Bij debat over gezondheidszorg bleek compromis onmogelijk Amendement aangenomen, beraadslaging geschorst Tweede Kamerlid stelt uitgebreide vragen over handelsmarge-probleem Kunstwerken van Leo Brom in Roermondse kathedraal Minister Donker houdt vast aan zijn gratie-beleid DONDERDAG 10 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 TWEEDE KAMER Het amendement van de arts, de heer MOL (KVP) is gistermiddag: in de Tweede Kamer met 47 stemmen vóór (KVP, AR, CH, VVD en KNP) en 26 stemmen tegen (Socialisten en communisten) aangenomen. Ondanks de dreiging van minister Suurhoff, dat hij het wetsontwerp terug zou nemen als dit amendement werd aanvaard. Zoals bekend, wordt in dit amendement voorgesteld, dat de cen trale raad voor de volksgezondheid tenminste voor de helft zal bestaan uit vertegenwoordigers van de parti culiere gezondheidsorganisaties. Na de stemming vroeg, minister Suurhoff schorsing van de beraad slagingen. Géén wantrouwen De heer SUURHOFF meende, dat de vóórstemmers voor het amende ment wantrouwen zaaiden tegen ver tegenwoordigers van de overheid, die in de raad zitting zouden krijgen. Onder meer de heer ZEGERING (VVD) verklaarde, dat zijnerzijds geen sprake is van wantrouwen. Overheid en particulier initiatief heb ben elkaar absoluut nodig. Het is dus heel begrijpelijk, dat in de raden pariteit zal worden toegepast. Juist als de overheid in de raden de meer derheid krijgt, geeft dat aanleiding tot wantrouwen. Overhelt! heeft de verantwoor ding Minister Suurhoff vroeg zich in zijn antwoord aan de sprekers af: hoe krijg ik een zo goed mogelijke ge zondheidszorg. Hij stelde nogmaals dat primair de verantwoordelijkheid Vragen over vuilnis In de gemeente De Wijk werd een landbouwer bereid gevonden met zijn landbouwtractor eens per week het huisvuil op te halen. De man behoefde voor zijn trac tor geen belasting te betalen, .wan neer hij deze voor landbouwdoelein den gebruikte en de gemeente vroeg nu ook belastingontheffing aan voor die ene dag per week, dat hij voor de gemeente het huisvuil ophaalde. De gemeente overwoog daarbij, dat zij voor een eventueel eigen vuilnis auto ook geen belasting zou behoeven te betalen. De minister beschikte afwijzend op dit verzoek, omdat er anders twee belastingkaarten op de tractor afge geven moesten worden, hetgeen de minister in strijd achtte met het sys teem der wet. De gemeente zag hierdoor haar reinigingsbegroting, die zij juist klop pend had gekregen, totaal ontwricht. In de Eerste Kamer zijn dè minis ter thans schriftelijke .vragen over deze kwestie gesteld. C.A.O. voor het bakkersbedrijf Werkgevers en werknemers in het bakkersbedrijf hebben een nieuwe CAO getekend. Wanneer de Rijksbe middelaars dit contract hebben goed gekeurd, zullen zij het tevens verbin dend verklaren voor het gehele bak kersbedrijf. De nieuwe CAO bevat vele verbe teringen. Het contraét houdt o.a. een loonsverhoging in tot 62.40, resp. 57.60 per week voor de „bakman" (deegopmaker) in de eerste en vijfde gemeenteklasse. Tussen beide klas sen in verschillende lonen, al naar de standplaats, met 1.20 per week. De nachttoelagen zullen 3.75 tot 6.15 bedragen, al naar gelang het tijd stip van de nachtelijke arbeid. De CAO voorziet in een schoeisel toeslag van 1.50 per week, wat ge heel nieuw is. in het bakkersbedrijf en verder in een verplichte toeslag van 1.per week voor het diplo ma van de Stichting Examens voor het Bakkersbedrijf en een provisie regeling. Als de Rijksbemiddelaars het contract ongewijzigd aanvaarden, zullen de bakker en zijn gezel bo vendien onderling moeten overeen komen,, hoe Zij het risico van de pof- klanten zullen dekken. Ook zullen dan de jeugdige bakkersgezellen, die jonger zijn dan 18 jaar, 18 vacantie- dagen krijgen, in plaats van 12. Vrije concurrentie voor slagers mogelijk Voor de gemeenten waar de slagers dit nog niet zelf hebben gedaan heeft minister Zijlstra de minimum prijsafspraken geschorst. Dit bete kent dat de slagers nu volkomen vrij zijn om zelfstandig de prijzen te cal culeren. Ovéreenkomstig de wet bedrijfs regelingen is aan de gelijknamige commissie verzocht advies uit te bren gen over optreden tegen deze regelin gen op grond van het kartelbesluit. Minister Zijlstra is tot deze schor sing overgegaan aangezien de prijs afspraken in strijd zijn met het stre ven van de regering om vrije con currentie te bevorderen. De meeste grote gemeenten, waar onder ook Leiden, hadden reeds eer der met de prijsafspraken gebroken. ligt bij de overheid. Als er iets ver keerd gaat, bijv. met de gezondheid van de Nederlandse schooljeugd, wordt de minister van Sociale Zaken ter verantwoording geroepen. „Ik ben geen „etatist" (voorstander van staatsalmacht), aldus de minister, .maar het particulier initiatief kan geen wettelijke regelingen maken en kan niet belast worden met de toe zicht op de gezondheidszorg". Vermindering enthousiasme Wat de stijging der subsidies ten behoeve van de gezondheidszorg aan gaat zei spreker, dat deze in 1949 in totaal 4.800.000 beliepen. Ze zijn voor 1955 gestegen tot 17.400.000. Z.i. zal het enthousiasme van het particulier initiatief niet verminderen als men in de raden een paar verte genwoordigers der overheid meer ziet. Het gaat immers om het enthousias me de lijdende evenmens te helpen. Hierna komen de artikelen aan de orde. De heer MOL (KVP) betoogde, dat het particulier initiatief met een pa ritaire samenstelling kan genoegen nemen. Dat er in het amendement gesproken wordt van „ten minste" beduidt niet, dat er een meerderheid moet zijn. Er moet evenwicht zijn en daartoe strekt het amendement. Vliegongeval in Utrecht Ten koste van z'n leven spaarde piloot de stad De 22-jarige piloot C. Rog uit Scheveningen, die gisteren met een straaljager vlak bij het ziekenhuis te Utrecht-West neergestort is, heeft bij clit ongeval het leven verloren. Naar alle getuigen van dit ongeluk hebben meegedeeld,' heeft de piloot, toen zijn toestel in de lucht ernstige motorstoring kreeg, een uiterste po ging gedaan om buiten de bebouwde kom van de stad neer te komen, het geen hem gelukt is ten koste van zijn leven. De wrakstukken, die overal in de omtrek verspreid zijn gevonden, to nen aan, dat hij vlak boven het wei land, waar het vliegtuig zich 3 meter diep inboorde, nog gepoogd heeft het vliegtuig te verlaten. Hulpdiensten, die zeer spoedig 'a'an- wezig waren, stonden aanvankelijk machteloos, daar verschillende af- j gerukte delen van het vliegtuig o.m. de vleugels in brand stonden en de drie meter diepe krater, die het vliegtuig gevormd had, onmid dellijk vol liep met water en mod der. Gistermiddag heeft de vergadering van de Tweede Kamer het wetsont werp tot instelling van een product schap voor pluimvee en eieren aan genomen. Tevens was daarbij aan de orde het wetsontwerp tot opheffing Wie, wanneer, waarom Het Tweede Kamerlid de heer Hooij heeft de ministers van Econo mische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en aan de staatssecretaris van economi sche zaken schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de bewindslie den aan de uitvaardiging van de prijzenbeschikking handelsmarges 1955 reeds omstreeks de jaarwisse ling overleg hebben doen vooraf gaan met de organisaties van de groot- en kleinhandel en dat deze haar medewerking hebben toege zegd, opdat de wijzigingen in de hef fing van de omzetbelasting, ingegaan op 1 Januari 1.1., geen verhoging van de procentuele marges en daarmede van de prijzen ten gevolge zouden hebben? 2. Kunnen de bewindslieden me dedelen, in welke branches van de groot- en kleinhandel niettemin, vóór de uitvaardiging van de beschikking, m'argeverhoging heeft plaats gehad en in welke branches dit niet het ge val is? 3. Kunnen de bewindslieden, in zo verre margeverhoging wèl heeft plaats gehad, voorts mededelen: a. In hoeverre de oorzaken daarvan liggen bij resp. de fabri kant, de groothandel en de klein handel; b. In hoeverre de margeverho ging haar oorzaak gevonden heeft in andere factoren dan in de wijziging in de omzetbelas ting, alsmede in hoeverre die an dere factoren margeverhoging wel en niet rechtvaardigden? 4. Waarom draagt de prijzenbe schikking handelsmarges 1955 een al gemeen, n.l. de gehele handel om vattend, karakter en is niet de weg gevolgd van indien nodig be drijf staksge wij ze beschikkingen en hoe zal de prijzenbeschikking wor- T weede „Kaasexpres" rijdt zonder kaas! De Nederlandse Spoorwegen, die de laatste jaren een sneltrein, de z.g. Kaasexpres, lieten lopen van Am sterdam naar Alkmaar, hebben in de zomerdienstregeling van dit jaar een tweede Kaasexpres ingelast van Rotterdam via Haarlem naar Alk maar. Deze sneltrein, die- op de Vrij dagen van 15 Juli tot en met 19 Augustus zal rijden, vertrekt om 8.41 uur uit Rotterdam, aankomst in Haarlem 9.38 uur; vertrek uit Haar lem 9.46 en aankomst in Alkmaar 10.21 uur. Hej; is niet waarschijnlijk dat Alc- mariaV.V.V. ook de reizigers in deze tweede Kaasexpres een stukje kaas zal aanbieden, zoals zij dat al jaren doet in de Kaasexpres Am sterdamAlkmaar. Brand te Rotterdam Magazijn in vlammen Omstreeks half één gistermiddag is door tot nog toe onbekende oor zaak brand uitgebroken aan de Cein tuurbaan te Rotterdam. De brand woedde in een magazijn op de eerste verdieping, waar voor ongeveer 150.000,aan materiaal, o.m. lam pen ingepakt met stro, lag. Met 14 stralen heeft de brandweer het vuur aan twee kanten, aan de Roozelaan en aan de Ceintuurbaan, bestreden. Ook de brandweer van de fabriek, waar ongeveer 500 mensen werken, hielp mee. Men wist het vuur te beperken tot de eerste etage, die vrijwel geheel uitbrandde; beneden werd alleen wa terschade geleden.Omstreeks twee uur was het vuur bedwongen. den toegepast in bedrijfstakken met wisselende marges? 5. Is het juist, dat de „hogere prijs", bedoeid in artikel 1, letter a, van de beschikking, eerst kan wor den doorberekend, wanneer de be treffende goederen in het bedrijf aanwezig zijn; zo ja, is dan niet de vrees gewettigd, dat bij stagnatie van levering de toepassing van deze vervangingswaarde geheel af ge deeltelijk illusoir wordt? 6. Kunnen de bewindslieden mede delen, of, en zo ja, in hoeverre en in verband met welke groepen van ar tikelen de. jongste stijging van het indexcijfer van het levensonderhoud is te wijten aan marge-verhogingen enerzijds in de groothandel en ander zijds in de kleinhandel, alsmede in hoeverre naar hun oordeel deze mar geverhogingen ten onrechte hebben plaats gehad? 7. Welke redenen hebben de be windslieden bewogen om met betrek king tot de vrijheid van noodzake lijke doorberekening van kostenver hogingen na 30 September 1954 de groot- en kleinhandel door deze ter zake te binden aan een dispen satiebeschikking van de directeur- generaal van de prijzen anders te behandelen dan zij het overige be drijfsleven behandelen en ook anders dan de behandeling, welke de rege ring zich zelf in haar eigen beleid van prijszetting toekent? van het bedrijfschap voor pluimvee en eieren. De heer Groen (KVP) maakte er bezwaar tegen, dat de bestuurssa menstelling in de wet niet is opge nomen. Hij vreesde, dat van een praktische werking van het product schap weirjjg terecht zal komen. Ten aanzien van de pootaardappe- len bestaat een gelijke situatie. Er zijn daar ook tegenstellingen. De heer Groen meende, dat de minister met partijen nog eens moest praten. Komt er geen overeenstemming, dan moet z.i. de minister toch een wets ontwerp tot instelling van een pro ductschap pootaardappels indienen. PRIJS VAN 25.000. In de staatsloterij is de prijs van 25.000.gevallen op nr. 20216 in de 4e klasse, 12e trekking. Onschuldige misstap? In kokend water i, p. u. aan boord van troepenschip Op 19 Januari 1948 stapte een dienstplichtig soldaat met zijn voet in een pan kokend water en werd even later met een tweede graads verbranding in het hospitaal opge nomen. Daar de volgende dag de boot naar het voormalige Ned. Indië zou ver trekken, werd hij beschuldigd zich te hebben onttrokken aan uitzen ding en deswege stond hij gisteren voor de krijgsraad in Den Haag. I De thans 28-jarige bleef ontken- j nen, dat hij met opzet in de pan ko- i kend water gestapt was en alhoewel enkelen zijner familieleden tegenge stelde verklaringen aflegden, wilde de auditeur-militair deze getuigenis sen niet al te serieus opnemen, om dat er in de familie van de soldaat een hevige familievete heerst. Alhoewel de krijgsraad het wette lijke bewijs geleverd achtte, werd de soldaat toch vrijgesproken, omdat het bewijs niet overtuigend geleverd was. Ik rook tegenwoordig alleen maar Dubec - en dat bevalt me bestWeet je - ik kreeg zó genoeg van sterk prikkelende cigarettenIk vind Dubec heel lekker! De onversneden, uitgelezen Oriënttab^kken, waarvan Dubec cigaretten worden gemaakt, zijn licht en geurig. Hiersteek óók eens 'n Dubec op, - kèn je dat beroemde rode doosje nog van vroeger? Proef eens goed.... dit is het echte rookgenot: geurige, pure tabak! Dubec in het vanouds bekende rode doosje 90- cent. Éénmaal aan Dubec gewend altijd aan Dubec verknocht! Justitie in Eerste Kamer „Niet te hard' In de St. Christoffelkathedraal te i Roermond zullen op Zondag 20 Maart in gebruik worden genomen een bronzen altaarkruis mei zeven bijbe horende bronzen kandelaars, die naar de ontwerpen van de edelsmid Leo Brom dezer dagen in diens atelier te Utrecht zijn voltooid Aan deze altaarsieraden is meer dan een jaar gewerkt. Het kruis is ruim drie meter hoog, een aantal vorm- en kleuraccenten onderbreekt, op verscheidene plaatsen het verti- calisme van de compositie. Aan het relatief smalle kruis is een in verguld zi1ver gedreven beel tenis van de Gekruisigde aangebracht. Op de voet van het kruis is door een opschrift in kleine gesmeed bronzen letters de voltooiing van dit werk gdocumenteerd en de signatuur van de maker aangebracht. Aan een andere opdracht voor de St. Christoffelkathedraal wordt door Leo Brom nog gewerkt. Dit betreft de bekleding van de altaartombe met beelden van twaalf apostelen. Deze beelden krijgen dezelfde uitvoering als het corpus van het altaarkruis. De dodelijke trambotsing bij Monnikendam In de Eerste Kamer heeft minister Donker opnieuw zijn gratie-beleid uiteengezet. Hij gaf ook ditmaal niet toe aan degenen, die een milder be- leid op dit punt van hem verlang den. „Van sommige kanten wordt mij verweten, dat ik te hard ben, maar dat is niet 'het geval. Bij alle maatre gelen die ik nemen moet, tracht ik steeds de menselijke kant in het oog te houden. Maar het is nu eenmaal de taak van de minister van Justitie er voor te zorgen, dat de gerechtig- v heid in ons land gehandhaafd en de samenleving beschermd wordt." Minister Donker constateerde dat 'n „ondubbelzinnige meerderheid" van de Kamer het met zijn beleid eens was. Een motie van de zijde van de K.V.P. was dan ook niet te verwachten en mr. Witteman reageer de niet op de uitdaging van de mi nister om een uitspraak van de Kamer te vragen. De minister wilde die uitspraak, omdat hij het onge wenst vond, dat dit belangrijke on derdeel van zijn beleid steeds weer in discussie komt. „Dat kan niet an ders dan onrust onder de betrokke nen veroorzaken", zei hij. Spr. zette uiteen, dat het gaat om een residu van de politieke veroor deelden, 'n groep die op één lijn ge steld kan worden met gewone mis dadigers. „Daarmee druk ik mij echter nog zacht uit, want deze mensen hebben niet alleen soortgelijke mis drijven gepleegd als gewone misdadi gers, maar zij hebben dat meestal gedaan in een veelvoud, tien-, twin tig-, honderd- en in enkele gevallen zelfs duizendvoudig. Deze groep kan niet delen in de soepele vrijlatingspo- uitleveren aangezien het strafbar» feit op Belgisch grondgebied heeft plaats gevonden. Tenslotte deelde de minister nog mee, dat zes van de zeven ontvluch ten uit Breda door een Nederlandse rechercheur zijn opgespoord. Hij had ook de zevende gevonden, maar toen deze 's nachts met behulp van de Duitse politie gearresteerd zou wor den, was hij blijkbaar gewaarschuwd en er vandoor gegaan. Replieken. Bij de replieken lichtte de heer WITTEMAN (KVP) toe, dat het be vrijdingsfeest bijzonder geschikt is om gratie te verlenen, wanneer men het feest althans ziet als een feest van dankbaarheid jegens God en de bevrijders en niet als een gelegen heid om gevoelens van wrok en ver gelding op te roepen. „Ik kan er niet toe komen om een mens voorgoed af te schrijven voor de samenleving, zelfs niet als het iemand is die ter dood veroordeeld werd en per gratie levenslang kreeg", aldus de heer Witteman, waarop de heer CAM- MELBEEK (P.v.d.A.) repliceerde, dat die opvatting de vraag doet rij zen of het niet beter is de levens lange gevangenisstraf geheel te schrappen. De begroting van justitie werd z. h. st. aangenomen. Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 .1 .- i Gym. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 htiek, die ten aanzien van de overige Voor de huisvrouw. 9.00 Gym voor politieke delinquenten terecht is ge- de vrouw. 9.10 Gram. .35 Waterst. In een dichte mist zijn Woensdagochtend twee tramstellen van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoersmaatschappij tussen Broek in Waterland en Mon nikendam, ter hoogte van de Dijksbrug tegen elkaar gebotst. De 60-jarige wagenbestuur, die de tram, welke uit Amsterdam kwam, bestuurde, werd op slag gedood. De bestuurder van de uit Monnikendam komende tram, J.^ S., uit Amsterdam Noord, had, toen hij het ongeluk zag aankomen, tram uit Amsterdam Noord, had, toen hij het ongeluk zag aankomen, verwondingen op. Twee wegwerkers, die zich op het voorbalcon van de Amsterdamse tram bevonden, werden zwaar gewond, terwijl 30 a 40 andere passagiers lichtere verwondingen bekwamen. Onze foto geeft een beeld van de ravage. voerd", zo verklaarde de minister. Een voortzetting van het milde gra tiebeleid van zijn voorgangers zou er toe geleid hebben, dat deze poli tieke criminelen een veel gunstiger behandeling gekregen zouden heb ben dan gewone misdadigers. De con sequentie achtte de minister onaan vaardbaar. „We mogen een moorde naar niet tot de gedachte brengen, dat hij er heter afgekomeil zou zijn, als hij meer moorden gepleegd had." Met de acht hoogleraren in het strafrecht, die voor een mildere gra tieverlening gepleit 'hebben, was de minister het niet eens, dat de bijzon dere Omstandigheden van de oorlogs tijd van invloed moeten zijn op het gratiebeleid. Bij zorgvuldige bestu dering kan men voor elk misdrijf een bepaalde oorzaak aanwijzen. De om standigheden van de bezettingstijd hebben ons volk een bijzondere ver antwoordelijkheid opgelegd en de goede Nederlanders hebben dat be grepen. Ook de mishandelingen, die sommige politieke gevangenen kort na de bevrijding hebben ondergaan, zag de minister niet als een reden tot gratie. Ernstige mishandelingen op grote schaal zijn alleen gepleegd in de Harskamp, maar daar waren wapen dragers opgesloten, die allen /reeds in vrijheid zijn. Minister Donker wees er tenslotte op, dat ook gedurende zijn optreden als minister van zwaargestraften een belangrijke gratie is verleend. „Gra tie kan alleen langs de weg van indi viduele beoordeling plaats vinden", zei hij De minister verklaarde het te be treuren dat pogingen tot de opspo ring van Anneke Beekman nog geen resultaat hebben gehad. Alleen de genen, die in deze zaak juridisch aansprakelijk zijn, kunnen vervolgd worden. De vervolging van een pa ter zal voortgang vinden, maar de Nederlandse moeder-overste in Bel gië, die bij de zaak betrokken is kan niet vervolgd worden. Vermoedelijk heeft zij inmiddels de Belgische na tionaliteit verkregen en als dat niet 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis" caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Clave- cimlbelrecital. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. AVRO: 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Gevar.- jProgr. 13.55 Koersen. 14.00 Radio- Philharm. ork. 14.16—14.30 Jeugd- boekenschouw) 18.15 Gevar. progr. VARA: 10:00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianospel. 17.20 Muzikale caus. 18.15 Act. 18.20 Gram. 18.45 „De Strijd voor meer welvaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Meisjes- kóor. VPRO1.30 „'Hét dogma voor ons", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamermuz. 20.30 Benelux. 20.40 „Leven in de cul tuur", caus. VARA: 21.00 „Leert uw landgenoten kennen", klankb. 21.35 Buitenlands weekoverz. 21.50 Dans muziek. 22.20 „De dood lift mee daag", caus. 22.45 Avondw. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg.kal. 8.00 Nws. weerber. en kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.45 Schoolradio. 10.00 Amuz. ork. (Intermezzo: Gram). 10.30 Schoolradio. 011.0 Voor de zie ken. 11.40 Vocaal Dubbelkwart. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor de vrouw. 12.40 Strijk-octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, en kath. nieuws. 13.20 Musette ork. en soliste. 13.45 Voor de vrouw.. 14.00 Concertgebauwork. 14.50 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Sopr. en orgel. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Koersen. 17.45 Pianorecital. 18.05 Jazzmuz. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 18.55 Toespraak. 19.00 klaring en toelichting. In het emi gratiepraatje spreekt Mr. Ir. B. W. Haveman over Zuid Amerika. 19.30 Avondgebed en liturg.kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Politiek Forum. 21.30 Muz.quiz. 22.00 Gevar. Muz. 22.20 „Opvoeding tot huwelijk", caus. 22.40 Kamerork. en solist. 23.00 Niews. 23.15 Ballroom- het geval is, zal België haar toch niet orkest. 23.45— 24.90 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7