minuten op mijn observatiepost. Plotseling kwam er een geweldige beweging in het wa ter van de vijver; golvende kringen liepen elkander na en ik zag een prachtige forel, die haar element ver liet en langs de muur omhoog ging; zij spartelde hevig, wat haar schub ben deed glinsteren. Denk niet, dat ik deze historie uit mijn duim zuig! Trouwens het zon derling phenomeen werd mij spoe dig verklaard. De forel zweefde aan een dun touwtje boven de vijver; en met de ogen dat touwtje volgend, zag ik boven op de muur twee handjes, die de lijn en de vis ophaalden. Ik sloop nog 'n paar meter vooruit, ging toen op de tenen staan en nam de handen van de onbekende kleine vis ser in de mijne. Een lichte kreet .en ik zag het ont stelde en niet bijster zindelijke ge zichtje van een jongen van een jaar of twaalf, met asblond haar, opdui ken. „O, mijnheer", smeekte de bengel in slecht Frans, „doe me geen kwaad! Heus, ik zal het nooit weer doen; dat beloof ik u. „Ik heb je betrapt, kleine stroper! Wat zou Bréhat-Kerguen zeggen, als hij wist, hoe je zijn forellen steelt?" Maar ik keek niet boos en sprak niet bars, want ik hoopte in de kleine jongen, die er schrander uitzag, eën helper te vinden. Hij moest inderdaad vlug van 'begrip zijn en mij gauw doorzien hebben, want zijn angst scheen plotseling te verdwijnen. Hij zag, dat ik hem niet zou opeten! De uitdrukking van ontsteltenis en vrees had nu plaats gemaakt voor die van naïve verbazing. Hij keek me enige seconden aan en zei toen: „Gij komt voor de eerste maal in deze streek?". „Ja". „Bevriend met de heer Bréhat-Ker guen?" „Dat niet juist". „Wie zijt gij dan?" „Raad eens". Ik had zijn handen losgelaten. Hij boog zich enige centimeters voorover en liet zijn frisse wangen op zijn ge sloten vuisten rusten en bekeek mij met zijn grote blauwe ogen van het hoofd tot de voeten. „Wie gij zijt?Ik zie er geen kans toe.... Gij zijt met hem van Parijs gekomen?" „Ja". „Dus een Parijzenaar?" Ik las spanning in zijn mooie blau we ogen. Hij scheen met alle kracht van zijn brein naar de oplossing van dit buitengewone raadsel te zoeken. „Luister", zei ik op ^rnstige toon, „als ik mij niet vergis, ben je een brave jongen. Ik zal zeggen, wie ik ben. Mijnheer Kerguen heeft me te Parijs als kamerknecht in dienst ge nomen en ik ben hem hierheen ge volgd. Je weet misschien dat de baas nog al zonderlinge ideeën heeft...." Hij werd plotseling familiair en antwoordde lachend: „Nou en of!" „Welnu, verbeeld je, dat hij mij verboden heeft, buiten de tuin te ko men". „Waarom?" „Dat zou ik je niet kunnen zeggen. Zeker weer een grilMaar het is heel vervelend, want ik heb iets in het dorp te bestellen. Wil je de bood schap voor mij doen?" „Met plezier. Vraag me wat je wilt. „Hoe heet je?" „Jean Marie". „Mooie naam!Zie je deze brief? Je moet hem in het dorp in de bus gooien, zonder dat iemand je ziet, Jean-Marie! Zijn gezicht drukte thans nog gro ter verbazing uit. Hij vond zeker, dat de dienst die ik hem vroeg, veel te klein was voor de vorstelijke be loning, die ik hem al sprekende in de hand had gedrukt. Op mijn vraag knikte hij eenvoudig. „Maar, vriendje, dit is nog niet al les. Je moet me beloven, aan niemand in het dorp een woord van mijn aan wezigheid op het kasteel te zullen zeggen". Hij knikte weer, ditmaal zeer ener giek. „En dan moet je me beloven, ie dere dag hier, op dezelfde plaats, te rug te zullen komen, om mijn bood schappen te halen". „Wees gerust! Je kunt er op reke nen". „Ben ik tevreden over je ijver en stiptheid, dan zal ik je niet aan de baas verraden en geef je bovendien iedere week zo'n geldstuk als je nu hebt gekregen. Maar wee, als je j§ verpraat! Dan verklap ik alles aan de baas". Hij lachte. „Och, je weet zelf heel goed, dat ik je niet zal verraden! Maar ik kan je niet beloven, iedere dag zelf te zul len komen. Moeder stuurt mij soms naar gindse heuvel, om op onze koe te letten; het is te ver van hier, om je dan te komen opzoeken. Boven dien is Noiraude verbazend slim. Wist ze, dat ik weg was, dan zou ze de kool van père Le Foulou gaan op vreten; het zou de eerste keer niet zijn! Maar als ik daar heen moet, zal ik mijn zuster Rose sturen; die kan evengoed als ik boodschappen doen en je hoeft niet bang te zijn, dat ze haar mond niet kan houden. We zijn tweelingen en lijken sprekend op el kaar. Je zult ze gemakkelijk herken nen". Ik gaf hem de brief (die van de 22e dezer). Hij stak hem in zijn brede flanellen gordel en knoopte vervol gens de forellen, die hij gevangen had, in een grote zakdoek. „Mooie vangst! mompelde hij. „Ou de Ruch zal vandaag goed zijn part krijgen". „Wie is oude Ruch?". „Onze buurman. Hij is oud en zie kelijk. Als de vangst goed is, delen we en krijgt hij de helft". (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8