RIJNSTREEK DUINSTREEK Auto-ongevallen door de sneeuw „Arti" in Langeraar begon met een instrumenten-actie MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN De langlurige en hevige sneeuw buien hebben Zaterdag ook te Al phen aan den Rijn de automobilisten parten gespeeld. In een tijdsbestek van nauwelijks een half uur vonden er een drietal ongevallen plaats, welke gelukkig bij slechts min of meer ernstige materiële schade ble ven. Omstreeks 12.30 uur reed de heer K. v. Veen, wonende te Alphen aan den Rijn, tengevolge van verblinding door de hevige sneeuwval, ter hoogte van de Ridderbuurt, via een heg en fietspad, in de langs deze weg lopen de sloot. Zijn auto werd hierbij be schadigd en moest door een kraan wagen op het droge worden gebracht De bestuurder zelf slaagde erin zich zelf uit de cabine te bevrijden. Ongeveer op hetzelfde tijdstip vond op de kruising Ruisdaelstraat en Van Eeghenstraat een aanrijding' plaats tussen een'bestelauto, bestuurd; door de heer W. S. te Alphen aan den Rijn en een vrachtauto, welke bestuurd werd door de heer J. v. L., eveneens te Alphen a.d. Rijn wo nend. De bestuurder van de bestel auto reed achteruit in de richting Ruisdaelstraat. Uit dc richting Nieu- wesloot naderde toen over de Ruis daelstraat de vrachtauto, waarvan de bestuurder de Van Eeghenstraat in wilde rijden. Door het tengevol ge van de sneeuwval belemmerde zicht, reden de auto's op elkaar in. Beide wagens werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een kleine twintig minuten later volgde een aanrijding door dezelfde oorzaak, op de splitsing Oudshoornse- weg-Woubrugseweg, tussen een per sonenauto. bestuurd door de heer D. v. d. B. uit Alphen aan den Rijn en een melkauto, bestuurd door de heer A. J. v. S. uit Bodegraven. Toen de laatste even voor de 's-Molenaars- brug zijn wagen liet optrekken zag hij door de sneeuwval de personen auto niet van de laatstgenoemde weg afkomen, aan welke hij voorrang had moeten verlenen. Een botsing volg de, waarbij de taxi aan de linkerzij de vrij ernstig werd beschadigd. De melkauto kreeg aan de voorzijde averij. Geen persoonlijke ongeluk ken. Jeugdige dieven. Door de juwe lier, de heer M. werd aangifte gedaan van de diefstal van een klein wek kertje. Terzake hiervan heeft de po litie twee jeugdige personen aange houden. Bij nader onderzoek is ge bleken, dat zij zich bij meerdere plaatselijke winkeliers en zaken schuldig hadden gemaakt aan dief stal van kleine luxe voorwerpen. Geboren: Hendrik z. van H. Bouthoorn en W. de Geus; Janna Franeina d. van J. A. Kool en G. van den Akker; Albert z. van H. Groe nendijk en K. J. Slikkerveer; Mi chael Lucien z. van E. E. H. Breton v. Groll en L. Gout; Nicolaus Jo hannes z. van G. N. Kleijn en M. M. Dobbe; Wilhelmina Margaretha d. \an H. van Klaveren en D. Lekx; Franciscus Jacobus Maria z. van J. A Hoogeveen en G. Kuijf; Johan Mau-Mau-generaal gegrepen Kikoejoe-soldaten van het Britse leger in Kenia hebben Zaterdagavond de dertigjarige Mau-Mau-„generaal" Mwangi Mambo verwond en gevan gen genomen. „Generaal" Mwangi Mambo was leider van de Mau Mau in Nairobi peren om de dag te herdenken Christiaan z. van C. H. Veerman en N. E. van Leeuwen. Ondertrouwd: Jacobus Kranenburg 27 j. en Clasina G. van Harselaar 21 jaar. Getrouwd: Gerard J. T. Werneke er. Helena M. J. Scheerder; Gerhard A Lourens en Cornelia H. Markman. Overleden: Gerard M. Roos 76 j.; Jan van Arkel 67 j. AARLANDERVEEN K.A.J. Zaterdagavond gaf de Katholieke Arbeidersjeugd een caba retavond in de zaal van de heer W. v. d. Berg. De voorz., de heer Th. Klijn, opende met een woord van welkom aan het bestuur van de K. A B. en L.T.J. Deze avond, aldus de voorz., zal verzorgd worden door een cabaretgezelschap uit Alphen a. d. Rijn, ook K.A.J.'ers, daar de toe stand het niet toeliet deze avond zelf te verzorgen. Al was de zaal niet zo goed bezet, toch was de voorz. vuur. Er was in de afgelopen winter propaganda gemaakt. Spr. beloofde van 't voorjaar een avond te geven, die klonk als een klok. Jammer dat de belangstelling der ouders zeer droevig was, misschien waren het slechte weer en de wegen de schuld, maar we hopen, dat dit ook beter wordt. Hierna verscheen de K.A.J. van Alphen a. d. Rijn ten tonele. Het programma werd vlot afgewerkt en bestond uit zang, muziek en aardige schetsjes, waarvan „De Orgelman" goed in de smaak viel. Ook het mooie declamatiestukje „Verdronken land" van Jan Muller werd zeer fijn naar voren gebracht. Na afloop van het cabaretprogramma werd er nog een uurtje gezellig gedanst. leden. Hij deelde mede, dat een schrijven van de bedrijfsraad was ontvangen, waarin met het oog op de scholen medewerking werd ge vraagd inzake de vacantiespreiding. Tevens werd een kennisgeving voor gelezen. waarin dispensatie werd verleend aan Smits bouwbedrijf in Zaterdagmiddag is in het Parochie verband met de 10»I loonsverhoging. huis te Langeraar de fancy-fair, wel BODEGRAVEN Voor het eerst was Zondagmiddag in het Parochiehuis van Bodegraven een bijeenkomst van de gezamenlijke kerkzangkoren in het Dekenaat Al phen. De voorzitter, pastoor Tabink uit Zevenhoven, sprak het welkomst woord, in het bijzonder tot deken Nieuwenhuizen. Bodegraven was bij loting aangewezen als plaats van sa menkomst. De heer L. Arkesteyn uit Roelofarendsveen las een financieel verslag voor, waarna de heer A. Voorn, schoolhoofd te Noorden, een overzicht gaf van de activiteiten in het voorbije jaar. Door het vertrek van pater Winninghof uit Alphen v/as de stuwende kracht verdwenen. Bovendien ondervond de bond door ziekte van enkele personen nogal hinder. De gezangen, die deze middag gezongen zouden worden, zouden ook nu weer op de wire-recorder worden vastgelegd. De opkomst op deze mid dag was verheugend. Hierna ging men ter kerke om de Vespers te zingen, wat voor Bodegra ven een novum was. Kapelaan Ver heul hield een korte toespraak. Toen men weer in het Parochie huis was teruggekeerd, werd thee ge serveerd, waarna de koren uit Al phen, Roelofarendsveen, Nieuwkoop, Noorden, Langeraar, Ter Aar, de Meye en Bodegraven een stukje Gre goriaans zongen uit de Kerstkring. Er werd a capella gezongen of met harmoniumbegeleiding. Prof. Straat hof gaf vervolgens een critische be schouwing naar aanleiding van het gezongene en maakte enkele opmer kingen betreffende ademhalingstech- niek, rhythme, koorstemmen boven individuele stemmen e.d. Na een keurig gezongen Alleluia door 't jongenskoor uit Alphen, wer den enkele nummers uitgevoerd in meerstemmige muziek door Roelof arendsveen. Gouden feest van Hero B. de Groot Wie Bodegraven zegt, zegt Hero Zo heet het in de volksmond. De dagtaak is voor velen geregeld naai de fluitsignalen van dit bedrijf. Op 1 Maart a.s. zullen de vlaggen wap- sinds de gevangenneming twee weken geleden van „generaal" Karioki. „Generaal" Mwangi Mambo werd herkend, toen hij zich Zaterdagavond in het Parklands gebied bevond en sloeg op de vlucht. Na een achter volging van een half uur werd hij door een Kikoejoe-soldaat aangescho ten en vervolgens gearresteerd. On der zware bewaking is hij naar een ziekenhuis overgebracht. Viervoudige moord in Spanje Een inwoner van Vitoria (N. Spanje) heeft Zaterdagavond in een café te Vitoria een rechter, twee ad vocaten en een gemeentelijke func- tionnaris doodgeschoten. Een vijfde persoon werd ernstig gewond. De da der wist in de verwarring te ontko men, doch Zondagochtend vroeg is hij in een vuurgevecht met leden van de burgerwacht doodgeschoten. BURGERS VAN NANTSJI WEG. Een nationalistisch-Chinese woord voerder heeft Maandag in de Formo- saanse hoofdstad Taipeh medege deeld, dat Dinsdag a.s. zal worden be gonnen met het wegvoeren van een twee duizend burgers, meest vissers, van het tachtig mijl ten Zuiden van de Tatsjen-groep gelegen eiland Nantsji. De woordvoerder wilde niet mededelen, of ook deze evacuatie ook onder dekking van Amerikaanse oor logsschepen zal worden uitgevoerd. Er zijn berichten geweest, volgens welke de Verenigde Staten gaarne zouden zien dat de Chinese nationalis ten Nantje geheel zau den ontruimen. Laatstgenoemden willen het eiland echter tegen de communisten verde digen en zij zullen daarom uiitslui- teno de burgerbevolking v/egvoeren. waarop voor 50 jaar dit bedrijf werd gesticht. Voor dien was op de plaats waar nu de ruime fabrieksgebouwen staan een kuiperijtje gevestigd van de fa. Spoor, totdat op 1 Maart 1905 de electro-technisch ingenieur Hero B. de Groot de zaak overnam en er de grondslag legde voor de Hero de Groot's fabriek voor hout- en metaal bewerking. Drie jaar later werd het een Naamloze Vennootschap onder leiding van de stichter zelf, alsmede diens broer Herman de Groot en Jhr de Stuers. Was het aanvankelijk een bedrijfje van 200 m2 oppervlakte met 10 man personeel, thans beslaan de gebouwen en opstallen een opper vlakte van 4300 m2 met 75 man per soneel. KRO-avond. Eivol was het Pa- De secretaris, de heer G. Wijman, sprak in zijn jaarverslag van 'n gun stig verenigingsjaar met een aan was van 4 leden. De penningmeester kon een batig saldo doen horen. Pa ter Boermans gaf een geestelijke in jectie en wees op de waarde van de arbeid, speciaal voor de katholiek. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Wolswijk en W. van Wijk met algemene stemmen herko zen. Tegencandidaten ontbraken. Van de rondvraag werd een karig gebruig gemaakt, waarna de voor zitter de vergadering sloot en het ge zellig samenzijn aankondigde. De jeugdige tonelisten van het Kath. Amateurstoneel brachten met succes enkele eigengemaakte schetsjes en een eigen muziekensemble zorgde voor vrolijke omlijsting. Geboren: Wilhelmina M. d. van P. van YperenOoms; Johanna M. d. van A. v. d. VlietHol; Sjouke d. van A. HoutmanKooistra. Ondertrouwd: Pieter v. d. Linden 30 j, en Lijsje v. d. Poorte 26 j.; Jo hannes v. Vliet 26 j. en Geertruida Kwakken bos 27 j. Overleden: Janna Hoogendoorn 94 j.. wed. van J. v. Rijn; Jacob v. d. Boon 69 j., echtg. van A. Kempenaar. BOSKOOP Biljarten. Het Al team van „De Driesprong" bleef op het goede pad door tegen Gouda A de maximale winst thuis te houden. Ook het C-team boekte een mooi succes omdat de niet te onderschat ten tegenstander Gouda C 1 op eigen terrein met een gelijk spel tevreden moest zijn. B 3 liet het er lelijk bij zitten door thuis slechts gelijk te spelen tegen Spil B 2. In de voorwedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 2e klasse, wist de Driesprong deelnemer als no. 1 te eindigen, waardoor hij in de fi nale die a.s. week gespeeld wordt, zal uitkomen. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: De Dr. A 1Gouda A 7—0; De Dr. B 3—Spil B 2 4—4; Gouda C 1De Dr. C 44; De Dr. B 1—De Dr. B 2 7—1 Het programma: 15 Febr. De Dr. A 2Centrum A 1; De Dr. CCen trum C; Groene Laken BDe Drie sprong B 1; 16 Febr. Centrum A 2 De Dr. A 1; 17' Febr. De Dr. B 2 De Dr. B 3. HAZERSWQUBE [GR.] GOED GESLAAGDE AVOND VAN DE L.T.J. Gisteravond mocht de voorzitter van de L.T.J., de heer Jac. Verkleij, een groot aantal ouders en jongeren Ismede belangstellenden uit de af delingen Hazerswoude-dorp en Oud- Ade een hartelijk welkom toeroepen in het parochiehuis van de Groenen dijk. In zijn openingswoord bracht hij naar voren het doel van de L.T.J. Een stukje van dat doel, het op ho ger peil brengen van het culturele leven ten plattelande, wilde de L.T.J. graag deze avond beproeven, aldus de voorzitter. Na de voorzitter be trad de L.T.J.-er Hoogeveen het po dium om even een uiteenzetting te geven van het programma, dat ener zijds ernst en anderzijds humor zou bevatten. Op een flitsende wiize wisselden de nummers van muziek, zang, dans en toneel zich af, terwijl ook decla matie nog even de revue passeerde. Het geïmproviseerde „Landconcert" onder leiding van de heer Verkleij was een bont spel van kleuren en melodieën. De declamatie was iets zwak en wat te weinig voorbereid. De reeks van oude dansen, door zes paren gedemonstreerd, kon elke cri- tiek doorstaan en ontving een zeer spontaan applaus. Het nieuwe spel met geblinddoekte mensen op het podium, onder leiding van de heer de Jong, deed het zodanig, dat men zelfs bemerkte, dat er onder de ge blinddoekte mensen telepathische ta lenten sluimerden. De solo-saxofoon door Jac. Verkleij met begeleiding van piano door mej. de Jong was prima uitgevoerd en onderging de goedkeuring van de aanwezigen. De aubade op de sportdag van de L.T.J., uitgebracht door de heren de Jong Hoogeveen, trok de ganse zaal mee in het zingen van het refrein en was „geweldig en af". Het toneelspel ,Voor honderd gulden een blauw >og" onder regie van de heer Verte gaal werd heerlijk gespeeld, soepel, snel en de muziek was voortreffelijk. ke gehouden wordt ten bate van het instrumentenfonds, officieel geopend. De sneeuwbuien hadden de wegen vrijwel onbegaanbaar gemaakt en hierdoor kon de voorgenomen muzi kale wandeling vanaf Vijfgatenbrug en rond Papenveer helaas niet door gaan. Tegen vier uur kwamen verschil lende genodigden in het Parochie huis bijeen. De voorzitter van „Arti", de heer C. A. Volgering, sprak het welkomstwoord. Bijzonder tot bur gemeester Hogenboom, kapelaan La- gerberg. wethouder Den Hollander, verschillende raadsleden en verder afgevaardigden van diverse organi saties. In het kort memoreerde de voorz. met welke bedoeling de bazar gehouden wordt, n.l. om te komen tot een instrumentenfonds. De strum en ten zijn niet best meer vernieuwing is dringend nodig. Arti meent hierbij te mogen rekenen op de gehele gemeente, want Arti heeft in de loop der jaren wel bewezen te zijn een muziekvereniging voor ge heel de gemeente. Daarna verzocht hij de burgemeester te willen over gaan tot de officiële opening. De burgemeester zeide gaarne ge volg te hebben gegeven aan de uit nodiging om deze bazar te poenen. Deze vereniging is voor de gemeente van bijzondere betekenis. De jaartal- rochiehuis, toen de voorzitter van de i De aanwezigen konden door dit spel Propagandaclub „Pastoor Perquin", de heer A. Balvert Zondagavond het openingswoord sprak. Hij wees op de premie van 500.voor het 400.000 KRO-lid. Dan ging het doek op voor „Tijd voor jolijt", de groatse KRO-revue, waaraan medewerkten Berry Kievits, Gerard Walden, Chris tine Spierenburg, John v. Heumen, Frances Capy en het KRO-thea- ter-orkest o.l.v. Johny Ombach. Na dat enkele grapjes waren uitgehaald met enkele personen uit het publiek, werd in een aangenaam vlot tempo het zeer gevarieerden programma afgewerkt. Lachsalvo's om b.v. dé droge humor van Harry Boda waren niet van de lucht. Klaterend applaus kreeg vooral Chr. Spierenburg met haar zangnummers. De Nederlandse liedjes vonden weerklank in de zaal. De schetsjes deden de aanwezigen schateren. Grandioos waren de slot nummers zowel voor de pauze als de finale. Langdurig en verdiend was het applaus. Jaarvergadering Kath. Bouwvak arbeiders. De heer A. Wolswijk, die deze feestelijke jaarvergadering opende, heette welkom de geest. adv. pater Boermans, de afgevaardigden van de K.A.B. en de dames der werkelijk eens alle zorgen vergeten. Door de zotste capriolen moest een ieder wel de lachspieren laten gaan. De avond van de L.T.J. was een avond van humor en ernst, een avond waarin besloten lag, dat jonge mensen van het platteland hun vrije tijd op een welbestede wijze door brengen. Op een enthousiaste manier sloot de aalmoezenier van de L.T.J. de avond met dank te brengen aan de jongelui en een beroep te doen op de andere jonge mensen om zoals de L.T.J. ook te gaan samenspannen ten einde alles op hoger peil te brengen zowel persoonlijk als gemeenschap pelijk. LEIMUIDEN Winkelsluiting. Aangezien vele winkeliers niet of althans niet vol- dende de hand houden aan de bepa lingen voortvloeiende uit de winkel sluitingswet 1951, heeft de burge meester als hoofd van de plaatselijke politie aan alle middenstanders een schrijven gericht, waarin nogmaals aan deze bepalingen wordt herinnerd Medegedeeld werd, dat aan de politie is opgedragen nauwlettend toe te zien op de naleving van deze bepalin gen. Het is van belang dat ook de in woners op de hoogte zijn van deze be palingen, aangezien deze vaak de oorzaak zijn, dat de middenstanders in moeilijkheden komen. Winkels mogen op Zondag niet geopend zijn voor het publiek. Op de werkdagen niet voor 5 uur. Gedurende het tijd vak 1 Mei tot 30 September moeten de winkels sluiten te 19 uur. werkdagen gedurende het tijdvak 1 October tot 30 April te 18 uur. Een uitzondering hierop wordt gemaakt bij de kapsalons en tabaksartikelen winkels, die moeten sluiten te 19 uur. De textielwinkels zijn Maandag vóór 13 uur gesloten, en alle overige win kels Dinsdags na 13 uur. Op de Vrij dagavonden mogen de winkels ge opend blijven tot 22 uur. Voor de St. Nicolaas- en Kersttijd e.d. zijn bij zondere bepalingen van kracht. NIEUWVEEN VASTENAVONDUITVOERING K.A.B.L.T.B. Wat andere jaren voor onmogelijk werd gehouden is gisterenavond in de zaal van dhr Leliveld in vervulling gegaan. De besturen van de K.A.B. en L.T.B. hadden besloten om geza- melijk eens een feestavond op touw te zetten. Een initiatief, dat zeer ze ker geslaagd kan worden genoemd en waar hopelijk perspectief in zit voor de toekomst en als voorbeeld kan dienen voor die verenigingen, waar die samenwerking wel eens iets te wensen over laat. Voor. deze avond was het toneelgezelschap ,,Ons Ge noegen" uit Leimuiden uitgenodigd. De voorz. van de L.T.B. heette de volle zaal van harte welkom, en deed tevens de mededeling, dat er volgend jaar weer een feestavond georgani seerd zal worden met als slot een Carnavalsbal. Deze mededeling werd door de aanwezigen met een applaus begroet. Hierna werd door de toneelgroep opgevoerd het stuk getiteld: „Het Spook van de Vrijburcht" een klucht in drie bedrijven van Mar. Jansen en Gerard Nielen. Aangezien dit stuk verleden week in Leimuiden reeds werd opgevoerd heeft het geen zin hier verder over uit te wijden, het werd goed gespeeld en de zware rollen waren in goede handen. Na afloop mochten de speel sters en spelers dan ook een welver diend warm applaus in ontvangst nemen. Tijdens de pauze werd de traditio nele verloting gehouden en na' afloop bleef men nog gezellig bijeen voor een dansje. GESLIPT EN TE WATER. Ter hoogte van de driesprong in Blokland is ten gevolge van de glad heid van de weg een personenauto geslipt en te water gereden. Zaterdagmorgen reed dhr van Baaren, graanhandelaar alhier, met zijn personenauto in de richting Uit hoorn. Hoewel met een matig gange tje rijdende, slipte hij juist in de bocht en kwam daardoor in de langs deze weg lopende sloot terecht. De chauffeur alsmede zijn echtgenote en twee zijner kinderen kwamen met de schrik vrij. De auto werd later door een kraanwagen op het goede spoor teruggebracht. Kinder-circus. Zaterdagmiddag werd door het kindercircus „Tijl Uilenspiegel" uit Leiden een twee tal voorstellingen gegeven in café Bosman. Een paar honderd kinderen woonden deze voorstelling bij en zij hebben volop genoten, hetgeen wel bleek uit hun reacties. Het optreden van de kogeldanseres en het slangen meisje Carlista had aller bewonde ring en geen wonder, want deze jeug dige artiste verricht ongelofelijke staaltjes van lenigheid. Zij wringt haar lichaam in onmogelijke bochten en zij maakte de vreemdste standen. De lachsalvo's waren niet van de lucht tijdens het optreden van de clown August en zijn medewerkers. Ook de goochelaar had aller bewon- dex-ing. Een paar kinderen uit de zaal werden uitgenodigd voor het kogel lopen, doch deze bereikten natuurlijk geen enkel resultaat, zij konden het zelfs niet zo ver brengen dat zij op de kogel kwamen te staan, tot grote hilariteit van de overige kinderen. len 19201955 zeggen, dat dit jaar voor arti een jubileumjaar is. En Arti wil van dit jubileumjaar een in strumentenjaar maken. Dit jaar zal Arti letterlijk en figuurlijk de grote trom roeren. Door deze vereniging wordt de culturele vorming in de ge meente bevorderd. Het bestaan van Arti is geworteld in de drang om zich op muzikaal gebied te uiten. De muziekbeoefening in onze gemeente is al oud, doch in 1920 kregen we toch pas de vereniging, die veel op dit terrein presteerde. De burge meester hoopte, dat deze bazar een flinke kasversterking zal opleveren en verklaarde toen de fancy-fair voor geopend. Daarna werd een rondgang ge maakt langs de verschillende stands, en spoedig ook werden de eerste za ken gedana. Het werd in één ogenblik al gezellig en het geheel maakte een prachtig verzorgde indruk, Jammer dat in de loop van de middag en avond de wegen erg glad waren ge worden, zodat het bezoek Zaterdag avond beneden de verwachting bleef. Zondagmiddag was het de gehele middag een gezellige beweeglijke boel. Eerst maakte Arti ondanks de glibberige weg een mars door het dorp, daarmede de inwoners uitnodi gend tot een bezoek. Wie nu Zondag nog niet geweest is kan Maandag avond zijn schade nog inhalen. De grote attractie van Maandagavond zal zijn de openbare trekking van de loterij. NIEUWKOOP Toneeluitvoering. Zaterdag avond gaf de toneelvereniging van de K.A.B. afd. Nieuwkoop, „De Dil- lettant", haar vastenavonduitvoering. De voorzitter opende de avond, heet te alle aanwezigen hartelijk welkom on gaf vervolgens het woord aan „De Dillettant". Opgevoerd werd de sot- terny in drie bedrijven van R. van Weert: „Rimboe in Mokum". Het stuk werd vlot gespeeld en was vol komische momenten, waar door de aanwezigen hartelijk om gelachen werd. Een pickup met versterker en een gezellig bandje verhoogden tus sen de bedrijven door de gezelligheid met een muzikaal nummertje. Alles bijeen, ondanks het gure sneeuw- weer, een goed geslaagde avond. RIJNSATERWOUDE Damclub LUTO. De uitslag van de tweede ronde van de onderlinge bordencompetitie is als volgt: E. Mur T. v. Luiing xx afgebroken; G. Roest—J. Kinkel 11; R. Reumer- manB. Roest 20; A. KooyJ. Jansen 20. HAARLEMMERMEER Geboren; Leopoldina Johanna d. van T. P. Warmenhóven en L. A. Scheurwater; Janny d. van S. van Noorloos en M. Muis; Cornelis z. van Z Hooijberg en H. van Eek; Martin Jacobus z. van M. Beets en J- G. van Bruggen; Yolanda d. van D. Mulder en G. C. Maarssen; Johanna d. van K. P. van de Velde en M. W. Weste rink; Wanda Adriana d. van D. Meijer en A. J. Endepoel; Marrijtje Elisabeth d. van A. J. van der Vlugt en T. Reurekas; Hans Peter z. van C. Lodder en T. Spaans; Adriana d. van W. M. Bouterse en C. Baarse. Ondertrouwd: Dirk Dikkeboom 32 j. en Erna Hendrica. van Wieringen 21 j.; Johannes van Éenennaam 26 j. en Trijntie Feeleus 20 j.; Jan de Jong 26 j. en Neeltje Pieternella Schouten 24 jaar. Getrouwd: Johannes Theodorus Broedersz en Catharina Maria Elisa beth Schuckman; Hendrikus van Al phen en Maria Josephina van Meg- root; Hendrik Anton wan der Jagt en Albertha Solinter; Gerrit van Vliet en Catholijntje Klootwijk; Frederik Jan Hartman en Pietje Blom; Petrus Antonius Joannes van Graas en Jo hanna Maria Huiberts. Overleden: Cornelis Jacob Willem Maarse 75 j.; Quirinus Johannes van der Peijl 75 j., echtg. van A. J. Bak ker; Johanna Cornelia Breeveld 84 j., wed. van M. L. van Tol. LEIBSCKENDAM DOOR TRUCK MEEGESLEURD. Doordat de 56-jarige wielrijder J. G. v. B. uit Leidschendam op de Laan van N.O. Einde te Voorburg geen voorrrang verleende aan een truck met oplegger bestuurd door de 35-jarige A. W. J. K. uit Hillegom, werd hij aangereden. Hij werd enkele meters door de truck meegesleurd en bleef daarna op het wegdek liggen. Met inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis St. Antoniushove vervoerd. WASSENAAR Oprichting van zwemvereniging Na onderling overleg tussen de verschillende R.K. sportverenigingen in Wassenaar is besloten, één zelf standige R.K. Zwemclub op te rich ten, die zich tot doel stelt de leden gelegenheid te geven de zwemsport te beoefenen, zowel door het behalen van diploma's als het deelnemen aan wedstrijdsport. Er is een voorlopig bestuur samengesteld, waarin alle drie de parochies vertegenwoordigd zijn. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden beneden 17 jaar 0,50 en voor leden boven de 17 jaar 1, Het bestuur is voorlopig als volgt samengesteld: voorzitter H. W. Met- kemeijer, secretaresse mej. A. van Esch, van Zuylen van Nijeveltstr. 79, penningmeester H. J. Otte, leden: A. F. van der Berghen, P. J. M. Drie beek, Th. v. d. Krogt drs. W. S. Lub- sen en mevr. R. Peek. IJsvereniging sluit zich aan bij KNSB. Op een in Het Wapen van Wassenaar gehouden ledenvergade ring van de Wassenaarse IJsvereni ging is met algemene stemmen be sloten, de vereniging te laten toe treden tot de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijdersbond. De voorzitter van de IJsvereniging de heer W. J. Hoogeveen, vertelde de leden, dat enige tijd geleden een drietal jongeren zich tot zijn bestuur gewend hadden met het verzoek om aansluiting bij de Bond te overwe gen. Het bestuur heeft contact opge nomen met het district Zuid-Holland en namens het bestuur van dit dis trict was gisteravond de heer J. P. Stroombeek uit Voorburg aanwezig om iets te vertellen over het werk van de KNSB en van de mogelijk heden, die het toetreden van de ijs- vereniging tot de bond, die 59.000 leden telt, bieden kan. Een van de belangrijke voordelen is, dat de ijs- vereniging medewerking verkrijgt bij het organiseren van wedstrijden op de korte of op de lange baan, bij de training, bij het organiseren van de monstraties in kunstrijden en bij het sluiten van een collectieve ongeval- R.K lenverzekering. Na zijn inleiding be sloot de vergadering met algemene stemmen tot de bond toe te treden. Aan de wens, om het bestuur uit te breiden met twee jonge leden werd voldaan door benoeming van de heren P. v. d. Plas en P. v. d. Werf. Geboren: Geesje A. d. v. H. Stol- lenga en E. H. Buiter. Paulus A. M. M. z. v. G. J. van Kempen en J. C. van Remundt. Ondertrouwd: A. G. Henderson en M. E. von Freyburg, S. C. van der Bijl en J. C. van Steijn. A. J. P. Olie hoek en A. J. Ruigrok. P. D. van Trierum en J. M. Goumare. F. J. de Haan en J. L. P. Miedema. H. Kip pers en S. Blankespoor. F. D. Noort- hoorn en van de Kruijff en E. M. J. Sieverts. GetrouwdïP. A. van den Barse laar en C. P. T. Peeters. E. Meerts en E. J. W. van Eldik. T. H. Steen- vodrden en B. M. Vogels. A. H. J. Ier schot en A.' M. Gommers. Overleden: Gustaaf L. C. Zee dijk 69 j. Jacobus Clemens 39 j. Hen- .drik W. Hoogenbos 56 j. Johanna E. J. de Leeuw 73 j. Abraham Leijn- se 50 j. Dirk Swidde 79 j. Cornelis N. Pai'levliet 73 j. Maria J. Mol 58 j. Rosalie Polak 74 j. Hillegje Klaren- berg 47 j. WARMOND GEZELLIGE CARNAVALSAVOND. Voor de tweede maal organiseer den de plaatselijke afdelingen van de L.T.B., L.T.J. en L.P.M. een vasten avond-viering in Hotel de Stad Rome. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer Toon de Vroomen, die er zijn vreugde over ujts-prak, dat niet minder dan 150 peröbnen gevolg had den gegeven aan de uitnodiging tot bijwoning van deze feestavond, waar uit hij veilig mocht concluderen dat het verenigingsleven in deze ge meente zeer actief was. Deze avond, aldus spr., legt weer getuigenis af van deze activiteit zowel naar binnen aan vormende waarde als naar bui ten in culturele waarde. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het rijk verzorgde programma. Er werd genoten van zang, voor dracht en muziek en z.g. „Old Time" dansen. Ook prins Carnaval „Oesa- wavo" (afkorting voor de afdelin gen Oegstgeest, Sassenheim, War mond en Voorhout) was aanwezig, die, nadat hem een hartelijk welkom was toegeroepen het sein gaf voor de vastenavondviering. Begonnen wex'd met de polonaise. Dit gedeelte van de avond stond onder leiding van de be kende humorist en accordeonist Al- bert Gerritse, die zich op bijzondere wijze van zijn taak heeft gekweten en meerdere malen een hartelijk ap plaus in ontvangst moest nemen. Voor het verstrijken van de feest avond nam de heer P. F. Vergeer, wethouder en voorz. van de L.T.B. 't woord. Hij toonde waardering aan de organisatoren van deze avond. Hij meende, zonder enige terughoudend heid hieruit te mogen concluderen, dat de L.T.J., vier jaren geleden zo klein begonnen, was uitgegi-oeid tot een vereniging, die land en tuin- bouw-jongens weet te vormen tot mensen, die in gezin en maatschappij later de taak van de ouderen volle dig k'innen overnemen. Het was reeds ver na middernacht, toen ieder een voldaan huiswaarts ging, in de overtuiging, dat deze avond weer heeft bijgedragen tot versteviging van de vriendschap tussen ouderen en jongeren, hetgeen het werk in de organisatie zeker ten goede zal ko men. Geboren: Cornelia Johanna Ma ria d. van G. G. v. Tongeren en C. A. Groen in 't Woud; Gerard z. van A Munneke en H. Bults; Margare tha Gerarda Maria d. van H. J. C. Kortekaas en M. M. Kaufmann; Joris Adrianus Maria z. van N. Schave- maker en H. Th. Versluijs; Wilhel mina Gerarda Maria d. van P. J. Slats en W. M. te Wiel; Carel Theo dorus Maria z. van Th. J. Leenen en G. H. v. Seggelen. Getrouwd: L. J. v. Leeuwen en J. M. Meskers; F. C. Rewijk en M. P. Versluijs. Overledeh: M. Schut 65 j., echtg. van H. J. Braakman; L. Sikking 82 j., echtg. van G. A. de Vogel; J. v. Dor pel 82 j., echtg. van A. Koster.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2