DUINSTREEK Gunning van de bouw N*Z*H.-station aangehouden „Elckerlyck" uit Sassenheim speelde „De Rani" in België Balen lompen op de tramrails DINSDAG 15 FEBRUARI 1955 DE LEiDSE COURANT EERSTE BI .AD - PAGINA 3 ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling voor bolbloemen Als wij de geschiedenis bezien van de teelt van bloemisterijen te Roelof- arendsveen ,dan valt het direct op, dat in de uitbreiding hiervan sprake is van een trage groei. Alleen in de laatste jaren is op belangrijke schaal uitbreiding merkbaar. Wij zijn ervan overtuigd, dat in 1946 de stichting tan een plaatselijke bloemenveiling !n grote mate deze uitbreiding van de bloemisterij gestimuleerd heeft. Deze uitbreiding is ook merkbaar #an de bloemenveiling zelf in de stij gende omzetcijfers. In 1954 werd de eerste maal de omzet van een mil- lioen, overschreden. In verband hier mede zal men een grandioze bol- bloemententoonstelling houden van 19 t/m 22 Febr. a.s. Dat wij hierover niet eerder ge schreven hebben vindt zijn oorzaak in het feit, dat het enkele dagen ge leden nog niet vast stond of deze door zou kunnen gaan. Immers het was de bedoeling, dat deze tentoon stelling gehouden zou worden in de thans nog in aanbouw zijnde nieuwe veilinghal. Dit bleek echter niet mo gelijk en daarom is besloten de ten toonstelling in een van de reeds be staande veilinghallen te doen hou den. Dit zal natuurlijk zijn moeilijk heden geven bij de normale veiling werkzaamheden, maar gezien de grote bedragen, die voor deze ten toonstelling reeds geïnvesteerd wa ren, heeft men toch gemeend deze doorgang te moeten laten vinden. De organisatie berust bij de Kernclub van Veiling en L.T.B. en geschiedt in samenwerking met de Katholieke Jeugdbeweging. Natuurlijk hebben de talrijke in zenders hun uiterste krachten be proefd om het beste van het beste op deze tentoonstelling te kunnen plaat sen en hierdoor met de hoogste eer te gaan strijken. Niet minder dan 1500 potten met tulpen en narcissen zullen in een vakbekwaam arrange ment opgesteld worden. Naast de verplichte soorten zal ook een groot gedeelte bezet worden met vrije in zendingen, Het belooft een prachtige tentoonstelling te worden, waar niet alleen voor de vakman veel moois te bewonderen zal zijn. Zaterdagmiddag te 2 uur zal Alkemade's eerste bur ger de tentoonstelling officieel ope nen. Voor bezoekers zal de tentoon stelling geopend zijn Zaterdag 19 Febr. van 1622 uur, Zondag 20 Febr. van 1122 uur, Maandag 21 Febr. 1421 uür en Dinsdag 22 Fe bruari 1121 uur. VASTENAVONDVIERING K.A.B. Gisteravond gaf de K.A.B. in hotel „De Vier Heemskinderen" de ope ningsavond van haar jaarlijkse vas tenavondviering. Als gebruikelijk werden deze avonden in hoofdzaak weer verzorgd door de eigen toneel groep, welke deze avond de dolle klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets over het voetlicht bracht. De vice-voorz., de heer J. P. Hoogen- boom sprak bij ontstentenis van voorz. Rietbroek het welkomstwoord en richtte zich hierbij inzonder tot de g.a. pater C. van Dijk. Spr. bracht voorts dank voor de verkregen mede werking bij het tot stand komen van het KAB-gebouwtje, en annonceerde een verloting om de uitgave van het eigen contact-blaadje weer mogelijk te maken. De vice-voorz. deelde mede, dat als KAB-leden een half jaar lid zijn van Herwonnen Levens kracht zij opgenomen konden wor den in eigen T.B.C.- of Rheüma- sanatoria. Hierna ging het doek open en nam de volledig bezette zaal ken nis van het dol-komische gegeven, waarin Niek Groenendaal, in stilte getrouwd, met zijn vrouw Emmy ge niet van een vlotte vacantie. Beiden hebben echter van een resp. oom en tante geld beschikbaar gekregen om te kunnen studeren, en deze familie leden mogen geen kennis nemen van dit huwelijk. Om beurten komen zo wel de oom als de tante zien, hoe het met de studie-vorderingen staat. Om derhalve dit geheime huwelijk te camoufleren moet echtgenoot Niek als vriend en echtgenote Emmy als hospita fungeren. Natuurlijk leidt deze rolverdeling tot de onmogelijk ste situaties en tenslotte ook de gebruikelijke ontknoping. Mede dank zij het vlotte spel der tonelisten bracht dit aantrekkelijke spel de zaal in een uitbundige spanning. Regis seur Herm. Hoogenboom heeft met de keuze van dit kolderstuk wel een zeer gelukkige greep gedaan. Het duo TurkVan Zanten zorgden evenals in het gezellig samenzijn tot besluit voor de gewaardeerde muzikale me dewerking. Vice-voorz. Hoogenboom sprak het sluitingswoord van deze voortreffelijke vx'olijke avond, waar van heden, Dinsdagavond, een reprise gegeven wordt. ZWAMMERDAM Bijeenkomst onderwijzend perso neel. Ten gemeentehuize te Zwamimerdiaim vond op initiatief van de Rijksinspecteur een samenkomst plaats van de onderwijskrachten der Zwammerdamse scholen. Ook de burgemeester was aanwezig. De in specteur, de heer Schipper, zette in de aanvang van zijn openingswoord de bedoeling uiteen van deze be langrijke bijeenkomst nl. nieuwe ge zichtspunten op te doen bij de ver frissing van het onderwijs. Diverse tafels vertoonden een collectie teke ningen uit oinnen- en buitenland van de leexdingen van vele scholen, groepswerk, zelf geïllustreerde over zichten, uitgewex-kte projecten, waar bij sdxrijven, tekenen, knippen, plakken hand ixx hand gaan. In zijn inleiding wees de heer Schipper op de vele moeilijkheden van dit werk. Voorbeen waren de kansen oan ken nis te nemen van al deze dingen moeilijkex". Daarom kon men deze bijeenkomst zien als een vorm van decentralisatie. Er is veel veranderd in de laatste 20 jax*en. De bezwaren, die aan het huidige onderwijs kle ven, zijn overbekend. Wij kunnen hoewel niet alles toch wel iets DE KWAKEL GOUDEN ECHTPAAR. Maandag a.s. hoopt het echtpaar M. B. C. van Egmond en C. van Oost- waard de dag te herdenken, dat het vóór 50 jaar in de echt werd ver bonden. De bruidegom is 72 jaar, de bruid 80. Beiden genieten nog een goede gezondheid. De heer Van Eg mond is in de Kwakel een bekende persoonlijkheid. Aanvankelijk was hij timmermansknecht en woonde te Uithoorn. In zijn vrije tijd repareer de en verkocht hij ook rijw'elen, ter wijl moeder de vrouw een paar koe tjes hield. In 1914 nam hij de timmer manszaak van de heer Van Staveren over en kwam in de Kwakel te wo nen. Bijna 25 jaar is hij kassier van de Coöp. Boerenleenbank^ 10 jaar kerkmeester en vele jaren bestuurs lid van de Wilhelminavereniging, Het echtpaar heeft 7 kinderen. De oudste zoon is gem.-ontvan«er in Uit hoorn. 2 dochters zijn in het kloos ter. een in Ootmarsum en een in Dordrecht, 'n Andere dochter is ge huwd, 2 zoons zijn in het timmerbe drijf en een is er bloemist. Het zal het geziene echtoaar op de feestdag niet aan belangstelling ontbreken. Geboren: Wilhel-mina Johanna Gerarda Maria d. v. P. A. van Tol en G. A. Bakker. Nicolaas Theodorus Maria z. v. J. van Keessel en J. C. Wij'jes. Johannes Gerardus Wille- brordus z .v. F. B. Kortekaas en W Bezuijen. Johannes Theodorus Jaco bus z. v. J. W. J. Kok en K. M. Blom. ondertrouwd: Leonardus Johannes Zethof en Anthonia Adriana Theresia van Vliet. Petrus Simon Hogervorst en Margaretha Theodora van Tol. Getrouwd: C. de Koning en W. v. Vendel. Overleden: Gerardus van Stave ren 88 j._ echtgenoot van A. L. van Beest. KATWIJK Geboren: Henriëtte Beatrix Jus tine d. v. J. Kanis en J. B. K. Die- derix. Annetje d. v. J. Guyt en J. Vlieland. Maartje d. v. D. Verloop en M. de Jager. Teunis z. v,. D. van der Plas en G. Guyt. Bastiaantje Cornelia d. v. H. Sohellingerhout en J. van der Spek. Jacob z. v. L. van Beelen en D. Pluimgraaff. Anthonie Simon z. v. A. S. Schalkers en C. Peeman. Johanna d. van J. C. Zijaer- veld en J. Onderwater. Dina Adria na. d. van C. van Beelen en L. Aan- dewiel. Cornelis Marianus z. v. W. Ouwehand en G. Buys. Huig Leen- der z. v. H. L. Barnhoorn en M. Meij- vogel. Willy d. v. W. van der Plas en M. Souverijn. Ondertrouwd: G. de Jong en W. Noorlander. Getrouwd: D. Dorrepaal en A. Vooys. G. H. Schouten en W. P. H. Krijgsman. Overleden: D. Zwitser 44 j G. van Duyn 90 j. A. Ouwehand 38 jaar, echtgen. van G. van Rijn. N00RDWIJKERH0UT Maandagavond werd in de zaal van gebr. Brama de ledenvergadering van de Oranjevereniging gehouden. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer V. Vink, allen har telijk welkom op deze belangrijke le denvergadering. Belangrijk omdat 2 bestuursleden o.w. de voorzitter heb ben bedankt, waardoor nieuwe be stuursleden en een voorzitter moeten worden gekozen. De penningmeester, de heer Houtsma, gaf het financieel verslag. Het saldo van het vorig jaar bedroeg ƒ2452,19. De totale ontvang sten bedroegen 6503,65, w.o. te ver melden zijn de posten: contributies leden: 971,25 50,meer dan vo rig jaar) en staangeld kermisattrac ties: 43,67.' De uitgaven bedroegen 6764,74, alzo nu een batig saldo van 2191,10. Het volgende punt van de agenda: verkiezing van 2 bestuursleden, bracht de tongen los. De heer Wes- trik, het woord verkrijgende, verge leek de voorzitter met een kapitein van een schip, die in 't zicht van de haven zijn schip verlaat en verzocht de voorzitter in 't bestuur te blijven, tot het najaar, met het oog op de festiviteiten dit jaax% wegens het 10- jarig bestaan van de vereniging-en 10 jaar bevrijding. Dit voorstel werd krachtig door de vergadering ge steund. De heer Vink achtte echter zijn tijd gekomen om te bedanken, zijn drukke werkzaamheden eisen hem gelxeel op. Burgemeester v. d. Weijden herin nert er aan, dat hij bij zijn komst in Noordwijkerhout 'n bloeiende oranje vereniging gevonden had, waar al tijd in prettige sfeer en met enthou siasme de zaken zijn afgewerkt. Hij doen oan die bezwarexx, gedeeltelijk tenminste, op te heffen, aldus spr. Met vele voorbeelden uit de prac- tijk lichtte de inleider zijn woorden toe. De gedachtenwisseling die hierna volgde bracht o.m. de beruchte op leidingsklassen en scholen ter spra ke, die de onderwijzer de verfrissing bemoeilijken of onmogelijk maken. De ouders zien over het algemeen nog die school als de beste, die het meeste leert dwz. die de kinderen volpropt met parate weetjes, die ze spoedig weer vergeten i.p.v. de op voeding tot zelfstandigheid als zwaarste element. Er zijn helaas in mijn inspectie, aldus de inspecteur nog opleidingsscholen. De opleiding is een euvel waar tegen gevochten moet worden. Er volgden nog enkele moeilijkheden, waarna de inspec teur sloot met een dankwoord aan de burgemeester en aan de aanwe zige dames en heren. deed een ernstig beroep op de heer Vink, als voorzitter aan te blijven al was het maar voor 1 jaar. Hier was de heer Vink niet tegen bestand, waarna hij de toezegging deed, nog 1 jaar aan te blijven. Grote instemming van de aanwezigen. Nog rest de vraag, wat doet de heer Linders. De heer Westrik is van mening dat een betaalde kracht de heer Linders terzijde moet staan. Ook wordt er op gewezen, dat de heer Linders te veel drukte heeft, omdat de inschrijvers zich niet aan de tijd houden, waarop de inschrijving plaats heeft. Dit is wel het grootste bezwaar volgens de heer v. d. Sleet. Algemeen was men van gevoelen, dat dit juist is. Laatkomers zullen voortaan wor den geweerd. Vervolgens was er gelegenheid om met voorstellen te komen voor de diverse feestelijkheden in 1955. Alge meen is men van gevoelen, dat het bloemencorso voor de kinderen moet doorgaan, waarbij dan tevens een re clameafdeling in kan worden gelast. De heer Slingerlandt vraagt of voor de Ronde van Noordwijkerhout een ander parcours kan worden uitgezet, opdat meerdere mensen het gehele verloop van de wedstrijd (koppel wedstrijd) kunnen volgen. Bijv. Via- ductwegKoninginnew.v. 't Haaff- straat (om het land van Dobbe). Dit voorstel zal nader door 't bestuur worden bekeken. 't Bestuur stelt de volgende feeste lijkheden vast: 30 April: 10 uur zanghulde van de jeugd voor het Raadhuis; 2 uur sport op 2 terreinen; 7.15 demonstratie van de R.K. Gymnastiekver. „Gios". 4 Mei: Stille tocht. 5 Mei: 8 uur kerkdiensten; 10 uur bloemencorso door schooljeugd, ge combineerd met reclame-optocht van de winkeliers van Noordwijkerhout; 2 uur wielerronde voor mannen van 15 tot 27 jaar; 4 uur idem voor oudere mannen; 's avonds muziek door 't dorp. Bij de rondvraag werd geinfor- meerd of de kinderoptochten weer doorgang kunnen vinden. Dat stuit echter op te veel bezwaren. Gevraagd werd ome betere afzetting bij d volksspelen. In zijn dankwoord tot slot verklaar de de heer Vink, dat het woord van burgemeester v. d. Weijden de door slag heeft gegeven, zodat het bestuur gehandhaafd blijft. Ouderavond L.T.J.-K.J.M.V. Gis terenavond 'hadden de jonge kwekers en jonge middenstanders hun ouders weer naar hotel v.d. Geest genodigd om tezamen met hen de avond ge zellig door te brengen en hun te la ten zien, wat L.T.J./K.J.M.V. voor hun jongens betekent. Het eer ste deel van de avond werd nu ge vuld door de broeder Duibricius met zijn films van de vier jaargetijden in de tuinen van de St. Bavo-stiCh- ting, de Tour de France door Noord wijkerhout cn het Bloemencorso op de straatweg. Wij bespraken deze I aardige filmpjes reeds eerder en vol- j Vastenavondfeest van L.T.J. in Leiden Programma moest gewijzigd worden De jongens cn meisjes van de L.T.J, en L.T.M. in het district Lei den vierden vandaag in de Sleutel stad hun jaarlijks carnavalsfeest. De dag werd begonnen met een H. Mis in de St. Petruskerk, welke door rector Vcster werd opgedragen voor de intentie: Geef ons een sterk ge loof en een schone toekomst; zegen onze L.T.J. en L.T.M. Ongeveer dui zend jongeren woonden het H. Mis offer bij. Gezellig keuvelend ging het grote gezelschap vervo.lgens naar de Stads gehoorzaal, waar Jac. M. v. d. Poel uit Oud-Ade, de districtsvoorzitter, een welkomstwoord sprak. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling het programma te beginnen met óe prachtige film „Schuldio aan ver raad", die een beeld gee^ van de toestanden achter het IJzeren Gor dijn. Daar men echter een brand bare copie van deze film had, gaf de commandant van de brandweer geen toestemming voor de vertoning. In verband hiermede moest het pro gramma gewijzigd worden. Men startte met de declamatiewedstrijd en een toneelschets en intussen ging er een deputatie naar Den Haag om een minder brandbare copie van de film te bemachtigen, die een plaatsje kreeg in 't middagprogramma. Deze onverwachte vertraging kon de pret echter niet drukken en van de start af heerste er een ongewekte stem ming. Morgen zullen wij nader op dit feest terugkomen. Gistermiddag vond in Haarlem de aanbesteding plaats van het nieuwe busstation van de N.Z.H.VJV1. in Lei den. Hoewel de cijfers van de in schrijvingen nog niet bekend waren, kon wel meegedeeld worden dat de gunning voorlopig is aangehouden. Het busstation zal vlak naast het stationsgebouw tegen de spoordijk opgetrokken worden. Het oude kantoor en de remise aan de Rijnsburgerweg zal wanneer staan daarom met U te melden, dat ook nu de films weer bijzonder bij de toeschouwers in de smaak vielen. Na een korte paiuze, tijdens welke voorzitter Jan van Schie de avond officiëel opende en een kort welkom sprak tot de genodigden, onder wie wij de L.T.B.de Kath. Midd. ver. en de voorzitter van de Raad van Overleg, de heer Jeukens, op merkten, naast een flink aantal ou ders van de leden, speelden enkele jonge mannen met assistentie van enkele jonge dames een éénacter, die door de dwaze verwikkelingen en misverstanden nogal hilariteit verwekte. En toen kwam de muziek binnen, vertegenwoordigd d'oor Cees v.d Toigt met zijn band en het behoeft geen betoog, dat toen de benen spoe dig in beweging kwamen. Een kleine verloting tussen de dan sen door maakte, dat de kas niet he lemaal geplunderd 'behoefde te wor den omwille van deze avond. Kees Dobbe wekte tenslotte de leden op, om zo spoedig mogelijk te laten we ten, wat zij beschikbaar hebben voor de huisbroei-tentoonstelling. Ditmaal zijn geen bollen uitgereikt, maar kan elk lid komen met producten uit ei gen bedrijf. Zaterdagmorgen vertrokken de to neelspelers van „Elckerlyck" per tou ringcar naar Ardooie in België, om daar de inwoners in culturele ver broedering te brengen met Sassen- heimse toneelamateurs. Als toneel centrum is Ardooie goed bekend in West-Vlaanderen, dank zij de stuw kracht van burgemeester Marcel Ser- cu, die voorzitter en regisseur is, als mede voorzitter van het West-Vlaam se Kath. Toneelverband. Na een mooie reis over Breda en Antwerpen kwam „Elckerlyck" in Ardooie aan. Wel had men nog één uur oponthoud aan de grens. Dit ver mocht de goede stemming niet te drukken. Na door de voorzitter van de toneelver. „Doeomwel" te zijn be groet deden zij de koffietafel alle eer aan. Hierna kwam het echt Hollandse toneelspel „De „Rani" antwoordt niet". De zaal was stil onder dit prachtige en spannende spel. De aan wezigen hebben tenvolle genoten, en konden dit spel goed volgen. Na het stuk volgde kennismaking met de gastheren en werd het een ware verbroedering Zondag te 10 uur was er een plech tige H. Mis, waarna men op het ge meentehuis officieël werd ontvangen en de erewijn werd rondgediend. In de namiddag gingen de tonelis ten van „Doeomwel" en „Elckerlyck" genieten van de schoonheid in Brug ge. Na deze schone trip werd in ,,'t Putje" afscheid genomen van deze gastvrije gemoedelijke vrienden. Langs mistbanken en gladde wegen kwam men weer veilig thiiis. Op Zaterdag 23 April zal „Doeom wel" hier komen met „Het Zigeuner meisje" een Tirols spel met mooi de- fcor en costumering. Gemeentesecretarie 's avonds open Alleen op de Maandagen Teneinde de inwoners zoveel moge lijk gelegenheid te geven de zaken, waarvoor zij zich bij een der gemeen telijke diensten moeten vervoegen, persoonlijk te bespreken, hebben B. en W. besloten alle gemeentelijke in stellingen iedere Maandagavond van 19.3021.30 uur voor het publiek open te stellen, en voorts op alle werkdagen de kantoren geopend te houden tot 12.30 uxxr, in plaats van tot 12.15 uur. Deze wijziging brengt evenwel me de, dat de gemeentelijke kantoren na 12.30 uur absoluut gesloten moeten blijven voor het publiek om het per soneel in de middaguren in staat te stellen de administratie te verzorgen. Weliswaar geldt ook thans een mid dagsluiting, doch hier werd tot dus ver nog al eens van afgeweken het geen in de toekomst onder geen voor waarde meer zal kunnen geschieden. In verband met het feit, dat de Hoofden van Dienst nagenoeg doorlo pend bezet zijn met besprekingen van allerlei aard, waardoor lang wach ten veelal onvermijdelijk is en een vlotte afwikkeling van zaken onmo gelijk wordt, hebben B. en W. tevens besloten voor deze diensthoofden spreekuren in te stellen op Maandag en Donderdag van 10 tot 12.30 uur. Buiten deze uren kan niemand wor den toegelaten, tenzij volgens een te voren gemaakte afspraak. Deze regeling, is gisteren ingegaan. WARMON0 VASTENAVOND-UITVOERING „ST. MATTHIAS". In hotel „De Zon" werd de laatste uitvoering van dit seizoen gegeven. Als eerste kwam de afd. harmonie o.l.v. de heer Robert Mey voor het voetlicht met een zestal muzieknum mers. Ondanks het feit, dat het pro gramma slechts één geheel nieuw nummer bevatte en de overige num mers reeds eerder waren gebracht, hebben wij kunnen constateren, dat de afd. Harmonie, haar plaats in de superieure afdeling ten volle waard is. Onder de straffe leiding heeft het gezelschap nog meer gewonnen aan rhythme en klankgehalte. Na deze uitvoering werd door de voorzitter, de heer Th. R. de Vroo- men aan de ere-voorzitter ,Je heer C. Zwetsloot, verzocht de gewonnen lauwertak op het concours te Ilpen- dam, aan het vaandel te hechten. Hij memoreerde in zijn toespraak, dat het de heer Zwetsloot, als oprichter en grondslaglegger van de harmonie, vreugde moest doen, zijn geestes kind tot de grootst mogelijke hoogte te zien klimmen. Na de pauze voerde de afd. toneel de zeer dwaze klucht in drie bedrij ven op, getiteld: „O bella donna Lu cia", een bewerking van Josita Pe ters. Uitgesproken dwaas, is het enige wat hiervan te zeggen valt. De lach salvo's waren niet van de lucht. Een ieder, die van deze doorlopen de kolder wil gaan genieten, kan hiervoor nog terecht op Zaterdag 19 en Zondag 20 Februari a.s. Het zal hem of haar goed doen hartelijk te kunnen lachen. De afd. toneel o.l.v. de heer G. G. v. Elburg staat er borg voor, dat de dagelijkse beslom meringen volkomen vergeten wor den. OEGSTGEEST O.G.A.V. Gisteravond hield de gymnastiek- en atletiekvereniging de jaarvergadering in „Het Witte Huis", onder leiding van de heer A. G. de Kier, die bij de opening naging wat in 1954 is verricht. Over 't alge meen is het een vrij rustig jaar ge weest. Men heeft echter erg te kam pen met gebrek aan zaalruimte. Nadat spreker nog herinnerd had aan 't a.s. zilveren jubileum, las de secretaris, de heer C. J. van Ekeris, de notulen en jaarverslag voor. De penningmeester, de heer J. v. d. Kraats, rapporteerde de financiële toestand en na onderzoek werd hem décharge verleend en dank gebracht. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Hierna kwam de voorzitter nader terug op de viering van het a.s. jubi leum en herinnerde er aan, dat de eerste vergadering, die tot oprichting heeft geleid, had gestaan onder lei ding van de heer J. C. Donk en als eerste voorzitter optrad wijlen de heer A. F. Kraan. Er is een feestcommissie benoemd, die de herdenking voorbereidt. Een uitvoering zal worden gegeven met receptie. Ook is gedacht aan de leden beneden de 10 jaar, waarvoor een aparte sportmiddag wordt gehouden. Op een en ander wordt nog nader teruggekomen. VOORSCHOTEN Een grote vrachtauto met aanhaxig- wagen, hoog beladen met balen lom pen, reed gisteren door Voorschoten in de richting Leiden. In de bocht Ju- lianalaanLeidseweg precies voor 't raadhuis, zakte de lompentoren ineen en de balen rolden over de weg. Ge lukkig passeerde er op dat moment geen verkeer. De rails van de blauwe tram werden geblokkeerd en de tram naar Den Haag ondervond een half uur vertraging. Van half vier tot zes uur was men bezig om de auto's weer te beladen. De politie had het ge makkelijk, want alles speelde zich vlak voor het bureau af. WASSENAAR INLICHTINGEN GEVRAAGD Zaterdagavond omstreeks kwart voor negen heeft zich op de Rijks straatweg ter hoogte van de vlees- warenfabriek een ernstige aanrijding voorgedaan, waarover de verkeex-s- politie gaarne nadere inlichtingen zou verkrijgen. Er deed zich een botsing voor tus sen een truck met oplegger, bestuurd door H. uit Noordwijk en een slip pende personenauto, bestuux'd door mej. B. uit Den Haag. Mej. B. en de heer C. die bij haar in de auto zat, werden uit de wagen geslingerd, mej. B liep een linker arm- en -beenfrac tuur op en de heer C. vex-moedelijk een schedelbasisfractuur. Kort na het ongeval zijn twee per sonenauto's gepasseerd, die vermoe delijk nog in aanraking zijn gekomen met de gewonden op de weg. De be stuurders van deze twee auto's wordt verzocht zich voor het geven van in lichtingen in verbinding te stellen met de Wassenaarse verkeerspolitie, van Zuylen van Nijeveltstraat 206, telefoon 3333. Z0ETERMEER FABRIEKS ARBEIDERSBOND De fabrieksarbeidersbond „St. Wil- librordus" heeft haar jaarlijkse pro- paganda-feestavond gegeven in het parochiehuis. Dank zij de gehouden enquête onder de leden was er een grote belangstelling. Voor een groot gedeelte was dit ook te danken aan de toneelvex-eniging „Willen is kunnexi" uit Berkel, die op vlotte, gezellige wijze het blijspel „Moppie" lanceer de. Dit kolderachtig niemendalletje lokte lachsalvo's uit door de vaart en goede typering, waarmee het gezel schap dit blijspel bracht. Vooral „Moppie" met haar speelse natuur en radde tong was de ster van de avond. De districtsbestuurder, J. Smit, sprak een propagandistisch woord, waarna hij op de successen van de bond wees en er op aandrong het le dental van 71 nog hoger op te voeren. Ook de medewerking der vrouwen werd gevraagd, om hun echtvrienden te herinneren aan de ledenvergade ringen. Met een gezellig samenzijn met medewerking van „The Happy End"-band werd deze genoeglijke avond besloten. NIEUWE VUILNISAUTO Over enkele weken zal de nieuwe vuilnisauto, waarvoor de raad gelden voteerde, in gebruik worden geno men. Van gemeentewege is men er toe overgegaan de uniforme vuilnis emmers te distribueren. Het huisvuil zal in de toekomst tweemaal per week worden opgehaald. De belasting eventueel wordt met 100% verhoogd n.l. van 5.per week tot 10.voor de eerste vuil nisemmer. Voor elke emmer meer moet 11.50 betaald worden. de trams door autobussen vervangen zijn, afgebroken moeten worden om de inrit voor de dan in garage ver anderde remise te vergx'oten. Het nieuwe gebouw sluit in vorm en stijl geheel aan bij de strakke za kelijke lynen van het stationsge- bouwf waarvan ir. Schelling de bouw meester is. Het nieuwe project is dan cok van dezelfde architect, die ook nu weer een fraai en'ruim gebouw ontworpen heeft. Liclit en ruimte. Gelijkvloers kunnen de reizigers via twee glazen deuren de ruime wachtzaal betreden, waar talrijke vormen van modern comfort de tijd zullen korten. Links bevinden zich de abonnementenafdeling en het buf fet en rechts is een bloemenwinkel- tje ondergebracht. Aan de achterzijde van het gebouw zijn enkele toiletten geprojecteerd. De eerste verdieping zal geheel als kantoorruimte worden ingericht. Reizigers, die geen tijd hebben om rustig de komende dingen af te wachten, vinden voor het gebouw onder een grote luifel beschutting te gen regen en wind. Het haltekantoor der N.ZJH. zal eveneens gebruikt kunnen worden door reizigers van andere maatschap pijen, die met Leiden een verbinding onderhouden. In beschonken toestand verdronken Een 61-jarige Leidenaar is Zater dagavond om kwart vóór twaalf in beschonken toestand in het water van de Langegracht geraakt en ver dronken. Bewoners van de Lange gracht ontdekten uit het raam bewe ging in het water. Zij snelden te huip en wisten met enige omstanders een drenkeling op het droge te krijgen. Het slachtoffer was echter al ver dronken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Marktberichten LEIDEN, 15 Febr. Vette varkens. Aanvoer 239 vette varkens. Zware 191109, lichte 188102, slagersvar- gens 192188, zeugen 165160. Han del aanvankelijk vlot. 1 Nuchter kalf. BODEGRAVEN, 15 Febr. Kaas. Aanvoer: 9 partijen. Notering: eerste soor t 2.232.26; tweede soort 2.192.22. Extra kwaliteit geen notering. Handel kalm. ROTTERDAM 15 Febr. VeeTo tale aanvoer: 4382 (6232). vette koeien 675, gebruiksvee 1005 (557), vette koeien 50, graskalveren 149 (128), nuchtere kalveren 1759, var kens 235, 'biggen 190, paarden 131, veulens 10, schapen of lammeren 157, bokken en geiten 21, vette koeien prijzen: 2.58—2.72 2,28—2.46, 1.95— 2.05, vette kalv. 2.95—3.05 2.65—2.75 2.202.50, per kg. lve. gew., graskal veren 300225170, nuchtere kalve ren 484238, biggen 626242, slachtpaarden 210195185, scha pen 14012595, lammeren 135115 95, kalkloeien 1050900750, melk koeien 1050900750, varekoeien 700—625—550, vaarzen 650—550—450, pinken 400—300250. Vette koeien aanvoer wat ruimer, handel redelijk, prijzen iets stijver dan vorige week, prima's boven no tering; vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen wat stijver in prijs; graskalveren, aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, goed prijshoudend; nuchtere kalve ren, aanvoer ruim, handel redelijk, zwax-e,prijshoudend, verder lager in prijs; biggen aanvoer iets meer, han del matig, prijzen stabiel; slacht paarden, aanvoer even ruimer, han del stug beste jonge paarden duur- dex-, verder onveranderd; schapen aanvoer matig, handel tamelijk, ruim prijshonudend; lammeren, aanvoer matig, handel tamelijk, ruim prijs houdend; kalf koeien aanvoer rede lijk, handel goed, eerste kwaliteit iets stijver in prijs, verder onveran derd: melkkoeien aanvoer redelijk, handel goed, eerste kwaliteit iets stijver in prijs, verder onveranderd; vare koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, x-uim prijshoudend; vaarzen aanvoer gewoon, handel traag, prijzen ongewijzigd; pinken, aanvoer gev/oon, handel traag, prij zen ongewijzigd; tbc-vrije koeien, koeien aanvoer als vox-ige week, handel goed, prijzen eerste kwaliteit v/at stijver in prijs, verder ongewij zigd. ROELOFARENDSVEEN, 14 Febr. Bloemen. Blauwe Druifjes 1626, Anemonen 5061, Tulpen: Golden Harvest 7492, Rose Copland 70 98. v. d. Eerden 65—87, W. Pitt 70— 87, Zenober 5464, Krelage 6068, White Sail 7294, Crown Imperial 55—73, Nansen 65—71, Pink Gem 6374, Korniforus 7083, W. Cop land 60—72, E. Eddy 70—86, Olga 80—87, Roland 95—1.03, Crater 80— 87. Albino 1.00—1.06, John Gay 74— 78, Queen of the Night 1.201.29, Elmus 951.03, Dubb. tulpen 52 82, Narcissen: Early Glory 4254, Rembrandt 6066, l'Innocence 43 52, Kosters 3950, Whrestler 46 52, King Alfred 5360, Am. Glory 4549, Helios 4044, Fruhling 54 59, per bos. TER AAR, 14 Febr. Groente. Witlof 1 0.24—0.33, idem 2 0.12—0.21, idem stek 0.020.11, spruiten 0.47, idem B. 0.15—0.23, witte kool 0.11, rode kool 0.20, uien 0.110.12, idem nep 0.0?0.09, prei 0.35, alles per kg. knolselderij 0.09—0.18, idem stek 0.01 0.03, alles per stuk. VINKEVEEN, 14 Febr. Groente. Boerenkool 45 cent per kg. Waspeen 21 cent per kg. Witlof I 29—36 cent per kg. Witlof II 17—29 cent per kg. Selderij 1617 cent per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3