Wat is uw mening over damesvoetbal? j n... HUIBERS Omgeving Twee misverstanden moesten uit de weg worden geruimd Aanlioudend winterweer Vooruitzichten voor de bollen- export nog vrij onzeker ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955' DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 GEMEENTERAAD BOSKOOP De gisteravond gehouden raadsver-1 Bij de rondvraag informeerde de g&dering te Boskoop, welke werd ge- heer Noest naar een politieverorde- leid door burgemeester Verkerk, zou r.ing inzake het op een „draai" laten men kort maar hevig kunnen noe- staan van rijwielen. Kort geleden men, doordat bij twee agendapunten i vras n.l. een boomkweker veroordeeld de leden niet begrepen, wat de juiste I omdat deze een draai had openge- strekking van de voorstellen was. Punt 10 van de agenda vermeldde het voorstel van B. en W. een cre- diet te verlenen voor het doen ont werpen van een schetsplan voor de bouw van 15 16 woningen langs de Goudse Rijweg. Eerst vond men, dat dit plan wel door Publieke werken kon worden vervaardigd, waardoor men f 1200,zou kunnen verdie nen (Houdijk). Een ander lid (Noest) meende dat dan maar een schetsplan varen waardoor een rijwiel in de sloot terecht was gekomen, en hij de schade moest vergoeden. Dit was naar veler mening niet het juiste standpunt. De heer Splinter informeerde naar de geruchten als zou de aanvang der lagere scholen worden gesteld op 1 September inplaats van 1 April. Wethouder Taat antwoordde, dat men op de katholieke school hier sterk voor is, hoewel hy de bezwaren »oest' wcMeTve^aarligd voerde Uloschool, welktdaard^r gehele bouwplan langs de Goudse Rijweg terwijl de heer Splinter gaar ne zou zien d&t een Boskooose archi tect het plan zou vervaardigen. De voorzitter beantwoordde de vragenstellers entoen bleken de vergissingen. Men begreep de gang van zaken niet goed, wat voor wo ningen nu bedoeld werden, waar men zou bouwen en hoe het mogelijk was, dat nu wel toestemming voor dit type zou worden verkregen. Na een verwarrende d'scussie bleek, dat deze woningen, welke tot het meest eenvoudige type behoren, zijn be stemd als vergoeding voor de af te breken woningen in verband met de Gouwewerken en de bouw van de tunnel. Zij zullen worden gebouwd op het meest noordelijke gedeelte, dit is dus vanaf Reüer«koor> gere kend het achterste gedeelte. Ook hier gaf de uitle» van de voorzitter ten slotte de nodi»e helderhe'd. waarna het voorstel werd aangenomen. Bejaarden-tehuis. Bij het volgende was de verwar ring nog groter. Hier ging het om de bouw van een tehuis voor bejaarden. De leden verkeerden in de mening dat door de bouw van een nieuw te huis het oude zou komen te verval len, waarmede zij het niet eens wa ren. De toevoeging van B. en W. over een nieuw gebouw op de plaats van het oude was te vaag, waarom de raad „in comité" p;ng tenemde de voorzitter ge'egenheid te geven na dele mededelingen te doen. Na heronening was men het spoe dig eens. Het zal nu zo gaan, dat eerst het nieuwe tehuis van bejaar den in het Fworpark zal verrijzen, waarna of well'cht eerder het oude tehuis voor ouden van dagen zal worden gesloopt, om plaats te maken voor een nfeuw. Het begin van de vergadering ontstaan niet wilde onderschatten. Hij zou zich echter eens met de di verse schoolbesturen in verbinding stellen. PROPAGANDA -FEESTAVOND K.A.B. Vrijdagavond was de grote zaal van het R.K.. Verenigingsgebouw ge- LEIMUIDEN Jaarvergadering E.H.B.O. De jaarvergadering van de afd. Leimui- den en Rijnsaterwoude werd gehou den in het „Wapen van Leimuiden". De opkomst der leden was heel be hoorlijk. De presidente mevr. Heenk- Bergshoeff sprak in haar openings woord waarderende woorden over de docent dokter Brinkhorst, die de af deling ook dit jaar weer met bijzon dere toewijding heeft geleid. De no tulen werden gepresenteerd door de secretaris de heer H. Meijer, die daarna een uitgebreid overzicht bood van het afgelopen verenigingsjaar. 10 Nieuwe leden waren dit jaar tot de afdeling toegetreden; 5 hadden er bedankt wegens vertrek naar elders. De afd. bestaat nu uit 6 dames- en 18 herenleden. Bij 25 ongevallen was de EHBO opgeroepen, waarbij aan 30 patiënten hulp verleend was. Het aantal donateurs was ongewijzigd gebleven, maar kan nog opgevoerd worden. Over het algemeen waren de oefenavonden beter bezocht dan in de voorafgaande jaren. Bij de kring en districtswedstrijden hadden de groepen enkele malen een goed suc ces bereikt. De penningmeester, de heer D. Kroon, presenteerde zijn fi nancieel verslag. De afd. bezit thans een behoorlyk batig saldo, wat goed van pas komt aangezien alle nieuwe leden nog niet in het bezit zijn van verband-materiaal om bij ongeval len hulp te kunnen bieden. De he van de KAB op te nemen. Als ka tholiek hebben wii de olicht mede te werken aan de doelstelling van de bisschoppen. Wanneer men niet pro beert zich te ontwikkelen en in te werken in de sociQle en economische leerstellingen met de godsdienst als basis zal men nu de medezeggen schap in de bedrijven steeds groter wordt zich niet voldoende kunnen handhaven. De KAB heeft de moge lijkheden voor deze studie ter hand genomen door het stichten van ge westelijke scholen, het geven van cursussen e.d. De belangstelling hier voor is echter nog te gering. Spr. wekte vooral de jongeren on de ge westelijke sociale school in Gouda te bezoeken opdat zij, welMcht eenmaal geroepen om deel uit te maken van de ondernemingsraden, nog meer en beter onze beginselen naar buiten uit zullen kunnen dragen en zo de bracht geen bijzonderheden, "nètihodige invloed kunnen uitoefenen, voorstel om een brugje te vernieu- Aansluitend hierop werd door een gele-en in de Biezen-weg, werd 1 leerlmg van de gewestelijke sociale school te Gouda nog een aanbeve lend woord gesproken en medege deeld dat tijdens de pauze gelegen heid was nadere inlichtingen te be komen. Vervolgens kregen de talrijke be zoekers een cabaretprogramma voor geschoten hetwelk werd verzorgd heel gevuld met belangstellenden I ren h. B'auman en H. W. v. d. Hoorn toen de voorzitter van de propagan-1 controleerden het beheer van de da-commissie van de vakafdelingen penningmeester met goed gevolg. De der KAB de vastenavond-bijeen- I uitslag van de gehouden controle komst opende. Het zou geen propa- j von ^e materialen was ook gunstig, ganda-avond zijn wanneer er niet p - een hartig woordie zou worden ge sproken. Dit werd verzorgd dóór het hoofdbestuurslid van St. Deus Dedit uit Haarlem, de heer L. E^er'nk. Spr. ving pan met te zegden dat ook deze avond stond in het te,ren van de landelijke act'e van de KAB, op naar de 400.000 en welke wordt ge houden order de naam Kabaal. Deze feestavond was bedoeld om de orrte- De dames mevr. Heenk-Bergshoeff, mevr. Bergshoeff-v. Wieringen en de heer W. du Pau die aftredend wa ren, werden op voorstel van de ver gadering bij acclamatie herkozen en namen hun benoeming aan. Beslo ten werd deel te nemen aan de voor wedstrijden die gehouden worden te Oostzaan op 26 Februari. De heren Los, du Pau en mej. Willemsteiin zullen hier de afd. vertegenwoordi- teruggenomen aangezien men van mening was dat een goedkopere uit voering mogelijk was. Ook z'l door B. en W. de mogelijkheid worden on derzocht, om het gat maar te dem pen. De riolering in de Barendstraat en Dorpsstraat oordeelde men een nood- .r. zakeliik iets, aangezien de Provin- door het duo Bey. humorist-confe- ciaie Gouwerken dit nu eenmaal nietrenciers, Henny Chaufeur, accor- anders gedoogden. j deon, Anverdi, de goochelende De vergoedingen voor de bijzonde re lagere scholen werden met een knikken van het hoofd vastgesteld. Deze zullen dan voor 1955 bedragen voor het gewoon lager onderwijs 30,45, voor het uitgebreid lager onderwijs 60.79 en voor het voort gezet gewoon lager onderwiis 40, per leerling. Met de vaststelling van het getal wekelijkse lesuren voor vakonderwijs was men het eveneens roerend eens. Toen waren de bovenomschreven agendapunten 10 en 11 aan de beurt. In vlot tempo. Nadat de rust was teruggekeerd werden de wijzigingen van de uitke ringsverordening en arbeidsovereen komstenverordening, vaststelling van een kindertoelage verordening, wij ziging van de salarisverordening, wijziging van de verordening rege lende het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken en de wijziging der gemeentebegroting zonder meer goed gekeurd. Fen en ander om deze in overeenstemming te brengen met de wensen ox eisen der bevoegde auto riteiten. Een tussengevoegd voorstel om een crediet voor het vervaardigen van een schetsplan voor een zwem bad werd na enkele opmerkingen eveneens goedgekeurd, waarbij de voorzitter nog mededeling deed dat men hoopte dat het voorjaar 1956 zwemklaar zal zijn. organiseerden in Boskoop in de rijen j gen. Hierna werd een fraai kussen, j_ 'gat vervaardigd en geschonken was door een der leden, onder de aanwe zigen verloot. De gelukkige winnaar was de heer H. W. v. d. Hoorn. Tij dens de rondvraag werd het voorstel geopperd een opleidingscursus te doen houden te Rijnsaterwoude voor het diploma. Het bestuur was hier een voorstander voor, indien er vol doende cursisten van Rijnsaterwou de zich aanmelden. Tot slot deelde het bestuur mede, dat in het afgelo pen jaar de hulpposten van het Ned. Roode Kruis waren uitgebreid. Een volledige uitrusting is thans geplaatst bij Hotel van Zwieten te Rijnsater woude, de heer D. v. Os, Vriezeweg, Garage Breedijk en de heer B. Wil- lemstetfn, Leimuiderdijk. De EHBO- ers kunnen hierover ten allen tijde beschikken. Van de afd. zelf berust thans een complete uitrusting zuurstofkóffer in de garage van IVföarse Kroon, waarover ook alle leden zonodig kunnen beschikken. Aan het einde der bijeenkomst dank tede presidente allen voor de acti viteit, en sprak de wens uit dat al len zouden blijven voortgaan om een waardige afdeling der EHBO te be houden. NIEUWKOOP Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: A. PlaizierJ. Verwey VzA', D. v. d. LaanH. v. d. Marei 1—0; dr. G. J. Bremer—Th. J. F. Teunissen 10; P. J VerkleyTh. J. F. Teunissen 01; A. Vijfhuizen Th. Ruiterman 01; J. G. Langen- doenJ. G. Vroonhof 01; A. A. RuitermanG. v. d. Laan HAi PI- v. d. MareiK. C. Angenent 10. Geboren: Maria Klazina d. van C. M. van den Haak en M. W. Stol wijk; Johannes Adrianus Antonius Maria z. van A. J. Balvert en A. C. Douven; Jacobus Cornelis z. van C. Het KNMI deelt mede: Veel verandering in het huidige winterweer wordt er tijdens het weekeinde niet verwacht. Een depressie, die vanmorgen bo ven Zuid-Frankrijk was gelegen, trekt in Noord-Oostelijke richting naar Duitsland. Onder de invloed van deze storing zal er plaatselijk wat sneeuw vallen. Aangezien er veel bewolking blijft, zal er in de komende nacht niet meer dan matige vorst optreden. De laagste temperaturen in Europa komen thans in Scandinavië er Noord-Rusland voor. In Noord-Zwe den vriest het op sommige meer dan 25 graden. Daarentegen trad in de Balkan en in Zuid-Rusland een flinke tempera tuurstijging op. Stations ten Zuiden van Moskou meldden vanmorgen temperaturen om het vriespunt. In Griekenland steeg de tempera tuur gisteren tot omstreeks 25 gra den. 0UDE-WETERING Ouden van Dagen. Het comité voor Ouden van dagen had in 't Wa pen van Alkemade een feestmiddag tmor de oudjes verzorgd. Vele oudjes hebben hiervan een gretig gebruik gemaakt, wel een bewijs dat wat het comité voor de ouden doet, dit ook gewaardeerd wordt. Het gezelschap A. Gerritse uit Noordwijk verzorgde deze middag. Het was een gezellig feest, waarbij zij hartelijk hebben gelachen, iets wat nun van harte ge gund wordt. Het gezelschap trad ook 's avonds op voor genoemd comité, nu tegen betaling tot stijving van de kas. Wat Gerritse bracht was be schaafd en zeer verzorgd, vooral de twee Mariska's in hun nummer acro batiek verwierven ook menig ap plaus. ROELOFARENDSVEEN Diploma elementaire stookcursus. Onder auspiciën van de L.T.B. was deze winter een elementaire stookcursus georganiseerd. Voor deze cursus bleek een goede belangstel ling te bestaan. Het eindexamen had plaats in de tuinbouwschool, waar te vens de diploma-uitreiking geschied de. Hierbij sprak de heer A. J. Ver kley, inspecteur-tuinbouwonderwijs consulentschap Amstelveen een woord van gelukwens tot de leerlin gen, welke het diploma behaalden, bracht dank aan de leraren der cur sus, alsmede het hoofd der tuin bouwschool voor het bereidwillig af staan der tuinbouwschool. Namens de leerlingen sprak Jac. Bakker Nzn. een dankwoord tot de leraren, spe ciaal tot de cursusleider, de heer Zomer uit Aalsmeer, en overhan digde deze een boeket bloemen en sigaren. Namens de L.T.B. sprak secr. L. J. Kerkvliet een dankwoord voor het welslagen van deze cursus. De heer A. J. Verkley reikte hierna met een toepasselijk woord de diplo ma's uit aan de heren A. Elstgeest, G Elstgeest, N. Bakker, Jac. Bak ker, C. Hoogenboom Dzn. R. Hoogen- boora Dzn., L. v. Hameren, C. de Jong Hzn., P. J. v. d. Meer Jzn., Har v. d. Meer Wzn., Co v. d. Meer Lzn., G. v. d. Zwet, K. Volwater Jnz., A. Volwater Jzn., Frans We^selman, Jan Wessplman Rzn., J. Klein, J. S. Klein Pzn., H. J. S. Klein, P. van Klink Ezn., H. Koek, Jac. de Koning en J. Vermey. W0UBRUGGE Licht'es In Woubruigge bleken er 5 fietslichten niet' in "orde. Der halve werden er ook 5 bekeuringen uitgedeeld i.v.m. de actie voor een veilig verkeer. Geboren: Petrus Johannes z. van W. P. Wolvers en C. H. Vink. Ondertrouwd: Pieter F. Noordam 24 j. en Johanna A. Kempenaar 23 j. Getrouwd: Jacobus Rekelhof en Catharina M. Huigsloot. MENING GEVRAAGD Enkele weken geleden werden Leiden en omstreken opgeschrikt door een bericht, dat in uitwerking de jongste meldingen over het atoomboraonderzoek ver overtrof. In de Sleutelstad hadden namelijk tachtig dames de stoute schoenen aangetrokken met het voornemen deze te gebruiken om aan het reeds roemrijke Nederlandse voetbal een nieuw hoofdstuk toe te voegen. Vanaf het ogenblik van oprich ting zijn zij klaarblijkelijk in training gegaan, want voor zover ons bekend is er nog nergens in Leiden een tribune door overbelasting In elkaar gezakt. Wie overigens denkt dat het damesvoetbal zoals het zich nu dreigt te ontwikkelen iets fonkel nieuws onder de zon is, moeten we teleur stellen, want reeds in de laatste jaren van de negentiende eeuw werden de velden omgeschoffeld door dameslaarsjes, die in de richting van de bal trapten. Het was natuurlijk in Rotterdam dat de dames tot nut en vermaakt van eenieder die geld en ogen had over de groene mat drentelden. Toen de meisjes ,om ze maar even zo te noemen, echter een dergelijke techniek gingen ontwikkelen dat zij het met succes tegen het herenelftal van Sparta op konden nemen, werd het vertoon de K.N.V.B. te gortig ei) werden de dames buiten de voetbalwet gesteld. En zo is het gebleven tot 1955, toen opnieuw een balletje werd opgegooid. Nu zijn wij ontzettend benieuwd om te weten hoe onze lezers over deze kwestie denken en daarom vragen wij u Meningen kunnen tot en met Woensdag 3 Maart aan het bureau van ons blad gestuurd worden; op de enveloppe „Mening Gevraagd" vermelden. De vier beste inzendingen worden beloond met resp. een prijs van 5,en drie van een rijksdaalder. Publicatie van de bekroonde oplossingen in onze editie van Zaterdag 5 Maart. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden ▼oor Pe^oorfeaankondiaingen clown, de Moha's, mondaccordeon- nisten en niet te vergeten de Bos- koopse radio-zanger Teun Koster. Dit overigens Leidse gezelschap heeft op beschaafde wijze een programma gebracht wat er zijn mag en waar mede zij de talrijke toehoorders en kele uren uitstekend hebben ver maakt Dat Teun Koster voor zijn zang een extra applausje kreeg be hoefde geen verwondering te ver wekken. Tijdens de pauze vond ook nog de huldiging plaats van de ge wezen voorzitter van de KAB, de j H Fransen en G. J. van der Zwet. Gehuwd: J. B. Schalkwijk 32 j. en Vermeij 28 j. 0UD-ADE Feestuitvoering Comité Ouden van om met een successtuk uit het grijze verleden „Het Hoogste Goed", nog eens nieuwe lauweren te oogsten. Voorzitter D. v. d. Poel opende de avond met een uiteenzetting over de deplorabele toestand van de kas en hoopte dat de opbrengst van deze avond een onmisbare, stevige basis, voor de toekomstige activiteiten mocht vormen. heer van Rijn, die gedurende 10 ja ren de belangen van de leden op uit stekende wijze heeft behartigd. Als dank voor het vele werk werd hem een „onverslijtbare" actetas geschon ken met een toepasselijk woord door de geestelyk adviseur. De voorzitter van de propaganda- commissie kon nog de verheugende mededeling doen, dat een telegram was ontvangen van het hoofdbestuur en dat sedert de vorige avond het le denaantal met 67 was gestegenen er deze avond weer een tiental nieu we leden waren ingeschreven, het geen voor een groot deel is te dan ken aan het onvermoeibare werken van de heer C. Groenendijk die daar voor een kleine attentie ontving. Een gezellig bal waarbij de muziek werd verzorgd door The O.K. Rhythm Stars was een waardig slot van een in alle opzichten geslaagde avond. De K.J.B. viert Carnaval. De carnavalsavond, georganiseerd door de K.J.B., kreeg een bijzonder tintje door het onverwachte bezoek van Prins Carnaval in hoogst eigen per soon. Op aandringen van het bestuur had ziine hoogheid even gelegenheid gevonden de Boskopers te bezoeken. Dit werd door allen zeer op prijs ge steld en voorafgegaan door de drflm- band van Excelsior ging het in op tocht naar het R.K. Verenigingsge bouw aan de Rozenlaan. De ont vangst aldaar was al even „stemmig" en had men al vlug de carnavals stemming er in. Op de vrolijke tonen van de muziek, welke werd verzorgd I huwelijk van zijn^jongste zoon^Ben- door de band van de heer Th. Wisse J uit Leiden, draaiden de gecostumeer- den in het rond en was het voor Prins Carnaval moeilijk om uit te maken wie een prijs verdiende. De gelukkigen waren: Groepen: Arabie ren en „Contactavond"; personen: Onze Lieve Heersbeestje, Sneeuw man en miss Muziek. KATWIJK AAN DEN RIJN Verbetering in zicht. Over de treurige toestand van het hulppost kantoor behoeven we niets mer te zeggen. Verbetering is gelukkig in zicht. Binnenkort n.l. zal de aanbe steding plaats hebben van de ver bouwing van „Het Wachtje" in de Rijnstraat tot postkantoor. De Zondagsdienst voor zover het patiënten betreft van de huis- tt 4 j .artsen Visser, Slagmolen, Lodder en t was een ê°e°e £e" cieveringa wordt waargenomen-door dachte van het Comité Ouden van|L Borle|hEi voorstraat 85. Dagen, om in het kader van de was- y t de patiënten tenavondfeesten een toneelavond te j d* doktoren j. Bergman^. Hue- geven om daardoor de kas te ver- )tj en E E van der £aan te Rijns. sterken. Voor dit doel hadden zich burz, wordt de Zondagse dienst waar- verschillende veteranen opgeworpen v" v v van der om met een sueeessfcuk uit het ffriize 1 genomen door dokter E E van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. LEIDSCHENDAM De Stichting „Bejaardenzorg" heeft laan het gemeentebestuur toestem- Daarna ging het doek omhoog! Al spoedig was J. v. d. Hoogen in 'n geanimeerd gesprek over geld ge wikkeld met Mr. Sprlnkhuizen van Heukelom. Door de vleiende woorden over zijn artistieke gaven was de Heer des Huizes blind voor de wer kelijke bedoeling van zijn vriend, die in feite een gevaarlijk oplichter was. Tevens geobsedeerd door het geld stort hh zelfs zijn zoon Edgard in het ongeluk. Grootvader over- schouwd dit alles begrijpend en pro beert alles zo veel mogelijk in de juiste banen te leiden en als Piet v. d. Hoogen Mr. Springhuizen heeft ontmaskerd stemt vader toe in het Veel te snel was de tijd gekomen dat een einde moest worden gemaakt aan deze avond doch in de beste stemming keerde men huiswaarts met de gedachte, dat men ook in Boskoop wel carnaval kan vieren. nard, met een minder gesitueerd meisje. Het hoogtepunt echter valt in het derde bedrijf. Edgar, ontgoo cheld in zijn huwelijk en getroffen door het geluk van Bennard met zijn kinderen, maakt zijn vader de hef tigste verwijten en laatstgenoemde ziet dan aan het einde zijn verkeer de houding in. Vermeldenswaard is ook de alles beheersende rust èn vro lijkheid van de oudere broer Piet Wij kunnen de voor dit doel ge vormde toneelgroep feliciteren met het behaalde succes! 'n Goede opvoe- ming gevraagd vor het uitbreiden van de recreatiezaal en de daarbo ven liggende kapel. De stichting is voornemens de uitbreiding op haar kosten uit te voeren. De kosten wor den geraamd op 31.650, De eigendomssituatie aangaande bet gebouwencomplex waarin het bejaardencentrum is gevestigd, is momenteel zo, dat de gemeente eige naresse van de gebouwen met om liggende grond is. De mogelijkheid bestaat dat de stichting de gebouwen in eigendom zal verwerven. De po gingen daartoe zyn echter nog gaande. Crediet Bevrijdingsfeest. Met in stemming van het gemeentebestuur zal de Wilhelmina-vereniging een toepasselijke feestviering organise ren ter gelegenheid van de 10 jaar bevrijding op 5 Mei a.s. Daar genoem de vereniging slechts over f 1000,— aan kasmiddelen kan beschikken en de feestviering begroot wordt op f 3090,is de hulp van het gemeen tebestuur ingeroepen. B. en W. zijn bereid voor maximum 2500,— by te dragen in de kosten. Wat betreft de feestviering in de buurtschap Stomp wijk kunnen wij vermelden dat over de organisatie ring en een goede daad voor de daarvan nog overleg wordt gepleegd. Ouden van Dagen. 1 De heren P. C. Mooiman en A. J Paardekooper hebben zich zoda nig toegelegd op het electrotechnisch lass, dat zij thans in dat vak een vaardigheidsdiploma hebben ont vangen. N00RCWIJKERHQUT VASTENAVONDVIERING VAN „ST. JEANNE D'ARC" UITGESTELD De organisatie van de vastenavond feesten in het centrum va nhet dorp, in de St. Victorparochie en in de Zilk, is stopgezet. De weersomstandighe den laten een feestviering buiten niet toe. Jammer voor het uniformenfonds van de harmonie „St. Jeanne d'Arc". Gelukkig is dit geen afstel doch slechts uitstel tot na Pasen. De har monie is echter zeer dankbaar voor de buitengewone medewerking die ze mocht ondervinden van particulieren en neringdoenden, zowel uit de ge meente, als uit de omtrek, rit geeft moed voor de toekomst. De leus blijft „St. Jeanne d'Arc" uit de zorgen door schitterende uniformen. K.A.V. prijsjassen. De dames van. de K.A.V. hebben in café „de Zwaan" een gezellige prijsjasavond gehouden. Zes en dertig leden namen aan deze wedstrijd deel en allen gin gen met een prijsje naar huis. Zon der mannelijke hulp konden de dames het echter niet stellen, want aan de regeling van een Jasavond" is nog wel het een en ander verbonden. Deze regeling hebben de heer Ant. Duiven voorden en zijn zoon verzorgd. VOORSCHOTEN Rheumacollecte. De collecte ten bate van de Rheumabestrijding heeft 436,03 opgebracht. De dienst der doktoren wordt waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, telef. 2358; voor wijkzuster Gezondheidscentrum, te lefoon 2177. WARMOND GEMEENTEREKENING 1953 Blijkens de door B. en W. van W'irmond aan de raad overgelegde rekening der gemeente over het jaar 1953, bedraagt het nadelig saldo van de gewone dienst 5615,04 en het nadelig saldo van de kapitaaldienst 101.724,84. Deze cijfers geven ech ter geen zuiver beeld van het wer kelijke resultaat van dit rekenings jaar. Immers aan hoofdstuk I van de gewone dienst is een bijdrage ver leend van 4737,39 uit de batige sal di van de gewone dienst van vorige dienstjaren. Het werkelijke tekort over de eigenlyke dienst is derhalve 10353,03 Ben W. merken hierbij op, dat diverse inkomsten niet in de rekening zijn verantwoord, omdat zij niet vóór de sluiting van het dienstjaar werden ontvangen. Hier tegenover staan de achterstallige- uitgaven die ook op deze dienst thuis hoorden, maar niet tijdig kon den worden betaald. De achterstal lige inkomsten bedragen 41726,37 en de achterstallige uitg. f 31504,18 alzo een voordelig verschil van 10222.19 Rekening houdende met vorenstaan de is het werkelijke nadelig slot 30,84 Het nadelige slot van de kapitaalsdienst geeft onder meer het verschil aan tussen de totaliteit dei- investeringen en het totaal der fi- nansieringsmiddelen. De financie- ringsmiddeleng moeten echter nog worden verhoogd met gekweekte re serves en de gestorte waarborgsom men, welke naar de volgende dienst zijn overgeboekt tot een bedrag van 90944,15. Gefinancierd met tijdelijk opgenomen kasgeld. Inenting. In België en Frank rijk heerst op het ogenblik een pok ken-epidemie en de mogelijkheid is niet denkbeeldig dat deze epidemie overslaat naar ons land. In verband hiermee is net gewenst, dat men zich laat (her) inenten tegen pokken. Hiertoe wordt gratis gelegenheid ge geven in het Consultatie-bureau Kerkdam no. 2 alhier en wel iedere Dinsdagmiddag om half drie voor het eerst Dinsdag 22 Februari a.s. Dit geldt dan uitsluitend voor per sonen, die reeds eerder tegen pokken zyn ingeënt (herinenting) en voor kinderen onder de leeftijd van één jaar (eventueel nog vóór het berei ken van de 2-jarige leeftijd) die nog niet zijn ingeënt. Personen boven de leeftijd van 2 jaar, die nog nimmer te voren tegen pokken werden inge ënt kunnen thans niet voor de eer ste maal worden ingeënt. Geen reden tot jubelen De Bond van Bloembollenhandela ren heeft, wat de vooruitzichten voor Frankrijk, Duitsland en Zweden be treft, enige bijzonderheden aan de openbaarheid prijs gegeven. En de vooruitzichten kan men niet altijd even rooskleurig noemen. De secretaris van de Bond, mr. Theijsse, vertelde o.m. dat de broeiers in Frankrijk momenteel helemaal geen reden tot jubelen hebben, daar de prijzen op zijn zachtst gezegd, maar matig zijn. De in de kassen ge trokken bolbloemen uit Holland on dervinden namelijk hevige concur rentie van de bloemen uit de Riviéra: mimosa, anjers, enz., die men ginds in de open lucht kweekt en die men tegen lage prijzen kan afzetten. Bovendien hebben verschillende Hollanders, die zich daar gevestigd hebben, zich flinke partijen bollen laten aanmeten, waarbij men minder heeft gekeken naar het sortiment en naar de variëteiten die het Franse publiek graag heeft dan naar de prijs der bollen. Mede hierdoor zit de markt wat in de war en men heeft maar te wachten of de Fransen een' erg kooplustige stemming aan de dag zullen blijven leggen. is uitvoerig over onderhandeld, maar tot een compromis is men tot nu toe niet kunnen komen. Het is, wat Zwe den betreft, dus nog afwachten ge blazen. Met de uitvoer naar Duitsland is het zo, dat men kan zeggen, dat die nu practisch vrij is. Maar.... de prijzen zijn ook in Duitsland momen- telt niet van de bovenste-beste. Het is hier, dat men veel last onder vindt van de Italiaanse bloemkwe kers, die in dezelfde bevoorrechte positie zitten als de Franse bloemis ten aan de Riviéra: ze hebben, geen kassen nodig. In Duitsland blijft het trouwens niet eens bij Italiaanse bloemen. Want ook de kwekers uit Israël en zelfs uit Spanje proberen hier een markt te veroveren! De bollenhandelaren vinden het prettig, dat Duitsland geen bolbloe men invoert uit Nederland. Was dat wel het geval geweest, dan zou de invoer van bloembollen stellig niet vrijwel onbeperkt zijn geweest. Het waren dus niet uitsluitend hoopvolle mededelingen, die mr. Theijsse kon verstrekken. Maar het kan gauw verkeren. Vooral en bo venal in de bollenwereld! Met enig tam-tam. In Zweden heeft een nieuwe or ganisatie van bollentrekkers enig tam-tam geschopt. Daar wilde men invoer van bollen uit Holland dras tisch beperken. De kwekersoranisatie wilde dus een andere politieke koers varen dan de Zweedse regering. Er Mr. D. A. E. IMMINK 80 JAAR. Mr. D. A. E. Immink, oud-plaats vervangend directeur en oud-secreta ris van de N.Z.H, zal op 1 Maart a.s. zijn 80e verjaardag vieren. Op deze datum is er voor belang stellenden gelegenheid de iarigc ge luk te wensen in Café-Restaurant Boekenroode, Roemer Visscherplein 25 te Heemstede.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2