Ir Mesu pleit voor afsluiting Waterweg enWesterschelde Sigarettenpeukje de oorzaak van grote fabrieksbrand Ga niet onvoorbereid op avontuur, het kan U veel geld kosten Opgang naar t Paasfeest Rode Haan kraaide gisteren voor de laatste maal op het marktterrein Hielpen klanten of bezorger van coöp. t>Help zelf" zichzelf? Olienootjesregen bracht teerhartige gade duistere drang naar pilletjes ECHTVRIEND IN DE OPPOSITIE VRIJDAG 4 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 „Deltaplannen ingrijpend gewijzigd'' Overstromingen en zoutgevaar „De veiligheid van ons land en de len van België tegen overstromingen, de belangen van het verkeer te land en te water voor beide landen, de be strijding van het zoutgevaar, de zoet waterhuishouding van vrijwel ons gehele land en vele andere belangen worden in hoge mate beheerst door de beslissing over de vraag of de Rotterdamse waterweg en de Wester - schelde al dan niet open moeten blij ven. Dit is zo belangrijk dat een ern stig onderzoek gewenst Is naar de mogelijkheid van afsluiting met de daaraan verbonden voor- en nade len". Zo besloot dr. ir. F. P. Mesu (Bilthoven, lid van de Deltacomrl's- sie en oud- directeur van de cultuur technische dienst) gisteravond zijh voor leden en genodigden van de ver eniging „De Amsterdamse haven" gehouden inleiding over: De delta plannen. Het zou wel eens kunnen blijken, wanneer alle voor- en nadelen van een afsluiting objectief tegen elkaar worden afgewogen, dat aan een af sluiting van deze beide vaarwegen de voorkeur zou moeten worden ge geven. Bij afsluiting van de waterweg door sluizen zouden de deltaplannen ingrijpend moeten worden gewijzigd. Bij het open blij ven van de Rotter damse waterweg is bij verhoging der bestaande dijken slechts een enkele kering aanwezig; dit is een gevaar. Rotterdam heeft zich daarom gewend tot de regering met verzoek een com missie ad hoe te benoemen, die tot taak zal hebben de mogelijkheid en wenselijkheid te onderzoeken van 't plaatsen van een stormstuw, die in geval van te verwachten abnormaul hoge vloedstanden tijdelijk zal kun nen worden gesloten. Voor de scheepvaart behoeft dit practisch geen nadelen op te leveren, omdat onder dergelijke weersomstan digheden een kapitein liever op open zee blijft, dan te trachten de water weg binnen te lopen. De veiligheid en de inrichtingen aan weerszijden van de waterweg zouden door een stormstuw aan de mond echter in zeer sterke mate wor den verhoogd. Toch zouc.en daardoor niet alle na delen van een open waterweg zijn weggenomen. De aanslibbing in de havens die steeds grotere vormen aanneemt zou in even sterke mate geschieden en is een voortdurende zorg en fi nanciële belasting. Brandstoffenbijslag verdubaeld Voor de komende week De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft aan de ge- meentebestui en bericht, dat hij goed keurt dat de brandstoffenbijslag voor sociale voorziening over de week van 6 t.m. 12 Maart wordt verdubbeld. Dit betekent, dat deze brandstof fenbijslag voor kostgangers en al- leenwonenden wordt verhoogd van 3.80 op 7.60, en voor kostgangers van 1.90 op 3.80. MIVA-ACTIVITEIT IN 1954. In 1954 ker-de de MIVA (Missie Verkeersmiddelen Actie) een bedrag uit van 38.000,— waamede aan 78 missionarissen bijdragen werden ge schonken voor het aanschaffen van de volgende verkeersmiddelen: 9 auto's, 1 boot, 4 boordmotoren, 4 bromfietsen, 24 fietsen, 7 jeeps, 24 motoren, 3 scooters, 1 tractor met aanhangwagen, 3 vrachtwagens. De leden van Je St. Adelbertsver- enigingen brachten de gelden bijeen voor een extra motor 1954. Door de speciale actie in het MIVA-blad wer den aan 14 missionarissen extra uit gekeerd 3 bromfietsen en 11 fietsen. In totaal heeft de Miva sinds het einde van de oorlog ruim ƒ355.000 uitgekeerd. Op de wachtlijst staan nog 136 aanvragen. Een korte maar felle brand heeft Donderdagmiddag de transformato- renfabriek „De Drie" van de firma v.d. Meene in het centrum van Ede in de as gelegd. Leden van het per soneel zaten in de middagschafttijd buiten in de zon tegen het groten deels van hout opgetrokken fabrieks gebouw te roken en op een gegeven ogenblik raakte het dorre gras, waar in zij zaten waarschijnlijk door een weggegooid sigarettenpeukje in brand. De mannen deden wel pogingen de vlammen te blussen, maar deze had den zich inmiddels ook onder de hou ten wand van het gebouw door naar binnen gevreten en zetten daar de zaak in lichterlaaie. Met schuimblussers ging men nog het vuur te lijf, maar er was geen houden aan, ook niet voor de brand weer, die met vier stralen op de wa terleiding de vlammen bestreed. De fabriek brandde geheel uit, het kan toorgebouw bleef gespaard. De scha de aan gebouw, transformatoren, em ballage etc. wordt geschat op 150 dui zend gulden. Het bedrijf was verze kerd. Een tweede schaduwzijde is dat het zoutgevaar door een stormstuw niet vermindert. De verruiming en verdieping van de Rotterdamse waterweg, het graven van de waterweg nrar Dordrecht en het graven van uitgestrekte en diepe havenbassins in Rotterdam zijn oor zaak dat het zoute water hoe langer hoe verder landinwaarts voortdringt. Niet alleen de zoetwatervoorziening voor de land- en tuinbouw, maar ook de drinkwatervoorziening van Rot terdam zelf loopt gevaar onbruik baar te worden. Reeds nu zijn er tij den dat het water op de plaats waar het aan de rivier wordt onttrokken te sterk verzilt is. EEN TWEEJAARLIJKSE NATIONALE LANDBOUW TENTOONSTELLING. In landbouwkringen worden plan nen uitgewerkt, tot het houden van één grote nationale landbouwten toonstelling. Er heeft zich daartoe een 24 leden tellende landelijke „con tactcommissie voor het agrarisch ten toonstellingswezen" gevormd. Hierin hebben zitting vertegenwoordigers van de officiële agrarische wereld, alsmede van fabrikanten- en handels organisaties op het gebied van land bouwmachines en werktuigen. Het secretariaat is gevestigd bij het land bouwschap in Den Haag. De bedoeling is te komen tot een tweejaarlijkse representatieve ten toonstelling, die een volledig beeld geeft van de agrarische betekenis van ons land, dus omvattend heel het landbouw- en veehoudersbedrijf, producten en benoaigdheden, voor lichting enz., in de trant van natio nale manifestaties als de „royal show" in Engeland en de D.L.G. in Duitsland. Ministerie waarschuwt; Jongeren gaan zonder geld naar buitenland Nog steeds zijn er jongeren, die uitsluitend met een paspoort op zak ons land verlaten om in den vreemde hun beroepskennis te vermeerderen of een andere taal te leren. Wie op deze wijze als stagiaire of volontair denkt te slagen, vergeet, dat hij grote kans loopt moeilijkheden te krijgen, wanneer hij in het land van bestemming een werk- en een ver blijfsvergunning aanvraagt. Daaraan zijn dan vaak hoge kosten verbonden, welke bij vooraf in orde maken niet in rekening worden gebracht. Dit zegt het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid tot al die avonturiers, die de regering in de af gelopen tijd al zoveel last hebben be zorgd. Een verder risico is gelegen in uit wijzing, waarbij de eventueel door de Nederlandse regering te maken kosten op de uitgewezenen worden verhaald. Een en ander geldt even zeer, wanneer men zelf reeds een werkgever heeft gevonden of van deze bericht heeft ontvangen, dat de werkkring terstond kan worden aan vaard. Ga naar arbeidsbureau Evenals Nederland hebben de an- bureau onderhoudt nauw contact met HET OPENEN VAN HET LINKERPORTIER. De officier van justitie bij de recht bank te Groningen heeft zes maanden gevangenisstraf geëist tegen de 24- jarige W. te Groningen, die door het openen van het linkerportier van een bestelwagen in de Lissabonstraat op 30 December mede veroorzaakte, dat de veertienjarige P. v. d. Veen, die tegen het portier op reed, kwam te vallen en werd doodgereden door een passerende auto. Mr. A. C. Blee- kers, raadsvrouw, oordeelde een der gelijke straf niet op haar plaats ter wille van de generale preventie. De kwestie van het linkerportier behoort in het parlement huis en niet in de rechtzaal. Het moet worden ver boden van het linkerportier gebruik te maken, aldus mr. Bleeker. de bevoegde instanties in de betref fende landen. Aspiranit-stagiaires doen er daar om verstandig aan zich tot een van de arbeidsbureaux in ons land te wen den en n i e t te vertrekken, voor dat van de officiële instanties bericht is ontvangen, dat verblijfs- en werkvergunningen zullen worden verleend. De arbeidsbureaux zijn van alle voorschriften op de hoogte, zor gen op grond van de met de verschil lende Europese landen gesloten sta giaire overeenkomsten voor de ver eiste papieren en verlenen zo no dig tevens bemiddeling bij het zoeken van een werkkring, dere Westeuropese staten stringente bepalingen inzake van arbeid door vreemdelingen. Het rijksarbeids- De toekomst der Wadden Minister Staf blijkt bereid tot compromis Minister Staf, die enkele weken geleden bekendmaakte, dat hij van plan was de Waddeneilanden Vlie land en Terschelling als militaire oefenterreinen in te richten, is naar aanleiding van de storm protesten, die allerwegen tegen dit krijgshaf tige plan opgestoken is, bereid tot een compromis. Alhoewel de minister blijft vol houden, dat hij op Vlieland een oefenterrein nodig heeft, is hij be reid de plaatsen dusdanig te kiezen, dat zo min mogelijk soc.-ec. en tou- ristische belangen geschaad worden. Over de bestemming van Terschel ling is men nog aan het onderhande len en eerdaags kan men de offi ciële resultaten van de onderhan delingen met het Nationaal Planbu reau tegemoet zien. GEWAPENDE INBREKERS GEARRESTEERD. Twee surveillerende politieagenten in Rotterdam slaagden er Woensdag avond in twee mannen aan te hou den, die een inbraak hadden ge pleegd in een loodgietersbedrijf. Het waren een 31-jarige koopman en zijn 30-jarige broer. Bij fouillering bleek de oudste van de twee in het bezit te zijn van een parabellum pistool. De jongste had een geladen cylinderpi'stool, een draadschaar en een zinksnijder op zak. Zij waren het loodgietersbedrijf aan de achterzijde binnengedrongen en hadden reeds twee zakken sani taire artikelen klaargezet om mee te nemen. In hun woning nam de recherche nog goederen in beslag, die van andere inbraken afkomstig waren. Van de tweehonderd kuikens, die landbouwer A. Pol te Elim (Dr.) Dinsdag gekocht had, vond hij er Woensdagmorgen nog maar 85 le vend in de hokken; de overige 115 waren 's nachts door ratten doodge beten. Quatertemper Zaterdag OP DE VIER QUATERTEMPER-ZATERDAGEN hebben de plech tigheden in de Sint Pieter plaats. Tegenwoordig steeds in de ochtenduren, maar vanaf de allereerste tijden begon men pas in de avond, zodat men sprak van een nachtelijke vigilieviering. Ook het heilig Misoffer werd uitgesteld tot in de nacht en daar de plechtig heden lang duurden was de Zondag al aangebroken toen de viering van de heilige Geheimen begon. Men heeft voor deze vier Zaterdagen de Sint Pieter als statiekerk gekozen met het oog op de priester- en andere wijdingen, die toegediend werden. In de tempel die aan Petrus, de prins der apostelen, is toegewijd deelde men de macht van het Priesterschap mede aan de opvolgers van de apostelen. De vroegere naam voor deze Zaterdagen was „Zaterdag der twaalf lessen" omdat er in die nacht twaalf passages uit de heilige Schrift zowel in het grieks als in het latijn werden voorgelezen. Na iedere les werd het graf van Petrus bewierookt'en zong de schola cantorum een verrukkelijk responsorie. Gregorius de Grote (590—604) bracht het aantal lezingen van twaalf op vijf terug. Deze vijf lessen kennen we ook nu nog. De liturgie zoals wij die nu hebben is dus een verkorting van de vroegere vigilie. De verschil lende lezingen uit het Oude Testament met de tussenzangen wijzen op de nachtwake der Romeinse christenen uit de eerste eeuwen. De lezingen zijn gekozen met het oog op de doopleerlingen en de wijde lingen, enerzijds ter onderrichting, anderzijds ter aanmoediging in de bepx-oevingen. Vooral de lezing uit Isaïas is een mooie smeekbede in de strijd tegen de heidense wereld en de macht van de duivel. Daarna treedt Sint Paulus op en geeft de zuivere gedragslijn aan van het christelijk leven: Onthoudt u van alle schyn en kwaad. De God van de vrede moge u geheel en al heiligen opdat uw geest, uw ziel en uw lichaam onberispelijk bewaard worden voor de komst van onze Heer Jesus Christus. K. P. Alle loodsen in de loop der jat en opgeruimd De in bezettingstijd gebouwde noodopslagplaatsen voor aardappelen aan het Marktterrein bij de Jan van Galenstraat in Amsterdam zijn na de brand van gisteren alle van de aard bodem verdwenen. In 1946 gingen er negen en in 1948 drie loodsen in vlammen op. Op de drie Testerenden kraaiden de rode haan gistermiddag victorie. Met elf stralen en vijf motorkanon- !nen, waarbij dat van de drijvende Na vijf maanden voorarrest vrijgesproken Voor de Groningse rechtbank heeft gisteren onder grote publieke be langstelling terechtgestaan de 43- jarige broodbezorger Z. uit Gronin gen, die er van werd beschuldigd op verschillende tijdstippen in de periode van Januari 1950 tot Sep tember 1954 geldbedragen te heb ben verduisterd tot een totaal van ongeveer 600, toebehorend aan de R.K. Coöperatieve productie en Ver- bruiksvereniging „Zelf Help" U.A. Groningen. Deze bedragen zou hij hebben geïnd van klanten en niet hebben afgedragen. In deze zaak waren 16 getuigen a charge en 16 a decharge gedagvaard. Verdachte ontkende pertinent zich aan verduistering te hebben schul dig gemaakt. Het waren bedragen die hïj onder de klanten had* zitten, oude schulden die in de loop der ja ren- sterk waren opgelopen. Toen verdachte zijn functie aanvaardde vijf jaren geleden, zat er bij de 130 klanten in zijn wijk een „pof'schuld van ruim 600.Het was een uiterst moeilijke wijk en het kostte hem enorm veel moeite het geld te innen. In de loop der jaren was dit bedrag opgelopen tot 1500. Een rode lijst. Verdachte rekende wekelijks af en gaf wekelijks een lijst van niet geïnde bedragen. In zijn boekje no teerde hij de oude schulden, die hij onmogelijk kon innen, in het rood en dat betekende dat hij verder aan dringen opgaf, om althans te trach ten de lopende aankopen betaald te krijgen. Toen verdachte met vacan- tie was deed een andere loper zijn wijk en deze loper, getuige J. V., maande de klanten wel. Hij kreeg te horen dat de bedragen veel te hoog waren. Er volgde een onder zoek en toen bleek er een verschil van 600.—. De vraag was nu: pleeg de verdachte fraude of wisten de klanten niet meer' hoe hoog hun schuld was opgelopen? Toen een zestal getuigen was gehoord, bleek de waarde van de verklaringen der op de pof kopende klanten uiterst gering. Applaus en gejuich. De officier deed afstand van het horen van de andere getuigen. De raadsman volgde dit voorbeeld. In zijn requisitoir zei de officier van AVONTUUR IN DE NACHT Het gehele perron vond het leuk, behalve de da me, doch zij lachte maar mee, omdat de anderen het anders nóg leuker wa ren gaan vinden. Met de bedachtzaam heid vrouwen eigen had zij na lang aarzelen een zakje pinda's gekocht om met deze lekkernij het wachten op de trein te verzouten, maar het plas tic zakje bleek zó hecht gesloten, dat slechts een flinke ruk het omhulsel deed scheuren. De ge slaagde doorbraak was echter een weinig te geest driftig uitgevoerd met ge volg, dat alle pinda's in een sierlijke boog over het perron vlogen. Een reiziger, die 's avonds met vermoeid gemoed op een trein wacht, stelt doorgaans geen belang in medereizigers, doch een olienootjesregen maakt zelfs de meest nuchtere nieuwsgierig. Toen men bij de oorsprong van dit vreemde verschijnsel de dame met het lege zakje zag staan, was de brede glimlach van één wach tende voldoende om het gehele perron de zonzijde van het dagelijkse leven te doen zien. De dame lachte wat hou terig mee en even later wist zij handig in het rei zigersgedrang tenonder te gaan, zodat de publieke aandacht niet langer op haar gevestigd was. Het avontuur had haar tere gemoed echter ge schokt en toen ze eenmaal thuis was, deelde ze haar man mede, dat zij beslist niet zou kunnen slapen, zonder een slaappilletje in te nemen. De bezorgde echtvriend was tégen slaappilletjes en ging uitzoeken, waar bijster intelligente kleu ters iets aan hun verstand poogt te brengen. „Ik leg het pilletje hier op mijn nachtkastje. Als je van nacht nu helemaal niet kunt slapen, neemt je hei hier maar vandaan". Nog even werd een be schouwing gehouden over de plaats van het pilletje, maar de man vond, dat hij al toegevend genoeg geweest was en dus werd die slapeloosheid vandaan kwam. „Ik heb onderweg niets gegeten", deelde zijn gade hem desgevraagd verbit terd mede en de man, die het verder ook niet wist, vertelde, dat zij best zou slapen zonder pilletje, hetgeen niet de vereiste indruk maakte. Boven op de slaapkamer werd het probleem nog even verder uitgewerkt en tenslotte kwam men tot een compromis. „Kijk," zei de man, op de toon, waarop men niet het pilletje op zijn kastje gelegd. Vredig en voldaan de mensheid en nogwel zijn eigen vrouw tegen verdovende middelen be schermd te hebben, vleide de man zich in de zoete armen van de god, die zich slechts met de minst inspannende bezigheid in het leven van de sterfe- ling bezighoudt, en kort daarna was hij zijn vrouw en het pilletje vergeten en droomde hij, dat hij zijn baas eens flink de waarheid zei en dat de ze bevend beterschap be loofde. Zo niet zijn echtgenote. Deze zag of beter hoorde met gemengde gevoelens hoe de slaap de man, die eens de man van haar dromen geweest was, naar het land andere dromen gevoerd had en zij kon in het don ker het slaappilletje bijna zien liggen. Voorzichtig reikte z€ over haar wezenloze echt genoot heen en even later slikte de dame dapper, waarna zij een heerlijke slaap over zich voelde komen. De volgende dag werd zij gewekt door een triom- phantelijke echtgenoot, die luidkeels beweerde, dat hij dan toch maar ge lijk gehad had, en dat zij geslapen had als een (huisdier), zonder pilletje! Vrouwlief nog versufd door de slaap, was toch reeds pienter genoeg om het niet op slag te ont kennen, want zij voelde, dat er iets merkwaardigs gebeurd moest zijn. Dit bleek even later, toen haar lieve echtge noot, luidkeels lelijke woordjes verzinnend, naar zijn boordeknoopje aan het zoeken was, dat hij de avond daarvoor naast het pilletje op zijn nachtkastje gelegd had. justitie toen dat opzettelijke ver duistering niet bewezen was. Mis schien is er geknoeid uit slordigheid of hoe dan ook, maar verduistering is niet bewezen. De officier vroeg vrijspraak. De raadsman, was overtuigd van de onschuld van zijn cliënt. Hij wees er op dat zijn cliënt vijf maanden in voorarrest had gezeten. Hij vroeg de rechtbank verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen. De rechtbank deed direct uitspraak, sprak ver dachte vrij en gaf bevel tot onmid- delijke invrijheidstelling. Deze uit spraak werd met applaus en gejuich op de publieke tribune begroet. Nieuwigheden op de voorjaarsbeurs Ook Russische inzending Overeenkomstig het goede gebruik heeft de Pers reeds enige weken voor de opening van de nieuwe Voorjaars beurs inzage gekregen van de nieu wigheden, die worden verwacht. De belangrijkste gebeurtenis zal wel zijn een zodanige deelneming van de Nederlandse textiel-jaarbeurs, die te Arnhem is gevestigd, dat deze keer zowel de Beatrix- als de Irene- hal aan het Vredenburg te Utrecht zullen worden bezet. Men zal bij die gelegenheid afscheid nemen van de heer P. Fentener van Vlissingen, die vele jaren voorzitter van de Textiel beurs is geweest en die dit instituut tot grote bloei heeft weten te bren gen. Een ander belangrijk feit op de aanstaande Voorjaarsbeurs zal zijn de deelneming voor het eerst van een Russische delegatie, naar we ver nemen de grootste van alle buiten landse inzendingen tot nu toe. In hal *Q aan de Croeselaan is men reeds be zig met de inrichting. Van achter het ijzeren gordijn zal wederom Tsjecho- Slowakije van de partij zijn met col lect'eve inzendingen. Ten aanzien van de buitenlandse deelnemers weten we nog niet, wel ke nieuwigheden zij ter beurze zul len brengen. Voor wat de Nederland se fabrikanten of imnorteurs betreft is ons reeds uit folders en persme dedelingen bekend geworden, welke verrassingen zowel, de winkeliers als de bezoekers in het algemeen te wachten staan. Wij hoorden van een aansteker, die alleen maar door blazen vuur geeft, een rijdbare straalkachel, een gasfornuis met glazen deurtjes, een sigarettenpijpje met gezondheidsfil- ter, en honderd andere gebruiksvoor werpen, te zien op het Vredenburg. Zowel de Bernhardhal als de Mar griethal aan de Croeselaan en de aangrenzende terreinen zullen vol ledig worden bezet met machines, werktuigen en gereedschappen, en bouwmaterialen niet te vergeten. Man overboord van de „Zuiderkruis" Het Nederlandse passagiersschip „Zuiderkruis", dat gisteren uit Am sterdam is vertrokken naar Kaap stad, heeft gistermiddag omstreeks half zes geseind dat er om vijf over vijf gistermiddag een man van het schip in zee is gevallen. De „Zuider kruis" bevond zich op dat ogenblik op 49 graden 23 minuten Noorder breedte en 3 graden 23 minuten 5 seconden westerlengte (ten westen van de Kanaal eilanden). motorspuit Jan van der Heyde heb ben de brandwachts gistermiddag 'n ongelijke strijd aangebonden tegen het vuur, dat in de drie uit louter brandbaar materiaal opgetrokken loodsen vrij spel had. Toen de zon onderging was overeenkomstig de verwachtingen van de brandcomman- dant van het drietal loodsen niet veel meer over en kon met de nablussing en liquidatie worden begonnen, die tot in de nacht zou duren. Het was de derde keer dat de brandweer op deze plaats in actie kwam waar in 1946 negen van de to taal vijftien aardappelopslagloodsen in vlammen opgingen. Twee jaar la ter werd een serie andere in de as gelegd. En gisteren heeft het vuur de algehele liquidatie voltrokken. De rookontwikkeling was zo groot, dat de brandwachts, die met de straalpijpen zo dicht mogelijk naai en in de loodsen opdrongen constant hun rookmaskers moesten ophouden. Een der brandwaichters, die be dwelmd werd, werd voor alle zeker heid naar het ziekenhuis overge bracht. Hongerige herten veroorzaken ongelukken Waarschijnlijk door de honger ge dreven, laten verscheidene herten zich in de bewoonde streken in de omgeving van Achterveld zien. Een groepje van tien dezer dieren v/erd zelfs opgemerkt, toen het zich aan het in een hooiberg opgeslagen hooi van een Achterveldse landbouwer te goed deed. Een motorrijder uii Achterveld is echter met een hert in botsing ge komen. Hij liep ernstige verwondin gen op, terwijl zijn motor aanzien lijk werd beschadigd. Ook is een personenauto uit Amers foort beschadigd bij een botsing met een reebok. Verzamelaar plakte maar raak postzegels Maar betaalde niet Een assuradeur stond te Arnhem terecht, omdat hij goederen had be trokken zonder ze te betalen. Verd., had zichtzendingen gevraagd van verscheidene postzegelhandelaren te Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. Daaruit nam hij dan telkens een aantal zegels en plakte voor honderden guldens in zijn album. Betaling bleef eohter achterwege. De procureur-generaal vroeg be vestiging van het vonnis, t.w. zes maanden gevangenisstraf. Dief stal van dief. Voorts stond in hoger beroep te recht een fabrieksarbeider die een dief heeft bestolen, die uit een auto voor een waarde van een paar dui zend gulden weg nam aan foto-arti kelen, terijl de eigenaar een ver tegenwoordiger naar een heide brand op de Posbank stond te kij ken. Later zou appelant hebben ge zien, dat een man de goederen, waaronder drie fototoestellen, be graven had in de omgeving van Ro- zendaal en hij zou ze daarop hebben opgegraven. De zaak werd opnieuw in handen gesteld van de rechter-commissaris in afwachting van een reclasserings- rapport. KRAAKJES BERECHT Voor de Haarlemse rechtbank moest gisteren terecht staan de 23- jarige bankwerker P. P. uit Hillegom, omdat hij had ingebroken bij een ma chinefabriek in Hillegom. De buit bedroeg daar 94. Hij had ook, maar in gezelschap van de 20-jarige fabrieksarbeider C. W., een bezoek gebracht aan een bollen schuur in Hillegom, waar uit het kan toortje postzegels werden meegeno men. De officier van justitie eiste 1 jaar en 6 maanden jeugdgevangenis. Te gen W., die daarna moest terecht staan eiste hij, 8 maanden, waarvan 4 voorwaardelijk.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6