Ned. Bondselftal maakte weer uitstekende indruk en versloeg Stade de Reims met 4-0 Prachtig werk van de ge hele Nederlandse voorhoede In Moskou, aan de vooravond der wereldkampioenschappen Ma maanden „marteling." kamt *t eind in ziekt ...DAG 17 FEBRUARI 1955 DE I.EIUS DEkDE BI AD - PAlii ..v ZAL OUDE GLORIE HERLEVEN 1 Wanneer we het resultaat bezien, dat de Nederlandse Bondsploeg sistermiddag: in het Olympisch Stadion te Amsterdam behaalde tegen de Franse profclub Stade de Reims en daarbij in aanmerking ne men, dat dit resultaat behaald werd het op een niet-volledlge tegenstan der na behoorlek spel der Nederland se spelers, dan rijst ongetwijfeld vraag, of de oude roem van het Neder lands elftal weer xal herleven. Daar is ongetwijfeld reden aanwexig om weer wat hoopvoller te staan ten aanzien het kunnen onzer spelers. Dat daartoe de voor het ogenblik althans herstelde rust In het Nederlandse voetbal een van hoofdoorzaken is, ligt er o.i. dik boven op. De spelers hebben elkaar weer ge vonden, zij xljn bewust van hun kracht en met een goed doorgezette training zijn verschillende elftallen te formeren die tegenover sterke tegenstanders heus een behoorlijk figuur zullen slaan. Er zat weer pit en geestdrift in ploeg, die gistermiddag voor misschien rond 25.000 toeschouwers aantrad tegen de gevreesde club uit Reims, die even wel niet op volle kracht verscheen, want twee voorhoedespelers, de beroemde midvoor Kopa die van de militaire autoriteiten geen toestemming kreeg mee naar Holland te gaan en linksbinnen Leblond ontbraken op het appèl. Kopa werd evenwel vervangen door de top scorer in de Franse competitie Bliard, terwijl in verband hiermede een gehele omzetting in de voorhoede had plaats gevonden. Bliard had evenwel blijkbaar zijn beroemde' schot thuis gelaten, want de 0 op het scoringsbord aan de zijde van de Franse club bleef onveranderd tot het einde. De weers- en terreinomstandigheden waren voor voetbal allesbehalve fraai; dat gqld natuurlijk voor beide ploegen, maar het leek er soms veel op, of de Fransen zich op het gladde terrein niet geheel durfden te geven. Het veld was vooral aan de west-zuid zijde moeilijk te bespelen, omdat door de overkapping van de ere-tribune de zon weinig gele genheid heeft de lichte ijslaag te „ver tederen". zodat de spelers hier meer dan op de andere kant van het veld met moeilijkheden te kampen hadden. Dat ondervond o.m. onze linksbuiten De Har der in de eerste speelhelft. De ongewone gladheid veroorzaakte trouwens herhaaldelijk fouten, die men van spelers van dit formaat niet zou ver wachten, maar de vele val- en glijpar tijen die de toeschouwers konden waar nemen, wezen er duidelijk op hoe moei lijk het voor de spelers was zich staande te houden. Bondsploeg was xichxelf. Ondanks alle ongunstige omstandig heden had het spel toch ongetwijfeld veel bekoring, vooral van de zijde der Ned. Bondsploeg. We wezen er reeds bij vorige wed strijden op, dat de tijd van depressie achter de rug scheen te liggen en dat er duidelijk een opwaartse gang in het spel viel waar te nemen. Dit was ook gister middag het geval. Er werd hard gewerkt, gezwoegd somtijds, prachtige combinaties werden opgezet en daardoor vlotte het samenspel soms heel goed. maar daarnaast werd er ook veel en veel goed geschoten, hetgeen uiteindelijk ook de goede oogst van vier doelpunten tot gevolg had. Het spreekwoord: „een ploeg speelt zo goed, als de tegenpartij het toelaat", ging hier niet geheel op. Het was de Ned. Bondsploeg, die in alle opzichten de toon aangaf, die initiatief en durf toonde, die zich niet liet intimideren door de naam noch het spel van de tegenpartij. En toen de eerste aanvallen hoewel zonder di rect succes lieten zien, dat .er hier wel wat te bereiken was, sterkte dit het moreel der Nederlanders. Het bereikte succes is ongetwijfeld aan de gehele bondsploeg te danken, want in alle linies werd gewerkt, dat het een lust was. De voorhoede met Abe Lenstra als uitblinker, die al onmiddellijk de Franse keeper op de proef stelde, met een bril- liante Cor van der Gijp als midvoor, met een gevaarlijke Dillen als rechtsbuiten en vooral na de rust een even ge vaarlijke Bertus de Harder. Daarachter een stevige middenlinie, waarbij vooral Schaap zowel aanvallend als verdedigend goed werk deed en ten slotte een verdediging met Wiersma en Kuys als vertrouwde steunpilaren van doelman De Munck, die het èn daardoor èn doordat de Fransen het juiste schot misten, niet zo bijster moeilijk heeft ge had. DE WEDSTRIJD Reeds in de eerste minuut na de aftrap door de Fransen, loste Abe Lenstra, na een handig passje van Van der Gijp een keihard schot, waarbij de bal juist over de lat ging. Nog geen 20 seconden later kon Sinibaldi de handen warmen aan een schot van Lenstra en tenslotte mocht hij van geluk spreken, dat Dillen een van zijn befaamde kogels precies in zijn han den deed belanden. En het bleef daar niet bij. Timmer mans zag zich de weg naar het eerste doelpunt versperd door de voet van linksback Siatka, die op de lijn redding bracht. Het was duidelijk, dat de Nederlanders de beste kansen hadden om de score te openen, want de Franse voorhoede kon geen behoorlijk schot lossen. De basis voor het eerste Nederlandse doelpunt werd gelegd door De Harder. De eerste de beste keer, dat hij de bal ondanks een slippertje goed onder controle kreeg, volgde zo'n afgemeten trekbal, dat Cor van der Gijp niet meer kon missen. Tus sen de Franse backs door verdween het leer in het doel (10). Reeds klonk het „AbeAbe" door het stadion toen de Fries in volle ren met de linkervoet een kogel loste, die juist naast ging. Na twintig minuten spe len begonnen de Fransen op te dringen. Rechtsbinnen Glowacki kreeg twee kan sen vlak na elkaar, waarvan hij de eer ste op een afstand van zeker niet meer dan 9 meter van het doel beslist niet had mogen missen. Toen het Franse offensief langzaam weg-ebde volgden nog enige gevaarlij ke Nederlandse aanvallen. Dillen schoot knalhard tegen de knieën van Sinibaldi, Van der Gijp zag de bal voor het doel langs gaan en Dillen, die merkwaardig genoeg in de laatste twee oefenwedstrij- niet tot scoren is gekomen, schoot nog eens achter. Even voor rust kreeg de kleine Franse rechtsbuiten Prodocini een fraaie kans om gelijk te maken, maar hij faalde jammerlijk. Na de hervatting kon De Harder zich pas goed ontplooien. Uit een pass van Lenstra streed de Hagenaar zij aan zij met Siatka. die inmiddels naar rechts was verhuisd, terwijl zijn plaats was in genomen door Giraudo, een duel, dat De Harder met enkele centimeters won. Si nibaldi was naar de rechterhoek geko- Op onze foto zien we Cor van der GUp de handen juichend omhoog heffen bij het tweede doelpunt voor het Bondself tal, gemaakt door De Harder. V.l.n.r.: C. van der Gijp; doelman Sinibaldi en Jonquet de spil van Reims. men, klaar om het schot van De Harder op te vangen. Het werd echter geen^ schot maar een zachte, afgemeten schuiver, juist buiten het bereik van de Franse doelman, die tot zijn ontzetting de bal in de verste hoek zag rollen. 20 dus na vier minuten spelen. Het spel golfde nu heen en weer, met de Nederlandse voor hoede het gevaarlijkst. Prodocini kreeg weer een kans op 1 meter voor open doel, maar blijkbaar waren de zenuwen deze amateur de baas, want ook nu miste hij. Na 18 minuten spelen werd Cor van der Gijp wegens een lichte dij blessure door Roosenburg vervangen en al kon de Sneker zich op dit gladde veld niet zo goed roeren als Van der Gijp, de schot vaardigheid van de Nederlanders werd er niet minder om. Dillen probeerde het weer eens en schoot tegen Sinibaldi op. Handig werd de bal door De Harder en Lenstra weer voor gebracht, maar Roo senburg schoot al glijdende naast. Sini baldi kreeg het druk en moest herhaal delijk in actie komen. Hij stompte een kogel van Roosenburg over, dook tever geefs toen de Sneker even later weer toestootte, maar nu rolde de bal naast. Aan de andere kant verdedigde Frans de Munck voor zover nodig op specta culaire wijze zijn heiligdom. Met katte- sprongen griste hij de bal voor de voe ten van Prodocini weg en ook verre schoten van rechtshalf Penverne kregen bij hem geen kans. Na schoten van Tim mermans en Lenstra voortreffelijk te hebben gekeerd, moest Sinibaldi het in de 35ste minuut van de tweede helft af leggen tegen de handigheid van de Fries. Uit een verre trap van Van Schijndel belandde de bal bij De Harder, die hem meteen met een handige voetbeweging doorschoof naar de vrijstaande Lenstra. Met een'vrij veld voor zich rende Len stra recht op de doelman af, tikte op het beslissende moment de bal iets opzij en liep toen met bal en al in het doel (30) Timmermans testte nogmaals Sinibaldi maar zonder succes en ook een gloeiende kogel van Lenstra werd door de Frans man weggeranseld. Maar vier minuten voor 't einde moest hij nogmaals zwich ten. De Harder ontnam Siatka op volko men faire wijze de bal, gaf een zacht passje naar binnen, waar Roosenburg de eer aan de beter opgestelde Timmermans liet, die nu dan ook zijn kans goed be nutte en van dichtbij het vierde doel punt scoorde (40). Dit werd tevens de eindstand. LAWNTENNIS SEIXAS SPEELT NOG EEN JAAR Vic Seixas, de 31-jarige kampioen van Amerika in het enkelspel, zal zich over een jaar uit de wedstrijdsport terugtrek ken, althans uit het „top-tennis". Hij heeft dit besluit medegedeeld bij zijn te rugkeer in New York na een succesrijke tournee door Australië, die hij maakte met Trabert, Richardson en Talbert. Seixas, die Vrijdag alweer met Trabert uitkomt in het dubbelspel van de Ameri kaanse kampioenschappen op overdekte banen, zal in de komende zomer nog spelen in de internationale kampioen schappen van Frankrijk en op Wimble don, waar hij in 1953 kampioen werd. Hij zal medio Mei naar Europa vertrekken. IJSHOCKEY FRANKRIJK TREKT ZICH TERUG Frankrijk heeft de organisatoren van het tournooi om het wereld- en Euro pees kampioenschap ijshockey, dat van 25 Februari tot en met 6 Maart in West Duitsland wordt gehouden, telegrafisch laten weten, dat het zich uit het B-tour- nooi terug trekt. Zo blijven Oostenrijk, Nederland. België, Hongarije, Zuid Sla- vië, Italië en West Duitsland B (buiten medededinging) over, die in het B-tour- nooi uitkomen. TAFELTENNIS WESTBROEK KAMPIOEN NPSB Tijdens wedstrijden om de Nationale Politie-tafeltenniskampioenschappen is 't J. Westbroek, sportinstructeur van de Leidse Politie, voor de tweede keer ge lukt om in de B-afdeling de titel in de wacht te slepen. Andere leden van de Leidse Politie Sportvereniging wisten het tot de laatste zestien te brengen. In het dubbelspel strandden Westbroek en Habraken in de kwart-finale. SCHAKEN COMPETITIE LSB Voor de competitie van de Leidse Schaakbond speelde Inter Nos 2 (Bos koop) een wedstrijd tegen Aarlanderveen 1. Inter-Nos toonde zich meester op eigen terrein door een 73 overwinning. Gedetailleerde uitslag: Inter Nos 2Aarlanderveen 1. J. C. BulkH. J. Giesbergen 01. N. van Ge- merenT. Lelieveld V7Y>Dr- Chr. H. FlimA. Rodenburg 1—0. A. Sytsema Jr. -H. J. van Harten V7—V7. A. J. van Ge- merenJac. Breedijk 1—0. P. VuykJ. de Jong 10. J. A. SonneveldM. A. v. Dijk 10. J. ErkelensG. van Rijswijk Viy7. C. van Veen TznG. van Doorn 1—0. F. J. van LeeuwenG. Verburg M-M. OM HET RUSSISCH KAMPIOENSCHAP Woensdagmiddag zijn te Moskou de resterende drie afgebroken partijen van het tournooi om het Russisch schaak kampioenschap uitgespeeld. Gebruik ma kend van zijn materieël voordeel wist Lisitsin de partij uit de derde ronde te gen Smyslov te winnen. Het duel Mike- nasSimagin uit de vierde ronde eindig de in een overwinning voor Mikenas. Op zet besloten Tsjerbakov en Kotov tot remise. Dit was een partij uit de tweede ronde. PAARDENSPORT NEDERLANDSE DRAVERS NAAR BELGIE Dinsdag 22 Februari worden op de baan van Sterrebeek bij Brussel interna tionale draverijen gehouden, waaraan ook zal worden deelgenomen door Ne derlandse paarden. In de „Grand Prix d'Hiver" een inter nationale draverij over 2500 meter en be giftigd met een prijs van 130.000 Belgi sche francs 9.750.zullen o.m. aan de start verschijnen de Franse hengst „d'Israël L B" van stal Hollandia met als berijder W. H. Geersen (Naarden) en „Double Fix Marie" eveneens een Franse hengst toebehorend aan J. A. Schoonder- woerd (Utrecht). Dit paard zal door Marcel Vercruyse (Belg) worden gere den. In de internationale Monte draverij, een draverij onder de man, over een af stand van 2400 meter, zal de Nederlandse hengst: „Pelikaan S" met J. Vóórhaar (Amsterdam) zijn debuut onder de man maken. Deze draverij is begiftigd met 'n prijs van 60.000 Belg. francs (ƒ4500. Tenslotte zal het Nederlandse paard Nederlandse schaatsploeg traint in het Dynamo stadion Moskou, Woensdagavond (Van een standigheden zelfs ideaal genoemd wor- speciale ANP-verslaggever) „Het is den. Hollands ijs, keihard maar goed" riep Kees Broekman ons toe, toen hij Woens dag in de vooravond op de baan van het reusachtige Dynamostadion enkele snelle rondjes trok. Klaas Schenk stond aan de kant tijd op te nemen, twee rondjes van 40 seconden drukte hij voor Broekman af. Hard natuurijs, zoals wij dat in eigen land kennen van een grijswitte kleur, waarop met scherp geslepen schaatsen moet worden gereden, zo luidde na af loop het oordeel van Broekman, Maarse en De Graaff. De spieren moeten op dit ijs wat meer gespannen worden om de balans goed in evenwicht te houden en aan het slot van de 5000 en de 10.000 me ter zal de conditie ongetwijfeld een be langrijke rol spelen, want de vermoeid heid zal sneller optreden dan op minder hard ijs. Overigens zijn onze jongens dit soort ijs wel gewend, want zij hebben te Eskilstuna er een voorproefje van gehad. Hobbels waren op de baan niet te vin den. Spiegelglad lag de bevroren massa in 't stadion. Een snerpend windje stond in de lengte van de baan en Wim de Graaf rekende enkele malen nauwkeu rig uit, hoe groot zijn snelheid moest zijn, wilde hij met de wind in de rug, en van het rechte eind komend, de vol gende bocht op correcte wijze nemen. Na een uur ijstraining werd het hotel weer opgezocht, dat slechts enkele ten van het Dynamostadion is gelegen en waar ook de Amerikanen, de Japan ners en de Tsjechen zijn ondergebracht. De jongens. Klaas Schenden Egbert van 't Oever, die de functie van verzorger waarneemt, hetgeen hem lang niet slecht afgaat, zij allen waren best tevreden met hun kamers en de maaltijden, welke overvloedig worden genoemd. Trouwens de ontvangst van Russische zijde was voortreffelijk. Toen het extra vliegtuig, door de Russische sportautoriteiten ter beschikking gesteld, Dinsdagavond laat op het 30 km. van Moskou gelegen vliegveld arriveerde, waren talrijke Rus sische officials ter verwelkoming van de Nederlanders en de Noren aanwezig. De tocht van Helsinki naar Moskou met de tussenlanding te Leningrad, waar een avondmaaltijd werd geserveerd, was in de beste stemming verlopen. Geen won der, want Wim de Graaff had aan zijn banjo gezellige wijsjes ontlokt, welke door het gehele gezelschap, de Noorse rijders inbegrepen, werden meegezon gen. Met een speciale bus werd het Ne derlandse groepje, vergezeld van een tolk, die vloeiend Engels sprak, naar het hotel gebracht. Woensdagmorgen ston den onze jongens, volkomen uitgerust, alweer klaar om tezamen met verschei dene andere delegaties een bezoek te brengen aan een automobielfabriek. En Woensdagavond stond de opera op het programma. Kees Broekman ondervond reeds gro te belangstelling van de zijde van de Russische pers. Voor het bekende sport blad „Sovjet-sport" heeft hij een artikel geschreven en door een journalist van een van de Moskouse dagbladen werd hem toen gevraagd, wie volgens hem de meeste kans had om het wereldkam pioenschap te winnen. En prompt héd Broekman geantwoord: „Een van de Rus sische rijders en misschien Sigge Erics son, als die zich weer helemaal fit voelt". En tevens merkte Broekman op, dat hij weliswaar voor de eerste maal in Moskou was, hetgeen hij buitengewoon op prijs stelde, maar dat hij toch ook wel, graag een invitatie zou ontvangen voor een wedstrijd in Alma Ata. Want het ijs moet daar snel zijn, verklaarde hij met glimlach. En toen zijn opmerking door de tolk vertaald werd, knikten de erslaggevers eenstemmig. En tot ver bazing van Broekman haalden de jour nalisten een stukje historie op, toen zij herinnerden aan het feit, dat Jaap Eden eens in Petersburg het wereldkampioen schap had gewonnen, bijna zestig jaar geleden. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN KUNSTRIJDEN De voornaamste resultaten van Woens dag waren: 1. Tenley Albright (VS) plaatscijfer 9, 563,3 punten; 2. Hanna Eigel (Oostenrijk) 26563.3; 3. Ingrid I Wendl (Oostenrijk) 33534.4; 4. Erica Batchelor (GB) 39—533.2; 5. Yvonne Sugden (GB) 52—525.4. De Amerikaan Alan Hayes Jenkins, die na de verplichte figuren met ruim ver schil de leiding had, verdedigde zijn ti tel met een subliem gereden „Kür". De Amerikaan, die voor de derde maal in successie de titel hoopte te veroveren, „kwam op de baan, sprong en overwon". Hij reed op de muziek van de „Rhapsody in blue" op meesterlijke wijze, hoewel hy in dit vrij rijden toch de moeilijkste sprongen had opgenomen. Toen hij de baan opkwam voelde men een nerveuze spanning, maar reeds bij de eerste tonen van de muziek had hij zich volledig in bedwang en reed hij het zware program ma met de regelmaat van een uurwerk en met de souplesse van een werkelijke wereldkampioen. Het enthousiaste pu bliek werd vooral getroffen door zijn schitterend uitgevoerde sprongen en de zuiver rythmisch verantwoorde danspas sen welke tussen enkele moeilijke figu ren waren ingevoegd. De hoogtepunten van zijn rijden waren wel een dubbele AxelPaulsen en een dubbele lus, zijn sprongen waren over het algemeen hoog en werden met volstrekt gesloten en gestrekte benen uitgevoerd. Het eni ge negatieve, dat van zijn Kür gezegd kan worden was een kleine weifeling bij een van zijn danspassen, welke alleen werd opgemerkt door wie met Argus ogen naar zijn schaatsen hadden gekeken. Het eindklassement luidde: 1. en we reldkampioen Alan Hayes Jenkins (VS) plaatscijfer 11, 203.07 punten; 2. Ronald Robertson (VS) 16—201.12; 3. David Jenkins (VS) 28—196.69; 4. Alain Gilet- ti (Frankrijk) 37190.64; 5. Karei Divin (Tsj. Slowakije) 59185.23. BRIDGE VIERTALLEN COMP. NED. BRIDGE BOND, DISTRICT LEIDEN E.O. De uitslag van de tiende ronde van de Bonds-viertallen-comp. luidt als volgt: Hoofdklasse A: Team ABC (Alphen) wint van team DDS met 7 m.p. Team Meester wint van team Jacobs met 47 m.p. Hoofdklasse B: Team Kuyt wint an team v. Wingen Jr. met 7 m.p.; team Kuyt wint van team Robbers met 62 m.p. Kampioen hoofdklasse B is het tearn KuytKochGoutierDe Geus. Eerste klasse: Team Smittenaar wint van team v. Beurden met 37 m.p.; team Smittenaar wint van team v. Zijl met 35 m.p.; team Slieker wint van team Bernard met 36 m.p,; team Slieker wint van team Walraad met 31 m.p.; team v. Zijl wint van team Walraad met 11 m.p.; team v. Beurden wint van team Bernard met 6 m.p. Kampioen Eerste klasse is het team: dam. SmittenaarKukler SmittenaarKlinkenberg. Voor de tweede plaats zal een beslis singswedstrijd, moeten worden gespeeld tussen de teams van Zijl en Slieker, wel ke teams met een gelijk aantal w.p. ein digden. Stand na 10 ronden: Hoofdklasse A: T, TT I "M" 6»Oi.-_-i.cn IC "CI1CU ÏUU116C1CI .Peterhof met W. H. Geersen op demet de verplichte figuren voor dames. sulkey uitkomen in de internationale handicap draverij over 1900 meter. Voor dit nummer heeft ook M. Vergay (Naar den) met „Ecureuil IX" ingeschreven. J. H. W. PASMAN TREEDT IN 1956 AF De heer J. H. W. Pasman, die in Octo ber van dit jaar 60 jaar hoopt te worden heeft verklaard, dat hij zich in verband met zijn leeftijd in begin van Januari 1956 zal terugtrekken als algemeen voor zitter van de Nederlandse Hippische sportbond en als algemeen voorzitter van de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport, van welke laatste stichting hij dert de oprichting, in 1949, het voorrzit- terschap heeft waargenomen. Vier van de zes figuren stonden op het programma, de laatste twee worden he den gereden. In de ochtenduren viel er nog voortdurend sneeuw maar tegen de middag klaarde het op en konden de om- 1. Vrijenhoek 8 14 165—3 2. Meester 8 13 158—29 3. Jacobs 9 8 88—126 4. Amicitia 1 8 7 53—42 5. DDS 8 4 20—78 6. ABC (Alphen) 8 4 8—144 Hoofdklasse B: 1. Kuyt 10 16 180—13 2. Eldering 8 11 90—46 3. v. Wingen 9 10 107—54 4. Amicitia 2 8 6 30—36 5. Noordwijk 8 6 33—134 3. Robbers 9 3 48—205 Eerste klasse: 1. Smittenaar 10 16 205—32 2. Van Zijl 10 14 105—51 3. Slieker 10 14 146—75 4. v. Beurden 10 8 61—119 5. Bernard 10 6 44—145 6. Walraad 10 2 13—228 OM HET PERSOONLIJK LDDB-KAMPIOENSCHAP De bouw aan het Rotterdamse Centraal Station vordert gestaag. Wanneer dit stationsgebouw gereed zal zijn, en de resten van het oude Delftse Poortstation zullen zijn opgeruimd, zal de Maasstad een stationsgebouw bezitten dat een waardige toegangspoort vormt voor Rotterdam. Op de foto zien we op de voorgrond het 6e perron van het nieuwe station; op de achtergrond het oude station. PAREN-COMPETI'.TE DISTRICT LEIDEN EN OMSTR. De stand na de derde ronde luidt als volgt. Eerste klasse: 1. Holst—Vink 110 m.p. 2. Kaptein—Vermin 109. 3. dam. Kukler —Smittenaar 1064-5. v. d. Meer—v. d. Voort en KromhoutWanrooi 103. 6. Lincel—v. Wieringen 1017. Hr en mevr. Lautenbach 97>/£. 8. dam. v. Inge Schen.—Rijnb. 96^- 9. Hr en mevr. Nort 91. 10. VissersDe Vries 90. 11. Beugels- dijk—Hoogervorst 89. 12. dam. Stichter— v. Zijl 87. 13. SliekerDe Meijiere 86J^. 14. Hr en mevr. v Beurden 83Y7. 15. dam. VerboogEichhorn 82. 16. v. d. Berg Caspers 76. Tweede klasse: 1. BernardHooidonk 108 m.p. 2. Hr en mevr. v .d. Meer 107. 3-4. BakkerKeizer en dam. Leenhouts Den Holder 102. 5. v. Berge Hen.—Rijn bende 97. 6. dam. Berge Hen.Landzaat 96y7. 7-0. KoekKleine en dam. Visser d. Meer 95J/?. 9. Hr en mevr. Bodar 91 Koek 88. 11. Mevr. Krom Gisteravond startten de groepen B van de hoofd- en le klasse voor het persoon lijk Leidse Districts Dambond-kampioen- schap. In deze le ronde werd al direct fel gestreden. De LDV-ers M. Brinks en J. W. Huisman speelden een onregelma tige opening, waarin zwart zijn korte vleugel liet opsluiten. Bij de 17e zet ver zuimde zwart deze opsluiting te verbre ken. waarna wit door goed spel spoedig gewonnen kwam te staan. Op het beslis sende moment faalde wit echter, waarna zwart de winst forceerde. In de partij C. Klinkenberg (LDV) I. Laterveer (DCL) aanvaardde wit de korte vleugelopsluiting. Door enkele I 10. Hr minder sterke voortzettingen van zwart I houtMeiering 87J/£. 12. Hr «.cv* kwam wit zeer goed te staan, maar witMuskus 87. 13. Huigsloot—Koek 8614 14* beging toen de fout de stelling te ver- Hr en mevr. v. Berkel 79U. breken. De strijd ging hierna lange tijd gelijk op, maar tegen het eindspel wist I - zwart wit een gedrukte lange vleugel te bezorgen. Klinkenberg dacht zich nog te redden door een damzet toe te laten, maar dit pakte verkeerd uit en hij ver loor kansloos T. Kooistra (OGB)—A. Turk (NDV) openden Oud-Frans. Zwart nam al spoe dig het initiatief en verdrong wit van 't centrum. De partij werd afgebroken in een 7 om 7 stand, die zwart grote winst kansen biedt. In de le klasse belandden J. C. Klerks (LDV)—C. Th. Rijsdijk (WDG) via een onregelmatige opening in een flankpar tij. In het eindspel braken beide spelers door naar dam, Wit had dit goed beke ken, want zwart kon geen dam halen, wegens een vangstelling, die wit had klaar staan, waardoor wit de winst kon forceren. J. C. v. LaarA. Vermeulen speelden een klassieke partij, waarin wit al spoedig voordeel kreeg en ver diend won. De ged. uitslagen luiden: Hoofdklasse: M. Brinks (LDV)—J. W. Huisman (LDV) 0—2. E. Klinkenberg (LDV)I. Laterveer (DCL) 02. T. Kooistra (OGB)—A. Turk (NDV) afgebr. H. Brouwer (Sleutels)J. Vermaas (WDG) en P. Gijsbertse (WDG)—J. Ver meulen (WDG) uitgesteld. le klasse: J. Peschier (NDV)—B. W. Belt (Tempo) uitgesteld. J. C. Klerk: ütatte GOLF De 9.000ste donor sinds 1949, die in de Roode Kruis-afdeling Hoorn zijn bloed beschikbaar stelde, de 21- jarige J. Kooiman, uit Benningbroek, is gisteravond met enige plechtig heid door het hoofdbestuur een oor konde uitgereikt. Rotterdam en de Belgische bad plaats Knokke zullen deze zomer met helicoptères van de vliegmaat schappij „Sabena" verbonden wor den, als de plannen, die momenteel in studie zijn, doorgang vinden. Aan de verwondingen van een aanrijding, die de 48-jarige Amster dammer J. H. v. d. Land Maandag middag met zijn bromfiets over kwam, toen hij bij het Valeriusplein tegen een vrachtwagen opreed, is hij gisteravond in het Wilhelminagast- huis bezweken. Scheveningen zit vandaag zon- w.. vu„6Mrciu. v. jvjcijva ^er verse v*s» omdat de schepen, die (LDV)—C. Th. Rijsdijk (WDG) 2—0. J. I daar hun vis zouden lossen, door de C. V. Laar (WDG)—A. Vermeulen' slechte weersgesteldheid de haven (WDG) 20. A. v. d. Putten (DCL)— niet binnen durfden varen en hun W. v. d. Starre (Ter Aar) uitgesteld. 1 vis elders aan land zetten.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 10