De Zweed Sigge Ericsson werd Europees kampioen te Falun lste klassers In cijfers en standen De „wereldrecords" van Alma Ata verdwenen als sneeuw voor de zon Hoe Sigge Ericsson de titel won De wsra'Mampiosnschapiien te Moskou Slechts zes ontvangende eerste klassers wonnen MAANDAG 7 FEBRUARI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De Europese kampioen hardrijden op de schaats, de Zweed Sigge Ericsson, in actie op de baan te Falun. Kees Broekman verraste op de 5000 meter Falun, Zaterdagavond. (Van een spe ciale ANP-verslaggever) „Boris Shil- kov heeft een paar weken geleden mijn wereldrecord op de 5000 meter met 21 seconden verbeterd. Vandaag heb ik hem met bijna 24 seconden achter me gela ten!" verklaarde Kees Broekman na af loop van zijn rit tegen Franz Offenber- ger. Het was een stralende en gelukkige Hollander, die van landgenoten en bui tenlanders gelukwensen in ontvangst mocht nemen voor zijn prachtige pres tatie op de 5000 meter, welke hij in 8 min. 57,8 sec. had afgelegd, slechts 0,6 sec. meer dan Sigge Ericsson, die in de vorige serie op de meest economische wijze over het zware met sneeuw bedek te ovaal was gegleden en de snelste tijd van de dag, 8 min. 57,2 sec had laten af drukken. Masseur Alf Gustafson uit Fa lun, een meester in zijn vak volgens het eensluidend oordeel van onze rijders, door Schenk en Van Dalfsen twee dagen voor het kampioenschap op goed geluk „geëngageerd", had Broekman een lichte massage gegeven vlak voordat onze land genoot aan zijn serie moest beginnen.. Onder de handen van deze masseur had Broekman geen nervositeit getoond, in tegendeel uiterlijk rustig had hij zich la ten behandelen, maar innerlijk zeer ge spannen was hij van de masseertafel op gestaan. Gustafson had hem bewonde rend nagekeken, toen zijn pupil naar de baan liep. „Die is lichamelijk in goede conditie", had de Zweed, die jarenlang de zware masseursarbeid voor de ploeg van zijn land heeft verricht, gemompeld. Vóór Broekman, die in de zevende serie startte, had Dmitri Sakunenko in de eerste rit geopend met 9 min. 9,8 sec,, een bewijs, hoe zwaar de stug vallende sneeuwvlokken het ijs hadden gemaakt bij een temperatuur, welke slechts on derdelen van een streepje onder het vriespunt lag. Bijna 9 min. 10 sec. als ouverture, zo overlegde Klaas Schenk die als gewoonlijk zijn plaats had opge zocht aan de rechte zijde van de buiten baan om zijn jongens de afwijkingen van het overeengekomen schema op te geven, dat betekende Hollands ijs, waar voor goede conditie en groot uithou dingsvermogen eerste vereisten voor re delijke resultaten zijn. Roald Aas liet in de tweede serie 9 min. 10,5 sec. voor zich afdrukken, waarbij hij de wereldrecord houder op deze afstand, Shilkov met diens trotse tijd van 7 min. 45,6 sec. van Alma Ata, 11 seconden achter zich liet. Is Boris Shilkov een kasplantje, zo vroeg menigeen zich af. een rijder, die alleen maar voortreffelijke prestaties kan ma ken als alle factoren gunstig zijn, een heldere vrieslucht met een verwarmend zonnetje, geen wind en snel en gemak kelijk glijdend ijs? Shilkov kreeg na 2200 meter een zware inzinking met drie ronden achter elkaar van 46 sec., terwijl Roald Aas voortsnelde met tijden van 43 sec. over elke 400 meter. In de derde se rie deed de Noorse kampioen Knut Jo- hannessen het nog beter. Maar na 3800 meter kwam hij in een van de buiten bochten ten val, toen zijn schaats de sneeuwrand raakte. De jonge titelhouder was bliksemsnel weer overeind, maar., koos, in de war zijnde, de binnenbaan. Na vier streken merkte Johannessen, dat hij verkeerd reed en stapte naar de bui tenbaan over. De bochtcommissaris stak onmiddellijk zijn hand omhoog als te ken, dat de Noor inbreuk op de regle menten had gemaakt. Hard hollend kwam scheidsrechter Laftman naar hem toe. De vice-president van de ISU be studeerde de situatie, zag de streken in de sneeuw op de binnenbaan, maar vond hierin toch geen aanleiding om Johan nessen te disqualificeren, een recht, dat alleen aan de scheidsrechter toekomt. Drie volle seconden had de Noorse fa voriet met dit kleine drama verloren, maar niettemin wezen de chronometers nog een tijd uit van 9 min. 9 sec. Egbert van 't Oever liep hard van sta pel met zijn korte stevige prikslag, welke hij in de laatste vier ronden echter niet kon volhouden. Niettemin bleef hij met een tijd van 9 min. 19,1 sec. nog binnen die van Boris Shilkov en ongetwijfeld heeft dat aan de man uit Lisse voldoe ning gegeven. Johnny Cronshey kwam met 9 min. 10,6 sec. uit de bus in een stijl, welke er de laatste jaren beslist niet op vooruitgegaan is en vervolgens ver schenen Sigge Ericsson en Kauko Salo- maa aan de start voor de zesde serie. Onmiddellijk liep Ericsson van de sterk teleurstellende Fin weg. Met veertien slagen over de rechte einden en korte slagen in de scherp genomen bochten demonstreerde de Zweedse schaatscrack zijn voortreffelijke conditie, zijn magni fieke techniek, welke ook aan de moei lijke omstandigheden van Falun kon worden aangepast en zijn verbeten vechtlust, die naarmate de ronden onder hem weggleden, niet verminderde, maar gesteund door de enthousiaste toeschou wers, eerder nog toenam. Begonnen met ronden van 42 en 43 sec. bleef hij bin nen de overeenkomstige tijden van Saku nenko en Johannessen en met een fan tastisch snelle laatste 400 meter 42,2 sec., bleef hij beneden de 9 minutengrens. In 8 min. 57,2 sec. was hij rondgegaan, een knappe en gave verrichting, waar hij zelf ook tevreden over was, want spon taan gingen zijn beide armen na het pas seren van de finish omhoog, het publiek dankend voor de warme aanmoedigin gen. Klaas Schenk en Kees Broekman wa ren'het met elkaar eens geworden: een schema' van 9 min. 5 sec., gemiddelde ronden van 43,5 sec, dus. Maar al spoe dig bleek, dat de man uit Hamar nog nimmer zo boordevol vechtlust aan de start was verschenen. Het was een her boren Broekman, die daar met 14 in plaats van de normale 12 slagen over de rechte stukken ging. Het was de mentaal sterke Hollandse jongen voor wie dit ijs en weer geen verrassingen zouden kun nen brengen en de bochten met kortere (16 tot 17) slagen dan gewoonlijk nam, bij wijze van voorzorgsmaatregel om niet in het reeds ingesneden ijsvlak langs de sneeuwrand ten val te komen. Broekman had nog sneller dan Ericsson geopend, met 40 sec. over de eerste volle ronde en 23 sec. over de eerste 200 meter. Steeds bleef hij 2 seconden onder de overeen komstige tijden van de Zweed. In het procesverbaal kwam pas op de 3000 me ter voor beiden een gelijke tijd te staan, 5 min. 22 sec. Twee ronden voor het einde lag Broekman weer een seconde voor op Ericsson, maar toen beging onze landgenoot een klein foutje, bevreesd als hij was, naar hij later verklaarde, voor het uitgesleten ijsoppervlak langs de sneeuwrand. Dat kostte hem een volle seconde en tevens de zege op de 5000 meter. Want Ericsson, zeker geen sprin ter van het zuiverste water, weet er al tijd nog een snellere laatste 400 meter uit te rijden dan Broekman, die, met he laas nog een buitenbaan in de laatste bocht, 42,8 sec. over de slotronde deed. Met 0,6 sec. was hij door Ericsson, die nerveus aan de kant had gestaan en ver rast was door het meesterstukje van on ze landgenoot, verslagen. Niettemin verliet een volkomen tevre den Kees Broekman de baan. Zij tac tiek: snel op dit zware ijs te beginnen, want in het tweede gedeelte van de af stand kan nooit de verloren tijd meer worden ingehaald, was de juiste geble ken! De klassementen: 500 M: 1. Grishin 44,9 sec.; 2. Salonen 45.3 sec.; 3. Sakunenko 46.sec.; Elvenes 46,2 sec.; 5-6. Stroem en Gotsja- renko 46,3 sec.; 7-8. Doubek en Kislov 46.4 sec.; 9-11. Shilkov, Maarse, Jauris 46,6 sec.; 12-13. Andersen en Aas 46,7 14. Offenberger 46,8 sec.; 15-17. Xmtivcdam öpeetde gelijk tegen Qa CLfiead Onder matige belangstelling is Zondagmiddag in het Olympische Stadion te Amsterdam de voetbalwedstrijd Amsterdam—Go Ahead gespeeld. Het eerste doelpunt voor Amsterdam: v.l.n.r. Gallis en Brom (de maker), beiden Amsterdam; De Boer (G.A.) en rechts de geslagen verdediging van Go Ahead met doelman Meyerman in hun midden. Kislov 9 min. 14,5 sec.; 15. De Graaff 9 min. 16,0 sec.; 16. Elvenes 9 min. 17,4 sec.; 17. Van 't Oever 9 min. 19,1 sec.; 25 Maarse 9 min. 36,2 sec.; 30. Paping 9 min. 38,7 sec. 1500 M:. 1-2. Grishin en Elvenes 2 min. 27,8 sec.; 3. Ericsson 2 min. 27,9 sec.; 4. Shilkov 2.28,8; 5. Gontsjarenko 2.29,5; 6. Sakunenko 2.29,9; 7. Kislov, 8. Tangen; (9. Seiersten; 10. Maarse 2.31.6; 11-12. Johannessen en Broekman 2.32,0; 13. Aas Kolar. Isvasjkin en DaWberg 46.9 sec 2.32,9; 14-15. De Graaft enOilénbérger 18. Sjoelin 47,1 sec.; 19. Ericsson 47,3 sec. 2.33,0 23. Paping 2.34,6; 26. Van 't Oever 20 Johannessen 47,4 sec.; 21. Cronshey 47,5 sec.; 22. Salomaa 47,7 sec.; 23-26. Van 't Oever, Tangen, Maekelea en De Graaff 47,9 sec.; 27. Broekman 48,1 sec.; 28. Holwell 48,5 sec.; 29. Paping 48,9 sec. 5000 m.: 1. Ericsson 8 min. 57,2 sec.; 2. Broekman 8 min. 57,8 sec.; 3. Gontsja renko 8 min. 58,7 sec.; 4. Dahlberg 9 min. 6,2 sec.; 5. Johannessen 9 min. 9,0 sec.; 6. Offenberger 9 min. 9,5 sec.; 7. Saku nenko 9 min. 9,8 sec.; 8. Stroem 9 min. 10,0 sec.; 9 Aas 9 min. 10,5 sec.; 2.35,6. 10.000 M.: 1. Ericsson 18.32,8; 2. Broek man 18.50,7; 3. Sakunenko 18.55,2; 4. Dahlberg 19.0,7; 5. Gontsjarenko 19.1.0; 6. Aas 19.11,0; 7. Stroem 19.14.0; 8. Jo hannessen 19.24,2; 9. Elvenes 19.29,1; 10. Offenberger 19.36,6; 11. Kislov 19.41,0; 12. Grishin 20.4,1. Eindklassement: 1. Ericsson 205.960; 2. Gontsjarenko 207.053; 3. Sakunenko 207.707; 4. Broekman 209.082; 5. Elvenes 1.662; 6. Dahlberg 209.888; 7. Stroem Cronshey 9 min. 10,6 sec.; 11. Tangen 210.033; 8. Aas 210.267; 9. Grishin 210.562 9 min. 10,8 sec.; 12. Sjoelin 9 min. 11,91 10. Kislov 211.067; 11. Johannessen sec.; 13. Andersen 9 min. 13,4 sec.; 14.211.177; 12. Offenberger 211.580. Kees Broekman werd uitstekende vierde In Eindhoven is de wedstrijd P.S.V.—N.O.A.D. gespeeld, welke door P.S.V. met 21 werd gewonnen. Doelman Huysman fungeert als balletmeester tijdens deze „dans om de bal", rechts van hem Franssen, Brusselers (beiden P.S.V.) en Walhout (N.O.A.D.) in witte broek. Falun, Zondagavond. (Van een spe ciale A.N.P.-verslaggever). De bijna 25-jarige Sigvard Ericsson, assistent in een sportzaak in het in Noord Zweden gelegen Oestersund, is Zondagavond op de nieuwe Kopparvallenbaan van Falun Europees kampioen geworden met twee fraaie overwinningen op de 5000 en 10.000 meter en een niet verwachtte uit stekende derde plaats op de 1500 meter, de sleutelafstand van het kampioen schap, met slechts 0,1 sec. verschil op de beide winnaars van dit nummer, Grishin en Elvenes. Voor de tweede maal heeft 'n Zweedse schaatsenrijder bij de na-oorlogse Euro pese titelwedstrijd het kampioenschap behaald. Want de huidige coach van de dit seizoen zo sterk op de voorgrond tre dende Zweedse ploeg, Aake Seyffarth, werd in 1947, ook al op eigen grond, na melijk in 't stadion te Stockholm, Euro pees kampioen. Slechts 0,1 sec. verschil scheidde Ericsson van de zeldzame pres tatie om met drie overwinningen op vier afstanden op rechtstreekse wijze de titel te veroveren. Maar van veel groter historische bete kenis is het feit, dat de onverslaanbaar geachte Russische klassementsrijders, de ruige all roundrijder Oleg Gontsjarenko, de sterke beer Dmitri Sakunenko, de 500 en 1500 meter specialist Evgeny Grishin, de fijne technicus en titelverdediger Boris Shilkov en de nieuwelingen in dit gezelschap Uri Kislov en Yuri Ivasjkin het hoofd hebben moeten buigen voor de slanke lichtgewicht Ericsson, die zich een jaar lang met volkomen overgave op deze tweedaagse wedstrijd heeft voor bereid. Een jonge kerel, die zeer popu lair is in Zweden, maar die daarbij niets heeft ingeboet van zijn bescheidenheid en zijn prettige omgangsvormen volko men heeft behouden. Zaterdagavond nog stond hij de journalisten op open wijze te woord. Wie zijn favoriet was voor het kampioenschap? Gontsjarenko, luidde zijn vastberaden uitspraak, ondanks het feit, dat hij toen reeds moet hebben ge weten, dat hij de Rus met royaal ver schil op de 10.000 meter zou kunnen verslaan. Broekman populaire figuur. Behalve Ericsson was Kees Broekman de populaire figuur van Falun. Een tweede plaats op de 5000 zowel als op de 10.000 meter en een vierde plaats in het eindklassement betekenden een her- aansluiting bij de wereldklasse en dat is voor de Nederlandse schaatsenrijders- wereld de belangrijkste winst uit dit Europese kampioenschap geweest. Wonderlijk mag de klim van Broek man van de 27e plaats op de 500 meter naar de 4e over vier afstanden worden genoemd. Na twee afstanden was hij reeds gestegen naar de 10e plaats. Zon dagmiddag, na de 1500 meter en toen er dus drie afstanden waren gereden was hij achtste in de rangschikking en na de 10.000 meter had hij dus opnieuw vier plaatsen gewonnen. Broekman heeft het dit jaar anders aangepakt dan in de voorafgaande seizoenen. Vroeger was hij na enkele weken ijstraining reeds in top vorm en behaalde hij zijn successen in de eerste wedstrijden. Dit keer heeft hij een andere weg bewandeld. Hij heeft aan weinig wedstrijden deelgenomen, zijn ijstraining heeft hij rustig aan ge- 1 daan, zijn conditietraining was misschien niet zo perfect opgevoerd als in de ja- ren, welke achter ons liggen. Het vuur, dat binnen in hem smeulde, trad echter te Falun naar buiten, waarbij hij het gevoel heeft, dat pas over 14 dagen, op de wereldkampioenschappen te Moskou, de top kan worden bereikt. De Russen. meen had verwaaht. Zij kwamen uit het schaatsparadijs Alma Ata naar het onge makkelijke Falun, waar zwaar en moei lijk glijdend ijs lag te wachten met licht dooiweer en een voortdurende sneeuw val. Weer en toestand van het ijs deden denken aan ons in de winter zo ver trouwde Nederlandse omstandigheden. Alleen de wind, hinderlijk in ons land, ontbrak hier. Trouwens, de zeer matige tijden op de 1500 en 10.000 meter zouden evengoed op een Nederlandse baan kun nen zijn gemaakt. Shilkov werd het slachtoffer van deze plotselinge over gang, van het ene uiterste (Alma Ata) naar het andere (Falun). En vreemd deed het aan, dat de Europese titelhou der en wereldkampioen 1954 in dit stadje geluidloos als de staag vallende sneeuw, uit het eindklassement verdween, even als Hjalmar Andersen, aan wiens roem rijke sportloopbaan nu een einde is ge komen. DE EINDSTRIJD In de eindstrijd zouden de 12 best ge klasseerde rijders van de 5000 meter starten, tenzij de zes rijders, die na drie afstanden het laagste puntenaantal had den, deelnemers waren, die niet in het dozijn der 5000 metercracks waren opge nomen. Dat was dit keer het geval met Grishin (21e op de 5000 meter). Voorts met Elvenes (16e op die afstand) en Kis lov (veertiende). Dit drietal wipte Gun nar Sjoelin, Knut Tangen en Johnny Cronshey, resp. nummer 12, 11 en 10 van de 5000 meter, uit de strijd. Na drie afstanden had Gontsjarenko met 150.003 punten de leiding, gevolgd door Ericsson met 150.320 punten. Erics son zou dus op de 10 km. slechts 6,4 sec. sneller behoeven te rijden dan de Rus ten. De loting per paren wees uit, dat Gontsjarenko tegen Dahlberg in de tweede serie uitkwam en dat Ericsson en Broekman, de nummers 1 en 2 van de 5000 meter volgens de tijden op die afstand werden de deelnemers voor de 10 km. immers gepaard in de vier de serie zouden starten. De Zweed had het dus wat eenvoudiger door deze voor hem gelukkige loting loting, want hij kon een schema opzetten, dat 7 seconden lager lag dan de tijd van Gontsjarenko, die 19 min. 1 sec. had genoteerd. Olie Dahlberg, die dit seizoen een klasse be ter is dan het vorig jaar, had in een spannende race Gontsjarenko met 0.3 verslagen, een voor de Zweden al bij zonder aangename verrassing. Klaas Schenk had in overleg met Kees Broekman een schema van 19 minuten rond opgesteld, kennelijk genoegen ne mend met een tweede plaats op de 10.000 meter. Want Sigge Ericsson, die met zijn 70 kg. niet minder dan 12 kg. lichter woog dan Broekman, zou op dit zware ijs. waarin de schaats met elke verdere ronde dieper sneed, ongetwijfeld in het voordeel zijn. Dat werd na 4800 meter reeds duidelijk. Toen liep de man uit Oestersund van onze landgenoot weg en nam hij een voorsprong van 100 meter. Inmiddels had Sigge Ericsson de titel reeds veroverd, want na 2800 meter lag zijn tijd reeds 7 seconden onder die van Gontsjarenko. De tijdwinst van Ericsson, was na 12 ronden tot 11 seconden ge groeid, na 16 ronden zelfs tot 16 secon den. Steeds verder vergrootte Ericsson zijn voorsprong op Gontsjarenko, terwijl Broekman op een verschil van 18 secon den met de Zweed bleef hangen. Toen Sigge Ericsson zijn 25 ronden had vol bracht, wezen de klokjes een tijd van 18 min. 32,8 sec. aan, ruim 28 seconden lag zijn tijd onder die van de Rus. Broek man was de eerste, die zijn tegenstander gelukwenste met de titel. Sakunenko heeft de tijd van Broekman 18 min. 50,7 sec. nog bedreigd, maar tenslotte eindig de de Rus, in de laatste van de zes se ries tegen Gunnar Stroem rijdend, 5 se conden boven onze landgenoot. En al had Broekman moeite op dit borstplaatijs, waarin gaten met sneeuw moesten wor den gevuld, zijn glijdende streek te be houden, al ontweek hij zoveel mogelijk de uitgesleten baan vlak langs de sneeuw randjes, hetgeen tijdverlies betekende, niettemin heeft hij een goede prestatie verricht, waardoor hij van de achtste plaats in het klassement na drie afstan den, prompt op de vierde kwam daarbij Gunnar Stroem, Yuri Kislov, Hroar El venes en Evgeny Grishin passerend. De kleine Nederlandse kolonie te Fa lun mr J. Visser, gezant van Neder land te Stockholm, woonde op beide da gen de wedstrijden bij en schaarde zich steeds tussen het groepje Hollanders verliet met voldoening de baan, waar gedurende twee dagen de allerbeste schaatsenrijders van de wereld elkaar op de meest sportieve wijze strijd had den geleverd om de hoogste Europese titel. De Nederlandse ploeg, welke Zaterdag 19 en Zondag 20 Februari te Moskou aan de start verschijnt voor het wereldkam pioenschap, zal, naar wij van Klaas de titel te veroveren, een prestatie. Schenk vernemen, pas op 13 Februari te welke men wel van hem mocht verwach- Turku worden samengesteld. De leider van de Nederlandse rijders heeft van de organisatoren uit Moskou een telegram ontvangen, waarin staat vermeld, dat drie Nederlandse rijders met coach en trainer Dinsdag 15 of Woensdag 16 Fe bruari in de Russische hoofdstad wor den verwacht. De mogelijkheid bestaat, dat Dinsdag 8 Februari de Nederlandse rijders nog aan een wedstrijd te Eskilstuna zullen deelnemen. De conditie van het ijs ter plaatse is evenwel zeer slecht en pas op het allerlaatste ogenblik zal worden be slist of de wedstrijd te Eskilstuna door gaat. Daarna vertrekken onze landge noten per trein naar Stockholm en van daar wordt de reis per vliegtuig voort gezet naar Turku in Finland. Zaterdag 12 en Zondag 13 Februari wordt in dit stadje de drielandenwedstrijd tussen Zweden, Finland en Nederland gereden. Elk land neemt met 5 rijders deel, de re sultaten van de vier best geklasseerden op elke afstand de 500, 1500, 3000 en 5000 meter staan op het programma tellen, De ploeg, welke aan het Europees kampioenschap te Falun heeft deelgeno men, start volledig in de drielandenwed strijd van de volgende week. Daarna gaat Reinier Paping naar Tampere, waar twee of drie dagen later een internatio nale wedstrijd wordt gereden. Voor Mos kou worden Kees Broekman, Wim de Graaff, Gerard Maarse en Egbert van 't Oever ingeschreven. Een van hen zal niet aan het wereldkampioenschap kun nen deelnemen, maar de beslissing wie dit zal zijn valt, naar wij reeds schreven, te Turku. Kees Broekman heeft enkele telegram men met gelukwensen uit Nederland ontvangen. Een daarvan was van de heer H. Roos voorzitter van de technische commissie lange baan van de KNSB. Verder zonden onder meer de oud-kam pioen van Nederland, Jan Langedijk, voorts de afdeling Den Haag van de NVBHS en de baanchef van Hamar Alf Ingvaldsen, telegrafisch hun felicitaties met de behaalde successen. VOETBAL GEEN WEDSTRIJDEN ZWALUWEN—RODE DUIVELS IN 1955. Na een gehouden bespreking tus sen het voltallige bestuur van de Kon Belgische Voetbalbond en twee afgevaardigden van het Zwaluwen bestuur werd Zaterdag jl te Brussel volledige overeenstemming bereikt, aldus een communiqué van het se cretariaat van de Zwaluwen. Het bestuur van de Kon. Belgische Voetbalbond heeft het standpunt in genomen dat het, gezien de sinds ja ren bestaande prettige verhoudingen, de voorkeur verdient de traditionele wedstrijden dit jaar niet te houden en besloot ter voorkoming van een mogelijk schade van de vriend schapsbanden de door de Zwalu wen aangenomen houdingen te on dersteunen, -nl. het verloop der ge beurtenissen af te wachten. Verder deelde het bestuur van de Kon. Belgische Voetbalbond mede, dat voor deze twee Zwaluwen-wed strijden geen andere ontmoetingen met Nederlandse elftallen of combi naties in de plaats zullen komen. Elf gelijke spelen Eerste klasse A: EmmaExcelsior 10; AmsterdamGo Ahead 11; Veendam—MW 1—1; LONGA—Ro- da Sport 10; Holland SportDOS 30; StormvogelsNAC 23; Zwol se BoysLeeuwarden 11.. Eerste klasse B: Heerenveen Sparta 3—6; DWS—EDO 0—0; Elink- wijkADO 12; Fortuna '54Sit- tardia 13; RigtersbleekSVV 23; •BrabantiaWillem II 15; Heracles Wageningen 24. Eerste klasse C: Enschedese Boys Alkmaar 1—1; PSV—NOAD 2—1; Hermes DVSNEC. 11; Rapid JC Limburgia 22; VitesseEBOH 1 1; HaarlemBlauw Wit 00; FeyenoordGVAV 46. Eerste klasse D: Be QuickHVC 05; De VolewijckersVSV 22; VWDe Graafschap 32; RBC Eindhoven 12; DFCEnschede 4 0; AGOVVAjax 14; Xerxes BW 0-4). Eerste klasse A. Eerste klasse C; Holland Sport 10 9 1 0 19 32—10 PSV 10 9 1 0 19 29— 9 NAC 9 5 3 1 13 18—10 Rapid J. C. 10 6 3 1 15 27— 9 MW 11 5 3 3 13 28—18 GVAV 9 4 4 1 12 19—19 Emma 8 4 2 2 10 9— 9 Limburgia 8 5 1 2 11 16— 7 Amsterdam 10 3 4 3 10 20—16 EBOH 8 4 2 2 10 15—11 Excelsior 10 3 4 3 10 13—13 Noad 9 4 2 3 10 12—13 Longa 10 4 2 4 10 23—23 Haarlem 9 3 3 3 9 14—11 Roda Sport 11 4 2 5 10 18—18 Alkmaar 9 4 1 4 9 17—17 DOS 10 4 1 5 9 17—24 Blauw Wit 8 2 2 4 6 7—10 Leeuwarden 8 3 2 3 8 16—15 Ensch. Boys 9 2 2 5 6 12—23 Zwolse Boys 10 3 2 5 8 16—25 Feyenoord 10 2 2 6 6 15—24 Go Ahead 9 1 4 4 6 9—12 Hermes DVS 9 1 3 5 5 11—19 Stormvogels 11 1 4 6 6 19—26 NEC 8 0 3 5 3 9—19 Veendam 9 12 6 4 14—33 Vitesse 8 0 3 5 3 10—22 Eerste klasse B. Eerste Klasse D. Willem II 10 8 2 0 18 33—12 Ajax 11 6 4 1 16 26—10 EDO 10 5 2 3 12 10—11 VW 8 6 2 0 14 21— 6 Fortuna '54 9 5 1 3 11 13— 8 HVC 11 3 7 1 13 15—10 DWS 9 4 3 2 11 10— 9 Eindhoven 9 4 4 1 12 16—17 SW 9 4 2 3 10 21—20 RBC 11 4 3 4 11 20—21 Sittardia 10 4 2 4 10 19—16 Enschede 9 4 2 3 10 12—16 ADO 10 3 3 4 9 10—16 DFC 9 4 1 4 9 16—13 Sparta 9 1 6 2 8 18—17 BW 9 2 5 2 9 12—13 Elinkwyk 9 3 2 4 8 17—18 Volewijckers 8 2 4 2 8 11—12 Wageningen 9 3 1 5 7 10—15 Graafschap 10 3 2 5 8 13—18 Brabantia 11 2 3 6 7 15—26 AGOW 8 2 2 4 6 10—19 Heerenveen 7 2 2 3 6 21—19 VSV 9' 1 4 4 6 9—13 Rigtersbleek 8 2 2 4 6 12—17 Xerxes 10 0 5 5 5 5—13 Heracles 8 2 1 5 5 17—22 Be Quick 8 1 1 6 3 6—21

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5