LMtLGA Ledenwerving wordt met kracht ter hand genomen T5 Nederland in een notedop bij Teca '55 in de Stadsgehoorzaal 'Sbysnasao Koninginnedag biedt de genieter weer een veelzijdig programma RIJNSTREEK ZATERDAG 5 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Jaarvergadering K.V-P. afdeling Leiden Het is ook we! nodig De K.V.P., afdeling Leiden, verga derde gistc avond in een bovenzaal van „De Doelen", die bijna te klein was. Een hoopvol begin van het nieuwe vereniging i De vergadering ver liep bovendien zeer levendig en le verde ook financ'cel gezien enige winstpunten op. De voorzitter, de beer S. Menken, liet feiten uit het afgelopen jaar de revue paseeren. Ma zijn blikken over de grenzen rercht te hebben, waar tij hij vaststelde, dat een vreedzaam samenleven van de vo." eren nog niet mogelijk is gebleken, richtte hij zijn aandacht op de binnenlandse poli tiek. Hij sprak van de typische tegen stelling van dp P.v.d.A. (en soms ook van de V.V. D.) ten opzichte van de andere pnr' :en, met name van de d-ch r'; partijen. Zij noemt zich „de pionier voor de zuivere dnmo" t:e" on doet pogin gen om de c! k "eoriënteerde partijen als „minder democratisch", als „ouderwets", als „weinig daad krachtig" aan het volk vóór te to veren. i „En zo mochten we beleven", aldrs de - V dmn, „dat de ver betering in de situatie van de mid- dengro -en, een door de K.V.P. aan gegorde kwestie, eerst fel werd be disten, op een flinke opkomst van de leden met vruchtbare gedachten- wisselingen en wat meer verbonden heid van het K.V.P.-bestuur en de K.V.P.-raadsfractie met de besturen van katholieke verenigingen en in stellingen. Het jaaroverzicht van de waarne mend secretaris, de heer C. Conijn, toonde aan dat de Leidse K.V.P. thans 925 leden telt. Door het gewijzigd reglement zijn 12 jongeren aan het aantal leden toe gevoegd. Het ledental stond eind 1953 op 856. De secretaris herinnerde aan de acties bij de verkiezing voor de Provinciale Staten. Zorgelijke financiën. Uit het verslag van penningmees ter de heer A. C. H. Speel werd eens te meer duidelijk hoe zorgvol met de financiën van dc Leidse af deling is gesteld. Een eenvoudig re kensommetje toont aan, dat de K. V P-, afdeling Leiden, een nadelig saldo heeft van f 958,In dit be drag is inbegrepen een renteloze le ning van 824,—, waarvan in het afgelopen jaar f 100,werd afge lost. De verkiezingen 1954 hebben een flinke bluts in de kasmiddelen geslagen 1682,—). Op de begro ting 1955 was een bedrag uitgetrok ken van f 300,voor de verkiezings actie 1956. Geruime tijd werd er over gediscussieerd of eerst niet tot aflos sing van de schuld moest worden OPROEP* Aan alle leden van „De Vriendenkring" Berichten uit de dagbladen melden ons, dat duizenden mannen uit Lim burg op de eerste Zondag van de Stille Omgang naar Amsterdam zul len komen, om de omgang mee te maken. De volgende week is ook Leiden aan de beurt. Zullen onze mannen het voorbeeld van onze Zui derlingen volgen? Natuurlijk, het kost een offer, om na een week van hard werken je nachtrust te moeten missen, 't Valt niet mee, om in een temperatuur, als waarin we in de laatste weken ademen, de omgang te maken. Maar dan denk ik aan die honderden Leidenaars, die lid zijn van de Vriendenkring ter ere van het H. Sacrament en die dus gerekend mogen worden tot de vrienden van Christus in de H. Eucharistie. Dan behoren zij toch zeker onder de rijen van degenen, die in de stilte van de nacht, in vrome aanbidding door de straten van de stad van Gods uitver- cijo kiezing zullen gaan. Een echte vriend het ziet toch niet op tegen een offer voor zijn vriend. En Hij onze Vriend gaf voor ons het offer van leven. Wat doen wij? Vriendenkring-leden toont U echte vrienden van Christus. Hij laat Uw vriendschapsdaad niet onbe loond. Een offervaardige en devote deelname aan de omgang, zal zegen brengen aan Uw ziel en aan uw ge zin. Namens het bestuur van de Vriendenkring, Kapelaan J. v. ADRICHEM, G. Adv. streden, In de P.v.d.A. ners belache lijk werd gT-aakt en tenslotte op overgegaan. ]\fet meerderheid van het tonale "-rei vn re PvdA I stemmen werd besloten om de post -noemd: „vrucht van de -verkiezmMfnnd. iqsa- „,ii,;00n V. d. A." Voorts wij^d^ bij enig» aandacht aan hetgeen z;ch in Le'den tijdens het congres van de Partij van de Ar beid heeft a1' coeeld. Met Romnc stelde soreker tot zijn «pijt vast. dat da katholieke werk gemeenschap in de P.v.d.A. niet naar het woord van de bkschoopen hee't willen hand '~n. Daarnaast sprak hij zijn teleurstelling pit over uitspra ken van de voorzitter van de K. W. G., waarin daze z—t, dat hij en de zijnen er naar zullen streven de doorbraak tot een groter succes te zullen maken en beweert dat de werkffemeerv^hap v/il nraten met de K.V.P. over het mandement. echter in de uitteg. d - de heer W'llems a^n dit bisschoppelijk geschrift zou wil len geven. De heer Menken citeerde hierop „De Volkskrant", we-rm dit blad aanduidt, v m de K.V.P. tot de onvermijdelijke beelisine moeit ko men het gesprek met de K.W.G. af te breken. Komende on de activiteiten van de Leidse afdekng hij eerst een ereboog op voor de heer F. A. v. d. Boog, die in korte tijd 140 nieuwe leden w'st ran te werven. (Als „de boog" strak pesoannen wordt, zullen we raakschicten). Hij re'eveerde ook enige tegenslagen: het onverwacht heengaan van ecretaris en tweede secretaresse. Dit heengaan heeft de heer Conijn voor da monsteroogave gesteld een driedubbele tank te ver vullen. De voorzitter bedankte de waarnemend secretaris voor diens enorme activiteit. Hij gewaagde voorts van 'de vrucht bare biieenkomstcen in het afgelo pen ia ar. Tenslotte ontrolde hij het wenslijstje van het bestuur; drong er om. op a-m, dat de ledenwerving met kracht zou worden voortgezet. Het bertui'r hnoot verder op: een uitbreiding van het aantal propagan- „verkiezingsfonds 1956" te wijzigen in: „aflossing renteloze lening". Drie bestuursvacatures ontstaan door het vertrek van mej. E. van Tol en de heren Walter en Prinsen moes ten op deze avond vervuld worden. Met overtuigende meerderheid van stemmen werden uit de vijf candida- ten gekozen: mevr. H. J. Lindenhoff- Hop en de heren F. A. v.d. Boog en Th. de Wilde. De functies van deze nieuwe leden zullen in een eerstvol gende bestuursvergadering worden vastgesteld. De heer Menken dankte de schei dende bestuursleden voor alles wat zij voor het wel van de vereniging hebben gedaan. Hij verwelkomde de nieuwe bestuursleden. De schuld, die de KVP op de schou- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Lelden vertentie» ders drukt, plaagde deze avond de le den zo, dat tal van woorden werden gewijd aan de verbetering van de fi nanciën. Vastgesteld werd, dat met man en macht nieuwe leden gewon nen moeten worden. Een inderhaast georganiseerde collecte leverde ruim 75 gulden op. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter tegen half elf de vergade ring. Modelbouwers demonstreren hun hobby Kathedraal en Willem Ruys op zelfde vlak Dat de georganiseerde modelbou wers in Leiden goed weten wat ze willen, wordt wel bewezen dcor het feit, dat de nog maar zeer jonge af deling van de Ned. Vereniging van modelbouwers, opgericht in Februari van het vorige jaar, reeds nu met een representatieve stand op een ten toonstelling kan uitkomen. Die ten toonstelling is de Teca 1955, die, zo als men weet, gedurende een week in Mei in de stadsgehoorzaal te Lei den wordt gehouden, onder auspiciën van K. en O. De modelbouwers horen er zéker bii, getuige al de woorden, waarmee zij de betekenis van hun hobby omschrijven: een nobele be zetting van de vrije tij d,gebaseerd op een grondslag van vaktechnische bekwaamheid en historisch en we tenschappelijk onderzoek." De heer Kraak, secretaris van de afdeling Leiden, heert ons iets over de stand verteld, waarmee de model bouwers op de Teca uitkomen. Over de plaats, die hun is toegewezen, mogen zij tevreden zijn: voor in de grote zaal, bij het podium. De opper vlakte van de toegewezen ruimte is vierentwintig vierkante meter. Dat is aan de knappe kant, maar wie de lijst van deelnemers overziet, komt to de conclusie, dat de organisatoren van de tentoonstelling niet verder kon den gaan. De inrichting van deze 23 m2 zal echter zo zijn, dat de bezoe kers van de Teca ongetwijfeld met grote belangstelling bij de stand zul len blijven stilstaan. Wisselspoor Het geheel wordt omgeven door een spoorbaan, waarop beurtelings Adenauers coalitie gehandhaafd Kanselier Adenauer en de voorzit ter van de liberale Vrije Democrati sche Partij in Test-Duitsland, Tho mas Dehler, hebben gisteren na een onderhoud van twee uur besloten, de coalitie voort te zeilen. Over de kwestie van dc Frans-Duitse Saar- overeenkomr t, die aanleiding werd tot een open'"1!; meningsverschil tus sen liberalen en" redering, werd ech ter geen overeenstemming bereikt. De Westduitse socialistenleider 01- lenhauer heeft aangekondigd, dat zijn partij zal voortgaan de Parijse Verdragen te bestriiden, ook al zijn deze door de Eondsdag goedgekeurd. Frankrijk en de Saar De Westchii'se Bondskanselier dr. Adenauer hcc 't op 25 Februari in de een electrische trein en een stoom- Bondsdar* verklT.rd, dat de Britten en Amari'-anen hem toegezegd had den, een bc'a to om de Franse eisen inzake het Fa' c' ied te steunen te zullen opgeven a's re Frans- Duitse F^rovcreenkomst bekrach tigd zou zijn. Het Franse ministerie van buiten landse zaken heeft nu Vrijdagavond een verblarog ir* pee ven, waarin wordt gelegd, dat Frankrijk geen reden heeft om aan te nemen, dat de Verenigde Staten en Engeland van gedachten zijn veranderd over hun steun voor bet Franse plan, om de huidige status van do Saar te doen opnemen in een toe'mmstig vredes verdrag met Duitsland. Het ministerie ze;de. dat Frankrijk naar letter en pest zal bl'iven vast houden a.ari de Frans-Duitse over eenkomst ine 1 e de S^or van 23 Oc tober, die de instemming van de re gering van de Spar heeft gekregen. Dc Franse rep rin** is van mening, clat het belangrijkste is zo snel mo- geliik het Furopese statuut in te stellen, waarin de overeenkomst voorziet en waarin onherroepelijk de poli+'cke autonomie van het wordt vastgelegd. Aan de binnenkant van de rails komen enige schepen te liggen, zo als een coaster, een motorschip, een jol en mogelijk ook een trawler. Dat is in het kort wat de model bouwers op de tentoonstelling bren gen. Zij zullen er hun plaats op „no bele" wijze bezetten. f/? f v A f* ZONDER ONDERDAK (2) De eigenaar van de woning in de St. Joristeeg heeft gereageerd op het stukje, dat wij eergisteren in „Sleu telgat" plaatsten. Hij wist ons te overtuigen van zijn goed recht. De employé, die van zijn dienst woning gebruik maakt, heeft n.I. contractbreuk gepleegd. De eigenaar was niet van plan het vonnis van de kantonrechter direct te doen uitvoeren; de critieke datum (Donderdag J.I.) is echter nooit be reikt, omdat het gezin Dinsdag al met een huurschuld van zes weken in alle stilte naar Friesland is ver trokken. Dit probleem is dus geruisloos tot een oplosing gekomen. Voor de bewoners van het huis aan het Kort Galgewater is echter nog geen onderdak gevonden. De stukjes in deze rubriek, die in een zeer gematigde toon waren ge steld, werden alléén geplaatst om een droevig feit te constateren en om bevoegde instanties tot directe hulp aan te sporen. Over de schuldvraag hebben we ons niet uitgesproken. De schuld van deze misstanden moet o.i. op de eerste plaats vezocht worden in de steeds algemener wordende ge woonte dienstwoningen ter beschik king te stellen. Uit de gebondenheid van huurder aan verhuurder kunnen voor beide partiien grote onaangenaamheden voortkomen. Achterlichtjes. Het is spijtig, dat in het stukje over de gewraakte achterlichtjes-actie door de opmaker een correctieregel werd misplaatst. Volledigheidshalve willen we hier nog wel eens in het kort zeggen wat bedoeld werd: dat gemier aan die achterlichtjes begint iedere fietser op de zenuwen te wer ken. Heeft u wel eens gehoord van een ongeluk door het niet-branden van het achterlichtje? Wij niet! Laat Hermandad zijn (thans ver spilde) energie gebruiken voor het sporen en beboeten van overtredin gen, die het verkeer werkelijk in gevaar brengen. P.S. Kijk Woensdagavond a.s. weer uit! We hebben zo'n vermoeden, dat het weer staartwerk wordt. Snaarzaam Leiden. De Leidse bevolking schijnt toch wel wat rijker te worden. Het kapi taal van de Leidsche Spaarbank werd ook in de maand Februari stevig uitgebreid. Ingelegd werd een bedrag van f 1.205.173 en terugbe taald f660.669. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg Plannen op de jaarvergadering goedgekeurd Zaterdagse markt met standwerkers Snip en Snap in de Stadszaal locomotief rijden. De baan heeft geen wissels, waardoor kortsluiting zoveel mogelijk wordt voorkomen. Verder worden een station en twee bruggen opgesteld, een vaste bovenbrug en een model van een klapbrug op Flakkee, die automatisch open en dicht gaat. De ruimte binnen de spoorbaan wordt doorsneden door een rivier met haven-complex. In deze haven komt de Willem Ruys te liggen. Langs de haven wordt een spoorweg-1 ^azuingeschal de vlag uit zal steken De viering van de tiende bevrij dingsdag zal dit jaar extra feestelijk worden opgezet en zoals alle grote gebeurtenissen haar schaduw ver vooruit werpen. Van alle voor afgaande feesten is er slechts één dat niet door haar in de schaduw wordt gesteld. De viering van Ko ninginnedag zal namelijk ook dit jaar weer het zelfstandige en veel omvattende karaker dragen, dat haar in de voorafgaande jaren een bijzondere schittering verleende. Gisteravond werden de plannen voor dit feest op de jaarvergadering van de vereniging Koninginnedag ont vouwd en met algemene stemmen goedgekeurd. Het programma draagt een tradi tioneel tintje en vertoont maar wei nig verschil met de viering van ver leden jaar. Een reveille om zeven uur zal de burgerij weer zo uit de slaap in het volle en op deze dag feestelijke le ven roepen. Men hoopt dat Leiden als tegen prestatie voor dit schiernachtelijke emplacement ingericht, waarop een goederentrein, een D-trein en een vijf-wagen trein zijn te zien. Deze treinen rijden niet. De Kathedrale Kerk. In een van de hoeken van de stand prijk een model van de R.K. St. Bavo te Haarlem. Vooraan komt nog een station te staan, bestaande uit twee perrons, een overkapping en vier enkele goederenwagens geplaatst en een paar modellen van een beginne ling. In een andere hoek van de stand wordt enig tekenmateriaal gelegd, terwijl daar ook gegevens over de organisatie en haar doelstelling zijn te vinden. Voor de kinderen betekent het ste ken van de loftrompet de muzikale inleiding voor de aubade die tradi tiegetrouw om kwart over acht door het gemeentebestuur op het Stad huisplein beluisterd zal worden. Nog onder de indruk van de plechtigheid van het ogenblik, zal de jeugd weer volkomen in de zonzü van het leven treden tijdens een kinderfeest in de Stadszaal. Hun feestvreugde zal ech ter waarschijnlijk overstemd worden door het wapengekletter van een mi- liaire parade in de Breestraat. Kin derspelen op de terreinen aan de Zoeterwoudse Singel en feestelijke carillonklanken vervolmaken de ochtendviering. Standwerk en voetbalwedstrijd. Op het ogenblik, dat in de vroege middaguren enkele honderden wan delaars de eerste meters naar een nieuwe medaille afleggen, zal op de Zaterdagse markt een aantal stand werkers zijn ellenlang verhaal af steken. Beide prestaties op de lange afstand worden omstreeks vijf uur met een prijsuitreiking besloten. In het Leidse Hout zal zoals ge woonlijk de voetbal weer rollen, al is nog niet bekend wiens voeten er achter zullen steken. Om vier uur zal een muzikale mars door het ge zelschap Kunst en Genoegen besloten worden met het inhalen van de wan delaars. Snip en Snap komen omstreeks acht uur in de Stadszaal de arbeid van de starvdswerkers voortzetten. Degenen, die echter de romantiek boven het vrolijke gesnap verkiezen, kunnèn op het zelfde tijdstip in het Van der Werffpark terecht, waar de T. en D. kapel voor de muzikale om lijsting zal zorgen. Met een rondgang door de R.K. Harmonie zal het feest besloten worden. Vlotte afhandeling agenda. Dè huishoudelijke agendapunten op de vergadering van de Vereniging Koninginnedag konden vlot afge handeld worden. Na het jaarverslag van de secretaris de heer J. C. J. Lambermont, gaf de heer J. F. Voor bij rekenschap van zijn financieel beleid. Het bleek dat de vereniging ondanks de extra grote uitgaven bij het bezoek van de Kon'ngin toch nog op een saldo van 1000.16 kon bo gen. Nadat de heer C. A. de Bruijn uit handen van voorzitter dr ir P. C. Lindenbergh het erelidmaatschap had ontvangen, werden de drie pe riodiek aftredende bestuursleden, de heren J. C. F. Coers, J. C. J. Lamber mont en C. Lau, bij acclamatie her kozen. Het bestuur werd bovendien met de heer W. P.. Leenen uitge breid. Na de bespreking van Koningin nedag 1955 en een korte pauze ver toonde de firma N. van der Horst en kele nationale filmproducten. 399 en het aantal afbetaalde boekjes 184. Op 5.715 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 110.273 bijgeschreven. Er werden 684 busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke in houd van 12.823. Het tegoed der 35.075 inleggers be droeg aan het einde der maand 23.137.184.01. SPIEKER. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden is heden geveild: Huis met erf en tuin te Zoeterwoude Utrechtse Jaagpad 9, in bod: 9.000.- is niet verkocht. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa- Ethnologie de heer G. J. Smets te Den Dungen. Geslaagd voor het doc toraal examen Geneeskunde de heren C. M. van Bemmelen te Den Haag; C. ©oelhouwer te Bloemendaal; J. L. Glatt (USA); R. A. Robbins (USA); F. S. K. Scholl te Scheveningen; C. J. de Vries te Haarlem en H. van Wa- gensveld te Den Haag. Geslaagd voor het arts examen le gedeelte mej. A. J. Straat te Leeu warden en de heren A. F. Giffone Jr (USA) en R. J. A. Schimmelpen- ninck te Leiden. Geslaagd voor het arts examen 2e gedeelte de dames W. C. Ebbinge te Leiden; L. van Spreng- ler te Dordrecht en de heren A. Bin- nerts te Bennekom en A. Verburg te Den Haag. DIAMANTEN DOCTORAAT. Op 6 Maart a.s. zal het 60 jaar ge leden zijn, dat mr. E. J. Philips, wo nende te 's Gravenhage aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Maria zn van C. J. A. Somers en E. Baart. Geer- truida dr van G. van Dijk en C. M. Roeten. Hendrik Adrianus Paulus zn van A. van Polanen en N. H. C. Lam- merse. Gerrit zn van G. Cederhout en J. van Egmond. Paulus Willem zn van P. v. d. Broek en A. noomen. Jan Willem zn van P. J. Smit en P. S. Anes. Jacob zn van G. Freke en G. de Ruijter. Wilma dr van P. J. v. d. Sloot en J. Verweij. Gerda Margare- tha dr van M. v. d. Haven en H. J. v. d. Linden. Sietske Berandine Jaco- ba dr van F. C. Scheffer en M. Turk. KATHOLIEKE WEEKAGENDA VOOR LEIDEN In de week van 6 t. m. 12 Maart Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. MAANDAG: In de Vergulden Turk, 8 uur nam. N. R. K. M. Amerikaanse avond. WOENSDAG: Zaal Maria Gijzenteeg, 8 uur nam. Vrouwenavond „St. Lambertus". St. Petruskerk, 6.45 uur nam. Ro zenkranskruistocht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Maart 13 uur tot Zaterdag 12 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wiihleminapark 8, tel. 26274. De Zondagsdienst der huisart sen te Leiden wordt waargenomen door de doktoren: Van Boeker, De Graaff, Mastenbroek, Schaefer, Veld- huyzen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegtgeest wordt waargenomen door de doktoren Van Glabbeek en mevr. Van der Vlietde Vries. AlPKEN AAN DEN RIJN BRANDWEER POMPTE ZINKEND SCHIP LEEG. Aan de laad- en losplaats aan de Heul te Alnhen aan de Rijn lag Vrij dag een 127 ton metende schuit de „Nooit Volmaakt" van de heer W. Hokken te Sliedrecht, geladen met zand om gelost te worden. De schipper bemerkte plotseling, dat zijn schuit zinkende was. Eon onderzoek wees uit dat een klinknagel in het kielvlak onder het vooronder was losgeraakt en dienten gevolge een plaat enigszins losliet, waardoor het schip water maakte. De assistentie van de brandweer werd ingeroepen die het water uit het ruim pompte totdat het schio Daarna is de „Nooit Volmaakt" naar de helling van een scheepswerf gebracht. NIEUWE AFDELING OP CHR. TECH. SCHOOL. Het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft goed gekeurd dat op 1 Augustus 1955 aan de Chr. Technische school, achter het Bospark te Alphen aan den Rijn, be gonnen wordt met een afdeling meu- behnaken (fijnhoutbewerken). De hardhout verwerkende bedrij ven, zoals scheepswerven, hier stellig mee gediend zijn. Gereedschapskist gestolen. Uit de Rodeburg 1—0; Jac. Breedijk-D. de Graaf 0-— 1; K. Rodeburg-G. Verburg 01; G. v. Doorn»-H. J. v. Harten 0 1; Th. Leliveld-G. Verburg 10; Jac. Breedijk-A. Rodeburg afgebr.; G. v. BOSK00® VETERANEN OP DÈ SCHAATS. Het bleek een goede gedachte van de ijsclub „Boskoop" om bij het scheiden van de „wintermarkt" nog gauw een wedstrijd in hardrijden voor veteranen te organiseren. Dit unieke gebeuren vónd Vrijdagmorgen plaats op de Vaarsloot in Den Ham. Er was animo te over ende oud jes deden het nog best. Mannen van boven de veertig toonden wat zij op de schaats waard waren en eerlijk gezegd zodanig, dat vele twintigers er het bekende puntje aan konden zuigen. Na een spannende kamp waren de prijswinnaars: 1. C. van Ooyen 10.—; 2. L. Binken 7.50; 3. J. T. v. d. Akker 5,4. J. A. Venema 2,50. Biljarten. Na weken van harde strijd, is het A 1 team van de Bos- koopse Biljartver. „De Driesprong" er in geslaagd om voor de competi tie van de Goudse Districts Biljart bond K.N.B.B. .Groene Laken A 2" van de kop te verdringen en zelf op de ere-plaats oeslag te leggen. Dit wil echter niet zeggen dat de Bos kopers nu op fluweel zitten, integen- zullen deel, volhouden en op de tellen pas sen is de boodschap. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden: Gouda BDe keet, staande op het bouwterrein van Driesprong B 227; De Driesprong ■de nieuwe gemeentelijke nijverheids- A i_koT A 5—2- De Driesprong school, aan de Willemstraat, is een A 2—Zuid A 5—2; KOT B—De Drie- kist met gereedschappen ontvreemd sprong B 1 44; De Driesprong C— ten nadele van de timmerman J. de Gouwe Vrienden C 7- Leeuw, wonende te Zwammerdam. De man is hierdoor uiteraard zeer gedu peerd. De politie stelt een onder zoek in. AARLANDERVEEN Schaken. Deze wéék speelde de Aarlanderveense Schaakclub een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Nieuwkoopse schaakclub. De uitslagen waren: H .Griesbergen-Mr. Teunisse Y Yz\ D. de Graaf-A. Vijfhuizen 10; Th. Leliveld-G. J. Bremer 01;.A. Rodeburg-D. v.d. Laan 10; G. Ver burg-P. J. Verkleij Y.Y\ J- de Jong- A Plaizier 10; A. Verhage-E. v.d. Veer 10; Jac. v. Egmond-Th. Rui- terman 10; G. v. Doorn-H. v.d. Ma- rel 01; M. v. Dijk-G. v.d. Laan 0 1; G. v. Rijswijk-P. J. de Rooy 10; J. Zwaneveld-J. G. Langedoen 01; K. Rodeburg-A. A. Ruiterman 01; H. Eikeleboom-W. v.d. Bosch 10; J. Kroon-J. G. Vroonhof 10; P. Gier- bergen-P. v.d. Marei 10; J. Azel- Rijswijk-D. de Graaf afgebr.; J. Aart- man-M. v. Dijk afgebr.; G. Verburg- A. Rodeburg HVi- man-C. Eijs 01; Harrie Giesbergen- E. v.d. Veer 01. Stand 108 voor Aarlanderveen. Schaken. De uitslag van de on derlinge competitiewedstrijden wa ren: M. v. Dijk^P. Giesbergen 10; P. Giesbergen-M. v. Dijk 01; H. J. v. Harten-J. Aartman 10; J. Kroon- H. J. v. Harten 01* A. Rodeburg- ci» n 'Th. Leliveld G. Verburg-K. Kade la. Het programma luidt: 8 Maart: Anti Poedel ADe Driesprong A 2; De Driesprong B 1TOP B; Thalia's Vrienden CDe Driesprong C; 9 Maart: De Driesprong B 3KOT B; 10 Maart: De Driesprong A 1Sport A; Zuid BDe Driesprong B 2. Tuinbcuw-avondcursus. Voor het einddiploma „Tuinbouw-Avond- cursus te Boskoop, kwamen alle 21 cursisten in aanmerking. De geslaag den zijn: met veel vrucht: G. Kooy, Boskoop; met veel vrucht: J. Koet sier, Hazerswoutle: Th. Koetsier, Ha- zerswoude; H. J. Rademaker, Hazers- woude; G. S. Zekveld, Waddinxveen; J R. Blok, 's-Gravenhage; J. L. van Klaveren en D. van Wijk, Boskoop; zonder bijzondere aantekeningen: B. v. d. Willik, M. Bos, Wm. C. Vermeu len, J. Bosman, P. Stolwijk, A. H. A. Eontekoe, A. A. M. Rijnbeek, j. Bou- ter, P. de Frankrijker en A. Wilschut tè Boskoop; S. H. Kok en A. van Als wijk te Hazerswonde; H. van Dam te Alphen a. d. Rijn. Aan de R.K. Universiteit te Nij megen slaagde voor het doctoraal examen wijsbegeerte (cum laude) de heer Q. Houdijk te Boskoop. De heer G. C. Bos, onderwijzer a'sn de Chr. Nieuwstraatschool, is in gelijke betrekking benoemd te Kat wijk aan Zee. NIEUWKOOP Geb.: Wouter Petrus Maria z.v. S. H. van Capel en J. M. v.d. Zwet; Noorden, S. v. Capel weg 56; Cornelis Johannes Joseph z.v. J .Th. Wendel en C. Rietveld, Noorden, Hollandse

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2