TUSSEN BALIE EN ™AUE Dienstbode van getroffen gezin heeft de 6 branden aangestoken Wordt de wachtmeester uit Vinkeveen niet vervolgd? Keuringcommissie had het gisteren weer druk in Haarlem Vier generaties op één plaatje Romantisch tourtje kngs het Katw. strand kostte i: 2040*- DINSDAG 15 FEBRUARI 1955 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PACinA 4 Rust keerde terug in Zieuwent Urenlange verhoren De rust is te Zieuwent, waar sinds Juli van het vorig jaar dezelfde boer derij 6 maal door brand werd geteis terd zonder dat men de oorzaak te weten kon komen, sinds gisteravond teruggekeerd, toen bekend werd, dat de politie de dienstbode van het ge troffen gezin in arrest genomen had en dat deze 29-jarige vrouw bekend had uit wraak de 6 branden te heb ben aangestoken. Donderdag j.l. brandde zoals men zich zal herinneren een pas gebouwde schuur bij de boerderij, die een enkele maanden geleden verbran de schuur moest vervangen, tot de grond toe af en toen men daarna de balans ging opmaken, kwam men tot de slotsom, dat de branden deze boerderij 20.000 hadden gekost. Ieder machteloos De politie heeft de afgelopen maan den tientallen personen verdacht en verhoord, maar steeds zonder resul taat; zij zette wachtposten rond de boerderij, maar telkens als men na verloop van tijd de wacht introk, brak een nieuwe brand uit; de verze keringsmaatschappijen geraakten in paniek en deelden aan de lopende band plusapparaten uit, maar alles scheen tevergeefs: de branden bleven de boerderij teisteren en het gehele dorp kwam in een soort angststem ming te leven. Nadat de politie de brand van j.l. Donderdag zorgvuldig gereconstru eerd had, kwam zij tot de ontdekking, dat de brandstichter in het huis van het getroffen gezin moest wonen en de verdenking viel op de 29-jarige dienstbode. Wraakneming Een verdenking is echter nog geen bewijs en dit scheen moeilijk gele verd te kunnen worden, daar de vrouw des huizes verklaarde, dat er een goede harmonie tussen de dienst bode en het gezin bestond. De politie gaf de moed echter niet Wanneer de minister van Justitie het advies van de Officier van Justi tie te Utrecht opvolgt, zal er geen vervolging plaatsvinden tegen de wachtmeester, die op 31 Juli jJ. bij een feesttent te Vinkeveen een 23-ja- rige jongen een klap met zijn gum- miestok gaf, waaraan deze jongen la ter is overleden. De minister, die het parket van Utrecht opdracht gaf deze zaak te on derzoeken en het deswege een rap port toezond, heeft dezer dagen dit rapport terugontvangen met een be geleidend proces-verbaal, waarin verteld wordt, dat het parket geen gronden aanwezig acht de wacht meester te vervolgen. Deze conclusie is de vrucht van langdurige en veel vuldige verhoren, die getuigen heb ben moeten ondergaan. De betrokken wachtmeester is in middels overgeplaatst naar Schiphol; tot deze overplaatsing was echter al besloten voordat hij de ongelukkige klap toediende en staat zo wordt van officiële zijden pertinent ver klaard in geen enkel verband tot het droevige incident. VERPLICHTE VACANTIE TWENTSE INDUSTRIE In afwijking van de door de com missie vacantiespreiding voor geheel Overijsel vastgestelde vacantieweek zullen de Twentse industrieën de ver plichte vacantieweek van 24 tot 30 Juli houden. op en alhoewel zij Zaterdag, nadat zij de dienstbode 6 uren verhoord had, nog geen resultaat scheen ge boekt te hebben, begon zij gistermor gen weer met frisse moed en dit keer met meer succes. De dienstbode, die verklaarde niet goed met de boerin te kunnen op schieten en de branden uit wraak ge sticht te hebben, is heel sluw te werk gegaan. Zij heeft een paar maal ook op andere plaatsen brand gesticht om de aandacht van zich af te leiden en zij poogde doorlopend met vage aan wijzingen de politie op een dwaal spoor te brengen. MYSTERIEUS ONGEVAL Zondagavond werd de 19-jarige motorrijder W. v. Leeuwen uit Nes aan de Amstel bewusteloos en zwaar gewond naast zijn vernielde motor in de omtrek van zijn woonplaats aan getroffen. Een kleine honderd meter verder vond men de eveneens bewus teloze en zwaargewonde wielrijder A J. Boere langs de weg liggen. Beide mannen, die naar het zieken huis werden gebracht, konden nog niet verhoord worden, zodat de poli tie nog geen juist beeld van het ver moedelijke ongeval heeft. WEER NEDERLANDER Minister mr. L. A. Donker heeft thans de Tweede Kamer een en twintig oud-Spanjestrijders en een weduwe van een vrijwillig in Spaanse krijgs dienst getredene voor het herkrijgen van het Nederlanderschap voorgedra gen; 43 verzoeken van oud-Spanje strijders zijn afgewezen. Noord-Holland beleeft momenteel een „hausse" in bolbloemententoon- stellingen! En dat kon men gisteren op de bloemenkeuring te Haarlem goed zien. De inzenders uit „De Noord", zoals dat heet, ontbraken voor een deel op het wekelijks appèl in het Krelage-huis, maar dat nam niet weg, dat de keuringscommissies toch nog wel even werk hadden. Men zag daar naast vele min of meer bekende gezichten enkele nieu welingen. Een uitstekende tulp was James V. Forrestal van John B. Mes kers, Hillegom. Dit is een sport van de bekende parkiet Karei Doorman, Deze laatste is heel goed parkiet, maar de kleur is en blijft wat vaal. James Forrestal is echter veel een voudiger rood van kleur en heeft een heldergele rand. Een sport waarvan men in Hillegom ongetwijfeld plezier gaat beleven! Zeer merkwaardig was de verloping uit Crator, die L. E. Jonkheer Gzn, Noordwijkerhout, eta leerde. De bloem is merkwaardig vergroeid en zweemt wel iets naar een parkiettulp. De bloemzaadjes dragen echter puntige uitlopers, die de bloemvorm bijzonder grillig ma ken. Meer eigenaardig dan mooi. G. J. Keijzer uit dezelfde plaats bracht een donker kardinaalrode zaailing, waarvan de bloemblaadjes sterk ge tand waren. Typisch! De parkietver- loping uit de bekende triumphtulp Eudith Eddy van C. A. van Zanten, Heemskerk, was nu niet bepaald een schilderij-van-een-tulp. De bloem was weliswaar behoorlijk parkiet, maar de stengel zeer slap en boven dien zag het kruid er zó verdraaid en verfrommeld uit, dat het voor een phytapathaloog stellig uiterst dank baar studiemateriaal zou zijn A. J. Kol, Haarlem, toonde twee sports uit Edith Eddy: Golden Eddy, rood met gele rand en een onbenaam- de verloping, die iets helderder van kleur is en een bredere witte rand heeft. De parkietverloping uit Ibis, die C. A. v. Paridon, Voorburg, bracht was zeer mooi parkiet, maar de sten gels konden de zware bloem kenne lijk niet torsen. Lindsay is een aardige dubbele ro de tulp van C. P. Alkemade, Noord- wijk. D. W. Lefeber, Lisse, bracht zijn befaamde gloeiend-rode darwin- hybriden: Parade en Oxford. Atom is een schitterend rode best gebouwde triumphtulp van J. Uittenbogaard Zn, Oegstgeest, die tevens een wat vaal-rose verloping uit Alberio naar voren brachten onder de naam Siam. De lila sport uit Denbola van P. Ne- lis Zn, Heemstede, was nu niet zo bijster mooi, dan sloeg de lilarose Utopia-sport Pink Supreme van Gebrs. Capteijn uit Breezand een be ter figuur. Van dezelfde firma zagen we ook de machtig mooie gekleurde lichtzalmrose Palestrina, die helaas geen leerachtig sterke bloembladen heeft. Mooie kwaliteit van de dubbele Blijheid zagen we van Hoek Vos, 's Gravenzande, terwijl P. Bakker Zn, Enkhuizen, de fraaie lila Benja- mino Gigli naar voren bracht. Of de variëteit werkelijk Wm. Copland uit Z0ETERW0UDE De wed. M. v. Steijn uit Huize Emm a us te Zoeterwoude behoort tot de trouwste oplos sers van onze wekelijk se puzzle. Daarom al leen verdient zij al een plaatsje in de courant. Maar hier ziet u haar aan het hoofd van vier generaties. Rechts de wed. M. v. Steijn, naast haar een dochter, mevr. J. M. Hogenboom uit Rijpwetering en zittend mevr. L. Zoetendaal uit Nieuwe Wetering, doch ter van mevr. Hogen boom en kleindochter van de wed. v. Steyn. De vierde generatie is zich nog niet bewust van haar belangrijkheid. Het is de vijf weken oude Elly, de achter kleindochter van de wed. y. Steyn. het sortiment zal weten te drukken zal men moeten afwachten. Red Su preme is een beste rode darwin, die zich vermoedelijk wel een eervolle plaats zal veroveren. We zagen deze variëteit ingezonden door J. Blom Zn, Sassenheim; G. Enthoven, Nw. Vennep en Gebr. Van Zanten, Hille gom. Buitengewoon mooi van kwali teit was de rode leliebloemige Dyani- to van Jac. Tol, St. Pancras, die te vens de fonkelend-rode Apeldoorn in extra conditie naar voren bracht. De rode Hannibal van P. Hermans, Voor hout, zag er ook heel goed uit, maar met de lila parkiet Marcia van P. v. Reisen Zn, Voorhout, kon men niet dwepen. Wellicht dat deze later in de tijd beter is. In het groepje van L. v. Staalduinen Jr. 's Gravenzande was Dreaming Maid, lila met witte rand, veruit de mooiste, gevolgd door de apart-rode Rigoletto. Gebrs. Nieu- wenhuis, Lisse, brachten een aardig groepje leliebloemige tulpen naar vo ren: de gele Westpoint, de rose China Pink, de purperen Maytime en de rode Old Glory. We hebben ze tussen twee haakjes van deze firma wel eens zwaarder gezien. Ant Nijssen Zn, Santpoort, exposeerden de beste dubbele Atlantick City, rood met gele rand, de dubbele rode Stockholm en de lilapurperen dubbele Karlsholm, die in deze tint wel een eenling in het dubbele genre is. Hyacinthen waren er weinig: de nieuwe rose Signor de keurings commissie verzocht een andere naam van M. Veldhuijzen van Zanten N.V., Lisse, die ontstaan is uit een kruising van dr Lieber en Moreno. Een mooie tint heeft deze aanwinst. Wed. Th. Verdegaal, Lisse bracht de beste gebouwde blauwe Hindenburg naar voren. By de narcissen waren verschillen de variëteiten, die we dit seizoen rfog niet eerder hadden gezien: de schit terend gele trompet Golden Marvel van P. Heemskerk, Hillegom, de merkwaardig gekleurde gr kr. Milk and Cream van P v. Deursen Zn, Sassenheim, de gele trompet Mon Tresor van G Enthoven, Nw. Vennep, de k.kr. Sneeuwprinses van Adam Walkers, Hillegom, de trosnarcis Ear ly Splendour van H. de Groot, Noord wijk, de goede trompet Lord Nelson van G. B. van Rijn, Noordwijk, de witte trompet Gloria van George Vreeburg, Lisse, terwijl Gouverneur Co., Sassenheim, de uitstekende gele trompet Mengelberg voor het voetlicht bracht. Sole Mio is een rijk- bloeiende gele trompet van Gebrs. de Ruijter, Oegstgeest. Verder prijkten daar de fraaie gr. kr. Decor van H. P. Zwetsloot Zn, Sassenheim, de be kende trompet Rembrandt van Th. Oostdam, Noordw.hout, de voorname Jules Verne en de gr.kr. Birma van D. W. Lefeber, Lisse, de grote gele trompet Unsupassable van diverse in zenders, Tuba van Baartman Ko ning" en verschillende andere varië teiten, die we hier al meerdere ma len hebben genoemd. BEROEPSVERVOER UIT ZIJN HUMEUR „Beroepsvervoer", het officiële or gaan van de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer Wegtransport betreurt in haar jongste nummer een uitlating van minister mr. J. Algera, die bij de opening van de RAI-tentoonstelling had gezegd, dat bij het aanvragen van een ken tekenbewijs 50% van het aantal vrachtwagens werd afgekeurd. Het blad vreest, dat de uitlating van de minister in ons land de me ning doet post vatten, dat op elke twee vrachtwagens een „moordenaar" is Het vindt de uitlating „zeer onge- i lukkig", omdat met geen enkel woord dit percentage werd toegelicht, j Vrachtwagens werden volgens het blad ook afgekeurd, als de verlich- I ting t.a.v. de plaats van bevestiging niet in orde was, wanneer de draag- veren niet in overeenstemming ble ken met de opgestelde formules (het blad noemt die formules „aanvecht baar"), wanneer een uitlaat op een verkeerde plaats uitmondde of een leiding van een reminstallatie niet de voorgeschreven diameter had. EEN ZEEHOND TE SCHIEDAM. In het balkengat, een kleine in- steekhaven van de Nieuwe Maas te Schiedam, is een zeehond gesigna leerd. Het is een vrij groot exem plaar. Een week geleden werd er reeds melding van gemaakt door mensen, die beweerden het dier ge zien te hebben maar de gegevens wa ren toen nog te vaag. Thans echter heeft men kunnen vaststellen, dat de zeehond inderdaad het Balkengat als 1 toevluchtsoord heeft gekozen. Gevaarlijk bewijs Om zijn vrouw te bewijzen dat kraaien een bijzondere voorlief de voor blinkende waar verto nen, legde een meteropnemer uit Winterswijk zijn trouwring met een wuft gebaar in de voortuin. Op dat ogenblik was de lucht gevuld met het gekras van het begrafenisvolkje, dat in dichte zwermen om de schoorsteen cir kelde. Er gebeulde echter niets en de vrouw haalde al minachtend haar wenkbrauwen omhoog toen in een enorme vaart een kraai omlaag kwam en de symbolische binder van zoveel goeds met zich mee in het zwerk voerde. Triom- fantelijkheid by de baas, op rechte toom bij zijn vrouw. Dit alles gebeurde een jaar ge leden en de woede over het ver loren gaan van de ring was in middels gezakt, toen een buur man van de meteropnemer bij het spitten van zijn voortuin een ongevoegde cirkel van het geluk in zijn voortuin ontdekte. Hij in specteerde het voorwerp nader en zag dat de roepnamen van zijn buurman en zijn vrouw er netjes in uitgespeld waren. De rest was natuurlijk kinder spel, al duurde het wel even voordat de opnemer zijn vrouw had kunnen overtuigen dat hij haar niet met een nieuwe ring in de maling genomen had. Va£entifn-&£aenieti v-aoi amMenaïen „ERASMUSBRIEVEN" VOOR 130.000,— VERKOCHT. Een kostbare verzameling brieven, die bekend staat als de zogenaam de „Erasmusbrieven", zijn gireren in Londen gekocht door een particu liere verzamelaar, de Amerikaan dr. O O. Fisher uit Detroit in Michigan, die 13.C00 pond sterling (130.000) voor de brieven bood. De brieven, die dateren van 1524 1628, zijn voor het merendeel afkom stig van geleerden. De Nederlands Hervormde kerk te Auston Friars in Londen, die in de oorlog zwaar werd getroffen, zag zich door financiële moeilijkheden ge dwongen de unieke verzameling laten veilen. PLASTIC-KASSEN EN WARENHUIZEN. Gedurende de zevende Westlandse handelstentoonstelling in Augus tus a.s. te houden in de coöp. centr. Westlandse snijbloemenveiling te Honselersdij'k zal een expositie ge wijd zijn aan warenhuizen en kas sen die gemaakt zijn van plastic. Aan de ambtenaren van het P.T.T.-kantoor C.S. te Rotterdam is Maandag morgen door de Vereniging de Nederlandse Bloemisterij een bloemenhulde gebracht ter gelegenheid van Valentijndag. Zij kregen deze bloemenhulde omdat zij voor St. Nicolaas hebben gespeeld voor een kreupel Engels meisje. Dit meisje had een brief geschreven aan St. Nicolaas in Holland en vroeg daarin om een speelgoedaap. De ambtenaren hebben gelden inge zameld en de aap en meer speelgoed aan het meisje gezonden. Mr. Ph. W. H. Zwahlen, secr. van de Ned. Bloemisterij, overhandigt de bloemen aan C. D. van Proosdijk, voorz. personeelsvereniging P.T.T. Rotterdam (midden), links G. J. Gaalman, Chef postgebouw C.S. REM VAN AANHANGWAGEN WERKTE NIET. Een geldboete van 500,— of 3 maanden hechtenis alsmede een voorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen gedurende de tijd van één jaar, met een proeftijd van twee jaar .eiste de officier van justitie bij de 5de Kamer der Amsterdamse Rechtbank gistermorgen in hoger be roep tegen de 26-jarige chauLeur M. C. K. uit Heusden, die op 20 Sep tember op de nieuwe Hemweg een auto met aanhangwagen bestuurde. Door het breken van de trekstang botste de aanhangwagen tegen een lichtmast en reed vervolgens van de weg af. De reminrichting van de aanhangwagen bleek niet gewerkt te hebben. Door de kantonrechter was K. veroordeeld tot een maand hech tenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Uit het verhoor van de getuigen kon niet met absolute zekerheid wor den vastgesteld, dat de breuk in de ,j -, i keer naar van Amsterdam in de rich- trekstang al dan met-van tevoren had ting Haarlem moet over de Noorde_ ONGENOEGEN IN „ONS GENOEGEN". Zoals bekend is er Zondagavond een vechtpartij geweest in een café in de Haagse binnenstad, genaamd „Ons Genoegen". Daarbij werd de 43-jari- ge S. W. B. toen hij op de grond lag zodanig tegen het hoofd geschopt, dat hij zwaar gewond in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Zijn toe stand is nog steeds ernstig. Hij is ge deeltelijk verlamd en is zijn spraak vermogen kwijt. In verband hiermede zijn de drie gebroeders S. (22, 25 en 26 jaar) en de 18-jarige A. W. P. aangehouden. De 22-jarige S. heeft bekend B. tegen het hoofd te hebben geschopt. Vanmorgen om 10.05 uur is bij de binnenkomst van de D-trein 147 uit Parijs te Amsterdam een rijtuig van de Wagon Lits door het brèken van een asstap als gevolgd van warmlo pen ontspoord. Het spoor werd over enige afstand vernield. Alle treinver- kunnen worden geconstateerd. De officier van justitie was echter van oordeel, dat de breuk in het on derhavige geval wel te zien is ge weest en dat ook de reminstallatie niet voldoende is nagezien. lijke sporen worden geleid, hetgeen de Nederlandse Spoorwegen genood zaakt heeft tot het opheffen van een aantal locale treinen tussen Amster dam en Haarlem in afwachting van het hérstel van het spoor. V er keersmoeilijkheden in Leidse binnenstad Een vreemde manier om e ven een luchtje te scheppen", vond de ambtenaar, terwijl hij een strenge blik wierp in de richting van een student, die in October van het vorig jaar om half twee 's nachts met een maar hij wilde ruzie maken met diens metgezel. „Ik heb die man geen pijn gedaan", betoogde verdachte. De rechter las uit de stukken dat verdachte het slachtoffer een stomp in het gezicht had gegeven, vervolgens een z.g. knietje en dat hij hem tenslotte by de polsen had gepakt. De officier van Justitie vond het zo'n bedenkelijke mishandeling dat hij drie dagen gevangenisstraf eiste. De rechter deed het echter ditmaal nog met een boete af, te weten 40.- of 10 dagen. JEUKENDE HANDEN. Gistermiddag was dit enkele malen het geval, toen enkele personen terecht stonden, omdat zij het ver keer in de smalle straat knijp hadden gezet. Een jeugdige zakenman kreeg de gerechtelijke wind van voren, toen hij een handwagen trachtte te passeren die zelf al tussen twee stil- x staande auto's door wilde glippen. I ,ZJJxTer ®e?n sPjJt van bad, dat ze De handwagen kreeg een doffe dof- °P -1 November jl. haar buurvrouw fer en een van de geparkeerde auto's geleende auto, doch zonder rijbewijs een flinke deuk. Nu moet hierbij nog over de oude Zeeweg in Noordwijk j opgemerkt worden dat de getroffen had gereden. Rijden was eigenlijk auto aan de verkeerde kant van de het woord niet, want na enige draaien weg stond en de eigenaar voor deze aan het stuur was de wagen op de kop in de berm terecht gekomen. „U was natuurlijk in gezelschap", zei de Leidse kantonrechter begrij pend. „Zeker" zei de student en hij wierp een snelle blik achter zich, waar een aardig meisje met rode koontjes de verrichtingen van haar held voor de groene tafel gadesloeg. Dit ging hem niet zo bijster gunstig af, want de ambtenaar raakte zo on der de indruk van zijn betoog, dat hij niet minder dan vijftig gulden boete eiste. De rechter liet zich, ge lukkig voor de student, misschien een schadevergoeding die het grapje mis schien de jongeman, maar waar schijnlijker zijn vader gekost had en maakte er veertig gulden van. 1 Chaufferende vrouwen. Een nieuwe element in de serie verkeersongelukken die in de loop van de dag hun gerechtelijke nasleep beleefde, bracht een secretaresse uit Alphen op tafel. Bij een autoles had zij onverwacht een portier openge worpen waardoor een fietsende tex- gegrepen en in de berm gedrukt. De tielarbeider uit Leiden een reisje man verklaarde het voertuig, waar naar het Academisch Ziekenhuis be- op een tuinder zijn grootmoeder ver zorgd werd. De ambtenaar was van voerde niet gezien te hebben. De ge mening dat vrouwen die hun huid I tuigen legden stuk voor stuk een niet durven wagen door het hoofd j verklaring af in het nadeel van de buiten het raampje te steken, niet beklaagde. Dit veroorzaakte nogal achter het stuur thuishoorden. Het verbazing in de zaal omdat een van meisje was het er volkomen mee de getuigen, N. B., de broer van de overtreding eveneens terecht stond. Ieder bekende edelmoedig schuld en de kantonrechter vond geen reden aanwezig om hogere geldboeten dan 10,van de glipperige chauffeur en vijf gulden van de hinderende eigenaar te vragen. Wegpiraat in actie. Minder welwillend stond het hof tegenover een vrachtwagenchauffeur die op dezelfde Haarlemmerstraat een uiterst rechtsrijdende fietser had gegrepen en op het trottoir gesmakt. De wegpiraat was geen decimeter uitgeweken en had ondanks de al gemene verachting van het publiek zich spottend over de zaak uitgela ten. De veertig gulden boete zullen hem echter wel tot nadenken bren gen. Vreemde houding. Ingewikkelder was de zaak tegen een buschauffeur die op de Calao- weg in Katwijk een driewieler had eens, al betoogde zy nog dat de tex tielarbeider bij zijn gedwongen rust meermalen van haar belangstelling had mogen genieten. Ook de schade nam z£ volledig voor haar rekening. De rechter vond dit weliswaar mooi, maar moest haar toch ook een boete van 30,opleggen. Verkeersproblemen op Haarlemmerstraat. De verkeersmoeilijkheden op de Haarlemmerstraat kunnen het beste afgemeten worden aan het aantal malen dat de naam van die straat op de lippen van de kantonrechter ligt. tuinder, als getuige voor de verdach te was opgeroepen. De raadsman meende echter langs zijn neus weg dat het recht door al deze eenslui dende verklaringen slechts gediend kon worden. De buschauffeur was er echter minder mee gediend, want hij zag zich met 35,beboet. VECHTERSBAAS. Een 31-jarige fabrieksarbeider uit Roelofarendsveen moest voor de Haagse Politierechter verschijnen, omdat hij op 28 November jl. opzet telijk zekere Th. H. van V. had ge slagen. Hij had niets tegen die man, het gezicht geslagen had en voor de Haagse Politierechter, waarvoor zij nu wegens mishandeling terecht stond, nam zij hier niets van terug. In haar verklaring stond: „Ik was blij dat ik er eens een keer op kon slaan. Mijn handen jeukten al lan ger". De verdachte vertelde dat het slachtoffer iedere keer haar kinderen had geslagen. In het rapport van de politie stond verdachte beschreven als een ruzie maakster, opvliegend, kijfachtig en bemoeizuchtig. De officier van Justitie vond ver dachte nogal een potige dame, maar aangezien het de eerste keer was dat ze terecht stond wilde hij thans nog boete eisen en wel 50 boete of 25 dagen. Het vonnis luidde: 35. boete of 10 dagen. DIENSTBODE MET LANGE VINGERS. De officier van Justitie bij de Haagse Politierechter eiste 50. boete of 25 dagen tegen een 22-ja rige dienstbode uit Alphen a. d. Rijn, die te Oegstgeest in de periode van 417 Augustus j.l. in haar werk kring acht bankbiljetten van f 10. een schaar, een schort en ander tex tiel had gestolen. De verdachte be kende. In een voorlichtingsrapport werd er op gewezen dat zij uit een asociaal millieu komt. De verdachte werkte nu in een wasserij. Van de gestolen 80 had verdachte inmid dels 30 terugbetaald. De officier van Justitie zag de toekomst voör verdachte, die nu trouwplannen koesterde, somber in. De Politierechter veroordeelde het meisje tot f 40.boete of 10 dagen, een maand gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en de bijzondere bepaling dat zij binnen zes maanden de 80 gulden geheel afbetaald zal hebben. VEERTIG GLAZEN BIER? Bij verstek veroordeelde de Haag se Politierechter een straatmaker Uit Leiden tot 50.boete of 25 da gen, omdat de man in beschonken toestand een bromfiets had bereden. Verdachte zelf had opgegeven veer tig glazen bier te hebben gedronken. Waar laat hij dat?

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8