TYPISTE BIOSCOPEN Politionele verkeersactie sloeg vele gaten in Leidse beurzen Pieter van de Meer de Walcheren geprofest in abdij te Oosterhout MEDEDELING WONINGRUIL Zaal „Ce Vier Heemskinderen" CARNAVALSBAL Dansen VASTENAVOND-BAL rSDGDII VOLLEBHEGT Oud Ade EMIGRANT!! N.V. v.h. H. BRANDT ZONEN IJSREVUE Dansen De gouden Leeuw Jlelefoantjeó Hoe wintert het in 1954-1964 ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI-AD - PAGINA 3 IN DE LEIDSE Lido. Wat kan men in deze carnavalstijd beter doen in onze stad, waar het echte carnaval uit zuide lijker streken taboe is, dan een be zoek brengen aan de carnavals- film, Carosello Napolitano", welke deze week in het Lido-theater gege ven wordt? In deze film krijgt men een bont aherlei van het Napolitaanse leven gedurende vier eeuwen, in een kleu renmengeling en liederenvariaLe, in een bruisend zuidelijk leven van blij spel en drama, zoals men wellicht nog nimmer gezien heeft. Het is een aaneenschakeling van scènes, waarin de harlekijns en colombines als om strijd de aandacht vragen. De enscenering in deze film ge schiedt door een rondtrekkende draaiorgelfamilie, die geen dak bo ven haar hoofd heeft en natuurlijk het ras-zuivere type van de Napo- litaan weergeeft: onbekommerd, zor geloos en haveloos, maar die door de gezongen verhalen heel het brui sende leven van deze merkwaardige stad doet losslaan, ook al gaat dit leven over in een roes, die .horen en zien doet vergaan, die het al doet wemelen voor de ogen door de als 't ware tot danswoede gevoerde massa. Tal van sterren op het gebied van de balletkunst en de zang verlenen hun medewerking. We noemen slechts het Ballet van markies de Cuevas en het Afrikaanse ballet van Keita Fode- ba met de grootste solo-dansers en ballerina's uit het huidige Italië. Veertig van de mooiste en bekendste Napolitaanse liederen, o.m. gezon gen door Benjamino Gigli en Carlo Tagliabue, worden ten gehore ge bracht en het geheel speelt zich af tegen de achtergrond van de arme lijke, doch pittoresque stad met haar schilderachtige omgeving, waarvan de rokende Vesuvius het middel punt vormt. In een verbluffende choreografie draait die Napolitaanse folklore aan het oog voorbij en aan het eind ont waakt men als het ware uit een zware roes, die te zwaar voor oog en oor is geweest. Luxor: de titel van de film „De gevangene van het Vreemdelingen legioen" geeft de op sensatiebeluste bioscoopganger op zich zelf al reden genoeg zijn stappen naar het Luxor- theater te richten. En inderdaad heb ben de Italianen zich in deze film alle moeite gegeven om met een even onaanvaardbaar als bloedge- verfd drama voor de dag te komen. Een onbedorven -vissersknaap ziet zijn jeugdliefde wreed verstoord door inmenging van zijn onwillige schoonvader. Ontgoocheld werpt de 'inmiddels in Afrika aangekomen jongeling zich in de armen van een dame van laag allooi, die in haar liefde voor hem de kans krijgt haar betere ik te tonen. Het gaat echter toch fout en de toeschouwer her kent op zeker moment de toepasse lijkheid van de titel van de film. Voor de jongeman is het dan echter al te laat en het duurt nog wel even voordat hij gehalveerd doch geluk kig met zijn gelouterde jeugdliefde het legioen kan verlaten. Het Vreemdelingenlegioen doet het altijd nog best op het witte doek, al krijgt men wel zo langzamerhand het idee dat de romantiek er na twee wereldoorlogen wel van af is. Mager amusement voor volwassenen. Trianon. De film „Rhapsodie" behandelt het bekende thema, of een artist zich binden kan aan een vrouw en een gezin zonder te kort te doen aan ztjn kunst. De kunst is een jaloerse minnares, die een kun stenaar geheel voor zich op eist en niet toestaat, dat hij zijn aandacht en toewijding verdeelt. De één kiest de kunst en verliest het spel der liefde; de ander kiest de vrouw en gaat als kunstenaar ten gronde. Het probleem wordt ln deze film uitgewerkt aan de hand van de geschiedenis van twee jonge artisten, die beide mu ziek studeren in Zürich. De één geeft de voorkeur aan zijn viool en wordt een gevierde violist; de ander een pianist, trouwt met het meisje van de violist,, maar verliest zijn piano. Totdat de vrouw haar taak begrijpt en de pianist omhoog weet te stu wen tot dezelfde hoogte als haar vroegere minnaar. Het verhaal is overigens meer bij zaak; waar het in deze film op aan komt is het prachtige vioolspel in de uitvoering van ennele grote con certen en een knap staaltje van troots piano-spel. De muziek maakt eze film werkelijk grandioos. Bo vendien speelt het verhaal zich gro tendeels af tegen de fraaie achter grond van de Zwitserse stad Zürich, wat aan deze muziekfilm een kleur rijke omlijsting geeft. Voor alle leef tijden. Rex. De strijd van Noord-Ame rika tegen de Zuidelijke staten in de vorige eeuw is een geliefkoosd on derwerp voor de scenarioschrijver en de film „Vlucht uit fort Bravo" is een fragment uit deze geschiede nis. In het fort zaten een troep Zui delijke gevangenen die door een handvol Noordelijken bewaakt wer den, onder aanvoering van kapitein Roper. De Zuidelijken kwamen toen op het idèe een jongedame, die op school vriendin met de dochter van de kolonel van het fort geweest was, naar het fort te zenden om door list de ijzeren kapitein te misleiden. Ka pitein Roper was woedend, toen hij bemerkte, dat zij er met 4 voorna me gevangenen vandoor was. On middellijk zette hij de achtervolging in en had ze al spoedig weer te pak ken. Maar dan begint pas het eigen lijke verhaal, want op de terugtocht naar het fort werden zij door een grote overmacht Indianen overval len en de film laat zien, hoe zij ge zamenlijk een wanhopige strijd voe ren en dat de liefde van de jonge dame voor de dappere kapitein Ro per toch echt was. Deze film is toe gankelijk voor personen boven 14 j. Casino heeft zovel plezier beleefd aan reprise van de aardige film „Ro man Holiday", dat de film nog een weekje geprolongeerd is. Alle leef tijden. Een derde van de fietsers fout Vele weggebruikers in Leiden en Den Haag hebben gisteravond tot hun schade en schande ervaren dat het ernst is met de verscherpte controle. En de politiemannen, die vroeger goedmoedig de verkeerszondaar waarschuwden, wisten van geen ge nade en „slingerden" een groot aan tal overtreders van de voorschriften op de bon. In het bijzonder wordt er thans gelet op de verlichting van fiet sen en auto's. Vooral aan de verlich ting van rijwielen mankeert dikwijls een en ander. Dezer dagen werden eens fietsen in een stalling onderzocht en daarbij bleek dat meer dan een derde van het aantal fietsen niet voldeed aan de eisen. Maar de politie let niet alleen op de verlichting, maar ook op de fecten aan remmen, de fietsbel, het witte achterspatbord en alle verdere tekortkomingen, die vaak de oorzaak van ongevallen zijn. Er waren zeer vele politiemannen op de been op de wegen om Den Haag en in Leiden. Niet alleen op de grote autowegen, maar ook op de kleinere wegen ston den zij scherp te speuren naar onge rechtigheid. En deze was er dikwijls. Een truck met een niet brandend ach terlicht omdat er kortsluiting in de leiding was, bromfietsers en fietsers, GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris B. H. Stumpel te Leiden is heden geveild: Huis Lange Raamsteeg 11 in bod 3550.Koper: E. van Starkenburg q.q. te Leiden voor ƒ3560. Huis Pioenstraat 2, in bod 2050. Koper J. A. Vreeburg q.q te Leiden voor ƒ2115. die, als zij werden aangehouden wel een goede „smoes" klaar hadden ter verontschuldiging, maar die met een bekeuring voor hun overtreding moesten boeten. De politiemannen schreven veel bonnen uit, veel te veel, vindt men. Maar de weggebruiker leert daardoor op „flnancieel-hardhandige" wijze zich strikt aan de verordeningen te houden. En dit kan de veiligheid van het verkeer zeer ten goede komen. RECHTZAKEN HAAGS GERECHTSHOF. TIEN BORRELS EN EEN AUTO. Verhoging van de gevangenisstraf van twee op drie maanden eiste de proc. generaal bij het Haagse Ge rechtshof tegen een Katwljkse zee visser. Deze was veroordeeld wegens het beschonken besturen van een wederrechtelijk verkregen auto en voor wederspannigheid. Toen ver dachte op 14 Juni jl. nl. na een zee reisje tien borrels had gedronken, stapte hij in een onbeheerd staande auto en ging er mee rijden. HU kwam niet in Den Haag, zoals de bedoeling was, maar werd reeds en kele honderden meters eerder aange houden. HU had bU zyn arrestatie wederspannigheid gepleegd. De ver dachte kon maar nauwelUks rUden en hU bezat dan ook geen rUbewys. Hiervoor was hU afzonderlUk beboet. Arrest 4 Maart. BROEDERTWIST. Het Haags Gerechtshof bevestigd het vonnis, waarbU een landbouwer uit Hazerswoude was veroordeeld tot 10.boete of vier dagen en be taling van een civiele vordering. HU had op 25 Mei jl. zyn broer met een bonenstok geslagen. De civiele vor dering was 85, maar slechts 25 is toegewezen. 74-jarige novice De letterkundige Pieter van der Meer de Walcheren heeft gisteroch tend in de St. Paulusabdij der paters Benedictijnen te Oosterhout zijn eer ste professie afgelegd; dit geschiedde in handen van de abt, dom Marximi- llanus Mahler, tijdens de Convents mis, die door de abt werd gecele breerd. Na bet offertorium werd de 74-jarige novice door zijn novice meester naar het priesterkoor geleld. Hier werd ten overstaan van de abt en diens assistenten en ten aan- hore van het hele convent en van vele zUner vrienden uit Nederland en België do Latijnse oorkonde voor gelezen, waarin de drie geloften van gehoorzaamheid, stabiliteit en beke ring van zeden overeenkomstig de regel van St. Benedictus zUn gefor muleerd. Pater Pieter van der Meer de Wal cheren zal op 24 Februari a.s. in de abdU van do Lieve Vrouwe AbdU der zusters Benedictinessen ten aan- schouwe van zUn dochter mère Christine, uit handen van de abt de kruinschering ontvangen. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de kanunnik van Petcghem, professor aan het groot seminarie te Prins Bernhard uit New York terug Met de KLM-Superconstellation „Neutron" is prins Bernhard vanmor gen, vergezeld van zUn particulier secretaris, dr. A. F. de Graaff, uit New York op Schiphol teruggekeerd, waar H. M. de Koningin hem op wachtte. De prins zeide over zijn besprekin gen in Amerika erg tevreden te zijn. HU had tUdens zijn korte verblijf langdurig gesproken met Dean Rusk, de voorzitter van de Ameri kaanse groep, die deel zal nemen aan de conferentie voortzetting der „Bilderberg" besprekingen die dit najaar zal worden gehouden. In Maart zal in FrankrUk een in formele byeenkomst worden gehou den waarop het hoofddoel en de agen da van de conferentie zullen worden vastgesteld. Waar deze conferentie zal worden gehouden, in Europa of de Verenigde Staten, zo voegde de prins er aan toe, is nog niet bekend. Gent; dr. F. Grijpdonck, hoofd van de culturele dienst van Oost-Vlaan- deren; vertegenwoordiger* van de uitgeversmaatschappij Desclée de Brouwer te Brugge; de schrüver Ste- phan de BroeU, zyn vroegere pastoor, pastoor E. Luns, van de St. Lauren- tiusparochie te Ginneken. OVERAL SNEEUW Meer dan 50.000 arbeiders in het gebied van Grenoble konden vandaag niet werken, aangezien door de zware sneeuwval de electriciteitsvoorzie- ning van de fabrieken, waarin zU werken, gestoord was. In totaal is in dit gebied meer dan 300 kilometer hoogspanningskabel onder de zware sneeuwlast bezweken. Ais-les-Bains in Savoye is reeds 24 uur verstoken van electriciteit. Ook Schotland is weer geïsoleerd door de sneeuw, zodat men opnieuw met helicopters moet werken voor de levensmiddelen voorziening. In de Amerikaanse staten Colorado en Wyoming zijn door zware sneeuw stormen vijf personen om het leven gekomen en 18 gewond; 25 personen worden vermist. Vele dorpen in de bergen zyn van de buitenwereld af gesneden. Alle wegen in Wyoming, die van Nocrd naar Zuid lopen, zijn versperd. Verscheidene autobussen met passagiers zy'n vastgelopen in lawines. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN. 18 Febr. Groente. Waspeen A 21—38; Was- peen B 3037; Boerenkool 4561; Gele kool 2021; Groene kool 16 31; Rode kool 34—43; Spruiten A. geschoond 69104; Spruiten A on- geschoond 58—67; Spruiten B 2140; Knolselderie 715; Uien 1422; Uien drielingen 7—8. VERBOND VOOR VEILIG Beweegbare brac In verband met onze HEROPENING op 24 Febr. a,s. delen wij U mede dat onze zaak 23 Febr. de GEHELE DAG IS GESLOTEN. Hoogachtend, M. LANGEZAAL ZN. STILLE RIJN 7LEIDEN. Industriële Vertegenwoordiging te Wassenaar heeft plaats voor Mulo-diploma vereist, dipl. Franse handelscor respondentie of deelname aan een dergelijke cursus strekt tot aanbeveling. Gunstige salaris- en arbeidsvoorwaarden. Kantoor op Zaterdag gesloten. Indiensttreding mogelijk. Brieven onder no. 398 Boekhandel Woest, Wassenaar. N.V. KON. NED. GR0FSME0ERIJ te Lelden vraagt AlphenLeiden. Voor een harer employe's. Aangeb. te Alphen 5 kamerwoning, huur 4,20. Gevraagd te Leiden soortgelUke woning, huur tot 8,—. Br. aan de afd. Pers.zaken, Zuidsingel, 66-68, Leiden ROELOFARENDSVEEN ZONDAG 20 FEBRUARI en DINSDAG 22 FEBRUARI m.m.v. De Vrijbuiters. Aanvang 3 uur. Toegang R.K. LAATSTE DINSDAG in de zaal Leenders vanaf 2 uur. Toegang uitsluitend R.K. Prima Band. J. LEENDERS. Prijskaarten voor carbonade Maandag 21 Februari in café Heemskerk, aanvang 7.30 uur. Dinsdagmiddag 22 Febr. Vastenavondbal m.m.v. van Jerry Yos. Aanv. 3 uur. Uitsl. R.K. LAATSTE DINSDAG o.l.v. Willo's, aanv. 7 uur. Café A. J. v. d. PLOEG, Kerkstraat 57, Hoogmade, Toegang uitsluitend R, GEVRAAGD: In- of extern*. SLAGER ZOETERMEER, TEL. 25. Uitvoering op Zondag 20 Februari in Café ,,'t Lage Land" om 7.30 uur ten bate van ouden van dagen. Opgevoerd zal worden: Adverteert in dit blad Bijna 10.000 emigranten lieten hun bagage door ons verzorgen. A De 1 O.OOOste die binnenkort wordt geboekt, ontvangt 'n gratis verzorging van zijn inboedel van huis tot schip. Oude Varkensmarkt 5 - LEIOEN - Tel. 20389 As. Maandag-, Woensdag en Zaterdagavond naar DEN HAAG Plaatskaarten voor IJsrevue en autobus bij H. A. v. d. MEER, Oude-Wetering K 1713-229. VASTENAVONDBAL op Dinsdag 22 Febr. a.s. in Café SfOMPWIJK Aanvang 7 uur. Toegang uitsluitend R.K. 2 Aangeboden: mooie bo venwoning, kamer en suite en 2 slaapkamertjes. Gevr heel huis of grotere wo ning. Eventueel ook nog vrije etage aanwezig. Br no. 4709 bur. van dit blad. 2 Permanenten ƒ4,50 m. crémebehandeling. Dames- en herenkapper Jac. Ra- mak, Haven 10, Tel. 26353. Leiden. 4705 NIEUWE Pick-up armen van 110 gram. Ideale weergave ook voor Langspeel, vanaf 18,50 L. v. Geelen TEL. 20593 HAARLEMMERSTR. 55 t.o. Rex Theater 2 In gezellig klein gezin is plaats voor een net vlot R.K. meisje, flink kunn. werken, als hulp in de ftitSUNEEL 2 Flinke verkoopster biedt zich aan voor Woens dag- en Zaterdagmiddag, liefst in schoenenzaak. Br. aan J. Sikking. agent Leid se Courant, Warmond no. 1682. huisel. verkeer. Br. Mevr. Koops, Sumatralaan 9. Hil versum, Tel. K. 2950-9874. 2 Gevraagd voor direct een nette R.K. werkster v. 1 3 dagen per week. P. H. v. d. Geest, Slagerij, Rijp- wetering. 2 Voor direct of binnen kort gevraagd R.K. meisje voor 4 dagen of voor de hele week. Voor de dag of dag en nacht bii C. Jan- son, Dr. v. Noortstr. 62a. Stompwük. 1684 2 Gevraagd flinke boe renknecht of halfwas, "oed kunnende melken op ge mengd bedr. per 15 Maart of 1 Mei a.s. bij J. van Leeuwen, Zuiddiik 9, Ha zerswoude (Dorp). 2 Chique bankstellen, direct van fabrikant aan particulier, bestaande uit: 3-zitsbank. 2 clubfauteuils 495,tevens fraai bank stel 595,—, 695,—. 750,Te zien ook Zon- da~ Nieuwe Parklaan 115, 's Grav., Telef. 55.16.80. 2 Gevr. per half Maart een R.K. boerenknecht, goed kunn. melken bii L. Clemens, Julianalaan 1. De Kaag. 1602 2 Goudse Kaashandel H. v. RooUen vraagt vrouwel. of mannel. hulp voor de Woensd. en Zaterd. op de Markt. H. Rijndijk 238. 2 Accordeonliefhebbers! Wij hebben de grootste sor tering accordeons, reeds vanaf 2.50 per week. BU aankoop van een accordeon 3 maanden gratis les. Gui taren en banjo's vanaf 1. per week. Muziekhandel John Boelee, Heemskerk- straat 84, Leiden. Telefoon 20928. 4710B 2 Gevraagd: R.K. boeren- dienstbode on boerderij. Br. no. 4706 bur. v. d. bl. AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus Nieuwe soeciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. tel. 24358 2 Gevraagd boerenzoon of boerenknecht per half Maart of 1 Mei. Goed kun nende melken. P. J. van Haastert, Meerpolder 2. Zoetermeer. 4707 2 Knechtjes gevraagd, leeftijd 1519 jaar. J. Ro dewij k, Zuideinde 100, Roelof arends veen 2 Alt op de Mar, Simplex herenrijw. remnaaf 110. Nelson herenrUw. 2-versn.- remnaaf 165.Dames- sport, remn. 75,110,—; Jongensrijw. verl. 105,—: Fongers dames, remnaaf 120,Heren 3 versn. trommelr. 165,Trans port 130,—. 4717 2 Te koop: Holstkarn, 200 L inhoud met electr. motor, botervloot, enige melkbussen, kaaskuip, bie tenmolen, Vleeshouwer no. 6 handzaaimachine. Wed. Q. Pouw, Westeinde 36. Roelofarendsveen. 2 Een nette R.K. winkel juffrouw gevraagd in zui velbedrijf. C. A. de Jong, Pieterskerkkoorsteeg 20, Leiden, Tel. 25998. 4719 2 Aangeboden nog een partijtje nieuwe gegalva niseerde golfplaten 305 bU 83. Tevens voorradig alle soorten oud en nieuw hout. J. Borg, Estaweg. Voor schoten en De Goejestr. 42, Leiden, Tel. 30179. 2 Uw broodmaaltijden mogen voor uw gezin nooit een sleur worden. De Stan daard biedt U 5 soorten tarwebrood en 10 soorten puur wit brood. Tel. 22507. 2 Zwakke magen kunnen Standaard's moutbrood het best verdragen. Tel. 22507. 2 Aangeboden 80.000 onpotbare slaplanten, soort Prima Vera. Te bevragen bfi C. A. Vork. Drechtdiik 3, De Kwakel. 1701 2* Sierteeltvergunningen. Jaarteelt, Periode van Warme en Koude Kas of Bak. Bloemisterij A. of B. In- en Verkoop. J. Eist- geest, Zuideinde 99a, Roe- lofarendsveen. Tel. 291 K 1713. 2* Linnenkast, fauteuils, schrijfmach. enz. Grote hang- en legkasten, radio's, vloerkleden, tafels, keu kenstoelen, prima schrijf machines, mahonie tafels. Jaarsma brandkast, kloos- terstoelen. Inkoop, verkoop meubil., antiek enz. Nwe Riin 60. let op huisnum mer, tel. 22150. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteee 3 2* J A Verheul Haarlem merstraat 86. levert U op gemakkelijke betalinssvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. GROTE COLLECTIE OPNAME BAND voor Bandrecorders, Gevaert, Amroh, Encore, Scotch, Irish, Audio. Speciaal aanbevolen SCOTCH Langspeel. 2 x 50 minuten L. v. Geclcn TEL. 20593 HAARLEMMFRSTR. 55 t.o. Rex Theater 2* Tc koop ggvr. ijzeren schuit 10 m.) v. bouw weekendboot. Br. m. prijs opgave no. 1621 bur. van dit blad. 2* Eikenhout, Beukenhont, Berkenhout, Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout. Iroko, Peroba. Lim« ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg- Fontein, Havenkade 21—23, Leiden. Tel. 21231—26094. 2 Grote inboedel: bank stellen, fauteuiltjes, rook- stoelen, Mechels buffet, dressoirs, kasten, lits- jümeaux, divanbedden, le dikanten. opklapbedden. alle sporten tafels, spira len, bidets, eiken waskas- ten .grote kolenkisten enz. Pluym, Hogewoerd. Telef. 21266. Koopt inboedels. GEVRAAGD 2* Dame. middelbare leef tijd zoekt vrije gemeub. kamer met geheel of ge deeltelijk pension in Lei den of Oegstgeest. Br. no. 4712 bur. van dit blad. 2* Gevraagd alle Sierteelt vergunning, ook periodiek. Groententeeltvergunning punt 4—5. C. V. N. Bak ker Hzn.. Roelofarends- veen. Tel. 487, K 1713. 2' Piano van particulier ter overname gevraagd. Geschikt voor zangvereni ging. Brieven met nauw keurige beschrijving van merk, kleur prijs, onder no. 4688 bur. van dit blad. 2 R-K. Jur. cand. zoekt voor korte tijd een of an der baantje. Br. no. 4711 bur. van dit blad. 2* Jongeman zoekt net kosthuis te Voorschoten of Leiden. Br. onder no. 1660 bureau van dit blad. 2* Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, koper, theestoven kristal len kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmer. Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steeg 1, tel. 22701. 2 Gevraagd graszoden per R.R. of H.A. door W. J van der Oetelaar, Haven straat 30, Noordwijkerhout, tel. K 2533—329. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God, voor verhoord gebed op voorspraak van de H. Ju das Thadeus. 1673 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur Gedipl instructeur m*t 22-jarige rijles-erva ring, Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel 26584. 2 Huwelijk. R.K. jongem, 34 j.. z.k.m. .R.K. meisje, arb.st., 3035 j. Br. onder no. 1678 bur. v. d. blad. 2 Wil degene uit de Morsstr. die Zondagavond een zwart vest per abuis heeft meegenomen dit uit eigen belang terug bezor gen aan de concierge van Stadsgehoorzaal. 1657 2 Engels. - Conversatie (grammatica enz.): Snelle opleiding voor emigratie en andere doeleinden. Han delscorrespondentie. Gron dige examenopleiding. Club- en privélessen. Ver talingen. W. Verboog, leraar Engels. Steenschuur 18. Leiden. Telef. (K 1710) 25335. 2 I'rljsja8sen. Laatste Dinsdag 's namiddags 2.30 uur café „De Haven". Roe- lofarendsveen. 2 Maandag 4 Februari prijsjassen voor speklap pen. aanvang half acht. Cafe „De Fransche Brug". Roelofarendsvecn. 2 Autorijschool Stallinga geeft les in Vauxhall. 30- jarigc ervaring. Privéles sen en theorie gratis. Ho gewoerd 56a. Leiden. Tel. 24949. 4721 2 Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien, volgens eenvoudige me thode. bU ervaren lerares. Ochtend-, middag-, avond lessen. Inschrijving nieuwe leerlingen Dinsd., Woensd., Donderd. M. L. Epskamp. Gediplom. Lerares H.C.V. Plantsoen 11. Opleidingsschool voor schoonheidsspecialiste (of ficieel erkend vestigines- diploma), manicure, pedi cure (algeh. voetverzor ging), electrisch ontharen. Aanvang der nieuwe cur sussen 28 Febr. a.s. In schrijving van 10—12 uur Oude Riin 2A. h. Donker- stceg. Tel. 24208. 2 Helpt ons het dieren leed te verzachten, wordt daarom lid van de Neder- landsche Vereniging tot bescherming van dieren. Contributie 3.— per jaar. Secr. Acaciastraat 10, Lei den. 2 Over binden gespro ken. Magnus bindt alle tijdschriften. Illustraties 2 Betaling in 6 maanden Al uw manufacturen, zoals lakens, slopen, baddoeken, ondergoed, dames- en he- renconfectie betaalbaar in 6 maanden of 26 weken. Br. onder no. 1644 bureau van dit blad. door CHR. A. C NELL Strenge en zachte winters in Nederland Het karakter van de eerstvolgende tien winters. Franco toezending na ontvangst vanV 1.50. N.V, DE LEIDSE COURANT, LEIDEN, GIRO 103003.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3