RIJNSTREEK Wim Vermeulen werd wederom schaatskampioen van Ter Aar Twee Leidse meisjes uit één gezin door het ijs gezakt en verdronken WOENSDAG 2 MAART 1955. DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Veel belangstelling voor athletiek De propaganda-avond die de Al- phense Atletiekvereniging „A.A.V.- 36-combinatie", Dinsdagavond in Ho tel „Centraal", te Alphen aan den Rijn heeft belegd, moet in eerste aan leg wel buiten verwachting geslaagd worden geacht. De aankondiging, die van deze populaire vereniging'- uit ging, heeft zoveel belangstellenden op de been gebracht, dat zeer velen niet verder konden komen, dan de deuren van de grote zaal, of de trap pen naar het balcon van Centraal. Het was dan ook voor de voorzit ter, ir. L. Zoetemeyer, een onver wacht genoegen het welkom te kun nen richten tot zoveel aanwezigen. De belangstelling naar deze avond ging uiteraard ook uit van diverse sportverenigingsbesturen uit de ge hele Rijnstreek. De avond kende twee hoogtepunten: de vertoning van de grote film Sport Parade 1954 in twee delen en een causerie van Frits de Ruiter, de bekende nationale athleet. Deze heeft in een gezellig praatje verteld van zijn diverse sportontmoe- tingen in binnen- en buitenland, en releveerde het prettige en ook wel eens onprettige ervaringen, die de sportman niet bespaard blijven. Bij dit alles kon Frits de Ruiter het niet nalaten telkens weer op nieuw te beklemtonen hoe belang rijk de training in de sportwereld wel is. Wil men werkelijk een goed sportman worden, dan moet men eerst tijd en inspanning geven voor de training. Voor deze spreker begon hebben WASSENAAR R.K. MIDDENSTANDSBOND HIELD JAARVERGADERING. Dinsdagavond heeft de R.K. Mid denstandsbond in de foyer van het R.K. Verenigingsgebouw de jaarver gadering gehouden, die weliswaar niet druk bezocht werd, maar toch een geanimeerd verloop had. Voorzitter J. Lausberg betrok in zijn welkomstwoordje in het bijzon der de heer H. L. J. van Dillen, die op de nominatie staat om lid van de gemeenteraad te worden. Een keurig verzorgd jaarverslag was tevoren aan de leden toegezon den. Het bevatte, behalve een korte beschouwing over het middenstands- v/el en -wee in het algemeen een overzichtelijke samenvatting Van de activiteiten in het afgelopen jaar. Het ledental daalde enigszins tot 109, er werden diverse leerzame ver gaderingen en een geslaagde -feest avond gehouden, er werd een kern club gevormd en een cursus ge organiseerd in welsprekendheid, waaraan door een 24-tal leden met igoed gevolg werd deelgenomen. Wat de financiën van de afdeling betreft, het jaar 1954 kon worden af gesloten met een batig saldo. Santos ontving in het afgelopen jaar een bedrag van bijna 6000,dat is on- gevear 2000,meer dan in het voorafgaande jaar. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heren J. Th. Schroder, M. J. Claassen en Th. P. Onderwa ter bij acclamatie werden herkozen. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over de wenselijkheid^ van enige veranderingen in de winkel sluitingsregeling. Vrijwel met alge mene stemmen sprak de vergadering zich uit voor een langere openstel ling in het zomerseizoen Over de ver plichte halved agssluiting op Woens dag 'bleven de meningen verdeeld. 'Het standpunt van het bestuur n.l. dat het indertijd verkeerd geweest as de Woensdag te kiezen, werd door een deel van de leden gedeeld. Be sloten werd een en ander aanhangig te maken in een vergadering van de Middenstandscentrale. In het clubgebouw van Blauw Zwart heeft gisteravond de suppor tersvereniging Blauw Zwart de jaar vergadering gehouden. De belang stelling voor deze vergadering was niet groot, maar de trouwe bezoekers hebben kennis kunnen nemen van wat er in het afgelopen jaar zoal is gepi'esteerd. Voorzitter Gerard Looyenstein sprak daarover in zijn inleidend woord en secretaris J. Wensveen gaf een gedetailleerder overzicht over het wel en wee van de S.B.Z. in 1954. Het ledental bleef vrijwel constant op ruim 200. Er werd weer voor sup- portersvervoer gezorgd naar de uit wedstrijden van Blauw Zwart 1. Po gingen om de vereniging erkend te krijgen als een R.K. vereniging mis lukten, omdat de Nederlandse Sport bond geen supportersorganisaties kent. Nadat ook penningmeester P. Bos man zijn verslag had uitgebracht het jaar werd afgesloten met een klein batig saldo had de herver kiezing plaats van twee periodiek aftredende bestuursleden, de heren J. Wensveen en J. Lodewijks. De voorzitter deed enkele medede lingen over twee acties, die door de supportersvereniging zijn opgezet. Een actie om de junioren een uit gaansdag aan te bieden, die in zo verre gewijzigd werd, dat een deel van de kosten door de S.B.S. gedra gen zal worden en de rest door de jongens zal worden bijgespaard, en de actie voor het trainingsfonds, die de weerslag ondervindt van de vrij matige prestaties van het eerste elf tal. Zodra Blauw Zwart 1 weer eens met een echte kampioensvorm voor de dag komt, kan met meer kans op succes een beroep op de sup porters worden gedaan om het trai- ningsfonds te steunen. jeugdleden van A.A.V. '36-comb. jongens en meisjes een demonstra tie gegeven van indoortraining. Zij maakten een goede indruk in hun frisse kledij en sloegen een goed fi guur met hun prestaties en presen teerden hiermee de moeder aller sporten op waardige wijze. Vervol gens werd vertoond de algemeen ge waardeerde film, 16 mm., Sport Pa rade 1954, vervaardigd voor Ciné Sport te Tilburg door Charles Lau- rey's met als commentators Dick van Rijn en C. H. Geudeker. Een moeilijke redding onder brug Herhaaldelijk bereiken ons de laat ste dagen berichten over door het ijs gezakte kinderen. Tot nu toe bleven het allemaal gevallen, waarbij ern stige gevolgen uitbleven. Maar het ijs wordt met de dag gevaarlijker en het levensgevaar groter. Boven dien Avordt door onvoorzichtigheid maar al te vaak andermans leven in gevaar gebracht. Dat ondervond Dinsdag de heer G. Scholten, tim man bij werf van de dienst van ge meentewerken en wonende Nieuiw- straat 1. Toen hij zag, dat het vier jarig zoontje van de heer Tromp uit de Schoolstraat, onder de brug in deze straat over de vaart langs de Paradijslaan door het ijs was gezakt, bedacht hij zich geen moment, stapte op het ijs en kroop, gewapend met een lat, naai de plek waar de jon gen enkele seconden tevoren onder het ijs was verdwenen. Maar het ijs was zo slecht, dat het de man zelf evenmin hield. Ook hij zakte erdoor en achterelkaar brokkelde het ijs over een grote afstand af. Niettemin is de heer Scholten er na een kramp achtige poging nog wel vrij snel in geslaagd om de drenkeling boven wa ter te brengen. Maar het viel toen toch niet mee om zichzelf en het kind op het droge te brengen, want groot was de hinder die de redder onder vond van de schotsen en van het on betrouwbare ijs. Gelukkig 6nelde toen ook de heer C. van der Vlies te hulp, die erin slaagde beide dren kelingen de helpende hand te bie den. De man en de jongen ondervonden geen nadelige gevolgen. Schoorsteenbrandje. Ten huize van de familie J. den Hertog, Tous- saintstraat 7, ontstond Dinsdagmor gen, tengevolge van roetvorming brand in de schoorsteen. De brandweer heeft o.l.v. brand meester G. de Rijk het gevaar ge keerd. De schade is gering. BODEGRAVEN FABRIEK HERO B. DE GROOT IN 'T GOUD. Gisteren wapperden vele vlaggen van de Bodegraafse fabrieken en van particuliere woningen. Hero B. be stond 50 jaar. Het feest begon met samenkomst van directie en perso neel in Hotel van Haaften. Ook B. en W. waren hier vertegenwoordigd. De huidige directeur, de heer P. Snoep, begroette alle aanwezigen en gaf een historisch overzicht van het bedrijf. Hij roemde de onderlinge verstandhouding, en zegde het per soneel met hun dames een vacantie- reisje toe naar de Ardennen op 3 en 4 Juni. Tevens ontving ieder een taart met de afbeelding van de fa briek er op. Burgemeester J. Croles feliciteerde de directie en prees zich gelukkig zo'n bedrijf in de gemeente te hebben. Vervolgens spelde hij aan de heer P. Snoep de versierselen op van Ridder in de Orde van Oranje- Nassau wegens diens 25-jarig direc teurschap. Bovendien werden nog de navolgende onderscheidingen uitge reikt n.l. de eremedaille in zilver aan C. van 't Kruys en die in brons aan F. Beens, die beiden 40 jaar bij het bedrijf in dienst waren. De heer C. van Doorn sprak namens het perso neel woorden van waardering, voor al ook omdat Hero B. door zijn so- fciale voorzieningen zijn tijd steeds ver vooruit was. Hij bood een fraai door H. C. Mees geschilderd portret aan van de 81-jarige oprichter ir. H. de Groot. De heer Snoep dankte voor de cadeaux en de onderscheidingen, waarna de oprichter zelf een dank woord sprak. De receptie des middags gaf in de overdadig met bloemstukken ver sierde zaal een verbazingwekkende drukte. Uit alle delen van het land kwam men gelukwensen aanbieden. De burgemeester bood onder een toe passelijk woord de directie de ere- legpenning in zilver van de gemeen te aan. Ledenvergadering Veilig Verkeer. Men kan de belangrijkheid van een vereniging als Veilig Verkeer niet afmeten naar de opkomst van de leden ter vergadering. Het was een handjevol belangstellenden, dat naar Hotel van Haaften gekomen was. Na het welkomstwoord door voorzitter Th. van Ghesel Grothe de secretaris, de heer M. Verhulst de notulen en het uitgebreid jaarver slag. Hieruit bleek toch wel, dat er door deze vereniging bergen werk worden verzet. We memoreren voor eerst de werkzaamheden rond het verkeersexamen van de schooljeugd. Dertien scholen namen aan het exa men deel. Het aantal leerlingen be droeg 321, waarvan 20 afvielen na het schriftelijk gedeelte. 285 1.1. vol brachten het practisch examen. 248 slaagden of 74 Drie candidaten maakten in het moeilijke parcours geen enkele fout. Vervolgens werd melding gemaakt van de Veiligver- keersweek, waarin circa 500 achter spatborden gratis werden wit ge schilderd, controle werd gehouden op de scholen en in dit kader een in structieve filmmiddag en -avond werd gegeven, folders werden ver spreid etc. Ter hoogte van het huis van Dr. Beye zal een bord worden geplaatst, dat voor doorgaand verkeer de div. richtingen aangeeft, terwijl getracht zal worden een bord te krijgen bij de Kath. Jongensschool in Oud-Bode graven. De heer Kooy dankte voor de filmstroken, die aan de scholen wa ren verstrekt. De penningmeester, de heer W. H. van Liempt, had een batig saldo van 128,dat echter door later ingekomen rekeningen, omslaat in een nadelig saldo van ca. 100,Het schriftelijk examen zal gehouden worden op 8 Maart a.s., waaraan door 290 candidaten wordt deelgenomen. Het practisch gedeelte vindt plaats op Dinsdag 5 April a.s. HAZERSW0UDE JAARVERGADERING K.V.P. De K.V.P. hield haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord kon de voorz., de heer F. J. Kouwenhoven een groot aantal belangstellenden welkom heten. Uit de behandeling van de huishoudelijke aangelegenhe den tippen wij nog even aan, dat het verslag van de penningmeester een nadelig saldo aangaf van S 121,61. Om de kas weer op peil te brengen wordt er dit jaar bij de aanbieding van de kwitantie's 0,75 vrijwillige bijdrage gevraagd van ieder lid. Hierna was het woord aan de heer H. J. van Mil, secretaris van de Kies kring Leiden, die op een zeer bevat telijke wijze, de noodzaak van het be staan van een katholieke éénheids partij uiteenzette. Hij begon met zijn gehoor er op te wijzen, dat iedereen met de politiek in aanraking komt, of hij wil of niet. Daarom, zo zeide spreker, kunnen wij ons beter met de politiek bemoeien, dan de po litiek met ons, omdat alles wat er tot stand komt en nog komen moet, zijn verwezenlijking vindt in de politiek. Daarom is het een plicht, om de ka tholieke visie op de verschillende vraagstukken tot gelding te brengen. Wij moeten behouden wat wij heb ben. Spr. noemde hierbij de eigen kath. scholen. Wij moeten trachten te verwezenlijken wat wij nog niet heb ben, dat kan alleen als wij ons hecht aaneensluiten en ons strijdbaar hou den. Verder ging spreker uitvoerig in op de organisatievorm van de K.V.P. en liet duidelijk uitkomen, dat ieder lid wel degelijk zijn invloed kan aan wenden in de partij. Na zijn vlot en aangenaam betoog mocht de heer Van Mil dan ook een v/elgemeend dankwoord van de Door de Ter Aarse IJsclub is gis termiddag op de Langeraarse Poel de wedstrijd gehouden om het kampi oenschap van Ter Aar op de schaats. De wedstrijd ging over afstanden van 500 m, 1500 m en 3000 m. Er werd deelgenomen door 20 rijders. De weersomstandigheden waren ideaal. Het ijs was goed en doordat men de voorgeschreven regels volgde, was er ook geen gevaar. Talrijke toeschou wers hebben de wedstrijd bijgewoond en genoten van goede sport. Uitslag 500 m.: 1. Jo v.d. Hoorn Cz. 55.2 sec.; 2. W. Vermeulen 55.2 sec.; 3 J. v.d. Hoorn Johz. 55.8 sec.; 4. Fr. Kraan 56.2 sec.; 5. J. v.d. Hoorn Gz. 56.3 sec.; 6. J. D. Lok 56.4 sec.; 7. P. Keijzer 57.2 sec.; 8. J. v.d. Hoorn Gz. 57.5 sec.; 9. W. v. Smoorenburg 60.4 sec.; 10. II. v.d. Jagt 60.6 sec. Uitslag 1500 m.: 1. J .v.d. Hoorn Johz. 2 min. 51.3 -ec.; 2. W. Vermeu len 2 min. 52.5 sec.; 3. Jo v.d. Hoorn Gz. 2 min. 54.2 sec.; 4. Jan v.d. Hoorn Gz. 2 min. 58.4 sec.; 5. P. Keijzer 2 min 59.4 sec.; 6. J. v.d. Hoorn Gz. 3 min. 01.6 sec.; 7. Fr. Kraan 3 min. 07.2 sec. 8. J. D. Lok 3 min. 08.8 sec.; 9. W. v. Smoorenburg 3 min. 14 sec.; 10. H. v.d. Jagt 3 min. 17 sec. Op de beide afstanden reden 20 rij ders. Op de 3000 meter reden de tien rijders hierboven vermeld omdat deze de beste tijden maakten. Uitslag 3000 meter: 1. W. Vermeu len 5 min. 50.1 sec.; 2. Jan v.d. Hoorn Johz. 5 Min. 53.8 sec.; 3. Jo v.d. Hoorn Cz. 5 min. 58.4 sec; 4. J. v.d. Hoorn Gz. 6 min. 00.1 sec.; 5. P. Keijzer 6 min. 10.4 sec.; 6. J. v.d. Hoorn Gz. 6 min. 20.6 sec.; 7. W. v. Smooren burg 6 min. 49 sec.; 8. J. D. Lok 6 min. 40.1 sec.; 9. Fr. Kraan 6 min. 53.2 sec.; 10. H. v.d. Jagt 6.55 sec. Eindklassement: 1. W. Vermeulen 170.95C punten (kampioen); 2. Jan v.d. Hoorn Johz. 171.866 punten; 3. Jo v.d. Hoorn 173.632 punten; 4. J. v.d. Hoorn Gz. 175.777 punten; 5. P. Keijzer 177.733 punten; 6. J. v.d. Hoorn Gz. 181.466 punten; 7. J. D. Lok 185.299 punten; 8. Fr. Kraan 187.515 punten; 9. W. v. Smoorenburg 192.182 punten; 10. H. v. d. Jagt 195.432 punten. Direct na afloop van de wedstrij den werden in café Kramer de prij zen uitgereikt door burgemeester B. J. Hooger.boom. Deze feliciteerde de winnaars met hun geleverde presta ties en dankte hen voor het geschon ken genot van goede sport. De gemaakte tijden waren beter dan verleden jaar en vooral de jon gere rijders toonden vooruitgang. Met een toepasselijk woord overhandigde de burgemeester aan de eerste zes een prijs. W. Vermeulen die het kam pioenschap prolongeerde ontving de burgemeester Hogenboom wisselbe ker en een zilveren lauwerkrans. De 2e en 3e prijswinnaars ontvingen een zilveren lauwertak en de nummers 4, 5 en 6 ieder een medaille. Voorzitter Th. Hijdra sprak ten be sluite een dankwoord en deed een suggestie om ook in Ter Aar een ijs baan te krijgen. voorzitter en een hartelijk applaus in ontvangst nemen van de vergade ring. Hierna werden verschillende vragen gesteld aangaande het bespro kene, en naar genoegen beantwoord door de spreker. Bij de rondvraag werden door enkele leden vragen ge steld aangaande contributie, forum avond en gemeentepolitiek die door de voorz. werden beantwoord. Voor de sluiting nam de heer Van Mil de gelegenheid te baat om het kader weekend op 11 en 12 Maart a.s. te Baarn in aller aandacht aan te beve len. Zeven jonge leden gaven zich op voor deelname. IJspret. De Hazerswoudse IJs club organiseerde een wedstrijd in het hardrijden voor jongens en meis jes van alle scholen van het Dorp van 10 tot 14 jaar. Er waren veel deelnemers op de Poel. Voor de jon gens verwierf de le prijs Gerrit Harkes, 2e prijs W. Loomans, 3e prijs C. Schouten, 4e prtfs L. Dijkstra en 5e prijs T. Boemer. Voor de meisjes verwierven de le prijs Koba Riet veld, 2e prijs Thea Rietveld, 3e prijs Joh. Rietveld, 4e prijs Sijtje Harkes en 5e prijs Ria Ouwerling. Geboren: Bernardus Theodorus z. van J. C. de Boer en B. M. de Jong: Marijke Helena d. van A. Brobbel Dorsman en J. C. Grandia. Ondertrouwd: Gerrit Verhoef 33 j. en Neeltje Johanna van Tol 32 j. Getrouwd: Wouter Zekveld en Nellie Bontenbal; Jacobus Verbree en Paulina Hendrika Langeveld. LANGERAAR Ziekenfonds. In café Hoogendijk vond gisteravond een verzekerden vergadering plaats van het Algemeen Ziekenfonds Alphen en Omstreken. Het bezoek was niet groot, hetgeen de heer H. Schoo, die het welkomst woord sprak, erg jammer vond. En inderdaad was deze avond om het geen men vernam en ook om de ge zelligheid een volle zaal waard ge weest. Als vertegenwoordiger werd de heer A. C. Hoogervorst herkozen en de heer P. Otto als plaatsvervan ger. De heer A. P. Stuivenberg be handelde op zeer bevattelijke wijze en aanschouwelijk het onderwerp „Wat men van een ziekenfonds moet weten". Hierbij werd antwoord gege ven op de vraag wie is verplicht en wie vrijwillig verzekerd. Verder kre gen de rechten en plichten van de verzekerde een behandeling. Deze uiteenzetting en het gesprek naar aanleiding van diverse vragen brach ten voor de aanwezigen menig vraag stuk ten aanzien van het ziekenfonds tot klaarheid. Zo dikwijls wordt scha de geleden omdat men niet op de hoogte is. Welnu deze bijeenkomsten zijn erop ingesteld om vooral voor lichting te geven. Een volgende keer moet de zaal vol zijn. Het is eigen belang. Aan de aanwezigen werd een consumptie aangeboden. Aan het vo rig jaar geuite verlangen dat ook in Langeraar een tandarts zitting zou houden is voldaan. Met een tweetal films: „De oren van onze kinderen", en „De wijde horizon" werd de bij eenkomst besloten. LEIMUIDEN SCHAATS WWEDSTRIJDEN Dinsdagmiddag werden op de Kerksloot kinder wedstrijden op de schaats gehouden. Dank zij het prach tige winterweer was de deelname en de belangstelling groot. De uitslagen waren: Meisjes 68 jaar: 1. Ria Heuzen; 2. Ansje Turk; 3. A. M. Bolder. Meisjes 910 jaar: 1. Henny Vink; 2. Sj. Turk; 3. Lia van Wieringen. Meisjes 1112 jaar: 1. Pietje de Vos; 2. Bep Hogenboom; 3. Tini Scholten. Meisjes 1314 jaar: 1. Corry Rijns burger; 2. Thea van Wieringen; 3. Truus Zemel. Jongens 68 jaar: 1. Kees Lunen burg; 2. Theo Koek; 3. Martien Turk. Jongens 910 jaar: 1. W. Verdel; 2. A. Kolijn; 3. St. dé Graaf. Jongens 1112 jaar: 1. Walter Hor- rée; 2. P. Brand; 3. H. Hartveld. Jongens 1314 jaar: 1. Nic Beuk; 2. K. v. Burik; 3. Piet Betjes. De heer Buikx, wethouder en loco burgemeester reikte in koffiehuis Sneeboer met een toepasselijk woord de prijzen aan de jeugd uit. NIEUWE-WETERING BOUWMEESTER WON WEER Gistermiddag werden schaatswed strijden gehouden om het kampioen schap van de club. De wisselbeker werd door de houder KI. Bouwmees ter gewonnen. Voorts werden nog wedstrijden in het ringrijden en priksleden gehou den. KOUDEKERK Gistermiddag waren in het raad huis verzameld de 1 eden van de familie v. Ommering, B. en W., het gemeentepersoneel, de gehele raadzaal vullende. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum, dat de heer G. v. Omme ring als brugwachter der gemeente Koudekerk vierde, sprak de burge meester hem op bijzonder hartelijke wijze toe. Deze memoreerde, hoe v. Ommering op een zeer bescheiden sa laris in 1930 was aangesteld, en hoe hij in de loop der jaren allerlei ver anderingen en verbeteringen in zijn positie zag voltrekken. Hij kon zeer kalm en verstandig de vragen en be zwaren onder het oog der bevoegde instanties brengen en het is dan ook daaraan te danken, dat hij en zijn col lega's ini veel betere sociale omstan digheden leven dan vroeger. Voor zijn werk was de heer v. Om mering als geknipt. Man van vast karakter kon hij zowel de veiligheid van het verkeer te water, als dat te land regelen. Maar ook buiten zijn eigenlijke werkkring deed de jubi laris op maatschappelijk en kerkelijk Toestand van derde meisje zorgelijk Drie meisjes van het gezin Dekker uit de Meerburgerstraat te Leideo zijn gistermiddag bij de gemeente Zoe- terwoude door het ijs gezakt van de kende put in de Meerburgerpolder, die door zandzuigers is gegraven. Twee van haar, de 4-jarige Geertje en de 9-jarige Jantine, zijn daarbij verdronken. De kinderen wilden katjes pluk ken voor het oudste zusje, dat jarig was. Zij stapten op het ijs van dc put aan de Oostkant van Leiden tus sen het Rijn-Schiekanaal en de nieuw aan te leggen Rijksweg 4a, omdat aan de rand van deze put de wilgentak- ken over het ijs hingen- De meisjes stapten echter in een wind wak, dat slechts met een dun vlies ijs was overdekt. De 9-jarige Jantina schoot onder het ijs. Greetje en Louise ble ven in het wak drijven. Voorbijgan gers en bewoners van woonschui ten in het kanaal snelden te hulp. Zij slaagden er in de 7-jarige Louise op het droge te brengen. Zij moest evenwel in ernstige toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den worden overgebracht. Maar voor Greetje kwam de hulp te laat. Toen zij uit het water werd gehaald, ble ken haar levensgeesten al geweken. Tevergeefs heeft een arts lange tijd kunstmatige ademhaling toegepast. De toestand van Louise, die veel water en modder binnenkreeg is nog steeds zorgelijk. Gisteravond heeft de politie van Zoeterwoude, geassisteerd door de Leidse politie, de gehele plas afgedregd; zonder resultaat. Bij het vallen van de duisternis was het li chaampje van de 9-jarige Jantine nog niet gevonden. Vanmorgen zijn de pogingen voortgezet, tot op heden zonder resultaat. Een tragische bijzonderheid is. dat het vorig jaar onder andere omstan digheden een jongetje uit hetzelfde gezin eveneens door verdrinking om het leven is gekomen. Vanmorgen vernamen wij, dat de toestand van Louise aanmerkelijk verbeterd Is. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Natuurkunde de heer M. Du- rieux. te Katwijk aan de Rijn; Ge slaagd voor het candidaatsexamen Wis- en natuurkunde A. de heer G. A. van Erk, te Leiden; Geslaagd voor 'het candidaatsexamen D. Wis- en natuurkunde, de heer L. J. Bon- gers, te Leiden; Geslaagd voor het candidaatsexamen F Wis- en natuur kunde Mej. E. W. M. Keulemans, te Leiden; Geslaagd voor het candi- daats examen L Wis- en natuurkun de, de heer D. Sonnega, te Leiden; Geslaagd voor het candidaatsexamen J. Wis- en natuurkunde de heer A. L. G. Collée, te Leiden. terrein veel goed werk. Op dit bij zonder jubileum moet worden gezegd, dat de heer v. Ommering een zeker moreel gezag heeft. Bovendien heeft hij in zijn grote gezin met 11 kinde ren altijd een leidende taak vervuld, daarin trouw bijgestaan door zijn echtgenote. Met de wens, dat na de ruim twee jaar, die hij nog als brug wachter fungeren zal, nog een vrucht bare levensavond hem wachten mag, feliciteerde de burgemeester hem en reikte hem daarbij een enveloppe met inhoud over en overhandigde aan de echtgenote een bloemtak. ZILVEREN MOLENAAR Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer C. Kraan door het be stuur van de Hondsdijkse Polder, in plaats van zijn broer, werd benoemd als molenaar. Hij de de vijfde uit zijn geslacht, die op deze molen, sinds 1792 zijn werkkring vindt. De achtkante Koudekerkse molen maakt vanaf de weg een typische in druk, die men niet licht zal verge- zal. Voor 1600 vond deze molen zijn plaats in de Zaanstreek, maar werd later naar de Rijnstreek overge plaatst. Natuurlijk is deze molen in de loop der jaren verscheidene ma len gerestaureerd. De jubilaris stamt uit een echte mo. lenaarsfamilie, waarvan er op dit ogenblik maar liefst tien leden op een molen zitten. Ook de zoon van de heer Kraan voelt veel voor het vak, zodat vader waarschijnlijk een waardig opvolger hebben zal. Gistermorgen verzamelden zich met familie Pastoor Koenen en de afge vaardigden van het polderbestuur, de heden D. P. v. Leeuwen, voorzitter en J. M. Koot. De eerste sprak de jubilaris toe namens de polder. Hij roemde zijn grote trouw en zijn be langrijke arbeid en wenste de heer Kraan toe, dat hij nog vele jaren in gezondheid zijn werk in dienst van de gemeenschap doen mag. De rest van deze feestelijke dag werd door de jubilaris in de familie kring doorgebracht. Schaaknieuws. De uitslagen van de onderling gespeelde competitie wedstrijden zijn als volgt: A. Hoge- veen-G. de Wit 01; J. C. v. Egmond -A. v.d. Meijden 1—0; R. Geerlof-J. Colijn YiYi\ E. Dorrepaal-G. Snater- se 10. Koppelwedstrijden op het Toren tje. Door de Koudekerkse ijsver- eniging werd een koppelwedstrijd ge organiseerd op het Torentje. Er was voldoende belangstelling. Het ijs was slecht. Er werden 25 ronden gereden. In volgorde waren de prijswin naars: Jacques Heemskerk en Andries Pont, WolversKraan, C. de Jong K. de Jong, M. ReijneveldFl. v. Veen en Nic ReijneveldGerard v. Harskamp. ZOETERWOUDE Koppelwedstrijd. Gistermiddag organiseerde de ijsclub „Zoeterwou de" op de prachtige baan van de Noord-A een koppeiwedstrijd, waar aan door tien koppels werd deelge nomen. Na een verwoede strijd werd het paar Henk Borst en Wim Belt eerste 20.2. Jaap Slingerland en Aad Bos 15.3. Piet van der Poel Lzn. en Jan van der Poel 10. 4. Cees Overdevest en Ben van der Geest 8.5. Albert Bosman en Aad van Leeuwen 4. Het ijs op de Noord-A is nog niet bijzonder sterk en daarom heeft de ijsclub de aangekondigde wedstrijden voor de schooljeugd tot nader order afgelast. Wilt U iets weten? Vraag: De route van Alphen naar Nijmegen (Berg en Bos) per auto; hoeveel kilometer? Antwoord: De route naar Nijme gen volgt hieronder, doch het sanato rium Berg en Bos ligt in Bilthoven. Route: Alphen, Bodegraven naar nieuwe Rijksweg, orr Utrecht heen, Bilthoven en verder terug naar De Bilt, Zeist, Woudenberg, Scherpen- zecl, Ede, Arnhem, Nijmegen; afstand 115 kilometer. Vraag: Route Utrecht—Apeldoorn per rijwiel; terug ApeldoornNoord- wijk; hoeveel kilometer? Antwoord; Utrecht, De Bilt, Soes- terberg, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuizen, Apeldoorn; afstand 61 kilometer. Retour Apeldoorn, Voort huizen, Amersfoort, Hilversum, Kor- tenhoef, Vreeland, Uithoorn, Leimui- den, Sassenheim, Noordwijk; afstand 115 kilometer. Vraag: Route per rijwiel van Noordwijk naar Amstenrade. Antwoord: Noordwijk, Wassenaar, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Moerges tel. Oirschot, Eindhoven, Valkens- waard, Weert, Grathem, Wessem, Echt, Susteren, Sittard, Amstenrade. Vraag: Betreffende katholieke kampeerplaatsen. Antwoord: Wendt U tot de Katho lieke Vacantiehuizen Centrale, Nach tegaalstraat 60, Utrecht. RECHTZAKEN Ouders verstopten hun kinderen Zes maanden gevangenisstraf vor derde de officier van Justitie bij de Haagse Politierechter tegen een 41- jarige koopman uit Leiden en een maand tegen diens echtgenote. Deze hadden hun twee minderjarige doch ters, die in een rijksopvoedingsge sticht verbleven, verborgen, toen deze gevlucht waren en de vrouw had geprobeerd de politie om de tuin te leiden, toen deze de kinderen wil de opsporen. De politieman ontdekte echter op de zolder onder een vloer kleed een luik met scharnieren. Het luik werd opengebroken en toen kwamen de meisjes te voorschijn. De vrouw was al dijkwijls veroor deeld en de man nog vaker. De kin deren waren ook al herhaaldelijk ge vlucht. De officier van Justitie noemde het begrijpelijk dat de ouders hun kinderen graag behouden, maar deze ouders hebben zelf aanleiding gege ven dat zij ontzet zijn uit de ouder lijke macht. De kinderen wisten dat zij met open armen zouden worden ontvangen. De man is zelf kort gele den wegens wederspannigheid in ver band met de aanhouding van een zij ner kinderen veroordeeld. „Ik heb ze 12 jaar gemist. Ik kan ze toch niet als 'n hond voor de deur laten staan" snikte de vrouw. „Ik ga m'n kinderen zelf niet bij de politie aangeven", voegde de man er aan toe. Het vonnis luidde: voor de man vier maanden gevangenisstraf, voor zijn vrouw veertien dagen. LOGé BETAALDE WEL Een Leidenaar ventte met postpa pier langs de deuren. Bij een adres, waar men wel eens vaker van hem kocht, kwam een logé aan de deur. Het was een Engels sprekende dame, die hem slecht begreep. Hiervan maakte de koopman opgewekt ge bruik. Hij verkocht dc dame post papier tweemaal zo duur en toonde haar toen zonder meer een aanma ning om het electrisch lidht te beta len, een papier dat hij toevallig in de zak 'had. De dame dacht dat zij be talen moest en kwam met 20.te voorschijn. De verdachte gaf geen wisselgeld terug, maar schudde de dame hartelijk de hand en verdween. Thans stond hij terecht voor de Haag se Politierechter. De officier van Justitie vond het een misselijke streek. Hij eiste drie weken gevangenisstraf. De verdacht* vertelde dat de gemeente hem juist weer te paard wilde helpen. Met een voorschot voor een lompenhandel. Gezien dit feit wilde de politierech ter het nog eenmaal met de man pro beren en hij veroordeelde verdachte voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Marktberichten WOERDEN, 2/3. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden waren van daag aangevoerd 14 partijen eerste soort 230—240, extra 245. Handel kalm.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3