De Belg Vingerhoedt voor de vijfde maal drieband kampioen Tweede plaats voor Pompeijus De Wolves heroverden de leiding, mede door verlies van Sunderland Streven om ook de sport zelf ervan te doen profiteren Groot Brittannie en het Olympisch voetbaltournooi MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De middagpartijen van Zaterdag brachten voor het eerst de „grote vier" onderling in actie. Ltitgehetmann tegen Siguret en Vingerhoedt tegen Popeijus, Favorieten waren de Belg en de Duitser, die bij het vorig kampioenschap in Juli 1954 te Mannheim respectievelijk de eerste en de tweede plaats hadden bezet. Maar in een half jaar kunnen de krachts verhoudingen zich wijzigen en nieuwe sterren aan het firmament verrijzen, ter wijl bovendien de „glorieuze onzeker heid van de sport" zich ook in een par tij biljart duchtig kan doen gelden. De favorieten hebben, om wat voor reden dan ook, niet gewonnen. Want Siguret bleef in een lange afmattende partij die tegen het eind onderbroken moest worden, omdat de voortdurende salvo's van applaus en het rumoer van het pu bliek bij het adembenemend duel op de andere tafel de spelers ten zeerste hin derden Lütgehetmann de baas. De vasthoudendheid en de vinnigheid van Siguret waren de beslissende factoren. Lütgehetmann scheen ietwat ontmoedigd toen zijn achterstand geleidelijk tot 15 caramboles was aangegroeid (3045 na de 61e beurt). Hij kon nog ophalen tot 42 omdat Siguret, geirriteerd en zeer nerveus, de grootste moeite had om de resterende vijf punten te scoren. De party VingerhoedtPopeijus zal nog lang in de herinnering voortleven van wie er getuige van waren. De Belg speelde sterk, maar hij stuitte op heftig tegenspel van de eveneens prachtig ca rambolerende Popeijus. Vingerhoedt leidde voortdurend met enkele punten tot aan de 15e beurt waarin de Rotter dammer hem voorbij streefde (1516) Na 24 beurten was de stand gelijk (21 21), waarna Vingerhoedt zeer geconcen treerd spelend en in diep gepeins ver zonken voor elke stoot, even de leiding overnam. Niet voor lang, want na de 27e beurt stond Popeijus voor (2625) dank zij een serietje van vier, en alhoe wel de Belg alle wapens van zijn rijk voorzien arsenaal in de strijd bracht kon hij niet verhidderen, dat de Nederlands kampioen steeds verder uitliep, tot 38 29 in de 39e beurt. Vervolgens vergaarde de titelhouder 11 punten in drie beurten (4, 4 en 3), waarmee zijn positie veel minder critiek werd ofschoon Popeijus er een reeks van 5 tegenover stelde. On der schier ondraaglijke spanning werd het genadeloze duel voortgezet. Na 47 beurten was de stand gelijk, 4747, maar Vingerhoedt poedelde toen twee maal, terwijl Popeijus in zijn 49 beurt met een 2 op 49 kwam, de Belg antwoordde met 1 carambole, Popeijus miste en Vinger hoedt, opeens weer zeer beheerst en meester van zichzelf, nadat de zenuwen zyn vastheid van hand en maatgevoel ge ruime tijd hadden aangetast, profiteerde van de kans. Twee zuivere stoten gaven hem de punten, die nodig waren om het eerste de 50 vol te maken. Maar Po peijus had de nastoot, het pleit voor de wedstrijdmentaliteit van onze kampioen, dat hij zowaar in staat bleek om evenals hem dat tegen Scherz gelukt was nog een remise af te dwingen. Met dit resultaat kregen de beide spelers, in deze partij volkomen gelijkwaardige tegen standers, loon naar werken. In de andere partijen boekte Faucon- nier zijn eerste zege in dit tournooi ten koste van Peireira, Romero, spelend met een hoog gemiddelde, vergaarde eveneens zijn eerste winstpunt met Scherz als slachtoffer. Ltitgehetmann van tafel gespeeld. De laatste partijen van Zaterdagavond (zesde en voorlaatste ronde) werd Lüt gehetmann, die nog een kansje op de titel had. van de tafel gespeeld en defi nitief uitgeschakeld door een Vinger hoedt in topvorm. De Belg speelde bil jart volgens het boekje, afgewisseld met enkele fantastitsche stoten van eigen vinding, die telkenmale stormen van ap plaus ontketenden. Na aanvankelijk iets achter te hebben gestaan construeerde hij in zijn dertiende beurt een reeks van zeven liet daar later behalve wat klein werk, nog twee series van acht en een van vier op volgen. Tegen dit geweld was Lütgehetmann niet opgewassen en lang voordat de Belg in zijn 39ste beurt zijn slotcarambole scoorde (moyenne 1.282) had de Rijnlander het hoofd ge bogen en zich in het onvermijdelijke ge schikt. Enorm sterk speelde ook Popeijus te gen de Franse kampioen Siguret, Na de 22ste beurt was de stand 2222. Daarna raakte Popeijus even uit zijn spel, zodat Siguret, uiterst accuraat stotend, uit kon lopen tot 3224 na 31 beurten. Toen kwam Popeijus los in zijn volle kracht, vier beurten leverden vijftien caramboles op (waarbij een serie van acht en een van vier) en deze klappen kwamen zo hard aan, dat Siguret's reel een deuk kreeg, waarvan hij zich niet meer herstelde. De Fransman bood heftige weerstand tot het einde, maar bleef tenslotte toch vier caramboles ach ter bij onze landgenoot, die in 45 beur ten de vijftig vol maakte. In een partij met een zonderling slot won Fauconnier op het nippertje van Scherz. De zeer op dreef zijnde Belg stond na 46 beurten met 4725 >i Daarna wilde echter bijna geen stoot meer lukken. Pas in de 62ste beurt kwam hij op vijftig. Maar intussen was Scherz tot 43 ingelopen. In de nastoot maakte hij er nog vijf bij, en een remise scheen binnen zijn bereik toen hij op de zesde strandde. De beslissing Een donderend applaus, waarin een spanning die een klein uur geduurd had zich ontlaadde, brak los toen René Vin gerhoedt de laatste carambole scoorde in zijn partij tegen de dappere Siguret en daarmee zijn vijfde opeenvolgende Euro pees kampioenschap tot een feit maakte Het was een populaire overwinning, want de Belg is een uiterst sportief bil jarter, wiens vele successen slechts schijnen, te strekken tot vergroting van zijn bescheidenheid. Vingerhoedt heeft zich in die laatste partij tot het uiterste moeten inspannen om de zeer strijdlustige en vasthoudende Siguret te bedwingen. De Fransman had door een reeks van twaalf nullen successie een achterstand van 11 punten opgelopen na de 23e beurt (1324). Hij vocht verbitterd om dat verschil weg te werken, terwijl Vingerhoedt het even koppig trachtte te vergroten. Na 35 beur ten was de stand 2336, 13 punten ach terstand voor Siguret, en dat met een opponent als Vingerhoedt. Even werd het spel onderbroken om de enkele tientallen teleurgestelden over Popeijus' nederlaag tegen Lütgehetmann gelegenheid te geven de zaal te verlaten. En na het vertrek van het onsportieve deel van het publiek zoals de voorzitter van Kras, de heer Perel, snedig opmerk te kon de titelstrijd in tegenwoordig heid van het sportieve deel worden voortgezet. Een verbeten Siguret scoorde achtereenvolgens drie, een, een en acht caramboles, waarmee de stand na 39 beurten 36—40 voor Vingerhoedt was, de uitslag weer volkomen open moest laten. Acht beurten later had Siguret, die al zijn reserves aan energie en vol harding aansprak, en ai zyn technische troeven in de strijd wierp, zijn achter stand eindelijk ingehaald. Het scorebord wees 4646 aan. En nu, in die laatste fa se. lieten de zenuwen zich dubbel gelden. Er kwamen rakelingse missers, die voor hetzelfde geld treffers hadden kunnen zijn, maar ook poedels door onvastheid van hand en van blik. En Vingerhoedt, die voor elke stoot placht te wikken en te wegen, miste, toen hij dit bij wijze uitzondering niet deed, een bal die hij in normale omstandigheden met de ogen dicht kan maken, met een decime ter. Bij de 54e beurt kwam Siguret op een totaal, dat de Belg reeds bereikt had. Maar Vingerhoedt faalde verder niet en scoorde de twee caramboles, die de titel beslisten. Had Siguret ge wonnen, dan zou het kampioenschap zijn Onze foto toont de winnaar (links) met de beker in de hand. Naast hem ziet men de winnaar van de tweede prijs, i deel zijn geweest, nu hij verloor moest de Nederlander Popeijus, met een bord hij zich met de derde plaats achter Vin- in Delfts Blauw in zijn handen, en achter gerhoedt, Popeyus en Lütgehetmann te- Popeijus kan men nog de Fransman Si- vreden stellen. Het waren dus twee pun- guret onderscheiden. ten waarvan veel afhing. Nederlaag voor Popeijus Popeijus, die vóór de laatste ronde nog een kans had op de titel (als Siguret had .gewonnen van Vingerhoedt en Popeijus van Lütgehetmann zou een barrage Po peijusSiguret nodig zijn geweest ter wijl ingeval van 'n remise SiguretVin gerhoedt en 'n zege van Popeijus over Lütgehetmann onze landgenoot tegen Vingerhoedt zou moeten barreren) heeft het tegen de man uit Frankfort niet kun nen bolwerken. De beslissing viel eigen lijk al in het begin van de partij toen Lütgehetmann in vier beurten 17 caram boles maakte (7046) en daarmee uitliep tot 2614 na de vijftiende beurt. Evenals Siguret aan de andere tafel heeft Popeyus, gedragen door de sympathie van de toeschouwers, die bij elke ge lukte stoot hun vreugde nauwelijks kon den bedwingen en bij elke misser van hun favoriet diepe zuchten slaakten, zonder ook maar een moment te verflau wen met de grootste vasthoudendheid gestreden om dat verschil van 12 punten weg te werken. Hij slaagde daar niet in ofschoon hij de sterke Duitser nog wel in gevaar bracht en bij de stand 4743 voor Lütgehetmann na de 49e beurt de uitslag zeer onzeker werd. Maar Lütge hetmann, die onbevangen kon spelen omdat hij toch al voor de titel uitge schakeld was, liet zich de zege niet ont gaan en klopte onze landgenoot tenslotte met zes caramboles verschil. Met een prachtige tweede plaats, een nieuw Europees en Nederlands record voor de hoogste serie en een nieuw Ne- derlands record het algemeen ge- middelde heeft Popeijus overigens een schitterend debuut in de internationale wedstrijdsport gemaakt en zijn grote klasse nogmaals op onmiskenbare wij ze bewezen. De laatste uitslagen luiden: Scherz 33 55 3 0.600 Romero 50 55 4 0.909 Fauconnier 50 66 3 0.757 Pereira 41 66 3 0.621 Vingerhoedt 50 51 4 0.980 Popeijus 50 bl b 0.980 Lütgehetmann 42 73 4 0.575 Siguret 50 73 b 0.684 Fauconnier 50 62 4 0.806 Scherz 48 62 b 0.744 Romero 24 45 3 0.533 Pereira 50 45 5 1.111 Vingerhoedt 50 39 8 1.282 Lütgehetmann 27 39 b 0.692 Popeijus 50 45 8 1.111 Siguret 46 4b 4 1.022 Fauconnier 41 61 3 0.672 Romero 50 61 5 0.819 Scherz 37 51 6 0.725 Pereira 50 51 5 0.980 Lütgehetmann 50 52 7 0.961 Popeijus 44 b2 4 0.846 Vingerhoedt 50 54 6 0.925 Siguret 48 b4 8 0.888 De eindstand luidt 1. en Europees kampioen Vingerhoedt 13 3b0 344 8 1.017 2. Popeijus 10 344 389 lb 0.884 3. Lütgehetmann 10 319 392 8 0.813 4. Siguret 10 344 439 8 0.783 5. Pereira 4 276 381 7 0.724 6. Fauconnier 4 294 416 b 0.706 7. Romero 4 258 409 5 0.630 8. Scherz 1 269 410 8 0.656 VAN DE ENGELSE VELDEN De Engelse voetballers in de eerste divisie hebben er Zaterdag weer aar dig op los gescoord. In elf wedstrij den werden 59 doelpunten gemaakt, dat is dus ruim 5 per duel. De Wolves namen er 6 voor hun rekening in een ontmoeting met Huddersfield, waar in 10 keer raak werd geschoten. Dat had tot gevolg, dat de Wolves weer eens aan de kop zyn gekomen, mede doordat Sunderland verloor. Ook Lei- cester City bereikte een half dozijn goals tegen West Bromwich. Man chester City beslechtte de „derby" met Manchester United door vijf tref fers, waar geen enkele tegenover werd gesteld. Schietlustig waren de voorwaartsen ook in Cardiff, waar de City met 43 won van Everton, en in Londen, waar Chelsea met dezelfde cijfers Newcastle United versloeg. In deze laatste wedstrijd scoorde de in ternationale middenvoor van de thuisclub, Roy Bentley, een hattrick tegen zijn oude elftal. Temidden van alle schietfestijnen was echter de 12 score bij Sunderland-Charlton Athle tic de meest verrassende uitslag. Sunderland, dat de bovenste plaats moest afstaan, verloor voor het eerst in dit seizoen op eigen terrein. Voor het eerst sinds vorig jaar Pasen trou wens. De wedstrijd iiad misschien 'n geheel ander verloop gehad, indien de 41-jarige doelman Bartram van Charlton weer niet eens een penalty had gestopt. Charlton had, na twee minuten al, veel geluk bij het openen van de score. Achterspeler Jim Camp bell knalde van de middellijn af de bal met de wind mee naar het vijan delijke doel, over de toelopende kee per van Sunderland heen.... de Zuidafrikaanse achterspeler John He- wie, die het dit keer als middenvoor probeerde, bezorgde Charlton nog voor de rust een 20 voorsprong. In de tweede helft vocht Sunderland verbeten terug, maar het kon de ne derlaag niet meer afwenden. Vorm en techniek betekenden soms weinig op de zware, hier met sneeuw en daar met plassen „versierde" vel den. Vorige week versloeg Bolton met de veelzeggende cijfers 61 de Wolves en verloor Aston Villa met dezelfde cijfers van Charlton. In de ontmoeting van Zaterdag tussen de Villa en Bolton was de laatste club dus sterk favoriet. Het werd echter een 30 zege voor de thuisclub. De Wolves toonden, dat hun debacle van vorige week op een „vergissing" be rustte. Johnny Hancocks, de kleine, snelle buitenspeler, opende de weg naar succes na anderhalve minuut en was in het verdere verloop van de strijd met een „hattrick" de be kwaamste schutter. Huddersfield ver loor mede daardoor zijn eerste uit wedstrijd in deze competitie. Wolverhampton heeft nu 36 pun ten, een meer dan Sunderland. Beide clubs hebben nog dertien wedstrij- I den te spelen. Charlton en Manches ter City verzamelden tot dusver elk 34 punten, maar de Londenaren be zetten de derde plaats, dank zij een beter doelgemiddelde. In de onderste regionen verloor Sheffield Wednesday wederom een thuiswedstrijd (met 31 van Ports mouth) en het ziet er naar uit, dat het naar de tweede divisie zal moeten terugkeren. Luton Town en Blackburn Rovers liggen nog steeds in een nek-aan-nek- race om de titel in de tweede divisie. Beide clubs wonnen zonder al te veel moeite en brachten hiermee hun pun- tenaantal op 38. Luton staat er het beste voor, daardat het een wedstrijd minder heeft gespeeld en door een gunstiger doelgemiddelde. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaBolton Wanderers 30; BurnleyArsenal 30; Cardiff City Everton 43; ChelseaNew Castle United 43; Leicester CityWest Bromwich Albion 63; Manchester UnitedManchester City 05; Pres ton North EndSheffield United 12; Sheffield WednesdayPorts- Luton TownRotherham United 40; Notts CountyNottingham Fo- mouth 13; SunderlandCharlton Athletic 12; Tottenham Hotspur Blackpool 32; Wolverhampton Wan derersHuddersfield Town 64. Tweede divisie: Bristol Rovers Fulham 41; Bury'Birmingham Ci ty 01; Doncaster RoversDerby County 20; Hull CityStoke City 11; Leeds UnitedIpswich Town 41Lincoln CityMiddlesbrough 33; LiverpoolSwansea Town 11; Geen landeuwedstrijd tegen Frankrijk in '56 Het Nederlandse elftal zal in 1956 geen landenwedstrijd tegen Frank rijk kunnen spelen. De Franse voet balbond heeft een daartoe strekkend verzoek van de KNVB niet kunnen inwilligen, omdat het programma voor 1956 al volledig bezet was. Wel zal de Franse bond een voor stel indienen om in Maart 1956 een wedstrijd Frankrijk-Nederland ama teurs te laten spelen, met de bedoe-' ling, dat een dergelijke wedstrijd om de twee jaren zou worden herhaald. Zoals men zich herinneren zal, werd het sinds jaren bestaande contact tus sen het Franse en het Nederlandse elftal destijds onderbroken omdat de KNVB vond, dat ons nat. elftal te zwak was geworden. De in 't afgelopen jaar gewijzigde omstandigheden heb ben het echter mogelijk gemaakt, een sterker Nederlands team op de been te brengen. Vandaar, dat de KNVB had verzocht, de wedstrijdenreeks te hervatten. Nu dit in 19Ö6 niet moge lijk is, zal men zeker het plan op een later tijdstip pogen te verwezenlijken, zo vernemen wij. Wat het amateur-elftal betreft, was reeds contact opgenomen met Enge land omtrent een ontmoeting Enge- land-Nederland amateurs in Maart 1956. Er is echter van de overzijde van het Kanaal nog geen definitief antwoord binnen gekomen. Dit zal men eerst afwachten, alvorens op de suggestie van de Franse voetbalbond in te gaan. Het organiseren van attrac tieve y/edstrijden voor Nederlandse amateurploegen heeft zeker de aan dacht van de bond, maar het is op het ogenblik nog niet eenvoudig, plannen te ontvouwen omdat nog niet bekend is, welke clubs en spelers al dan niet naar het betaalde voetbal zullen over gaan. RELGIE - FR ANKRU K (MILITAIR) 4-2 Het Belgisch militair elftal heeft, in het kader van het tournooi om de Kentish-cup, de Franse militaire ploeg met 4-2 verslagen Bij de rust hadden de Belgen een 21 voor sprong. Door dit resultaat is Groot- Brittannie in het bezit gekomen van de Kentish-cup. De winst van de Engelse voetbalpools In Engeland gaan weer stemmen op over de onbevredigende gang van zaken met de voetbalpools. Behalve de enkele winnaars van prijzen zijn er eigenlijk maar twee partijen, die van de enorme opbrengsten profite ren: de promotors en de staat. De sport zelf in het algemeen en de voetballerij in het bijzonder worden er geen penny wijzer van. Men vindt dat het hoog tijd wordt, dat Enge land het voorbeeld van andere lan den gaat volgen, (zoals Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Italië), waar we sportgemeenschap mede profiteert van de winsten, die uit de pools komen. Een stap in deze rich ting willen de clubs uit de derde di visie zetten, door bij de F.A. een voorstel in te dienen, dat hierop neer komt, dat de pools een bedrag van 400.000 pond sterling per jaar zou- TURNEN DISTRICT WEST VAN NKGB GESTICHT In het kader van de nieuwe con stellatie van de Ned. Kath. Gymnas- tiekverbond (NKGB) vond te 's-Gra- venhage in een der zalen van „Har rison" de constitutie plaats van de nieuwe gymnastiekkring, voortaan genoemd „District West" van de NK GB. Bij de samenstelling van de nieuwe districten, welke over geheel Neder land zijn verdeeld, is de voormalige Rijnlandse Turnkring ontbonden en in gedeelten ondergebracht bij het district Kennemerland en de voorma lige Haagse Turnkring. Van beide kringen werden de jaar verslagen zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ook de bestuursverkie zing bracht geen moeilijkheden, daar bij acclamatie de negen voorgestelde candidaten werden gekozen. De nieu we samenstelling is nu als volgt: P. A. Wamsteeker (Den Haag) secr.; P. v.d. Ham (Voorburg) penningmees ter; de zes overige leden zijn: mevr. G. v.d. Post-Herversteyn (Leiden), mej. A. Wisse (Leiden) en mej. G. v. Velthoven (Poeldijk), en de heren F. Lokker en G. Hersbach (Poeldijk). De kwelling van een eenvoudige technische commissie kon worden op geheven door de benoeming van A. Kallenberg (Leiden), G. Hersbach (Poeldyk), A. Barendse (Den Haag), A. Goddijn (Leiden) en mej. Th. v. Gaaien. De vereniging besloot bij meerder heid van stemmen tot twee vereni- gingsabonnementen op het officieel orgaan van de NKS „Sportparade". De heer Ponsioen, ex-voorzitter van de Rijnlandse Turnkring, dankte zijn verenigingen voor de prettige samen werking, in het verleden ondervon den. Na het vlotte verloop vani de agen da-behandeling bleef er voldoende tijd over om de doelstelling van een katholieke gymnastiekvereniging te belichten en dit in de vorm van een vraag- en antwoorddiscussie tussen den moeten betalen voor het gebruik maken van de lang van te voren doo do bond gereed gemaakte program ma's, waarvan pools afhankelijk zijn. Voor de meeste clubs uit de derde divisie is het buitengewoon moeilijk, de eindjes aan elkaar te knopen en men zou een behoorlijk dividend van de voetbalpools best kunnen gebrui ken. De binnenkomende gelden zou den niet worden „verspild" aan „transfers" maar worden gebruikt cm de velden en accomodaties te ver beteren. Zo zouden meer toeschou wers, die toch het geld in het laatje brengen des Zaterdags op een overdekte plaats kunnen rekenen en dat zou de recettes doen toenemen. Bovendien zou het publiek het ge voel hebben, nog iets voor het „go- de doel" uit te geven. Iedereen hoopt eens een gre prijs te „trekken", maar de kans is klein, want van iedere ingelegde shilling blijft maar sixpence (een twaalfde deel) over om onder de prijswinnaars te wor den verdeeld. Noch de sport, noch de liefdadigheid, noch de wetenschap of de landsverdediging krijgen iets van de millioenen, die jaarlijks met het organiseren van de voetbalpools worden verdiend. Daar moet nu maar eens iets aan veranderen, zo wordt er gezegd en geschreven en vandaar, dat men wijst op het goede voorbeeld van enkele naties op het vasteland. BONDSRAAD VAN DE K.N.K.B. De Koninklijke Nederlandse Korf- balbond heeft Zaterdag en Zondag jl. in „De Tempel" te Oversohie zijn jaarlijkse bondsraad gehouden, waar met de kopstukken uit de korfbal wereld is gesproken over verschil lende belangrijke onderwerpen. In de eerste plaats heeft het hoofdbe stuur de plannen ontvouwd, die zijn ontworpen voor de besteding van de in uitzicht gestelde rijkssubsidie. Het ligt in het voornemen deze hoofd zakelijk ten goede te laten komen aan het jeugdwerk, door een jeugdleider aan te stellen, cursussen voor jeugd- en technisch kader te financieren, het kaderblad uit te breiden en de aandacht voor de K.N.K.B.-jeugdkam- pen te stimuleren. Vervolgens is van gedachten ge wisseld over de huidige vorm van de jaarlijkse algemene vergadering en een concept-reglement voor ver en igings-serie wedstrijden. Hoewel de vergadering de afne mende belangstelling voor de jaar lijkse algemene vergadering betreur de, was de Bondsraad niet van oor deel, dat het gewenst is naar een ver vangend instituut hiervoor te zoe ken. De invoering van een regle ment voor verenigings-serie-wedstrij- den werd noodzakelijk geacht om paal en perk te stellen aan onge wenste toestanden bij verenigings- seriewedstrijden. Ook micro-korfbal had wederom de aandacht. De bondsraad verzocht de technische commissie van de K. N.K.B. te blijven zoeken naar een vorm van micro-korfbal die ook in gymnasiek-lokalen kan worden be oefend en attractief voor de jeugd is. De propaganda in de meest uitge breide zin van het woord trok ver volgens alle aandacht. De Bondsraad, zich bewust van het grote belang van internationali sering van de korfbalsport, stelde zich enthousiast achter het voorstel om te komen tot de stichting van het Broek- huysen-fonds, genoemd naar de schepper van korfbal en de oudste ere-voorzitter van de K.N.K.B., waar uit de buitenlandse propaganda zou worden gefinancierd en waarvoor onder de leden van de K.N.K.B. een grootscheepse geldinzameling zou worden gehouden. VOLLEYBAL AFD. LEIDEN NE.VE.BO. De uitslagen van de afdeling Leiden NeVoBo zijn: Heren eerste klas: Sleutelring 2Prof. Wijk 0—3. DES—Salvo 3—0. PSVA— Prof.Wijk 2 2—2. HVL 2—Sleutelr. 1—3. Heren tweede klas: L.D.LPSV 08. Donar 2GGV 03. Heren derde klas: Fair PlayOr. Groen 03 (regl.). Sleutelr. 4Prof.wijk 4 3—1. Salvo 2—RKL 1—3. LDM 2—L.D. 2 2—2. Dames eerste klas: LUVVNw. Brunh. 0—3 (regl.). Dames tweede klas: Prof.wijk 3Do- nar 2 03. Nw .Brunh. 3Nw Brunh. 2 0—3. KNG—Argos 2 1—3. Dames derde klas: Prof wijk 4Argos 3 0—3. NVC 2—Donar 3 2—2. NVC— Donar 3 03. De competitiestanden zijn: Heren eerste klas: 1. HVL 1 1020. 2. LUVV 1 10—16. 3. Prof.Wijk 1 9—14. 4. Sleutelring 1 914. 5. Donar 1 98. 6. Prof.Wijk 2 10—8. 7. Salvo 1 10—7. 8. PSVA 1 10—7. 9. DES 1 9—6. 10. Sleu telring 2 10—4. 11. HVL 2 10—2. Heren tweede klas: 1. LPSV 1 1020. 2. Prof.Wijk 3 0—15. 3. GGV 1 10—13. 4. Rouwkoop 1 911. 5. LUVV 2 88. 6. Sleutelr. 3 8—8. 7. PSVA 2 8—6. 8. LDM 1 9—5. 9. Donar 2 9—4. 10. L.D. 1 10—0. Heren derde klas: 1. RKL 1 10—17. 2. Fair Play 1 10—15. 3. Or. Groen 1 11—13. 4. Salvo 2 11—12. 5. KNG 1 9—11. 6. Rouwkoop 2 9—9. 7. L.D. 2 11—9. 8. GGV 2 9—7. 9. Sleutelr. 4 10—8. 10. LDM 2 9—5. 11. Prof.Wijk 4 11—4. Dames eerste klas: 1. Prof.Wijk 1 7—14. 2. Nw. Brunh. 1 910. 3. Rouwkoop 1 89. 4. Donar 1 89. 5. Argos 1 77. 6. Prof.Wijk 2 7—5. 7. LUVV 1 8—4. 8. Salvo 1 84. Dames tweede klas: 1. Argos 2 11—20. 2. KNG 1. 11—16. 3. LUVV 2 10—13. 4. Donar 2 1112. 5. Nw. Brunh. 2 1110. 6. Nw. Brunh. 3 11—7. 7. Prof.Wijk 3 115. 8. Rouwkoop 2 104. Dames derde klas: 1. Or. Groen 1 9 15. 2. NVC 1. 9—14. 3. Argos 3 9—14. 4. Donar 3 10—7 5. NVC 2 9—7. 6 Prof. Wijk 4 85. 7. Rouwkoop 3 81. de geestelijke advise -.r, rector Grim I. bergen, en de afgevaardigden: een po lemiek, die zeer vruchtdragend bleek te zijn toen tot de conclusie en plan vorming kon worden gekomen. Geen deelname of wèl deelname? In de Britse pers is thans een flinke gesteunde ploegen als die van Honga- strijd gaande over de vraag: „Moet Groot Brittannie deelnemen aan het komende olympisch voetbaltournooi?" Een groot gedeelte van de bladen is van mening, dat de Britten verstek moeten laten gaan te Melbourne. Een ten minste even groot aantal kranten zegt echter, dat het een schandaal zou zijn indien Groot-Brittannie op het olympisch festijn in 1956 zou ontbre ken. De vier Britse voetbalbonden die van Engeland, Schotland, Wales en Ierland zien zich bij de beslis sing over een eventuele uitzending van een vertegenwoordigend ama teur-elftal naar Melbourne voor ver schillende problemen gesteld. Daar zijn op de eerste plaats de kosten, die tenminste ICO'.OOO gulden zullen be- gen. Ten tweede dienen de spelers midden in het seizoen de spelen worden immers in December gehou den te vertrekken waarbij zij in Australië onder en bij geheel andere weers- en terreinomstandigheden zul len moeten aantreden. En voorts zit men met de moeilijkheid, dat waar schijnlijk de beste spelers geen vrijaf kunnen krijgen. „Welke kans kan een Brits amateur elftal hebben egen (vaak door de staat rije, Rusland, Zuid-Slavië en Zweden? Niet eens van 1 op 1 millioen)", aldus een van de oppositie-bladen. En an deren zeggen: ,,in andere takken van sport sturen wij geen deelnemers uit, van wie we niet zeker zijn, dat ze de finale halen. Waarom zullen we dan zo veel geld voor de voetbalploeg uit geven? Dat kunnen we dan beter voor andere olympische candidaten ge bruiken". De voorstanders van een uitzending verklaren op hun beurt evenwel, dat Groot Brittannie, „dat het voetbal aan de wereld heeft geschonken" niet kan en niet mag ontbreken bij het olym pisch tournooi of bij welke internatio naal voetbaltournooi dan ook. „Sinds wanneer doet Groot Brittannie niet meer mee wanneer het denkt dat het niet kan winnen?" zo schrijft een hunner. Al met al heeft men in Britse voet balkringen het gevoel, dat er geen Brits elftal naar Melbourne zal gaan Dan blijft nog de mogelijkheid, dat slechts twee of drie van de Britse voetbalbonden bijvoorbeeld Schot land, Wales en Ierland een team afvaardigen. Aangenomen wordt ech ter, dat gezamenlijk besloten zal wor den al dan niet aan het olympisch tournooi deel te nemen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6