Directeur Avifauna acht goede naam en eer aangetast door burgemeester DE STER VAN DE WEEK 1 Op herhaald rehabilitatieverzoek werd niet gereageerd commissaris der koningin Mr Vermeulen huldigde de zilveren secretaris CVink Auto in sloot B. en W. namen de verlichtings plannen ter bestudering terug ZATERDAG 12 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 1 POLITIE VOND GEEN FRAUDE ui >t verzoeken om de directeur genoeg- ¥311 doening te verschaffen, heeft de bur- gemecster gedurende twee en een halve maand dat de kwestie loopt, in geen enkel opzicht voldaan. Uit eindelijk heeft de heer van Geffen zijn toevlucht moeten nemen tot zijn advocaat, teneinde het verlangde langs gerechtelijke weg te verkrijgen, doch ook deze bemiddeling heeft geen enkel resultaat opgeleverd. Wel heelt de burgemeester, via politionele in- stantles laten weten, dat hij ziek is. Naar wij vernemen is de directeur van het internationaal vogelpark „Avifauna" te Alphen aan den Rijn, de heer A. J. van Geffen, in een ern stig conflict gewikkeld met de bur gemeester, de heer Ed. C. Witschsey. Het conflict heeft een dusdanige vorm aangenomen, dat thans de be middeling is ingeroepen van de com missaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. L. A. Kesper De heer van Geffen heeft n.l. een desbetref fend verzoek gericht tot mr. L. A. Kesper. Op aanwijzing van twee het vorig jaar ontslagen personeelsleden, te weten de vogeldeskundige Joosten en de oberkellner Derksen, heeft de burgemeester, enkele maanden gele den, buiten medeweten van het be stuur van Avifauna,, dat in feite su perieur van de heer van Geffen is, een politioneel onderzoek laten in stellen, wegens vermeende, door ge noemde personen beweerde onregel matigheden, welke door de directeur zouden zijn gepleegd. De eerstge noemde Joosten had zich tot de bur gemeester gewend met de medede ling, dat hij wel zou aantonen waar het tekort van Avifauna zijn oorzaak in vindt. En hierop is de burgemeester ingegaan. Zowel de directeur als tien tallen personeelsleden in en buiten Alphen aan den Rijn, werden door de politiet aan een ondervraging on derworpen. Hierdoor bleef de affaire uiteraard niet in de kring van inge wijden alleen en er ontstonden aller lei geruchten, die de heer van Geffen in zijn eer en goede naam aantastten. Goede naam aangetast. Het breed opgezette onderzoek heeft, volgens de verklaring van de inspecteur van politie, de heer G. N. Groothuljse, die met het onderzoek door zijn principaal, de .burgemees ter, was belast, niets ten nadele van de directeur aan het licht gebracht Zo bleek o.a., dat de beschuldiging van de vogeldeskundige, dat de heer van Geffen vogels ten eigen bate zou hebben ver koen t, op louter laster te berusten. Het betrof de verkoop van zieke en niet raszuivere vogels, welke verkoop gesanctioneerd was en om verantwoord. De hiervoor ontvangen bedragen bleken tot de laatste cent deugdelijk verantwoord te zijn. Het gevolg van dit alles is, dat de heer van Geffen zich door de ont stane geruchten, in zijn goede naam aangetast voelt. Geruchten doen o.a. de ronde, dat de heer van Geffen op grond van ge constateerde fraude en verduistering zou zijn ontslagen. Deze geruchten lopen niet alleen in Alphen aan den Rijn. Uit verschillende delen van het land bereiken de heer van Geffen informaties, die duidelijk maken, dat deze aangelegenheid in wijde krin gen geen publiek geheim meer is. Desgevraagd verklaarde wethouder C. M. Deerenberg, die tevens voorz. van het Stichtingsbestuur is, dat van een ontslag van de heer van Geffen om welke redenen dan ook, geen sprake is. Er is daartoe niet de min ste aanleiding, zei hij. De directeur, die zich uiteraard deze gang van zaken erg aantrekt, en de laster hoogst onaangenaam en beledigend vindt, verlangt thans van de burgemeester slechts een simpele verklaring, die voor hem een reha bilitatie inhoudt Niet op ingegaan. Hy wil hier overigens voorbijgaan aan de vele onrechtmatige inmen gingen van de burgemeester waaraan én de heer van Geffen én het stich tingsbestuur vaak aanstoot asn heb ben genomen. Aan vriendelijke tot hem gerichte Burgemeester in Buitenland. Vorige week Zaterdag is de bur gemeester voor herstel van zijn psy chische vermoeidheid afgereisfjnaar de Balearen in de Middellandse Zee, waar hij o.a. op Mallorca enige tijd zal blijven. De heer van Geffen meent, vol gens zijn verklaring aan ons, dat de ziekte van de burgemeester geen excuus kan vormen, om aan zijn verlangen niet te voldoèn. Im mers, indien de heer Witschey wel in staat is een dergelijke reis te ondernemen, dan moet hij ook in staat worden geacht om een simpel briefje te schrijven ter zuivering van de heer van Geffen van de op hem geworpen blaam. De advocaat van de heer van Gef fen heeft tot tweemaal toe een ter mijn gesteld. De tweede termijn bin nen welke een desverlangd schrijven werd tegemoet gezien, liep vorige week Vrijdag af. Aan het yerzoek werd door dc burgemeester niet vol daan. Hij is evenwel daags daarna op reis gegaan. Dientengevolge heeft de heer van Geffen zich thans persoon lijk hierover beklaagd bij de Com missaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. L. A. Kesper en diens Inderdaad is burgemeester Wit schey sedert December 1954 ziek. Hij lijdt aan psychische vermoeidheid waaraan, volgens ingewijden, de kwesties rondom het vogelpark, niet vreemd aan zijn. Fel moet burge meester Witschey zich nl. vóór en in de drie geheime raadsvergaderingen in verband met de gang in Avifauna, in financieel opzicht, hebben verzet tegen de nieuwe begroting van het park, welke begroting uiteindelijk door de raad werd goedgekeurd. Kort I bemiddeling gevraagd, na aanneming van de begroting meld- Burgemeester Witschey bereikt de hij zich ziek. I volgend jaar de pensioengerechtigde L.T.B. - Alphen aan den Rijn AUTOBOTSING Omstreeks 10.35 uur Vrijdagmor gen vond op de Emmalaan ter hoogte van de dakpannen- en betonfabriek Van de N.V. Oosthoek Zn. te Al phen aan den Rijn een botsing plaats tussen een personenauto en een vrachtwagen, waarbij slechts mate riële schade ontstond! De vrachtwagen, bestuurd door de heer Chr. Vrolijk uit Sasseiüieim reed in de riching Leiden. Achter de vrachtauto jauotixb- anJnknen eoek vrachtwagen reed in dezelfde rich ting de personenauto, welke bestuurd werd door de heer H. J. Brink uit Zeist. Op het moment, dat deze de voor hem rijdende vrachwagen wilde inhalen om te passeren, zwenkte de eerste auto eveneens naar links om de oprit naar genoemde fabriek op te gaan. Op dit moment bleek een botsing tussen de beide auto's onver mijdelijk, met gemeld gevolg. Record-ei. Een kip, in de eerste leg, van de veehouder C. Kempen aan de Prins Hendrikstraat 1/B te Al phen aan den Rjjn, heeft het gepres teerd om een ei te leggen van niet minder dan 165 gram. gewicht. Een drogist heeft het gewicht offi cieel vastgesteld. De plaatselijke afdeling van de LTB heelt Vrijdagavond in hotel „Toor", onder leiding van de waar nemend voorzitter, de heer P. van Vliet, een bijzondere vergadering ge houden, tezamen roet de LTJ. De geestelijk adviseur, deken L. H. M. Nieuwenhnizen, hoewel herstel lende van zijn ziekte, was nog niet in staat de vergadering bij te wonen. Mr. G. Vermeulen, de secretaris van de Diocesane Bond van de LTB, was naar Alohen gekomen, om de heer Joh. C. Vink. de* secretaris van de plaatselijke afdeling, in opdracht van het bondsbestuur te huldigen, ter gelegenheid van diens zilveren jubi leum als secretaris. Tevoren deelde de heer Vermeulen enkele bijzonder heden mee over de bond. Eind December bedroeg het leden tal van dc Haarlemse bond 12.300. Thans is dit aantal reeds gestegen tot 13.350. Als zodanig is de LTB veruit dc grootste agrarische organisatie in de beide Hollanden. Met 80.000 ka tholieke boeren en tuinders in heel Nederland een bond die zich kan la ten horen. Hiertoe hebben de afdelingen heel veel bijgedragen. Een van de actief ste noemde spreker Alphen aan den Ryn. En van deze afdeling 25 jaar secretaris zijn wil heel wat zeggen. Grote waardering De heer Vermeulen roemde en waardeerde de werkzaamheid van de heer Vink. Bijzonder stelde spreker zijn activiteit gedurende de crisis jaren in het volle licht, de jaren toen de organisatie zwak was en het werk vooral neerkwam op de schouders van de afdelingsbestuurders. Juist in die tijd was de heer Vink een grote steun. Spreker bracht hem, mede namens de bond warme dank en reikte hem onder algemene bijval der vele aan wezigen het diploma voor- trouwe steun gedurende 25 jaren aan de LTB betoond, uit. De heer Vink noemde het een ont roerend moment, nu hij van het hoofdbestuur een dergelijke waarde ring ontvangt. De sympathie en de waardering die hieruit spreken, doen hem goed. Het is, aldus de heer Vink, die altijd zonnig van humèur is en van grapjes houdt, voor het eerst van mijn leven, dat ik een diploma krijg. Na afhandeling van enkele agenda punten van interne aard was opnieuw het woord gegeven aan de heer Ver meulen, die voor het eerst temidden van de Alphense boeren en tuinders vertoefde in hun vergadering. Landbouwschap Spr. gaf een beeld van het ..Land bouwschap", een actueel onderwerp, waarmede alle in deze sector werk zame of werk biedende personen mee te maken hebben of rullen krijgen. Het landbouwschap is een onder deel van de PBO. Het doel hiervan is om de landbouw zlin eigen bedrijfs- overheid te geven. Het bestuur hier van wordt benoemd door de repre sentatieve organisaties van de werk gevers en werknemers. In die be drijf soverheid is voor de helft de werkgever of de ondernemer en voor de andere helft de werknemer verte genwoordigd. De PBO zal streven naar bereiken van maatschaopelijke vrede middels maatregelen die er op gericht zullen zijn aan de arbeiders betere voor waarden te bieden op basis, die het bedrijf kan dragen. Spreker wijdde nader uit over de diverse schakeringen van de heffin gen en wees daarbij op de gunstige uitzonderingen, die leden van de stands- en vakorganisatie zullen ge nieten in de vorm van verlagingen van de heffing voor het landbouw schap. De normale registratie-gege- vens moeten in Mei a.s. bij het Land bouwschap worden ingediend met bijvoeging en dit is beslist nood zakelijk van de betaalde contribu tiekwitantie van de LTB, welke kwi tantie aan de leden in duplo worden verstrekt. Spreker vertelde wat het Land bouwschap zal gaan doen en stelde daarbij o.m. vast, dat dit instituut zich zeker niet zal bezighouden met de melkprijsbepaling e.d. Wél krijgt het ten aanzien van vele dergelijke en andere vraagstukken die de land- en tuinbouw raken adviserende bevoegd heid. Om de aanwezigen enigermate dui delijk te maken wat de taak van het Landbouwschap in grote lijnen zal zijn, noemde spreker bijv. de strijd voor het behoud van cultuurgronden, die ten offer dreigen te vallen aan de stedenbouw. Mocht zulks onver hoopt onontkoombaar blijken, dan zal ernaar gestreefd worden dat de betreffende bedrijfseigenaar voldoen de schadeloos gesteld wordt. Terloops wees spreker in dit kader op de nieu we pachtwet, ten aanzien waaWa» de KVP op de bres staat voor de be langen van de boerenbedrijven. De heer Vermeulen noemde voorts de productschappen, monopoliehef- HAZERSWOUDE Zilveren jubileum. Dinsdag 15 Maart a.s. hoopt de heer P. de Gel der Pzn., het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de familie Noordam, wonende in het Westeinde. KOUDEKERK Toen gistermorgen de heer den Hollander, kaashandelaar, zich met zijn auto vanuit de Hogewaard iri de richting van het dorp begaf, was men bij de fa. v. d. Bijl in de Dorpsstraat bezig een vrachtauto te lossen. De heer den H. reed rechts en kon dus blijven doorrijden. Doch op het ogenblik, dat hij genoemde vracht auto passeren zou, kwam plotseling de knecht van de landbouwer Dorre- paal op zyn fiets aangereden. Waar de heer den H. nu de keus had, wiel' rijder en fiets te kraken, of de be lendende sloot in te rijden, koos hij het laatste, althans hij remde zeer sterk af, terwijl hij naar rechts uit haalde, met het gevolg, dat zijn auto in de sloot langs de weg terecht kwam. Dc heer den H. was er echter cp tijd uitgesprongen, zodat hij droog blijven kon, hetgeen de auto intus sen de eerste twintig minuten ook deed. Het Ijs was nog zo sterk, dat de wagen er eerst na ongeveer 20 minuten doorzakte. De auto werd later door een vrachtwagen op het droge gesleept. Ogenschijnlijk was hij slechts zeer weinig beschadigd. TER AAR DE EERSTE SLA. Aan de Centrale Veiling werd de eerste sla aangevoerd door de tuin ders A. v. d. Hoorn, Amstel, Nieuw- veen en N. M.. Kleijn, kwekerij Cla ra, Aarlanderveen. De sla werd ge kocht door diverse groentehandela ren voor 11 tot 15 cent per stuk. In 1954 werd de eerste sla aange voerd op 24 Februari. Dammen en Schaken. Uitslagen van gespeelde wedstrijden in de on derlinge competitie. Schaken: P. HoogervorstJac. Rietveld M— N. van EijkA. v. d Jagt 01, H. BosH. Aaftink 1—0. Dammen: D. SpekJ. v. d. Starren 20, H. MuhrW. van Vliet 20. W. EsveldtW. Dros 2—0, N. Groen in 't WoudN. Kalshoven 20. Jac. v. d. StarrenW. Esveldt 02, W. EsveldtJac. v. d. Starren 02, W. SnaterseA. Hartveld 02, J. Bese- merN. Groen in 't Woud 1—1. Stand der onderlinge schaakcom petitie 1954/1955 op 10 Maart 1955: N. van Eijk 1611; B. Rietveld 15 P. Hoogervorst 169j^; H. Bos -9; Jac. Rietveld 14—7 XA\ M. Heijns 117; H. Aaftink 165%; A. v d. Jagt 133.1-2; J. W. F. de Bruijn B-l- fingen, restituties voor veehouderij - producten, fiscale maatregelen welke kostprijsverhogend werken enz. Het zal naast dit Landbouwschap van groot belang zijn te beschikken over een sterke vrye organisatie, de LTB, die desnoods critiserend kan optreden ten aanzien van het Land bouwschap. Na deze wetenswaardige uiteenzet ting heeft de spreker tal van urgente vragen beantwoord welke door dc aanwezigen werden gesteld. Gemeenteraad Bodegraven Hoewel do agenda voor de raads vergadering te Bodegra oï niet 50 lang was, waren er toch enkele pun ten, die wel enige aantrekkelijkheid hadden. Dat bleek ock uit de meer dan gewone belangstelling op de pu blieke tribune. Daar was op de eer ste plaats de verbeterng van de straatverlichting, de aanleg van ten nisbanen, tevens ijsbaan en last not least de interpellatie over de N.V. Bouwkas der Noord Nederlandse Gemeenten. 6 a ƒ7000,— per jaar; dat wordt straks bijna f 20.000. Kan het niet eenvoudiger. Spr. zag graag dat B. en W. dit voorstel terugnemen en met een nieuw komen. De heer Veld huizen merkte op dat de verlichting 3 jaar terug pas verbeterd is en toch over het algemeen tamelijk voldoet. Zijn we nu al weer achter? De he ren v. Elk, Batelaan en v. d. Boon lieten zich in ongeveer gelijke zin uit. Het plan is te duur voor Bode graven. De voorzitter nam ten slotte Vreeken afwezig. Bil de ingekomen stukken was een afschrift van een verzoek van vier oud-bouwspaar- ders om toewijzing van een nieuwe woning. De heren W. Boer en Slap Dendel willen B. en W. mild stem men voor deze mensen, die toch al penoeg teleurstellingen hebben on dervonden. De heer Veldhuizen nam het op voor de bakkers om ontheffing van de verplichte halvedag sluiting. De voorzitter nodigde de heren H. Boer, C v. Doom, J. Martens en Slappen del uit een commissie te vormen om de verordeningen betreffende winkelsluiting nog eens onder de loupe te nemen. Enkele verzoeken om tegemoetko ming in de kosten voor het vervoer naar BT. O-scholen en'de hernieuwde vaststelling van de instructie voor de gemeente-geneesheer waren hamer stukken. Naar geheime zitting. Bii de aankoop van het pand Prins raadsleden wat op hun lever te heb- radasleden wat op hun lever te heb ben, waarom de voorzitter dit punt verdaagde naar een comitéver gade- ring later op de avond. Hetzelfde ge beurde met de wijziging van het be sluit tot verkoop van terrein achter de Nieuwe Markt aan de heer A. Noordhoek, die een kaaspakhuis zal bouwen, maar door overmacht te laat is, waardoor hij een boete moest storten van f 1860.De heer C. v. Doorn wil deze som niet teruggeven; het hek is van de dam, maar op voor stel van de voorzitter wordt aan de heer Noordhoek nog 8 maanden uit stel gegeven. De vaststelling van de plaats van de nieuwe weegbrug, waarover in de vorige raadsvergade ring zoveel is gesproken, eeeft geen moeilijkheden. De heer Veldhuizen wil geacht worden te hebben tegen gestemd. Verlichting. Het punt betreffende een betere straatverlichting bracht de tongen in beweging, nadat de voorzitter een toelichting hierover had gegeven, waarbij het plan van Philips uitvoe rig werd uiteengezet. De eerste spre ker, de heer v. Briemen, hield een betoog, waarin hij zijn vrees uit sprak omtrent de kosten v. 155.000, die wel eens konden maken, dat nieuwe belastingen moeten worden ingevoerd. De buitenwijken, die de siechtste verlichting hebben of krij gen, zullen straks de meeste straat belasting moeten betalen. De heer Jcngebreur wil tegelijk de buiten wijken in het plan betrekken. Ook de heer W. de Boer kan het voorstel steunen als de gehele gemeente er in wordt betrokken. Bovendien, de kosten van verlichting bedragen nu NU PATER LOOP weer met een nieuwe „sterrenregen" gekomen is, gaan wij ook weer door met onze „Ster van de week" en de eerste, die in deze nieuwe serie aan dc beurt komt, is een jong meisje, dat erg dap per werd, omdat ze zo bang was. Ongeveer 500 jaren geleden werd er een felle oorlog ge voerd in Frankrijk; de Engelsen waren het land binnengevallen en de Franse soldaten waren zo bang, dat ze op de vlucht sloegen. In die tijd had je natuurlijk nog geen radio en de kranten vertelden ook nog niet zoveel nieuws; daarom wist Jeanne d'Arc', die in *en klein dorpje van Oost-Frankrijk woonde, ook niet zo heel erg veel van de oorlog. Ze hoorde 's avonds, als ze thuis op de boerderij zat. wel eens wat de buren elkaar over de oorlog vertelden, maar ze dacht, dat ze veel te dom was om zulke grote-mensenrzaken te begrijpen. Op zekere dag liep ze door de tuin van haar huis en toen hoorde ze een stem die zei: „Jeanne, jij moet Frankrijk gaan redden!" Jeanné schrok natuurlijk ge weldig en na een poosje dacht ze, dat ze zich alleen maar ver beeld had een stem te horen. De volgende dag hoorde ze echter de stem wéér en nu werd haar verteld, dat ze het leger moest gaan aanvoeren en de kroonprins tot koning moest kronen. Jullie kunnen je voorstellen, dat Jeanne een beetje gelachen heeft, toen ze van haar schrik bekomen was: hoe moest zij een dom meisje nu het grote Franse leger aanvoeren? Maar de vol gende dag kwam de stem weer terug en de dag daarna weer en tenslotte werd het Jeanne dui delijk, dat O. L. Heer haar als zwak meisje uitgekozen had om haar vaderland te redden. Nu moet je je eens voorstel len, dat je zusje van 17 jaar op zekere dag het huis binnenkomt en tegen je moeder zegt: „Moe der ik moet het land gaan red den, morgen ga ik te paard naai de koningin en vraag haar of ik het leger aan mag voeren". Nu, je moeder zou hoogst waarschijnlijk eens hartelijk Jeanne d'Arc lachen en dat deed de moeder van Jeanne ook, maar de vol gende dag was Jeanne verdwe nen en enkele dagen later kwam ze bij de kroonprins aan. Nu komt het hele bijzondere in het leven van Jeanné; ze wist zelf, dat ze enorm bang was; ze wist ook, dat ze helemaal geen verstand van vechten had, maar toch zag ze kans om tot de kroonprins door te dringen en nadat ze met hem gepraat had, kreeg ze de leiding van het le ger. Jeanne wist nu heel zeker, dat God haar hielp, want anders hadden al die dingen nooit kun nen gebeuren en vertrouwend op God trok ze met het leger tegen de Engelsen op. De soldaten begonnen eerst te lachen, toen ze Jeanne zagen en daarna werden ze boos: ..Moeten we nu door een onno zel meisje aangevoerd worden?" vroegen ze kwaad aan elkaar. Maar toen Jeanne het eerste ge vecht geleid had, kregen alle soldaten diepe eerbied voor haar; Jeanne bleek een beter aanvoerder te zijn, dan de beste generaal; de Engelsen werden teruggedreven en toen het En gelse leger na een paar gevech ten vol schrik op de vlucht sloeg gen, achtte Jeanne het ogenblik gekomen om het tweede deel van haar opdracht te vervullen. Ze ging naar de kroonprins en zalfde hem tot koning. Jeanne had nu hoogmoedig kunnen worden en trots, maar ze bleef het bange meisje, dat alleen maar moedig was, omdat God dit van haar wilde. En ook toen O. L. Heer haar vroeg om moedig te blijven tot de dood, weigerde ze niet. Tijdens een gevecht met het verslagen En gelse leger, werd zij gevangen genomen en de Engelsen waren zo kwaad op haar, omdat zij zo goed het Franse leger aange voerd had, dat ze zeiden: „Dat meisje is behekst; zij is door de duivel bezeten; zij moet op de brandstapel sterven." Toen moest Jeanne d'Arc voor de laatste keer moedig zijn. Met een houten kruisje, gemaakt van twee ruwe stokjes, stond zij tussen de vlammen en bleef moedig glimlachen, totdat O. L. Heer haar zieltje naar Zijn schone hemel haalde. STERRENKIJKER. 0<N>00<>000O000000O00<>00<><>OO<«>O000000OO000000<*^0000O000000<>90000O<>090^^ breur kreeg te horen, dat de buiten wijken nog even moeten wachten, maar wel direct na de kom aan de beurt komen. In goede aarde. Het punt aanleg van tennisbanen, teven3 ijsbaan, viel bij de raad in goede aarde. De heer v. Doorn wilde graag meer weten omtrent de plaats en de kosten. De heer de Boer vond de afmetingen te klein, maar zag evenals de heer J. v. d. Boon een spoedig begin tegemoet. De heer Ba telaan vroeg zich af, of de zaak wel rendabel gemaakt kon worden. De voorzitter wees op de inlichtingen van andere gemeenten omtrent ten nisbanen en op de gegevens van de fa. Werninck te Leiden, die de even tuele aanleg in handen heeft. Bij monde van de heer Batelaan gaf de bedrijvencommissie een uitge breid verslag over de gemeentelijke bedrijven. Het meest interessante punt vorm de de interpellatie van de heer v. d. Boon over de bouwkas-affaire, die al zoveel stof in de gemeente heeft doen opwaaien. Bij het gasbedrijf werd een winst gemaakt van circa f 14.600,Deze bedragen waren voor het electrici- teitsbedrijf en het waterleidingbe drijf resp. f 16.500,en 4300, De heer v. d. Boon nam in een ge- fundamenteerd betoog stelling tegen de onjuiste voorlichting door B. en W. aan de raad gegeven aangaande de kwestie van de bouwkasspaar- ders. De voorzitter ontkende ten stelligste ooit enige onjuiste voor lichting te hebben gegeven. Weth. Karsscn verdedigde B. en W. De toe gezegde huur van 8,60 gold, aldus spr., maar een bepaald type woning. Door kostenstijging zijn de mensen duurder uitgekomen. De heer v. d. Boon bleef er bij dat aan de raad gesuggereerd is. dat voor die prijs bedoelde woningen gezet zouden wor den. Na veel op- en aanmerkingen sloot de voorzitter deze min of meer onprettige discussies en deelde nog mede, dat aannemer N. Smit uit Gouda bereid is 40 woningen voor f 440.000.te bouwen, waartoe het departement toestemming zal verle nen. Vergadering Transportarbeiders. In het Parochiehuis kwamen de kath. Transportarbeiders bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het deze avond alleen zou gaan over de Col!. Arbeidsovereenkomst. Hij repte van klachten, betrekking' hebbende op het rijtijdenbesluit, die na onderzoek on gegrond bleken te zijn De heer Spanjaard begon met te wijzen op het herleven van de afde ling, die na het solo-werk van dé heer J. de Koning, weer kon bogen op een volledig en actief bestuur. Spr. wees vervolgens op het voordeel in loon, dat door de C.A.O. was be reikt; en voorts de 2% vacantieuit- kering en de bovenwettelijke uitke ring uij ziekte- en ongevallen. Een ogenschijnlijk nadeel is de gebonden heid aan rijksbemiddelaars. De me ning, dat de basisionen te laag liggen kon spr. niet delen. Even nog ging spr. in op de politiek van de K.V.P. en die van het staatssocialisme. Ver volgens werd er langdurig van ge dachten gewisseld over het bespro ken onderwerp. Benoemd. De heer T. Zaal, klerk ten kantore van de gemeente-ont vanger, is benoemd tot adjunct-com mies te Veenendaal. I Ouderavond. Woensdag 16 Maart x I zal om 8 uur in het Parochiehuis een 9 I ouderavond worden gegeven voor 9 alle ouders. (Ook zij, die geen kinde- j ren op school hebben). Spreker is de Af heer A. van Zwieten uit Den Hêag. Geb.: Johan Michiel z. v. J. Pfauth X Visser; Anthonius J., z. v. J. Stol- 9 wijkRoodenfourg; Simon, z. v. J. A. 9 I de Jongv. d. Poel; Marianna, d. v. a^ I M. DikamnsGroeneveld. 9 Ondertr.: Cornelis Schalkwijk 27 x jaar en Alida Verlaan 28 jaar. f Getr.: Pieter A. Burggraaf 24 jaar 9 en Neeltje van Leeuwen 21 jaar. 9 Overl. Johannes van Rookhuijzen 9 91 jaar. wedn. van C. van Veen. LEICERDORP Om liet schaakkampioenschap. De uitslagen van de deze week ge speelde wedstrijden luiden: Rector de Groot-W. Goedhart 10, G VerlindR. Marbus 0—1. J. Nag- tegaalP. C. v. d. Leek Ay3, J. KarstensA. v. Klaveren MVt, J- G. L. TervoorenR. Marbus 0—1, J. de JongJ. Jongeboer 10, M. Splin ter—E. M. J. v. d. Valk 1—0, A. Kar stensW. y. d. Leek 1—0, J. Beij— T. Rassers 10, B. GoederenC. Boon 01, C. MeinemaA. Kar stens 1—0, H. A. Korswagen—A. Geerlings M1A> A. GeerlingsB. de Goederen 10, J. Neuteboom n.o. C. Boon 01. De dienst der doktoren wordt deze week waargenomen door dok ter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. Tel. 22208. Geboren: Naatje d. van W. Koolmoes en D. I. Bosman; Dirk Leendert z. van C. van den Kommer er. J. van den Berg. Overleden: L. Brederveld 74 j., echtg. van C. van den Haspel; A. Wink 71 j., echtg. van M. P. L. Aukes

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11