RIJNSTREEK Stille Omgang zal bedevaart maken van 12 op 13 Maart Uitreiking van dip'oma's machinaal melken voor Opgang naar 't Paasfeest Leidse student reed in 'n wak DONDERDAG 3 MAART 195. DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Onder leiding van de heer A. Breu- „Hou Vast" haar jaarlijkse uitvoe- kel werd Dinsdagavond in de Sint ring voor een stampvolle zaal. Josephzaal te Alphen a. d. Rijn de j De heer P. Zuidam, voorzitter en jaarvergadering gehouden van de pl. afd. van het Gezelschap van de „Stille Omgang". Wegens ziekte waren verhinderd de moderator, deken L. H. M. Nieu- wenhuizen en de penningmeester, de heer W. Scheerder. De eerste van de drie daartoe vast gestelde Zondagen neemt Alphen aan den Rijn deel aan de stille tocht en wel op Zondag 13 Maart a.s.. Zater dagavond 12 Maart zal om 12.15 uur in de parochiekerk een kort lof wor den gecelebreerd. Om 1 uur daarna vertrekken de bedevaartgangers met autobussen vanaf het Sint Jorisplein. Men hoopt om 2 uur aan het Spui te Amsterdam te arriveren voor de om gang en 3.15 uur aan te kmnen in de kapel van het St. Bernarausgesticht aan de Nieuwe Passeerderstraat voor de H. Mis. De Schola Cantorum zal o. 1. v. de heer Chr. A. v. d. Mark de gezangen uitvoeren. De deelnemers werden aangespoord, om de gezangen mee te zingen. Om 4.30 uur hoopt men de terugreis te aanvaarden en 5.30 uur te Alphen aan den Rijn te arriveren. De bedevaart zal worden medege maakt door kapelaan L. M. G. Bie- mans, die de deken zal vervangen, daar deze wegens ziekte niat kan meegaan. Kaarten a f. 2.75 voor leden en f. 3.75 voor niet leden zijn a.s. Zater dag tussen 4.30 en 5 uur verkrijgbaar in de Sint Josephzaal, alsook a.s. Zon dag na alle H. H. Missen, eveneens in de Sint Josephzaal. Verder uiterlijk tot en met Donder dag volgende week bij de heren A. W. G. v. Leeuwen, Oranjestraat 45, P. M. Vink, Toussaintstraat 56 en G. G. M. v. d. Sandt, Herman Gorter straat 20 en Prins Hendrikstraat 23a. 'De pl. afd. van de Kath. E. H. B. O. zal met vier leden aan de Stille Om gang deelnemen en desgewenst dienstbetoon verlenen. Wegens bedanken van de penning meester, de heer W. Scheerder, werd in diens plaats benoemd de heer C. G. M. v. d. Sandt. Aanbevolen werden de boekjes „Bedevaartboekje", uitgave van N. V. Gooi en Sticht te Hilversum, „De viering van het H. Mirakel van Am sterdam" geschreven door H. W. A. Joosten cn uitgegeven door Drukkerij „De Tijd" te Amsterdam, waar ook werd verzorgd „Bedevaartboekje Stille Omgang". De algemene situatie is „Dat gods dienst en vrede mogen heersen in onze gezinnen". Een beroep werd gedaan op grotere deelname van de jongeren, opdat de- tevens directeur van deze vereniging sprak in zijn openingswoord een bij zonder welkomstwoord tot de heer L. Schipper, inspecteur van het L.O., voorts tot het oudste lid mevr. Kuipers, afgevaardigden van Con cordia uit Leiden, Kwiek uit Lei- muiden, de R.K. S.V. „Wilskracht", Alphen aan den Rijn en Bato uit Woerden. De heer Zuidam memoreerde de aanschaffing van een nieuwe brug en zei, dat er nog Aeer nieuw mate riaal noodzakelijk zal moeten wor den aangeschaft. Waarderende woorden werden ge richt tot de dames C. Zuidam en S. van Eijk voor haar assistentie bij de kleuter-afdelingen. Zij ontvingen een geschenk. Tot slot van de avond dankte de heer Zuidam o.a. de heer G. van Mild, die precies vandaag 25 jaar als pianist en componist van de no dige muziek in dienst van „Hou- Vast" is. Hem werd een grote bloe menmand aangeboden. De heer C. v. E^ die de décors voor de uitvoeringen ontwierp en ver vaardigde ontving benevens waar derende woorden, nok nog een cadeau. De secretaris der vereniging, de heer Van Eijk, huldigde tot slot de heer Zuidam en bood hem een koperen kolenkit aan, welke door twee van de jongste pupillen werd overhandigd, terwijl mevr. Zuidam bloemen kreeg. Het rijk gevarieerd programma van Hou-Vast verschafte de aanwezigen een genotvolle avond, welke op ar tistieke wijze werd besloten met een prachtig geslaagde rhvthmische fan tasie door de dames A. Verkeerscontrole. De politie heeft Dinsdagavond de derde ver keerscontrole gehouden op rijwielen, auto's, motoren en bromfietsen. Ten spijt van alle waarschuwingen der voorgaande weken, vielen er we derom een zestigtal slachtoffers. On der hen waren er enkelen die proces verbaal kregen wegens meerdere overtredingen, zodat in totaal 53 processen-verbaal werden opgemaakt. Onder de geverbaliseerden zijn 13 autobestuurders, motorrijders en bromfietsers. De overigen zijn wiel rijders. De thermometer geeft thans in dit kader resp. 85, 77 en 60 overtredin gen aan. BODEGRAVEN Vergadering Verzekerden. van KOT, dat met Ons Genoegen on deraan gelijk eindigde. De laatste ver loor met 42 van TOG 2. Afdeling II: Hier is Rijnlust 2 kam pioen geworden. Met 42 versloeg zij HJL 1. Concurrent TOG 3 overwon Ons Genoegen 2 met dezelfde cijfers. Om de derde plaats vechten nog Tou- I ché 2 en HGL 1. Afdeling III: KOT 3 is bijna kam pioen. 10 wedstrijden gespeeld en 10 gewonnen. TOG 5, dat Rijnzicht 3 met 60 versloeg is goede tweede. De leiders moeten uit hun laatste twee wedstrijden nog 3 punten behalen om de erepalm in te halen. Voor het diploma linoleum leg gen (en snijden) slaagde dezer dagen de heer W. Schalkwijk, stoffeerder bij de fa. Spijker, die de werkstukken zal etaleren. BOSKOOP Hardrijderij op de schaats. De IJsclub „Boskoop" organiseerde Woensdagmorgen een hardrijderij op de schaats op de Vaarsloot in Den Ham. Voor deze eerste scnaatswed- strijd in dit winterseizoen bestond grote belangstelling. Aangelokt door de mooie geldprijzen, waren verschil lende gegadigden uit naburige ge meenten aan de start verschenen en er v/erd fel gekampt. De baanlengte bedroeg plm. 150 meter. De prijswinnaars waren: 1. J. Kap- tein, Alphen aan den Rijn 25. 2. J. van Tol, Hazerswoude 15. 3. Koen Ramp, Boskoop 10.4. G. Ramp, Boskoop 5. Dammen. Voor de onderlinge competitie speelde de damclub Bos koop de onderstaande wedstrijden: Groep I; H. v. KlaverenJ. Mes man 2-0; A. M. de JongE. v. Vos kuilen 2-0; W. D. van EsE. J. Hoo- gebrug 2-0. Groep II; J. van TolIH. Glazen- borg 2-0; A. N. van TolD. W. de Zeeuw 2-0; J. van TolW. A. van Otterloo 2-0. In verband met verschillende om standigheden is de clubavond van Maandag 7 Maart naar Donderdag 10 Maart verschoven. HAZERSWOUDE SCHAATSWEDSTRIJDEN. Dinsdagmiddag zijn op de West vaart de schaatswedstrijden voor de schooljeugd gehouden onder ideale weersomstandigheden. De diverse klassen moesten tegen elkaar rijden. Na afloop werden de kinderen ge- tracteerd. Gistermiddag is de kam pioenschap van de Rijnstreek verre den op de Molenvaart, door de ijs- sportverenigingen Zoeterwoude-Lei- derdorp; Hazerswoude-Rijndijk, Kou dekerk en Meerwijk. Het werd 'n zeer spannende wedstrijd met snelle rijders, die elkaar niets toegaven. De belangstelling was zeer groot. Winnaar werd H. Borst, 20.plus medaille en kampioenschap 1955. Tweede werd Joh. de Jong Pz. Derde Jac. Heemskerk. Vierde B. Kraan. Vijfde C. de Jong Az. Zes en zeven C. Kraan en T. v. Veen. H00GMADE Stille Omgang. Dinsdagavond hield de afdeling Hoogmade van het Het j-i- u i Algemeen Ziekenfonds „Alahen en ze mooie en vrome traditie besten-i 'jq,,7;;n ,;i d.gd moge blijven. O-trek- d^d»^ AlXÏnLe5ne™"eln de\Tmè verzekerden telt. belegde in Alpiiense deelnemers aan de btille Hotel van Rossum een avond, waarop Omgang tussen de 190 en de 200. De gedetailleerde uitleg werd gege- voorzitter deed een dringend beroep de werkzaamheden van net op de vaste kernen via hun hoofden f d en welke groepen er onder val- op alle mannelijKe parochianen van j Tocn v00rz A Boelmans opende, 16 jaar cn ouder onder toezichtst0^d hjj v00r een volle zaai. Mede mogen er ook jongeren meegaan, aanwezig was H. Bakhuizen van de mits zij de plechtige H. Communie Br,nk ujt Den Haag, inspecteur van hebben gedaan om zelf mee te gaan de ziekenfondsraad. Met behulp van en anderen daartoe aan te sporen. een j]aneibord gaf de inleider, de heer Na nog enkele wenken te hebben A stuivenberg, administrateur van gegeven om de Stille Omgang zo stil het fonds een rustige en glasheldere cn devoot mogelijk te doen verlopen, uiteenzetting van de groepen verze- Tot de filmvertoning waren ook de kerden, hetgeen de aanwezigen op werd de mooie Fatima-film vertoond, een gestencild papier voor zichzelf voorafgegaan door enkele bij-filmpjes. kon voigen Hierna was er gelegen- heid tot het stellen van vragen, waar van een druk gebruik gemaakt werd. Uit de toelichting noteerden we en kele frappante opmerkingen, zoals damee uitgenodigd. ST. NICOLA AS-ACTIE BRACHT DRIE TON OP. Gisteravond werd in hotel Toor een 1 de kostenstijging van Ziekenverple- ledenvergadering gehouden door de ging, die nu circa f. 11.50 bedragen en Alphense Middenstandsvereniging. I in 1941 slechts op f. 2.50 kwamen, de Belangrijk was de bespreking van bijdrage voor vrijwillige verzekerden de gehouden St. Nicolaasactie, omdatsteeg van 18 ct. tot f. 1.36 per week in hieruit bleek, dat door de 66 deelne-j 25 jaar tijds Thans kunnen ook weer mende middenstanders voor niet I brillen worden verstrekt. Er w.ordt minder dan rond 300.000.is ver- j overwogen de reductie van f. 0.65 per kocht. Het batig saldo van deze actie week ook toe te pasen op weduwen zal worden gereserveerd voor demet jonge kinderen en op gebrek feestelijkheden bij de opening van de kigen boven 20 jaar. Genootschap van de Stille Omgang, mede vertegenwoordigd door be stuursleden van afd. Leiden, in café van der Ploeg haar vergadering ter voorbereiding op de 12/13 Maart a.s. te houden Omgang. In de reisplannen is dit jaar wel een grote wijziging gekomen, daar werd medegedeeld, dat de gehele reis bij wijze van proef neming per autobus zal worden ge maakt. Een kort lof in de Parochie kerk zal weer zoals steeds vooraf gaan, waarna zal kunnen worden doorgereden tot aan de kerk in Am sterdam, waarna Lof met predicatie, en de omgang. Pater de Jong O.F.M. (Hoogmade) zal de. Hoogmis opdra gen. Buskaartjes kunnen a.s. Zondag tegen de prijs van fl. 2.10 worden af gehaald na de Hoogmis bij de heer Th. J. van aer Wereld. Na Zondag worden geen kaartjes meer verstrekt. N!EUWE-WETERING De door de IJsclub georganiseerde kampioenswedstrijden werden op slecht ijs verreden. Desondanks bood vooral de strijd tussen de heren nog veel spanning. Niet minder dan zes kampritten moesten beslissen over de uiteindelijke verdeling der prijzen. Het talrijke publiek kreeg dus on danks de slechte baan een spannende wedstrijd te zien. Voor de heren, die om kleine geld prijzen streden meldden zich 22 deel nemers aan de start. Uitslag: 1. H. Kraan. 2. G. Baas, 3. Joh. v.d. Meer. Slechts zes dames vochten om de wisselbeker. Deze werd gewonnen door Igna Kraan, die hiermede voor goed eigenaresse van deze trophee werd. Mej. G. Kraan' Pzn. won de lauwertak en mevr. Raaphorst-Meyer won de derde prijs: een medaille. De prijzen werden door het bestuur uitgereikt in café Meerzicht. IJSFEEST Begunstigd door een heerlijk zon netje hield heel Nieuwe Wetering ijsfeest, georganiseerd door de ijs- club „Ijsvermaak". Ieder, die niet aan huis gebonden was, kon men vinden op en om de ijsbaan. De kinderen werden getrac- teerd op chocolademelk, een reep en een gevulde koek. Van de kinder wedstrijden wonnen (meisjes t.m. 16 jaar) Julia van Haastrecht de eerste, Joke v.d. Knijff de tweede en Ada Roeloffs de derde prijs. Bij hardrijden voor heren werd Nic. Bouwmeester weer eerste en won hierbij de wisselbeker, welke hij nu driemaal achtereen gewonnen heeft. L. Goedhart werd tweede en Ant. Bouwmeester derde. Bij priksleeën om carbonade won Ant. van Haastrecht de eerste, Kees van Haastrecht de tweede en Kees Spring in 't Veld de derde prijs. Het ringrijden voor dames werd 'n spannende wedstrijd, waaraan velen deelnamen. Uiteindelijk gelukte het aan Lien Bouwmeester beslag te leg gen op de eerste, Corrie v.d. Knijff op de tweede en Cok v.d. Poel op de derde prijs. Vermeldenswaard is nog, dat de Z0ETERW0UDE provinciale brug in de Pieter Doel manstraat, waarbij gedacht is aan een winkelweek. Besloten werd na gehouden bespre king tijdens de feestelijkheden van 30 April5 Mei een grote reclame optocht te houden door de plaatselij ke winkeliers en industrieën. Gemeenteraad. De eerstvolgende openbare gemeenteraadsvergadering De vertoning van enkele films, een over het gehoor, een natuurfilm en een speelfilm, vormde het slot van deze zeer leerzame bijeenkomst. Ver melden we nog, dat i. p. v. de heer Poorte, die zich niet meer herkies baar stelde, gekozen werd de heer H. Jaarsveld. Dammen Het slotbedrijf van de wordt gehouden op Vrijdag 25 Maart competitie voor Bedrijfs- en vereni- a.s. des avonds te 8 uur. Jaarvergadering Crescendo. Het jaarverslag van de secretéfris was optimistisch, heel in het bijzonder ten aanzien van het muzikale peil van de vereniging. De penningmeester was niet zo optimistisch. De financiële toestand der vereniging is monïenteel precair te noemen. De- oorzaak hier van is vooral het feit, dat de kos ten voor het repareren van de in strumenten, welke al ruim 30 jaar in gingsdamteams had paats tussen de Oudleden van de plaatselijke damclub OGB en het team van de voetbalver eniging „Bodegraven", die beide als nummer één in hun positie waren ge ëindigd. De uitslagen luiden: S. Ter louwJ. de Hollander 0-2; J. Ver meulenA. Hensen 02; C. Scheer J. Potwijk 20; J. v. Vliet—J. Bos 20; D. v. d. Bleek—P. Verbeek 02. Aldus wonnen de Oudleden met 64 en kwamen derhalve in het bezit van de fraaie wisselbeker, beschikbaar ge- gebruik zijn, te hoog zijn. Om erger steld door de N. V. Turkenburg. De te voorkomen heeft men besloten een bazar te organiseren voor het stich ten van een instrumentenfonds. Een desbetreffend comité werd in het leven geroepen. De periodiek aftredende bestuurs leden K. van Egmond, G. Demoet en J. Stolp werden herkozen. Tenslotte v/erd besloten deel te ne men aan een concours op 4 en 11 Juni a.s. te Amersfoort. „Hou Vast". In het Nutsge- bouw gaf de gymnastiekvereniging verliezers kregen een wisselbeker van dhr. J. Vermeulen. Biljarten Bijna is de biljartcom petitie van de Verenigde biljartver enigingen „Rijn en Gouwe" afgelopen De resultaten van de laatste wedstrij den zijn: Afdeling I: TOG won van Poedel met 42, dat zijn kampioenskansen hierdoor in rook zag vervliegen, zo dat Rijnzicht nog maar 1 punt nodig heeft om de vlag te hijsen. De ge doodverfde kampioen won met 42 Tot het organiseren van de cursus melkmachinekennis en machinaal melken werd in de vergadering van de LTB te Zoeterwoude het initiatief genomen; de organisatie was in han den gegeven van de LTJ. Het Rijks- zuivelconsulentschap gaf volle mede werking door het beschikbaar stellen van assistenten met het verstrekken van leermiddelen en financiële steun. Een groot aantal cursisten volgden trouw de lessen en gisteravond werd de eindles gegeven, een examen in de vorm van „Hoe is de stand, Mieke?" De 25 opgekomen cursisten werden in twee groepen gesplitst en de heer A. Schroder, zuivelconsulent en de heer A. Wesselingh, assistent sursus- leider stelde beurtelings vragen met de afspraak, dat de groep die het laagste aantal punten zou behalen een „rondje" zou geven. De vragen werden zeer goed beant woord en de uitslag was dat beide groepen 23 punten verwierven, zodat de voorzitter van de LTJ, de heer C. van Leeuwen Cz., de knoop door hakte door de organisatie te laten l tracteren. Twee leden van de Provinciale I Melkmachine Commissie, de heren J. Wesselingh uit Hazerswoude en J. P. Rotteveel uit Lisse namen als jury leden in twijfelgevallen de beslissing. Diploma-uitreiking De heer G. P. van Leeuwen ver klaarde zich gaarne bereid aan het verzoek van de voorzitter te voldoen om de diploma's uit te reiken, zowel als wethouder, bij afwezigheid van de burgemeester, of als tweede voor zitter van de LTB en hield een be schouwing over de vooruitgang van de techniek in de landbouw, nood gedwongen door het gebrek aan goe de handmelkers. Spieker is vol lof over de goede voorlichting en de be kwame leiding door de cursusleider van de heer A. Wesselingh op deze cursus, waardoor aan zovelen, zowel jongeren als ouderen een waardevolle kennis is bijgebracht, zoals uit de ge stelde, goed beantwoorde vragen is gebleken. Met gelukwensen voor het succes reikt de heer v. Leeuwen de diplo-» ma's uit aan: Adr. C. M. van Leeu wen, P. L. v.d. Poel, Hub. van Tey- lingen, P. G. Hoogeveen, W. Rijns burger, J. J. A. v. der Salm, Th. N. van der Salm, Joh. de Jong Jacz., N. Th. de Jong Pz., W. G. A. van Veen, Joh. C. Overdevest, A. J. Berg, Jac. N. van der Salm, W. C. M. van der Salm, Nic. Veldhuizen, C. G. v. Leeu wen, Joh. N. van der Poel, P. C. van Schie, Jac. van der Salm, Jac. N. van der Poel, Joh. P. L. Versteegen, A. G. J. Noordman, Joh. Th. van Velsen, Andr. Rijnsburger,. Ant. W. Paarde- kooper en A. C. van den Akker. Namens de cursisten spreekt de heer Jac. N. van der Salm dank tot de organiserende LTB en LTJ en vooral tot de cursusleider en biedt de heer Wesseling als blijk van waar dering een pakket, bestaande uit si garen, sigaretten, aansteker en pijpje aan. Goede voorlichting De cursusleider spreekt waarderen de woorden over het goed gevolg van de cursus en geeft de laatste goede wenken door er nog eens op te wij zen dat een machinemelker eerst een goede handmelker moet zijn. De heer J. Wesselingh spreekt van het grote voorrecht van de goede voorlichting, in tegenstelling toen hij 25 jaar geleden begon met machi naal melken. De bóer moest toen zich zelf met scha en schande leren. Toen beschouwde men een boer, die ma chinaal ging melken, als niet ver standig. Spreker kan getuigen dat met machinaal melken vooral de hy giëne goed gediend wordt, hetgeen vooral voor de kaasmakerij van zo groot belang is. Als ik op de boerde rij maar één machine mocht hebben zou ik zeker de melkmachine kiezen, omdat ik een veehouderij zonder melkmachine niet mogelijk acht. De heer Schroder spreekt waarde rende woorden tot de cursisten en vooral over de leiding van de heer A. Wesselingh, die als goed vakman de praktijk onderhoudt en zelf blijft melken, waardoor hij kan helpen in de vele moeilijkheden op dit gebied. Het Instituut voor mechanisatie en rationalisatie in de landbouw te Wa- geningen steunt het streven. Het is nodig als men weet, dat ini 1910 de gemiddelde opbrengst 2800 liter was met 3.10 vet en thans 3800 liter met 3.65 vet met een veel groter aantal koeien. Spreker dringt, evenals de heer Wesselingh, aan,, op verdere studie en het volgen van de practi- sche lessen die op de bedrijven zul len gegeven worden en waartoe groe pen van 8 cursisten zullen gevormd worden, om geen onrust bij de dieren te veroorzaken. Quatertemper Vrijdag OP DE VIER QUATERTEMPER-VRIJDAGEN wordt de statie ge- - houden in de basiliek van de Twaalf apostelen. Zij werd in de vierde eeuw gebouwd en moet tamelijk groot geweest zijn om alle gelovigen te kunnen bevatten die by het heilig Offer en het onderzoek der wijdingscandidaten tegenwoordig wilden zijn. Oorspronkelijk schijnt het geen woonhuis geweest te zijn, want paus Julius I (341 352) was de stichter. Paus Pelagius I (556561) heeft haar hersteld en zyn opvolger Joannes III wijdde de kerk in. Naar alle waarschijnlijkheid is het de boete kerk, de verzoeningskerk van Rome geweest, want het is opvallend dat op alle vier de Quatertemper-Vrijdagen de Evangelie-lezingen een uitgesproken boetekarakter hebben, terwijl op Donderdag na Pasen, wanneer de plechtige statio-mis eveneens in deze basiliek gevierd wordt, het Evangelie over de boetvaardige Mag- dalena gaat. Op deze Vrijdag dienen de christenen vooral Gods bijstand af te smeken tegen de aanvallen der vijanden. Reeds in de intredezang (eveneens als Woensdag genomen uit psalm 24) uiten we een smeek bede om hulp en vergeving: Ontruk mij aan mijn noden; zie mijn vernederingen en kwelling; vergeef mij al mijn zonden! De overige gezangen hebben eenzelfde karakter. Het epistel geeft uitdrukking aan het verlangen van God dat dé zondaars zich moeten bekeren. Daar ieder mens zondigt, kan iedereen daar nut uittrekken voor zijn ziel. Ieder is aansprakelijk voor zijn eigen zonden, maar wanneer wij berouwvol boete doen dan worden wij door Gods oneindige barm hartigheid weer in zijn vriendschap opgenomen, want God wil niet dat de (grote of kleine) zondaar sterft naar de ziel, maar dat hij leve! In het Evangelie horen we de wonderbare genezing van de 38-jarige zieke, die gezond wil worden. Hij is zowel het beeld van de boeteling als van de doopleerling, daar beiden naar het bad der wedergeboorte verlangen. Christus zal dan als het levend water tot de boetvaardigen en de doopleerlingen komen en een nieuwe levenskracht zal hun deelachtig worden. K. P. landbouwer P. Roeloffs een grote pot erwtensoep (snert met kluif) gratis beschikbaar stelde voor het bestuur, voorafgegaan door het bekende zopie. NIEUWKOOP STILLE OMGANG. De vergadering van de afdeling Nieuwkoop van de Stille Omgang was goed bezet. In zijn openings woord heet de voorzitter, de heer C. van Houten, de leden hartelijk wel kom. Hij hoopt, dat weer minstens evenveel mannen meegaan als in 1954 toen er 205 deelnemers waren De Omgang wordt dit jaar gehouden in de nacht van 12 op 13 Maart. De bussen vertrekken om half twaalf bij de kerk. Om 11 uur is er eerst «en kort Lof. Om 1 uur wordt aan het Spui gestart. Een kwartier na het einde van de Mis in de Kapel aan de Lauriergracht vertrekken de bussen weer uit Amsterdam. Vervolgens heeft de voorzitter nog woorden van lof voor de vertrokken penningmeester, de heer C. J. Hil- horst. De secretaris P. Zimmerman leest nu de notulen van de vorige vergadering, alsmede het jaarver slag. Uit het verslag van de penning meester blijkt, dat er een batig sal do van 279,78 is. De bestuursvacatures worden aan gevuld door de verkiezing van de heren A. Kwakkenbos (aft.) en Th. Markman en J. v. d. Laan. Bij monde van H. Simmerman brengt de financiël'e commissie een gunstig rapport uit over de verrichte kascontrole. Voor de controle 1955 wordt toe gevoegd K. Verhaar. Zondag na afloop van de Vroeg en Hoogmis zijn kaarten verkrijg baar in het Parochiehuis. Leden be-i talen 2.niet-leden 3. Tot Dinsdagavond uiterlijk zijn ze nog te bekomen bij C. van Houten. Met een gezang ter ere van het H. Sacrament wordt de prettig geleide vergadering gesloten. NIEUWVEEN Geen ijswedstrijden Ondanks de minder gunstige toestand van het ijs, heeft het bestuur van de Nieuwveen- se IJsclub gemeend de ijsbaan op de Ringsloot te moeten verlichten. Hier van wordt een druk gebruik gemaakt en er heerst 's avonds een gezellige drukte op de baan. Van het houden van wedstrijden wordt echter afge zien, omdat er dan mogelijk te veel publiek bij elkaar komt te staan en daardoor ongelukken zouden kunnen gebeuren. NOORDEN IJspret. Dinsdagmiddag werd door de ijsclub „Noorden" schaats wedstrijden georganiseerd. Onder ideale ijs- en weersomstandigheden vonden de wedstrijden plaats. Aan de eerste wedstrijd, een zgn. af val wedstrijd, namen 18 personen deel. Iedere 2 ronden viel de laatst binnenkomende af. De eerste prijs werd gewonnen door Walther v. d. Zwet 15.2e prijs Leo van Koert 10.3e prijs Henk Fransen 5. en als vierde kwam Jan Veenman over de streep en won 2.50 Daarna werd een koppel wedstrijd voor paren verreden. De heren moes ten 2 ronden rijden tegen de dames een ronde. Hieraan namen 21 paren deel De eerste prijs werd gewonnen door Walthei van der Zwet met Ria Mourits Gd. f 20.2e prijs werd ge wonnen door Leo v. Koert met Alet- ta Verhaar 15.—; de derde prijs werd gewonnen door Kees Schutter Cz. met Corry Vink 10.en de vierde prijs ging naar Aard Schutter met Leny van der Zwet 5. Voor deze laatste wedstrijd werd 45 minuten gereden op een baan van 400 meter. Het koppel W. v. d. Zwet met R. Mourits had in die 45 min. 42 ronden gereden dus met een ge middelde snelheid van 22,4 km. per uur. 0UD-ADE STILLE OMGANG. Het was een goede gedachte van het bestuur om de aanwezigen naast de gewone alledaagse /ergaderkost te vergasten op een rede van pater Van der Poel, omlijst door schone" zang van het congregatiekoor. Bij het eerste optreden van dit koor bracht men een reprise van delen uit het Kerstoratorium, waarmee opnieuw alle eer ingelegd werd. Daarna was het woord aan pater C. v. d. Poel C.S. Spr. die (met vacantie in Oud- Ade) in een gloedvolle rede de aan wezigen aanspoorde ter bedevaart te gaan, ieder ook met zijn persoon lijke intenties. Vervolgens schetste spreker de hoge waarde van de H. Eucharistie voor ieder van ons als krachtbron van het geestelijk leven. Boeiende schetsen uit de Afrikaanse missie verlevendigden het gesproke ne. Ook de grote waarde van de H. Eucharistie als voedsel voor het my stieke lichaam van Christus werd door de pater belicht. Christus leed en offerde zich voor ons, aan ons nu de taak om ook anderen te brengen tot Christus en zo gezamenlijk hul de te brengen aan het H. Sacrament. Na de pauze zag de voorzitter zich bij acclamatie herkozen. Van de me dedelingen zij vermeld dat voor mi litairen kosteloos een kaart beschik baar is. Voor anderen bedragen de kosten 2.25. Kaarten a.s. Zondag af te halen. Nog eenmaal mochten we genie ten van het congregatiekoor, dat het Mirakellied vertolkte. Tenslotte bracht de voorzitter dank aan de eerw. heren, de gas ten uit Leiden en Roelofarendsveen en aan de vele aanwezigen. IJswedstrijd Woensdagmiddag hebben de schooljongens van 1014 jaar volop gelegenheid gehad hun krachten met elkaar te meten. Na verschillende fel gereden kampritten vielen de prijzen ten deel aan: 1. Jac. v. d. Geest Pzn. 2. Piet Opdam; 3. Hans v. d. Fits; 4. B. Verlaan 5. Henk v. d. Hulst Jac.zn. ROELOFARENDSVEEN Woensdagmiddag trok een groep van 16 Leidse studenten op de schaats via het Braassemermeer over de Wij de Aa. Helaas bleek weer eens over duidelijk, dat het ijs niet betrouwbaar is. Verblind door het felle licht van de ondergaande zon, bemerkte de kopman te laat, dat niet al het water tot ijs was bevroren en reed pardoes in een wak. Zwemmende wist deze student de ijsrand te bereiken, welke echter steeds verder afbrokkelde. Zijn vrienden lieten hem echter niet in de steek en liggend op het ijs wis ten zij een keten te vormen en het slachtoffer, dat door vermoeidheid en koude bevangen bijna de strijd voor levensbehoud moest staken een red dende stok toe te steken. Mevr. B. v. Velzen nam het slachtoffer in haar woning op en haar EHBO-vaardig- heid bewees goede diensten. Het slachtoffer had aan de puntige ijsran- den een lelijke hoofdwond opgelopen Een door warme kruiken verwarmd bed bracht de student weer gauw op verhaal, en in de loop vari de avond kon hij per autobus huiswaarts keren. TER AAR SCHOOLWEDSTPJJD OM WISSEL BEKER. Gisteren is de traditionele school- wedstrijd gehouden om te beslissen welke school dit jaar de eer zou heb ben om de Ter Aarse IJsclubbeker te bezitten. Verleden jaar was het de School voor Chr. Volksonderwijs. Iedere school vaardigde zes rijders- sters af om voor de eer te strijden. Jammer was, dat de Chr. Nat. School verstek liet gaan. Dientengevolge ging de strijd nu tussen R.K. School en de School voor Chr. Volksonder wijs. Er werden drie series gereden. De winnaar van iedere rit kreeg een punt, de verliezer twee punten, zodat de school met de minste punten won. De uitslagen der series luidde: School v. Chr. Volksonderwijs R.K. School: le serie: J. Wolmerstedt B. Heemskerk 21. Fr. Balvers M. Groen in 't Woud 21. J. Grie- minkTheo Sassen 21. Jac. van EwijkJ. Lek 21. G. van VlietW. van Tol 21. Leida BroerC. v. d. Hoorn 12. Totaal 117. 2e serie: Leida BroerB. Heems kerk 21. Jac. van EwijkTheo Sas sen 12. J. GrieminkJ. Lek 21. G. van VlietM. Groen in 't Woud 21. J. WolmerstedtW. van Tol 12. C. HeijboerC. v. d. Hoorn 21 Totaal 10—8. De derde serie werd geheel gewon nen door de R.K. School. De einduitslag was R.K. School 21 punten, en de School voor Chr. Volks onderwijs 33 punten. Door deze uit slag heeft de R.K. School voor dit jaar beslag gelegd op de wisselbeker.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6