In principe besloten tot stichting van 'n weegbrug Ckefarine 4 Visserijvereniging ving onverwacht in haar notulenboek 'n „goudvisje' Herboren muziekvereniging Hoogmade gaf uitvoering Muziek en toneel van „Door Gunst Verkregen' .jARI 195O DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Gemeenteraad Bodegraven Bepaald, belangrijk leek de agenda voor deze tweede vergadering van de raad van Bodegraven in 1955 niet. Binnen twee uur waren dan ook alle punten afgehandeld d.w.z. twee pun ten werden verdaagd naar de volgen de bijeenkomst te weten de voorlo pige vaststelling van de rekeningen van het electriciteits-, gas- en water leidingbedrijf 1953 en de beantwoor ding van de interpellatie over de bouwkas der verenigde Ned. Ge meenten. Dit in verband met de af wezigheid van drs Jac. v. d. Boon, die wegens sterfgeval in de familie ver hinderd was de vergadering bij te wonen. In een vlot tempo gingen de eerste 5 punten van de agenda onder de hamer door. De voorschotten aan het bijzonder onderwijs bedroegen resp. aan de VerhoefRolmanschool, Da Costaschool, R.K. School (Meije), Chr. School (Meije), Chr. ULO-school 11526.—, ƒ9894, ƒ3400, ƒ2935 en 5068. De voorschotten op het vak onderwijs bedroegen in totaal 3500. Het bezwaarschrift van de heer IJdo wegens aanslag in de rioolbelas ting maakte de tongen los. Appellant maakt geen gebruik van het gemeen telijk riool en ziet dus niet in waarom hij moet betalen. Echter staat in de verordening dat aansluiting verplicht is als de mogelijkheid aanwezig is. Vandaar dat met 10 tegen 2 stemmen het bezwaarschrift verworpen werd. Verkoop van grond aan de Vijver 9.per m2 ondervond geen be zwaar. De rest van de vergadering was gewijd aan het rapport van de commissie voor de weegbrug, be staande uit de heren weth. Karssen, J. v. d. Boon, W. Boer en B. v. Elk. In een uitvoerig betoog geeft ge noemde commissie aan, dat zij het stichten van een gemeentelijke weeg brug gewenst acht, en dat deze om uit twee kwade dingen het minst slechte te kiezen, adviseert de brug te bouwen bij het slachthuis. Kosten 17.000.—. Vele raadsleden kregen in meer dan één instantie hierover het woord. Het begon met 'n onaangenaam aan loopje van de heer v. Elk, die weth. Karsen onjuiste voorlichting verweet. Bovendien deed 't hem zeer, dat hij in een plaatselijk blad, waarvan de wethouder uitgever is, een veeg uit de pan kreeg. Weth. Karssen deed een en ander netjes uit de doeken. De belangrijk ste bezwaren tegen de plaats van de brug kwamen uit de mond .van de heer G. v. Veldhuizen, die de oude plaats bij het station prefereerde. Bo vendien is met een automatische be diening geen personeel nodig. Plaat sing bij het slachthuis kan op grote kosten komen voor de gemeente in verband met de beschadiging van de weg, waar Zwammerdam ook wat te zeggen heeft. Ook de polder Reeuwijk heeft hier belangen. De burgemeester geeft als zijn visie dat hij het eens is met de heer v. Veldhuizen. Ook de heren Batelaan en Slappendel onderschrijven dit. Na ampele discussies wordt besloten dat het rapport in handen wordt gesteld van B. en W. om de plaats nader te bekijken en te onderzoeken of een automatische brug voorkeur verdient In principe wordt beslist, dat de weegbrug komen zal. De laatste punten zijn hamerstuk ken, en daar deze keer geen interpel laties zijn gevraagd, sluit de voorzit ter op een vroeg uur deze vergade ring. Vastenavondviering KAB Zoals gewoonlijk heeft de KAB haar vas tenavond gevierd met een tweetal toneeluitvoeringen. Er was ook nu grote belangstelling. Voorzitter J. Stolwijk sprak het openingswoord, waarin hij o.m. meedeelde, dat er nog kaarten beschikbaar waren voor de militairenretraites. Ook volgden er nog nadere mededelingen omtrent de reis naar Tegelen. De eerste toneel avond hield pater Boermans een speech je onder het motto: Op naar de 400.000 leden. De kath. toneelclub „Eendracht" kwam voor het voetlicht met een klucht in drie bedrijven „Amor in de mosterd" door Jack Bess. Het was een carnavalsstuk van a tot z. Dolle si tuaties en vermommingen, die danig werkten op de lachspieren der aan wezigen. Twee mosterdfabrikanten, aanvankelijk doodsvijanden, komen ten slotte tot elkander en vinden een levensgezellin. Het stuk eindigt met een reeks voorgenomen huwelijken en gelukkige mensen. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door eigen krachten, die ook bij de napret de stemming er in hiel den. Feestavond LTB Het was vol in de zaal van Hotel van Haaften, toen de Kath. Bond van Agrariërs haar jaarlijkse feestavond gaf. Ook de da mes der leden waren present. De voorzitter, de heer W. Agterof ver welkomde alle aanwezigen, in 't bij zonder pastoor Schulte uit de Meye, kap. Voortwist en pater Boermans. De verzorging van het programma was in handen van kapelaan Van Duyn uit Den Haag, die met zijn ge zelschap „De Planckeniers" een blij spel in 3 bedrijven zou opvoeren met de actuele titel „De voetbalpool". Dit toneelspel van Philip Stafford be handelt de spanning en verwikkelin gen, die handen in en om een Engels gezin, dat meedoet aan de pool. Het geeft ook het probleem van mannen, die na hun diensttijd vervreemd blij ken van het dagelijks leven en in hun fcarriere achterop zijn geraakt. Uitmuntend werd dit spel vertolkt. Uitblinkers waren de heer Van Wijk, die de hoofrol speelde en de regie voerde, en Coba van Wijk in haar rol van oude tante Mary. De grime van dhr A. van Loon was goed. Het duo Van Mild zorgde voor de muziek. ALKEMADE Geboren: Johanna C. M. d. van L. van den Broek en M. A. Hassing; Hermanus J. z. van H. Rotteveel en C. M. van der Meer; Gerrit z. van J J. Jansen en J. Schenk; Johanna Th. d van P. J. Hogenboom en M. van Klink; Wilhelmus J. z. van J. C. van Klink en J. L. Rietbroek; Theodorus J z. van P. W. Straathof en C. J. Zaal. Ondertrouwd: J. J. Hoogenboom en W. J. Dobbe. Gehuwd: P. l'Ami en A. H. M. Pouw. R.K. Middenstandsbond. Gister avond kwam de R.K. Middenstands bond in jaarvergadering bijeen. Na een welkomstwoord en een wat ver late Nieuwjaarswens werd het jaar verslag gelezen, dat een duidelijk beeld gaf van het wel en wee der af deling. Mededeling werd gedaan, dat c-oor de onderafdeling Santos in sa menwerking met Her wonnon Le venskracht een straatcollecte zal worden gehouden. De bestuursver kiezing bracht geen wijziging aan gezien de aftredenden, de heren J. Griepbesfrijding mei 4 middelen iegelijk! Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c» (Advertentie). HIEUWK00P Korver en J. L. Verbeij, werden her- kozen. In verband met de verhoog de afdracht aan het Hoofdbestuur moest noodwendig de contributie worden verhoogd. Het is nu eenmaal een teken des tijds. Alles wordt duurder zodat het bestuur wel ge noodzaakt is tot verhoging over te gaan wil men in staat zijn te bliiven doen wat tot nu toe werd gedaan. Het „Geestelijk kwartiertje" werd verzorgd door de geestelijk adviseur, pastoor Lauwrier, die er op wees, dat niet alleen de aardse zaken be hartigd moeten worden doch ook de hemelse. In principe verklaarde de vergade ring zich bereid tot samenwerking met de Boskoopse Oranjevereniging bij de herdenking van de 5e Mei '45. RK. Vrouwenbeweging. Voor de jaarlijkse feestavond had het be stuur van de R.K. Vrouwenbeweging weer eens een beroep gedaan op de onderafdeling „Klimop". Dat deze toneelvereniging nog over goede krachten beschikt is deze avond wel gebleken. Nadat enige interne aan gelegenheden waren besproken kwam Klimop met het bliispel ,,'t Mirakel van Cupido" van Henri 't Sas. Het schetste ons de opwinding, welke ontstond bij enkele bewoners van het „besjeshuis", toen ontdekt werd dat Amor zelfs daar zijn pijlen op had gericht. De gemoederen kwamen eerst weer tot bedaren toen bleek, dat deze bedoeld waren voor het jeugdige verpleegstertje dat de oude cames verzorgde. Na afloop van deze geslaafde op voering bleef men nog geruime tijd en, waarbij de heer Jac. Nieuwe- steeg c.s. voor vrolijke muziek zorgde. Dammen, Voor de onderlinge competitie van de damclub „Bos koop" werden de volgende wedstrij den gespeeld: Groep 1' E. van VoskuilenW. D. van Es 20: T. A. VenemaE. J. Koogerbrug 20. Groep 2: J. BurggraafJ. v. d. Berg 2—0; A. KosterM. Vuyk 20; D. W. de ZeeuwR. Kroonenberg 20; J. van TolH. Glazenbprg 20; J. v. d. BergJ. Burggraaf 11; W. A. van Otter looAnt. Trimp 2—0. Persoonlijke standen op 7 Febr. Resp. gesp. wedstrijden en punten. Groep 1: 1. T. A, Venema 1419; 2. H. van Klaveren 1418; 3. A. M. de Jong 1315; 4. J. Mesman 14 13; 5. A. Nederhof 11—12; 6. J. Schoe naker 1612; 7. E. van Voskuilen 13—12; 8. W. D. van Es 12—10: 9. D. van Wjjk 99; 10. E. J. Hoogerbrug 12—8. Groep 2: 1. J. v. d. Berg 2533; 2. H Glazenborg 1826; 3. D. van Sta veren 1625; 4. D. Lankhuyzen 24 23; 5. J. van Tol 18—22; 6. J. Burg graaf 1222; 7. W. A. van Otterloo 15—21; 8. M. Vuik 26—21; 9. H. Trimp 1620; 10. R. Kroonenberg 2117; 11. A. N. van Tol 15—16; 12. D. W. de Zeeuw 1712; 13. Ant. Trimo 27—9; 14. T. van Eek 21—7; 15. A. Koster 116. Nog belangrijker dan nieuwe visserij-wet Volgens een van de oudere leden van de Visserij-veren. Nieuwkoop- Noorden is de belangstelling voor een ledenvergadering van deze vereniging nog nimmer zo groot geweest, als dit gisteravond het geval was. Het onderwerp, de nieuwe Visserij- wet, was dan ook belangrijk genoeg om een zeer groot aantal leden naar Hotel „Het Vliegende Paard" te trek ken, en toen voorzitter A. Gogerwerf de vergadering opende, was de zaal geheel gevuld. Medegedeeld werd, dat de ontvang sten bedroegen het afgelopen vereni gingsjaar 384.99 en de uitgaven 323.45, zodat er een batig saldo was van 61.54. De rekening werd gecon troleerd door de heren C. v. d. Haak en A. Lelieveld. Als leden voor de nieuwe financ. commissie werden de heren G. v. d. Ham en C. Slingerland benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. Sanders met alg. st. herkozen ter wijl in de vacatui'e van de heer Veld huizen wordt voorzien door de ver kiezing van de heer A. Lelieveld. In het jaarverslag van de veren, komt tot uitdrukking dat wegens zeer slechte weersomstandigheden de vangsten in het afgelopen jaar nogal teleurstellend zijn geweest. De heer G. N. v. d. Heide, opzichter van de Ned. Heidemaatschappij, be handelde de voornaamste aspecten van de nieuwe visserij-wet, in het bij zonder wat betreft de pachtovereen komsten. Vele vragen werden ten aanzien van dit onderwerp gesteld en tot volle tevredenheid beantwoord. Een verrassende wending nam de vergadering toen de heer A. v. d. Brink, vertegenwoordiger van de Kamer van de Visserij, meedeelde dat de in het begin van de vergadering gedane mededeling, als zou de veren. 47 jaar bestaan, niet juist is. Genoem de heer had n.l. bij zich een ingebon den verslag over de eerst 25 jaren van de landelijke vereniging en hier in bladerend was hij tot de ontdek king gekomen dat de Nieuwkoopse afdeling zich in 1905 reeds had aan gesloten en zo kon hij de vergadering gelukwensen met het 50-jarig bestaan waarvan men, vreemd genoeg zelf geen vermoeden had. Dit gaf nogal enige hilariteit en de voorzitter liet de vergadering dit heugelijke feit vie ren door een gratis consumptie te verstrekken. Bij monde van de heer v. d. Brink werd hulde gebracht aan de scheidene secretaris, de heer Veldhuizen. Streekdag „Plattelandsvrouwen". In het Sporthotel kwamen 200 leden van de Bond van Plattelandsvrouwen bijeen voor een streekdag. De presi dente van de afd. Nieuwkoop, mevr. Breedijk-Muller, verwelkomde in het bijzonder de burgemeester als enige man! Het programma voor deze dag be stond uit medewerking door verschil lende afdelingen. Zo verzorgde de af deling Woubrugge de samenzang, Rijnsaterwoude gaf een demonstratie volksdansen, Alphen a d. Rijn hield het, evenals Woerden, bij prozaische medewerking, wat door de beide af delingen zeer geestig naar voren werd gebracht cn een succes genoemd mag worden. Ook het programmapunt van de afdeling Bodegraven was leerzaam en kleurrijk, want de presidente dier afdeling gaf een demonstratie in bloemschikken. De vaderlandse ge schiedenis werd in woord en beeld gebracht door de afdeling Koudekerk, terwijl de Nieuwkoopse afdeling „De notenbalk" ten tonele bracht. Ook burgemeester van de Weijden sprak nog een kort woord voor zijn helaas vervroegd vertrek, terwijl mevr. Bree dijk-Muller hem dankte voor zijn be langstelling en voor de moed die hij betoond had, om toch zo lang, te mid den van 200 dames, door te brengen! Een buitengewoon gewaardeerd en met grote aandacht gevolgd program mapunt werd verzorgd door mevr. Backer-Breed. Deze voordrachtkuns tenares van allure, droeg o.m. het „Ghetto" van Heiermans voor. Gisterenavond vond in café van der Ploeg de jaarlijkse uitvoering plaats van de R.K. Muziekvereniging Hoogmade. Deze speciaal voor de donateurs, ere-leden en leden ge organiseerde avond werd geopend door de voorzitter de heer W. H. J. Bank. In zijn openingswoord begroette spreker de burgemeester met echt genote, de ere-leden en de dona teurs, welke laatste in groten getale waren opgekomen. Vervolgens me moreerde spreker de uitzonderlijk moeilijke positie, waarin de Harmo nie-vereniging „De Heerlijkheid Hoogmade" vorig jaar verkeerde en bracht dank aan het Prins Bernhard- fonds, dat dank zij de medewerking van de burgemeester, tevens ere voorzitter van de vereniging, een be drag van 300,schonk. Ook dank te hij het gemeentebestuur van Woubrugge voor de verstrekte sub sidie van 200,Doch, zo vervolg de spreker, zonder de onontbeerlijke steun van de inwoners van Hoogma de, was de vereniging niet gekomen tot een peil, dat thans is bereikt. Het stemde hem dan ook dankbaar, dat de „oproep om hulp" zo goed door de inwoners was begrepen. De omschakeling van Harmonie in Fanfare heeft veel hoofdbrekens ge kost. Doch door volharding van de leden is deze omschakeling in gun stige zin u'tgevallen. Stonden er enige maanden geleden, wegens ge brek aan materiaal, nog adspirant- muzikanten op een wachtlijst, thans is deze lijst verdwenen en is het korps gegroeid tot 26 werkende le den. Hierna werd het toneelgordijn opengeschoven en zagen we een sterk en herboren muziekkorps voor het voetlicht verschijnen, welk korps heel hartelijk door de aanwe zigen werd begroet. Onder leiding van dirigent A. van Dam, die door de voorzitter onder dankzegging voor het door hem in het belang van de vereniging ver richte werk een doos sigaren kreeg aangeboden, werd op vlotte wijze het muziekprogramma afgewerkt, waarvoor het korps van de aanwezi gen een warm applaus in ontvangst mocht nemen. Als ere-voorzitter dankte de bur gemeester het korps voor het gebo- dene en in zijn toespraak vernam men dat ook spr. dankbaar en blij is, dat het muziekgezelschap haar vooi-- name plaats in het dorpsleven heeft mogen behouden. Door de R.K. Toneelgroep „Pul- chri Studio" uit Leiden werd onder regie van M. J. v. d. Kwakel het door Hans Nesma geschreven stuk „Een baby van 1000 weken" opge voerd. Dit blijspel ontlokte, dank zij het zeer goede spel van de speelsters en spelers, menig lachsalvo. Op har telijke wijze danken de aanwezigen deze toneelgroep. Als tegenprestatie voor de van de inwoners verkregen medewerking ten tijde van de impasse heeft de muziekvereniging haar donateurs de ze uitstekend geslaagde avond aan geboden en, ofschoon nog enkele plaatsen over zijn voor de op Zon dag, 13 Februari a.s. te houden tweede uitovering, twijfelen wij niet of de vereniging zal met trots op de ze beide avonden kunnen terugzien. HIEUWE-WETERIKG NIEUWKOOP Geboren: Gijsberta Elisabeth Maria d. van L. van Dam en C. M. van Koert. Getrouwd: L. Beukema 22 j. en N. J. van Leeuwen 22 j. Overleden: J. M.' de Groot 88 j., weduwe van A. Borst. R0EL0FARENDSVEEN Ledenvergadering „Ons Aller Be lang". In café Heemskerk kwam de kleinhandelsver. „Ons Aller Be lang" bijeen in ledenvergadering, welke tevens een feestelijk karakter had. Voorz. H. F. van Ruiten zeide met groot genoegen het welkomst woord uit te spreken, omdat hij nu ook de dames der leden mocht be groeten. Op de vorige vergadering heb ik de functie van voorz. aan vaard, om te trachten van onze afde ling te maken, wat er van te maken is. Spreker hoopt derhalve, dat weer nieuwe leden zullen toetreden. Na de mededeling, dat pastoor S. Ligt- hart niet aanwezig kon zijn, bracht secr. L. Hoogenboom na lezing der notulen verslag uit van de gehouden kringvergadering te Rotterdam. De voorz. bracht hierna de voorstellen in bespreking voor het te houden bondscongres te Arnhem op Donder dag 17 Febr. a.s. Tot afgevaardigden naar dit congres werden benoemd voorz. H. F. van Ruiten en secr. L. Hoogenboom. Na enkele mededelin gen volgde een actuele rondvraag, waaraan deze keer ook de dames deelnamen. Na het sluitingswoord van de voorz., bleef men nog ge ruime tijd in feestelijke stemming bijeen, waarbij de accordeonist P. Koek muzikale medewerking ver leende. TER AAR Voor het examen gezinsverzorg ster slaagden te "s Gravenhage de dames Annie de Jong Ad. en Annie Vermeulen. Voor de inwoners van Nieuwe- en Oude Wetering, is het in de lange reeks van jaren een vanzelf spre kend feit geworden, dat zij in het bezit zijn van de muziekver. „Door Gunst Verkregen". En toch zullen er nog heel wat belangrijker plaat sen zijn, die met graagte over een muziekvereniging van zo prima ge halte zouden willen beschikken. Geenszins willen wij beweren dat „Door Gunst Verkregen" ter plaatse niet op zijn volle waarde getaxeerd wordt, integendeel. Maar wel zijn wij ervan overtuigd, dat in een plaats als Nieuwe Wetering de steun en vooral ook wel de financiële steun van alle inwoners noodzakelijk is om niet alleen een muziekvereniging in stand te houden, maar vooral ook wel om de muzikale prestaties op een hoogstaand peil te kunnen blij ven behouden. Op de jaarlijkse vas- tenavord-uitvoering, welke „Door Gunst Verkregen" haar talrijke do nateurs voorschotelt, konden wij uit het openingswoord van vice-vporzit- ter M. Jansen dan ook tussen de re- gels door wel beluisteren dat zij juist weer een depressie te boven waren gekomen. Hij deed hiervoor thans een beroep op de aanwezige ouders om de jongeren een aanmoediging te geven om als lid toe te treden. Fi nancieel noemde de heer Jansen de vereniging gezond; alleen kan het moreel nog wat verstevigd worden, Hij sprak derhalve de wens uit dat o.l.v. de nieuwe dirigent J. A. N. den Tonkelaar en met medewerking van de nieuwe leden het in de vereniging weer Crescendo mag gaan. Na in zijn welkomstwoord zich speciaal ge richt te hebben tot de afvaardiging van „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarendsveen en kapelaan Cor nells, wenste hij tot slot de talrijke aanwezigen een prettige avond. Op het toneel in het Cultureel Centrum had „Door Gunst Verkre gen" zich intussen o.l.v. haar diri gent J. A. N. den Tonkelaar opge steld, en opende het programma met de frisse mars „Unter dem Sieges- baum" van Frans von Blon. Uit dit muzikale programma noemen wij verder met ere de selectie uit „De Vogelkoopman" van Carl Zeiler, alsmede de wals „La Ronde de l'Amour" van Oscar Strauss, terwijl dit programma besloten werd met de bekende mars „Marche du Heros" van Nicholls. Na de pauze trad het plaatselijk toneelgezelschap voor het voetlicht met het toneelstuk van Arie van der Lugt „De Verkochte Bruid", spel van liefde, list, en non sens. Regisseur M. Spring in 't Veld gaf vooraf -op humoristische wijze een korte toelichting. Op de inhoud van dit stuk, het welk wij reeds eerder in ons land beschreven, behoeven wij thans niet nader in te gaan. Dank zij het goe de spel, waarbij wij vooral zonder de overigen iets tekort te willen doen, noemen Fientje (mej. Nel Koolloos), hebben de aanwezigen ten volle ge noten van dit vrolijke gegeven. Naast de gulle lach werden de spe lers rijkelijk beloond met een dank baar applaus. Heden Donderdagavond heeft de heropvoering welke aller belang stelling verdrentplaats. Vermelden wij tenslotte nog, dat het duo Turk-van Zanten vooral in het gezellig samenzijn na afloop op waardige wijze dit muzikale gedeelte verzorgde. Dit zwarte goud. Door T Kortooms. Uitgeverij „De Lanteern", Utrecht. Toon Kortooms is een gezellige verteller; hij weet het veilige van de Peel zo fleurig te schetsen in een losse en humoristische verhaaltrant, dat men z'n boeken graag ter hand reemt met de zekerheid er enige aangename uren mee te zullen door brengen. De Brabantse mentaliteit is blij moedig, want zij is gebaseerd op een levensbeschouwing die zich laat lei den door de zekerheid van Gods Voorzienigheid, en het is vooral de beslotenheid van de Peel, welke deze karaktertrek zo zuiver mogelijk heeft bewaard. Zo is ook in dit boek Kortooms weer de zanger van deze gemoedelijke blijmoedigheid in een verhaal met toch een diepere onder grond. Het is de geschiedenis van een grote ondernemer, die zich in de Peel vestigt met de bedoeling om dit venland te herscheppen in een industriegebied, daar hij weet, dat er steenkool onder het veen zit Ge makkelijk gaat dat niet, want het Feelvolkje is wat schuw van aard en weinig geneigd om zijn onafhanke lijkheid op te geven. Maar met geld kan men veel afdwingen en hij brengt het dan ook een heel eind.. Tenslotte moet ook deze „oude Lord", zoals men hem in de Peel is gaan nemen, het hoofd buigen voor andere machten dan die van het geld. Er zit toch pit in die taaie keuterboer tjes en Kortooms weet dat er koste lijk uit te peuteren en naar voren te brengen. Typeringen als var. Pepi Person, de ongodsdienstige kippen boer, zijn werkelijk meer dar. er.kel maar humoristisch; zij zijn kostelijk getekend. De schrijver is op z'n best als hij kinderen in zijn verhaal laat optreden en dat doet hij dan ook met een kennelijke voorliefde. Het Gedurende haar leven wasT 75 vanonsnal iWal zij een slapet oorden af gei inkomen gaaf door de lilkaandehoogfevan de handen v d huisvr EiffelforenJ|j Peelvolkje is er trouwens rijkelijk mee gezegend, een rijkdom welke groter is dan al het zwarte goud, dat er in de grond moet zitten. Het is een alleraardigst boekje, waaraan „De Lanteern" plezier zal beleven. Konden alle moeilijkheden met zo'n glimlach besproken worde n De president van de Franse republiek heeft een onder houd gehad met de eerste minister van Tunesië Tahar Ben Ammar inzake de maatregelen, welke getroffen sullen worden tegen de opstandelingen. Onze foto werd genomen in de ambtswoning van Bene Coty: links ziet men Coty, rechts Tahar Ben Ammar.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7