RIJNSTREEK DUINSTREEK K*A.B. van Alphen acL Rijn hield haar jaarvergadering Noordwijks reddingsbrigade nog steeds in bloeiperiode VRIJDAG 11 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Liifit van aennwen f Mijnhardt'» Ze o u w t a blctttft helpen 1) er overheen (Advertentie) De plaatselijke afd. van de K.A.B. hield Donderdagavond in de St. Jo- sephschool haar jaarvergadering, wel ke o.m. werd bijgewoond door de heer George de Vos, districtsbestuur der en de geestelijk adv., kap. F. C. Verheul. De voorzitter, de heer A. F. Ruijssenaars, zou i.v.m. een raads commissievergadering later komen. De vergadering werd ingeleid door de wrn. voorz., de heer A. W. G. van Leeuwen. Mededelingen werden gedaan met betrekking tot de centrale regeling tussen het Verbondsbestuur en de Buma, t.b.v. de plaatselijke afdelin gen. De aandacht werd voorts geves tigd op de noodzakelijkheid van het voorgezet algemeen vormend onder wijs voor de jeugdige arbeiders en op wat de bond hiervoor onderneemt, alsook op he' werk van de katholieke levensschool, speciaal voor de be- dryfsjeugd van 15-19 jaar. Herwon-bOToeS'^e'heeTL^Romboute. nen Levenskracht' kwam onder dei aandacht en in dit verband werd me- t?.er Ruussenaars (aftredend) dedeling gedaan van de rechten van 5™ a.Cl- mat'e tot bestuurslid de KAfi'ers welke tij hierop kunnen t-an^stem- doen gelden. den Rijn komt spreken over het Bis schoppelijk Mandement. Deze verga dering zal toegankelijk zijn voor alle mannelijke en vrouwelijke parochia nen. Aan de bijeenkomst zal een pas sende omlijsting worden gegeven. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer H Maas, werd het 35-ja- rig bestaan van de afdeling geme moreerd, alsook het zevende lustrum van Herwonnen Levenskracht en de geslaagde contactavonden van K.A.B. en K.A.J. De plaatselijke afdeling telde per eind 195 482 leden. De penningmeester, de heer C. Th. van Holstein, kreeg een langdurig applaus toen bleek, dat het batig saldo van het vorig jaar ad 1031,21 per einde 1054 opnieuw met 264,37 was ver meerderd. George de Vos noemde Alphen een rijke afdeling bij vele andere vergeleken. In de kascommissie voor dit jaar werd benoemd de heer Vester Jr. en De plaatselijke afd. heeft bijgedra gen in de kosten van inrichting van de parochiekerk St. Petrus Banden, te Krommenie, waarvoor, nu de kerk onlangs in gebruik werd genomen, een darfkbecuiging werd ontvangen van de pastoor. Bondsvoorzitter komt. De heer Ruijssenaars was intussen present en nam de leiding van de ver gadering over. Hij deelde mede, dat op Woensdag 23 Maart de bonds voorzitter van het Diocees Haarlem van de K.A.B., de heer Joh. Korting in de St. Josephzaal te Alphen aan men opnieuw tot voorzitter gekozen. Getracht zal worden de oude tra ditie te herstellen om op de jaarver gadering van de K.A.B. tevens een beknopt jaarverslag te geven van de vak- en andere afdelingen, zoals Her wonnen Levenskracht, het Kanunnik van Schaikfonds, het Adviesbureau etc. Overwogen wordt om in het ver volg het bezoeken van de jaarverga dering op enigerlei wijze te animeren. Naar de 400.000 George de Vos sprak over de actie „Naar de 400 000". Per einde Decem ber 1954 waren er reeds 12.000 nieu we leden geboekt. Op 28 Februari van dit j3ar was de stand ruim 368.000 leden. Het moet in de 500 afdelingen waar de actie wordt, of spoedig zal worden gevoerd, mogelijk zijn het gesteld doel weldra te berei ken, zelfs te overschrijden als men zich realiseert, dat ongeveer 48% van de werkende kath. arbeiders nog niet georganiseerd is. Dit laatste demon- streerd een groot gebrek aan solida riteit. Het schone apparaat van de kath. arbeidersbeweging, welke door duizenden in liet verleden is opge bouwd, biedt een opgeschud bedje aan hen, die nu nog willen komen in de gelederen Er is in onze gelederen, aldus de heer de Vos, een ontstellend tekort aan de juiste mannen voor bestuurs functies en voor de bedrijfsraden enz. Hij drong met klem aan zich te - - - ontwikkelen, waartoe de vormings een proeftijd van drie jaar. De poli- bijeenkomsten, de Credo Pugno clubs tierechter veroordeelde verdachte en veel meer mogelijkheden een goe- tot 25.boete subs. 10 dagen. de en goedkope gelegenheid bieden. De geestelijk adv., k3p. F. C. Ver- KOLEN-DIEVEN OP HET MATJE. GALANTE ECHTGENOOT Een transportarbeider uit Sassen- heim had verscheidene malen een bos chrysanten uit een kas meegenomen en moest zich hierom voor de Haagse 'politierechter verantwoorden. Verdachte gaf het toe; zijn vrouw hield veel van bloemen en hij kocht iedere week altijd een bosje voor haar. Hij was echter in de Ongeval lenwet en kon 't toen niet betalen. Daarom had hij de bloemen maar ge nomen. Later had hij een kistje siga ren aan de eigenaar gegeven om de schade te veigoeden. De officier van Justitie eiste 40. boete subs, twintig dagen en één week voorwaardelijke gevangenisstraf met Voor de Haagse politierechter ver scheen een spinner en een kraan drijver uit Leiden, omdat zij uit een opslagplaats van de Ned. Spoorwegen kolen hadden gestolen. Zij waren door een afrastering ge kropen en toen over een schutting geklommen. In de opslagplaats had den zij een jute zak gevuld De scha de was inmiddels vergoed. Beide ver dachten waren al eens meer met de Justitie in aanraking geweest. De officier van Justitie eiste tegen de eerste verdachte drie dagen ge vangenisstraf, en tegen de ander 40.boete subs. 20 dagen. D politierechter veroordeelde de eerste verdachte tot 15.boete subs. 5 dagen en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van één week met een proeftijd van drie jaar. De ander kreeg 20.boete sübs. 10 dagen. DRONKEN FIETSER Een los-arbeider uit Leiden had op 12 December dronken op de fiets ge zeten en moest zich hierom verant woorden voor de Haagse politierech ter. Voor eenzelfde feit was verdachte een vorige maal tot één week gevan genisstraf veroordeeld. De officier van Justitie eiste één week onvoor waardelijk. Le politierechter veroor deelde verdachte conform de eis. Uitwisseling van landbouwdelegaties Het Russische ministerie van bui tenlandse zaken heeft Donderdag op de Amerikaanse ambassade in Mos kou een nota laten overhandigen, wa.arin uitwisseling van landbouw delegaties tussen de Sowjet-Unie en de Ver.Staten wordt voorgesteld, aldus meldt het officiële Sowjet- persbureau „Tass". Dc landbouwautoriteiten van de Sowjet-Unie zijn bereid een Ameri kaanse delegatie te ontvangen en een Sowjet-delegatie naar de Ver. Staten te zenden; in dit verband zouden zij gaarne vernemen, of de Amerikaanse regering iets voor een dergelijke uitwisseling voelt, aldus de nota. Geen parlementariërs in Engeland. De Britse regering heeft besloten een uitnodiging van de Sowjet-Unie om delegaties van parlementariërs uit te wisselen niet te aanvaarden. In antwoord op vragen verklaarde premier Churchill Donderdag in het Lagerhuis, dat in het Britse parle ment slechts personen kunnen op treden, die Britse onderdanen zijn en die gekózen zijn in een district onder voorwaarden die in Groot- Brittannië als gepast en correct gel den. Joseph op 19 Maart a.s., de patroon van de arbeid. Op die dag zal des avonds een H Mis in de parochiekerk worden opgedragen waarna de ar beid en de v;erktuigen van de wer kers worden gezegend. Tijdens de Donderdagavond onder voorzitterschap van de heer N. van Leeuwen in hotel „Toor" gehouden vergadering hebben de Alphense bakkers besloten om op Donderdag 5 Mei a.s. geen brood te bakken en te bezorgen. Tevens besloot men in principe de vacantieregeling van het vorig te handhaven in die zin, dat de ene helft van de bakkers in de laatste week Van Juli en de andere helft in de eerste week van Augustus met va- cantie zal gaan. Vio-ite GOLF De Borose bakkers, die met een ernstig personeelstekort kampen, zullen een bakkerij centrale met de meest moderne machines inrichten, waar het brood in grote hoeveelhe den tegelijk gebakken zal worden; reeds 19 bakkers hebben hun mede werking toegezegd. Een plotselinge dood trof de 42 jarige IJmuidense schipper Arie v. d. Plas, die Dinsdagmiddag met zijn logger was gaan vissen, in de middaguren niet wel werd en kort daarop overleed. Een onvoorzichtige kantoorlo per uit Rotterdam liet Dinsdagmor gen zijn fiets enkele ogenblikken onbeheerd achter, met aan het stuur een tas, inhoudende 6000,De fiets stond er nog, toen hy terug kwam; naar de tas is de politie tot nu toe tevergeefs aan het zoeken, Ter gelegenheid van de bollen- tijd laat de stichting Haarlems bloei op het Houtplein, bij de entree van de stad, een lichtmonument oprich ten, waarvoor de gemeenteraad een crediet van 15.000 beschikbaar heeft gesteld. Gelijktijdig zullen di verse historische gebouwen (stad huis, vleeshal, grote markt, frans halsmuseum enz.) verlicht worden. AARLANDERVEEN K.V.P.-jaarvergadering. Onder lei ding van de heer A. Honout hield de afd. van de i^..V.P. haar jaarvergade ring in de zaal van de heer W. v. d. Berg. De voorzitter opende met een woord van welkom tot allen, in het bijzonder tot de heer Hoonhout, de spreker van deze avond. Deze sprak over de eenheid op kath. gebied, en over de Katholieke Werk gemeenschap. In het kort gaf spreker een overzioht van de keurige toe stand van ons land na de oorlog. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer C. van Veen. gaf een batig saldo te zien van 111.02. Wegens het vertrek van het bestuurs lid, de heer P. Hoogeven, werd in diens plaats gekozen de heer P. Vink. Hierna vervolgde spr. zijn rede over actief lid en propagandist zijn, en waarschuwde voor de enorme geloofs- verslapping. De voorzitter sprak een woord van dank aan het vertrokken bestuurslid, de heer P. Hoogeveen, voor zijn vele werk, gedaan voor de K.V.P. en hoop te dat de nieuw benoemde zijn voet spoor zal volgen. Zeer betreurde de voorz. het, dat er nog zo veel katholieken zijn in on ze parochie, die geen lid zijn van de K.V.P., gezien de grote verkiezings strijd in 1956. Het bestuur zal een krachtige propaganda gaan houden, ten einde het ledental te vergroten. BOSKOOP Zonder pardon op de Bon. Tij dens de laatste controle-actie van de politie op de verlichting van ver voermiddelen werden niet minder dan 30 personen „op de bon" gezet, omdat de verlichting van hun rij wiel of auto niet in orde was. Ge durende de vier avonden, dat er ten opzichte van de verlichting door de Rijkspolitie alhier werd gecontro leerd, werden 144 personen ver- baliseerd. De heer D. Haitsma, commies ter gemeentesecretarie is bevorderd tot commies A. Getr.: Adriaan Hoogteyling, 35 jaar en Reina Virgini Plaizier, 28 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN Kinder halskettinkje, jongenspet, paar nylon kousen, padvindersriem met fluit, vulpen, herenportemonnaie, medaille, shawl, muntbiljet, sleutel, oorbel, armbandje, actetas, paar wit te gymschoenen, zakdoek, paar blau we gymschoenen, diverse wanten en handschoenen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. HAZERSW0UBE Geb.: Eduard Cornelis z.v. L. Plai- sier en T. Hoogendoorn; Jozef Leo Gerardus Pius z.v. L. M. de Boer en M. Kramer; Klazina Johanna d.v. J. Jeeninga en W. Stuivenberg; Jo seph Antonius Maria z.v. M. P. H. Bakker en C. W. Dongelmans; Cor nelia Maria Adriana d.v. C. Borst en M. J. Schrama. Ondertr.: Johannes David van Veen oud 24 jaar en Jacoba van Staveren, oud 22 jaar. NIEUWVEEN Verkeersexamen. De leerlin gen van de Nieuwveense scholen hebben voor het eerst deelgenomen aan verkeersexamens. Deze examens werden afgenomen onder toezicht van de Rijkspolitie en de gemeente secretaris. Van dit examen (schrif telijk gedeelte) slaagde van de Chr. School 14 leerlingen, van de Open bare School 12 leerlingen en van de R.K. Sohool 21 leerlingen. Een can- didaat werd afgewezen. Biljarten „Dito". Gisterenavond werd de derde ronde gespeeld KATWIJK AAN ZEE Voor de achtste maal heeft het Be drijfschap voor Visserijproducten prijzen toegekend aan de schippers van schepen, die de best verzorgde haring ey/of vis hebben aangevoerd Onder de schippers die onderschei den zijn, bevinden zich A. de Jong van de KW 64 „Elisabeth", rederij M. A. de Jong te Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde zeevis, welke met een Katwijkse trawllogger is aangevoerd en H. van der Plas de IJM 74 „Martha", rederij N.V. Vis serijonderneming v.h. J. C. Pronk te IJmuiden, voor de best verzorgde ge zouten haring, welke met een Logger te IJmuiden/Katwijk is aangevoerd. LISSE Bekroningen huisbroei Uitslagen van de huisbroeitentoon- stelling te Lisse. Hyacinten: Eerste prijs: J. v.d. Peet met 73 pt. Tweede prijs: A. v.d. Ploeg met 69]^ pt. Derde prijs: H. Tulen, Lisserdijk met 69 pt. Tulpen: Eerste prijs: Th. v. Beek met 8114 pt. Tweede prijs: M. Duineveld met 1VA pt. Derde prijs: J. v.d. Peet met 77 pt. Narcissen: Eerste prijs: S. Oosterveer, Sassen- heim met 35^2 pt. Tweede prijs: H. A. Wessels met 31^2 pt. Derde prijs: J. v.d. Peet met 31 pt. Crocussen: Eerste prijs: M. Duineveld met 16J4 pt. Tweede prijs: H. A. Wessels met 16 pt. Derde prijs: H. Tulen met 15]/2 pt. Wisselbeker voor de beste inzending gemengde: J. v.d. Peet. Wisselbeker voor de Coöp. Boeren leenbank te Lrse voor de beste col lectie tulpen: Th. v. Beek. Wisselbeker voor de beste vrije in zending: H. Wessels. Plaquette van de gemeente Lisse: Jac. Oosterveer, Sassenheim. Medaille van de Lissese Kisten fabriek: J. v.d. Peet. Portefeuille van de Hobaho: J. v.d. Peet. Vulpotlood van de Hobaho: M. Duineveld. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen de prijswinnaars in Lisse. Woensdagavond werd in de zaal van „De Taveerne" een voorlichtings avond gehouden over emigratie naar Canada. Deze avond stond onder aus piciën van het Gew. Arbeidsbureau te Lisse. De directeur, de heer Maas, verwelkomde de aanwezigen. De heer Maas wees er op, dat het geenszins de bedoeling is om mensen voor Ca nada te „ronselen", doch het Arbeids bureau wil uitsluitend voorlichting geven. Door een lid van de Canadese am bassade werd een kort woord tot de aanwezigen gericht, waarin hij erop wees, dat de emigrant, die van aan pakken weet, in Canada slagen kan. De heer C. Egberts, ambtenaar voor de Emigratie bij het Gew. Ar beidsbureau Leiden, sprak vervol-, gens over zijn reis door Canada. De heer Chr. H. Steenwinkel Jr. slaagde aan de universiteit te Am sterdam voor het doctoraal examen in de Economische wetenschappen. Aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam slaagde de heer A. J. Kraak. Geb.: Yvonne d.v. C. en J. E. v.d. Linden; Marianne Jo sephina d.v. H. v.d. Voort en J. A. Beijk; Jozef Gerardus Maria z.v. J. C. Kortekaas en M. A. v. Dijk; An- tonia Regina Maria d.v. J. Q. v.d. Slot en C. Augustinus; Jacobus Cle mens Jozef z.v. H. v.d. Kamp en B. M. v. Straelen. Ondertr.: Steven Wijnhout, 23 jaar, te Haarlemmermeer met Geertruida Johanna van der Zaal, 23 jaar, te Lisse. Overl.: Johanna van Abswoude, 71 jaar,*echtg. v. G. S. Sanders; Johan nes Thsodorus Breuring, 86 jaar, wed. v. M. v. Geldorp. LEÜSMENIIAM Stichting 19401945 In het ka der van de laatste grote inzamelings actie voor de Stichting 19401945 hebben de raadsleden besloten het presentiegeld van een raadsvergade ring af te staan. GEGSTGEEST Geboren: Andrea Francisca dr van C. Sanders en G. A. Dorkmaat; Eli zabeth Maria Everdina dr van J. F. den Berg en W. M. Boogers; Ni- colaas Willem zn van G. Wolters en S. M. Schoneveld. Overleden: A. v. Ispelen 78 jr; C. C. Oostdam, geb. Warmerdam 89 jr. Getrouwd: J. E. Wijnbergen en E. J. C. van Uythoven. Ondertrouwd: P. Roeland 33 jr te Leiden en L. E. den Breejen 27 jr. SJtSSENNEIM Ledenvergadering Stille Omgang. In het KSA-gebouw v.ond gister avond de ledenvergadering van het genootschap van de Stille Omgang plaats. Het aantal leden dat de ver gadering bezocht, was kleiner dan het vorig jaar. Na de opening door de voorzitter, de heer M. v. Dorp, volgden de no tulen van de secretaris. Bij de inge komen stukken was een schrijven het hoofdbestuur waaruit blijkt dat op verzoek van de afdeling het tijdstip van de Omgang vroeger is ge steld. Het Lof begint nu om 11 uur. De omgang vangt aan om kwart over een, terwijl om kwart voör drie de H. Mis wordt opgedragen. Om half vijf gaat men terug naar huis. Deze re geling is in ieder geval veel beter dan andere jaren toen men enige uren la ter pas begon. Het aanrtal deelnemers was vorig jaar 165. Kapelaan De Klerk sprak hierna over de Omgang die we gaan maken. We moeten het beschouwen als een boetetocht met de algemene intentie ,.Dat godsdienst en vrede moge heer sen in onze gezinnen". Het is maar al te waar dat de godsdienst in onze gezinnen verslapt. Als lid van de kascommissie werd naast de heer Jos. de Boer benoemd de heer A. Blom. Hierna volgde de bespreking vari de Omgang. Dit jaar zal aan iedere deelnemer een zangboekje en mis boekje worden uitgereikt. De aftredendè bestuursleden, de heren M. v. Dorp, voorzitter en de heer M. Goddijn, 2e secretaris wer den beiden herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer Berg of er niet een mogelijkheid was het ledenaantal op te voeren. Hierop zal in het komende winter seizoen teruggekomen worden. Het heeft de aandacht van het bestuur. Voortaan zal viermaal per jaar een H. Mis opgedragen worden voor de levende en overleden leden. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Geboren: Hendricus Cornelis Jozef zn van W. Krom en F. C. van der Linden; Frederikus Gerardus Maria zn van G. F. van Kesteren en C. J. Wesselman. Cornelis zn van J. H. Kortekaas en A. A. M. Berg; Marti- nus Gerardus Maria zn van C. H. B. Horrevorts en S. H. M. Hueber; Jan zn -van J. van der Schrier én E. C. Coppens Cornelia Theodora Maria dr van J. J. Ammerlaan en A. J. Heems kerk. Ondertrouwd: C. H. Steen winkel 25 jaar te Lisse en H. P. Dijkstra 24' jaar Getrouwd: J. Schalk 25 jr en M. J. Barnhoorn 26 jaar. Overleden: W. Hoekstra 81 jaar; H. G. Verzandvoort wed. van Hoger- vorst 74 jaar. WARMOND Raadsvergadering. De op Dins- ag 15 Maart a.s. vastgestelde raads vergadering is wegens bijzondere om standigheden verplaatst naar Dins dag 22 Maart a.s. Propaganda-avond. De samen werkende vrouwenverenigingen, aarin zitting hebben B. Th. M. von Fisenne, mevr. E. A. Zandee, mevr. Th. M. Smolders en mevr. P. C. Lig- nac, hebben voor Woensdagavond in hotel de Zon een propaganda- avond belegd teneinde belangstellen den kennis \e doen maken met het werk van de Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting, dat in Nederland zo populair is. Er zal een kleine ten toonstelling worden ingericht en een film worden vertoond. Met terugwerkende kracht van af 1 November 1954 is tot postcom- mandant der rijkspolitie benoemd de heer J. Vervloot. Onder presidium van de heer E. de bijzonder de heren Koeman en Peen Groot hield de NRB gisteravond in hotel „De Zeeleeuw" haar 34e jaar vergadering, waarbij de kern der brigade goed vertegenwoordigd was. In zijn openingswoord sprak de voor zitter hierover zijn vreugde uit en al zou het aardiger zijn," dat de niet- werkende leden ook eens op de ver gadering kwamen, aan de andere de aanvullende competitie van "de 8etmgt_ het wegbleven, datjtjj biljartvereniging DITO. Uitslagen werden dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de NRB in deze hebben verricht. Het ledental is steeds stijgende en bedraagt thans 881 en voor het 7e lustrum is het parool op naar de 1000 leden. Van 30 Mei tot 5 Sept. is de strandwacht in functie geweest, in welke periode verschillende mensen van een verdrinkingsdood konden waren als volgt: Afdeling B: A. Straathof wint van A. Lenting; J. Gieling wint van J. Pietersen; G. Keyzer wint van A. A. M. Schoorl. Afdeling A: L. Kesting wint van H. A. Leliveld; Th. Noteboom ver liest van A. J. v. Trigt; J. van Eijk verliest van G. J. v. d. Berg. NOORDEN Ziekenfonds Alphen en omstreken. Donderdagavond hield het Zieken fonds Alphen en Omstreken een al gemene vergadering in de zaal van de Wed. De Leeuw. De heer Th. Tersteeg en mevr. De Hertog-Vergeer werden bij acclamatie resp. als vertegenwoordiger en plaats vervanger herkozen. Daarna liet de heet Stuiverberg op een flanelbord zien, welke rechten en plichten een vrijwillig en verplicht verzekerde heeft. Deze uitleg werd door de aan wezigen zeer gewaardeerd. Tevens drong hij er op aan, om toch vooral de bode behulpzaam te zijn, want hij toch is de schakel tussen maatschap pij en verzekerde. Ook vroeg spreker om veel aandacht aan de ziekenfonds couponnetjes te besteden ^n deze zo vlug mogelijk aan de bode af te ge ven. Verder werden nog enkele film pjes gedraaid. R0EL0FARENDSVEEN Maatschappij en de NRB. Hiervoor werd hem dank gebracht. De heer Dekker had in verband met drukke werkzaamheden bedankt voor het bestuurslidmaatschap. In 'n 10-jarige periode heeft hij steeds zijn beste krachten gegeven aan de Bri gade en slechts node zag men hem uit het bestuur weggaan. Met vreugde kon worden medege deeld, dat in een vruchtbare bespre king het contact tussen de NZHÏIM en de NRB verstevigd is en men in de toekomst op een nauwe samenwer king mag rekenen. Jammer vond men dat de heer M. Plug voor de contactcommissie van de Bond had bedankt, doch waar hij zitting blijft houden in het districts- bestuur kan men er van verzekerd zijn, dat hij de belangen van de bri gade in deze functie zal blijven be hartigen. Van de heer Koelewijn was een schrijven ingekomen, waarin hij er op wees dat in het vorige seizoen op het stille strand telkens onervaren zwemmers in nood kwamen en zou I NooX?S plaste wU? wS gestationneerd. Hoewel dit financiële accoord gaan met het verloop der i worden gered. Helaas in één geval werkzaamheden in de Brigade. kon geen redding meer worden ge- Van do heer J. v. d. Niet, de oud- I ^acht. De EHBO eursus leverde we- booteman van de redboot, was deeen 13'tel ff aagden °P' mededeling ingekomen, dat hij bij het Het zeer overzichtelijk jaarveslag bereiken van zijn 70e levensjaar, zich I van_ de financiën gaf aan behoorlijk terugtrok uit het «fetieve leven der I batig saldo, waaruit echter nog be- Brigade. Veel heeft de heer v. d. Niet streden moeten worden de onkosten door zijn grote kennis van de zee voor voor aanschaffing en vernieuwing de Brigade gedaan, terwijl hij tevens var^ reddingsmateriaal. Het ex- de schakel is geweest tot een samen- I ploitatiecijfer gaf aan een bedrag van werking tussen de N.Z.H. Reddings 4850.35. De verzekeringskas is groot TERUG VOOR STILLE OMGANG. Traditiegetrouw zullen ook dit jaar weer enige jonge mannen de pelgrimstocht vanaf Roelofarends- veen naar de Heilige Stede geheel te voet gaan doen; Naar het bestuur van de Stille Omgang ons mededeel de zal dit jaar de heer Nic. Straat hof voor de vijftiende maal deze tocht heen en terug te voet afleggen. Zaterdagmiddag vijf uur vangt de tocht aan bij de Kerk van St. Petrus Banden en zij hopen evenals voor gaande jaren Zondag te ongeveer 12 uur weer te arriveren. lasten met zich zal meebrengen, stond het bestuur zeer sympathiek tegen over deze gedachte en deed de toe zegging in deze belangrijke zaak in overleg te treden met de plaatselijke politie. Door de heer J. Koeman werd ver slag uitgebracht van de 5 propagan- da-feestavonden. Deze revueavonden werden bezocht door 2171 personen. Er was een nadelig saldo van 302,34, maar deze avonden betekenden een grote binding der leden. De propaganda-commissie en in 't 6496.80 en het Tomfonds bedraagt 1634.39. Na het sluiten van het boek jaar zijn nog 30 nieuwe leden inge schreven. Uit het verslag van de Hoofd-Instructeur bleek dat in het afgelopen jaar 2 leden met goed ge volg het Instructeurs examen hebben afgelegd, 4 voor reddend zwemmen B; 2 voor A; voorbereidend examen I teF ,p,13atae,. ^as' zwemmen 6 en 28 voor zwemmen A schedelbasistractuur en B. Het verslag van de wagen-com mandant en van de commissaris van materiaal gaf een goede kijk op de ^omvangrijkheid van de aanwezige reddingsmiddelen. Besloten werd om hiervoor een aparte commissie te be noemen bestaande uit de heren M. Plug, M. de Jong, L. Hazenoot en W. Klinkenberg. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren A. v. Kan en S. Verloop en in de vacature Dekker werd gekozen de heer A. Wy nobel VMW *M1IUV> welke functionaris bestemd is om in j rijbewijs en het niet melden bij de de toekomst het penningmeesterschap politie binnen de vastgestelde tijd moest worden gemaakt en wel door het aanschaffen van een Jeep. Het bestuur nam dit voorstel in beraad. BEVRIJDINGSFEEST Voor de organisatie van de 5 Mei- vieririg is onder voorzitterschap van burgemeester van Berckel een comité gevormd uit vertegenwoordigers van gemeentebestuur, Stichting 1940 1945, Oranjeverenigingen en Stich ting V.V.V. Noord wijk. Vele moge lijkheden zijn in deze commissie reeds besproken en zodra deze een vaste vorm hebben aangenomen zullen ze bekend worden gemaakt Onder meer zal worden gebracht een „Bevrijdingskoor", bestaande uit enige honderden zangers(essen), dat op die dag onder begeleiding van een groot muziekkorps, waarvoor de drie plaatselijke korpsen reeds toezegging hébben gedaan, enige mooie liederen ten gehore zullen brengen. Iedereen boven de 16 jaar kan hieraan deelne men Datum en plaats voor de oefen avond zal nog nader worden bekend gemaakt. Vast staat dus, dat er op 5 Mei a.s. een waardig feest gevierd zal worden. JONGETJE AANGEREDEN. Het 4-jarig zoontje van de fam. R. stak onverhoeds in de Van Panhuijs- straat de rijweg over, juist toen een motorrijder passeerde. Een-aanrijding kon niet voorkomen worden. De be stuurder, bracht het knaapje binnen bij de fam. A. Dr. Mulder, die direct plaatse was, constateerde een achtte over brenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Dé heer A. raadde de motorrijder aan zich met de politie in verbinding te stellen, doch de volgende morgen had hij zich daar nog niet gemeld. Doordat de heer A. het motornum mer had genoteerd, was de berijder spoedig gevonden en bij onderzoek bleek het te zijn een jongeman uit Noordwijkerhout. Hij had zich niet durven melden, omdat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Door de politie zal worden opgemaakt een procesverbaal voor het rijden zonder over te nemen, omdat de heer S. Ver loop zijn herverkiezing slechts voor één jaar heeft aangeno/nen. Inde kascommissie werden gekozen de heren Bop de Jong, R. Haak en H. Veenstra, en in de verzekeringscom missie de heren dr J. v. Nes, J. J. Schumacher en Tom Admiraal. Voor het komende jaar werd de contributie wederom vastgesteld op 2.50 per gezinshoofd, wanneer de komende statuten en reglementswij zigingen tot stand komen zal noodza kelijk hierin ook wijzigingen komen. Tot hoofd-instructeur werd met alge mene stemmen herkozen de heer A. Passchier. De heer Bop de Jong bracht van 24 uur. Eerste Hulp Brigade. In verband met het altreden van de heer J. Kragt als voorz. van Eerste Hulp Bri gade, is het dagelijks bestuur thans samengesteld als volgt: Th. Varkevisser, voorz., Mej. R. Alkemade, secretaresse en A. H. A. Beugelsdijk, penningm. Het secreta riaat is gevestigd: Kerkstraat 22. Op 16 Maart zal een wedstrijd wor den georganiseerd tussen de E.H.B.O. verenigingen Noordwijk, Noordwij kerhout Voorhout en Sassenheim. Deze zal plaats vinden in Hotel De Zwaan te Noordwijkerhout. De deel nemende teams zullen bestaan uit E.H.B.O.'ers, die nog niet aan een sprake dat de Brigade meer mobiel wedstrijd hebben deelgenomen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2