Wolverhampton (met tien man) uitgebekerd tegen Sunderland m [aarvergadering van de K.N.A.U. Mary Kok weer op recordjacht Heftige strijd tussen de bedrijven in het water Fanny Blankers-Koen in actie 2 MAANDAG 14 MAART 1955. DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 VAN DE ENGELSE VELDEN >*1 Uzi York City (3e klasser) ;jj in de halve finale 12- 18— 1521 Wolverhampton-Wanderers, de grote 142:i favoriet voor de Engelse beker, is Za- 1521 terdag door twee in de tweede helft 152-i gescoorde doelpunten van Sunder* 1121 land's blonde, Zuidafrikaanse midden voor Ted Purdon uitgeschakeld. De Wolves, kampioen van de League in 26IJ foet vorige seizoen en nu weer aan de I kop van de eerste divisie, leverde een 1*3moedig gevecht met tien man, door- '8 Tidat linksback Shorthouse al vier 12minuten na de aftrap een zware her igsenschuddinig had opgelopen. Hij was 'g13' in botsing gekomen met de reohtsbui- [4J.; ten van Sunderland, Billy Bingheam. 823 Shorthouse moest naar een ziekenhuis 121 worden gebracht en was na afloop 1is van de wedstrijd nog steeds niet bij 513 kennis gekomen. 6 21' Het enorme uithoudingsvermogen van de spelers van de Wolves, dat de basis vormde voor de successen van deze club gedurende de laatste seizoe- f]T nen, kwam ook nu weer sterk tot uit- III drukking. De tien man lieten het sterke Sun derland tot kort voor het einde niet verder komen dan één doelpunt. Dat was ruim een kwartier na rust door Purdon gemaakt met een keihard •ehot van grote afstand. Enkele ogen- orga-, blikken voor het eindsignaal slaagde nzien middenvoor e*. nog in, een euwe uilen etbal ;laar- scus- roke- t nu voor- jzon- met sgen. >tem- mge- ter deze i zijn kke- ver ten inse- vor- ring, niet gen met- gers K.S. tweede doelpunt te maken. Sunder derland heeft nu weer een betere kans op het bereiken van een „dou blé" (League-kampioenschap en de beker), welke prestatie voor het laatst zestig jaar geleden is geleverd. Wild van geestdrift stroomden velen van de 11.000 supporters van York City, die hun favorieten naar Nottingham waren gevolgd, het veld op, toen „hun" club met 1-0 van Notts County had gewonnen. York City, dat voor het eerst „geschiedenis" maakte in bekerwedstrijden, toen het zeven tien jaar geleden tot de kwartfinale dooddrong, heeft sindsdien de derde divisie niet verlaten. Het is nu over gebleven met de elite van de eerste divisie, hetgeen het te danken heeft aan een onvergetelijke fighting spirit en onversaagd aanvallend voetbal. De enige derde divisie-clubs die voor York City de halve finale van de be kercompetitie bereikten, zijn Port Vale en Millwall. York, dat in vorige ronden beröem- de clubs als Blackpool en de Spurs versloeg, scoórde het beslissende en enige doelpunt Zaterdag twaalf mi nuten voor het einde. Een vrije trap, erven buiten het strafschopgebied re sulteerde in een scrimmage voor het doel van Notts County, waarbij rechtbinnen Arthur Bottom de bal over de lijn wist te duwen. De laatste minuut was van het grootste belang voor Manchester, want daarin maakte het tegen Bir mingham City het doelpunt, dat de weg opende naar de halve finale. Huddersfield zag zijn kans daarop voorlopig verloren gaan doordat Newcastle United drie minuten voor tijd gelijk maakte. Deze wedstrijd wordt Woensdag in Newcastle overgespeeld. Chelsea verspeelde een waardevol winstount in de thuis-wedstrijd tegen Blackpool, dat op de derde plaats van onderen stond, maar het klom niette min van de vierde naar de tweede plaats. De Londenaren staan twee punten achter op leider Wolverhamp ton Wanderers en gelijk in punten met Sunderland. Maar B^c^oool heeft een beter doel-mmiddelde. Blackburn, de leider van de tweede divisie, werd door zijn gastheren van Rotherham United naar een debacle gevoerd (5-1) en moest de eerste plaats afstaan aan T.uton Town, dat betere dne'cüfers heeft na de 3-0 ze^e op Fulham. De uitslagen om de Engelse beker luiden kwartfinale (zesde ronde): Birmingham City-Manchester City 0-1; Huddersfield Town-Newcastle United 1-1; Notts County-York City 01; SunderlandWolverhampton Wanderers 2-0. Engelse league le divisie: Arsenal- Aston Villa 2-0; Burnley-Sheffield Wednesday 2-0; Cardiff City-Charlton Athletic 4-3; Chelsea-Blackpool 0-0; Leicester City-Portsmouth 4-0; Pres ton North End-Tottenham Hotspur 1-0; West Bromwich Albion-Sheffield United 3-3. 2e divisie: Bury-Liverpool 3-4; Hull City-Swansea Town 4-3; Ipswich Town-Port Vale 1-0; Leeds United- Bristol Rovers 2-0; Luton Town-Ful- ham 3-0; Middlesbrough-Derby Coun ty 3-1; Nottingham Forest-Plymouth Argyle 2-0; Rotherham Unite-Black burn Rovers 5-1; Stoke City-Westham United 0-2. HOLLAND-SPORT NAAR WEST HAM UNITED. Op 22 Maart zal Holland-Sport een wedstrijd tegen West Ham United in Londen spelen. De ontmoeting vindt bij kunstlicht plaats. HOCKEY. NEDERLAND—BELGIë B (DAMES) 3—3. Op het E.M.H.C.-terrein te Eind hoven is de hockeywedstrijd ge speeld tussen de dameselftallen van Nederland B en België B. De wed strijd eindigde met gelijke stand: 3 3, welke bij rust reeds was bereikt. Amerikaanse sigarettentabak (Advertentie). Thompson-beker de heer Dijkstra Bijzonder geslaagd kon men na af loop de jaarlijkse algemene vergade ring van de KNAU, welke in het Groothandelsgebouw te Rotterdam werd gehouden, noemen. Bijzonder geslaagd in de eerste plaats om de vlotte wijze, waarop deze bijeen komst door de waarnemend voorzit ter, de heer W. Dijkstra was geleid, maar nauwelijks minder om het en thousiasme en de constructieve wil, waarvan de aanwezige gedelegeer den getuigden. Op advies van de HTC werd de KNAUbeker overhandigd aan de lan ge afstandloper Janus van der Zande uit Halsteren voor zijn fraaie pres taties in binnen- en buitenland. De Albert Spree-beker kreeg mejuf frouw P. Zwier (Zaandam) en mevr. Xenia Stadtde Jong werd het ere kruis op de borst gespeld voor haar benoeming tot lid van verdienste van de KNAU, een onderscheiding welke deze Haagse ex-athlete on langs is verleend. De wens, welke de heer Dijkstra uitsprak, n.l. dat hij haar binnenkort weer op de sintels hoopte te zien ver schijnen, zal helaas onvervuld blij ven. In haar antwoord verklaarde Xenia Stadtde Jong, dat haar bles sure haar niet meer toestaat aan wed strijden deel te nemen. De monumentale Thompson-beker zou dit jaar, volgens een besluit van het bestuur, niet worden toegekend, aldus de voorzitter. Hij was er op dat moment nog volkomen onkundig van dat zijn medebestuurders onderling besloten hadden deze beker aan hem zelf toe te kennen voor het vele en SPORT VERBROEDERT! Tumult in Istanbul. Na een voetbalwedstrijd tussen Fe- Thans 400 meter vrije slag verbeterd Opnieuw heeft hel Hilversumse zwem ziertje Mary Kok alle glans van een ge heel en uitgebreid zwemprogram ma tot xich getrokken. De recordjacht, die zij enkele maanden geleden heeft ingezet, vond een vervolg Zaterdagavond tijdens de wedstrijden om de John P. Ha userbeker in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam. Nu sneuvelde het Nederlands record op de 400 meter vrije slag, tot nog toe met een tijd van 5 min Ï4.9 sec. door Geertje Wielema gehouden. Niet minder dan 5 seconden bleef Mary Kok beneden het oude record cn stelde het met een Ifjd van 5 min. 9.9 sec. zo so herp, dat voorlopig alleen zij nog voor verbetering van deze tijd In aanmerking komt. En waar deze recordjacht zal ein digen? Toen wij het de van vreugde gil mmende Jan Stender vroegen, keek hij veelbetekenend en mompelde enkele wo orden, waaruit wij „wereldrecords'' meenden te moeten opmaken. Hiermee had Mary Kok alle glan: weggenomen van enkele tevoren gele verde uitstekende prestaties. Zo bleef Wim de Vreng op de 100 me ter vrije slag zonder strijd geleverd te hebben weer ruim beneden de minuut met een tijd van 58.5 sec. Op de tweede plaats eindigde Wim Geurtsen, die in de voorlaatste serie met groot vertoon van macht in 59.5 sec. was geëindigd. Ook op de 100 meter rugslag werden door de heren goede tijden genoteerd. Winnaar Gerrit Korteweg bleef met 1 min. 7.2 sec. slechts 0.1 sec. boven zijn Nederlands record. De tweede aanko mende, Peter Swijghuisen van het IJ, verbeterde zijn beste persoonlijke pres tatie met 0.1 sec. en kwam nu tot 1 min. 8 sec. Op de 100 meter vlinderslag heren ontbrak Hans Muller door griep en bleef Cor Wiering zijn tegenstanders genoeg voor om kostbare punten voor de Hau- serbeker te veroveren. Want die Hauser- beker ging voor een jaar naar het IJ. dat in Dikstaal, Wiering en Peter Swijghui sen zulke sterke troeven had, dat nie mand reeds bij het begin van de wed strijden aan de zege van de Amsterdam mers twijfelde. In de eindstand had het IJ dan ook een voorsprong van niet min der dan 25MI punt op de winnaar van het vorige jaar; Neptunus uit Amers foort. In de waterpolowedstrijd tussen HZ PC en de Rest van Nederland, die door het uitvallen van Hans Muller en Lammer verzwakt was, zegevierden de geroutineerde Hagenaars, die vijf goals scoorden door Smol (2), Korevaar (2) en Drost. Daartegenover stonden drie doel punten van de Rest door Mosterd (2) en Van Dorp. De voornaamste uitslagen luiden: 200 meter schot lslag dames: 1. Ria Kroon (Robben) 3.02.2; 2. en 3. Ada de Haan (Gooi) en Jopie Spoor (DWR) 3.02.3. 400 meter vrije slag dames: 1. Mary Kok (Robben) 5.9.9 (nieuw Nederlands record); 2. Tine van Brenk (Robben) 5.19.7; 3. Lenie de Nijs (Robben) 5.20.8. 100 meter vrije slag heren: 1. De Vreng (AZ '70) 58.5 sec.; 2. Geurtsen (HPC) 5 sec.; 3. Dikstaal (IJ) 60.2 sec. J. P. Hauser-beker voor Het IJ Het was wonderbaarlijk met welk een gemak Mary Kok ook deze nieuwe triomf gesteld heeft. Zij startte in de laatste serie van het nummer, dat door de enorm grote inschrijving het verve lendste van de avond dreigde te worden. Natuurlijk, Mary Kok behoorde to favorieten en daarom verwonderde het niemand, dat zij na 25 meter al een klei ne voorsprong had. In een hoog tempo ging de kleine Hilversumse door en toen na 100 meter de chronometers een tijd van 1 min. 9.0 sec. aanwezen, glimlachten de kenners. Ditmaal greep de Hilversum se te hoog, zo was het oordeel. 1 min. 9 sec., een tijd waarvoor geen sprinster zich behoeft te schamer, een tijd boven dien. die in 1948 ruim voldoende was oir uitgezonden te worden naar de Olympi sche Spelen. Niemand geloofde, dat Mary het vol zou kunnen houden. Haar beste persoonlijke prestatie op dit nummer was 5 min. 24.4 sec. tijdens de nationale kampioenschappen van het vorige jaar. Goed, tijdens de training had zij al tot 5 min. 19 sec. gebracht, maar 1 min. 9 sec. op de eerste honderd meter met nog 300 zware meters voor de boeg, enfin zij moest het zelf maar weten, zo redeneer de men. En of Mary het wist! Zij en zij -alleen wist. dat zij deze avond het re cord van Geertje Wielema zou kunnen verbrijzelen. Zelfs Jan Stender, die met het horloge in de hand gespannen aan de kant stond te kijken, was na die snel le start gaan twijfelen, hij was daarna ook de eerste, die ging beseffen wat er hier ging gebeuren. Stender weet wel wat hij aan deze pupil heeft en toen het tempo nauwelijks verflauwde en Mary Kok met krachtige beenslag baan na baan aflegde, kon Stender zich niet be heersen. Opzwiepend klonk zijn „Mary, Mary" door het bad. De 200 meter gin gen in 2 min. 30 sec. Geertje placht over deze afstand vroeger 3 sec. langer te doen De derde honderd meter werden in pre cies 1 min. 20 sec. afgelegd en de totaal- tijd kwam daarmee op 3 min. 50 sec. Toen werd het voor een leder duidelijk, dat het record van Geertje er aan zou gaan. De vraag bleef slechts met hoeveel seconden. Op de laatste honderd meter zakte het tempo een weinig, maar toen kwam die eindspurt. Nadat Mary voor de laatste maal het keerpunt had geno men, schoot zij plotseling als een snoek naar voren. Na 375 meter bleek zij nog Inerbahtche en Galatasaray, de twee reserves te bezitten voor een eindsprint, •clubs die sinds jaar en dag rivalen die niemand mogelijk had gehouden. In Izijn, hebben zich ernstige relletjes i 17.2 sec. legde de Hilversumse de laatste voorgedaan. Fenerbahtche won de baan af en toen zij aantikte klonk een ontmoeting, waarop een aanhanger schorre ^kreet door het^bach weer voort van Galatasaray de overwinnaars uit- jtt 100 meter rugslag heren: 1. Korteweg (AZC) 1.07.2; 2. Peter Swijghuisen 'IJ) 1.08.0 (nieuw persoonlijk record); 3. Van der Veen (LZO) 1.09.9. 100 meter vlinderslag heren: 1. Wiering (IJ) 1.11.7; 2. Evertse (Neptunus Amers foort) 1.12.0: 2. Van Rooy (Aegir) 1.12.1. 4 x 25 meter wisselslag persoonlijk he ren: 1. Dikstaal (IJ) 1.09.1; 2. Korteweg (AZC) 1.09.4; 3. Demuth (Zwemlust) 1.10.5. 5 x 50 meter vrije slag estafette heren: 1. Het IJ 2.19.7; 2. HPC 2.19.9; 3. DAW 2.20.7. Waterpolo heren: HZ en PCRest van Nederland 53 (rust 21). Eindstand J. P. Hauserbeker: 1. Het IJ (Amsterdam) 39 pnt.: 2. Neptunus (Amersfoort) 13'/; pnt.; 3. HPC (Heem stede) 13 pnt.; 4. cn 5. DJK (Amster dam) en AZC (Apeldoorn) 12 pnt.; 6. LZO (Leeuwarden) 10 pnt.; 7. AZ '70 (Amsterdam) 9 pnt. moeilijke werk, dat hij onder ab normale omstandigheden zo voor treffelijk had verricht. (Door het vertrek van de voorzitter, ir. A. Pau- len en het overlijden van de vice voorzitter J. B. Wesseling had d< heer Dijkstra de vacature plotseling moeten vervullen). In het bestuur kwamen enkele wijzigingen. Ir. A. Paulen werd bij acclamatie tot voorzitter gekozen, terwijl als nieuwe commisarissen de heren A. G. Glas, Amsterdam en F. Jutte, Den Haag, werden gekozen. Bij monde van de heer Jutte stelde de „Ver. van vrienden van d< KNAU" tijdens de rondvraag een be drag van 450,— aan het bestuur ter beschikking, zijnde de helft van de aankoopsom van een filmapparatuur, welke op instructie-avonden gebruikt kan worden. Voorwaarde was hier, dat het ontbrekende bedrag niet ten laste van de KNAU-schatkist mag komen. „Geen moeilijk probleem", volgens de heer Dijkstra, die even later de bijeenkomst sloot. Het NOC zegt de KNAU belangrijke subsidie ioe. Het NOC heeft de KNAU laten v/eten besloten te hebben om haar voor 1955 en 1956 een belangrijke subsidie te verlenen. Hieraan is even wel de voorwaarde verbonden, dat du KNAU zelf ook voor een extra bijdrage in haar trainings- en wed- striidfonds zal zorgen. Ofschoon men het toegekende be drag cn het bedrag van de vermoe delijk te verwachten overheidssub sidie op de vergadering van dc KNAU niet mocht noemen, zullen de beide subsidies tezamen waarschijn lijk een bedrag van 25.00027.000 gulden vormen. Volgens de begroting zal het zgn. „opbouwplan" een uit gave van circa 33.000 vragen. Om aan de wensen van het NOC tegemoet te komen, heeft de algeme ne vergadering van de KNAU zon der een enkele tegenstem besloten gedurende twee jaar een „bijzondere heffing" van 25 cent per lid te laten betalen. Tijdens de vergadering van de KNAU heeft de waarnemend voorzit ter, de heer W. Dijkstra, bekend ge maakt, dat onderhandelingen met een Duitse en enkele Nederlandse trainers er toe hebben geleid, dat de heer J. R. Grootcwal uit Zeist be noemd is tot officiële Unie-coach. DSB werd winnaar Evenals vorig jaar organiseerde de personeelsvereniging der fa. Krantz be- drijfazwemwedstrijden in „De Overdek te" en gezien het ongunstige weer, was de belangstelling zeker goed te noemen. Won vorig jaar de fa. Krantz met vlag en wimpel, nu bleek de strijd tussen DSB en Krantz, Ook de damesploegen deden van zich spfeken en een grote ri valiteit ontspon zich tussen Krantz en Parmentier waardoor de uitslag lang on zeker bleef. Uiteindelijk won DSB (met weinig da mes) verdiend. De avond was zeer ge slaagd en een goede propaganda voor de zwemsport. De uitslagen waren: 25 meter schoolslag meisjes 12 jaar: 1. L. Stigter 24.1; 2, N. de Meij 34.-; 3. G Walter (allen PTT). 25 meter schoolslag jongens 12 jaar: 1 W. Zandvliet 21.-: 2. P. Vermeij 23.-; 3 J. Poelgeest 24- (allen PTT). 50 meter schoolslag dames: 1. T. Broers (Krantz) 44.3; 2. R. Zwart 46.2: 3 Komen (Parmentier) 46.5; 4. M. Ginjaar (Rhyntex) 47.-. 50 meter schoolslag heren: 1. J. v. d. Hulst (DSB) 40.5; 2. P. Dool (DSB) 41.1; 3. N. Ravensbergen (Krantz) 41.2; 4. J. Massaar (PTT) 41.8. 25 meter rugslag dames: 1. T. Wetse- laar (Parmentier) 19.9; 2. S. Broers (Krantz) 20.5; 3. G. Walter (PTT) 22.-; 4. L. Olivier (Parmentier) 22.5. 50 meter: rugslag heren: 1. P. Dool (DSB) 36.8; 2. H. le Febrc (Krantz) 37.8; jouwde. Hij werd door de supporters ,ov van Fenerbahtche afgeranseld en stierf aan de opgelopen verwondin- en gen in het De wedstrijd werd gespeeld in te genwoordigheid van een grote poli tiemacht, maar na afloop braken op- 'nieuw relletjes uit toen de aanhan gers van Fenerbahtche een ootocht organiseerden waarin doodkisten rondgedragen werden, beschilderd pn de kleuren van de overwonnenen. Ook liep een ezel mee, die dezelfde kleuren droeg, bereden door een man, die eveneens met de kleuren •van Galatasaray was getooid. Een groep supporters an Fenerbahtche begaf zich naar het clublokaal van de verliezers en sloeg er de ruiten stuk. Bij het gevecht, dat hierop volgde, werden twee leden van Galatasaray gewond. De brandweer werd te hulp geroe pen om de manifestanten uiteen te drijven. van wie een twintigtal naar het politiebureau werd gebracht. Een groot aantal politieagenten be gaf zich toen naar het belegerde clublokaal omdat men vreesde voor nieuwe incidenten. gebracht door Jan Stender: „ja. .ja. .ja" en met het horloge hoog opgeheven ge baarde hij naar Mary Kok, naar de jury en naar alle aanwezigen, dat het gelukt was. 5 min. 9.9 sec. en 5 min. 10 sec. we zen de klokken van de officiële tijd waarnemers aan: het nieuwe record was er. En dan te bedenken, dat Mary Kok als voorbereiding Zaterdagochtend 2 km. en. Zaterdagmiddag 4 km. had getraind.. Ver achter Mary Kok finishten haar clubgenootje Tine van Brenk en Lenie de Nijs in de toch behoorlijke tijden van 5.19.7 en 5.20.8. maar daarvoor had nie mand oog meer. Iedereen lette slechts op die kleine druipnatte figuur, die het middelpunt was geworden van een grote schare gelukwensers. IJSHOCKEY DE HOKY SLUIT 27 MAART. Nog tweemaal zal HHYC dit sei zoen in actie komen. Voor Woensdag 23 Maart is een ontmoeting tegen Morra (Zweden) vastgesteld, terwijl HHYC Zondag 27 Maart de laatste wedstriid van het seizoen zal spelen. De Zwitserse club Neuchatel is dan de tegenstander. Na afloop van dez-: sluitingswedstrijd zal aan de Hage- 3. J. Bakker (DSB) 43.9; 4. P. Selier (Rhyntex) 44.2. 50 meter vrije slag dames: 1. S. de la Rie (Parmentier) 35.5; 2. S. Broers Krantz) 37.8; 3. A. Massaar (PTT) 41.5; 4. L. Olivier (Parmentier) 43.8. 50 meter vrije slag heren: 1. P. Dool (DSB) 30.4; 2. H. le Febre (Krantz) 32.6 3. W. de Wagenaar (PTT) 39.-; 4. J. Bakker (DSB) 33.5. 3 x 25 meter wisselslag estafette da mes: 1. Parmentier 60.4; 2. PTT 1.3.6; 3. Rhyntex 1.4.4; 4. Krantz 1.6.5. 3 x 25 meter wisselslag estafette he ren: 1. DSB 50.1; 2. Krantz 51. 6; 3. PTT 56.9; 4. Rhyntex 57.7. 5 x 25 meter schoolslag estafette da mes: 1. Rhyntex 1.14.-; 2. Parmentier I 1.55.4; 3. Parmentier II 2.15-. 5 x 25 meter schoolslag estafette he ren: 1. DSB 1.35.3; 2. Krantz 1.38.6; 3. Parmentier 1.51.-. 35 meter vrije slag voor heren boven 35 jaar: 1. C. D. Zandvliet (Krantz) 17.6; 2. J. v. Stralen Sr. (PTT) 18-; 3. P. de Bolster (DSB) 20.1. Dc totaaluitslag werd: 1. DSB 31 pnt.; 2. Krantz 29 pnt.; 3. Parmentier 28 pnt.; 4. PTT 12 pnt.; 5. Rhyntex 10 pnt. AUTOMOBILISME Doordat het zgn. „opbouwplan" ge heel gereed is, zal de heer Grootewal reeds op 1 April met zijn taak een aanvang kunnen maken. TECHNISCHE VERGADERING Bij wijze van uitzondering werd de technische vergadering van de KNAU dit jaar te Rotterdam gehou den. Het was een vorm van eerbe wijs aan Pro Patria. dat 60 jaar be staat. doch op welk jubileum een schaduw viel, doordat enkele dagen geleden de oud-athleet en oprichter van deze vereniging, George Buff, overleed. De vergadering heeft deze pionier met enkele minuten stilte herdacht. Uit het overzicht, hetwelk de heer van der Lee in zijn openingswoord had verwerkt, kwam de achterstand van onze athleten t.o.v. de buiten landse prestaties nog eens sterk tot uitdrukking, maar tevens bleek, dat men bij gebrek aan middelen nau welijks of niet in staat is verbete ring van de nationale prestaties mo gelijk te maken. Men kon slechts ho pen op de in uitzicht gestelde over heidssubsidie. Intussen werd een voorstel aange nomen om de A-klasse-athleten op nieuw te klassificeren, en wel aan de hand van hun prestaties, geleverd in 1953 en 1954. Dit komt in de prac- tijk neer op degradatie van vele A- klassers, vooral de ouderen. De nationale kampioenschappen werden de laatste jaren vaak tot on belangrijke wedstrijden gedegra deerd, door de inschrijvingen van vele zwakkere athleten, zo vond men De eisen tot deelneming aan deze kampioenschappen zullen scherper worden gesteld, zodat deze 2-dangse wedstrijden in de toekomst tot één dag zullen worden teruggebracht. Belangrijk voor de juniores was bet, dat hun eventuele recordverbe teringen, gevestigd bij interland- jeugdwedstrijden, in den vervolge als nationale records zullen worden gehomologeerd. Een voorstel in deze geest werd met 23 stemmen vóór, 6 tegen cn 1 blanco aangenomen. Dit was tot dusverre onmogelijk, omdat de leeftijdsgrens in sommige landen hoger ligt dan hier te lande en jeugd- records, gevestigd in wedstrijden waaraan door seniores wordt deelge nomen, niet werden erkend. Het voorstel van district Zuid, om de leeftijdsgrens voor jongens op 20 jaar en voor meisjes, op 19 jaar te stellen, werd echter verworpen. VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NE.VO.BO. De uitslagen van de afdeling Lelden NeVoBo in de afgelopen week zijn: Heren eerste klas: Sleutelring 2 LUW 2—2; Prof.Wijk 2—HVL 0—3: Prof. Wijk—PS VA 3—0; HVL 2—DES 30; SleutelringDonar 30. Heren tweede klas: RouwkoopLUW 2 3—0: PSVA 2—L.D. 2—2; LPSV—Do- nar 2 3—0; LDMGGV 2—2. Heren derde klas: Fair PlayL.D. 2 0—3 (regl.)GGV 2—RKL 0—3; Rouw koop 2—Prof.Wijk 4 22. Dames eerste klas: RouwkoopProf. Wijk 03 (PW kamp.); DonarProf. Wijk 2 1—3. Dames derde klas: Argos 3—NVC 2—2 (Or. Groen kamp.); Argos 3—NVC 2 3—0. Dc Britse equipe Jimmy Ray—Brian Hnrrocks heeft met een Standard 10 de rallye van Groot Brittannië, mcetelcnd voor het Europees kampioenschap groot toerisme, gewonnen. Met, 258,1 punten eindigden Ray en Harroeks bovenaan in Aetherklanken DINSDAG 15 MAART 1955 TELEVISIE-PROGRAMMA NCRV: 20.15 Journ. cn weerber. 20.35 Gymnastiek-demonstratie. 21.20 Pauze. 21.30 „Gesprek Onderweg", spel. 22.0522.15 Dagsluiting. HILVERSUM I 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Kookpraatje. 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinböuwmed. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano spel. 13.00 Nws. 13.15 Medcd. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 School radio. 15.00 Strijkkart. 15.30 Voor de het algemeen klassement. Dc tweede en i vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de tearal W"ren V°°r Bri"e Jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wü" Slechts 158 van de 238 gestarte deel- ÏSUS' I7'80 Jf"18-00 Nw«' 18-15 nemers haalden de finish te Hastings. Pianospel. 18.30 „Meer productiviteit Alle overigen hadden, voornamelijk wc gens de slechte wegtoestanden moezt meestentijds over rpiegelgladde of besneeuwde wegen worden gereden brengt iedereen profijt", caus. 18.40 Zang en orgel. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Mil. ork. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 onderweg op de 3200 kilometer lange Nvvs 20 05 A. t 20 15 Ge var nr nar route de strijd moeten staken. '9990 n a Vi no 22.20 De Antwoordman. 22.35 Zang. SCHAATSENRIJDEN en dansens. 22.55 „Ik geloof, dal 14-iarig mfisïf rrak pFfoRn oüus. 23.00 Nws. 23.15 New York cal- 14 JARIG MEISJE BRAK RECORD Jjng 23>20 Qram 23.25-24.00 Film- Een veertienjarig schoolmeisje, Iiris programma. Sihvonen te Helsinki, brak het Finse re- fo'o toont het.moment, waarop Fanny Blault-rs—Koen de beker nit-5 naars de West Europa cup wordenreikt aan de voomtter yan „Het IJ", de heer J. Schopman, die door del nap. 1 uitgereikt. 1 winnende ploeg wordt omringd. I cord 500 meter hardrijden voor dames, door een tijd te laten noteren van 4t sec. Het record stond met 49 sec. naam van Eevl Hattunen. ATHLETIEK VAN ROOYEN WINT ZILVEREN MAPLE LEAF Voor de achtste maal heeft de Gooise Athletiekclub op de Hilversumse achter het sportpark de veldloop o zilveren Maple Leaf gehouden. De Leide- naar Van Rooyen wist ditmaal deze loop, waaraan door 75 athleten in de senior klassen werd deelgenomen, te winnen. Hij noteerde over het parcours, dat een lengte van ongeveer 5000 meter had. de tijd van 13 min, 14.8 sec. De D-klasser Jaegers van VIF (Hilversum) leverde 'n zeer goede prestatie door als tweede, op ongeveer 100 meter achter de winnaar le finishen. De verenigingsprijs ging naar Holland uit Leiden. De senioren startten met een handicap, die voor do verschil lende klassen steeds 75 meter bedroeg. De uitslagen luiden: Senioren: 5000 meter: l. Van Rooyen (A) Holland. Leiden 13.14.8; 2. Jaegers VIF. Hilversum 13.27.3; 3. Ravens bergen (A) Holland. Leiden 13.33.3; 4. Maasdijk 'B) Hermes. Utrecht 13 44.- Woudstra (A) A AC. Amsterdam HILVERSUM II 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nws., weerber. en kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Ange lus. 12.03 Lunchconc. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 Lunchconc. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20'Gram. 14.00 Gevar. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zes tig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Fe licitaties v.d. jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen over- zee: N. A. Nieland: „In Nieuw-Gui- nea's binnenland". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Amus muz. 19.00 Nws. 10.10 Lichte muz. 19.30 Vocaal Dubbelkwart.. 19.45 Lij densmeditatie. 20.45 Cram 21.00 Act. 21.15 De gewone man. 21.20 Radio Phil. ork. cn soliste. (In de pauze: Uit het Boek der Boeken). 22.45 Nederl. i Geeroms (C) Zaanland, Zaan- i les. 23.00 Nws. 23.15 Viool en piano I dam 13.53.2. 123.50—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7