Noodgedwongen wordt er overgeschakeld van de woningwet- op de premiebouw Werkgevers zullen beroep doen op bedrijfsleven Dit voorjaar vettere melk tegen voile prijs Toezicht op autoverzekeringen Moeder van jeugdige drieling plotseling overleden Ondanks de versoberingen kon de curveprijs niet benaderd worden Voorzitter van metaalbewerkers liep vooruit op zijn aftreden in Juli Etalagepop ontpopte zich als inbreker Zilveren guldens rollen nog niet ZATERDAG 5 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BEAD - PAGINA 3 Naar een vaster loon- en prijspeil ven dan anderen. Deze onzekerheid werkt op zichzelf reeds prijsverho gend. De regering heeft in deze nieuwe handelsmargesbeschikking geen geld- marges vastgesteld, waarmee de mid denstandsorganisaties indertijd ac- cqord gingen, maar heeft de voorkeur besprekingen, die de minister vangegeven aan het minder straffe sys- Afspraak bleek niet voldoende Naar aanleiding van de jongste prij- zenbesohikking yoor de handelsmar ges wordt vernomen, dat de jongste Econ. Zaken, prof. Zijlstra, met de vertegenwoordigers van het Neder landse bedrijfsleven heeft gevoerd, er toe geleid hebben, dat de drie werkgevers-organisaties zich binnen kort uitvoerig tot het Nederlandse bedrijfsleven zullen richten met de oproep gevolg te geven aan de wens van de regering om te komen tot sta bilisatie van het loon- en prijspeil in Nederland. Niet alleen de midden stand maar het bedrijfsleven in zijn .geheel dient een bijdrage te leveren aan de stabilisatie-politiek. De sta- blisatie mag voor sommige bedrijfs takken nadelen brengen, maar deze wegen niet op tegen de grote nadelen van een inflatoire ontwikkeling, waarbij lonen en prijzen over elkaar heen gaan tuimelen. Waar prijsverlaging mogelijk is, zal deze moeten worden gerealiseerd. Aan de verstarring naar beneden van het Nederlandse prijsniveau moet een einde komen. In dit verband werd ons verzekerd, dat de kartelpolitjek van de regering een intensiever ka rakter zal krijgen omdat de prijsaf spraken een te grote omvang hebben aangenomen. Er wordt meer aandacht besteed aan het stimuleren van de winstmarges dan aan de verlaging van de consumentenprijzen. Men verzekerde ons dat het depar tement van Econ- Zaken over een controle-apparaat beschikt, dat vol doende uitgerust is om de naleving van de nieuwe handelsmargebeschik^- king te verzekeren. Ook de commissie bedrijfsregelin gen komt met adviezen voor de dag, waarop de overheid effectieve beslis singen kan nemen, die ongewenste prijsafspraken tegengaan. Tijdens de jaarwisseling heeft mi nister Zijlstar op de „Hoge Veluwe" met vertegenwoordigers van de in- dustrie en de middenstand vertrou welijke besprekingen gevoerd. In de laatste maanden van het vorig jaar was gebleken, dat men na de wel- vaartsloonrónde van October met ge makkelijke hand de prijzen omhoog bracht. Er was reeds van overheids wege een waarschuwing "geweest door de uitvaardiging v.an twee prijs- stopvoorschriften, één voor de wit- wasserijen en én voor de haarden- en kachelindustrie. Op de „Hoge Veluwe" waarschuw de minister Zijlstra het bedrijfsleven en vooral de middenstand voor het gevaar van een inflatoire ontwikke ling. Alle partijen zegden hun mede werking toe tot stabilisatie van het loon- en prijsniveau te komen. De middenstandsorganisaties waren be reid de richtlijn aan hun leden uit te geven de geldmarges van de winst na aftrek van de 3 procent om zetbelasting aan te houden. Deze af spraken en waarschuwingen hebben echter onvoldoende effect gekregen. Daarna deed zich het nieuwe feit voor van de stijging van de kosten van levensonderhoud van het index cijfer 127 tot 129. Spanning. De spanning tussen lonen en prij zen deed zich sterker gevoelen. Voorkomen moest worden dat deze spanning zou leiden tot een nienwe loomonde, die het proces aanzienlijk zou versterken. De handhaving van de 3 procent omzetbelasting in de winstmarges heeft in de huidige situatie een zeer ongustig effect. Daarom moest een formele maatregel getroffen worden om de stabilisatie van het loon- en prijspeil te verzekeren. Een vrij belangrijk deel van de middenstandsbedrijven bleek name lijk de 3 procent omzetbelasting ge heel of ten dele te handhaven: o.a. rijwielen, textiel, cosmetisch artike len, pharmaceutische artikelen, duur zame verbruiksgoederen. Bij merkar tikelen blijken sommige fabrikanten aan de handel ruimere marges te ge- De regering zal dit voorjaar het be schikbaar stellen van melk inet een vetgehalte van 3lA% mogelijk ma ken. Zij staat echter op het stand punt dat de consument hiervoor de volle kostprijs zal moeten betalen. De mening van de Voedingsraad dat een hoger vetgehalte van weinig belang is voor de volksgezondheid heeft bij deze beslissing een grote rol gespeeld. Bovendien wordt er reeds zoveel uit de staatskas op consump- tiemelk toegelegd, dat verdere sub sidiëring onverantwoord is. GOEDKOPERE PASPOORTEN IN HET VOORJAAR. Het provinciaal bestuur van Gel derland gaat door middel van een re clameaffiche tijdige indiening, van de aanvragen voor een paspoort propa geren. Nieuw is de regeling, dat pas poorten, die buiten ae drie Zomer maanden Juni, Juli en Augustus wor den aangevraagd, een gulden goedko per zullen zijn dan in de drie ge noemde maanden. teem van de procentuele marges. Deze marges komen overeen met die welke in de laatste drie maanden van 1954 gebruikelijk waren. Deze mgrgeps waren, gezien de toestand van een zekere 'hoogconjunctuur, re delijk. Nadnlen voor de handel zullen naar men verwacht beslist niet op treden. Het prijspolitieke effect van deze maatregel wordt echter bijzon der hoog aangeslagen. Daardoor hoopt men het psychologisch proces, dat de spanning tussen lonen en prijzen be heerst, te voorkomen zonder dat tot binding van de prijzen als zodanig Verrassend. Een officiële zegsman verzekerde aan Trouw", dat de twee priisston- beschikkingen van het vorige jaar Ernstige critiek op melkgarantieprijs Ook de Hollandse maatschappij van Landbouw heeft ernstige critiek laten horen op de getroffen regeling van de melkgarantieprijs. De garan tieprijs voor de melk ligt op een zo danig niveau, dat vele veehouders met een belangrijke inkomstendaling rekening moeten houden. Tot deze conclusie kwam een ver gadering van veehouders uit Noord en Zuid-Holalnd, welke door de Maatschappij te 's-Gravenhege werd gehouden. Hoogswaarschijnlijk zal de garan tieprijs dit jaar voor het eerst se dert de oorlog in werking moeten treden. Dat nu door de regering ge zocht is naar middelen om door haar in het verleden aangegane verplich tingen tot eeij zo laag mogelijk punt terug te dringen, achtte men bijzon der onbillijk, na de vergaande ver plichtingen en beperkingen, welke de melkveehouderij in de naoorlog se jaren zijn opgelegd. De vergadering besloot, o.a, er te bevoegder plaatse op aan te dringen, de marge voor de veehouder alsnog te verhogen. Tenslotte sprak de vergadering er haar verbazing over uit, dat de con- sumptierpelkprijs in vergelijking tot de producentenprijs dusdanig hoog moet liggen. De standaardmelk kost op de producentenprijs omgerekend ca. 15 cent, de consumentenprijs voor flessenmelk, inclusief regeringssub- sidie, ruim 38 cent. Vele veehouders een verrassend nuttig effect hebben yr?/f{ln.^Cj a*" .yra®Fon}, ^et. uoodza- gesorteerd De nieuwe nrijzenbe- schilcking voor de handelsmarges moet eveneens gezien worden als „shock-theranie". Dat is trouwens al tijd hef geheim geweest van alle nriisbeheersine: in het verleden. Men weet wat er te wachten staat, wan neer mén zich niet aan de voorschrif ten houdt. Wanneer stabilisatie wordt bereikt het internationale nr'isneii is on het ogenblik eveneens stabiel dan zal de overheid niet be hoeven over te gaan tot meer om vattende prijsbeheersingsmaatrege- len. kelijk is, dat zij bij alle risico aan de productie verbonden met een marge van een enkele cent genoegen moeten nemen, terwijl de slijter een marge van 7 cent wordt toege staan. „STOETHASPEL" OVERLEDEN. Gisteravond is ten gevolge van een hartaanval op 39-jarige leeftijd plotseling overleden de heer Louis Bouwmeester. De heer Bouwmeester, is onder de naam „Stoethaspel" menigmaal in revues opgetreden. De Nederlandse vereniging van als hij gedaan heeft, de goede naam automobielassuradeuren (N.V.V.A.) waarin op enkele uitzonderingen na de in Nederland werkende automo- bielverzekeraars zijn verenigd, is er toe overgegaan een raad van toezicht op het automobielverzekeringsbe drijf in het leven te roepen. Ter toelichting deelt het secreta- riaat het volgende mede: Hoezeer het automobielverzeke ringsbedrijf er ook aanspraak op meent te mogen, dat het zijn taak naar behoren vervult, zo sluit dit vanzelfsprekend niet uit,' dat tussen verzekerden of andere belangheb benden bij een automobielverzeke ring en een verzekeraar een geschil over de uitvoering van de verzeke ring kan rijzen. Wie het bij dat ge schil nu objectief bezien bij het rechte einde heeft, deze menings verschillen kunnen de goede betrek kingen tussen verzekeraar en verze kerde beïnflueneeren. Noch het verzekerde publiek, noch de verzekeraar heeft daarbij belang. Mede met het oog op het aankwe ken en instand houden van een goe de relatie met het publiek, heeft het in de N.V.V.A. verenigde automobiel verzekeringsbedrijf gemeend de mo gelijkheid te moeten scheppen dat zonder dat dit voor het publiek enige kosten meebrengt eventuele bezwaren of klachten tegen of ge schillen met een verzekeraar kun nen worden voorgelegd aan een col lege van buiten het bedrijf staande, algemeen geachte personen, die in staat zullen zijn daarover een objec tief oordeel uit te spreken. De taak van dit college zal geen doublure scheppen naast de rechterlijke in stantie of arbitragecommissie, die krachtens de polisvoorwaarden tot beoordeling en beslechting van ge schillen is geroepen. De taak van de raad van toezicht is nl. aldus omschreven, dat hij er op moet toezien, dat de leden der N. V.V.A. bij het tot stand brengen en uitvoeren van motorrijtuigverzeke ringen en in het bijzonder in het verkeer van verzekeraars met ver zekerden of met andere belangheb benden, de goede naam van het be drijf in stand houden.. Deze taak is dus beperkt in die zin, dat de raad geen uitspraak kan doen of bjjv. een bepaalde tegen de ver zekeraar ingestelde vordering tot schadevergoeding door deze verze keraar terecht is afgewezen, zodat hij hem dus evenmin kan veroorde len aan die vordering alsnog te vol doen. De taak is daarentegen zeer ruim in dier voege, dat ook al zou een schade op juridische gronden (dus bijv. op grond van de polis voorwaarden) terecht zijn afgewe zen, de raad toch bevoegd is een oordeel uit te spreken over de vraag of de verzekeraar, handelende, zo- De moeder van de drie maanden geleden in Veenendaal geboren drie ling is gistermorgen plotseling over leden. De 25-jarige mevrouw Kalter- van Hardeveld werd Woensdag met een longontsteking naar huis ver voerd, waar geheel onverwacht een vererging van haar toestand intrad. Veertien dagen geleden had het het bedrijf heeft in gevaar ge bracht of aangetast. De raad zal een bepaalde handel wijze van een verzekeraar dus als strijdig met de goede naam van het bedrijf kunnen afkeuren. De beslissing, of de verzekeraar rechtens tot een bepaalde hande ling, zoals bijv. het doen van een uitkering aan een verzekerde, ver plicht is, blijft echter aan de burger lijke rechter, dan wel de bij de polis aangewezen arbitrage-instantie, voorbehoudén. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Gisteravond hebben in de raads vergadering te Voorschoten de frac tievoorzitters van de diversp partijen hun oordeel uitgesproken over de nieuwe financieringswijze van de 18 étagewoningen. In eerste instantie zouden de woningen gebouwd wor den als woningwetwoningenThans kwam aan de orde een voorstel deze huigen te bouwen met premie. De heer Pels (PvdA) bracht het standpunt naar voren van zijn frac tie, die een voorstander is van WQ- ningwetbpuw. Daarom is hef voorstel moejlijk tje verteren en wel omdat bljjkt, dat men met de woningwet- bou^ ter plaatse is vastgelopen Waarom, zo vroeg spr. is geep gebruik gemaakt van het advies van de Na tionale Woningraad. Daarom zou spr. het op prijs stellen indien er nog een mogelijkheid gevonden zou worden om overleg te plegen met deze stantje. Daarom stelde spr. voor dit voorstel 14 dagen aan te houden en contact op te nemen met de Nat. Wo ningraad. Ook was volgens spr. open bare aanbesteding juister geweest dan onderhandse gunning. Wethouder Dekker werd direct ge legenheid gegeven verschillende vra gen te beantwoorden. Dat dit voorstel enigszins getraineerd is, vipdt niet zijn oorzaak in de prijs, maar in bouw- technische moeilijkheden. De oplos sing hiervan heeft tijd gekost. Onder handse aanbesteding heeft plaats ge had OP advies van de Prov. Directie. 40% van de woningzoekenden is ge negen een huurprijs te betalen van 1012 gulden per week, waaruit wel bljjkt dat met dit plan in een behoef te wordt voorzien. Het departement van wederopbouw en de Prov. Direc tie hebben te kennen gegeven, dat dit plan goed was, waarom dan nog een andere instantie ingeschakeld, zoals de Nat. Woningraad, terwijl de Prov. Directie advies gegeven heeft over te gaan tot premiebouw, daar de curve- prijs niet te benaderen was. Hierin zullen we moeten berusten. Het beste. De heer For tanier (KVP) stelde het zo. Het college vraagt van ons beslissing over te gaan van woning wetbouw naar premiebouw. De zaak is er. een van bouwen of een nieuwe St. Eloy vergadert in Utrecht Vandaag houdt de Nederlandse Katholieke Metaalbewerkersbond St. Eloy te Utrecht de bondsraadaverga dering, onder voorzitterschap van de heer J. G, van de Brink. De voorzitter zal op de in Juli te houden hondsraadsvergadering af treden, vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Om dan niet teveel tijd in beslag te nemen, besprak hij op de vandaag gehouden vergadering enkele pro blemen in de Katholieke arbeiders beweging en in St:. Eloy. De K.A.B. en de NKMB hebben volgens de heer Van de Brink nog heel wat op hun programma staan, dat in de korst mogelijke tijd verwezenlijkt dient te worden. Voor wat de me taalnijverheid betreft dacht de voor zitter aan een betere oudedagsvoor ziening, een meer gefundeerde winst- delingsregeling, een goed omschre ven en functionnerende bedrijfs- rechtspraak en in het bijzonder aan dé zo al te trage ontwikkeling naar de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie. Wijziging in progressieve zin. Naar sprekers overtuiging zal, naarmate er meer welvaart wordt Een agent van politie die vanoch tend vroeg op de Utrechtse Biltstraat tegenover een kledingmagazijn stond te kijken, beleefde een vreemde ge schiedenis. Hij wist niet of hij waakte of droomde toen een van de aange klede etalagepoppen zag bewegen en naar een hoek van de etalage gaan. De politieagent was zich plotseling gewust geheel wakker te zijn, toen hij een levende man achter de pop zag opduiken die twee herencostuums door een tuimelraam van de etalage op straat wierp en daarna zelf er door naar buiten kroop. De agent sommeerde de inbreker te blijven staan, maar deze holde naar zijn even verderop gereedstaande fiets. Onder dreiging van een nog onge bruikte politierevolver staakte de le vend geworden etalagepop zijn vlucht en hij liet zich naar het politiebureau brengen. Daar bleek het een 26-jarige echtpaar een nieuwe flatwoning be-Utrechtse fabrieksarbeider te zijr^ die trokken, waardoor de drie-maanden j behalve de twee costuums ook nog oude drieling, die tot dusver in een 230.uit de winkel gestolen had. ziekenhuis was ondergebracht ein- Hij was door het tuimelraam bin- delijk een ouderlijk tehuis kreeg. 1 nengekomen. geboren uit de arbeid, het sociaal programma van de Katholieke Ar beiders Beweging zich wijzigen in progressieve zin. Hij wilde daarmee aantonen dat de werkelijkheid niet uit het oog wordt verloren bij het bekampen van de materialistische geest en mentaliteit. Daarom is z.i. structuurvervorming nodig, maar dan ook geestelijke ver nieuwing want zonder geestelijke vernieuwing hebben, naar zijn me ning, structuur-hervormingen geen basis. Te bevorderen dat he christendom weer gestalte krijgt in het openbare leven noemde de voorzitter de taak van de leden, die in fabriek en werk plaats vooruitgeschoven posten zijn van de strijdende kerk. Geen voorraad! De nieuwe zilveren guldens zullen in Juli a.s. nog niet in circulatie ko men, zoals aanvankelijk de bedoeling was. Gebleken is dat tegen die tijd bij 's Rijks Munt nog geen voldoende voorraad gereed kon zijn. Thans kan nog niet gezegd worden op welk tijd stip de guldens wel in omloop zul len komen. Het tijdschrift „Berne" publiceert in zijn laatste aflevering een artikel over de groei van de Abdij van Ber ne. Daaruit blijkt, dat het aantal le den dezer bloeiende Abdij in de laat ste 30 jaren met 150% is toegeno men: In 1925 telde deze Norbertij nen-Abdij te Heeswijk 83 leden, nl. 52 priesters, 14 fraters en 18 leke- broeders. Thans voert prelaat dr J. Ondersteen de kromstaf over 135 priesters, 39 fraters en 33 leliebroe ders, samen 207 onderdanen. lijdensweg. Daarom geloofde hij, dat ondanks de huren iets hoger liggen, overgegaan tnoet worden tot bouwen. Wij kunnen aannemen dat. het college zijn uiterste best heeft gedaan opn tot woningwetbouw te komen. Spr. vond het alleen jammer, dat woningwet- bouw niet mogelijk blijkt. De heer Korthals vond het voorstel voor zich en zijn fractie (VVD) niet sympathiek. Gebleken is dat de. aap- neemsom een ton boven de curveprijs lag. Versoberingen (uitkleedpartijen van woningen) moeten plaats vinden op voorstellen, die door de raad wa ren aanvaard. Noch het college noch de raad, die in deze eenstemmig wa ren treft in deze schuld. De fout ligt elders. Noodgedwongen moest wor den overgegaan tot premiebouw en daarvan hebben we de consequenties te dragen. De heer Van Oosten (Pirot, Chr.) stelde zich op hetzelfde standpunt. In tweede instantie probeerde de heer Pels de raad ervan te overtuigen dat een laatste poging om te komen tot woningwetbouw gelegen was in overleg met de Nat. Woningraad. Het voorstel van de heer Pels om 't voor stel van de Premiebouw nog 14 dagen aan te houden on overleg te plegen met de Nat. Woningraad werd ver worpen met 11 tegen 3 stemmen van de PvdA. Het voorstel van het college over te gaan tot premiebouw kreeg daarna alle stemmen voor. Vlotte afhandeling. De heer Fortanier bracht dank aan het college voor de snelle komst van het voorstel inzake de subsidieverho ging aan het kleuteronderwijs. Dit voorstel kreeg de algehele instem ming. Het voorstel inzake de ijlstel ling van een schoonheidscommissie kreeg eveneens de volle instemming, De heer Eysink Smeets zag dit voor stel slechts als een gedeelte van zijn suggestie gedaan bij de algemene be schouwingen. Hij mocht vernemen, dat het overige nog in studie was. Verkoop bouwterrein in de Oranje polder was een meerderheidsvoorstel van het college. Het ging hier over 'n grondverkoop aan personen buiten Voorschoten, die via de Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten ter plaatse willen, bouwen. Hierbij spra ken de diverse raadsleden zich in principe uit. Deze keer ging men wel accoord met het voorstel, maar in den vervolge niet meer. Voortaan zal de gemeente zich al leen garant stellen voor woningbouw via de bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten als het inwoners van Voorschoten of personen die econo misch aan Voorschoten verbonden zijn betreft. Het voorstel van de subsidieverle ning kreeg in grote lijnen de instem ming van de leden van de raad. In onderdelen werd hier en daar com mentaar of nadere toelichting ge vraagd. Subsidiëring in algemene for mules vast te leggen is practisch niet doenlijk. De term verordening werd niet juist geacht. Richtlijnen werd 'n betere benaming gevonden. Op De 30-jarige mej. Hendrikse uit Schoonlijke, is Vrijdagmiddag om streeks half één uit de rijdende trein van Tilburg naar Den Bosch geval len. Zwaar gewond werd zij naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht, waar zij in de loop van de geprojecteerde middag overleed. het Westland. Vrij op bevrijdingsdag Het college van Rijksbemiddelaars heeft bij beschikking van 9 Februari 1955 vergunning gegeven, buiten en behalve de vacantie-, feest- en snip perdagen, waarop werknemers recht hebben, vrijaf te geven met behoud van loon zowel op 30 April, de ver jaardag van H.M. de Koningin als op 5 Mei, de dag waarop voor de tiende maal de bevrijding, van ons land zal worden gevierd. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid wijst er op, dat reeds in 1953 het besluit werd genomen de verjaardag van H.M. de Koningin tot nationale feestdag te verklaren en op die dag, waar zulks mogelijk zou zijn, vrij geven met behoud van loon. Dat dit jaar eveneens vergunning is gegeven op de vijfde Mei vrij te geven met behoud van loon berust op de overweging, dat de bevrijdings dag dit jaar een bijzonder karakter draagt. Het bestuur van de Stichting van i Arbeid doet een beroep op de werkgevers om daar, waar economi sche of technische omstandigheden zulks niet belemmeren, de in dienst zijnde werknemers zowel op 30 April als op 5 Mei 1955 vrijaf te geven met behoud van het voor hen geldende loon. Naar wij vernemen zal nog dit voorjaar een begin worden gemaakt met de uitvoering van de spoorweg plannen te Delft, die het maken van een aantal kruisingsvrije overgan gen van de drukke spoorlijn Am- sterdam-Roosendaal (en Eindhoven) omvatten. De Ned. spoorwegen zullen begin nen met het maken van de onder doorgang bij de Engelsestraat; daar na zullen door de gemeente de an dere onderdoorgangen, resp. over gangen, worden gerealiseerd. De tunnel bij de Engelsestraat zal aansluiting moeten geven op een ontwerp verordening werden nogal bemerkingen gemaakt, die niet direct waren op te lossen. Daarom werd be sloten deze verordening aan te hou den voor een volgende vergadering. Afzonderlijk werd daarna iedere sub sidie-verlening vastgesteld. Van de Bank N.v. voor Nederland- sche gemeenten had de gemeente een aanbieding gekregen voor een geld lening van 250.000.voor de finan ciering van de 18 étagewoningen. Deze aanbieding bleek gunstig te zjjp., looptijd 40 jaar, rente 3 5/16%. Geen provisie. De bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten heeft haar plannen voor de bouw van 16 bouwkaswoningen in 'dé Oranjepolder zover'klaar, dat de zer dagen tot vestiging van hypotheek moet worden overgegaan. De bouw van dege 16 woningen werd door bouwkas gegund aan een plaatselijk aannemer, de firma Gebrs. G. en P. Niersman. Met de voorbereidingen vön dit werk is inmiddels een aan vang gemaakt. Aansluiting tot de N.V. BouWkas Noord Nederlandse Gemeenten houdt in, dat de door de bouwspaarders op hun hypothecaire geldleningen te betalen rente en af lossing door het gemeentebestuur te genover de Bouwkas worden gega randeerd. De financiële omstandig heden van de betrokken bouwspaar ders werden door de plaatselijke commissie gevraagd voor 10 bouw spaarders die eveneens 'hetzij in een nieuw complex, hetzij een vrijstaande woning wensen te bouwen. De ge vraagde garantie voor de 26 bouw spaarders werd door de raad ver leend. 5 Mei-vlering. Aan de agenda werd nog toege voegd een voorstel inzake eredietver- strekking voor de 5 Mei-viering. De Kon. Wilh. Vereniging heeft een be groting opgesteld voor de viering van deze nationale feestdag, welke een bedrag van 4000,vraagt. B. en W. stelden voor een bedrag van 4000,-- te verstrekken voor de fi nanciering van het feest onder voor waarde, dat slechts aanspraak op dit bedrag bestaat tot het bed-rag van de werkelijke uitgaven. De Oranjevereniging Mo'rsch Rijn dijk ontvangt ƒ400,— als dit nodig mocht zijn. De rondvraag werd o-p verzoek van de agenda afgevoerd in verband met het late uur. De heer v d. Hulst wilde nog even horen of het waar was naar aanleiding van geruchten, dat de spoorwegovergan gen in Voorschoten niet meer per soonlijk maar automatisch worden gesloten. Spr. adviseerde de voorzit ter toch alles in het werk te stellen dit tegen te gaan. Volgens de voor zitter zijn besprekingen ten deze gaande. De Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde waar genomen door dokter Th. J. Thies, tel. 2520. Voor de wijkzuster vervoe- ge men zich aan het Gezondheidscen trum, tel. 2177. KATWIJK AAN DEN RIJN De Zondagsdienst der huisartsen voor zover het patiënten betreft van de doktoren Slagmolen, Lodder, Cle- veringa en Borleff wordt waargeno men door P. Visser, Zeeweg 77 te Katwijk aan Zee. M00RTOIJK N.V. NORTHGO OP DE JAARBEURS Evenals voorafgaande jaren expo seert de Northgo N.V. te Noordwijk met teakdeuren en vuren betimme ring op de Jaarbeurs te Utrecht (in de Margriethal). Aangezien teakdeu ren zich beter lenen als expositie materiaal dan vuren betimmering, zal haar stand vooral aan de teakdeuren gewijd zijn. Geëxposeerd zal worden een keuze uit bestaande en nieuw toegevoegde catalogusmodellen. De keuze zal zo veel mogelijk worden ingesteld op uiteenlopende bouwstijlen. Door de toewijzing van een grotere expositie ruimte wordt zij daardoor in de ge legenheid gesteld een grotere ver scheidenheid van modellen te tonen, waardoor tevens de aantrekkelijk heid van de stand wordt verhoogd. Door het grote succes, het vorig jaar op de Jaarbeurs verkregen door alle deuren gelakt en voorzien van bijpassend glas te exposeren, zal ook dit jaar ter beoordeling van het ef fect van de uiteindelijke toepassing deze uitvoering worden gehandhaafd. Dammen om de titel. De uitsla gen van de 4e en 5e ronde om het damkampioenschap van Noordwijk zijn als volgt: le klasse: A. Turk-G. v.d. Wiel 1— 1; J. Perschier-P. Vink 2—0; G. Ter veen—Th. Vink 20; P. de Bruin- J. Perschier 11; A. v.d. Zwan-G. v. Wiel 02. 2e klasse: W. Schrit-Schulte 20; J. v.d. Niet-J. Zuidhoek 2—0; Schulte- A. Barnhoorn 0—2; In de le klasse zijn de hoogst geplaatsten thans: G. v.d. Wiel 9 uit 5 beurten; C. Terveen 9 uit 5; Th. Vink 7 uit 5 en A. Turk 7 uit 5. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door Ds. J. v. Nes. De Duinrandapotheek is geopend van verkeersweg naar lil.301 uur en van 4.30—5.30 uur. 'Voor spoedgevallen doorlopend.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7