RIJNSTREEK Discussie in Leidse Raad over „bouwvolume en realisering" ontstond vrij onverwachts Ontruiming negerwijk Zout wordt zoet Ernstige botsing Weer inbrekers aan het werk Naar aanleiding van 't overzicht Deerenberg in K.V.P.-vergadering Kleedgehouwtjes en sportveldencomplex werden prijzig genoemd Gemeenteraad Leimuiden DINSDAG 15 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Postduivententoonstelling. In de bovenzaal van café ,,'t Centrum" heeft de Postduivenvereniging „De Alphense Vriendenclub" een twee daagse tentoonstelling gehouden van duiven. Hieraan ging een keuring der vogels vooraf door de keurmees ter, de heer J. de Jong uit Gouda. Er waren 166 inzendingen. J. Rooda verwierf de eerste prijs voor de schoonste oude doffer; J. Domburg voor de schoonste jonge doffer; A. Dissel voor de schoonste oude duivin en D. Verkade voor de schoonste jonge duivin. Klasse I: onbevlogen doffers: le prijs K. Hoogeveen, idem duivinnen le prijs H. Hoogenes. Klasse II: doffers bevlogen tot 450 km: le pr. E. v. Wilgen, 2e pr. Th. v. d. Elshout, 3e pr. E. v. Wilgen, 4e pr. J. Rooda. Idem duivinnen: le pr. A. Groenendijk, 2e pr. H. P. de Wit, 3e pr. E. v. Wilgen. Klasse III: doffers, bevlogen boven 450 km: le pr. J. Rooda, 2e pr. Th. v. d. Elshout; 3e pr. E. v. Wilgen, 4e pr J. Rooda. Idem duivinnen: le pr. A Groenendijk, 2e pr. H. P. de Wit, 3e pr. E. v. Wilgen. Klasse III: doffers, bevlogen boven 450 km: le pr. J. Rooda, 2e pr. Th. v. d. Elshout. Idem duivinnen: le pr. J. Dissel, 2e pr. Gebrs. Groenendijk, 3e pr. E. v. Wilgen. Klasse 7, late jonge doffers: le pr. Gebr. Groenendijk, 2e pr. N. v. Wil gen. Idem duivinnen: le en 2e pr. P. Bunt. Klasse 8: doffers onbevlogen: le pr. A. Dissel, 2e pr. Gebr. Groenen dijk; idem duivinnen: le pr. D. Ver kade. Klasse 9, doffers bevlogen: le pr. J. Domburg, 2e pr. Gebr. Groenen dijk, 3e pr. D. Verkade; idem, dui vinnen: le pr. Gebr. Groenendijk, 2e en 3e pr. A. Wijsman. BOSKOOP Jongetje verdronken Vermoedelijk misleid door de ge vallen sneeuw is de ongeveer 4-jari- ge Arnold Abbema, wonende in de gelegen sloot gelopen. Hij was 's mid- Julianastraat, in de achter de woning dags te ongeveer half drie even aan de ouderlijke aandacht ontsnapt en toen de vader ging zoeken kon hij hel k'nd nergens vinden. De moeder, die even lag te rusten, werd ge waarschuwd, waarna zij direct naar de slootkant liep en daar het kmd in het water zag liggen. Dr. Flim, terstond werd gewaarschuwd, moest helaas de dood constateren. Nieuwe brug in de Biezenweg. Het houten brugje in de Biezenweg tussen Tuinstraat en Valkenburger- laan, verkeert in zodanige toestand, dat vernieuwing noodzakelijk is. Aan vankelijk is overwogen deze brug te laten verdwijnen doch de bezwaren daartegen ingebracht bleken het ge wenst te maken aldaar een brug te handhaven. Het voornemen bestaat een z.g. kokerbrug in gewapend be ton te maken. Hierdoor wordt voor komen, dat de landhoofden uitwij ken. De brug zal op dezelfde plaats worden gebouwd en de doorvaart- wijdte blijft ongewijzigd. De door- vaarthoogte zal worden verlaagd van 0.95 tot 0.75 meter boven het schouw- peil van de polder. Tot uitvoering zal pas kunnen worden overgegaan, wanneer de werken in Reijerskoop zullen zijn voltooid. Riolering in de Barendstraat. In verband met de dit jaar door de Provincie uit te voeren werken aan de Gouwekade, tussen de opslag plaats en de Zuidkade en de hef- brug over de Gouwe, zullen een drie tal riolen in de Barendstraat, welke op de Gouwe lozen, moeten worden opgeruimd. Voorts dient daarbij in de lozing van een aantal andere riolen te worden voorzien. Door B. en W. wordt nu als oplossing gezien het aanbrengen van twee inlaten in de westelijke Gouwe-oever, en wel één! ter hoogte van de Dorpsstraat W.Z., onmiddellijk ten zuiden van de wes- In het kader van de apartheidspoli tiek, in Zuid-Afrika is men thans be zig met de gedwongen ontruiming van de Sophiatown-negerwijk in Jo hannesburg. De eerste groep van on geveer duizend negers werd verleden week met hun schamele bezittingen op vrachtwagens naar een nieuwge bouwde nederzetting buiten de stad overgebracht. Vanmorgen werd de tweede groep weggevoerd. In totaal moeten ongeveer 70.000 inheemsen uit West-Johannesburg vertrekken. Hun wijk zal worden af gebroken om plaats te maken voor een nieuwe voorstad, bestemd voor blanken. Over het algemeen beperkt het verzet van de negers zich tot hët aankondigen van demonstraties. Van relletjes is tot nu toe geen sprake. De Britse marine heeft bekendge maakt, dat zij na negen jaar onder zoek een methode heeft ontwikkeld om zout en brak water te verande ren in zuiver drinkwater. Dit zal voor de marine een bezui niging van 5 millioen gulden per jaar betekenen. Op het ogenblik wordt 17.5 millioen gulden per jaar uitge geven om de Britse vloot twee mil lioen ton zuiver water per dag te be zorgen. telijke oprit van de provinciale hef- brug over de Gouwe, en één ter hoogte van het punt, waar de Boot- straat en de Barendstraat aan de Gouwe-oever samenkomen. De thans bestaande enige inlaat wordt dus door twee inlaten vervangen. Nieuw is daarbij de eerstgenoemde nabij de hefbrug. De op deze inlaat aan sluitende riolering van de Dorps straat W.Z., welke thans te klein van afmeting is, wordt dan tevens ver nieuwd en wel over de gehele lengte, waarna een aansluiting volgt op het riool achter de bebouwing ten zuiden van de Zijde, dat door deze aansluiting wordt schoongespoeld. Voorts wordt de Barendstraat tus sen de bovengenoemde nieuwe inla ten van een nieuwe riolering voor zien. Wanneer de raad zich met deze oplossing kan verenigen zal, in ver band met de uitvoering der Prov. werken, met de uitvoering een aan vang moeten worden gemaakt eind April begin Mei a.s. Gemeenteraadsvergadering. De eerstvolgende openbare gemeente raadsvergadering zal worden gehou den op Donderdag 17 Februari a.s. des avonds te 8.15 uur ten gemeente huize. De voornaamste agendapunten be treffen de vernieuwing van een brugje in de Biezen, het leggen v?n een riolering in de Barendstraat in verband met Prov. werken aan de Gouwekade, het verlenen van een crediet voor het doen ontwerpen van een sohetsplan voor 15 a 16 wo ningen aan de Goudse Rijweg en het verlenen van een crediet voor de verdere voorbereiding van de bouw van een tehuis voor bejaarden. HAZERSWOUDE IH.R.l Gistermorgen is ter hoogte van de woning van de heer Lommerse op de Rijksstraatweg te Hazerswoude een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een Skoda, met als bestuurder de heer Bijl uit Boskoop, reed in de richting Leiden en wilde een andere luxe wagen passeren. Juist naderde van de richting Leiden een zware Wa gen van een destructiebedrijf uit Overschie. De bestuurder zag de Skoda en remde. Toch kon een aan rijding niet meer voorkomen worden. Doordat de Skoda ook nog slipte raakte ze de vrachtwagen. De be stuurder werd er uit geslingerd en bleef bewusteloos op de weg liggen. Z'n auto sloeg enkele keren over de kop en bleef langs de Rijn liggen. Met een flinke hoofdwonde en een gebroken been werd de man naar 't ziekenhuis gebracht. Later op de dag werd de vracht wagen, welke aan de voorzijde be schadigd was, weggesleept. R.K. MIDDENSTANDSBOND Een dezer dagen hield de afdeling Hazerswoude-Koudekerk een verga dering in Café Boers. De voorzitter, de heer F. J. Kou- wenhoven, kon een flink aantal le den met hun dames verwelkomen. Spreker nam in zijn openingswoord het regeringsbeleid onder de loupe en meende, dat de KVP-Tweede Kamer fractie wel de juiste houding heeft aangenomen door belastingverlaging voor te staan. We leven, aldus spre ker, in een tijd van hoogconjunctuur, maar hij meende toch, dat, daar de gemeenten b.v. zwemmen in het geld, dit niet altijd op verantwoorde wijze wordt uitgegeven. Verder wees spreker op een verslag in een der grote bladen van een streekvergadering in Nootdorp, waar dr. N. v.d. Heuvel ernstig critiek had geuit aan het adres van de regering t.o.v. het huidige middenstandsbe- leid en in dit verband met de mani pulaties met de melk- en broodprijs. De voorzitter riep ieder op trouw te blijven aan de organisatie en er zo mogelijk propagandist voor te zijn. Hij sprak er zijn misnoegen over uit dat, ondanks dat hij ongevraagd had weten te bereiken bij het Gemeente bestuur dat de plaatselijke melkde- tailhandel is ingeschakeld bij de le vering van schoolmelk, niet één melk handelaar het nodig had gevonden vanavond ook eens op de vergadering aanwezig te zijn. Spreker wees op de gweldige resul taten van de S.U.S.-actie waaruit Pastoor Heyink plotseling overleden In pastorie te De Kwakel In de pastorie van De Kwakel (Uithoorn) is hedennacht plotseling overleden de zeereerw. heer H- Th. H. Heyink, pastoor van de kerk van de H. Martelaren van Gorcum te Rot terdam. Pastoor Heyink was gister avond in De Kwakel gekomen, om een paar weken voor herstel van ge zondheid door te brengen bij zijn vriend, pastoor J. R. F. Versteeg. Men vond hem vanmorgen dood op bed, overleden aan de hartkwaal, welke reeds enige maanden zijn ge stel ondermijnde. De thans ontslapene werd geboren op 29 November 1895 te Amsterdam en priester gewijd in 1920. Na kapelaan te zijn geweest te Uitgeest, Amsterdam, 's-Gravenhage en Haarlem, werd hij in 1940 be noemd tot pastoor te den Briel, in 1945 tot pastoor in Rotterdam. Het stoffelijk overschot is heden middag overgebracht naar Rotter dam. duidelijk blijkt, wat gezamenlijk op treden vermag. De Januari Bondscirculaire werd behandeld, nadat de secretaris de no tulen had gelezen die onveranderd werden vastgesteld. De rheumabe- strijding (volksziekte no. 1) die lan delijk krachtig ter hand zal worden genomen, zal ook hier alle medewer- i king verleend worden door de loten (lakentjes) a 50 cent te verkopen, ter wijl contact zal worden opgenomen met de zusterorganisaties. Medegedeeld werd dat de bedevaart naar Heiloo dit jaar bij wijze van proef op twee verschillende dagen zal worden gehóuden, n.l. op Dinsdag 7 en Zondag 26 Juni a.s. Verzocht werd een der twee dagen hieraan deel te nemen. „Santos" werd ook weer in de belangstelling geplaatst gezien het mooie doel. Van de rondvraag werd maar ma tig gebruik gemaakt, waarna men overging tot prijsj assen, waarvan door de dames en heren druk gebruik werd gemaakt. Dat er vinnig gekaart werd bewees wel het hoge aantal punten, dat door velen werd behaald. Na het uitreiken der diverse aar dige prijzen ging men voldaan huis waarts. KOUDEKERK Zij grepen er naast Toen de melkhandealar M. V. aan de Hcndsdijk Maandagmorgen zijn achterdeur uit wilde gaan, viel het hem op, dat deze niet gesloten was. Teruggekeerd in zijn woning, stelde hij een onderzoek in, en toen bleek, dat ongenode gasten een bezoek aan zijn woning hadden gebracht. Dit moet Zondagavond tijdens de kerk dienst zijn gebeurd. Geleerd door de enkele weken geleden gepleegde in braak, eveneens onder kerktijd, had de heer V. zijn geld mee naar de kerk genomen! Hij miste dan ook niets dan een knopje van zijn bureau, waarin de inbrekers het geld waar schijnlijk zullen hebben gezocht. Wij wensen de politie veel succes toe bij de pogingen om deze inbraak tot opheldering te brengen. De politie verzoekt ons nog het volgende te willen melden: Reeds meerdere malen is door de politie de belanghebbenden gewezen op het be lang van het goed opbergen van hun geld. Overleden: Jacobus Smitt 68 j.f wednr. v. H. de Olde. NIEUWKOOP Bij een afscheid. Zoals hier reeds eerder werd gemeld is de heer C. J. Hilhorst, kantoorhouder van de P.T.T. alhier, in gelijke functie be noemd in Made (N.-Br.). 1 Maart a.s. zal Kees, zoals iedereen hem kent, Nieuwkoop verlaten. Al verheugt men zich over deze promotie, toch zal men hem node zien vertrekken. Niet alleen was Kees een accuraat, WINKELDIEF GEARRESTEERD. Een cheffin van een warenhuis te Haarlem heeft Zatei'dagmiddag de 18-jarige A. P. S. uit de omgeving van Gouda, betrapt bij het stelen van twee ballpoints. Hij werd aan de re cherche overgegeven. Het bleek, dat de jongeman in zijn tas een aantal voorwerpen had, die hij des middags in het warenhuis en in twee Haar lemse winkels had weggenomen. Ook bekende hij in de afgelopen weken in winkels te Amsterdam, Den Haag en Leiden, boeken, tijdschriften en toeristenkaarten te hebben gestolen. ONEERLIJKE MELKBEZORGERS. Een Haagse melkhandelaar is door twee zijner bezorgers voor 3400. opgelicht. De 24-jarige P. M. van der Z, bezorger droeg van Mei 1954 af in totaal ƒ3.000.niet af, de 26-jarige W. den D. deed het wat bescheidener en hield van October 1954 af 400. voor zichzelf. Door de duisternis misleid is Zondag een 47-jarige inwoner van Bergen op Zoom in de omgeving van zijn woning, die buiten de stad ligt, in een moddersloot geraakt en om het leven gekomen. NA INTERPELLATIE VAN HUURMAN Het zag er naar uit, dat het een snelle voorspoedige raadsvergadering zou worden in de Leidse gemeenteraad gistermiddag. Enige minuten na drieën waren alle agendapunten al onder de hamer geweest. De nieuwe raadsleden, de heren Baart en Langezaal waren geïnstalleerd. De voorstellen waren vrijwel zonder commentaar gebleven. Maar naast de agenda lagen nog twee verzoeken om een interpellatie en één van deze verzoeken heeft de tongen in beweging gebracht. Zoals in de interpellatie-Huurman, die hierbij is afgedrukt, te lezen is, heeft de causerie van de heer Deerenberg in de K.V.P.-kringvergadering van Vrijdag j.l. te Leiden bij de interpellant bevreemding opgewekt over een achterstand in het gebruiken van de toegestane bouwvolume. Kaart toonde achterstand De heer Deerenberg had een kaart getoond, waarop de realisering van bouwplannen binnen het bouwvolume en eventuele achterstanden in Zuid- Holland per 1 Augustus stonden aan gegeven. In antwoord op deze vragen stelde wethouder Jongeleen in eerste instan tie, dat de heer Deerenberg door het raadslid verkeerd werd geïnterpre teerd en dat hij zich daarom ook van de plicht ontslagen achtte om op dé vragen, die hierop aansloten, te ant woorden. Nadat de heer Huurman had gesteld, dat hij eerder al had aange drongen op een grotere activiteit in het ontwikkelen van plannen, kwam wethouder Jongeleen met een reeks van cijfers, waarmede hij aantoonde, dat er bij het vullen van het bouw volume zeker geen achterstand is. In tegendeel. Cijfers Hij legde de raad o.m. de volgende getallen voor: In 1954 werden 630 woningen ge bouwd. Het toegestane bouwvolume bedi-oeg 588. Er werden in dit jaar dus 48 woningen te veel gebouwd. In 1955 bedraagt het toegestane aantal 507. Daar moet het tekort op het volume van 48 woningen in 1954 van af. Resteren 459 woningen. Er zijn plannen voor de bouw van 728 woningen in dit jaar. In 1955 zal het tekort dus tot 269 aangroeien. Het bouwvolume in 1956 bedraagt 466 wo ningen. Er is reeds een tekort van 269 woningen, resteren dus 197 wo ningen. Er bestaan plannen om in dit jaar 585 woningen te plaatsen. De achterstand zal dus 585 197 388 woningen tellen. Discussie In de discussie,- die zich vervolgens ohtwikkelde, kwam wel vast te staan, dat het overzicht van de heer Dee renberg als een momentopname in de en behulpzaam ambtenaar aan het loket, ook in het Nieuwskoopse ver enigingsleven nam hij een belangrij ke plaats in. Hij was de secretaris van de plaatselijke afdeling van de K.V P., penningmeester "van de Stil le Omgang, kassier van de plaatse lijke Volksbank, zeer verdienstelijk H°?l^erP li<l pn S^rptaric-npnninamppsfpr ,rL I You^ P gestreefd. Ondanks dat loop van het jaar moest worden be schouwd en dat men er voor de ge meente géén conclusie uit kon trek ken. De heer Huurman stelde vast, dat het toch goed was geweest, dat dit brandend probleem nog eens uit gepraat was. De heer Meester (P. v.d. A.) viel de wethouder bij in diens verdediging met het argument, dat men in Leiden niet lukraad met plannen kan komen wegens het enorme plaatsgebrek. „Wij zullen tot uitbreiding moeten overgaan, welke naam men dit ook wil geven. Als de mogelijkheden uit geput raken zal de gemeente zo spoe dig mogelijk de procedures ingang moeten doen vinden die tot verrui ming van de gemeentegrenzen kun nen leiden", aldus de heer Meester. Reorganisatie gemeentewerken Tijdens de discussie kwam. ook de reorganisatie van de dienst gemeente werken ter sprake. Wethouder Jonge leen deelde mee, dat de eerste helft van het reorganisatieplan al door B. en W. is behandeld en dat morgen door het college de tweede helft be sproken zal worden. Een afgerond voorstel tot herziening is spoedig in de raad te verwachten. Van wie uitnodiging? In verband met de omstreden KVP- vergadering verbaasde de heer Mees ter zich er over, dat de raadsleden en B. en W. de uitnodiging hadden ontvangen. Hij had graag gezien, dat de raadsleden er van verwittigd zou den zijn, dat het hier een partij ver gadering betrof. Wethouder Jonge leen nam deze uitnodiging voor zijn rekening. B. en W. hadden reeds lang naar een gelegenheid gezocht om de raadsleden met de gedeputeerde in contact te brengen. Deze kans werd in deze vergadering geboden. Hij had dus gemeend, dat in dit geval ook al omdat het onderwerp buiten de politiek stond de uitnodigingen van het College konden uitgaan. Ook de zaal was door het gemeentebestuur afgestaan. Aan het slot van de discussies merkte de voorzitter nog op, dat een uitbreidingsplan nooit vastgelijnd kan zijn, omdat een uitbreiding een le vend iets is, dat van jaar tot jaar aan veranderingen onderhevig is. De overige agendapunten Vragen over schoolmelk De overige agendapunten werden, zoals reeds aangegeven, snel afgehan deld. Ook het voorstel tot de bouw van een ondergrondse toiletinrich ting op de Vismarkt werd zonder re actie aangenomen. Naar aanleiding van het voorstel tot het geven van een hogere ver goeding van administratiekosten voor bijzondere scholen merkten de heren Van Dijk (KVP) en de heer Stolp (Prot. Chr.) op, dat men dankbaar is voor de verhoging 0.75 tot 1. maar nog niet tevreden. Het voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden vcor de bouw en afwerking van twee kleedgebouwtjes op het sportveldencomplex in de Ro denburgerpolder, hield de leden eni ge tijd bezig. De meeste raadsleden vonden het bedrag van 80.000 aan de hoge kant. De heer De Hosson (KVP) zeide, dat het bedrag van 82.000 op vele men sen een vreemde indruk had gemaakt. Hij erkende dat de detailpunten van het ontwerp bewijzen, dat naar een- meen- kleedde hij nog andere functies. Als mén hem wat opdroeg, kon men ver zekerd zijn, dat alles in orde kwam. Wij wensen bij dit afscheid Kees Hil- hrrst met vrouw en kinderen een ge lukkige toekomst in de nieuwe standplaats. 0UBF-WFTF&PWCI DAMMEN EN SCHAKEN Uitslag van de vierde ronde om het kampioenschap van Alkemade. Dammen: G. v. LeeuwenG. Roest 02; C. VisG. Meijer 20; H. GortzakJ. v. Zon 02 ;J. GortzakH. Zandvliet af gebr.; A. de BlaeyA. v. Tol 20; J. v. ZoenA. de Blaey 11. Schaken: L. HogeboomH. A. Bakker 1414', W. GornendijkH. v. Borstelen 10; J. MeijerH. Buys 10; H. A. Bak kerJ. Meijer 10. De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bakhuizen. Afwezig met kennisgeving de heer N. P. Koert. Ingekomen was een schrijven van de heren H. Vernooy en C. Visser waarbij deze verzoeken om verhoging van hun beloning als hooipeiler. B. en W. stellen voor de beloning van 15.op 30.per jaar te bren gen. De raad gaat hiermede accoord. De raad besloot een bijdrage te ge ven in het exploitatietekort van de lagere tuinbouwscholen te Ter Aar en Alkemade. De raad kon er mede accoord gaan, dat de kosten voor de controle op de ontvangersadministratie werden ver hoogd met 31.per jaar. Aan de besturen der Bijzondere scholen worden voorschotten ver strekt op de vergoeding ex. art. 101 der L.O.-wet 1920 van 3670.aan de R.K. Jongensschool, S 4980.aan de School met de Bijbel, 4350.aan de R.K. Meisjesschool. Na enige bespreking stond de raad 300.toe om door middel van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor de USA en Noord-Europa, de aandacht te vestigen op industrieves tiging in de gemeente Leimuiden. Leimuiden ligt, wat arbeidsreserve betreft, niet ongunstig, zegt de heer lid en secretaris-penningmeester van' - u,-; I' L1 de Oranjevereniging en wellicht be- wpjv.ji' nntlr^n ic7 t g8l slechts -- --- a- wemig ontvangen is. In verband hier mee drong hij er op aan de Sport stichting ook in de^e bouwzaken in te schakelen. De heer Drijber (WD) sloot zich bij deze laatste opmerking aan. Wethouder Van Schaik trachtte te bewijzen, dat de bouwkosten van deze gebouwtjes niet lager hadden kunnen zijn. Wethouder Jongeleen meende, dat de Sportstichting zich alleen met sport- en niet met bouwproblemen moest bezighouden. Naar aanleiding van het voor-stel om de Boommarkt thans weer in twee richtingen voor het verkeer open te stellen, merkte de heer De Bree op, dat de verkeers situatie hoek Boommarkt-Kabeljauw- steeg te gevaarlijk zal worden. Er moet in de steeg een passend ver keersbord worden geplaatst óf het bord: „Wielrijders afstappen", moet duidelijk overgeschilderd worden. Mevr. C. P. Braggaar-de Does stel de aan het eind van de vergadering de volgende vragen: 1. Is het B. en W. békend, dat het bedrijfschap voor zuivel heeft doen publiceren, dat het zich bereid heeft verklaard geld beschikbaar te stellen, waardoor de verhoging van de Ouderbijdrage voor de schoolmelk in verband met de stij ging van de melkprijs, althans voorlopig achterwege kan blijven? 2. Kunnen B. en W. ook mededelen of genoemde bereidverklaring ook positieve gevolgen voor de school- melkvoorziening te Leiden heeft? 3 Indien vraag 2 ontkennend wordt beantwoord, kunnen B. en W. dan mededelen op welk tijdstip de ver hoging van de Ouderbijdrage voor de schoolmelk wordt teniet ge daan? Wethouder Van Schaik verklaarde in antwoord hierop, dat het college in de kwestie diligent is. De bereid verklaring van het bedrijfszuivel zal in Leiden evenals in vele andere ge meenten geen gevolg hebben, omdat tussen de beide partijen nog geen overleg mogelijk is. Tussen het be drijfschap en de vereniging van Ne derlandse gemeenten is een geprik kelde stemming ontstaan, door eigen machtig optreden van eerstgenoemde. In een volgende vergadering is een voorstel over de schoolmelkvoorzie- ning te verwachten. De heer Drijber (VVD) sprak er zijn bevreemding over uit, dat deze vragen gesteld waren. Het moet me- Tasseron. Men moet nu eenmaal wat doen om de aandacht te trekken. B. en W. stellen voor om over te gaan tot de aankoop van gronden voor de verbreding van de Herenweg. Aan de heer C. Straathof zal 0.75 per m2 betaald worden, aan de wed. J. v. Leeuwen ƒ0.70 per m2, aan P. Koot ƒ1.per m2, aan de Erven v. Beyaan (tuingrond) 2.per m2. De raad kan hiermede accoord gaan. De heer Vonk zegt, dat de raad met het voorstel meegaat, omdat het niet anders kan en men voor de over macht moet zwichten. De voorzitter deelt mede, dat het besluit thans bij Gedeputeerde Sta ten kan worden ingezonden ter goed keuring. Het doet hem genoegen dat de raad thans wel tot een besluit is kunnen komen. De raad besluit op voorstel van B. en W. 216 m2 bouwgrond te verko pen aan de heer N. A. Beuk voor 6.31 per m2. De heer Beuk wil op deze grond een woonhuis gaan bou wen. Tenslotte verleent de raad een bij drage voor krotopruiming aan de he ren H. Buskewater, A. H. Bos, E. v. Velzen, A. A. de Graaf en J. B. de Graaf van resp. 732.659. 766.—, 774.— en 774.—. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. vrouw Braggaar toch bekend zijn, dat er over dit onderwerp in de com missie is gesproken en dat het col lege thans midden in de onderhande lingen is. De heer Meester (P. v.d. A.) be toogde, dat de raadsleden niet altijd kunnen weten, wat in de commissie vergaderingen besproken is. Het is altijd nuttig iets te weten van een zaak die onder de burgerij leeft. De heer Van Dijk (KVP) zag in deze interpellatie iets van: vragen stellen alléén maar om het vragen zelf. Hetgeen de heer Meester een insinuatie noemde. Bij de rondvraag vroeg mej. Van Niemes (P. v.d. A.) om wachthuisjes b\j de tram aan de Hoge Rijndijk. De heer De Hosson (KVP) vroeg om bestrating van het Ruime Con- ciëntieplein. Benoemingen De heer Meester werd benoemd in de commissie voor het Onderwijs (vac. Van Stralen), de heer Somme- ling in de commissie voor het SLF (vac. v.d. Hoeven) en de heer Van den Burgh in de commissie voor „De Lakenhal" (vac. Van Stralen). Aan mej. H. J. W. Wesselo werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de Openbare Kleuter school aan de Gortestraat. Vragen over bouwvolume De heer B. J. Huurman heeft aan de Raad toestemming gevraagd, de volgende vragen aan B. en W. te mo gen stellen: 1. Was het aan B. en W. bekend, dat volgens mededelingen van de heer Deerenberg, lid van Ged. Staten, gedaan in een vergadering van de KVP te Leiden, het toegewezen bouwvolume in de gemeente Lei den over 1954 niet is gerealiseerd? 2. Indien deze mededeling juist is, kunnen B. en W. dan mededelen, wat hiervan de oorzaak is? 3. Is het niet opgenomen bouwvolu me over 1954 thans voor de ge meente verloren? 4. Uit de mededelingen van gedepu teerde Deerenberg bleek, dat die gemeenten, die over een goedge keurd uitbreidingsplan, over een structuurplan en over één of meer voor uitvoering gereed zijnde plannen beschikken, eerder mede werking tot vergroting van bouw volume krijgen dan gemeenten die hierover niet beschikken? a. Heeft de gemeente Leiden een goedgekeurd uitbreidingsplan? b. Heeft de gemeente Leiden een structuurplan? c. Heeft de gemeente Leiden bouwplannen voor uitvoering gereed in portefeuille? KLAVERJASSEN LEIDSE BEDRIJVENCOMPETITIE. Afd. IA: T DODR 6H—SH; SLF—Zaal berg 4—8; BenthDSB V/2—814; Oosthoek—MDS 6l/2—5J4- Afd. 1B: DSB 2—PVH 5—7; AWS 1—Krants 6—6; T D 2—SLF 2 V/2—ty2\ LBF 2 DJM 84; DKBGroenoord 2 8H-3M. Afd. 2A: MDS 2—Krants 2 6—6; T D 3— SLF 3 7—5; Groenoord 3—T D 4 6y25H; LMFde Waard 39. Adf. 2B: T D 5—SLF 4 5H—6M; DSB 4— DSB 5 9^—2^; DJM 2—ODR 3 6H5H; Groenoord 4Krants 3 6—

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2