K.A*V* nam hartelijk afscheid van presidente, mevr* v* d. Bosch V*V+V* verhoogt contributie Neomyst in Noordwijkerhout Sieraden waren de enige kunstuitingen, die de volkverhuizers met zich droegen Bekendmaking DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAO IN A S NOORDWIJKERHOUT In een druk bezochte spoedbijeen- komst op Woensdagavond hebben de led envan de KAV, afd. Noordwijker- hout, afscheid genomen van de presi dente, mevr. Van den Boschdie naar Amsterdam vertrekt. Nadat het KAV-lied was gezongen nam de geest, adv., kapelaan Lem mers, het woord. Deze begon met te zeggen dat, al is het een afscheid, het toch een blijde avond is, omdat de scheidende voorzitster de vruchten mag zien van haar werk vanaf de op richting van de afd. De g.a. zeide, dat mevr. v. d. Bosch al haar krachten aan de KAV heeft gegeven, veel of fers heeft het haar gekost, want er moest pioniersarbeid verricht wor den. De werkzaamheden voor de KAV waren U dierbaar. U moét van avond een groot offer brengen, want U hebt Uw gehele persoonlijkheid aan de vereniging gegeven als vrouw met idealen bezield. Kap. Lemmers vervolgde met te zeggen dat mevr. v. d. Bosch met rui me blik de toestand heeft ingezien en dat we voor elkaar in het parochie leven veel kunnen doen. Haar eigen eer heeft zij niet gezocht, doch de be langen behartigd van de leden en hun gezinnen. De vereniging heeft al tijd achter haar gestaan en zij genoot het vertrouwen der leden. Het geloof en de liefde voor de evenmens waren de fundamenten, waarop zij haar werk bouwde. Spreker besloot met de hoop uit te spreken, dat de dank baarheid van de leden zou bestaan in het voortzetten van het werk van mevr. v. d. Bosch. Hij dankte haar voor alles wat zij voor de vereniging had gedaan. Veel dankwoorden. In verband met ziekte van de vice- voorzitster mevr. Wessels, las mevr. Van der Holst een brief voor, welke mevr. Wessels haar had overhandigd. In dit schrijven werd dank gebracht voor alles wat de voorzitster voor de KAV had verricht. Mede door Uw ar beid, stond in de brief, is de afdeling in ruim vier jaar tijd van 60 tot 170 leden gestegen. Namens alle leden bood mevr. v. d. Holst hierna aan een prachtige electrische pendule on der groot applaus van de aanwezigen. Mej. Zuiderduin vertolkte ook nog de dank door het aanbieden van een mooi bouquet bloemen. Zichtbaar ontroerd dankte mevr. v. d. Bosch met een paar hartelijke woorden voor het gesprokene en voor het mooie cadeau. Mevr. Van der Weijden-die het af scheid bijwoonde, dankte mevr. v. d. Bosch voor de medewerking, welke zij altijd spontaan verleende aan het plaatselijk postzegelcomité voor de verkoop van zomer- err kinderpostze gels. Zij wenste mevr. v. d. Bosch het beste toe in haar nieuwe woonplaats. Als voorzitter van het comité kin deruitzending sprak de heer J. v. d. Voet hierna dankwoorden tot mevr. VOORHOUT „Voorhoutse IJsclub". De Voor- houtse IJsclub" organiseerde gisteren voor haar leden een hardrijderij op de korte baan. De baan was gelegen aan de Zandsloot. Er was voor deze wedstrijd veel belangstelling en men heeft kunnen genieten van spannende ritten van de 30 deelnemers. Gereden werd om geldprijzen, zonder inleggeld. Buiten de vier prijswinnaars, ontving een ieder, welke eep tegenstander afreed, telkenmaal 1, Prijswinnaars: 1. Mart. Bel ƒ.25, 2. L. Mauritz 15,3. L. v. d. Lans Hzn. 10,4. Bern. v. Werkhoven Pzn. 5, Schaakclub „Het Witte Paard". Het winterseizoen van genoemde club loopt ten einde en onder de leden is er een hevige strijd om de bovenste plaats. Dinsdagavonden wordt in café „Welgelegen" gespeeld. De vijf volgende heren staan aan de kop: Th. Kraakman 16}^; C. Augustinus 15^; G. Lemmers 14; A. Langelaan 13; C. Venne 12. v. d. Bosch voor al haar werk. Hij hoopte, dat dit werk op dezelfde voet met medewerking van de KAV zal door blijven gaan. Hxj bood haar nog een cadeau aan en dankte ook na mens het gemeentebestuur voor het werk wat de presidente in het ge meenschapsbelang had gedaan. De heer Ant. Duivenvoorden, be- stuurslid van de KAB dankte namens de KAB in sympathieke woorden voor de goede samenwerking. Hij bood een mooie vaas als afscheidsca deau aan. Na een pittig stukje muziek op de piano, nam mevr. Van den Bosch het woord. Ze zeide erg blij te zijn, dat het bestuur haar de gelegenheid had gegeven persoonlijk in een bijeen komst van de KAV afscheid te kun nen nemen van de leden. Zij dankte bestuur en leden voor de prettige sa menwerking cn voor het mooie ca deau. In het bijzonder dankte zij nog de eerste geestelijk adviseur van de afd. kapelaan Vroklage, die de eerste stoot heeft opgevangen. Ook de twee de g.a. kapelaan Lemmers dankte zij voor de prettige samenwerking. Zij dankte mevr. v. d. Weijden, de loco burgemeester en de afgevaardigde van de KAB voor hun sympathieke woorden. Zij sprak tenslotte de hoop uit, dat de KAV onder een nieuwe voorzitster zal mogern groeien en bloeien en beloofde op een bijzondere avond van de KAV in de toekomst nog eens aanwezig te zullen zijn. Ook de zaalhouder dankte zij voor de goe de zorgen in de loop van de jaren. Hiermede was het offciële gedeelte van de vergadering achter de rug en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. In een goed bezochte jaarvergade ring hebben bestuur en leden van de VVV Noordwijkerhout Woensdag avond het jaar 1954 nog eens de re vue laten passeren en plannen ge maakt voor de toekomst. De voorzitter, dokter Van Praag, was wegens ziekte verhinderd deze vergadering te leiden en in zijn plaats hanteerde de heer v. Buij tenen de voorzittershamer. Na een kort welkomstwoord tot de aanwezige dames en heren, onder wie de ere-voorzitter, burgemeester v.d. Weijden, voorlezing van de notulen en de herverkiezing van de aftreden de bestuursleden, de heren Oostdam en v.d. Wetering, bracht de heer v. Buij tenen, in zijn functie van secre taris een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij allereerst constateerde, dat •het ledental weer gegroeid is en thans 133 bedraagt. Vervolgens stelde hij vast, dat 1954 ondanks het slechte weer voor Noordwijkerhout een goed vreemdelingenjaar is geweest. Voor al de belangstelling uit Duitsland voor Noordwijkerhout was belangrijk. Noordwijkerhout profiteerde ook van de grote stroom vreemdelingen in de bloementijd. De penningmeester, de heer v.d. Hoorn, bracht verslag uit over de fi nanciën en uit dit verslag bleek, dat de VVV met een totaal bedrag aan inkomsten van plm. 700.net draaien kan, als het bestuur tenmin ste erg zuinig blijft doen. Dit is van zelfsprekend voor een zakelijke ver eniging als de VVV niet de juiste me thode. Na. het financieel verslag werd dan ook onmiddellijk de contributie besproken. Na enige discussie was men het zonder uitzondering over de noodzaak van contributieverhoging eens en nadat vervolgens van ge dachten was gewisseld over het sy steem van contributieheffing, gingen de leden accoord met het bestuurs voorstel om de huidige contributie te verdubbelen. De categorie van de meest belanghebbenden gaat nu dus 10.per jaar betalen, de minder- belanghebbenden 5.en voor hen, die zonder enig persoonlijk belang te hebben bij de werkzaamheden van de VVV toch lid zijn, blijft het 1. per jaar. De heer Lindthout deed nog het voorstel om voor de hotels en de beroepspensions de contributie te hef fen per bed met een minimum van 10.De voorzitter achtte dit een gezond voorstel en daar de vergade ring er ook wel voor voelde zegde hij toe, dat het bestuur zal trachten zo mogelijk voor dit jaar reeds een tarief in de lijn van het voorstel te ontwerpen. Voor het zomerseizoen werden sug gesties gedaan als voetbalwedstrij den door le klas-clubs, cabaret-avon den, dansgelegenheid voor de jonge ren e.d. Inzake het bloemenseizóen deelde de voorzitter mede. dat op 17 April weer de traditionele Bloemendrive zal worden gehouden en de bloemen- fietsrallye op een nog nader te be palen datum. Indien weer mozaïeken worden gelegd, zal VVV weer de ge bruikelijke medewerking verlenen. Bij de rondvraag werd nog gewe zen op de wenselijkheid van een brie venbus in het centrum van het dorp. Volgens de voorzitter is de PTT hier echter niet toe te bewegen. Getracht Frater L. v. d. Raadt, Oblaat van St. Francis- cus van Sales, zal op Zaterdag 5 Maart a.s. de H. Priesterwijding ont vangen in de kerk van de II. Thomas a Villa nova uit handen van mgr. Mutsaerts. Zijn eerste Plechtige H. Mis zal de neomyst opdra gen op 17 April a.s. in de parochiekerk van St, Victor te Noordwijker hout. zal worden in het centrum een aan wijzing te plaatsen in de richting van het postkantoor. De heer Rolvers wees er op, dat Zaterdagsmiddags en Zondags de VVV telefonisch practisch niet te bereiken is. Dit is slechts te ondervangen door een eigen VVV-te- lefoonaansluiting, hetgeen betekent, dat de VVV aansluiting op het tele foonnet van de woning van de admi nistrateur moet bekostigen. Het be stuur zal zich beraden over de beste oplossing in deze.' KATWIJK AAN DEN RIJN Stille Omgang. Onder leiding van voorzitter Fornara hield de afd. Katwijk a. d. Rijn van de Stille Om gang de jaarlijkse vergadering. Spr. heette inzonder welkom rector Ves- ter uit Leiden, pastoor Hesp en de bestuursleden Koele wijn en Van Noort van het Genootschap te Lei den. Het jaarverslag van de secreta ris, de heer Durville, vermeldde een ledental van 135. De bestuursverkie zing had tot uitslag, dat de bestuurs leden, de heren Joh. A. van Schie en P. G. van Stijn werden herkozen. Hierna hield rector Vester 'n gloed volle rede met betrekking tot de Stille Omgang van 12 op 13 Maart a.s. Uit de besprekingen omtrent de Omgang vermelden we, dat in de Mozes en Aaronkerk volkszang ge zongen zal worden onder leiding van de heer Durville. Pater Norbertus van de Groenendijk zal het Lof aele- breren en pater De Jong de Hoog mis. Des avonds zal in de Parochie kerk te 9.45 een Lof gecelebreerd worden en te 10.15 vertrekt de tram uit Katwijk; de trein, de eerste van de groep, vertrekt te 10.38. Vertrek uit Amsterdam te 5.40 en de tram uit Leiden te 6.30. Spoorkaartjes kunnen worden afgehaald Zondag 6 Maart na de Hoogmis in het Parochiehuis. Vermelden we ten slotte nog dat de vergadering opgeluisterd wei'd door zang van het R.K. Zangkpor. LEIDSCHENDAM Oud-gemeentesecretaris overleden Te Leidschendam is op 63-jarige leeftijd ovex-leden de heer H. J. van Delft, oud-gemeentesecretaris van Leidschendam. De heer Van Delft werd geboren te Drunen. Op 16 Fe bruari 1911 werd hij benoemd tot ambtenaar ter secretarie van de voormalige gemeente Stomp wijk; op 1 Juli 1912 tot secretaris dier ge meente, op 1 Juli 1915 tot secretaris der voox-malige gemeente Veur. Bei de functies vervulde hij tot 1 Jan. 1938, op welke datum de gemeenten Stompwijk en Veur werden verenigd tot de gemeente Leidschendam. Van deze gemeente was hij tot aan zijn pensionnering op 1 Maart 1952 se cretaris. In een buitengewone openbare vergadering van de gemeenteraad op 16 Februari 1951 werd het feit her dacht, dat hij 40 jaar in dienst der gemeente was. Uit de grote belang stelling bij die gelegenheid bleek, welk een geziene figuur hij was. Het is nog niet bekend, wanneer de teraardebestelling zal geschieden. Geb.: Cornelia E. M., d. van C. B. Tilbux-g en M. C. van der Meer; Ger- truda C. P., d. varx P. Th. van Berkel en F. C. Wintermans; Ingrid C., d. van A. Th. J. Bronk en C. P. Voor sluis; Dominicus C. M., z. van D. de Winter en C. M. M. van der Zijden; Josephina B. M., d. van H. J. Dissel dorp en B. E. C. M. Castelein. Ondertr.: Johannes Th. A. Ham en Elisabeth Bogei's te Amsterdam; Teunis Borst en Cornelia M. v. Hoog- dalem. Getr.: Wilhelmus van Kempen te Voorhout en Maria J. Ammerlaan; Johan C. Thierry en Hermina J. Zou tendijk te Gouda. Overl.: Willem B. van Stappen, 76 jechtgenoot van J. Steinfoort te Woerden; Majia Rood, 86 j., ongeh. H00RDWIJK Forumavond Bloembollenteelt Uitgaande van de plaatselijke afd. van de KVOB zal Vrijdagavond in café Flora een forumavond gege ven worden over bloembollenteelt in de meest uitgebreide zin. SASSENHEIM Het jubileum van de heer H. B. Schreuder, die 25 jaren als tuin man bij Bernardus is geweest, is op waardige wijze geviei'd. Het feest begon met een H. Mis uil dank baarheid in de kapel van St. Ber nardus. Velen waren hiebbij aanwe zig. Tijdens het ontbijt werd de jubila ris, bij ontstentenis van de voorzit ter, toegesproken door de heer C. J. Hubers, secretaris van het R.K.'Ai-m- bestuur en „St. Bei'nai'dus", die de jubilaris zeer hai'telijk dank bracht, mede namens vele instanties, voor de goede diensten aan St. Bernardus bewezen. Zijn toespraak ging verge zeld van het aanbieden van enkele mooie, practische cadeaux. Aan me vrouw Sohreuder werden bloemen aangeboden. De jubilaris dankte allen voor de waai'derende woorden en de ge schenken. Van de receptie, zowel s? de vóór- als in de namiddag werd door velen gebruik gemaakt. MANDEMENT BESPROKEN. Als laatste in de serie hield gis teravond de heer F, Koersen, lid van de Tweede Kamer, een causei'ie over: „Waarom Katholieke Politiek". Spr. behandelde het politieke ge deelte van het mandement en bewees duidelijk dat het noodzakelijk is, dat de katholieken aaneengesloten zijn in de K.V.P. Een geanimeerd debat volgde op de rede. De rede van kardinaal Feltin van Parijs werd, als tegenstelling van het mandement ter sprake gebx*acht. De P.B.D. werd aangesneden en de heer Koersen hekelde in zijn ant woord, hetgeen de aanwezigen be vredigde, de laksheid van velen. De opkomst was zeer matig, onge veer 50 personen, van de ongeveer tweeduizend genodigden. WARMOND Toen de trein van Amsterdam naar Rotterdam Wai'mond passeerde zag een dame, toen zij uit het raampje keek, dat iemand door het ijs was ge zakt en in het water spartelde. De drenkeling stelde vergeefse pogin gen in het werk om aan de kant te komen. In Leiden aangekomen stelde zij direct de politie van haar ervaring in kennis, die harerzijds de politie van Warmond en Oegstgeest op de hoogte bracht. Inmiddels was men ook hier reeds op de hoogte van deze gebeurtenis en met veel moeite gelukte het tenslot te de drenkeling, met eexx vaarboom aan de wal te krijgen. Gelukkig on dervond het slaclitoffer geen nade lige gevolgen van dit onvrijwillige bad. Warmonds Fanfare. Als steeds bestond voor de uitvoering van muziekvereniging „Warmonds Fan fare" zeer grote belangstelling en ook ditmaal was 'het programma uitste kend verzorgd. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der ver eniging, de heer J. Ouwe-hand, die alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep, inzonder de burgemees ter met zijn echtgenote en andere autoriteiten. Hij hoopte dat allen een prettige avond zouden hebben. Hier na wex-d overgegaan tot afwerking van het programma. Voor de pauze werd de avond verzoi'gd door de af deling -muziek en voor de muziek liefhebbers viel er veel te genieten. De bijzondere aandacht trok de Suite Romantique van Francis Popy, een lang niet gemakkelijke opgave. Toch werd het stuk onberispelijk uit gevoerd en kon men ervaren, dat de afdeling muziek op zeer hoog peil slaat. Een woord van lof komt toe aan de dirigent de heer W. F. de Zwart die blijk heeft gegeven volko men voor zijn taak berekend te zijn. Na de pauze trad de afdeling to neel voor het voetlicht met een klucht in 2 bedrijven getiteld „Amor in het kappershuis". De heer J. Hl Velema is bevor derd tot wachtmeester le klas der Rijkspolitie. WASSENAAR Op initiatief van R.K. Raad van Overleg. De eerste poging van de Raad van Overleg der R.K. Standsorganisaties in Was6enaax om te komen tot een serie culturele avonden is met succes bekroond: gisteravond heeft een 200- tal belangstellenden, onder wie zich een groot aantal jongeren bevonden, in het Vei'enigingsgebouw volop ge noten van een pianoconcert door de grote pianist Willem Andriessen. Dr. J. J. Veraart, voorzitter van de Raad, die in zijn openingswoord gesproken had van een experiment, kon aan het slot van de avond mel ding maken van vele i'eacties, die de Raad zullen aanmoedigen, op de ingeslagen weg voort te gaan. Willem Andriessen liet elk van de uit te voeren werken voorafgaan door een korte toelichting, waarbij hij zich een boeiend docent toonde. Voor de pauze speelde hij Mozart's Sonate nr. 2 in C Dur en Beethovens Sonate Appassionata. De vertolking van dit laatste werk vooral maakte een diepe indruk op de toehoordei's. Het applaus dat opklonk was even stormachtig als Beethovens compo sitie. Na de pauze volgde een viertal werken van Chopin: zijn Bei'ceuse, geinspii-eerd op het schommelen van een wieg, het bekende Impx'omtu, 'n drietal études uit opus 10 en tot slot de Ballade No. 1 in g. moll. Mét een geestdriftig applaus dwong het dankbare publiek de pianist een toegift af, nadat dr Veraart namens alle aanwezigen een hartelijk woord van dank gesproken had. B i o s c o p e n De films van de volgende week zijn door de K.F.C. als volgt ge keurd: Casino: „Romeo en Julia", 14 jaar. Lido: „Ook de besten kunnen vallen", 18 jaar. Luxor: „Even afrekenen heren", alle leeftijden. Trianon: „Magnificent Obsession", 14 jaar. Rex: „De onverschrokkenen", 14 jaar. Nabeschouwing van tentoonstelling Lezing door dr. Braat De titel van de lezing, die'dr. W. C. Braat Dinsdagavond hield in het Rijksmuseum van Oudheden te Lei den, was ontleend aan de tentoon stelling van de unieke collectie Dier- gardt uit het Rom.-Germ. Museum te Keulen, die, zoals men zich herinne ren zal, verleden zomer in het Mu seum van Oudheden gehouden is. Spr. behandelde het ontstaan en de betekenis van de kunst der volks- verhuizingstijd, die zijn voornaamste uiting heeft gevonden in het sieraad. Het spreekt vanzelf, dat de Ger maanse volken, die voortdurend van woonplaats veranderden en heel Europa doorgetrokken zijn, bij voor keur hun rijkdom met zich meedroe gen, in de vorm van kostbare gouden en zilveren, met edelstenen bezette en kunstig bewerkte lijfsieraden. In hoofdzaak is de kunst der volks verhuizingstij d, de kunst der Germa nen, ontleend aan het Oosten. Het waren de Goten, die, afkomstig van het eiland Gotland, in de Oostzee, na in een tijdsverloop van een paar eeuwen door Oost-Duitsland naar Zuid-Rusland te zijn getrokken, waar zij in aanraking kwamen met Sky- then en Sarmaten, Aziatische steppen volken met een half Iraanse cultuur en met de Griekse kolonisten uit Panticapaeum, uit Theodozia, uit Chersonesus en Olbia, alle volken met een hoog ontwikkeld kunsthand werk, de van hen geleerde goud smidskunst, de eigenaardige dieror- namiek en de polychi'ome stijl, het inlegwerk met rode almandinen, aan de andere Germaanse volken, de Franken, de Alamannen, de Bourgon diërs, de Langobarden, enz. hebben doox'gegeven. Ook het eigen Germaanse kunstge voel, vooral de kerbschnitt-stijl, liet zich natuurlijk bij de verdere ontwik keling der volksverhuizingskunst niet onbetuigd en ook van de laat-Ro- meinse kunst zijn impulsen ontvan gen. Kortom, even onrustig en ver- wax'd als de geschiedenis van die tijd, toen de ene barbarengolf na de an- 0UDE-WETERING WEER EEN DRENKELING Hedenmiddag zakte het 7-jarig zoontje van de heer Rossen door het ijs onder de ringslootbrug. De jongen ging kopje onder, maar kon spoedig op het droge worden gebracht dooi de heer Rotteveel. RIJPWETERING Schaatswedstrijden Gisteren middag hield de IJsclub Rijpwete- ring de eei'ste wedstrijden in deze late winter. Een gedeelte van de Koppoel was afgezet met een sti'ook zand. Een betere afzetting is niet denkbaar, al is deze manier wel een beetje ongewoon. Maar dat wa9 wel nodig, want het ijs is ook ongewoon slecht deze keer. Zelfs op het afgezette gedeelte moest voortdurennd gewaai'schuwd worden om zoveel mogelijk uit elkaar te gaan en herhaaldelijk kwam op bepaalde punten wel vijf tot tien centimeter water op het ijs. De herenleden van de ijsclub hebben echter toch hun wedstrijden gehad, waarvoor zich 24 man had aangemeld. De belangstel ling van de dorpsgenoten was vrij groot toen de eerste serie kon begin nen. De invloed van de training ge durende het laatste jaar was bij ver schillende rijders duidelijk waar te nemen. De heer C. Disseldorp verde digde zijn. reeds verleden jaar gewon nen wisselprijs met succes en werd zodoende definitief eigenaar. Wil Bakker wist de tweede prijs in de wacht te slepen, 3. C. Zoetemelk, 4 P. van Emmerik. Vandaag was het de beurt van de schoolkinderen, waar van we uiteraard nog geen uitslag kunnen geven. Deze keer werd de Akkersloot als strijdtoneel gekozen, om geen enkel risico te lopen. En Vrijdag zijn „ijs en weder dienende" de dames aan de beurt. Marktberichten 's HERTOGENBOSCH. 2/3,. Vee. Op de markt van heden zijn aange- voei-d 6.362 stuks vee, zijnde: 2.502 runderen, 306 vette kalveren, 1238 nuchtere kalveren, 60 fokzeugen, 568 slachtzeugen, 78 lopers, 1434 biggen, 137 schapen, 20 lammeren, 19 geiten'. De prijzen waren: melk en kalf- koeien van 700 tot 985 p st., guiste koeien 460—725, kalfvaarzen 575— 910, klamvaarzen 450540, guiste vaarzen 470—575, pinken 350—440, graskalveren 200—280, nuchtere fok- kalveren 80—125, nuchtere slachtkal- vex-en 27,5041, zware soorten 50 72,50, drachtige zeugen 260—340, lo pers 68—90, biggen 40—58, schapen 6590, vette schapen 90120. Aanvoer van slachtvee: 956 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen /2,70—2,76, le kw. 2,55—2,65, 2e kw. 2,22—2,23, 3e kw. ƒ2,10—2,25, vette stieren 2,25—2,38, worstkoeien 1,902,15 alles per kg. geslacht ge wicht. Vette kalveren prima soorten van 2,65 tot 3,per kg. lev. gew., vette kalveren middenklasse 2.35— 2,55, vette kalveren lichte soorten 2,052,25, nuchtere slachtkalveren ƒ1,tot 1,12J^2, gware soorten 1,30 1,65, slachtzeugen ƒ1,561,63, jonge slachtvarkens 1,701,73. De handel in de geschikte melk- kalfkoeien was iets williger dan mmuuciLil wcia ICQ WllUgCl Udll Ut vorige week, prijzen onveranderd der over de gx-enzen van het Romein se Rijk kwam rollen, is ook de stijlge schiedenis van de sieraden der volks- verhuizingstijd. Aanvankelijk over heerste de Gotische invloed heel sterk zo o.a. bij de Franken waar de siera den uit het graf van koning Childe- rik (gestorven 485) feitelijk nog zui ver Gotisch van karakter zijn, maar op de duur ontwikkelden zich ver schillende regionale stijlen. Spr. illustreerde zijn voordracht met een groot aantal fraaie, gekleur de lichtbeelden, in hoofdzaak naar voorwerpen uit de verzameling Dier- gardt. Grotere aanvoer van guiste koeien en weidevee, er was iets meer vraag doch dit had geen invloed op de prij zen. Kortere aanvoer van jongvee, over het geheel verliep de handel flauw-prijshoudend. Goede soorten graskalveren werden lui-duur ver handeld. Ruim aanbod van vette kal veren, handel kalm met wat lagere prijzen. Grotere aanvoer van nuch tere slachtkalveren, handel trager met lagere prijzen. Weinig aanvoer van vette schapen, handel ruim-prijs- hondend. Fokzeugen trage handel, prijzen moeilijk te handhaven. Korte aanvoer van lopers en biggen, handel traag, prijzen zakken. Grote aanvoer van slachtvee, de extra kwaliteiten vaarzen werden lui verhandeld, prij zen moeilijk te handhaven; de afwij kende koeien trage handel, prijzen iets minder. Worstkoeien werden lui- pi'ijshoudend verhandeld. Zeer grote aanvoer van slachtzeugen, handel kalm, over het geheel prijzen wat minder, eveneens voor de jonge slachtvai'kens. GOUDA, 3'Maart. Kaas. Aan voer 12 partijen le soort 2,27 2,40. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 2 Maar!. Eieren. Op de weekmarkt van „Het Wa pen van Veur" waren aangevoerd 26100 kipeiex-en. De prijzen waren voor: 3500 eiei'en no. 0 14,35 ƒ14,75; 6800 eieren no. 1 ƒ12,40— 12,80: 10200 eieren no. 3 10,45— 10,85; 4500 eieren no. 4 9,75 ƒ9,85; 600 eieren no. 5 8,70ƒ8,90: 500 eieren no. 6 7,80-*-ƒ 7,90. Tevens waren ter mai'kt 27 kippen 1,50 3,75. TER AAR, 2 Maart. Groente. Witlof 1 0,44—0,55; idem 2 0,31—0,44; idem stek 0,150,25; waspeen 0,35 0,37; spruiten 0,50, alles per kg. ROELOFARENDSVEEN, 2 Maart. Bloemen. BI. druifjes 1626. Ane monen 6072. Tulpen: Queen of the Night 1.02—1.23. John Gay 70—76. Crater 6781. Golden Harvest 69 86. Weber 56—72. E. Eddy 62—74. v. d. Eerden 6887. Carara 7791. Kre- lage 5470. King og the Yellow 44 47. Rose Copland 6295. W. Pitt 58 84. Moederdag 7085. Prunus 8086. Pink Gem. 6067. Bartigon 7086. W. Copland 671. Nansen 7890. Gen. de Wet 7073. Ibis 5561. Al bino 7485. Crown Imperial 5268. Red Pitt 7484. Early Queen 5665. Zenober 5266. Piccadilly 6876. Rheinland 8085. Golden Measure 7075. White Sail 6289. Parkiettul pen 1.001.50. Dubbele tulpen 4672 Narcissen: Early Glory 3240. King Alfred 4046. Koster 3641. Carlton 3845. Whrestler 3440. Am. Anjers 10—18. Groente. Witlof 46.0058.00. idem II 37.00—43.00 per 100. VINKEVEEN, 2 Maart. Groente. Witlof A I 5762 cent per kg.; Wit lof B I 5359 cent per kg.; Witlof B II 4257 cent per kg.; Selderij 22 cent per bos. Wij leveren en repareren Jachtzeilen Bootkleden Autokleden Dekkleden Brancards Markiezen Fietstassen Kampecrartikelcn Watersportarlikelcn Staaldraad Touw JANVOSSENSTEEG 37, Telef. 20607. Het Hoofd van het Ge meentebestuur van Voor hout maakt bekend, dat ter secretarie dezer ge meente vanaf heden gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage is neder- gelegd het op 17 Februari 1955 vastgestelde plan tot herziening van het plan regelende de bestemming in hoofdzaak van gronden, gelegen nabij cle Rijnsbur- gerw.eg. Binnen zes weken na deze ter visie legging kunnen zij, die reeds tegen het ont werpplan bezwaar hebben ingediend, tegen het vast gestelde plan bij Gedepu teerde Staten der provin cie Zuid-Hólland in beroep komen. Voorhout, 3 Maart 1955. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd. C. J. N. DE GRAAFF.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3