Wordt dreigende isolatie door dé Rijksweg 4 A toch nog afgewend? J. H. v.d. Velden neemt ontslag Kring Bloembollenstreek - Midden spreekt zich uit tegen reservering Raad van Oegstgeest hield uitgebreid brandweerpraatje Dodelijk ongeval Uitreiking te Oude Wetering van Landsteinerpenningen B. B. DONDERDAG 17 TcTiKUAKl 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE bLiAD - PAGINA 1 GEMEENTERAAD ZOETERWOUDE Gisteravond te kwart voor acht kwam de gemeenteraad van Zoeter- woude bijeen; afwezig was de heer J. H. v. d. Velden, De voorzitter spreekt na de ope ning met gebed er zijn vreugde over uit, dat de heer Wesselingh weer van zijn ziekte hersteld is en deze vergadering kan bijwonen. Ingekomen is een schrijven van de heer J. H. van der Velden, waarin hij ontslag neemt als lid van de ge meenteraad en als lid van de advies commissie woonruimtevoorziening. Als reden geeft de heer Van der Velden zijn drukke werkzaamheden op cultureel gebied. De voorzitter zegt, dat de heer Van der Velden op 18 Sept. 1945 als lid van de noodgemeenteraad is be noemd en daarna onafgebroken heeft zitting gehad. Namens B. en W., de gemeenteraad en de gemeentenaren dankt spr. voor de vervulling van weze taak en vooral ook als lid van de woonruimtecommissie, met de wens, dat de heer Van der Velden op gebied van cultuur en zang nog veel zal mogen bereiken. Bij de ingekomen stukken is o.m. een afschrift van het beroepschrift aan de Kroon gericht inzake de ont houding van de goedkeuring van Ged. Staten van het Raadsbesluit tot het verlenen van subsidie aan be dienaren van de godsdienst. De voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van het rapport en de be sprekingen met het E.T.I. B. en W. een onderhoud hebben gehad met de directeur van de Provinciale en Rijks waterstaat, doch nu nog geen mede delingen te kunnen doen; wellicht zal over een paar maanden meer be kend kunnen worden gemaakt. Wel kan de voorzitter mededelen, dat de besprekingen een zeer verheugen de vorm hebben gehad en dat de Provinciale weg nu een aansluiting op de Rijksweg zal krijgen. Een week stremming van verkeer. In verband met het doorgraven van de weg zal het verkeer een week afgesloten moeten worden en alzo alle rijverkeer omgelegd moeten worden. Er zijn enige noodzakelijke voorzieningen getroffen. De Leids'e Brandweer zal in het dorp in deze week een brandspuit stationneren en voor de dokter zal doorgang verleend worden. Voor verdere maatregelen wordt een blanco crediet verleend. Dreigende isolatie. De heer Van der Ploeg vraagt, waar de voorzitter omtrent het onderhoud gesproken heeft van gunstige aspec ten of daarmede de dreigende iso latie van een gedeelte van de ge meente zal opgeheven worden. Spr. bedoelt hiermede dat na het gereed komen van de Rijksweg al het grote rijverkeer over de Provinciale weg zal moeten, waardoor de Noordbuurt en Miening van de directe doorgang naar Leiden zal worden afgesloten en o.a. ook de autobus niet meer langs dit gedeelte zal kunnen gaan. omdat de tunnel daarvoor te laag wordt. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit ook een der punten is geweest die naar voren zijn gebracht. De heren Van der Geest en Van Vliet bespreken de tijdelijke afslui ting van de Vrouwenweg en de heer j Van der Ploeg dringt aan op een n r noodbrug. D§ voorzitter zegt, dat zulks onmogelijk is omdat ook voor het leggen van de noodbrug een af sluiting van acht dagen nodig zou zijn. Op de vraag van de heer Van der Geest geeft de voorzitter de gerust stellende mededeling, dat voor klein verkeer ook bakfietsen geen stremming zal zijn. De heer Van der Ploeg is vol lof over het zandstrooien in de laatste weken, maar is niet tevreden over het gedeelte vanaf de hoek Miening tot de Lammebrug en zou niet wil len wachten tot de Provincie strooit maar van gemeentewege de weg ver- keer-veilig willen maken. De voorzitter deelt mede, dat de verbouwing van de ambtswoning van de gemeente-architect is aanbesteed. Ingeschreven is: door de Erven A. Paardekoo^er ƒ11 821,N. Overde- vest 11.000en L. J. Bosman en Zn. voor ƒ8.990, De raad gaat nu gedurende ander half uur in geheime zitting. Na heropening te half elf Met de eertijds aangekochte per celen wordt het mogelijk daar 16 wo ningen te bouwen. Hoewel de heer Van der Ploeg een en ander niet aanlokkelijk acht wordt tot aankoop besloten. De heer Van der Ploeg dringt op spoed aanen zou de geprojecteerde blokken van huizen vanwege de kostbaarheid tot grotere blokken willen maken. De heer Dorrepaal vraagt of het mogelijk is daar particuliere bouw te krijgen, waarop de voorzitter zegt, dat de woningbouwvereniging om grond gevraagd heeft voor verdere bouw. De huizen die daar staan moeten worden afgebroken en de bewoners daarvan zullen een huis krijgen in de huizen die nu gereed komen. Bij de verdere hamerstukken wordt o.m. besloten tot het aanvaan van een kasgeldlening groot 400.000, Bij de rondvraag informeert mevr. NeuwahlSanders naar de school- artsendienst. De voorzitter zegt dat deze inderdaad niet functionneert. Na de aansluiting bij Katwijk is nog tweede schoolarts benoemd Voor de uitzending van kinderen kan echter advies ge?even worden. De heer Correpaal stelt voor èen bord te plaatsen tot waarschuwing voor de gevaarlijke bocht aan de Witte Br"g in het Gelderswoudse. B. en W. zullen met de A.N.W B. ovQrie? ple»en. De vergadering wordt hierna te half twaalf gesloten. ZOETERWOUT*- Vastenavond bij de Kath. Vrou wenbeweging. De afdeling Meer burg van de Kath. Vrouwenbeweging heeft gisteravond in het parochiehuis haar vastenavondfeest gevierd. In vetóand met de congregatie was het aaFvangsuur gesteld op half negen, d» reeds tamelijk ver was over- scitreden, toen mevr. v. Velzen de avpnd opende met een welkom tot de aanwezigen en de mededeling dat dé g.a., pastoor Kouwenhoven, ver hinderd was de avond bij te wonen. Het woord was vervolgens aan het dames-toneel dat een dol vermake lijke klucht voor het voetlicht bracht onder de titel Mie Schelvis. Dit stuk, dat al een oude bekende is, heeft toch weer opnieuw de aanwezigen 'n vrolijke avond bezorgd en de toneel club van de afdeling oogstte dan ook veel succes. Ondanks het late aan- vangsuur was de avond op tijd ge ëindigd. Zoals gewoonlijk zorgde de vrolijke band van mevr. Wand voor een goede stemming terwijl een ge slaagde loterij velen weer gelukkig maakte. Het was de presidente die als tolk van de aanwezigen na afloop dank bracht aan de tonelisten. LEIDERDORP L.D.C. De borden wedstrijd loopt op zijn eind. Het eerste bord wordt bezet door J. v. Sandijk met 13 pnt. uit 9 wedstrijden. Over de volgende borden is nog geen zekerheid. In de kopgroep is de stand als volgt: A. v. d. Zwan met 11 uit 9 wedstr., J. J. Hassefras met 8 uit 7, F. J. v. d. Velde met 8 uit 7, C. v. Tol met 6 uit 6, C. A. Deegenaars met 10 uit 9, Abr. Dorsman met 8 uit 9, J. v. d. Zwan met 5 uit 7, D. Hassefras 6 uit 9 en H. v. d. Vecht 3 uit 6. De uitslagen van de laatst gespeel de ronde luiden: Abr. DorsmanJ. J. Hassefras 02; C. v. TolJ. J. Hassefras 20; C. A. DeegenaarsJ. J. Hassefras 02; A. v. d. Zwan—A. J. v. Tol 20; J. van SandijkD. Hassefras 20; Abr. DorsmanF. J. v. d. Velde 02; C. A. DeegenaarsA. J. v. Tol 02. Jeugdklasse: J. NagtegaalD. v. d. Zwan 20; P. RijnsburgerB. Corts 20; Jac. OudshoornW. Rijnsbur ger 02; P. RijnsburgerW. Rijns burger 2—0; A. v. d. Zwan—P. v. d. Zwan 02; J. NagtegaalJac. Ouds hoorn 02. VERENIGING „DE TULP Woensdagmiddag hield de Vereniging „De Tulp", groep tulpenkwekers van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, de eerste Kringvergadering in „De Nachte gaal", te Lisse. het openingswoord wees de voorzitter, de heer G. van de Marei, Op de nieuwe indeling vanwege de Kringvergaderingen welke in 6 ver schillende kringen gehouden zullen worden.. Het is van groot belang, daar vanwege het groot aantal leden deze Kringen gevonmd zijn en daar door de cultuur technische problemen voor iedere streek apart in behan deling worden genomen. Na deze inleiding van de heer van de Marei, werd met algemene stem men de heer P. M. Philippo uit Sas- senheim als voorzitter van de Kring Bloembollenstreek-Midden gekozen, lis on der-voorzitter de heer Joh. Uitdenloogaard, uit Noordwij- kerhout. Belangrijk was het agendaipunt over bespreking van het vormen van een reserve, waarmede in de jaren, waarin de overschotten bloembollen wel aanzienlijk zouden zijn, de dan noodzakelijke heffingen kunnen wor den verlaagd. Verschillende sprekers voerden hieromtrent het woord en uit de ve le discussies bleek wel, dat het me rendeel niets voor reservering voel den. De heer v. d .Nouland daaren tegen pleitte voor reservering, daar in geval van een depressie in het vak hieruit geput kan worden, ter- Gisteravond kwam de raad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen o.l.v. burgemeester H. L. du Boeuff. Afwezig was Mr. Valentgoed wegens ziekte. wordt de agenda van 21 punten in één uur afgeywerkt. Daar dit de eerste vergadering van Besloten wordt dat verbouwing te dit Jaar was> hield de voorzitter de gunnen aan de fa. L. J. Bosman en gebruikelijke Nieuwjaarsrede waar- Zn. De begroting was ƒ8.850,- enlln.,h'J een overzicht gaf van het be er-zal een subsidie voor dit werk relkte ',n 1954.en vervolgens de plan, verleend worden. Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21 00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9 00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 „Avonturen met kinderen", caus. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Luitmuz. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.35 Orgelspel. 12.00 Amus. mvz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Koersen. 14.00 Ka merkoor. 14.15 Boekbespr. 14.35 Cel lo en piano. 15.00 Gram. 15.15 Gevar. progr. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Muz. caus. 12.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.45 „De strijd voor meer wel vaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Gitaarens. en solist. 19 25 VA- RA-Varia. 19.30 „Deep River", stem- menspel. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Pianorecital. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Le ven in de cultuur", caus. 21.00 Amus. muz. 21.35 Buitenl. weekoverz. 21.50 Spaanse volksliederen en dansen. 22.20 Lichte muz. 22.40 „Vandaae", caus. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. 1 HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws en weerber. 3.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Promenade ork., solist en koor. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Kamerork. en solist. 15.25 Voordr. 15.45 Gram. 16.00 Rep. 16.15 Gram. 16.30 Instr. trio. 17.00 Voordr. 17.20 Sopr., bas- bariton en piano. 17.40 Beursber. 17.45 Stemmen van overzee. 18.00 Gram. 18.10 Een goed woord voor een goede Mak. 18.15 Gram. 18.25 Rep. 10 00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting, waarin op genomen: 1. enige aspecten van de nieuwe rechtsorde in het Koninkrijk der Nederlanden, door dr. A. Jon kers, Chef van cle Directie Surina me, Nederl. Antillen van het Minis terie van Overzeese Rijksdelen. 2. te 19.20 uur emigratiepraatje door H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gram. 20.30 „De jeugd vliegt uit", hoorsp. 21.00 „Mozes en Aaron", opera. 21.50 Fluit en clave- cimbel. 22.00 Weense muz. 22.30 Vo caal ens. 22.45 Avondoverdenking. Voor een doeltreffende verlich ting en aanschaffing van leermidde len voor de R.K. Jongensschool wordt een crediet verleend en voor ,een tweede bespreking met het E. T. I. wordt eveneens machtiging gege ven. De heer J. Versteegen wil zijn kin deren niet meer de O.L. school la ten bezoeken en vraagt vergoeding voor de kosten van autobus vervoer naar Leiden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op grond van desbetreffende bepalingen; aldus besloten. Voor de vereniging Veilig Ver keer Leiderdorp-Zoeterwoude wordt een subsidie toegekend van 60. De garantie voor de ijsbestrijding te Leiden wordt gegeven tot een maximum van f 150, Voor de Kruisverenigingen wordt een geheel nieuwe subsidieregeling vastgesteld. De grasverpachting zal weer voor 6 jaar geschieden met de bepaling, dat geen hooi op de weg geplaatst mag worden. Voor het uitdiepen van de Oude Rijn by de gemeentelijke loswal met plaatsing van twee meerpalen wordt een crediet verleend van 1250, Gemeentelijke opslagplaats. De gemeente-architect heeft een rapport ingediend tot het in de toe komst inrichten van een terrein voor gemeentelijke opslagplaats met ga rage en werkplaats. In verband met de verplaatsbaarheid achten B. en W. het toch maar beter de schuur ach ter de woning van de heer K. v. d. Vliet van hout te maken, integenstel- ling met het vroegere besluit van de Raad tot het bouwen van steen. Na veel beschouwingen over deze plannen zegt de voorzitter, dat deze met het oog op de nog vele uit te voeren werken niet aan de orde ko men. Eindelijk stemt de Raad toe tot de bouw van de schuur van hout. B en W. stellen voor de woningen Dorpsstraat 8 t.m. 20 van de heer A P. Westhof aan te koopen voor 10.000,Aangezien deze niet meer in een zodanige toestand gebracht kunnen worden, dat zij bij voortdu ring voor bewoning geschikt blijven zal tz.t. tot onbewoonbaarverkla ring moeten worden overgegaan. De grndoppervlakte is 1097 m2, alzo ƒ9.11 per m2. De heer Van Vliet sprak de vrees uit dat bij blijvende bewoning nog zoveel reparatie zal moeten plaats hebben, dat er een half huis bij komt. De voorzitter zegt dat dit niet zal gedaan worden. Bouwen in Kruisbuurt. Na enige besreking omtrent de mo gelijkheden tot bouwen in de z.g. „Kruisbuurt" H. Rijndijk wordt be sloten tot aankoo van een perceel grond van mevr. A. M. Harte veld Pijnacker groot 688 m2. voor de som i van 3000, nen ontvouwde voor de toekomst. In 1955 zal 31 millioen moeten worden geïnvesteerd. In 1954 steeg het inwo nertal met 312 zielen. De woningbouw Ónderging een gestadige uitbreiding. Tóch blijft het woningprobleem een vraagstuk van aanhoudende zorg. In 1955 zal bijzondere aandacht worden besteed aan de bouw van arbeiders woningen. Een plan van 55 woningen is weer in voorbereiding. Spreker be sloot met de wens, dat de vrede be waard en de welvaart bestendigd mag worden en dat voor de gemeente daardoor een jaar van groei en bloei tegemoet zal gaan. Namens de raad dankte de heer Oosterum als oudste raadslid de voorzitter en bood hem voor zijn per soon, gezin en ambtelijk werk zijn beste wensen aan. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het R.K. school bestuur, waarbij het onder intrekking van het verzoek van 30 October 1954 verzoekt om medewerking voor de bouw van een gymnastieklokaal. Dit Verzoek werd gesteld in handen van B en W. om prae-advies. Verder deelt de voorzitter mede, dat de rekening van de zwem vereniging Poelman over het tijdvak 1 October 195330 September 1954 sluit met 'n batig saldo van 2512.27. Het voorstel tot aankoop van een gedeelte (lang 120 meter) van de Mo lentocht in de Oudenhofpolder voor 1200.werd zonder bespreking •goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling van een or ganisatie-verordening Brandweer. De heer Bergmeyer zou het wense lijk vinden, dat zij die nu bij de Brandweer zijn en de leeftijd van 55 en 60 jaar hebben bereikt, te hand haven met een overgangstermijn van vijf jaar. Dit voorstel werd door B. en W. overgenomen en de verordening werd door de raad goedgekeurd. Brandweerkazerne Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 300.000.voor de bouw van een brandweerkazerne an nex bureau van gemeentewerken. De architecten zijn Ir. Jonkman en Van Dorp en de raad keurde de plannen na een paar ondergeschikte opmer kingen goed. Na goedkeuring door G. S. zal spoedig tot aanbesteding wor den overgegaan. Mr. Slingerberg vraagt hoe men denkt te handelen, wanneer te veel binnenkomt en hoe wanneer het ingekomen bedrag lager is dan de ra ming. De voorzitter antwoordt, dat men steeds de verordening weer kan wijzigen, indien deze niet goed werkt. Voorts komt op de aanslag vet ge drukt, dat wanneer het belastbare in komen minder is dan 2500.men geen belasting behoeft te batalen Nadat de heer Bergmeyer nog had gezegd, 'dat het altijd moeilijk zal zijn de juiste inkomsten te bepa len, werd de verordening aangepo- *mën. Schadevergoeding Het voorstel tot verpachting van land aan de heer G. J. v.d. Meer werd goedgekeurd. De heer Bergmeyer herinnerde er eerst nog aan dat v.d. Meer door verkoop aan de gemeente een gedeel te der grond heeft moeten prijsgeven, hetge enderving van winst mede brengt. Een wettelijke plict voor enige tegemoetkoming is niet aanwe zig. Spreker vraagt of het niet mo gelijk is door een royale geste v.d Meer tegemoet te komen. De heer Oosterum alsook de heer Kerkhoff sluiten zich hier bij aan, terwijl de heer Kerkhoff voor die gevallen een z.g. overbrug gingsregeling in het leven zou willen roepen. Mevrouw Smit kan zich geheel met de denkwijze van B. en W. ver enigen; de pachtwet is er om de pach ter te beschermen en hieraan is g- heel voldaan. De voorzitter wijst op het standpunt van B. en W., geuit in een vorige vergadering. Geen enkel wet telijk recht tot schadevergoeding is aanwezig. Van B. en W. is geen an der voorstel te verwachten. Op voorstel van de heer Berg meyer wordt een commissie ad hoe benoemd, waarin zitting nemen de heren Bergmeyer, Oosterum en Slin- genberg. Deze commissie zal onder- Bij de gehouden stemming bleek, dat tegen reservering 108 stemmen werden uitgebracht, terwijl slechts 25 stemmen voor reservering waren. Voorts werd het bestuursvoorstel aangenomen, diat met beperking van huur en verhuur van teeltrecht moet worden voortgegaan, op dezellfdc wijze zdals dit in het lopende teelt jaar was geregeld. Het bestuur is nog steeds van mening, dat een dergelijke bepaling (dat aan houders van teelt- recht die gedurende twee achtereen volgende jaren niet minstens 75% daarvan zelf gebruiken, geen verdere aankoop van teeltrecht wordt toege staan) voldoende zal zyn om het euvel van het „rentenieren op teelt recht" binnen aanvaardbare gren zen gehouden zal worden. Als laatste agendapunt kwam de vraag in behandeling oi met de uit reiking van teeltrecht aan beginnende kwekers moet worden voortgegaan en hoe de uitvoering het beste kan worden geregeld. De heer J. Tulen, Lisserbroek, en de heer v. d. Voet, Warmond, stelden voor om op de zelfde wijze als in het verleden voort te gaan, echter om het teeltbewijs beduidend beneden de marktwaarde te verstrekken, doch hierop ant woordde de voorzitter dat dit niet mogelijk is, daar ihet B.V.S. niet in teeltibewijzen handelt. Tenslotte werd besloten de regeling te laten zoals het verleden jaar was. Als afgevaardigden voor de Alge mene Vergadering werden de heren: Bos, Lisse, P. v. d. Nouland, wijl de heer v. Reisen uit Voorhout Voorhout en George Vreeburg te Lis- betoogde, dat de meeste bedrijven se» gekozen, vanwege de zware lasten die thans op het bloernbollenbedrijf rusten, de gelden dringend nodig hebben. De heer JJ. Bos wees er op, dat de klei ne vrijheid die het vak nog bezit, niet geheel aan banden moet worden ge legd. zoeken naar een mogelijkheid voor een regeling in gevallen als van v.d. Meer. Deze commissie zal rapport uit brengen aan de raad. Besloten werd voorts tot onder handse aanbesteding van de bouw van de rioolwaterzuiveringsinricn- ting. De Bejaardensociëteit kreeg een subsidie van 200.Verder besloot de raad tot de bouw van een tweede openbare school. Om 't maken van ontwerp stelde de raad 600.be schikbaar, nadat de heer Ooste rum de wens had te kennen gege ven een architect uit de gemeente de opdracht te geven. Ook besloot de raad tot bouw van een rijwielloods bij de R.K. Jongensschool. Comptabiliteit besluiten werden zonder commenta^: genomen, zonder commentaar genomen, heer Blansjaar naar de huurver- laging der woningwetwoningen. Op een vraag van Mevr. Kramer betreffende het kappen van het hout in het bos van Wijkersloot, antwoord de wethouder Simon Thomas dat zulks is geschied in overleg met Staatsbosbeheer. De heer Veen wees op het onge luk met dodelijke afloop op het kruis punt Geverstraat-Kempstraat en En- degeesterstraatweg. Spreker bepleitte maatregelen en inhaalverbod. Hierna ging de raad in Commissie- Generaal. Gistermorgen had er te Oegstgeest een verkeersongeval plaats, waarbij de 73-jarige heer Altena van de Hoge Morsweg om het leven is gekomen. De heer Altena kwam op de fiets de Kempenaerstraat afrijden en wil de oversteken naar de Endegeester- laan. Op dat moment passeerde er 'n bus van de N.Z.H.V.M., die de wiel rijder greep en tegen de grond slin gerde. De heer Altena was op slag dood. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. De groepscommandant van de rijks politie te Oegstgeest verzoekt de be stuurder van de gele bestelauto, die gistermorgen omstreeks 10.15 uur op de Geverstraat te Oegstgeest getuige was van een aanrijding tussen een autobus en een wielrijder, zich met hem in verbinding te stellen. Tele foon K 1710-20360. In hotel ,,Het Wapen van Alke made" vond gisteravond de uitrei king plaats van de z.g. Landsteiner plaquette en Landsteiner penningen. De leider van de afdeling Oude- Wetering, dr. A. A. v. d. Bijl, riep in zijn openingswoord een hartelijk welkom toe in hel bijzonder aan het bestuur van de afdeling Leiden en LEIMUIDEN Trouwzaal kwam bijna bruidsplaatsen tekort De drukte, die gisteren in de trouwzaal van Leimuiden heerste, inspireerde burgemeester Bakhuizen tot de opmerking „Het lijkt wel gro te uitverkoop" en voor het gezin van de timmerfabrikant Brand leek het daar ook wel een beetje op, want Z dochters en twee zonen kozen giste ren de wellicht woelige baren van de huwelljkszee in ruil voor het vei lige ouderlijke huis. Vader Brand had zijn kroost tot deze grootscheepse bruiloft weten over te halen, doof een huizenregen op de toekomstige paartjes te laten neerdalen en gisteren zag hij het re sultaat van zijn pogen, toen de acht gelukkigen nog maar nauwelijks plaats konden vinden voor de grote tafel, waar de wet hen tot man en vrouw zou maken. Nadat burgemeester Bakhuizen een gezellige rede gehouden had en na twintig minuten de ambtenaar van de burgeljjke stand zijn boek weer getekend terug kon krijgen, werd met veel wiskundig overleg de grote stoet auto's in de smalle straat gevormd, gesloten door een grote autobus vol feestgangers, om naar de St. Janskerk te rijden, waar de kerkelijke inzegening plaats vond. Jaarvergadering K.A.B. De af deling Leimuiden en Rijnsaterwoude heeft haar winterprogram gister avond besloten met haar jaarverga dering in het café van de heer C. J. van Graas. De opkomst was slecht. De voorzitter sprak een woord van welkom vooral tot de geestelijk ad viseur en de spreker van de avond de hoofdbestuurder de heer J. C. v. d. Meer. De actieve secretaris, de heer N. J. de Koning presenteerde de notulen en daarna het jaarver slag waarin werd vermeld dat de of- deling in het afgelopen jaar was ge stegen met 22 leden en telt thans 154 De thermometers van het Mgr. van Schaikfonds hadden verzameld 52. In dit overzicht werd met veel lof gesproken over de ijveraars voor Herwonnen Levenskracht. Door uit voeringen, acties enz. had men het gepresteerd om 688,54 aan het hoofdbestuur af te dragen. De penningmeester de heer P. J. v. d. Hoorn gaf een overzicht van zijn finantieel beheer. Een batig sal do van 43.36 was het resultaat. Op 1 Jan. 55 bedroeg het geldelijk bezit 119.43. De heren H. v. d. Zwaan en H. Vastenhout hadden de geldmiddelen reeds gecontroleerd en in orde bevonden. Voor dit jaar werden als leden van de kascontrole commissie benoemd de heren H. Vastenhout en L. C. Rijkelijkhuizcn. Voor Herwonnen Levenskracht wer- I-- uraiuiu vais uc diucimg l,ciucii cii w aan de heer van Kolfschoten, burge verordening tot heffing van Reini gingsrechten. De heer Veen bepleitte de belas ting te heffen volgens de kadastrale opbrengst van het bebouwde eigen dom b.v. van 1AA%. De heer Bergmeyer meende enige tegenstrijdigheden te zien in de verordening en prae-advies. Spreker zou het ontwerp willen toetsen aan die van andere gemeen ten waar zo'n verordening reeds lan ger is gehandhaafd. Voorts heeft spreker bezwaar dat iedereen een belastingbiljet krijgt toegezonden en later wanneer z'n in komsten beneden 2500.zijn, Iran* terugvorderen. Hoe weten die perso nen dit? ij meester van Alkemade. Dr. Byl noemde de afd. Oudewetering een kleine afdeling, maar een afda ling, die er zijn mag en die trots voor de dag kan komen met 42 personen, aie vijfmaal hun bloed gaven voor hun medemensen en zelfs één, die reeds vijftien maal bloed had afge staan. Alvorens tot het uitreiken van de onderscheidingen, over te gaan merk te prof. dr. P. J Gaillard, voorzitter van »de afdeling Leiden en Omstre ken op, 'lat dit de eerste maal was, dat het Leidse bestuur zich naaf de omstreken had begeven. Spreker zei- de jaloers te zijn op de afdeling Oude-Wetering, omdat deze groep zo gemakkelijk en vlot werkte. Landsteiner-plaquette voor het 15 den voor deze functie aangewezen maal afstaan van bloed: mevr. F. J. TTU"~U n n A" J. de Jongvan Schijndel, Roelof- arendsveen. Landsteiner-penning voor het 5 maal afstaan van bloed: J. Kouwen hoven, Rijp wetering, mevr. P. Bos Burggraaf, Abbenes, C. A. Spring in 't Veld, mevr. E. KlompHorsman, mej. A. M. v. Akeren, J. P. Kalker, mej. A. M. Kalker, B. J. Bouwmees ter, J. P. A. Bocxe, Th. S. Struive, J. Los, J. v. Tilburg, M. J. Weststeyn, (allen te Nieuwe Wetering), D. Brou wer, Abbenes, C. Turk, Oudewtering, mevr. A. M. C. v. d. MeerBosman, Roelefarendsveen, M. van Tol, J. C. van Staveren, A. Roeloffs, J. Schoen maker, mej. Th. v. d. Meer, C. Wind- horst, M. Borgers, S. Vuyk, J. Kats- burg, P. D. van Egmond, mevr. G. C. Zoetvan Klink, L. F. Zoet, mej. A. Kortekaas, mej. A. R. Adema, H. C. van Veen, D. Langhout, H. J. de Jeu, J. Tukker, C. W. Zoet,, H. C. Turk, C. A. Wesselius, J. W. Senne, Chr. Willems (allen te Oude-Wetering), R. J. G. van Roessen, Nieuw-Vennep, G. C. Droogh, Oudewetering. de heren H. Ubink en B. C. de Heij. De aftredende bestuursleden de he ren N. J. de Kon'ng en J. H. van Klink werden op voorstel van de vergadering bij acclamatie liefko zen. Hierna hield de heer v. d. Meer een interessante cn nuttige rede over „Het Gezin". Duidelijk en over tuigend belichtte spreker de degelij ke gezinnen welke noodzakelijk zijn voor een gezonde maatschappij. Kapelaan Kütsch utter kon zich volkomen aansluiten met de spreker en noemde het onderwerp actueel voor deze tijd. Hij deed een oproep belangstelling te tonen voor de „Ge zinsavond" die in voorbereiding is. Tenslotte sprak de voorzitter een woord van waardering en dank tot allen die in het afgelopen jaar de afdeling hadden gediend, waarna de vergadering op gebruikelijke wijze werd besloten. De B.B. vraagt teamgeest en kameraadschap.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9