R IJ N S T R E E K Leids geleerde met internationale faam in gerechtelijke geneeskunde Quartetto Italiano voor L.A.K. WOENSDAG 23 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 DOKTER HULST ZONDAG 80 JAAR Nog steeds actief Dokter J. P. L. Hulst een zeer be kende figuur uit de Leidse samen leving en de internationale gerechte lijke geneeskunde zal Zondag a.s. zijn tachtigste verjaardag vieren. Dokter Hulst, die getuige zijn deskundige be wijsvoering in de Berkelse moord zaak nog steeds actief op zijn bij uit stek specialistisch terrein werkzaam is, zal zich door uitstedigheid aan een huldiging onttrekken. LEIDSCHENDAM Katholieke middenstand vierde vastenavond. De reeks van in Leidschendam gehouden vasten avond-partijtjes is afgesloten door middenstand. Voor het bestuur was het blijkens het openingswoord van voorzitter C. Groenewegen een vol doening, dat nu eens vrijwel alle middenstanders met hun dames in het „Zwaantje" present waren. Voor al de laatste jaren isi dat niet voor gekomen. Spr. knoopte daaraan vast de wens, dat ook de samenkomsten op 28 Maart (over humanisme door pater Rembertus) en 25 April a.s. (toneeluitvoering door de eigen le den) druk bezocht zullen zijn. De laatste woorden van de voor zitter gingen reeds verloren door de opgewekte stemming van de vasten- avondvierders en het duurde niet lang, eer in het hele „Zwaantje" ge zelligheid heerste, welke nog op bui tengewone v/ij ze werd aangewak kerd door het duo Kees en Carel. Deze Delftenaren hebben door hun onvermoeid optreden de midden stand van Leidschendam in een „Oeteldonkse" stemming gebracht. De siprekende pop heeft door zijn geestige kwinkslagen aan het adres van de oud-voorzitter, de heer P. Meijer, ook uitbundige vrolijkheid gebracht. Vanzelfsprekend hebben dans en spel de onderlinge dorps broederschap in belangrijke mate be vorderd en mede daardoor is deze middanstandsavond een waar succes geworden. Een goed middenstander denkt steeds aan „Santos" waarvoor ook nu weer met milde hand geof ferd werd. Ernstige aanrijding. Op onver klaarbare wijze werd gistermorgen op de Veursestraatweg, op de grens van Voorschoten, zekere H. C. v. -d. K. uit Voorschoten aangereden door een personenauto bestuurd door N. A. uit Voorburg. V. d. K. die een handkar voortduwde werd zwaar ge wond en is per ziekenauto over ge bracht naar het Academisch zieken huis te Leiden. Wij vernemen nader, dat het le vensgevaar voor v. d. K. thans ge weken is. De politie heeft deze zaak verder in onderzoek. KATWIJK iWAT DE RAAD DONDERDAG A.S. TE BEHANDELEN KRIJGT. Onder de ingekomen stukken is er een van het comité „Rijnsburg's (Bloemencorso om toekenning van een subsidie voor 1955 groot 1000, B. en W. merken op dat de geiheen- te jaarlijks aan de plaatselijke V.V.V. een aanzienlijke subsidie verleent voor een manifestatie als het Corso. Bezwaarlijk kan dan nog een afzon derlijke subsidie gegeven worden weshalve B. en W. adviseren afwij zend op het adres te besohikken. In een raadsvergadering op 20 Jan. as besloten aan de commissie uit de raad die een Oudheidskamer zullen instellen, nog drie niet-raadsleden toe te voegen. B. en W. stellen voor ,te benoemen: A. Haasnoot Jz., Zee weg 50, N. van Beelen, ,Boulevard 54, en J. G. P. Bouman, Zeeweg 36. In vorige vergadering is in handen gegeven van B. en W„ ter fine van advies het- rapport van een commis sie ad hoc die bestudeerd had de vraag of het mogelijk is over te gaan tot stichting en exploitatie van een overdekte bad- en zweminrichting. De commissie gaat er van uit, dat aan een combinatie badhuis-zwemin richting de voorkeur moet worden gegeven en komt met cijfers waar mede B. en W. het in 't geheel niet eens zijn. B. en W. zeggen o.m., dat vergelijkingen niet getroffen kunnen worden met plaatsen, die niet aan de zee liggen. In deze plaatsen zal des zomers het bezoek enprm toenemen, in bad plaatsen juist het tegendeel. B. en W. achten de raming van de te ver wachten kapitaalslasten te optimis tisch van opzet, Resumerende becijfe ren B. en W. dat per' bad op een te kort van 52.4 cent moet worden hekend, hetgeen bij een raming van 8500 baden een verlies geeft van ƒ44.500,— per jaar. De commissie had een tekort berekend van 14.500 per jaar. B. en W. vinden deze financiële ge volgen zo ernstig, dat zij geen vrij heid kunnen vinden een voorstel aan te bieden. B. en W. voelen wel dets voor de stichting van een open- luohtzwemgelegenheid in de strand- reep aan de Zuid-Boulevard. Dit kan met eenvoudige middelen worden verkregen waardoor het ouderen en jongeren mogelijk gemaakt wordt te leren zwemmen. B. en W. adviseren daarom het rapport voor kennisge ving aan te nemen. Algemeen bekend mag worden ge- acht wat er al zo over te doen ge weest is om de gronden achter het Gemeentehuis, indertijd gekocht door het bestuur van „Zon en Schild" weer Jean Pierre Louis Hulst werd op 27 Februari 1875 'té Alkmaar gebo ren. Na zijn vooropleiding in Zutphen genoten te hebben liet hij zich in 1892 inschrijven als student in de medicijnen aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Toen hij zes jaar later zijn artsexamen aflegde bleek het hem met een H.B.S.-diploma als achter grond onmogelijk te promoveren. Een Leids geleerde. De jonge arts werd assistent bij prof. Binswanger en later vervulde hij een dergelijke functie in de psy chiatrische kliniek van prof. Jelgers- ma. Tot 1920 vervulde hij tevens de betrekking van assistent en prosector aan het Boerhaavelaboratorium. In 1920 ging dokter Hulst zich vol ledig wijden aan de gerechtelijke ge neeskunde. Acht jaar later volgde zijn benoeming tot privaatdocent bij de juridische faculteit aan de Leidse Universiteit, met als leeropdracht de reconstructie van het strafbaar feit. Talrijke onderscheidingen. Van de talrijke wetenschappelijke studies, die dokter Hulst, het licht heeft doen zien, nemen de werken op criminalistisch gebied de grootste plaats in. Ondanks zijn zeer drukke werkkring vond dokter Hulst toch nog tijd om zich in het openbare le ven te bewegen. Hij was jarenlang commissaris van de Leidse Spaar bank en bestuurlid van de afdeling Leiden van de afdeling Leiden der Kon. Mij ter bevordering van de ge neeskunst. Zijn grote verdiensten werden in 1935 gehono>~ard door zijn benoe ming tot officier in de Orde van Ordhje Nassau en door zijn benoe ming in 1948 tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. -in handen van de gemeente te krij gen voor bouwgrond. Deze gronden zijn wettig gekocht en het bestuur van de Nederduits Herv. Stichting voor zenuw- en geestesziekten voelde weinig voor hiervan afstand te doen. B. en W. hebben na lange on derhandelingen er nu iets op gevon den en zijn met de Stichting tot over eenstemming gekomen. Dé Stichting staat deze gronden, 7.08 ha. in „De Koestal" af in ruil voor 7.08 ha. bouwrijp gemaakte gronden in het -gebied „Defensiegronden" die bin nenkort aan de gemeente in eigendom komen. De eerste transactie heeft reeds in 1938 plaats gehad maar de oorlog en andere omstandigheden zorgden er voor dat nimmer tot uit voering is kunnen worden overge- i. Het nieuwe, terrein van de Stichting ligt ongeveer ten Oosten van het Duinpark aan de Parklaan. De commissie belast met het na zien der gemeenterekening dienstjaar 1953 heeft haar rapport ingediend. De rekening sluit met een batig sal do van 1.311.551.19. De verordening op de keurings dienst van vee en vlees moet volgens B. en W. enigszins gewijzigd worden. «Het toezicht op het vervoer zal wat strenger worden. Het voorstel tot wijziging van de verordening op de Straatpolitie is een uitvloeisel van het besprokene in vorige vergadering over de onhoud bare toestand in het Commandeurs- pad bij de Baron v. Wassenaerschool. De verordening is er nu op ingesteld dat zulks finaal verboden kan wor den. Dan is er een praeadvies met betrek king tot de schets van het uitbrei dingsplan van „De Koestal" en van „Overduin". Dit laatste zijn de gron den ten Westen der Cantineweg (De fensiegronden). Voor wat betreft het plan „De Koestal" bestaan er geen ernstige belemmeringen om dit behoudens hetgeen geprojecteerd is op het perceel van de heer C. J. kamp terstond tot ontplooiing te brengen. Aan het plan „Overduin" zitten meer moeilijkheden. De raad wordt gevraagd of deze met genoem de plannen instemt. Blijkens een ingesteld onderzoek verkeert de woning Rijnstraat 23 te Katwijk a. d. Rijn, eigendom van P. C. Doets, Kerkstraat 4a, in zodanige staat dat deze ongeschikt is en niet geschikt te maken is voor woning. Het pand wordt nog bewoond door het gezin G. Ouwehand. Een reeks van ongerechtigheden wordt opge somd, zodat het economisch niet ver antwoord is vertebeteringen aan te brengen waarom de raad verzocht wordt de woning onbewoonbaar te verklaren De bewoner heeft 6 maan den de tijd om naar een andere wo ning uit te zien. Het wederopbouwplan vraagt di verse verbeteringen als bestrating en riolering Prinsestraat, idem Andreasplein, bestrating Emmaplein, idem Burger dij kstraat, idem wegaan- sluiting Rijnland, in totaal tot een bedrag van ƒ31.000, De diaconie der Ned. Herv. Ge meente te Katwijk aan Zee vraagt een subsidie als aandeel in de salaris kosten van de maatschappelijk werk ster mej. Voorsteeg. B. en W. stellen voor deze subsi die volgens specificatie te stellen op B. en W. goedkeuring van de raad (Vragen. Verschillende schoolbesturen vra gen medewerking ex. art. 72 L.O.- wet 1920 ten behoeve van diverse materialen, leerboeken, schrijfbehoef ten, enz. Het bestuur van de Ver. v. Geref. Onderwijs te Katwijk aan den Rijn vraagt een leslokaal met schoolmeu- belen wegens uitbreiding van het -leerlingenaantal, b.v. een lokael van de Baron v. W.-school of een lokaal -op de Kerklaan. Het bestuur van de speeltuinver. „Het Witte Hek-kwartier" heeft al veel voor eigen rekening gedaan ten behoeve van deze speeltuin maar de (Uitgave voor een opzichtershuisje waarin kast, aanrecht, toilet, urinoir, bergruimte, buitenfonteintje, enz. zijn voor de vereniging te hoog om zelf te bekostigen. Zo'n huisje zal ipl.m. 2000,kosten, maar de ver eniging beschikt slechts over plm. 500,Voor het restand wordt Me dewerking van de gemeente ge vraagd. HAARLEMMERMEER Geboren: Hillegonda Helena Ma ria d. v. H. J. H. Meijer en H. H. van Ruiten. Jacob z. v. H. J. van Zijverden en H. J. Knoop. Carolina d. v. S. Dijkstra en B. Vink. Tine d. v. T. Clement en W. Hennink. Mar griet Wilhelmina d. v. J. A. Jong- sma en W. K. Jansen. Pleun z. v. J. Dol en O. J. Visscher. Jacob z. v. J. Grosscurt en J. H. van Tienderen. Jan z. v. H. Joustra en M. de Gréaf. Wouter Gart, z. v. W. van Benne- kom en M. Klijnen. Johannes Adria- nus Josephus z. van J. F. C. Fontaine en C. Zwart. Maureen Rose d. van A. Gerritse en H. C. Dikken. Maria Cor nelia Geertruida d. van A. I. G. de Bruijn en C. M. van Tol. Maria Jo hanna d. van S. P. de Bruin en H. J. Staal. Johannes Martinus Henri- cus z. van H. M. G. Hagens en C. A. Mollers. Elisabeth d. van S. van Duijn en J. Kuiper. Joannes z. van J. Nuijten en M. C. Hoogland. Pauli na Helena d. van M. Guldemeester en C. M. van Walstijn. Eddy d. van A. C. van der Linden en M. Jansen. Antonie Cornelis z. van A. C. van Vark en I. Aalsen. Jan z. van J. de Vries en S. J. Link. Hendrik Jan z. van G. Téntij en A. van der Kooi. Ondertrouwd: Pieter Cornelis Doo laard 35 j. en Margaretha Rood 36 j, Johannes Cardol 29 j. en Lijsje Bok horst 27 j. Petrus Franciscus Assel- rr.an 29 j. en Theresia Knuvers Charles Louis de Keijzer 25 j. en Cornelia Pieternella Anna Paulowna Ruygrok 21 j. Getrouwd: Joannes Hendrikus van der Lans en Maria Agatha van der Ham. Peter Joseph Blokker en Ca tharina Maria Stijnman. Paulus Tim man en Marie Thérèse Mens. Jacob Arend Hoffman en Maria de Koning. Gerrit Tates en Willy Adriana Go- vers. Overleden: Johannes Daalman 54 echtg. van W. A. Boom; Guurtje Bood 72 j., echtg. van J. Millenaar; Hendricus Stephanus van der Putten 65 j., echtg. van J. H. W. Kampkes; Hendrik Gezinus Bult 69 j. SASSENHEIM Geboren: Thea Ettie d. van F. Moolenaar en M Meijer; Johannes Christophórus Maria z. van H. H. S. Verdegaal en H. G. M. Floris; Maria Antonia d. van H. Ie Mair en A. K. Vis. Getrouwd: Peter Kattenberg en Elizabeth Kuipers. Overleden: Antonius van Diest 59 j.; Francisca Wilhelmina Witteman 79 j.; Maria Schrama, wed. van P. IJsselmuiden, 74 j. Quartetto Italiano, bestaande uit Paolo Borciani, Elisa Pegreffi, Piero Farulli en Franco Rossi, in de Zui- dehkerk gaf voor het Leids Acade misch Kunstcentrum, waren de tal rijke toehoorders bijzonder voldaan, en over de uitvoering terecht in de wolken, omdat het peil van musice ren boven alles verheven was. Men weet het, Italianen zijn behalve zan gers, ook vedelaars bij Gods genade. WASSENAAR K.A.B.-ers vierden vastenavond Zondag- en Maandagavond hebben de leden van de Wassenaarse afde ling van de Katholieke arbeidersbe weging het jaarlijks vastenavond feest gevierd, dat was voorbereid door de culturele commissie van de afdeling. Voorzitter A. C. Duyvestein openVie de avonden met een kort woord over enkele activiteiten van K.A.B. Hij vroeg bijvoorbeeld aller medewerking voor het welsla gen van de ledenwerfactie, die thans gaande is en een royaler steun aan het comité kindervreugd, dat voor de kleintjes ieder jaar een Sint Nicolaasfeest en voor de oudere jon gens en meisjes een uitstapje op touw zet. Het woord was daarna aan de con ferencier Han Bakker, die op een prettige en geestige manier de ande re medewerkenden aan het gevari eerde progamma inleidde, de Broy- tons, een acrobaten-paar, dat verras sende staaltjes van lenigheid en lichaamsbeheersing liet zien, de No tenkrakers, het bekende duo, dat met een liedje en een praatje de volle zaal een poosje bezighield.de goo chelaar Leberto met onbegrijpelijke trucs, Cas van Dijk, de zanger bij velen bekend van zijn optreden voor de radio en het trio Joop Amman, dat voor de mpzikale omlijsting van het geheel zorgde. Ook na de pauze kwamen alle le den van het gezelschap nogmaals op de planken en daarna werden de stoelen aan de kant geschoven om d< danslustigen een kans te geven. Het waren prettige en goede avon den, waarop de leden en de heren van de culturele commisie met ge noegen kunnen terugzien! ALPHEH AAN DEN RIJN Rotary-afdeling Nadat ongeveer een jaar was gewerkt aan de voor bereiding is Dinsdagmiddag in Hotel „Centraal" officieel opgericht een Rotaryclub, afdeling van de Rotary International. De club is opgericht met 25 leden. De officiële installatie werd verricht door de Gouverneur van één van de twee districten in Nederland, mr E. E. Menten. Namens het ge meentebestuur woonde loco-burge meester, weth. J. v. d. Berg de plech tigheid bij. Het bestuur is samenge steld uit de heren Ch. Bannier, voorz. A. J. Heemskerk, vice-voorz., ir F. H. Kotter, secr. en H. J. Jansen, penn. Volleybal De wedstrijd GGV PSVA 2, te Leiden gespeeld, eindigde in 31. De game-uitslagen zijn: 154 1—7 13—15 17—15. BODEGRAVEN Vastenavondviering van de Hanze. De Hanze kan tevreden zijn met haar vastenavondviering. Een succesvol optreden van de kath. toneelvereni ging „Elckerlyck", uit Sassenheim met een luchtig, kluchtig spel, ge knipt voor vastenavondpret, een goed bezette zaal en het onvolprezen mu- ziek-ensemble van Mild'. De heer J. Stolwijk opende als voor zitter deze feestavond en heette de aanwezige welkom, bijzonder pater Boermans en het toneelgezelschap. Het vrolijke spel dat hiena aanving was getiteld „Schandaal in de Groe ne Kakatoe" van R. Veenstra. Een verarmde arristocratische familie in Parijs tracht de familiefaam hoog te houden. Vooral mevrouw probeert adeljjke tradities in ere te houden. Zij is verrukt als het hoofd van de Bond van Adel trouwplannen heeft met haar dochter. Haar zoon raakt verliefd op diens secretaresse. Later blijkt de schoonzoon-in-spé 'n dood gewone schrijver te zijn en de secre taresse een schatrijke Amerikaanse schone. Een rijke tante zorgt, dat al les op zijn pootjes terecht komt. Een alles overbluffende persmuskiet weet zich een plaatsje te verzekeren aan het besluitende feestdiner. Na een matig begin kwam er al lengs meer vaart in het spel en de lachsalvo's waren niét van de lucht. Vooral ook de rol van de baron werd meesterlijk uitgebeeld. Sterk speelde ook Anny Homan als Clementine. Trouwens wie verdiende geen pluim? De moeilijke rol van de gastvrouw vertoonde wel enige vlekjes, evenals de uitbeelding en grime van Tante Valerie. Maar er was zoveel goeds, dat wij Elckerlyck graag in Bodegra ven terugzien. deelten n.l. een meer ernstig gedeelte en een tweede gedeelte als vasten avondviering. Na het openingswoord werd een Marialied gezongen. Vervolgens sprak kapelaan Lager - berg over het gezin. Een menigte van practische wenken voor het gods dienstige leven in het gezin, en voor een goede opvoeding der kinderen, werden aan de huismoeders meege geven. Een gedeelte van de toespraak was ook gewijd aan de in onze paro chie in voorbereiding zijnde gezins zorg. De voorzitster dankte de g.a. voor de mooie en leerzame toespraak. Toen nam het tweede gedeelte een aanvang n.l. vastenavondviering. En het ging er gezellig en geanimeerd toe. Geen wonder eigenlijk, want een belangrijk onderdeel van de taak der huisvrouwen is toch gezelligheid en sfeer scheppen in het gezin. Deze avond is getoond, dat deze taak wordt verstaan Bij een kopje koffie werd een verloting gehouden om de onkosten te kunnen bestrijden. Aar dige gramofoonplaatsjes werden ge draaid en men zong liedjes, maakte een dansje, men had plezier en de zorgen van alle dag in het gezin wer den voor een paar uurtjes eens echt vergeten. Een wedstrijd in hersen gymnastiek was niet alleen een aller gezelligste verpozing, maar ook nog nuttig als opfrissing van het geheu gen. Toen het klokje van gehoor zaamheid sloeg kon men niet begrij pen, waar de tijd gebleven was. Het is een uitstekend geslaagde avond geweest. N5EÜWE-WETERING Jaarvergadering „Door Gunst Ver kregen". In het repetitielokaal werd de 42ste jaarvergadering ge houden van de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen". Vice-voorz. M. Jansen ging het succes nog even na van de laatste uitvoeringen in het Centrum. Nog nimmer hadden zoveel donateurs op de uitnodiging gerea geerd, hetgeen wel een bewijs is, al dus de voorz., dat het Centrum hier voor een mooie gelegenheid is, en allen de muziekver. „Door Gunst Verkregen" zeer warm genegen zijn. De voorz-.sprak de wens uit, dat op een gezonde opbouwende critiek ge rekend kon worden. Het om gezond heidsredenen bedanken door de direc teur, de heer M. Couprie, alsmede van voorz. M. Spring in 't Veld, noemde voorz. Jansen een gevoelig verlies voor de vereniging. Na lezing Öer notulen door secr. H. Bouwmees ter, vermeldde penningm. A. Schoo in zijn financieel verslag een batig saldo ad 364,67. In de vacature van voorzitter werd definitief tot voorz. gekozen de heer M. Jansen, en i nde vacature P. Spring in 't Veld werd tot genoegen der vergadering de heer G. Deters uit Oude Wetering gekozen, dit omdat deze het beste de belangen der donateurs in Oude Wetering kan behartigen. Herkozen werden pen ningmeester A. Schoo en secr. H. Bouwmeester. Bij de mededelingen werd besloten zo spoedig mogelijk 'n goede dirigent op te zoeken, hetgeen in de deze tijd wel een moeilijk pro bleem werd geacht. In de rondvraag kreeg de voorz. de toezegging, dat allen hun medewerking zullen verle nen voor het werven van nieuwe leden. Alles is zó geperfectionneerd, de toon vorming is zó subliem in forto en pia no. Er is zulk een verfijning en het evenwicht in samenspel en klank is volkomen en hoe sensitief ook is alles beheerst. Als aanvang gold het „Kwartet in d kl. t. op: 76 no. 2" van Haydn, het zogenaamde Quinten-quartett, een streng architectonisch werk, met een kernmotief in het le deel geëxpo seerd, dat bij voortduring contrapun- tisch wordt behandeld; met een zang rijk Andante én gevoelig gevarieerd spel overgaande; een menuet met op vallend canonische behandeling en een rhythmisch pakkende Finale. Onmiddellijk kwam men onder de bekoring van het grote kunnen en dynamische wedergave; en wel van ganser harte. Toch ging het nog in' stijgende lijn deze avond nl. in het strijkkwartet van Sergi Prokofieff, dat tijdens de oorlog ontstaan is. 't Is een fraai en sterk speelstuk, pittig en in 't Adagio zeer beschouwend. De instrumentatie klaar en gepolijst, het rhythme puntig en de thematiek pak kend. Hoewel modern is alles toch zeer bevattelijk, temeer waar de uit voering zo prachtig was; hevig ge passioneerd en brillant. HAZERSW0UDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen morgen te 19.30 uur. Op de agenda staat o.m.; Beëdiging van het raadslid H. van Rijn; Benoeming ge meente-architect; Vaststelling nieuwe instructie gemeente-architect; Ver zoek van het bestuur der R.K. jon gensschool en de R.K. meisjesschool in 't Zwaantje om medewerking in gevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 voor uitbreiding van de school; Wijzi ging van de verordening op de hef fing van Reinigingsrechten; Voorstel inzake stichting wijkgebouw annex badhuis. KOUDEKERK SCHOORSTEENBRANDJE. Gistermorgen omstreeks half tien ontstond waarschijnlijk door roet in de schoorsteen van een'perceel aan de Dorpsstraat, bewoond door de fa milie Dissel, schoorsteenbrand. Een ogenblik liet zich het brandje, door het omlaagvallende roet, nog al ern stig aanzien. De bewoner zelf, die, door de strenge vorst momenteel) zonder werk is, greep echter dras tisch in, en het gelukte hem, met be-l hulp van buren, binnen korte tijd 't| brandje te blussen. De brandweer be- j hoefde niet te hulp te komen. Moe-j der de vrouw boft, want zij heeft nu| een goede hulp bij 'n vroege schoon maak. Schaken. Uitslag van de onder ling gespeelde schaakcompetitie: A. v. d. MeijdenE. Dorrepaal 10" H - - - v. Vliet-J. Coljjn y2-hl J- C. van) 8°48 122 148 167 168 226 479 481 839 679 EgmondN. Cok 10; J. C. V. Eg-I 8009 107 127 163 329 431 606 608 664 793 Mei] den—°Boelee' E^orre^l 10|| ?75f It 190 292 293 4" 4™ 519 688 paal—J. C. v. Egmond 01; E. Dor-I 11146 165 2&0 232 271 400 415 715 760 856 repaalA. v. d. Meijden 10. Geb.: Lydia, d. v. J. Schreuders en P. A. v. Harskamp; Wilhelmina Hil legonda, d. v. H. Batelaan en H. Smitt. Geh.: Andries Zwaan, 26 j., en Elizabeth Jannetje v. Veenhuizen, 22 jaar. Quatuor (1893) gespeeld, merk waardigerwijs diens enige strijkkwar tet. Eén muzikale gedachte beheerst het werk. Debussy gebruikte de cy clische vorm, door César Franck ge doceerd. Met Debussy's kwartet werd een weergaloos triumph behaald, met de heerlijke verfijnde voordracht die van allerhoogste orde is. Een subliem genot van zuiver en transparant sa menspel, een wonder van gaafheid en expressieve kleurnuance en beto verende timbres; een diep doorleefde Debussy vertolking, geciseleerd en zeer delicaat; zonder enige ijdelheid evenwel. Hun licht toucher behoort tot de moeilijkste opgaaf aan bespe lers van strijkinstrumenten, een op gaaf, die volmaakt is volbracht. De toejuichingen waren stormach tig enthousiast, en na enige rugge spraak werd een toegift gespeeld uit de classieke litteratuur. Is dit mis schien een deel uit een kwartet van Boccherini geweest? Hoe 't zij. 't Was weer weergaloos mooi. Wij hopen dat dit ensemble zo mogelijk elk jaar zijn weg naar Lei den zal mogen vinden. Er waren fris se voorjaarsbloemen voor de 2e vio liste, de enige dame in het kwartet. J. KORTMANN SECRETARIAAT HUURADVIES- COMMISSIE. 1 Men deelt ons mede, dat het Secre tariaat van c e Huuradviescommissies Leiden en Alphen aan den Rijn thans gevestigd is in perceel Hooi gracht 14-16 (boven toonkamer licht fabrieken), telefoon no. 30820. Burgerlijke Stand Overleden: M. C. Huber, huisvr. v. Goddijn, 69 j.; M. v. d. Luijt, wed. v. Kuijt, 77 j.N. de Blanken, huisvr. van Boet, 59 j.; A. Steenstra, huisvr. van Schooneveld, 73 j.; E. de Koning, vrouw, 72 j.; G. van Dijk, wednr, 91 j.; M. P. V. Witteman, dr., 1 j.; J. H. v. d. Sterren, zn., 2 d.; J. de Neef, wednr, 80 j.; C. J. de Bart, dr., 21 j.; Marktberichten WOERDEN, 23 Febr. Kaas. Aan voer 6 partijen. Prijzen 2.242.37. Handel matig. VINKEVEEN, 21 Febr. Groente. Witlof A II 43—47 ct. p. kg; witlof B I 43 ct. p. kg; witlof B II 3045 ct. P. kg. 3e lijst 526ste STAATSLOTERIJ 4e«ia5 HOGE PRIJZEN ƒ.5000 14424 1500 18072 ƒ1000 2000 4567 13102 17846 18879 21109 21841 ƒ400 2750 5152 6153 6914 11713 16164 165:17 16924 20505 20757 200 1029 1041 2281 2196 2778 3343 3598 4830 5226 5362 Cur.U 731.2 75(10 SI33 9631 OVJ-I 10312 10712 llul.S 12101 127S3 13266 13982 14002 14334 14735 14951 15004 1B077 15594 16817 16976 17023 18614 19756 20510 20725 21338 21472 21544 21947 PRIJZEN VAN 80— 1046 264 424 493 553 557 579 704 748 799 1822.75. v j -a 1 De Stichting voor de Voor- en Na- .ÏÏ?.A?.aUf izorg voor Geesteszieken in Zuid-Hol land vragen een bijdrage van 5 ct. per inwoner. Het betreft Het Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en het WTit-Gele Kruis. Een bedrag van ƒ512,— was reeds op de begroting (gebracht. Een aanvullende subsidie van ƒ773,is nog nodig, waarvoor de geestelijk adviseur, kap. J. Voort- wist, een propagandistisch woord voor de Hanze-leden, waarin hij vooral aandrong op bezoek van de vergaderingen. De stemming hij de napret was uit stekend en een sluitingstijd van twee uur is een wreed en te vroeg .einde van zo'n mooie feestavond. 21)45 (197 135 137 170 232 382 391 626 725 769 877 915 3128 224 235 251 327 338 463 628 758 837 842 893 936 966 995 4031 056 060 224 274 278 484 637 669 768 941 5030 050 194 377 443 514 618 646 657 759 821 840 610 388 410 480 582 628 712 769 820 883 889 987 1068 383 480 494 503 588 604 612 774 782 1053 100 140 199 207 240 242 260 305 361 367 899 425 452 460 467 475 477 482 511 530 573 588 600 621 625 629 661 689 725 735 743 749 814 864 906 923 987 2033 056 057 074 085 095 104 144 168 100 197 204 216 218 225 242 243 258 283 357 361 399 416 420 421 427 423 482 512 552 555 576 602 620 6S3 709 752 762 787 792 807 867 021 922 939 Overl.: Jansje van der Werf, 73 j„ sooi 068 073 097 127 130 213 285 287 314 wpHiiwp van «Jimnn Manritc 364 401 441 522 600 632 649 662 665 672 weauwe van öirnon jviaurits. 67}) 703 714 728 -jgQ 7^9 779 909 4012 018 023 050 059 083 091 148 158 164 219 236 266 269 286 303 315 348 340 382 461 467 489 491 497 529 544 552 577 599 609 622 652 700 730 741 791 811 843 849 6039 S 094 113 130 151 174 241 243 258 339 355 390 403 406 419 440 456 483 490 494 498 593 031 637 648 650 663 738 744 709 784 922 936 960 977 988 0012 047 075 127 129 131 134 164 187 210 235 241 248 342 355 361 378 402 409 413 414 440 512 527 543 575 584 601 638 674 706 750 764 706 800 850 876 900 901 926 934 919 964 993 994 1033 120 173 222 249 290 315 332 351 453 467 561 567 620 621 682 698 765 808 811 815 820 851 861 000 923 8041 045 156 166 180 218 255 259 342 389 438 471 535 548 567 568 578 636 638 675 734 738 742 755 772 801 900 003 938 942 9086 106 117 122 149 205 275 359 437 446 522 536 537 542 651 057 060 682 715 74 J 709 705 781 784 857 908 943 969 974 982 10014 020 090 112 132 173 205 224 231 246 «169 °71 323 324 349 367 376 411 454 504 628 638 659 667 675 708 716 742 752 766 773 844 909 946 972 980 11002 026 041 043 048 087 095 119 219 223 20H 809 375 456 471 472 511 555 565 579 590 597 616 678 731 735 754 757 774 778 LAN6ERAAR DE K.A.V. GROEIT. De vrouwen van de KAV waren in het Parochiehuis bijeengekomen voor het houden van de eerste avond, die is opgenomen in het programma voor de nog resterende wintermaanden. Ondanks het koude en gure weer wa ren de leden uitstekend opgekomen. Zelfs konden we reeds een groei con stateren, want er waren weer vijf nieuwe leden aan de lijst toegevoegd. Geen wonder dan ook, dat de voor zitster, mevr. VolgeringEgberts zich in het openingswoord verheugd toonde over de gang van zaken. Een hartelijk welkom werd gericht tot de geest, adv., kapelaan G. Lagerberg en alle aanwezigen. Het programma voor deze avond was gesplitst in twee ge- 12066 166 179 181 183 247 2G0 272 288 386 539 566 539 6U4 623 650 18049 205 377 406 536 556 606 635 652 840 882 981 14307 338 423 427 439 464 483 496 694 893 15098 141 186 338 396 481 501 503 549 583 645 674 698 800 931 16039 049 165 293 319 426 442 448 491 520 17043 143 388 518 525 551 606 672 696 702 765 863 18008 074 156 193 206 279 308 431 563 584 612 746 862 873 885 889 933 19126 407 527 695 788 816 998 20044 064 070 170 269 292 322 320 488 610 646 675 694 761 789 832 21014 072 134 153 471 513 534 613 643 676 830 847 879 884 902 923 969 12007 044 060 081 085 141 345 171 105 239 254 256 277 295 297 301 334 414 444 451 458 480 489 508 567 601 605 611 622 624 647 670 715 740 802 904 919 954 959 982 986 laöor 003 011 018 055 104 127 137 155 215 238 274 286 345 349 357 432 513 534 555 574 587 600 643 649 658 681 706 726 728 732 917 946 964 140(13 007 OIO 030 044 047 048 051 081 104 107 118 158 170 174 207 240 248 269 291 324 371 384 386 309 405 477 499 511 616 638 642 673 693 728 730 816 842 891 921 961 971 1S011 015 021 066 084 108 112 161 177 196 217 234 290 203 303 316 38a 428 460 509 563 597 608 643 653 690 693 694 713 757 774 783 820 830 843 844 913 918 981 16015 029 (145 055 102 107 119 135 203 2.39 240 276 277 368 433 540 550 551 587 705 782 800 856 930 935 961 1)63 964 965 11033 039 041 076 089 096 104 105 110 123 135 150 188 201 214 222 230 238 253 256 382 402 429 508 532 535 543 B66 570 608 666 673 713 714 798 828 841 853 859 869 875 887 924 930 932 934 959 961 18013 024 052 053 126 147 170 176 207 223 250 311 348 370 411 423 426 435 493 533 603 638 697 709 761 817 847 806 894 896 902 916 974 979 19019 031 081 0H2 086 102 120 157 163 231 242 248 257 280 884 376 392 431 433 470 .479 497 513 546 565 581 603 «03 635 664 665 706 719 721 740 775 808 809 847 870 877 915 947 971 80002 011 0-15 059 072 113 123 149 150 171 195 207 234 365 297 307 323 334 336 411 459 513 549 62(1 627 693 737 753 701 849 854 889 922 983 987 989 81033 099 123 128 145 200 301 335 328 255 258 293 294 334 373 379 425 452 473 509 516 578 591 630 641 707 767 811 823 850 i 921 971 983

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3